Opinie o Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż drewna, materiałów budowlanych i sanitarnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. w Szczecin

Na stronie też właśnie widziałem jak poprzednich, że gdzie nie gdzie nie piszą tych stawek, ale skoro nie da się ich doprecyzować to ciekawi mnie ocena zarobków osób z działu logistyki. Mam zamiar aplikować na specjalistę, dobrze byłoby moc poznać wasze zdanie odnośnie pracy. jakie jest? jaka jest atmosfera na dziale? po ile ludzie pracują?

Czy o dziale IT się czegoś więcej tu dowiem? : ) jestem teraz na stronie w tej takiej zakalce pracuj z nami i cos oferty mi się nie lądują ale widzę po podpisie, że chyba stanowisko specjalisty ds. IT było oferowane? Ktoś już o sprzedaży pisał jakiś czas temu, możecie przy tym o moim dziale opowiedzieć? Ile może zarobić osoba z rocznym doświadczeniem? Czy będzie ono wystarczające?

Realbud Nowy wpis

Cześć CU Obecnie większość działu IT jest wyoutsourcowana. Co dokładnie potrafisz i jakie stanowisko/zadania Cię interesują? ps. zarobki w firmie są zróżnicowane, więc nie da się podać 'ogólnych' stawek.

Czy atmosfera nadal jest tak przyjemna i ekipa zgrana tak jak ktoś tu pisał wcześniej? Jest tu teraz ogłoszenie, że szukają pracownika działu sprzedaży wewnętrznej, akurat szukam miejsca dla siebie :) Widełki wynagrodzenia to 3500-5000 zł brutto, jako że to dział sprzedaży to czy do tego dochodzą premie? Jak to wygląda, co dochodzi do podstawy? No i czy bez znajomości branży dam radę, nauczą wszystkiego co trzeba na start? :)

PP Nowy wpis
@Ewa

Cześć, akurat pracuje na dziale sprzedaży, teraz jest nas 5 osób i wydaje mi się, że naprawdę się dogadujemy. Spotykamy się też po pracy, jak nam firma czegoś nie zorganizuje to sami się zgadujemy z innymi działami na jakieś wyjście. Na naszym dziale do podstawy dochodzi tzw. premia administracyjna, czyli uznaniowa od szefa, plus premia od obrotu naszych klientów. Naszych, czyli przydzielonych do naszego działu, nad ich obsługą pracujemy razem. Do tego mamy prywatną opiekę medyczną, angielski i niemiecki dla chętnych. I najważniejsze, nie potrzeba doświadczenia w branży ;) Ja, tak jak i większość przyszliśmy z innych branż. Uczysz się na bieżąco, przez pierwsze parę tygodni zawsze ktoś z tobą jest, uczy i pomaga. Później też nie zostaje się samemu, zawsze przy biurku obok ktoś siedzi.

Grzegorz

Dzien dobry, nie aktualny sklep internetowy, do momentu zaktualizowania nie polecam, zlozylem zamowienie, wciskajac opcje wyceny dostawy, nastepnie zostalem poinformowany ze zamowienie nie zostanie zrealizowane z powodu braku towaru oraz ze nie podalem opcji transportu ??? Trudne do zrozumienia w 2022 roku, ale rzeczywistosc. Jezeli towaru nie ma to dlaczego jest mylna wiadomosc podana i mozna zamowic. W wiekszosci szklepow jest napisane towar niedostepny do odwolania. Zycze powodzenia w zakupach, ktore mi sie nie udaly :-(

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży w firmie Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Poszukuję pracy jako Magazynier w mieście Szczecin. Do jakich firm warto się zgłosić? Ile można zarobić? Czy Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. to dobry wybór?

Realbud

Realbud poszukuje przez większość czasu pracowników magazynu, ze względu na ciągły rozwój firmy. Zarobki są zależne od kompetencji, natomiast średnia płaca w firmie przekracza średnią krajową. Obecnie firma zatrudnia już kilkunastu magazynierów w Szczecinie i kilku w Bydgoszczy.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Realbud

Tak, Realbud chętnie zatrudnia również studentów. Są też opcje praktyk i prac 'dorywczych' lub sezonowych. Mają też miejsce przypadki, w których firma finansuje dodatkowe potrzeby studentom, jak czesne lub wynajem mieszkania. Kadra firmy składa się w większości z młodych i dynamicznych osób.

Kate

Proszę zaglądać 'na oferty pracuj. Pl

Jak w Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

realbud.com

Ścieżka awansu zależy od pionu/departamentu. Jeżeli pytanie dotyczy pionu handlowego, to zaczyna się na dziale sprzedaży, następnie jest pozycja asystenta (junior salesman), lidera zespołu (senior salesman) i na końcu potencjalnie dyrektora handlowego danego pionu. Jeżeli pytanie dotyczy administracji, to tutaj struktura jest stosunkowo spłaszczona. Największe "pole do popisu" jest w dziale e-commerce, który rozwija się najszybciej w firmie. Tutaj, zależnie od umiejętności, można szybko zajść wysoko.

Jaki jest wkład kierownictwa Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Matikson1975

Początki są zawsze trudne, ale z biegiem czasu pomoc ze strony mojego kierownika była nieoceniona. Również pozostali wykazali wiele cierpliwości. Polecam.

Majkel

Atmosfera w pracy miła. Dużo pracowników z dużym stażem pracy. Obsługa pracowników na duży plus.

Urszula
@Majkel

A czy można liczyć na jakieś spotkania/wyjazdy integracyjne? Czy jest coś takiego organizowane w Realbudzie? Oczywiście chodzi mi o okres poza pandemią :)

@Urszula

Urszulo, tego typu inicjatyw jest w firmie mało. Wygląda to bardziej w ten sposób, że pracownicy sobie organizują spotkania integracyjne, a firma rekompensuje część lub całość kosztów. Dodatkowo handlowcy, a czasami pracownicy administracji, dostają możliwość wyjazdów z klientami i przedstawicielami dostawcy GRATIS na zagraniczne wyjazdy (np. w zeszłym roku pracownik z żoną poleciał na 10 dni na Dominikanę).

Czy w Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Księgowa umożliwia pracę zdalną? Chcę aplikować na ogłoszenie z 17 lutego na Lento.pl.

realbud.com

Charakter pracy jest zależny od stanowiska. Ze względu na COVID dość szeroko został w firmie wprowadzony home office ale co do zasady większość pracowników pracuje w biurowcu firmowym. Co do warunków danego stanowiska (księgowość w tym przypadku) zapraszamy do kontaktu bezpośredniego (z sekretariatem na początek).

Maciek

Czy hurtownia jest wypłacalna ?

Jacek
@Maciek

Pracuje od 30 lat, czyli od początku istnienia i chyba jako jedna z niewielu firm z branży od zawsze wypłaca pensje i zobowiązania zawsze na czas. możesz dodatkowo popytać w branży (dostawcy, pracownicy, ubezpieczalnie itp)

Jak wygląda ścieżka awansu w Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.?

realbud.com

Jak długo trwa proces awansu w Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.?

realbud.com

Proces awansu jest uzależniony od stanowiska. Struktura firmy jest dość płaska, a to oznacza, że szybko można wywalczyć sobie ciekawe i dobrze płatne stanowisko.

cottius

Firma nie jest godną polecenia przywłaszczyła kwotę powyżej czterystu złotych od połowy grudnia 2019 do dnia dzisiejszego nie zrealizowali mojego zamówienia

Czy często w firmie Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

realbud.com

Tak, w związku z ciągłym rozwojem firmy poszukujemy pracowników niemalże non-stop. Aktualne oferty na dane stanowiska można zawsze podejrzeć na: https://www.realbud.com/pl/content/19-Pracuj-z-nami

Co wchodzi w socjal Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.?

realbud.com

Jeżeli chodzi o socjal i dodatki, to zależnie od stanowiska. To co dostają wszyscy to na pewno darmowe kursy językowe, darmowe szkolenia kompetencyjne (księgowe, handlowe itp), wyjazdy towarzysko/szkoleniowe, prezenty i bonusy Świąteczne. Dla wyróżniających się dodatkowo np. wycieczki zagraniczne na Dominikanę, Jordania i inne.

Karol
@realbud.com

Czy pracodawca opłaca całość, czy współfinansuje wspomniane szkolenia dla pracowników? Czy przysługują one po jakimś konkretnym przepracowanym czasie?

@Karol

@Karol Szkolenia opłaca firma. Przysługują właściwie wszystkim, po przejściu okresu próbnego. Z zasady pracownik jest 'wysyłany' na dane szkolenie na życzenie. Oczywiście poza szkoleniami czysto kompetencyjnymi jest masa wewnętrznych szkoleń produktowych organizowanych przy współudziale przedstawicieli danego producenta. Na kursy językowe (zajęcia w siedzibie Realbudu) może uczęszczać również każdy pracownik.

Nicram

Jako wieloletni pracownik ( ponad 11 lat ) mogę tylko zachęcić potencjalnych kandydatów do składania aplikacji. Przede wszystkim miła atmosfera w zgranej ekipie, szefostwo jak najbardziej ok :) no i wynagrodzenie na dobrym poziomie. Po uśrednieniu stażu pracy każdego pracownika wynika ,że każdy z nas pracuje już ponad 10 lat ... a to już jest wynik wg. mnie bardzo przyzwoity. POLECAM.

Gosia
@Nicram

a jak wygladaja warunki? biura sa przestronne, nowoczesne? jestem spoza szczecina ale widze, ze lakalizacja niemal w centrum wiec z dojzdami klopotu pewnie nie ma.

NICK

Pracowałam parę lat w Realbudzie, bardzo fajna i zgrana ekipa, żegnałam ich z żalem. Szefostwo ok, kasa na czas, premie też ok

admin

Podobała Ci się rekrutacja? Jakie pierwsze wrażenie zrobiła firma Realbud Sp. z o.o. Hurtownia Materiałów Budowlanych ? Podziel się z nami opinią.

Zostaw merytoryczną opinię o Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. - Szczecin

Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.
  • 1-Go Maja 32
    71-627 Szczecin

Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o.