Włodzimierz Grajek Import Export

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Włodzimierz Grajek Import Export

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Handlowiec w Włodzimierz Grajek Import Export? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Pytanie Nowy wpis

Czy w Włodzimierz Grajek Import Export wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Biuro Nowy wpis
@Pytanie

Dzień Dobry, W zależności od zajmowanego stanowiska - pełnionej funkcji firma wypłaca dodatkowe benefity pieniężne.

Kuba Nowy wpis

Pracowałem w firmie Grajek Plewiska jako kierowca przez 3 miesiące. Polecam tą firmę, miłe kierownictwo, terminowe wypłaty, większość tras kończy się w ten sam dzień (codziennie w domu). Firmę bardzo chwalę jednak polecam uważać na pracownika-kierowcę Szymona Zygarłowskiego, ponieważ jest donosicielem, uważam że skoro doniósł na kolegę który go krył gdy zniszczył mienie firmy, nie będzie miał skrupułów także w donoszeniu na kolegów którzy są w stosunku z nim neutralni.

Czy zdarzają się nadgodziny w Włodzimierz Grajek Import Export?

Biuro
@Pytanie

Tak, zdarzają się - jak w każdej firmie. Każdy pracownik ma możliwość odbioru nadgodzin w formie dnia wolnego po uzgodnieniu z przełożonym.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Włodzimierz Grajek Import Export w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Magazynier. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
olek

@Nik aha czyli na rozmowie dopiero mówią że to się wskakuje za kogoś na stanowisko ?

Ńik
@olek

Nie rozumiem pytania. Oczywistym jest, że w ogłoszeniu o pracę (oprócz zastępstwa) nie będą rozpisywać się, czy jest to nowe stanowisko, albo co stało się z poprzednikiem. Zniechęciła mnie po prostu polityka tej firmy i brak przywiązania do pracownika. Nie wspominając już o tym, że nie było żadnego feedbacku po rozmowie, która odbyła się w siedzibie, oraz o tym, że w firmie która zajmuje się kwiatami na recepcji stoją jakieś zdechłe sansewerie

TS

Pracowałem na firmię jak 'handlowiec' przez kilka miesięcy. Na początku na dziale kwiatów doniczkowych, następnie ciętych. Mimo nazwy stanowiska samej pracy w handlu bardzo niewiele, na oko 10-15%, resztę to rzeczy okołosprzedażowy, oczywiście również rozładowanie oraz komplementacja towaru, a także inwentaryzacja i liczenie go. Praca typowo biurowo-magazynowa, nie polecam dla osób nastawionych na typową pracę handlowca. Przechodząc z jednego działu na inny zmieniły się moje warunki pracy, ale nigdy się nie dowiedziałem na jakie. Wypracowanej w lipcu porwizji, mimo kilkukrotnych obietnic, również nigdy nie otrzymałem. Za pracę w sobotę(bo tak z czasem będzie pracować w soboty, oprócz tego praca w postaci dyżurów już po godzinach pracy w tygodniu) też nigdy wynagrodzenia nie otrzymałem. Pracodwaca mimo, że charakter pacy był ewidentnie magazynowo-biurowy nie przewidział zupełnie żadnych jak by się mogło wydawać obowiązkowych szkoleń BHP ani badań lekarkich. Ani w ogóle żadnych innych szkoleń wdrożeniowych czy czegokolwiek, co by wdrożyć się pozwoliło. Były już chyba dyrektor okazał się skrajnie niekompetentny, obrażał i najeżdżał na każdego kto opuścił biuro, na siłe próbował skłocić innych, zamiast budować ducha zespołu. Właściwie cieżko jest mi powiedzieć, co robił, bo nigdy nie widziałem jakichkolwiek efektów jego pracy. Wracając do działu doniczka, pracuje tam już na oko od 60 lat 1 osoba i nie wdając się w szczegóły, idąc tam popełniace duchowe samobójstwo. Kolejna sprawa możesz być najlepszym handlowcem na świecie i nawet jak znajdziesz klientów, to jest spora szansa że towar i tak do nich w ogóle nie wyjdzie, bo nie dogadałeś się z działem transportu. Nie widziałeś, że trzeba, bo nikt ci nie powiedział? Masz pecha. Dostałeś dyspozycje od przełożonego, żeby szukać klientów na określonym obszarze, bo czym się okazało że logistycznie nie są w stanie tam wysyłać? Twoja wina, bo trzeba było przewiedzieć że dyrektor i tak zgoni na ciebie. Z resztą jak za wiele innych rzeczy będzie zrzucana na ciebie odpowiedzialność, nawet jeśli postępujesz zgodnie z tym co miałeś zrobić. Prezes jest mega nerwowy, rzekłbym, że wręcz jest furiatem i zupełnie nie szanuje pracowników, ale nie mam wątpliwości że era firm zarządzaonych w tak skrajnie autokratyczny sposób zmierza ku końcowi. Brak szkoleń, fundamentalnej wiedzy z zakresu budowania i motywowania zespołu. Handlowiec oprócz handlu ma wiele innych rzeczy na głowie, zamiast podzielić te obowiązki na konkretne stanowiska, bo każdy dobry jest w czymś innym. Działy między sobą bardzo słabo współpracują, przykład? Jesteś na dziale kwiatów ciętych i masz klienta na doniczkowe, bo o nie spytał? Zapomij, bo stary tapczan i tak ci nie udostępni katalogu nawet, po czym się okaże że to już tradycyjnie twoja wina, bo nie umiałeś się dogadać. Ale serio druga strona się naprawdę dogadać nie chcę, każdy gra do inne bramki. Powinni informować o tym już na początku, zaoszczędziłoby to wiele czasu. Decyzja zostawiam każdemu, kto to czyta. Ja bym drugi raz się nie wybrał, szczególnie, że jak już wspomniałem, nigdy nie otrzymałem wypracowanej prowizji

hello
@TS

Bardzo dziękuję Ci TS za tę merytoryczną opinię. Pomogła mi spojrzeć na wiele spraw z odpowiedniej perspektywy.

WG
@TS

Panie Tomku. Bardzo mi przykro , że zamieścił Pan tak negatywną opinie o naszej firmie i zapewne nie odpowiadałbym , gdyby Pana uwagi były zgodne z rzeczywistością. Zanim zatrudnimy kogokolwiek , na jakimkolwiek stanowisku staramy się bardzo obszernie i zgodnie z rzeczywistością przedstawić zakres obowiązków. Zanim z Pana firmą zawarliśmy umowę odbyliśmy co najmniej trzy spotkania , po kilka godzin , na których szczegółowo omawialiśmy zakres obowiązków i zadań. W trakcie naszej współpracy , nie oczekiwaliśmy od Pana absolutnie nic więcej niż to na co się umówiliśmy. PO CO WIĘC ZAWARŁ PAN Z NAMI UMOWĘ , SKORO TERAZ , PO CZASIE NEGUJE PAN ZAKRES OBOWIAZKÓW DOBROWOLNIE PRZYJĘTYCH PRZEZ PANA ???? Umowa jest dobrowolna, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zawarł Pan z nami umowę jako firma / B2B / - bo tak Pan robił wcześniej , bo taką Pan chciał zawrzeć z nami. 99% osób jest zatrudnionych we firmie na umowę o pracę, na bardzo różnych stanowiskach. Wszyscy mają badania lekarskie oraz przeszli szkolenia BHP. Pan współpracował z nami jako firma – dlatego my nie mamy obowiązku kierować Pana na badania lekarskie i szkolenia BHP. Jesteśmy małą firmą. Dlatego np. handlowcy wykonują różne czynności , które w korporacji podzielono by na kilka działów. Handlowcy szukają klienta , tworzą ofertę , sprzedają, zbierają zamówienia, dokonują zakupu towaru, przyjmują towar to systemu, dokonują podziału towaru na klientów w systemie, zgłaszają do transportu ilości towaru do rozwiezienia do klientów, wystawiają dokumenty WZ oraz faktury. Na magazynie główną rolą handlowców jest oznakować towar kodami , jeśli handlowcy nie ,, załatwili ,, tego z dostawcą, zorganizować , wytyczyć zadania , nadzorować pracę pracowników magazynu. Nasz cykl pracy zamykamy co tydzień. Handlujemy towarem świeżym dlatego nie ma mowy o magazynowaniu towaru. Zazwyczaj towar wyjeżdża od nas w dniu , w którym do nas przyjechał. Dla tego ,, na stanie ,, mamy może 1-2 % towaru , w stosunku do całości zakupionego towaru w ciągu tygodnia. Zrobienie tzw . inwentury zajmuje dla dwóch osób 1-2 godziny. Wygląda to na bardzo dużo zadań, ale jak podzielimy te czynności pomiędzy wszystkich członków zespołu to jest to wszystko do wykonania bez większego problemu. Pisze Pan o pracy w weekendy. Tak , jest taka potrzeba. Wykonują ja pracownicy zespołu rotacyjnie, średnio raz na 5-6 tygodni. Mają za to dodatkowe wynagrodzenie. Pan tego ani razu u nas nie robił ponieważ nie było to w uzgodnionych między nami obowiązkach , również dlatego , że nie posiadł Pan takich umiejętności by wykonać to zadanie samodzielnie. Handlowiec nie musi robić wszystkiego sam , mamy zespól handlowców, pracowników magazynu , dział transportu. Niezbędnym warunkiem jest poznanie zadań wszystkich działów, jak one funkcjonują oraz umiejętność przekazywania informacji , umiejętność komunikacji. Każdy handlowiec ma bardzo dużą swobodę działania. Może ustalać z odbiorcą minima logistyczne , czy też cenę , po której sprzedaje towar. Najważniejszą rzeczą jest uzyskanie rentowności sprzedaży, która finalnie decyduje o wysokości premii , którą można uzyskać. Wydaje mi się , że umiejętność kalkulacji to podstawowa umiejętność handlowca. Przy czym dla mnie handlowiec to zupełnie inna funkcja niż sprzedawca , akwizytor czy komiwojażer. Niezmiernie dziwi mnie ,że tu , na forum porusza Pan temat transportu, temat , który był Panu tłumaczony z detalami kilkakrotnie!!! Nadal Pan tego nie rozumie ? Mówi Pan o braku szkoleń. Cały okres Pana bytności w firmie to szkolenie Pana z produktu , którym handlujemy, funkcjonowania firmy, programu , na którym pracujemy i szeroko rozumianego rynku kwiatów. Jeśli , gdziekolwiek istnieją szkolenia w tym zakresie to poproszę o informację – chętnie z nich skorzystamy. Rozliczenia pomiędzy naszymi firmami , odbywały się na podstawie faktur , które Pan wystawiał na podstawie umowy. Sprawdziłem - żadnych zaległości wobec Pana nie mamy. Jeśli ma Pan jakiekolwiek roszczenia , to proszę o bezpośredni kontakt ze mną . Wszelkie wątpliwości wyjaśnimy. Nie jesteśmy idealni i zawsze można coś poprawić, zmienić. Ale to chciałbym robić wewnątrz firmy , a nie na forum. Na koniec: bardzo negatywnie nas Pan ocenił . Pracował Pan w dwóch działach – jak rozumiem, nie znalazł Pan nikogo , z kim mógłby Pan pracować . Rozumiem to . NIE ROZUMIEM I NIE AKCEPTUJĘ EPITETÓW , KTÓRYCH UŻYWA PAN W STOSUNKU DO BYŁYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW. WG

Nik
Kandydat

Nie polecam, brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej po rozmowie o pracę. Ponadto na rozmowie okazało się że szukają kogoś do pracy, na miejsce osoby zwolnionej w wyniku kryzysu wywołanego przez Covid, totalnie bez sensu, zamiast zatrzymać pracownika, dać mu tymczasowo inne zajęcie, to wolą zwalniać i po kilku miesiącach tracić czas i pieniądze na szukanie i wdrażanie kogoś nowego.

Nik
Klient
@Nik

Dodam, że chodziło o stanowisko biurowe.

Hello
@Nik

Na jakie konkretnie stanowisko była ta rekrutacja?

Aplikujący

Nowy kierownik rekrutuje nowy dział handlowy. Podczas rozmowy okazuje się, że manager ma chodzić po magazynie i rozładowywać ciężarówki z kwiatami, ponieważ "wszystkie ręce na pokład". Ponadto kusi bajkami o bajecznych zarobkach i o tym, jaki właściciel firmy jest cudowny ponieważ chce rozdawać pieniądze. Generalnie nie warto jechać na to wygwizdowo pod Poznaniem. Bardzo mocno nie polecam.

Andrzej
@Aplikujący

Nie powinna nic polecać osoba, która nie przepracowała tam choćby jednego dnia. Jest to praca dla ludzi, którzy się nie boją żadnej pracy. Którym się chce o wczesnej porze dnia jechać na "wygwizdowo" i którzy bardzo zróżnicowane dzienne uznają za wartość dodaną. Samodzielne i pracowite jednostki zdecydowanie zostaną nagrodzone "bajecznymi zarobkami" na które po prostu zapracują . Zapracują słowo klucz. Jako były pracownik zdecydowanie polecam!

Tomek

@Aplikujący To normalne, że czasami zdarzają się takie sytuacje i zgrana załoga tak działa ale jeśli komuś nie po drodze z pracą to nie zrozumie tego!!

Nowa

Szef ma bardzo dziwną firmę ochroniarską K4 Patrol oni to tylko kasę chcą a szef ma im tylko z kasy wyskakiwać. Naiwność szefa nie zna granic.

Franciszek

Mobbing jest bardzo poważnym oskarżeniem i oznacza prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. Czy rzeczywiście coś takiego miało miejsce w firmie? Pamiętaj, że pomówienia mogą mieć konsekwencje prawne. Jeśli faktycznie dochodziło do takich sytuacji, to czy pracownicy próbowali temu przeciwdziałać? Możesz też skorzystać z nowej opcji na GoWork- Zero tolerancji dla mobbingu.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Włodzimierz Grajek Import Export? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

K L

Bezpośrednio współpracuję z p.Jackiem i jest ostatnią osobą jakiej bym przypisała określenie ...kto tu PAN a kto CHAM.... Jest to osoba bardzo zajęta i jeśli tak było to jakiś incydent musiał zakłócić harmonogram dnia - niestety czasami się zdarza. Osoba bardzo opanowana i darząca szacunkiem drugiego. PS. US musiałeś go z kimś pomylić on nie pija kawy ;) Jeśli chodzi o szef-a zgadza się czasem zwraca dobitnie uwagę, ale nie bez powodu, po prostu nie przechodzi obojętnie jeśli ktoś nie przestrzega przyjętych zasad pracy na danym stanowisku mimo kilkukrotnym instrukcją - nic dziwnego, że człowiekowi puszczają nerwy.

adrian

Zdecydowanie potwierdzam.... i odradzam juz samą chęć aplikowania. (usunięte przez administratora)

Joanna
@adrian

Niedawno przyjęli mnie do działu księgowości i to co Pan pisze to bzdury. Panie są tam bardzo przyjemne i zawsze uśmiechnięte.

anonymous

w biedronce miałam większy spokój...

Teresa
@anonymous

Nie zgodzę się z tym. Pracujemy w jednym zepole już ponad pół roku. To chyba ie nazywa się ciągłą rotacja :) Może trafiliście do zespołu z ludźmi, którzy po prostu nie chca pracować i nudzi im sie po tygodniu??

Robercik

Polecam firmę. Szef naprawde spoko gość, kasa na czas zawsze.

Pawełek

Moze nie umie Pan po prostu z ludźmi rozmawiać. Wystarczy być życzliwym dla innych. JA tam nigdy problemów nie miałem i nikt się na mnie nie wydzierał....

Kamil169

Nie rozumiem hejtów, może konkurencja ? Pracuje spory czas i nigdy nie miałem problemów. Wiadomo ludzie trafiaja sie rozni czasem lepiej czasem gorzej. ale takich to trzeba olewac bo ich zyciowy cel to irytacja innych. Ogolnie prace polecam

yolo
@Kamil169

Też mi się tak wydaje, że konkurencja. Albo jakiś sfrustrowany były pracownik. Firma rzetelna !

sss

to lepiej tam nie aplikuj dobrze ci radze

Zostaw merytoryczną opinię o Włodzimierz Grajek Import Export - Plewiska

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Włodzimierz Grajek Import Export?

Zobacz opinie na temat firmy Włodzimierz Grajek Import Export tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Włodzimierz Grajek Import Export?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 1 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Włodzimierz Grajek Import Export