Opinie o Adama Manufacturing Poland S.A. w Brzeg Dolny

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Adama Manufacturing Poland S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Adama Manufacturing Poland S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja nawozów, środków ochrony i artykułów rolniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adama Manufacturing Poland S.A. w Brzeg Dolny

Lolek Nowy wpis

Znalazłem przyjęcia dla inżyniera ds. automatyki. Będę aplikował tylko chciałem dopytać o benefity. Widzę że jest możliwość zrobienia uprawnień i dostęp do platformy z kursami językowymi. Można z tego korzystać do razu po przyjęciu czy dopiero po okresie próbnym?

Poinformowany Nowy wpis
@Lolek

Dostęp do benefitów jest w najbliższym możliwym do realizacji terminie, więc od razu lub od następnego miesiąca od zatrudnienia, co wynika ze względów technicznych - konieczności zgłoszenia pracownika do odpowiednich serwisów.

znam temat

ta firma na rynku dolnobrzeskim to przecież stara szmatława rokita agro czyli samo dno rokity, dlatego została sprzedana w obce ręce bo nawet niemiec tego (usunięte przez administratora) nie chciał prowadzić

nickname Nowy wpis
@znam temat

ale głupoty,ten osobnik nie ma pojęcia a wypisuje głupoty

znam temat

całe biuro tej firmy to sami ludzie z układów jeszcze ze starych czasów rokity agro stąd tak syfiasta dzisiaj jest ta firma w brzegu dolnym

Anna Nowy wpis
@znam temat

No dobra, a jaki to ma wpływ na pracowników, kto tam jest i z jakiego „towarzystwa”? Chciałam tutaj poczytać o zarobkach czy coś, konkrety mnie interesują.

Flip i Flap

Globalnie ADAMA to jedna z największych grup w branży agrochemicznej, na pewno w pierwszej trójce, niestety lokalnie to mała zakompleksiona firma, pracując w niej nie masz szans i perspektyw na awans i rozwój, chyba, że jesteś po studiach i chcesz załapać trochę doświadczenia by pójść dalej. Firma nie posiada żadnego sytemu premiowania motywacyjnego, a to co się tak nazywa to po porostu widzimisię przełożonego Firma nie posiada żadnych ścieżek rozwoju pracowniczego. W firmie ceni się wdupowłaztwo i te jest najwyżej premiowane. ADAMA Manufacturing Poland S.A. to firma oparta o model rodzinny, jest bonzo i kilku klawiszy, a reszta ma zasuwać. Przełożeni nie znoszą konstruktywnej krytyki. Firma jest ustawiona pod proces, tzn. mnóstwo bezcelowej i bezsensownej dokumentacji. Pensje są śmieszne i nierynkowe, tz. są rynkowe na lokalnym rynku :) 80% ludzi w tej firmie nie znalazłoby zatrudnienia po za nią. I to chyba podkreśla jej charakter. Polecam wszystkim leszczom, którzy chcą się nawąchać smrodu chemikaliów. PS. Najlepsza na świecie jest Pani People's Manager - zajefajny spec od rysowania pierdół. Chyba najlepiej opłacany rysownik w tej firmie :D:D

@Flip i Flap

Podpisuje się pod tym rękami i nogami. Warto wspomnieć, że BHP w tej firmie to Zespół muzyczyny. Mistrzowie mają ego wyje w kosmos, ledwo pokończyli średnie a zachowują się jak by mieli jakieś pokończone studia i to takie konkretne. Ogólnie praca dla tych co mają MOCNE NERWY, dla slabych psychicznie nie polecam, mistrzowie/brygadziści mają (usunięte przez administratora) ego większe niż bloki w Brzegu Dolnym- a świadczy o tym fakt, że gdyby nie ta praca, to byli by nikim, a Ci wyżej na to pozwalają to o czymś świadczy :)

@Ryszard Ochódzki

A jak konkretnie wygląda kwestia wynagrodzenia w Adamie? Jakiej stawki się można spodziewać? Przeczytałam we wpisie, że pensje są nierynkowe ale wolałabym poznać dokładne kwoty :) Napisałbyś?

@Flip i Flap

@Flip i Flap, jak długo byłeś zatrudniony w ADAMIE? Być może wciąż jesteś? Możesz zdradzić jakie wynagrodzenie mogą zaoferować na początku i czy wypłacają nadgodziny?

ADAMA fajna firma
@Flip i Flap

"pracując w niej nie masz szans i perspektyw na awans i rozwój, chyba, że jesteś po studiach i chcesz załapać trochę doświadczenia by pójść dalej." Wiekszych bredni nie czytalem... w tej firmie mistrzami zostaja ludzie, ktorzy nawet nie maja pojecia o produkcji. Wystarczy, ze bedziesz starym alkoholikiem, bedziesz unikal roboty, bedziesz wiedzial jak podlizac nie napisze co u nie powiem kogo, bedziesz rozwodnikiem, bedziesz czlowiekiem o slabych nerwach, czlowiekiem o rozdwojonej jazni - wtedy masz szanse na zostanie brygadzista/mistrzem :)

@ADAMA fajna firma

No ale chyba nie uważasz, że z marszu każdy z nich miałby nim być? Zresztą przyjmując, że serio tak jest to czemu nikt na to by nie reagował, bo rozumiem że sugerujesz spożywanie w pracy?

Firma Adama Manufacturing Poland S.A. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Inżynier Mechanik. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Czy w firmie Adama Manufacturing Poland S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

Ewakuacja i to już panowie

W firmie z powodu braków kadrowych mistrzowie którzy maja organizować/nadzorować/szkolić pracują w 2 trybach: - albo zasuwają jako pracownicy szeregowi kosztem szkoleń czyli nic nie uczą bo przejęli obowiązki innego pracownika i poprostu nie mają czasu (zdążą podzielić pracę, nadzór - tu bywało różnie, a szkolenia ?) - albo jeśli nawet próbują kogoś czegoś nauczyć to nie maja jak bo każda próba nauczenia czegokolwiek pracownika który już ma obowiązki normalnie przydzielane 2 osobom musiała by skutkować przestojem w wykonywanej pracy. Podsumowując: ani osoba szkolona ani osoba szkoląca nie mają czasu na uczestniczenie w szkoleniach czyli jak ktoś tu pisał ZBIERAMY PODPISY I PIELĘGNUJEMY FIKCJĘ. Zmieniło się od czau kiedy odeszłem? proszę mnie poprawić...

Halina
@Ewakuacja i to już panowie

Jeśli tak było to jakim cudem oni jednak potrafili się nauczyć co i jak? Na zwiększenie zatrudnienia nie ma co liczyć?

Biurwa

Niby światowe korpo, rekordowe zyski na filmikach propagandowych na wewnętrznych komunikatorach , rzeczywiście to zwykły Januszex jest a na rozmowach kwalifikacyjnych cuda opowiadają. Prezes tylko auta wymienia a ludziom rzuca ochłapy. To mit że biurowi mają lepiej rozpowszechniany żeby podzielić załogę i osłabić solidarność między pracownikami. Nie płacą za nadgodziny w biurach tylko można sobie odebrać później wolne, ala jak się nie wyrobisz z tym odbiorem na czas to twój problem. Nie próbują zatrzymać doświadczonego pracownika tylko zatrudniaja nowego naiwnego młodego za mniejsze pieniądze. Rotacja jest straszna a starzy pracownicy są przytłoczeni nadmiarem pracy i odliczają tylko dni do pomostówki.

Artur
@Biurwa

Wolne za nadgodziny to nie jest aż tak źle. Przynajmniej dla mnie. Te ochłapy jak je nazwałeś to jakie? Ile zarabiasz, że jesteś taki niezadowolony? Podasz mi stawkę?

Poinformowany
@Biurwa

Biurwa, to co Ty robisz jeszcze w takiej firmie, skoro jest tak źle i skąd masz takie informacje niezgodne z prawdą.

@Poinformowany

Ale co według ciebie tutaj jest nie prawda? Musisz byc jednym co ladnie wchodzi bez mydla ludziom z biura, ze twierdzisz, ze jest zupelnie inaczej

Zniesmaczony

Pęd za cięciem kosztów (najczęściej etatów) doprowadził do sytuacji ze iż firma stała się największym zagrożeniem dla okolicznych miejscowości, wpierw padły kwestie szkoleń, edukacji załogi ,zezwoleń ( większość urządzeń podlega pełnemu dozorowi UDP i wymaga odpowiednich kwalifikacji), potem przeszła pora na tworzenie fikcyjnych dokumentów mających ochronić osoby odpowiedzialne następnie, doszło do degradacji urządzeń kontrolnych oraz alarmowych. Służby państwowe podczas ewentualnej kontroli dostają stos dokumentów spreparowanych na potrzeby tej kontroli. Pandemia która powoli dobija większość zakładów w Polsce "przysłużyła" się zarządzającym pozwalając unikać agonii jeszcze trochę poprzez uelastycznienie niektórych przepisów. Średnia wieku załogi na stanowiskach nazwijmy je podstawowymi dramatycznie szybuje w górę a za każdym odchodzącym pracownikiem znika cześć wiedzy z zakresu "know how". Pozostali doświadczeni pracownicy wycofali się na przeczekanie "aby do pomostówki" to jeszcze tylko kilka lat z drugiej strony brak różnicowania pensji powoduje że doświadczony pracownik nie ma ochoty szkolić "konkurencji". (usunięte przez administratora)

Zniesmaczony
@Zniesmaczony

Dlaczego dalszy ciag wpisu zostal usuniety? Czyzby ktos z ADAMA zareagowal na prawde i kazal usunac wpis?

@Zniesmaczony

A dużo tej treści tam jeszcze było?

Emer

Prezes??? - zero kontaktu z załogą z produkcji , kombinuje tylko jak zmienić regulamin płacowy na niekorzyść pracowników. Pochlebne opinie o prezesie to pochodzą od pracowników biura pana Prezesa , i ich rozumiem . pracują w komfortowych warunkach i za przyzwoite pensje nie to co my na produkcji w smrodzie, brudzie, stresie i i za marne stawki jak na firmę chemiczną o tak wysokich zyskach. Powyżej jest opinia o warunkach i bezpieczeństwie pracy - zupełnie się z nią zgadzam

@Emer

Na czym polega zmiana regulaminu płacowego? Po prostu bierze go sobie i zmienia zdania tak jak chce i tyle? jak tak czytam o warunkach w jakich robicie to masakra jakaś tak szczerze, aż dziwne, że w XXI wieku coś takiego jeszcze występuje. :/

Czy nowo zatrudnione osoby w Adama Manufacturing Poland S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Poinformowany

Nie wiem jaką umowę mieliby pracownicy otrzymywać, inną niż umowa o pracę. Wszystko zgodne z Kodeksem Pracy, badania, szkolenia, umowa o pracę, brak naginania przepisów i trzymania pracowników na śmieciówkach albo na umowach terminowych.

Arek

Firma jak firma. Duży potencjał. Wspaniali ludzie. Rozwój średni, ale dla świeżakow Ok. Pieniądze znośne. Firma w trakcie usprawniania procesów HCR. Każdy sie odnajdzie Arek

@Arek

Napisałeś "wspaniali ludzie", powiesz coś więcej? Jaka atmosfera panuje w zespole? Pomagają sobie wzajemnie, czy pracują na zasadzie " każdy sobie rzepkę skrobie"? Szukam miejsca w którym można się dużo nauczyć, ale też miło spędzić czas, aby każde wyjście do pracy było przyjemnścią.

Czy pracodawca Adama Manufacturing Poland S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Tak, grożąc zwolnieniami

@Ryszard Ochódzki

Hej Ryszard, czy znalazłeś się w takiej konkretnie sytuacji, że grożono Ci zwolnieniem? Czy mógłbyś opowiedzieć coś więcej o pracy w firmie? Zastanawiam się nad rozpoczęciem z nimi współpracy, interesują mnie wszystkie szczegóły.

Hej, czy myślicie, że oferują pracę na podstawie kontraktu B2B? jeżeli tak , to na jakim stanowisku? Nie widzę, żadnych aktualnych ofert pracy od Manufacturing na portalu, może szykuje się jakaś rekrutacja, która wciąż nie jest oficjalna? Ktoś coś wie?

Filip

@Jarząbek rozumiem ze pracujesz w tej firmie? Jak tam jest?

Jarząbek

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza prezes dla naszego klubu Ochucki Ryszard prezes naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mi szpilki.To nie ludzie to wilki.

@Jarząbek

Te, komputer- Angielska wóda

Xyz

Praca jak wszędzie i jest źle i jest dobrze nikt nas. Do kołysek nie włoży trzeba zapiera.... wszędzie ale co do szefa to facet stabilny rzeczowy i wymagający a co za tym idzie sprawiedliwy . Myślę że negatywne opinie mogą pochodzić tylko od tych którzy w całej swej złości zrezygnowali z pracy u nas.

Sl

Świetny Prezes konkretny praca dość ciężka

Zostaw merytoryczną opinię o Adama Manufacturing Poland S.A. - Brzeg Dolny

• Jak się pracuje w Adama Manufacturing Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Adama Manufacturing Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adama Manufacturing Poland S.A.?

Adama Manufacturing Poland S.A.
1.8/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Sienkiewicza 4
    56-120 Brzeg Dolny

Adama Manufacturing Poland S.A.