ESC S.A.

Opinie o ESC S.A.

Robert Kubicz

ESC SA jest firmą informatyczną funkcjonującą na rynku od 1992 roku. Mamy za sobą długą historię, czasem też skomplikowaną. Będąc częścią holdingu, nieistniejącego już OPTIMUS SA, o mało co nie zbankrutowaliśmy pod koniec lat 90’tych. Wcześniej przez OPTIMUS’a zostaliśmy wchłonięci jako najlepszy partner w regionie. Młodym osobom, nie znającym tej marki, warto przypomnieć, że wówczas OPTIMUS był największym przedsiębiorstwem informatycznym w Polsce. Nasza firma opuściła nieistniejący obecnie holding i z czasem skutecznie weszła na drogę rozwoju. Jeszcze paręnaście lat temu cały zespół liczył niespełna dziesięć osób. Obecne zatrudnienie to prawie 30 osób w różnych działach. Historycznie najstarszym obszarem działalności firmy jest outsourcing IT. Do dzisiaj świadczymy usługi informatyczne dla klientów różnej wielkości w tym korporacji. Ważnym działem firmy jest ten związany z wdrożeniami oprogramowania (typu ERP) do zarządzania przedsiębiorstwem. Dostarczamy również urządzenia fiskalne i świadczymy w tym temacie usługi serwisowe. W ramach struktury firmy mamy zespół ds. systemów internetowych tworzący aplikacje i strony internetowe. W różnych okresach wielkość tego zespołu liczebnie się różniła. Głównie wiąże się to z ilością zleceń pozyskiwanych przez dział handlowy. Nie wszystkie tematy, którymi firma się zajmuje rozwijają się równomiernie. Sprzedaż i wdrażanie oprogramowania szczególnie na rynek HoReCa i powiązana z nim tematyka urządzeń fiskalnych z pewnością są najbardziej dynamicznym obszarem rozwoju firmy. Jesteśmy generalnym dystrybutorem, chyba najnowocześniejszej aplikacji dla gastronomii tzn. POSbistro i regionalnym opiekunem sieci dealerskiej InsERT. W tym obszarze z gracza regionalnego od kilku lat staliśmy się ogólnopolskim. Historia działu systemów internetowych (najmłodszego w naszej firmie i często komentowanego w tym serwisie) ma różne koleje. Obecnie ten skład jest rzeczywiście najmniejszy co nie znaczy, że docelowy. Płace w firmie są zróżnicowane. W dużym stopniu zależne od wydajności na poszczególnych stanowiskach ale też, co z pewnością wszystkich opiniujących ESC nie zadowoli, od możliwości rynku tzn. od tego ile nasi klienci są wstanie zapłacić za usługi wykonywane przez firmę. Większość projektów pod tym względem jest transparentna dla pracowników. Nie jesteśmy firmą, w której zarząd, wykorzystuje zespół a sam przez większość czasu pławi się w luksusach na Karaibach. Członkowie zarządu uczestniczą w projektach realizowanych przez firmę. Mamy także nadzieję, że nikt nie spotkał się u nas z mobbingiem czy też zachowaniami uwłaczającymi kulturze. Owszem bywają trudne rozmowy, sytuacje i sprawy, jak w każdym przedsiębiorstwie. Chcąc osiągnąć zadowalające efekty dla firmy nie zawsze da się zachować przyjazną atmosferę i dobre relacje, szczególnie w sytuacjach kiedy próbuje się korygować błędy. Firma przyjmuje często praktykantów, przyjmowała również stażystów. W tym momencie zdecydowaliśmy przyjmować praktykantów tylko do działu outsorcingu IT jako pomoc przy najprostszych zadaniach. Żałuję, że nie spełniliśmy, sądząc po opiniach, oczekiwań niektórych osób odbywających u nas praktyki. Przyznaję, że opiekunowie nie zawsze mają na tyle czasu aby się zaopiekować praktykantami i nie wynika to z ich złej woli. Staramy się tak budować dział handlowy i ofertę aby zrównoważyć sytuację tzn. pozyskać jak najwięcej klientów aby zespół się rozwijał liczebnie ale również płace były zadowalające. W wielu wypadkach jest to proces, czasem trwa zbyt długo i może być tak, że cierpliwość załogi się wyczerpie. Boleję nad tym ponieważ zmiany kadrowe nie służą firmie, która w dużym stopniu opiera się na usługach, co do jakości, których staramy się przykładać olbrzymią rolę. Miewamy problemy jak każda firma. Wiele udaje się rozwiązywać, niektóre leżą odłogiem w związku z brakiem czasu kierownictwa, które próbuje zapanować nad zwiększającym się dynamicznie zapotrzebowaniem na towary i usługi, przy ograniczonych zasobach personalnych. Nie jest to dla organizacji usprawiedliwieniem, mam tego świadomość. Staramy się znajdować rozwiązania zaradcze i je wdrażać. Istniejemy już 28 lat. Pracowało u nas paręset osób. Zapewne zadowolonych i nie zadowolonych. Mam nadzieję, że tych pierwszych jest większość niemniej wszystkich bez wyjątku dotychczas zatrudnionych w ESC SA serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia na drodze zawodowej. Z pewnością szczególnie przykre są rozstania w złej atmosferze. I zapewne głównie one mają na tym portalu reprezentację. Na szczęście nie było ich wiele. Nie chcę w tym miejscu dyskutować czy opinie są sprawiedliwe bo zazwyczaj ocena każdej sprawy jest indywidualna. Niemniej zupełnie inną kwestią jest przedstawianie opinii z otwartą przyłbicą z imienia i nazwiska. Uprawianie anonimowego hejtu jest szczególnie łatwe i niestety bywa znakiem naszych czasów. Robert Kubicz Prezes zarządu

Biczro
@Robert Kubicz

Giga koksem jesteś, nie zmieniaj się.

Wielbiciello Mieszczański

W pracy na Mieszczańskiej, w atmosferze fajnej Życie tam się kręci, jak rolka w fiskalnej :) Jakieś korporacje, inne popierdółki, Nie zastąpią nigdy historii tej spółki. Pracę o dziewiątej tam zaczynasz równo, Tylko Internety mogą zacząć wpół do. To jest elastyczność, to jest ta swoboda, W lecie fajnie skoczyć do Żabki po loda. Pracę masz na etat, widok masz na Wawel Czy poznałeś może Veli świetny panel? Zerknij też na bloga, zajrzyj na fejsbuka, Dowiedz się od ludzi, kogo firma szuka. Super atmosfera, dają trochę grosza, Czy wiesz gdzie w Krakowie Ołtarz Wita Stwosza? Jeśli uczniem w szkole mordo jesteś jeszcze, Możesz pomóc działom w wakacyjnym teście. Sprawdzisz czy potrafisz programować strony, Poznasz jaki frontend z Ciebie jest szaaalony! Możesz również pomóc w dziale księgowości, Bardzo fajne staże, bądź więc w gotowości! Możesz w innym dziale naprawić komputer, Albo wypić kawę, ekspres jest tam super! Dużo się tam ludzi w wakacje przewija, Trochę ich opinii strona ta pokrywa: (praktyki tl krakow pl) Wybierz z opcji listy (najlepiej cenione), Po czym też od końca przeglądaj tą stronę. Ja to kwestionuje! Ja rekomenduje. Ja to reklamuje. Ja się świetnie czuje, Ja wszystko propsuje. Ja się odnajduje. Wierząc wciąż w marzenia, nie w wypowiedzenia. Komu się podoba, niechaj klika w lajka. ESC to firma, ESC to BAJKA :* :* :*

drummer
@Wielbiciello Mieszczański

Cóż za grafomania! Discopolowa pochwała firmy, kuriozum nie z tej ziemi!

Powiedzcie mi jakie stawki teraz proponują na backendzie? Po przeczytaniu oferty ze strony wiem, że spełniam dosłownie wszystkie mile widziane, będę miał się czym pochwalić w swoim repo. Zastanawiam się tylko ile można zarobić i czy jest sens się angażować, bo rekrutacja jednak pozera czas. Tutaj przeważnie ile trwa od złożenia dokumentów?

Zainteresowany Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Czy staże na junior frontenda w tej firmie są płatne?

Dora Nowy wpis

Staże teraz prowadza? Widzę zapytanie z wczoraj o nie. ja pod koniec stycznia chce się gdzieś dostać. tutaj jaka maja atmosferę teraz? ja to bym na informatyka chyba poszła, na stronie niby nie piszą, że musze mieć doświadczenie, no ale ten angielski… jaki ma być jego zakres? Nie precyzują w opisie

Chvetsou Nowy wpis

Jeśli dopiero ucze się języka angielskiego powinienem próbować na staż? :)

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ESC S.A.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Asystent/ka zarządu ds. finansowo-księgowych?

Na stronie firmy widziałam, że poszukują handlowca. W ogłoszeniu napisali, że wymagają orientacji w zagadnieniach informatycznych. Czy znajomość tych zagadnień to wymóg nie do przejścia? Osoba zielona w temacie ( ale z doświadczeniem handlowym) może liczyć na zatrudnienie i odpowiednie przeszkolenie?

Natalia

Pojawiła się sugestia na forum co do rozwoju firmy. Na stronce wobec tego faktycznie jest parę ogłoszeń. Powiecie mi jak pracuje się na froncie? Mam na myśli stanowisko deva, z opisu wynikają responsywne szablony oraz elementy graficzne do wykorzystania na socjalach. Jakie są zespoły programistyczne i jaka atmosfera panuje na dziale?

twardy
@Natalia

No cóż, pracować na froncie jako dev w ESC SA to jak wpaść w wir kreatywnego szaleństwa! To jak być mistrzem kodowania. Czujesz się jak superbohater, który daje życie wizjom projektantów. Zespoły programistyczne? To jak kolorowe grupy superbohaterów, które łączą swoje siły, by tworzyć niesamowite oprogramowanie. Mający poranne scrumy, brainstormingi i oczywiście niezbędne zastrzyki kofeiny, są gotowi na każde wyzwanie. A atmosfera na dziale? Ot, jak w najbardziej szalonym (usunięte przez administratora), gdzie każdy jest mistrzem żonglerki kodem. Żarty, śmiech i adrenalina są na porządku dziennym. Ale uwaga, tu liczy się również wytrzymałość, bo czasami zadania mogą być jak akrobatyczne popisy na linach. Więc jeśli jesteś gotowa na przygodę Natalio, pełną kreatywności i nieustannego rozwoju, to ESC SA może być Twoim cyrkiem marzeń! Będziesz mogła rozwijać i zwijać na przemian i być częścią niesamowitego zespołu programistycznego, który z humorem i pasją podbija świat kodu!

Czy rotacja pracowników w ESC S.A. na Informatyk jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 27 stycznia na GoWork.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

UK

raczej zapotrzebowanie jest duże, ponieważ firma zdobywa nowych klientów a co za tym idzie tworzą się nowe miejsca pracy.

Jak na trudne czasy firma rozwija się znakomicie. Wzrost obrotów w poszczególnych latach: 2018 – 40%, 2019 – 10%, 2020 – 18%, 2021 – 9%. ESC SA jest jednym z liderów w sektorach, na które strategicznie postawiła z początkiem lat dwutysięcznych. Firma jest spółką akcyjną w związku z czym sprawozdania finansowe regularnie przekazuje do sądu, dosyć łatwo są do wglądu. O kwestiach płacowych trudno dyskutować, w firmie wynagrodzenia na większości stanowisk są mocno związane z efektami pracy. Pracownicy mający dość dobre rezultaty są zadowoleni z wynagrodzenia. Na koniec kwestia zatrzymania się „jakbyśmy byli 25 lat temu”. ESC SA przyświecają te same wartości co wtedy, pragnienie świadczenia usług i dostarczania towarów jak najwyższej jakości co sprowadza się do posiadania zadowolonych z obsługi klientów. Między innymi dlatego firma z powodzeniem przetrwała 30 lat na rynku. Dobrze rozumiemy, iż można mieć różnorodne preferencje co do firmy pracodawcy, tak jak i pracodawca do kwalifikacji i formuły współpracy z pracownikiem. Nie wszyscy musimy do siebie pasować ;-) Warto jednak na koniec dodać, że możemy się pochwalić przynajmniej kilkoma przykładami pracowników, którzy po rozstaniu z nami albo aplikują do pracy u nas lub już pracują ponownie.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w ESC S.A.?

DamJan

W moim czasie były wyjazdy imprezy i szkolenia. No ale minęło troszkę lat. Pozdrowienia dla ESC

Agnieszka
@DamJan

To sugestia, że nie ma co na wyjazd już liczyć czy wręcz przeciwnie?

Jaka umowa obowiązuje w ESC S.A. podczas okresu próbnego?

Podczas okresu próbnego obowiązuje 3-miesięczna umowa o pracę.

Helper

Najlepsza decyzja już mnie tam nie ma :) Cieszę się życiem :)

Pytanie!
@Helper

Było aż tak źle? Można wiedzieć coś więcej w tym temacie?

informatyk

Próbowałem tam kandydować. Wg mnie dziwna i niepoważna firma, po rekrutacji powiedzieli mi że mnie przyjmują. Następnego dnia dowiedziałem się że nie przyjmują. Dziwna i nieprofesjonalna praktyka.

Coś więcej.
@informatyk

Hej! Czy możesz powiedzieć coś więcej w tym temacie, o warunkach? Jak wyglądała rekrutacja, czy oddzwoniła ta sama osoba podając powód, dlaczego stało się tak, a nie inaczej?

Rafaello

Jakie są realne do osiągnięcia zarobki?

merci
@Rafaello

to zalezy rafi , jak jesteś obrontny to na handlowym i czwurke na reke wyciagniesz z procenty od sprzedazy , podstawa reprogresuje w zaleznosci od doswiadczenia ps. mmmm rafaello.......... ale bardziej wole merci

Moren

Podziwiam ludzi, którzy dodają nieobiektywne komentarze oczywiście w pełni anonimowo. Wygląda to tak jak by połowa osób rozstała się z firmą w złych okolicznościach, za pewne przez własną niekompetencje, a teraz wylewają żale w Internecie. Z mojej prespektywy ludzie pełni pasji, pomocni i wiele razy pomogli mojej firmie w trudnych chwilach.

Robert Kubicz

W 28 letniej historii firma tylko dwa razy wypowiedziała pracownikowi umowę. A tylko raz dyscyplinarnie. Dziwnym trafem ostatnie wypowiedzenie (dyscyplinarne) zbiega się z falą negatywnych i anonimowych komentarzy. Może to przypadek. Trudno ocenić. Z mojej perspektywy wygląda jednak na zwykły stalking. Co do opinii, przeplatają się sprawiedliwe i niesprawiedliwe. Nie jesteśmy organizacją idealną co nie znaczy, że wielu rzeczy w naszym działaniu nie próbujemy zmienić. Nerwy oczywiście się zdarzają. Zależy nam na jak najlepszej obsłudze klientów a że czasem nie jest to łatwe to i nerwowość wkrada się w pracę.

Tracer
@Robert Kubicz

To dziwne. Główny stalker zarzuca pracownikom stalking. Shame on you mr. president!

@Robert Kubicz

Wpis godny wikipedi. Szkoda że nic o sobie jako głównym problemem zmian osobowych.

Biczro
@Robert Kubicz

Giga koksem jesteś, nie zmieniaj się.

gość

Kieruję zapytanie do pracujących osób w firmie. Jakie są średnio zarobki w dziale sprzedaży? Jakie są prowizje? Jakie są zasady rozliczania w dziale sprzedaży?

@gość

Dzień dobry, wszystkie warunki finansowe naszych pracowników są ustalane indywidualnie. Posiadamy oczywiście widełki płacowe na każde stanowisko i na podstawie rozmowy z potencjalnym kandydatem ustalamy satysfakcjonujące dla obu stron rozwiązanie. Premie handlowców są od zysku z transakcji lub wykonanych usług. Jej wysokość to kwestia indywidualnych umiejętności pozyskiwania i utrzymania klientów.

Sołtys

Kiedy praca zdalna ?

Jako zainteresowanego pracą w firmie ESC zastanawiam się skąd taka niska ocena 2/5 firmy, przy tak dobrych/neutralnych opiniach ? (usunięte przez administratora)

Jakie wartości są cenione w Esc S.A.?

Wex

Zgadzam się z przedmówcą, smutne i prawdziwe

Też pracownik

(usunięte przez administratora)Ogólnie to chyba niektórzy zatrudniając się zapomnieli, że ktoś kto ich zatrudnia płaci za ten czas, nabywane w tym czasie umiejętności i realizowane zadania, więc wyznacza reguły i zasady funkcjonowania i wypadałoby to uszanować. Ehh ...

Czy w Esc S.A. są szkolenia zewnętrzne?

Pracownik ESC

Nie, nie ma.

Pracownik ESC

Pytanie było o szkolenia zewnętrzne, a nie wewnętrzne. Jeżeli chodzi o wewnętrzne to faktycznie tylko takie występują jak mojego przedmówcy.

Zostaw merytoryczną opinię o ESC S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w ESC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ESC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ESC S.A.?

ESC S.A.