Opinie o LEDERER GMBH w Nürnberg

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie LEDERER GMBH. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w LEDERER GMBH o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LEDERER GMBH w Nürnberg

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie LEDERER GMBH? Na InfoPraca.pl jest 5 stycznia kilka ogłoszeń.

Zbyszek

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21451157?review=5c4f7467-01c7-4381-93ef-09be7c216df1 tu masz wiecej napsane - ale wogole proponuje poczytac opinie - chyba ze jestes pracownikiem Lederer i bedziesz teraz podwazac opinie innych - wtedy szkoda dyskusji.... Jedynie naiwni ktorzy szukaja rzeczywistosci zyczeniowej nie uwierza w te wszystkie negatywne komentarze, bo nawet w kazdej bajce jest troche prawdy, a to trche oznacza nerwy i stres...

Zbyszek Nowy wpis

obiecaja Ci wszystko co chcesz, a potem skonczysz w sadzie pracy odzyskujac swoje pieniadze - jest setki firm - znajdz inna bo bedziesz plakal

@Zbyszek

Możesz napisać coś więcej? Coś czuję, że to Twój przypadek jest, ale szkoda, że go przedstawiłeś w formie nieco zawoalowanej - rady dla @Pytanie. Sądzisz się lub sądziłeś z nimi? Co się stało

Zbyszek Nowy wpis

Natka

Widzę , że w sieci widnieje oferta pracy na stanowisko hydraulika / montera instalacji wentylacyjnych . Czytam , że firma oferuje wynagrodzenie w granicach od 2800 do 3100 euro . Od czego to zależy , w jakiej wysokości otrzymuje się wypłatę ? Co należy zrobić , aby dostać górną granicę widełek ? Oferowane jest również zakwaterowanie . Czy coś się za nie płaci ? Czy ta kwestia spoczywa na szefostwie ? :) Z góry dzięki za każdą odpowiedź , bo mój małżonek cały czas zastanawia się nad aplikacją w to miejsce .

Kamil

Firma godna polecenia wszystko się zgadzało i zgadza tak jak było ustalone wypłaty jak i zaliczki na czas. Jedyna zagraniczna firma z którymi się spotkałem i mogę polecić. Do samego końca jest po stronie pracownika.

Mirosław

Pisząc o leszczach masz na myśli pracowników? A co takiego się stało jak tam pracowałeś że masz takie negatywne podejście? Nie dostawałeś wypłaty na czas czy chodzi o coś innego?

otto
@Kamil

Tak do samego końca -czyli do sprawy w sądzie o niewypłacone pieniądze. Mam nadzieję że są tu ludzie myślący -i nawet ranking punktów oceny firmy (mimo że pracownicy piszą pozytywy i podbijają punkty) mowi prawdę o tej ''fyrmie"

Czy wiecie coś o warunkach pracy w firmie LEDERER GMBH?

Elektryk

Bardzo miła rozmowa co prawda przez telefon , każdy detal wyjaśniony. Pani miła i kompetentna

Doświadczenie zawodowe itp . standard

Beata

Widzę, że na niektóre stanowiska dają bonus startowy. Jest tu ktoś, kto go dostał? I jak ma się ta sprawa ze zwolnieniami lekarskimi, czy komuś z Was też przytrafiły się takie sytuacje, jak @Krzysztof.? Próbuję się połapać, czy po prostu jest jeden niezadowolony na 100 pracujących i nie piszących nic, bo im wszystko pasuje.

Ksmil

Za 61 godzin w pracy w listopadzie dostałem 388 euro wyszło mi po 6.36 na godzinę a nie wspomnie o braku pieniędzy za 2xdiete po 100 euro czyli 400 euro za malo

@Ksmil

To lederer teraz płaci diety 100 EU za dzień?

Kamil
@Ksmil

Nie, firma nie płaci 100 euro za dzień diety tylko źle zrozumiałeś. Firma też nie płaci całych diet jednorazowo tylko na zasadzie że jest 44 euro za każdy dzień przepracowany czyli 308euro tygodniowa ale co jest zaliczkę 200 €, a to 108 które zostanie masz dodawane do wypłaty. Dodatkowo chciałem sprostować swoją opinię napisałem ją przed rozmową z panią Nataszą która wytłumaczyła mi dlaczego to tak wyszło po prostu wyrobiliśmy za dużo godzin które przeszły nam na nowy miesiąc.

@Kamil

Chyba panią Niną nie Nataszą.Lederer daje lohabrechnungi tam widać ile masz godzin i po ile płatne.Co nie zmienia postaci że i tak cię na koniec wy dy mają na pieniądzach ,nie wypłacą wszystkiego,zrobią potrącenia z sufitu.itd.. Jesli mieszkasz w DE już dziś polecam wziąć ubezpieczenie prawne. Jest też niemiecka kancelaria prawna co w niej mówią po polsku ,ale to jak bedziesz już się żalił na portalu -jak cię (usunięte przez administratora) Generalnie oni są nastawieni na sozustwa -mało kto idzie do sądu za 500-1000EU

Były

To lederer teraz płaci 100EU diety za dzień?

Krzysztof

Przepraszam, ponieważ zapomniałem dodać do swojej wypowiedzi z przed kilku minut, firma Lederer dając mi wypowiedzenie nie wypłaciła mi pensji twierdząc że oni nie otrzymali mojego L4 o czym wspomniałem we wcześniejszej wypowiedzi dlatego dprawa została skierowana do Sądu Pracy.

Irena
@Krzysztof

Czyli po takim czasie jeśli sprawa miałaby ruszyć to coś już się podziało w tej kwestii? Odnośnie całości ciekawa byłabym efektu, podzielisz się informacjami na temat wyniku?

kik
@Krzysztof

To tak jak u mnie. Zwolnienia "niby" do nich nie docierały ,ale wypowiedzenie mi z data wsteczną usiłowali dać. Ja sprawę w sądzie wygrałem.

Krzysztof.

Witam. Podpowiadam Wam z własnego doświadczenia ponieważ sam pracowałem w Lederer GmbH wszelkie zmiany ustaleń (już po przyjęciu do pracy) starajcie się potwierdzać na papierze z firmą Lederer. Zaznaczam, że oni bardzo niechętnie Wam to na papierze potwierdzą. Przyjmując się do pracy w Lederer "przyprowadziłem" im klienta za co miałem obecną premie (slownie), później miałem obiecaną podwyżkę o 1 euro z rozbieciem na 2xpo 0,50 centów (słownie). Do dzisiaj impezuje za tą premie i tą podwyzke - oczywiscie oni die wszystkiego wyparli. Zatrudniając sie u nich informowałem, że za ok 5-7 miesięcy będę musiał pojsci na trochę dłuższe L4 ponieważ mialem wcześnie ju umówiony zabieg lekarski. Oczywiście Lederer sie na wszystko zgodził twierdząc że zadko się zdążą żeby nowy pracownik zatrudniając sie u nich przyprowadzał nową firmę na której oni zarobią lecz to wszystko były ustalenia słowne. W momencie gdy nadszedł czas mojego L4 oczywiście kilka dni wcześniej ich poinformowałem firma się wszystkiego wyparła i kazała mi sobie wziąść urlop wypoczynkowy i leczyć sie. Gdy poszedłem na L4 oni wysłali mi wypowiedzenie (pamietajcie macie tylko 21 na odwolanie). Ja się zsparłem i oddałem sprawę do Sądu pracy w Norymberdze i fakt że sprawa ciągnęła się długo bo był to okres pandemii a myślałem że sądy w niemczech działają szybciej sprawe wygrałem. Dlatego przestrzegam starajcie się wszystkie ustalenia brać na papierze. Podczas rozprawy firma była na tyle bezczelna że twierdziła że oni nic nie wiedzieli o moim L4 ale ja od samego początku wysyłałem swoje L4 jednocześnie do nich jak i do swojej Krsnkenkasy (co Wam rownież radze robić). Nikogo nie namawiam do obrażenia się na firmę Lederer ale obiecalem sobie ze ostrzege osoby pracujące w tej firmie zwłaszcza osoby z małym doświadczeniem pracy w Niemczech, lub słabo znające język i niemieckie prawo pracy. Pamiętajcie że tzw Live Firmy jaką jest Lederer GmbH liczą na to że pracownik nie odda sprawy fo Sądu ponieważ boi się kosztów Sądowych i kosztów adwokackich sle nie bójcie się i walczcie o swoje bo nawet ponosząc nieeirlkie koszta i tak wyjdziecie na swoje. Moja sprawa miała miejsce ok 3 lata temu i trwała w sadzie ok 2 lat sle wygrałem. Nadmieniam ze od momentu wyslsnia przez firme wypowiedzenia wszyscy otrzymali polecenie nie kontaktowania sie zemną. Musialem uzywać forteli zeby moc skontaktowac sie z firmą. Nawet tak sympatyczna dziewczyna która byla tam zatrudniona Pani Nina miała zakaz kontaktu zemną ( sama mi to pozniej mówiła). Obecnie jestem bardzo zadowolonym pracownikie ktory pracuje bezpośrednio w niemieckiej firmie bez zadnych pseudo pośredników - powieem tak roznica jest taka jakbym 3 lata temu jeździ Trabantem a Teraz Audi A6 Allroad. Życząc Wam sukcesów pozdrawiam.

Jakiśtam
@Krzysztof.

Potwierdzam Miałem tak samo.Wypowiedzenie z wsteczną datą,sprawa w sądzie,sam big boss ,na sprawie (swoją drogą to nędza ,że firma nawet na prawnika nie ma hehehe) palił głupa że nie dostali moich zwolnień ,biedny miś.Miałem potwierdzenia -więc kasę zapłacili -kłamał w żywe oczy sądu. Przesyłąć wszystkie dokumenty-za potwierdzeniem odbioru-i oddawać sprawy do sądu -nie ma kosztów ,bo sąd zwalnia z kosztów,adwokatowi płaci państwo . Ale oczywiście najlepiej ,nie mieć z nimi nic wspólnego.Nic atrakcyjnego z ofert czego by inne uczciwe firmy nie mają,taki sam sort z ogłoszeń lokalnych jak wszędzie.

Zbigniew Kaminski

Podpisałem się swoim nazwiskiem, żeby było jasne, że przyjmuję odpowiedzialność prawną za swoje słowa. Nie jestem żadnym pijakiem, nieudacznikiem itp. Jestem "Gepruft Industrie Elektromeister / Techniker" z uznanym tytułem mistrzowskim w IHK Konstanz. Mam 17 lat doświadczenia w branży elektrycznej - począwszy od zwykłego elektryka, montażystę szaf sterowniczych, maszyn i linii produkcyjnych, kierownika prac i kierownika budowy (Polska, Niemcy i Szwajcaria). Moja "przygoda" z firmą Lederer rozpoczęła się poprzez jedną znaną krakowską agencję pracy. Dostałem umowę jako Elektromeister i pojechałem do pracy. Na miejscu okazało się, że klient zawierając taką umowę oczekuje ode mnie pracy jako pomocnik elektryka (nigdy bym się tam nie znalazł znając prawdę - poprostu zmydlono mi oczy). Zostałem zwolniony z uwagi na palenie papierosów w czasie pracy za bramą Hali (ok 7 Metrów odległości). Biorąc pod uwagę, że Elektromeister to stanowisko kierownicze w Firmie elektrycznej to powód zwolnienia i sama jego forma jest śmieszna. Zresztą nic dziwnego - Niemcy nas Polaków ZAWSZE traktują jak tych upośledzonych intelektualnie, którzy nadają się jedynie do ciągnięcia druta i budowania tras. Po zwolnieniu mnie przez klienta poszedłem na Izbę Przyjęć lokalnego Szpitala gdzie okazało się, że muszę zapłacić rachunek bo firma Lederer nie zgłosiła mnie do ubezpieczenia. (również posiadam w pewnym sensie potwierdzenie tego faktu - znajduje się w aktach Szpitala). Kiedy zaś przyszło do wypłaty wynagrodzenia to zamiast pieniędzy zostałem powiadomiony, że dostałem karę umowną właśnie dokładnie w wysokości tego ile należało mi przelać. (mam to na papierze) - kwota 252,72 kary umownej to jest jakaś komedia. Pozostawiam wam do decyzji pracę w tej firmie, weźcie jednak pod uwagę, że choć zapewne nauczyli się dobrze traktować tych co na nich w danym momencie zapierniczają to generalnie Polaków traktują jak białych Negrów i po zwolnieniu czują się władni do samokształtowania prawa. Niestety to były moje początki w Niemczech - wylękniony w obcym kraju, nie znający przepisów, nie mający pomocy prawnej więc uszło im to na sucho... dziś inaczej byśmy zatańczyli... Oświadczam, że jako były student Prawa na WSPiA Rzeszów mam pełną świadomość prawną wagi opisanych przeze mnie zdarzeń i jestem gotów ich dowieźć przed sądem.

driler
@Zbigniew Kaminski

Napisz mi prosze, jak to sie stalo, ze jako 17 latek jestes technikiem elektr. w De ? i jeszcze doswiadczonym....Pozdrawiam...

taki tam chłopak
@driler

Najpierw czytać, a potem pisać. Zawsze w tej kolejności !!!

@Zbigniew Kaminski
@driler

nie wiem ktory licznik i i gdzie sie zatrzymal ale przeklamuje o ponad 30 lat

@taki tam chłopak

Co nie zmienia faktu że lederer to ozsśuci i nie płacą

Witold
@olo

Nie płacą czy obcinają wypłaty? Próbowałeś wyjaśnić sprawę czemu kasa się nie zgadza? Bo ja bym w pierwszej kolejności tak postąpił.

@Witold

To sobie wyjaśniaj ,ja skończyłem w sądzie. Popatrz na ilość gwiazdek w ocenie -negatywne opinie usuwają. Po prostu firma z którą najlepiej kontaktu nie mieć. Twój wybór.

Witold
@olo

Może tak jest lepiej bo jest chociaż szansa ze odzyskasz kasę. Dużo ci zalegają? Jest o co walczyć?

@Witold

Mi zapłacili ,ale niektórzy pracownicy odpuszczają tym ozsutsom ,a oni z tego żyją. Oddawać sprawy do sądu -są za darmo w DE. A najlepiej w ogóle u nich nie pracować -jest wiele uczciwych agencji pracy w DE

Beata
@olo

dziwne w sumie ze ktos odpuszcza zarobione przez siebie pieniadze ... ty rozumiem ze oddales spraw do sadu i wygrales?

@Beata

Tak mi zapłacili

Renata
@olo

To chociaż tyle.. a oprócz zalegania z wynagrodzeniem firma coś jeszcze "ma za uszami"? Czy wszystko było ok?

@Renata

Co za pytanie? To ci nie wystarczy że nie płacą? Jakich atrakcji jesteś spragniona?

Teresa
@olo

A po jakim czasie Ci zapłacili tak z ciekawości?

@Teresa

Po sprawie w sądzie po ok 2 latach.

Marzena
@olo

Nieźle... Dużo kasy Ci zalegali?

Wy tumany , to jedyna firma która płaci diety za każdy dzień , nawet niedziele . Stawka początkowa może nie powala ale już po krótkim czasie mam jako elektryk wszystkie dodatki około 17 € . Czytałem opinie pana trola i nawet znam go osobiście ( niestety) w internecie skarży się na wszystko łącznie ze swoim fryzjerem. Porozmawiajcie z pracownikami tymi normalnymi , a więcej wam powiedzą . Pozdrawiam panią Ninę zawsze po stronie pracownika ( tak trzymać). Pan prawie Niemiec z tym z swoim „jo” nie nadaje się do swojej pracy czas na zmiany panie Arku

isma
@Marek

cześć kolego . Mała dygresja firma nie płaci za każdy dzień pracy . Firma sama dobiera sobie dni w których niżesz ewentualnie być w Polsce i odlicza diety , następnie jeżeli jesteś ostatni dzień w pracy to dieta jest naliczana w kwocie 12 € za dzień . Mieszkania są beznadziejne i drogie .

driler
@Marek

czy to prawda ze generalnie robota "na skoczka" ?

Slabo

Nie. Wiem

niko
@Slabo

Negatywne opinie usuwane. Nie płacą Wystarczy spojrzec na ilość gwiazdek oceniających firmę.

Jerzy

Pracowałem dla tej firmy w 2015 roku.. Było różnie, na początku nie chcieli płacić za kwaterę w wolne soboty i niedziele. Później wszystko się dotarło, płacili za kwaterę przez cały tydzień i diety jak się należy. Widzę , że po przyjściu Pana Arka trochę się pozmieniało.

@Jerzy

Pan Arek do firmy przyszedł właśnie na poczatku 2015 roku :-)

Marian Iskierka

(usunięte przez administratora) Którym jest firma lederer. Tylko tuman pisze inaczej za 17 euro. . Chyba że tu tylko można głaskać.

Marian Iskierka

(usunięte przez administratora)na potęgę . Poza tym tematem jemu z tych pieniędzy płacą 17 euro

Pracownik?

Hehe nie myliłem się ,jednak usuwają nadal negatywne opinie, czyli chyba odkrdanie pracowników trwa nadal.

Izabela
@Pracownik?

Opinie nie są usuwane tylko dlatego, że są negatywne. Żeby wpis został usunięty musi być niezgodny z regulaminem, który obowiązuje na forum. W innym przypadku administrator nie podejmuje takich kroków. Podsyłam regulamin by można się było z nim zapoznać i uniknąć takich sytuacji: https://www.gowork.pl/regulamin

@Izabela

@Izabela I co Pani Izabelo ,prawda była nie na rękę ,to ją trzeba było usunąć? Tyle w temacie rzetelności i bezstronności tej strony

Dionizy

@Bidok a czy komuś jeszcze przytrafił się problem z wypłatą?

Bidok

Mnie nie zaplacili wynagrodzenia za prace. Chcesz jezdzic jak TonyHalik jedz z Lederer.

@Bidok

To czemu sprawy do sądu nie oddasz? Sprawa jest ZA DARMO!!!!!!! Możesz tylko zyskać nie stracić

Marian Iskierka

Niestety dwa razy podjąłem pracę w tej firmie i dwa razy mnie okradli . Szkoda , że nie można używać dużych liter lub wytłuczenia bo ostanie słowo napisałbym na całą stronę firma Lederer = (usunięte przez administratora) . Pozdrawiam cenzora !!!!!!!!!!!

@Marian Iskierka

Cenzora nie pozdrawiaj ,jest nim automat. Jutro wejdzie tu pracownik Lederera i pousuwa negatywne opinie i znów będzie słodko i super firma. Oddaj sprawę do sądu skoro cię oszukali ,oni bazują na tym że dużo ludzi nic nie zgłasza A TAKIE SPRAWY W DE SĄ ZA DARMO!!!!!!!!!!!!! Lederer już parę spraw przegrał Swoją drogą czemu w państwie porządku i prawa funkcjonują tacy ozsućśi to ja nie mogą pojąć? W cywilizowanych krajach firma byłaby już zamknięta

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie LEDERER GMBH?

Pracownik?

Też ich pewnie (usunięte przez administratora) na pieniądzach jak pozostałych pracowników

Zostaw merytoryczną opinię o LEDERER GMBH - Nürnberg

• Jak się pracuje w LEDERER GMBH?

Zobacz opinie na temat firmy LEDERER GMBH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LEDERER GMBH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LEDERER GMBH?

Kandydaci do pracy w LEDERER GMBH napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LEDERER GMBH