FKWT Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o FKWT Sp. z o.o.

Lolo Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Czym ta firma się zajmuje i ile osób tu pracuje?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dyrektor Zarządzający

Pracownik firmy - Dyrektor Zarządzający

04.01.2024 09:01

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Nasza firma, działająca na arenie międzynarodowej, specjalizuje się w e-commerce, koncentrując się na branży wydawniczej i zabawkowej. Wyróżniamy się innowacyjnością i automatyzacją procesów, co pozwala nam efektywnie odpowiadać na różnorodne potrzeby naszych klientów. Naszym priorytetem jest oferowanie bogatego asortymentu produktów, z łatwą dostępnością i wygodną dostawą do domu klienta.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Firma została założona w 2011 roku z pasji do innowacji w branży e-commerce, zwłaszcza w segmencie wydawniczym i zabawkowym. Założyciele firmy, inspirowani potrzebą dostarczania wysokiej jakości produktów z łatwą i szybką dostawą, zdecydowali się na stworzenie platformy, która by to umożliwiała. Od początku naszym celem było tworzenie rozwiązań, które ułatwiają zakupy online, jednocześnie poszerzając asortyment i ulepszając obsługę klienta. Ta wizja i zaangażowanie zaowocowały stałym wzrostem firmy i jej dynamicznym rozwojem na przestrzeni lat.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

W naszym otoczeniu biznesowym, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym, obserwujemy ciągłe zmiany i rozwój. W branży e-commerce, na którą skupia się nasza działalność, doświadczamy wpływu trendów takich jak globalizacja i deglobalizacja, które mają bezpośredni wpływ na nasze strategie rozwoju i działania operacyjne. Wyzwania compliance stają się coraz bardziej złożone, co wymaga od nas ciągłego dostosowywania się do zmieniających się przepisów i standardów. Równocześnie, rosnące oczekiwania klientów w zakresie szybkości i wygody dostaw napędzają nas do poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań logistycznych, a także do inwestycji w automatyzację. Konkurencja w naszej branży jest intensywna, z wieloma graczami działającymi na różnych poziomach rynku. Staramy się wyróżnić poprzez ciągłe ulepszanie naszej oferty i dostosowywanie jej do zmieniających się potrzeb i preferencji klientów. Aktywnie poszukujemy możliwości ekspansji, aby dotrzeć do nowych segmentów klientów. W rezultacie, otoczenie biznesowe naszej firmy jest dynamiczne i pełne wyzwań, ale jednocześnie oferuje wiele możliwości dla rozwoju i innowacji, które staramy się wykorzystać w naszych strategiach biznesowych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Struktura firmy charakteryzuje się zróżnicowaną i dynamiczną strukturą. Nasz zespół składa się z różnych działów, w tym marketingu, analizy danych, IT, operacyjnego oraz obsługi klienta. W każdym z tych działów pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści, co odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań i najwyższą jakość obsługi klienta. Główna siedziba firmy mieści się w Poznaniu.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Rekrutacje realizujemy zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie, dostosowując proces do specyfiki stanowiska i preferencji kandydata. Typowo, nasz proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów: przeglądu zgłoszeń, wstępnego wywiadu telefonicznego, testów kompetencyjnych, a następnie rozmów kwalifikacyjnych z działem HR oraz bezpośrednim przełożonym. W przypadku niektórych stanowisk, kandydaci mogą również uczestniczyć w sesjach case study lub prezentacjach, aby lepiej zademonstrować swoje umiejętności. Za rekrutację odpowiadają bezpośredni przełożeni z pomocą pracowników HR. Szukamy głównie specjalistów w obszarach takich jak IT, marketing, logistyka, oraz wsparcie klienta. Kluczowa jest dla nas umiejętności adaptacji do szybko zmieniającego się środowiska e-commerce. Kładziemy duży nacisk na kompetencje takie jak zdolność do pracy w zespole, kreatywność, umiejętność szybkiego uczenia się i elastyczność. Nasz proces rekrutacyjny jest zaprojektowany tak, aby nie tylko ocenić umiejętności fachowe, ale również dopasowanie do kultury naszej firmy i jej wartości.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Proces wdrożenia nowego pracownika w naszej firmie jest dostosowany do charakteru zajmowanego stanowiska. Ogólnie rzecz biorąc, pierwsze dni pracy są poświęcone na szkolenia wstępne i orientacyjne, które mają na celu zapoznanie nowego pracownika z kulturą firmy, jej strukturą oraz kluczowymi procesami. W pierwszym tygodniu kładziemy również duży nacisk na integrację nowego pracownika z zespołem oraz jego bezpośrednim przełożonym. W ramach wdrożenia, większość nowych pracowników odbywa staż w dziale obsługi klienta. Uważamy, że doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientami jest nieocenione, gdyż pozwala na głębsze zrozumienie procesów zachodzących w firmie – od sprzedaży, zaopatrzenia i zakupu towaru, przez logistykę wysyłki, aż po obsługę posprzedażową, taką jak zwroty czy reklamacje. Taki rodzaj wdrożenia sprzyja budowaniu wszechstronnego rozumienia naszego biznesu i lepszemu przyswojeniu wartości, które są dla nas ważne. Pracownik stopniowo przechodzi do zadań specyficznych dla jego stanowiska, z możliwością ciągłego wsparcia i mentorstwa ze strony doświadczonych kolegów i przełożonych. Nasz proces wdrożenia jest elastyczny i zawsze staramy się dostosować go do indywidualnych potrzeb i umiejętności nowych pracowników, aby zapewnić im jak najlepszy start w firmie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

W związku z naszym dążeniem do docierania do coraz szerszego grona klientów i oferowania im innowacyjnych produktów, konsekwentnie rozwijamy swoje działania. W najbliższym czasie planujemy zwiększyć zatrudnienie w kluczowych obszarach, takich jak IT, compliance, administracja, logistyka, oraz wsparcie klienta. Poszukujemy kandydatów, którzy wykazują się zdolnością do analitycznego myślenia i adaptacji do szybko zmieniających się technologii i trendów rynkowych oraz pasją do innowacji. Naszym głównym celem jest nie tylko ciągły rozwój firmy, ale również inwestowanie w rozwój umiejętności i kariery naszych pracowników. Oferujemy im szansę pracy nad innowacyjnymi projektami oraz możliwość aktywnego udziału w kształtowaniu przyszłości e-commerce.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Zależy nam na tworzeniu środowiska pracy, które promuje otwartość i innowacyjność. Nasze biuro jest przestrzenią przyjazną i inspirującą, gdzie każdy może swobodnie dzielić się pomysłami i opiniami. Wierzymy, że każdy członek naszego zespołu wnosi unikalną wartość, a naszym zadaniem jest stworzenie warunków, w których ta wartość może być w pełni realizowana i doceniana. Podkreślamy brak szklanego sufitu w naszej firmie, oferując możliwość awansu z każdego stanowiska, bazując na zdolnościach i zaangażowaniu pracowników. Promujemy rozwój zawodowy poprzez szkolenia wewnętrzne dostosowane do specyfiki stanowisk oraz wsparcie ze strony przełożonych, którzy są zawsze gotowi pomagać i doradzać. Dodatkowo, zapewniamy dostęp do nowoczesnych narzędzi i technologii, w tym do sztucznej inteligencji, co umożliwia pracownikom pracę na najwyższym poziomie i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Te działania pokazują nasze zaangażowanie w tworzenie środowiska pracy, które nie tylko wspiera rozwój osobisty i zawodowy, ale również jest na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami technologicznymi.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Dyrektor Zarządzającyikona wywiad

Obecnie znajdujemy się w ekscytującej fazie rozwoju, gdzie nasz priorytet to dalsze umacnianie pozycji na rynku e-commerce. Naszym głównym celem jest rozbudowa oferty produktowej oraz ulepszanie procesów logistycznych i obsługi klienta, aby zapewnić jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe. Ponadto, zamierzamy kontynuować inwestycje w nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, co pomoże nam w specjalizacji w wybranych obszarach i oferowaniu unikalnych produktów i usług. Wzrost zatrudnienia i rozwijanie kompetencji naszego zespołu jest również kluczowym elementem naszych planów, co pozwoli na realizację naszych ambicji biznesowych. Jesteśmy skoncentrowani na rozwoju, innowacji i doskonaleniu, dzięki czemu utrzymamy naszą pozycję w czołówce branży e-commerce, jednocześnie dostarczając wartość klientom.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z FKWT Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Jakie narzędzia pracy zapewnia FKWT Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

były pracownik Nowy wpis

Telefon służbowy owszem był. Pracownicy korzystali z telefonów ale nie wiem czy prywatnie. Pracowałam najpierw na umowę zlecenie potem na umowę na okres próbny. Z pracy byłam bardzo zadowolona i chciałam tam zostać ale po wygaśnięciu umowy na okres próbny nie przedłożono mi kolejnej umowy bez podania przyczyny. Na moim stanowisku była duża rotacja i w firmie z tego co widziałam to też.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w FKWT Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w FKWT Sp. z o.o.?

Tak. Tacy są szczególnie mile widziani, ponieważ można im mało płacić.

Wanda

ale to koniec końców są te premie? zdarza sie, że są wypłacane? czy faktycznie są to tylko puste obietnice?

bez przesady, nie ma takich miejsc, w których absolutnie wszystko jest źle. z dniami wolnymi teoretycznie nie ma większych problemów, aczkolwiek premie były swego czasu ucinane za np. oddawanie krwi. jeśli chodzi o L4, to mieliśmy kilku pracowników, którzy czasem brali L4 z różnych powodów, chyba w żadnej firmie nie jest to mile widziane, acz nie w każdej do takich pracowników się dzwoni, a tu bywały takie sytuacje. jedna dziewczyna po długim L4 dostała wypowiedzenie po powrocie, także mało sympatyczna atmosfera.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w FKWT Sp. z o.o.?

Najchętniej wszystkim dawaliby B2B lub zlecenia. Oczywiście jest opcja umowy o pracę. Najmniejsza oznacza owszem najniższą krajową.

@Anonim

No najchętniej by dawali ale jak to wychodzi w praktyce? Większość na uop czy tych pozostałych właśnie?

Nie, nie jestem szefem. ( szefowi pewnie szkoda czasu na komentarze i grę w tym stylu.) Nie podoba mi się opisywanie cudzych życiowych sytuacji, nie mających zwiasku z praca. Nikt was tu do tego nie upowaznił. Jak piszecie anonimowo to proszę o uszanowanie cudzej prywatności. Zastanówcie się , nad słowem trolowanie, jesteś dzięki temu szczęśliwszy? Bez niektórych osób praca jest spokojniejsza. Każdy z was jest ciekawym człowiekiem. Życzę powodzenia, zamiast frustracji. To mój ostatni komentarz tu. Uśmiechnij się :)

Sprostowanie, informatyk napewno nie podał ile naprawdę zarabia, by nie denerwować osób na mniej płatnych stanowiskach, które nie chciały się czegoś nowego nauczyć, by awansować, zwiększyć swe kompetencje. Jest paru wieloletnich pracowników. Niestety w pandemii zjawiło się paru (usunięte przez administratora), którzy wzajemnie się nakręcają.

Praca w tej firmie jest idealna na krótki czas dla osób, które lubią dużo pracować za małe pieniądze. Podczas rozmowy o pracę są obiecywane piękne i liczne dodatki. Niestety bardzo często kończy się na obietnicach, ponieważ na umowie nie są one uwzględnione. Nadgodziny spłacane są od najniższej możliwej stawki bez podziału na weekendy czy święta. W tej pracy możesz liczyć na zwiększającą się stale ilość obowiązków przy zachowaniu najniższej możliwej stawki.

Sprostowanie, w tej firmie do biura pracownicy przychodzią od poniedziałku do piątku, sami regulują czas swych 8h, w weekedy i święta nie pracują, choć bywają przypadki, gdy pracownik na własną prośbę lub z powodów pandemii są na home office. Są tygodnie, gdy pracy jest mało, jest czas na plotki i tygodnie, gdy bardzo dużo, lub gdy ktoś jest na urlopie - przejmowanie niektórych obowiązków za nieobecnych.

Jak wygląda oferta pracy u nich w przedsiębiorstwie FKWT Sp. z o.o. w mieście Poznań? Są jakieś nowe miejsca? Oczekujemy na nowe info. Może pojawi się osoba aktualnie zatrudniona, bo nie wiemy jak obecnie jest u nich?

Zostaw merytoryczną opinię o FKWT Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w FKWT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FKWT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FKWT Sp. z o.o.?

FKWT Sp. z o.o.