Opinie o Saint Gobain Polska Weber w Góra Kalwaria

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Saint Gobain Polska Weber. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Saint Gobain Polska Weber o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint Gobain Polska Weber w Góra Kalwaria

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Saint Gobain Polska Weber?

Dafi
@Fido Dido

Fido Dido drogi Panie ten kierownik co go zwolnili to miał chociaż pojęcie o tej pracy i doświadczenie. Żeby wszyscy dyrektorzy razem wzięci mieli takie pojęcie co on to by było super. To że zarząd się zmienił po fuzji firm to zawsze tak jest że każdy wciska swoich. Zanim pan to ogarnie co robił zwolniony kierownik to dużo wody w rzece upłynie, i dodatkowo trzeba będzie Panu dwóch asystentów zatrudnić. Żenada że nowi myślą że to wszystko jest takie proste..Weber ma kolejny nowy mózg który mogą Panu wyprać i nozbawić Pana własnych wartości.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Saint Gobain Polska Weber?

Ktoś Nowy wpis

Jak wygląda i czy się opłaca praca jako Młodszy laborant?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Saint Gobain Polska Weber? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Bez najmniejszego problemu.

Fido Dido

Oczywiście jeżeli mówimy o dziale produkcji suchej, zapotrzebowanie jest i raczej nie powinni robić zbyt restrykcyjnych procedur rekrutacyjnych.

Lidia
@Fido Dido

Chodzi Ci o pracę na produkcji? Bo mąż widział, że na stronie Webera są 4 oferty na Mazowieckie, żadna nie dotyczy produkcji, raczej typu inżynier, czy kierownicze stanowisko. Jakie na produkcji są zarobki?

@Lidia

Na produkcji są to 4600 brutto na start czyli jakieś 3400 netto po odliczeniu składek i podatków od wartości netto można też odjąć jakieś grosze w zamian za korzyści w postaci karty multisport ubezpieczeń wypadkowych lub zdrowotnych, dodatkowo darmowy jest kurs angielskiego na etutor oraz pakiety porad biznesowych, psychologicznych i jakichś kilku innych których już nie pamiętam. Jeżeli chcesz zwiększyć pensję musisz opanować inne stanowiska za każde jedno jest 200 brutto dodatkowo. Aktualnie mogę sprecyzować mój poprzedni komentarz po niespełna półrocznej karierze. Na moim stanowisku nie jest lekko tak jak pisałem wcześniej, ale idzie się przyzwyczaić, a zdecydowanymi walorami tej pracy jest fakt iż jest to firma ze stabilną pozycją na rynku która wprowadza zmiany i chce się rozwijać, ostatnio jest dużo zmian oraz inwestycji na tyle na ile się orientuję przekraczających 1mln złoty, według mnie warto dołączyć, ponieważ gdyby wszystkie wakaty były obstawione, a praca lepiej zorganizowana, było by to bardzo dobre miejsce pracy. Zdążyłem się przekonać, że to co mówią inni nie jest prawdą, pozostałe stanowiska na dziale nie są takie straszne. W ostatnim czasie przekonałem się, że trzeba uważać komu i co się mówi, bo przepływ informacji jest szybszy niż przy łączach światłowodowych. Co do atmosfery uważam, że teraz jest lepsza po zwolnieniu kierownika. Od stycznia reorganizacja, a co przyniesie?? Zobaczymy. Jestem dobrej myśli.

Dafi Nowy wpis
@Fido Dido

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Saint Gobain Polska Weber? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy 29.00.zł BRUTTO Praca: Ochrona - Monitoring GÓRA KALWARIA
Góra Kalwaria
Seris Konsalnet Holding S.A.
logo firmy Praca w garbarni, Baniocha
DWL Job Sp. z o.o.
logo firmy Lektor - Nauczyciel języka angielskiego
Early Stage
Martyna

Firma jest bardzo dobrym pracodawcą więc nie każdy daje radę? Nie warto poprawiać sobie nastroju obrażaniem innych!!

leń
@Martyna

bo firma nie jest bardzo dobrym pracodawcą....szefostwo w rozmowie jest zadufane i jak by "naćpane" w rozmowie to abstrakcja ...w zasadzie z kwituje to najprościej jak się da są szefami a o produkcji wiedza tyle co im wykresy pokażą hahaha...Najlepsza jest spychologia w szelce stosowana i ciągła nieobecność bo szkolenia wymówek jest wiele...Zakład wygląda jak by go postawili i inwestycje tylko byle chodziło...Kalejdoskop zmian personalnych jest tak duża, że nie ma co się przywiązywać z kim pracujesz... Jak to jeden z pracowników z kwitował zachowują się jak psy dozorcy pilnują ale ci nie pomogą. Zresztą jak bardzo jest (usunięte przez administratora) wystarczy zobaczyć jak wyglądają "imprezy" integracyjne...lub ich...atmosfera już na wejściu cmentarna i na pewno nie ma miłego uśmiechniętego Dzień Dobry, raczej cisza i pustka i możesz sie umawiac na godzine ich to nie dotyczy maja własny zegar , możliwe ze na wodę lub piasek...

dafi
@Martyna

Droga pani Martyno że pani mózg wyprali to nie znaczy że inni sobie na to pozwolą.Pracowałem w tej firmie i znałem wszystko od podszewki. Ze stanowiska przez panią zajmowanego nie wszystko widać jak na dłoni. Mankamentem tej firmy jest duża niewiedza zarządzających. Zarząd się zmienia co 5 lat albo przy fuzji połączenia spółek co jest nie dobre w tym przypadku.Bo każdy nowy dyrektor chce wprowadzać swoje zasady i zanim nowe zasady wejdą to on już nie pracuje , ponieważ jest to proces, pewnych zasad i nawyków nie da się zmienić. Dziwi mnie że we Francji główny właściciel nie dopatrzył się nieprawidłowości które są w tej firmie. Po co tylu dyrektorów na wysokich stołkach a na dolnych szczeblach ograniczane jest zatrudnienie bo się da. Za jednego dyrektora spokojnie można 3 fizycznych zatrudnić i dać dobre pieniądze ludziom. Firma kiedyś była jednym z najlepszych pracodawców w okolicy,a obecnie jest najgorszym - co widać po ogłoszeniach o pracę na portalach społecznościowych.

Rysiek

Przed aplikowaniem zastanówcie się dwa razy, bo coś niedobrego dzieje się w tej firmie, odchodzą z niej pracownicy z doświadczeniem lub likwidowane są kluczowe stanowiska. Kluczowe osoby w zakładzie nie mają pojęcia o tym, co dzieje się na liniach produkcyjnych i w magazynie. Firma nie przyniosła w ubiegłym roku zysku, może dlatego ludzie nie wiążą z nią swojej przyszłości, a portalach jest kila ogłoszeń na produkcję, utrzymanie ruchu czy magazyn. Atmosfera w zakładzie jest fatalna.

Odido

W firmie po fuzji są robione czystki, ostatnio zwolnili pana Michała B. ogólnie zasłużony pracownik dla firmy 15 lat pracy. Ale jak to w korporacji wyścig szczurów i wykresy itp. Jak była stara załoga to każdy wiedział co ma robić,rozumiano się bez słów. Obecnie jak są nowi to jeden patrzy na drugiego i lewe ręce do pracy i pojęcia zero co jak działa. Problem tkwi w zarządzie docelowo powinno być 8 osób na zmianie ,a w ramach cięć zarząd twierdzi że 5-6 osób wystarczy. Dziwię się że jeszcze nikomu nic się nie stało w tej firmie. Widać po ogłoszeniach pracy w tej firmie,zazwyczaj tam gdzie jest duża rotacja w firmie nie wróży to nic dobrego. Jak by było ok to by się ludzie nie zwalniali..

mixx

Witam pracował ktoś jako Młodszy operator linii produkcyjnej i może się podzielić się opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Franek
@mixx

Panie jak chcesz żyć krócej 10 lat to się zatrudnij sam pracowałem kilkanaście lat w tej firmie to wiem co mówię, tony przeżuconego towaru i wskaźniki na zielono człowieka mają za nic, zobacz na olx są ogłoszenia bo ludzie odchodzą bo zarobki słabe u innych można więcej zarobić i się tak nie na robić jak tu

@Franek

10 lat krócej? Sobie też jako skutek uboczny tyle ucinasz? :( A tak poważnie to od tego dźwigania masz dotkliwe fizyczne skutki uboczne? I kiedy tak właściwie odszedłeś?

@mixx

Generalnie jeśli chodzi o to stanowisko, jest to głównie, jazda na wózku widłowym jakieś 90-95% wykonywanej pracy w przeciągu zmiany. Tempo jest piekielne, przewidywane etaty według zarządu to 2, według mnie powinny być 3. Linia produkuje około 50+ palet /h, poza tym twoimi obowiązkami są dokładanie pustych palet do maszyny układającej worki na nich, zmiana folii przy foliarce. Generalnie, organizacja pracy wygląda w taki sposób, że nie wiesz w ktorym momeńcie mija ci cały dzień, a wyjście do kibla skutkuje tym, że jesteś zalany ilością potu i palet na linii, ten sam efekt w przypadku, gdy jedziesz po dodatkowe puste palety lub gdy wykonujesz jaką kolwiek inna misję poboczną która jest oczywiście wliczana do twoich obowiązków. Pracuję na wózku 4 rok i pierwszy raz coś takiego widzę na oczy, generalnie prędkość produkcji względem ilości pracowników i możliwości maszyny jak i ludzi jest na tym stanowisku wyżyłowana do maksimum. Nie wiem jak na innych, ale podobno tam też nie jest lepiej, a to które obejmuje w chwili obecnej jest podobno najlżejsze, więc tym bardziej nie chcę poznawać innych.

a jak wygląda praca na utrzymaniu ruch i zarobki na tych stanowiskach

Beata
@ja

Interesuje Cię staż? Czy normalny etat? Bo teraz w Saint Gobain na utrzymanie ruchu szukają chyba tylko na staż?

@Beata

etat

@ja

Etat tylko a jak z zarobkami jest ?

Kiero

Do zalodunku firma koszmarna, 5 h mija auta wpuszczają jak chcą, brak toalety , (usunięte przez administratora) nie polecam zaladunku (usunięte przez administratora)

Zyczliwy

Chcial bym poruszyc temat kierowników i podwladnych jest jeden osobnik na magazynie ktury jest prawie codziennie nacpany nikt z tym nic nie robi kierownictwo sie potrafi tylko smiac. Chcialbym żeby ktos z tym cos zrobil zanim dojdzie do tragedji. A jesli kierownicy maja z tym problem to najnirzszy szczebel firmy to zrobi. Pozdrawiam

Donosiciel
@Zyczliwy

Morze kierownicy u niego się zaopatrują i gość jest nie do ruszenia :-) , a tak na poważnie to w firmie jest cały czas roszada jedni przychodzą,drudzy odchodzą,nie ma stałej ekipy z doświadczeniem,a nowy jak to nowy pracownik na początku się wdraża a po paru miesiącach jak się zorientuje o co chodzi to się zwalnia bo praca jest ciężka a płaca do wykonywanej pracy nie adekwatna , a behapowiec wykończy w końcu tą firmę bo to co on wyprawia w tym zakładzie to jest szok.Posprzątać i przeglądów nie można zrobić bo maszyny trzeba na siedem spustów pozamykać.Gość ma tak wyprany mózg że nie myśli racjonalnie i życiowo-zero wyobraźni co i jak działa. Jak ktoś lubi dźwigać i się narobić to będzie mu pasować ta praca. W zakładzie panuje duże zapylenie i hałas( tylko na produkcji). Tabelki muszą się zgadzać za wszelką cenę nie ważne jakim kosztem.

Kierowca

Czas oczekiwania na załadunek jest masakryczny 4godz min.

Doświadczony

Ostatnio kilku "synów marnotrawnych" wróciło do pracy po przygodach u innych pracodawców. Wszędzie lepiej gdzie nas nie ma :) Pozytywne to, że bardziej doświadczony zespół

Kibic
@Doświadczony

Doświadczony widzę że przez te 5 lat Weber zrobił ci pranie muzgu najwyrażniej lubisz być dupo lizem i nie masz własnego zdania bo oni takich nie lubią. Najwidoczniej skoro ktoś wrucił to musiały się poprawić warunki finansowe bo za tą pracę którą się tam wykonuje słabo płacą. Jest ciężka praca a kasa taką sobie u konkurencji na dzieńdobry można bez problemu zarobić więcej .Teraz jest rynek pracownika więc łaski żadnej nie robią i w końcu muszą zacząć płacić bo nie będzie komu pracować.

Irek

Czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje ? Jak przebiega rekrutacja?

JanJan

Zacząłem niedawno na produkcji mokrej. Póki co jest nieźle. Atmosfera ok. Zaczyna się sezon więc pracy jest dużo, ale płacą za nadgodziny. Dobre benefity.

Doświadczony

Pracuje w tej firmie ponad 5 lat. Ostatnio poprawiły się warunki wynagrodzenia na produkcji. Sporo mówi się o wskaźnikach, tabelach i wynikach, ale to chyba typowe dla dużych firm. Jeśli komuś to przeszkadza to rzeczywiście lepiej szukać pracy u prywaciarza (jakiegoś Janusza :)). Jakiś czas temu odeszło kilku pracowników: powody różne, ale też alkohol czy kradzież. Pozytywny jest dość dobry socjal i dbałość o bezpieczeństwo. Praca na produkcji dość ciężka, ale jeśli chcesz pracować, a nie tylko przetrwać do końca zmiany to da się przeżyć

Pepe
@Doświadczony

No właśnie jeśli chodzi o warunki wynagradzania czemu na produkcji mokrej zarabia się gorzej niż na suchej,przecież to jedna korporacja i przyznaje się jednej linii produkcyjnej podwyżki a drugiej nie to jest chore po prostu niestety. Zarząd powinien się zastanowić nad zmianą dyrektora zakładu i kierownictwa,gdyby francuzi się dowiedzieli co tu się wyrabia to by osiwieli.Solidarnie firma zabiera ludziom pieniądze to jest tak zwany pakiet solidarnościowy Webera

@Pepe

Nigdzie nie jest napisane, ze wszyscy maja zarabiać tyle samo w jednej firmie. To zależy od wielu czynników. Z tego co pamietam była możliwość przejścia na produkcje sucha dawano wszystkim chętnym.

Młody

Pracuję na magazynie. Zacząłem jakieś 6 miesięcy temu. Praca ok. Zespół zgrany. Szczególnie pod koniec miesiąca jest ciężej, ale we wcześniejszej firmie też tak było. Z premią różnie - pełnej jeszcze nie otrzymałem, ale co miesiąc jakaś część jest przyznawana. Jest oparta na różnych wskaźnikach

Firma nierówno traktuje pracowników mokra produkcja zarabia mniej,a sucha więcej-musieli podnieść stawki bo nie było ludzi do pracy obecnie dają 22zł brutto.Na produkcji ciężka praca kilka ton do przerzucenia aż się kręgosłup prostuje,ciągła roszada pracowników,brak możliwości rozwoju oraz awansu.Dyrektor zakładu minął się z powołaniem-chciałby żeby w fabryce chemii budowlanej nie było kurzu.Przy odejściu starych pracowników brak propozycji pozostania i zero szacunku za włożony wkład w pracę-typowe dla korporacji.Wykresy i tabelki muszą się zgadzać za wszelką cenę kosztem pracowników-krótko mówiąc po trupach do celu,takie są realia tej firmy.

Beata

Wynagrodzenie w każdej firmie zależy od stanowiska i czasami brane pod uwagę jest doświadczenie. Może stąd te nierówności między pensjami w Saint Gobain Polska Weber, o których wspominasz. Czy do podstawowego wynagrodzenia dochodzą Ci jeszcze jakieś dodatki w postaci premii? Zachęcam Cię do wypowiedzi na ten temat, ze względu na innych użytkowników zastanawiających się nad aplikowaniem do tego pracodawcy.

@Beata

Droga pani z punktu widzenia biurowego nie widzi się wszystkich niedociągnięć które są na produkcji,np. Gdy nie ma sprzedaży dlaczego pracownik który wykonał swoją pracę w stu procentach ma zabieraną premię tzw. Solidarnościowe? Czy takie postępowanie uważane jest za motywację? Zarząd powinien zmienić system premiowania i przyjżeć się jeszcze kilku podobnym niułansom. Takie podejście deprymująco wpływa na pracę.Można na palcach wyliczyć błędy zapisane w regulaminie wynagradzania-oczywiście na korzyść pracodawcy. Kolejnym przykładem może być jak maszyna się zepsuje kilka razy w miesiącu i się nie osiągnie celu (który co rok jest podnoszony coraz wyżej żeby go nie można było zrealizować) to nie ma się premii.

Bot

Brak rozwoju w firmie. Na awans nigdy nikt się nie doczeka chyba ze masz znajomosci. Jeżeli jesteś dobry i dobrze pracujesz nasluchasz się wielu obietnic awansu, pochwał i... TYLE - bo premia jest tylko dla zarzadu. Ale będą mówić byś robił po godzinach. Za twoja ciężka pracę połowa marketingu i sprzedazy pojedzie na egzotyczna wycieczke z klientami. Na ktorej jest więcej kierowników niz klientów. Jeżeli wierzysz że po roku dostaniesz awans jestes naiwny. To co na poczatku umowy wynegocjujesz bedziesz mieć już na bardzo długo chyba że związki zawodowe wywalczą dla pracowników jakieś 30zl. Ale takie rarytasy też nie dla wszystkich tylko dla wybranych. KPI z roku na rok coraz wyzsze ale jak sie uda i juz przyjdzie do placenia premii to nagle zabraknie jakiejś setnej procenta. Procedury ponad wszystko. Zarobki tragiczne. Mozna o tej firmie napisac wiele ale napewno nic dobrego Nie polecam... Jakie pytania ma rozmowie kwalifikacyjnej ? Zależy od stanowiska ale się nie wysilaj. Na produkcję kto przyjdzie zaraz odejdzie więc miejsca szybko się zwalniają wezmą każdego kto zgodzi się na niską kasę.

Dino

Brak możliwości rozwoju w tej korporacji,zatrudnianie kolegów Pana dyrektora K.S z Ostrowca na stanowiska kierownicze a starzy pracownicy nie mają możliwości awansu .Nowi przychodzą lecz zaraz odchodzą po przekonaniu się na własnej skórze nie polecam.Układy układziki masakra

Zostaw merytoryczną opinię o Saint Gobain Polska Weber - Góra Kalwaria

• Jak się pracuje w Saint Gobain Polska Weber?

Zobacz opinie na temat firmy Saint Gobain Polska Weber tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Saint Gobain Polska Weber