Opinie o Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. w Suwałki

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Kruszywa - Obróbka piasku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. w Suwałki

Aenold

Odradzam Pracy w tej firmie zostałem (usunięte przez administratora) na wypłacie stawka za która mi wypłacili była inna niż dogadaliśmy się …. Zawiodłem się praca ciężka na mrozie brak cherbaty i zupy

@Aenold

co to znaczy, że się dogadaliście? wszystko było na umowie? jest szansa na przytoczenie tych rozbieżności? ciekawa jestem jak to może z perspektywy biura się przedstawiać. ktoś orientuje się w jakichś nieścisłościach w jego zakresie?

Karol

Ciężka praca w zmiennej temperaturze zewnętrznej (jak to praca na budowach) do tego praca przy asfalcie. Natomiast kiedy przychodzi czas wypłaty następuje duże rozczarowanie

M
@MAREK

Wszędzie? Chłopie 14pln na h? Pomocnik budowlańca ma 15 na wykończeniowkach za to, ze wie jak chodzić w lewo, prawo i mieszać zaprawę

Kadrowiec

Mam pytanko odnośnie wolnego etatu do kadr ?? Niedawno zdaje mi się, że była taka oferta. Mogę uzyskać więcej info od pracowników tej firmy

Wróżka
@Kadrowiec

Pamiętaj jeżeli jest dość częsta rotacja na danym stanowisku to nie wróży to dobrze, Przyczyna to prawdopodobne niskie zarobki lub nieciekawy nastrój w firmie. Przy dzisiejszych czasach trzeba dobrze zarobić aby przeżyć, więc jeżeli są marne zarobki to zostaje rezygnacja. Druga możliwość odnośnie nastroju panującego to jest możliwość do ominięcia to tzw. elita prezesa (jak ktoś wcześniej wspomniał w komentarzu) do której trzeba się jakoś wpisać to tej ekipy i olewać resztę pracowników. Ja jednak jestem na nie ale to moje wyłącznie zdanie. Wybór pozostawiam dla każdego kandydata, aby później nie żałował lub myślał, że złośliwie namawiam na nie.

Praca Nowy wpis
@Wróżka

Dokładnie jesłi jest nie ciekawy nastrój w pracy też jest z czasem to męczące bardzo

@Praca

A jest ten nastrój w końcu nieciekawy teraz czy nie wiesz? Odnosisz się do opinii sprzed dwóch lat przy czym widzę, że chyba kandydujesz. Mnie jeszcze na rozmowie nie było, ciekawe jaka na niej może być teraz atmosfera

Cześć, o co chodziło z tym 14 za godzinę? Poważnie takie stawki wychodziły? Teraz po nowym roku już jak z nimi jest i kiedy tu do siebie ostatni raz szukali? mieszać zaprawę to już nawet umiem ale i tak poczatkujący jestem. ile mi zaproponują teraz w lutym jakby udało mi się dostać?

@Karol

Jakie rozczarowanie ? Pozytywne kasa dobra ?

Czesław Walcowy
@Karol

Witam praca ciężką nie mamy swojego zdania i praw jako pracownicy na umowach o pracę jakąś śmieszna stawka 15 zł Brutto gdzie najniższa jest 19 brutto słowa prezesa jak chcesz więcej to musisz zrzec się urlopów i dostaniesz więcej na rękę ale to oszustwo bo w prawdzie nic więcej nie masz w umowie masz praca po 8 godzin dziennie a zmuszają do pracy po 10-12 godzin nawet w sezonie i jeszcze soboty w które człowiek powinien odpoczywać albo jak ma chec zarobić to przyjść a tu zmuszanie Patologia nie firma :) nikt normalny kumaty tam nie gdzie robił większość to Ukraińcy g

Ryszard Dobrowolski
@Karol

Witam, jako pracownik na stanowisku inżynier w 2005-2019 zdecydowanie odradzam. O premiach można zapomnieć, dostaje się na Mikołaja karton, w którym są słodycze i to wszystko na co stać tak potężną korporacje. Obowiązków i wymagań wobec inżyniera cały ogrom. Oprócz tego, że jest się inżynierem na budowie od nadzorowania robót, organizacji, pilnowania WZ i liczenia materiałów, to mamy jeszcze obowiązek kosztorysowania, tworzenia kalkulacji roboczej, liczenia przetargów, rozliczania budowy w programach do finansowania, no i moje ulubione, te wszystkie wyżej wymienione rzeczy trzeba wziąć razy 3, ponieważ nie prowadzi się jednej budowy tylko kilka. Na koniec miesiąca bardzo duży stres, bo trzeba te wszystkie budowy rozliczyć, żeby się wszystko zgadzało co do złotówki. Wielkim minusem jest współpraca. Programów wewnętrznych w firmie jest bardzo dużo i trzeba się ich nauczyć. Nikt Ci sam z siebie nie pomoże ich ogarnąć i musisz sam się poświęcić żeby cokolwiek umieć. Po tych wszystkich przygodach i wieczorach z nieintuicyjnymi i przestarzałym interfejsem programami przychodzi czas na wynagrodzenie Twojego wysiłku. Na rozmowie o pracę otrzymasz to co powiesz minus 8%. Wypłata najniższa na początek. Po roku pełen nadziei, że napracowałeś się jak wół, ogarniasz wewnętrzną korporację, budowy i kosztorysowanie z przetargami, idziesz na rozmowę z przełożonym o przedłużenie umowy i zmianie warunków wynagrodzenia. W zamian za to wszystko co zrobiłeś nie dostaniesz złamanego grosza więcej. Przełożony napluje Ci w twarz mówiąc, że nic nie potrafisz i musisz się nauczyć liczyć. Zamiast powiedzieć od razu, że się nie dostanie podwyżki (uwierzcie nawet tej minimalnej), pracodawca woli Cię zgnoić i próbować odebrać pewność siebie i wiarę w to, że się coś jednak umie. Totalny brak szacunku i (usunięte przez administratora) brak jakiejkolwiek wdzięczności za wykonaną pracę.

MAREK
@Czesław Walcowy

Co ty mówisz mamy wodę mamy wszystko jak się należy umowy o pracę nie zlecenie jak to bywa w innych firmach Prezes jest słowny ile mówi tyle płaci mi się podoba wziąłem 4500 wypłaty w tym miesiącu przy 320 godzinach to i tak dobrze gdzie więcej zarobisz .

Księgowy
@MAREK

To właśnie brak logicznego myślenia u Ciebie !! Cieszysz się, że masz 4500 za 320 godzin. Więc wyjaśnię bo chyba nie kumasz: 1. przy standardowych ok. 160 h w miesiącu musisz otrzymać 2000 zł. 2. Więc 160h pomnożone przez 2 daje Twoje godziny pracy, 3. Kwotę wynagrodzenia, którą jest minimalną 2000 zł mnożymy przez 2 daje nam 4000 zł. Na koniec: Twoje 160 h. nadgodzin, które są podstawą+ 50% są wyceniane na 500 zł to powodzenia w dalszej pracy. Tacy pracownicy są bardzo a to bardzo szanowani przez pracodawcę bo taki pracownik pracujący za takie pieniądze bo tak trafić na loterii

KIEROWCA Kat C+E Romek
@Księgowy

Nie mamy praw każą nam pracować w soboty niedziele za zwykle godzinę potem w miesiącu mamy po ponad 300 godzin a umowy od najniższych krajowych za soboty powinno być płacone Setki A tu tego nie ma .... UMOWA o pracę ja jako kierowca miałem 13 brutto na umowie o pracę w 2021 roku za urlopy nie płacą tylko sąd pracy . Nie polecam tej firmy to jest wyzysk tych biednych ludzi którzy tam pracują ale się widzę że oni tam pracują jest tyle innej pracy a nawet ci kierowcy za śmieszne pieniądze cały dzień nie ma ich w domu sobotę niedzielę tyle godzin a pieniądze są Śmieszne a reszta to Ukraińcy Fizyczni pracownicy bo Polacy nie robią tam .

@MAREK

Lepiej idź gdzieś prywatne do roboty

Agnieszka

Dlaczego w sumie, skoro tak pozytywnie się opowiedział?

M Nowy wpis

M

Absolutnie odradzam. Ukrainka urwana z jakiegos innego dzialu, prowadzi rozmowe i rzuca otwarcie pytania niezgodne z kodeksem pracy, jak to czy planuje sie dzieci. Dodatkowo od razu podkreslaja, ze beda nadprogramowe, nieplatne godziny. Sadzilem, ze takich Januszy i kiepskich firm w tym kraju juz nie ma, ale widze lata 90. maja sie dobrze

@M

A zadawali jakieś pytania związane z pracą? Czy wszystkie z nich dotyczyły takich prywatnych aspektów? Dużo tych nadgodzin niepłatnych niby jest? Można je chociaż odebrać?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. na stanowisko Kosztorysant - Inżynier budowy? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Niedawno zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Członek Zarządu w firmie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.. Czy wie ktoś, jakie mają oczekiwania wobec kandydata?

Kadry

Witam, Chciałabym zapytać jak wygląda praca w biurze? Czytam opinie na stanowiskach robotniczych, że jest źle. czy to samo się tyczy biura? Jak atmosfera w pracy? Jak zarobki?

office worker
@Kadry

Zatrudnij się to będziesz wiedziała na co możesz liczyć i co wymagają. Zadajesz pytanie jak wygląda praca w biurze więc najprościej jeżeli jeszcze jest poprzedni pracownik na tym stanowisku to podpytaj jeżeli będzie chętna do udzielenia wyczerpujących Twoich pytań. Warto zaryzykować najwyżej się nie spodoba to jak to mówią nara dla pracodawcy, przecież nie zatrudniamy się na całe życie w jednej firmie.

Aenold

@Aenold

Anazstazja

Kierownictwo firmy to prezes który zna się tylko na inwigilacji pracowników wszędzie kamery oprócz wc i szatni. Tak starannie zna się na tym, aż się chełpi swa znajomością każdego. Obserwuje, gdyż kocha być WAŻNYM. Jest wraz z swym towarzystwem wzajemnej adoracji kierownictwem podporządkowanym sobie oraz kolesiami z ławy szkolnej to duet do deptania i poniżania ludzi. Radzę jako człowiek kochający ludzi, nie wchodzicie do tego zakładu, tym bardziej się nie zatrudniajcie.

Izabela
@Anazstazja

No a czy ktoś rozmawiał z szefem o tym by nie było tych kamer? Jaka była jego reakcja?

Nel
@Izabela

Co z kim rozmawiać ?? Jak kamery są wymysłem prezesa więc z kim rozmawiać na temat tych kamer

absolwent

Widzę ofertę na elektryka w PDM Suwałki może ktoś by zamieścił opinie co i jak

@absolwent

A co byś chciał mniej więcej wiedzieć? To raczej ułatwi sprawę odpowiadającym, gdy jednak pada pytanie o konkret. ;p Bardziej interesują Cię warunki jego pracy czy raczej zarobki i relacje z szefem?

absolwent
@Agnieszka

@Agnieszka relacje z szefem to podstawa zawsze więc dziwię się, że o tym piszesz. Co z tego, że możesz i mieć 10000 zł jak codziennie miałoby być przyczepianie się do szczegółów. Natomiast warunki pracy= z zarobkami. Jeżeli wymagania są wielkie i nawał obowiązków jest duży to wiadomo, że trzeba liczyć na kwoty powyżej średniej. Po wcześniejszych komentarzach, po przepracowaniu powyżej 300 h w miesiącu jak miałbym liczyć na te 4000 zł to jest chore. Zdobywając "papier elektryka" wykonując instalacje w nowym domu można liczyć na ok. 5000 zł i da się zrobić śmiało 2 budynki w ciągu miesiąca więc kwota już spoko.

@absolwent

Totalnie mnie przekonałeś teraz, aż szkoda, że nie mam papierów na elektryka. No to ciekawa jestem teraz czy ktoś opisze faktycznie te całe warunki. Sądzisz, że się tu zatrudnisz? Albo już to zrobiłeś może?

Wacek
@absolwent

Pracowałem tam,wielkie kłamstwo piszą że potrzebują elektryka a musisz tam robić elektryk samochodowy elektronik samochodowy,do tego automatyk i elektroniki GPS.Tragizm omijaj kolego szerokim łukiem ta firme.Ja już jestem emerytem ale wiem że nadal tak tam jest.Za mierną kase wymogi za cztery etaty.....

Olga
@Wacek

Jaka to ta mierna kasa? Zdradzisz?

Ra
@Wacek

Prawda ta firma to wyzysk (usunięte przez administratora) płacą najniższa krajowa a robisz po 10 12 godzin na budowach nie wiesz kiedy wracasz jeden Bóg wie a nie ma zapłaty za nadgodziny tylko jak za zwykle godziny stawki niewiadomo jakie ludzie pracujący męczennicy za karę jadą bo muszą są więźniami systemu kredyty na głowie nie mają wyjścia ..

Emilia

Skoro praca na powietrzu, to pracodawca zapewnia chociaż ubranie robocze, w tym polary?

Lizon
@Emilia

A je :)

As
@Emilia

Zapewnia ale praca po 10 12 godzin i płaca za normalne gkdziny nic lepiej

Łucja
@As

Ale to te nadgodziny potem się wybiera jako wolne w takim razie?

Ha
@As

Ciesz się że za normalne płacą ale najniższa Godzinowa stawka ta firma to wyzysk kto tam robi.

@Ha

Ale z czego ma się cieszyć? To mogliby jeszcze nienormalnie za to płacić niby? Bo faktycznie niezbyt ciekawie to brzmi, a jak widać ludzie wciąż pracują, więc co innego ich motywuje?

Sf

A to legalne?

@Sf

A to nie zależy od tego jaka umowa jest? Bo chyba normalnie 12-stki można mieć przecież

Zaganiaty

Małe zarobki a praca na powietrzu zimno nie opłaca się pracować

@Zaganiaty

Masz rację mam problem pracowałem zauważyłem że nie podpisuje się listy i to już jest problem bo w każdym zakładzie powinna być lista bo jak udowodnisz czy pracowałeś 3 dni albo miesiąc ? Za urlopy nie płacą świadectwa nie ma porażka ta firma

Agnieszka

A czemu listy się nie podpisuje? Jakieś przekręty na tym były i wycofali czy nigdy tego nie wprowadzili nawet?

Daniel

To (usunięte przez administratora)firma na papierze najniższą krajową dają czy to kierowcy czy to operatorowi a kasa śmieszna jak na te czasy tragedia brak wypłacanych urlopów to (usunięte przez administratora) tylko sąd pracy i tyle do dziś czekam na świadectwo pracy będę musiał zajechać i (usunięte przez administratora) ich bo sąd czeka

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. - Suwałki

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.?

Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.
  • Przytorowa 24
    16-400 Suwałki

Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A.