Aboca Polska Sp. z o.o.

Opinie o Aboca Polska Sp. z o.o.

@Maja

Zapraszamy do udziału w rekrutacji i osobistego zapoznania się z warunkami pracy oraz zasadami systemu premiowego w naszej firmie. Dbałość o zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym jest dla nas bardzo ważna. Aboca została wyróżniona certyfikatem B Corp™, który przyznawany jest przedsiębiorstwom spełniającym najwyższe standardy w zakresie działań na rzecz otoczenia, środowiska, a także w zakresie przejrzystości i odpowiedzialności. Jednym z obszarów analizowanych przez organizację certyfikującą była również nasza polityka zatrudnienia.

Zorientowany Nowy wpis

Połowa zespołu się zwolniła z Centrali. Mówią o szkoleniach a szkolenia są dla wybranych osób, czytaj menager. Mówią o rozwoju a okazuje się, nie ma awansu… zatrudniają kogoś zewnętrz i co ciekawe wszyscy mają pracować na ich sukces czego nie ma w żadnej firmie… ty masz umieć angielski a menager nie umie powiedzieć kilka podstawowych zdań w tym języku… menager krzyczy na Ciebie, bo nie umie poradzić sobie ze swoimi emocjami…kiedy nie pozwalasz sobie to ten swoje negatywne emocje kieruje na ciebie… i dochodzi do konfliktu… jak się szanujesz to masz problem, jak boisz się własnego cienia to tez masz problem bo wtedy robią z tobą co chcą…

Nowy wpis

@Zorientowany

Większość pracowników polskiego oddziału ma wieloletni staż w firmie i dobrze odnajduje się w międzynarodowych strukturach organizacji. Dla każdego nowego pracownika organizujemy sesję szkoleniową. Staramy się, aby polityka zatrudnienia była przejrzysta oraz zrozumiała dla wszystkich członków naszego zespołu. Stosujemy politykę otwartych drzwi i każdy pracownik może bezpośrednio skontaktować się ze swoim przełożonym lub zarządem spółki w celu omówienia wszelkich problemów.

Czy w firmie Aboca Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Nowy wpis

Aboca organizuje szkolenia produktowe zarówno w Polsce, jak i podczas spotkań w centrali firmy we Włoszech. Dodatkowo organizowane są szkolenia językowe dla pracowników, jak i szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe.

klient

nie akceptuje cen jakie są w internecie! w internecie ceny są niższe niż apteka kupuje bezpośrednio od aboca. o co tutaj chodzi??? już naprawdę tak słabo sie sprzedaje aboca i psujecie sami rynek?

@klient

Aboca Polska nie prowadzi sprzedaży swoich produktów przez Internet i nie ma wpływu na to co robią sprzedawcy internetowi. Zgodnie z obowiązującym prawem nie narzucamy cen odsprzedaży naszych produktów. Jednocześnie dbając o najwyższe standardy dot. sprzedaży produktów Aboca, prosimy o zgłaszanie nam praktyk które mogą naruszać te standardy, w tym polegających na narzucaniu cen odsprzedaży naszych produktów czy też sprzedaży produktów poniżej ceny zakupu.

Wiecie, czy Aboca Polska Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

It

Tak to uposażenie handlowca

Grażyna
@It

A taki handlowiec ma do dyspozycji samochód firmowy? Jak to w praktyce wygląda?

@Grażyna

Pracownicy firmy mają do dyspozycji samochody służbowe, z których mogą korzystać również do celów prywatnych. Wewnętrzna polityka flotowa reguluje także możliwość używania pojazdu firmowego podczas urlopu.

Elżbieta
@Aboca Polska Sp. z o.o.

I co ta polityka tak konkretnie mówi? Odnośnie urlopu czy bywają czasem jakieś ograniczenia w okresach, kiedy można taki wziąć? Zależne np., od sezonu? Z jakim wyprzedzeniem trzeba złożyć ewentualny wniosek?

@Elżbieta

Część corocznego urlopu wypoczynkowego (nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych) powinna zostać zaplanowana na początku roku. Do zatwierdzenia terminu niezbędna jest zgoda bezpośredniego przełożonego, który akceptuje plan urlopowy danej komórki organizacyjnej.

Mati

Cześć, mam pytanie ile jest wizyt dziennie, na jakim programie do zamówień pracują jakie mają auta, GPS i jak są postrzegane produkty przez farmaceutów??? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

@Mati

Przedstawiciele realizują około 6 wizyt dziennie używając narzędzi informatycznych wykorzystywanych w profesjonalych kanałach dystrybucji. Wzrost świadomości w zakresie substancji naturalnych przekłada się na pozytwyne postrzeganie produktów firmy.

Dla każdego z nowych pracowników organizowana jest sesja szkoleniowa. Program szkolenia dla przedstawicieli zawiera również kilkudniowe szkolenie produktowe.

Praca szuka człowieka

Witam Ostatnimi czasy jest duża rotacja w firmie . Jest vacat i czy warto skladac CV? Podobno ludzie zmieniają bo premie nie do wyrobienia i dziwne kierownictwo . Pozdrawiam

@Praca szuka człowieka

Zapraszamy do składania CV. Zasady systemu premiowego są szczegółowo prezentowane każdemu kandydatowi w procesie rektuacji. Na ostatnim etapie naboru kandydaci mają także możliwość osobistego spotkania z kierownictwem i wyjaśnienia wszystkich wątpliwości przed podjęciem decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu oferty pracy.

Ktoś tam
@Praca szuka człowieka

Ludzie odchodzą bo Aboca płaci głodowa pensje na rękę 3500 a premie śmiech w zasadzie nie do wyrobienia . Na Dolnym Śląsku zrezygnowały dwie osoby w ciągu dwóch lat - nie polecam Pracujemy w innych firmach za dwa razy więcej spokój brak GPS inwigilacji i (usunięte przez administratora). Nie polecam

@Ktoś tam

Fluktuacja kadr jest naturalnym zjawiskiem występującym w każdej organizacji. Aboca oferuje wynagrodzenie na rynkowym poziomie oraz dodatkowe premie zależne od wyników i zaangażowania. Staramy się, żeby zasady systemu premiowego były zrozumiałe dla każdego pracownika.

Dudu
@Aboca Polska Sp. z o.o.

Skoro mamy rynkowe warunki to dlaczego większość kadry nie ma w CV wieloletniego doświadczenia w poważnej topowej fimie z TOP 10 ?

Maja
@Ktoś tam

A o premiach to też pracowałam w firmie, gdzie z wyrobieniem to ciężko było biorąc codziennie nadgodziny, jak jest tu? ;P

@Dudu

Z pewnością Aboca nie jest "typową korporacją". Aboca to przede wszystkim firma rodzinna, z długoletnią tradycją. Cenimy kandydatów z różnorodnym doświadczeniem, którzy podzielają nasze wartości. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.aboca.com/pl i bliższego poznania naszej firmy.

@Maja

Dudu
@Aboca Polska Sp. z o.o.

Dlatego szanujmy się. Na każde krytyczne zdanie nie reagujcie blokadą jak najstarszy w rodzinym plemieniu wódz, który jest najmądrzejszy "w rodzinnej firmie". Nie ma co przesadzać z demonizowaniem korporacji. Czasem w korporacji pracuje kilka osób, 2-3 razy mniej niż u Nas. Korporacja to również wizja, misja i strategia jednak poukładana latami doświadczeń. Również posiadamy status spółki, mamy dział Handlowy z klasyczną strukturą i wielu pracowników, gdzie liczy się KPI w formie odpowiedniej merytoryki oraz co najważniejsze realizacja narzuconego planu ? Rodzinnej firmy tyle tutaj co promocji w black Friday. Jesteście przedsiębiorstwem jak każdy inny biznes, jak również demonizowana przez Was Korporacja gdzie atmosferę, klimat, tradycje tworzą ludzie. Firma to ludzie. Także Rodzinna firma to Wy i My. A każdy od środka Wie, że liczycie się tylko Wy

@Dudu

Aboca - jak każda organizacja - ma swój własny styl zarządzania. Niski wskaźnik rotacji kadr świadczyć może o wysokiej stabilności zatrudnienia oraz satysfakcji z warunków pracy. Większość naszych pracowników ma wieloletni staż w firmie i bardzo dobrze odnajduje się w strukturach organizacji.

Elżbieta
@Aboca Polska Sp. z o.o.

Firma rodzinna, w sensie że zatrudniacie głównie osoby spokrewnione czy jak? Firma jest dziedziczona? Rodzinni pracownicy mają lepsza kase i przywileje niż inni pracownicy?

Ula

A Aboca ma GPS?

@Elżbieta

Aboca została założona w 1978 roku jako rodzinne gospodarstwo rolne zajmujące się uprawą roślin leczniczych. Pracownicy spokrewnieni z założycielem firmy stanowią część ogółu zatrudnionych.

@Ula

Technologia GPS wykorzystywana jest w nawigacjach samochodowych, w które wyposażone są pojazdy służbowe.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Aboca Polska Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Fluktuacja kadr jest naturalnym zjawiskiem w każdej firmie. Otwiera on przedsiębiorstwa na nowe osoby, które mogą wnieść do organizacji unikalne umiejętności i wiedzę. W naszym przypadku, wskaźnik rotacji pracowników utrzymuje się jednak na stosunkowo niskim poziomie i wiele osób pracuje u nas już kilkanaście lat.

NICKY
@Aboca Polska Sp. z o.o.

Im dłużej pracujesz tym trudniej podjąć się decyzję o zmianie. Lęk przed zmianą jest czymś naturalnym gdy znasz każdy zakamek w swojej firmy. Jak słyszę, że poza Abocą jest strasznie, korporacje zmieniają ludzi jak rękawiczki itp Dlatego nigdzie się nie wybierają to znaczy, że brakuje im odwagi jeśli jest im źle. Żeby nie było, że to wpis negujący- są tutaj osoby dla których to szczyt lub mają plan na siebie w tej firmie i czekają na mannę z nieba.

Znudzony
@NICKY

Piszesz o szczycie i o swoim planie na siebie. Skoro nie daja ci awansowac to znaczy ze sie do tego nie nadajesz ! Wiec wiecej pokory i dzialania a nie wylewania mysli na goworku ! Musisz byc strasznie zmeczonym samym soba czlowiekiem ….

QQQQ

człowiek uczy się na własnych błędach. mądry uczy się na cudzych. głupiec popełnia te same, licząc na inne rezultaty. Przedstawiając tę samą formę premiowania ale inaczej nie jest rozwiązaniem. Aboca i forma pracy jest inna niż wszędzie indziej i nie każdy umie to zrozumieć. Wzrosty plus 60-120%, (usunięte przez administratora) Ludzi odchodzą od ludzi a nie z firmy, bo docenienia w postaci podwyżki brak. ...Weź się zwolnij to dostaniesz podwyżkę, awans... jak ja.

????
@QQQQ

A po polsku cie pisać nie nauczyli ? :-ddd 120% wzrostu ze 100 opakowań przez 4 miesiace ? Za to chcesz podwyzke ? Tyle to jedna apteka jest w stanie zrobic, ales za krotki by to zrobic. Idz juz posprzedawac te solary !

Hehe
@????

Dokładnie , śmieszy mnie jak ktos chwali się wzrostami 100 % a przed wzrostem kwotę miał tysiąc złotych hehe . Wzrost to ja rozumiem 100 tys przy planie 300 ; )

;-)
@Hehe

I wiecznie pokrzywdzony bo mu podwyzki nie dali a on sie przysluzyl :-ddddd

Siema! Po powrocie z Londka szukam nowych wyzwań zawodowych, dlatego przeczesuję opinie o pracodawcach. Przypuszczam, że odszukam informacje jak się pracuje w firmach z Katowic. Mam prośbę, opiszcie jak pracuje się w firmie Aboca Polska? Czy dobrze płacą? Czy jest kantyna z tanimi obiadami? A może firma załatwia posiłki z dofinansowaniem pracodawcy? Nie mam dzieci więc nie gotuje w domu. Michał

@Michał

Aboca jest innowacyjną firmą farmaceutyczną produkującą i dystrybuującą naturalne, skuteczne i bezpieczne produkty zdrowotne. W Polsce, przedstawiciele farmaceutyczni firmy działają na terenie całego kraju, więc funkcjonowanie stołówki lub kantyny pracowniczej w jednej lokalizacji nie ma żadnego uzasadnienia.

Lewy
@Aboca Polska Sp. z o.o.

Rewelacyjna firma. Adekwatne wynagrodzenie do poziomu REPa. Auto klasy kompakt. Produkty widoczne na półce, szczególnie z krótkimi datami poza Grintussem i Melilaxem. Fitonasal tak dobrze się sprzedaje, że z powodu zbliżającej się opłaty utylizacyjnej, pakowaliśmy prawie za darmo do Aptek, co widać na ekspozycji. Fantastyczni ludzie, w każdej okazji będą czekać na Twój błąd, walcząc o uznanie u szefa. Niektórzy wracają - synowie marnotrawni lub nigdy nie odejdą mimo, że od środka są już zmęczeni, dzwoniąc do Ciebie na plotki, szukając bratniej duszy w blabla. Świetna firma na start, rozwojowa. Pytanie czy to wykorzystasz czy zostaniesz tutaj na długie lata. Na rynku jest jak jest. Nikt nie obiecuje tutaj gruszek na wieżbie. Jeśli nie akceptujesz warunków jakie Ci tutaj oferujemy, wypalisz się. Jeśli celem jest tylko wynagrodzenie, wypalisz się. Lubisz poświęcenie lub chianti zapraszamy. Naiwną wiarę, że kiedyś los się do Ciebie odwróci, wypalisz się. Jak inaczej wyobrażałeś sobie pracę w farmacji, idź sprzedawaj fotowoltaikę ;)

Jaki jest styl zarządzania w Aboca Polska Sp. z o.o.?

Ogolnie super, swietna firma! Polecam. Kierownictwo w porzadku:-) aplikuj jak sie wahasz.

Lenny

Świetny zespół, kadra oraz produkty.

CostaBagieta

Dużo tutaj długich wiadomości bez kontretów. Super ekologiczne produkty, które znikają z półek szybciej niż się pojawiają. Atmosfera uzależniona od przydzielonego kierownika, auta klasy C( to plus bo kiedyś były klasy B), duża pensja ok 4500+/- na start. Zależy ile wynegocjujesz. Premia osiągalna, średnio wyciągam 5500+/-. Jestem zadowolona bo dla mnie to Super warunki bo w Biedronce zarabiałam 3000, nie mogą korzystac z karty paliwowej prywatnie. Ave Cesar. Dziękuję. Do widzenia.

@CostaBagieta

To już z Biedronki zatrudniają w Aboca ? Niezłe ???? Bzdury bzdury bzdury początek wszyscy maja 3700 netto były golfy kiedyś małe białe a premia co kilka mc jak sprzedasz tony . Nikt nie kwestionuje jakości i produktów bo są super i każde przeziębienie ciągnę na Grintus i Golamir oprócz tego używam kilka innych produktów i są świetne ! 4500 brutto to i może ale na pewno nie netto dla PH ???? Dobrze ze jesteś zadowolona !????

@CostaBagieta

Atmosfera uzależniona od przydzielonego kierownika - to słowo klucz … Jest taka jedna A donosicielka via e-mail do prezesa !

CostaBagieta
@Ktoś

Jak się cenisz na 3700 netto to nie miej pretensji, że ja się cenie na 4500 a ktoś inny na 5500 lub 8500. Życie. Czytasz wszystkie umowy każdego zatrudnionego?

@CostaBagieta

Wszyscy tyle dostawali na start jako PH bo rozmawialismy miedzy sobą Ludzie po okresie rocznym umowy na czas określony nie dostawali grosza więcej z doskonałymi wynikami sprzedażowymi i z realizacja planów 120 proc (usunięte przez administratora) .To co piszesz owszem wynagrodzenie regionalnych Ok 7 netto . Mnie to naprawdę nie interesuje już bo zarabiam trzy razy tyle co podałeś i nie wgłębiam się już w ten temat . Produkty są świetne i do dnia dzisiejszego ich używam !Pozdrawiam i powodzenia w Aboca

Ritual
@Ktoś

Zanim rozpoczyna się pracę, otrzymuje się propozycję z wyceną w kwocie brutto. Jeśli kwota x jest uwlaczajaca dla jego godności przy kosztach życia to oczywiście nikt siłą nie namawia. Jak jesteś wart więcej, szukaj dalej ;) Również analogicznie sytuacja wygląda dla obecnie zatrudnionych. Jeśli życie Was zmusiło do zwiększonych kosztów życia na które brakuje Wam do 1 to rozmowa o misji firmy nie ma znaczenia. Zmieńcie pracę lub weźcie kredyt jak doradzał Bronek K.

@CostaBagieta

No jak wystartowałas z pensji z Biedronki na 4500 netto w Aboca czy więcej No to szacun serio . Bez żadnego doświadczenia w farmacji w dodatku - Jesteś amazing zatem bo ludziom z wieloletnim stażem to się nie udało i z ponad przeciętnymi wynikami premiami i realizacja planu a świeżynka z Biedronki ( na kasie pracowałaś ) to się udalo - No cuda w Aboca maja miejsce i to w okresie pandemii i kryzysu No popatrz gwiazdo :))@)

Lewy
@Ktoś

Ktoś tu chyba sabotaż stosuje i Was pod wlos bierze, bo ja tu wyczuwam dużo sarkazmu. (usunięte przez administratora)

Onixx z firmy xx

Skończcie wreszcie narzekać , czasy są jakie są i wszędzie są plany i cele , to jest firma sprzedażowa a nie salon spa Jak wam się nie podoba to znajdźcie coś innego , akurat do Aboca jest sporo chętnych i to bardzo dobrych cenionych w rynku ludzi .Może firma powinna zweryfikować wasz czas pracy , u klientów i gdzie jeździcie to wtedy mogłoby się okazać kto jest taki zarobiony , jak ktoś pracuje rzetelnie to nie ma czasu na narzekanie na goworku

Do onixx
@Onixx z firmy xx

Brawo , Święte słowa w punkt !

Do Kluczowego
@Onixx z firmy xx

Tylko jedna osoba w firmie robi takie błędy, że przed przecinkiem i kropką stawia spację :) Droga manager, z błędami interpunkcyjnymi, która pracujesz w firmie sprzedażowej a nic nie sprzedajesz. Nie groziłbym ludziom i szukał coś na nich gdy to oni pracują na twoją premię!!! a czy ty pracujesz na premię innych?! jadąc na gotowe. aha 16:17 umieszczono twój wpis. a ty do której pracujesz i czym zajmujesz się w pracy... widać, że nic nie rozumiesz!! Tak ci tylko napiszę, że ceniony był taki jeden, miał nam pomagać swoim doświadczeniem. Szukał tylko problemu, biurokracji i TEŻ nie jeździł do klientów. A czy Aboca po swojej weryfikacji zapłaci nam za nadgodziny?! Właśnie, zajmij się pracą i zacznij sprzedawać i następnym razem nie myl nazw produktów.

kolega
@Do Kluczowego

Onix ma racje,ludzie jadà po swoim chlebodawcy a to on daje prace i placi rachunki,samochod z ktorego kazdy korzysta prywatnie,szkolenia za granicà,to wszystko kosztuje. Przeciez nikt nikogo nie trzyma na sile ,jesli jest zle to zmienia sie firme po co to cale psucie firmie opinii.Taka praca przedstawiciela ze musi byc gotowy do ciaglych zmian.Aha i przedstawiciel W KAŻDEJ branzy pracuje zadaniowo i nie ma czegos takiego jak nadgodziny,jak ktos chce pracowac od 7-15 to chyba tylko w dzisiejszych czasach urzedy. Mysle ze najlatwij jest oceniac .Ja musialem.otworzyc dzialnosc kupic samochod zeby pracowac a tu firma daje wszystko plis fantasryczne produkty a to naprawde duzy atut.Aha i wierzcie lub nie ale sà firmy na rynku po ktorych przejscie do Aboki to spelnienie marzen : )

@brak slow
@kolega

Co wy wiecie o zadaniowym czasie pracy?! Może pracodawca go wprowadzić ale i tak dziennie 8h i 40h w tygodniu obowiązuje. Powyżej tego są nadgodziny. Jak masz za dużo obowiązków pracodawca ma obowiązek zmienić je tak byś mógł/mogła pracować 8h dziennie. Tak mówi kodeks pracy koniec kropka. Firma dla ludzi na dorobku może na początek...dla ludzi co siedzi na rynku brak słów. Kadra zarządzająca ..... bez komentarza. Chcesz się bawic w podchody, być tylko pionkiem i robic to co Ci góra każe bez żadnych perspektyw prosze bardzo. Szkolenia, wyjazdy za granice....prosze was kto pracował ten wie jak to wyglada. Ogólnie nie polecam :)

Odp
@@brak slow

Wszedzie jest podobnie niestety , nic nie zrobisz ,musialbys zmienic caly system zarzadzania firmami . Znam mase ludzi ktorzy pracuja dla firm choc nienawidzą tej pracy ale nie mają pomyslu na nic innego a bedzie mniej kolorowo bo rynek sie zmienia . Za chwile zostaną tylko kamowie i kasowie bo , wiekszosc aptek jest w grupach , sieciach . Obecnie duzo ludzi szuka pracy : (

NICKY
@Onixx z firmy xx

Są plany lub Smart plany. Zawiłe cele i KPI lub przejrzyste i jasne. Są menadżerowie i liderzy, którzy są natchnieniem dla swoich ludzi. Są firmy gdzie jest gęsta atmosfera lub firmy gdzie czujesz zaufanie, miłą atmosferę i czystą satysfakcję z miejsca w którym się znajdujesz. Układ sił na rynku, podział terenu, strategia firmy, narzędzia to inna strona medalu. Bardzo indywidualna. Ale jak pierwsza sfera jest zaburzona to czy będzie wygodne auto lub duży budżet, nie ma kompletnie znaczenia po pewnym czasie. Tylu chętnych hmm W czasie pandemii etaty znikają z rynku a pracownicy szukają choćby możliwości sprzedaży paracetamolu w Biedronce..Przed pandemią kilka mcy poszukiwań. Czy w innych firmach jest SPA. Jakie to ma znaczenie. Dyskusja jest o tej firmie. Poza granicami Aboca jest dobrze i źle. Owszem można podać przykład kilku firm, które męczą się w obecnej sytuacji jak Aboca lub gorzej. Ale jest też wiele innych, które radzą sobie bez zarzutu i nie próbują zawracać rzeki kijem.. Duży chaos na tym forum jak można przeczytać. Głównie żal z cichą prośbą o poprawę normalności bo frustracja podsycana jest życiem post-pandemicznym, a nie próba zaszkodzenia. Ale poczucie zajebistości i nieomylności wieli osób kadry zarządzającej jest wyczuwalna. Odejście dwóch bardzo kluczowych osób w terenie jest symboliczną zmianą. Czy dobrą czas pokaże. Każdy jest kowalem własnego losu.

@kolega

Aboca przejście do Aboca drogi uczony Studia skończyłeś ? To się nie odmienia ????????????

Robercik

przyjaciółka kolegi pracuje i bardzo sobie chwali , fajne godz pracy o 13 już po pracy ogólnie dobra atmosfera i spokój , próbek cała masa , ogólnie luz

#polishboy#newbaby

Tak jednym z tych świadczeń jest l4 ,ostatnio dużo osób z biura korzysta z takich świadczeń

W firmie funkcjonuje dodatkowy premiowy system wynagradzania. Pracownicy działu sprzedaży mogą ubiegać się o premie wynikowe. Ponadto funkcjonują u nas m.in. premie uznaniowe, retencyjne i obrotowe. Jeśli chodzi natomiast o benefity pozapłacowe - zapewniamy pracownikom prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW, lekcje języka angielskiego dla osób nowo zatrudnionych, samochód służbowy (również do celów prywatnych) i oczywiście narzędzia do pracy, czyli telefon, tablet i laptop.

Ktoś tam
@Aboca Polska Sp. z o.o.

I z 3700 netto po opłaceniu ubiezpieczenia zdrowotnego z którego bardzo często ze względu na bardzo odległe terminy nie da się skorzystać , ryczaltowo paliwo na małego golfa i dostajemy 3500 na rękę w dzisiejszych czasach - pełna dyspozycja kiedyś wyloty prAwie co mc do Włoch przed pandemia , premie śmieszne za sprzedaż 1000 pln za ilość kolosalna po trzech mc wypłacana . Odpocząć od innej firmy korpo i wiać , usłyszeliśmy ze tutaj nie pracuje się dla piemedzy tylko dla idei . Ciekawe czy Steven było CEO rachunki placi z idei i Wy wszyscy ????????‍♀️????

gusto argrumi

Im głupsze są działania pracodawcy Aboca tym wszyscy czują się mądrzejsi. I tutaj koniec pochwał. Pracownicy poprzez GoWork dowiadują się od pracodawcy, że będzie język angielski dla nowo zatrudnionych. Jak mają się czuć Ci którzy się sprawdzili, ze starszym stażem. Pracownicy dowiadują się, że są jakieś premie retencyjne, czy też można uczęszczać na naukę języka obcego, kiedy nikt w firmie z tego nie korzysta… może za rok?! tylko, że ci nowo zatrudnieni jak przetrwają będą już starszym stażem i znowu nici z obietnic, bo uznają, że się z tego wycofują. Legendy i bajki ktoś tu lubi opowiadać. Obiecują sprawiedliwość, a obecnie jednostki dostają plany do wykonania a większość Mission inpasuble +220% - kolejna dyskryminacja. Cała Polska szumi o niesprawiedliwościach w podziale planów na przedstawicieli! Bardzo wysokie wzrosty chcą, premie tylko za mega wyjątkowe wyniki. (usunięte przez administratora)Pracodawco, Nie znasz się na ludziach, a w ostatnim czasie przykładów można wymieniać. Pozatrudniałeś menagerów, których już nie ma… następnych będziesz chciał trzymać coś się wydaje nawet jak się nie będą nadawać, a więc aplikować ludzie!! :) wielu po drodze odeszło a wyciągniętych wniosków nie ma. (usunięte przez administratora)

@gusto argrumi

Nowo zatrudnione osoby dostają możliwość zwiększenia kompetencji z jęz. angielskiego przez rok, podobnie jak miało to miejsce przez wiele lat z obecnymi pracownikami: program został zakończony w roku 2020. Premie retencyjne na stanowiskach managerskich przez pierwszy okres współpracy to normalna praktyka wielu firm, w wyjątkowych sytuacjach również w Aboca. W czasie próbnym zdarza się, że managerowie rezygnują lub są zastępowani. Cieszymy się jednak, że większa część rekrutacji to zdecydowanie osoby doskonale integrujące się z zespołem. Jeśli natomiast chodzi o cele % - tak, są one zróżnicowane w zależności od obsługiwanego terenu i zdarza się, że na nieobsługiwanym dotąd terenie i/lub terenie skrajnie zaniedbanym są one ambitne. Wiemy, że Państwa opinie mogą być różne, prosimy jednak, by nie obrażać osób ze względu na ich cechy fizyczne.

Idee, strategie firmowe

nie rozumiem, ze ktoś jeszcze pisze o wyjazdach szkoleniowych za granice. Od dwóch lat nie ma wyjazdów. Bo Pandemia?! Nieee! Zatrudniają ludzi nowych bez znajomosci języka. Nikt nie mówi, ze pojedzie Polska do Włoch, raczej to Włosi nie mogą sie doczekać kiedy przylecą do nas. Zmienia sie w Aboce. Ludzie, którzy ostatnio sie zwolnili tez marzyli aby pracować dla takiej firmy jak ABOCA. Czy firma jest dobra na początek swojej kariery zawodowej?! Należy zadać samemu sobie pytanie czy chce sie słuchać to co jest tutaj napisane: to normalne, ze ludzie zmieniają co chwile prace... weźcie się do roboty; nadgodziny to coś normalnego; wzrost 70% w stosunku do roku poprzedniego to coś co aboca od ciebie oczekuje, a jak zrobisz wzrost 40% to fajnie, bo jesteśmy zadowoleni i "wielkie dzięki" a premia za 40% wzrostu nie ma i nie będzie..jak ci źle to się zwolnij... tylu wspaniałych ludzi chce przyjść tutaj pracować- popatrz na mnie :) "a co myślisz, Zycie jest ciężkie" itd, itp. No i powiedzcie mi, kto używa takich slow w firmie, kto podnosi glos na swoich ludzi.. kto w ten sposób robi w ludziach zdenerwowanie, atmosferę?! kto chce tu coś budowa?! i co chce budować?! Kochana Aboco, którą znałem - Good Luck!

Hehe
@Idee, strategie firmowe

A po co komu Angielski w Polskich aptekach , (usunięte przez administratora)wymagania nie przekladające sie w zaden sposob na wyniki .

Ktoś kiedyś
@Hehe

Tu akurat nie zgodzę się , w aptekach nie potrzebny śle latasz bardzo często do Włoch na szkolenia lub z klientami i tam język jest podstawa w porozumiewaniu . To jest logiczne akurat

Kiedyś ktoś
@Idee, strategie firmowe

Pisze jak było przed pandemia , tak często lataliśmy do Włoch ze było to przesada i tam język to podstawa do porozumiewania . Fajny czas w Rzymie i w siedzibie firmy choć bardzo męczący po 12 h szkoleń :)

Iza

Hej wszystkim. Widzę, że opinie na temat zatrudnienia u tego pracodawcy są naprawdę różne. Bardzo proszę o jakąś merytoryczną wypowiedź na temat tego, jakie są aktualnie plusy i minusy pracy w tej firmie, żeby można było ocenić, czy warto się tam w ogóle zatrudniać. Jak oceniacie Aboca? Bardzo mi zależy na waszym zdaniu.

Do Iza
@Iza

Powiem kròtko WARTO

"New Baby" z Instagrama

Jeśli nie jesteś życzliwi wobec życia i ludzkiej natury nie mniej gwarancji że świat będzie życzliwy wobec ciebie!!! A tzw "góra" dalej się dziwi, zadaje głupkowate pytania... Zamiast tego powinni wystawić zęby do bicia. Z duchem panującym w firmie - pokaż mi człowieka a znajdę na niego kija. powiedz w firmie co chcesz` to bądź pewien, że tego nie uzyskasz, bo jest ogromna chęć pokazania kto rządzi i decyduje. Historia tego świata pokazuje, że wielu chciało zająć miejsce w świecie przy pomocy siły, kiedy siła Panowie zawodzi bo nie jest mocą. Czas pokaże, że zniszczona kariera pewnych ludzi w Aboce czy też brak zasłużonego rozwoju tych ludzi przyniesie pewne skutki - niektórzy odkrywają studzienkę gdy do niej wpadną.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Aboca Polska Sp. z o.o.?

Mysikrólik

Jest bardzo podobnie... Atmosfera jest tak "dobra", że lepszej nie było jeszcze chyba nigdy w całej historii tej firmy. Co zresztą przekłada się na równie "historyczne" (a może bardziej histeryczne) wyniki, jakie Aboca osiąga w ostatnim czasie - 2021. Cele z kosmosu, nowy system premiowy uzależniający wartość premii od kilkunastu czynników, brak jasno sprecyzowanego celu rocznego, niemożliwe wręcz ilości nowych otwarć, które stawia przed PH nowy kierownik krajowy ... to wszystko powoduje, że efektywność pracy zespołu jest taka, a nie inna. Do tego podwyżka cen plus żenująca wręcz oferta sprzedażowa i przepis na sukces mamy gwarantowany. Szkoda. Efekt wielu lat pracy przedstawicieli, kierowników regionalnych i zespołu szkoleniowego w oczach gdzieś znika. Aboca, z firmy postrzeganej jako wyróżnik, ciekawa alternatywa dla rynku (jaki jest wszyscy wiemy), firmy z którą dobrze się współpracuje i z którą można zarobić niemałe pieniądze, staje się kolejną "farmą" jakich na rynku wiele... niestety, w złym tego słowa znaczeniu. (usunięte przez administratora)

OPRA
@Mysikrólik

Atmosfera była fajna ale za dwóch poprzednich kierujących. Pana Sławka i Pawła. Teraz nie można tego nazwać atmosferą.

Zostaw merytoryczną opinię o Aboca Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Aboca Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aboca Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aboca Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aboca Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aboca Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aboca Polska Sp. z o.o.