Opinie o Pphu Lamgi Michał Gibowski w Nowa Sól

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Pphu Lamgi Michał Gibowski. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pphu Lamgi Michał Gibowski o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pphu Lamgi Michał Gibowski w Nowa Sól

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Januszebiznesu

13.10.2023 04:10

Januszebiznesuikona wywiad

O traktowaniu pracowników, jakiego doświadczyłem w tej firmie.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Januszebiznesuikona wywiad

Pracownik fizyczny obróbki wyrobów PVC przy maszynie CNC.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Januszebiznesuikona wywiad

Była to praca fizyczna wykonywana na terenie zakładu, dlatego nie miałem możliwości pracy zdalnej.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Januszebiznesuikona wywiad

Zabranie prywatnego telefonu komórkowego przez właściciela firmy oraz anulowanie urlopu wypoczynkowego przez pracodawcę, bez wyraźnego powodu i żadnych podstaw. Mogę jedynie wnioskować, że była to czysta złośliwość.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Januszebiznesuikona wywiad

W 2021 zarabiało się nie więcej niż od 2070 do 2200 złotych netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

6 miesięcy.

Januszebiznesuikona wywiad

Nie poleciłbym, tym bardziej swojemu przyjacielowi czy bliskiej osobie. Wystarczające powody podałem w pozostałych odpowiedziach.

Januszebiznesuikona wywiad

Nie było możliwości żadnego rozwoju zawodowego czy awansu. Jedyną szansą była po prostu nauka podczas pracy.

Januszebiznesuikona wywiad

Nie było w ogóle czegoś takiego jak szkolenia. Pojawiały się jedynie pretensje do konkretnych osób czy całego zespołu pracowników, jeśli jakieś wyroby nie spełniały określonych standardów. Za niektóre wady na produkcji obciążano pracowników, którzy tak naprawdę nie popełnili żadnego błędu.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Januszebiznesuikona wywiad

Atmosfera była zła. Zdarzały się krzyki, nieprzyzwoite żarty (zazwyczaj na tle dyskryminacji płci lub relacji damsko-męskich). Niekiedy bezpodstawnie narzucano pracownikom, że przychodzą do pracy pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Atmosfera była związana też z niskimi płacami i warunkami zatrudnienia. Poza tym, pracodawcy nie panowali nad swoim zachowaniem, padały niewłaściwe słowa i niekontrolowane wypowiedzi, które nie powinny mieć miejsca.

Januszebiznesuikona wywiad

Brakowało wprowadzenia jasnych zasad BHP i odpowiedniego przeszkolenia z obsługi maszyn. Mnie szkolili bardziej doświadczeni pracownicy, którzy dzielili się ze mną swoją wiedzą.

Januszebiznesuikona wywiad

Myślę, że mogę zasugerować jedynie zamknięcie tej działalności gospodarczej. Produkowane tu wyroby okienne (np. żaluzje) pozostawiają wiele do życzenia. Należałoby też zrezygnować z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej i Powiatowego Centrum Pracy.

Jak na razie nikogo nie zatrudniaja

Edyta
@pracownik

Skąd wiesz? Czemu nie chcą nowych osób, nie ma zapotrzebowania? Kiedy planują powiększyć skład w takim razie?

PRACOWNIK Nowy wpis
@Edyta

Na razie jest ok ale może w przyszłym miesiącu popytajcie sie nie siedze w biurze to nie powiem wam co i jak. Cv zawsze dać można.

Lilka Nowy wpis
@PRACOWNIK

Chwila, czemu sugerujesz, że w przyszły miesiącu ktoś będzie potrzebny? Jakaś rotacja się szykuje? Chyba, że wręcz przeciwnie, powiększenie zespołu? Dużo roboty jest w tym całym biurze? jakieś nadgodziny lub cokolwiek?

Januszebiznesu Nowy wpis
@Edyta

Nie powiększą składu bo to są koszty a jak wiadomo taki „Janusz” woli napchać sobie do kieszeni niż dać pracownikom na premie za efektywność. Sama rotacja pracowników nastąpi gdy ktoś serio będzie miał dosyć wtedy na 101% będą szukać kogoś na miejsce tej osoby i tak w kółko ????

Zofia

Dwa lata temu mieli przyjęcia, pracownika produkcji szukali. No i narzeczonemu akurat zależy na takiej pracy, nie ma już wolnego wakatu? Coś się w ogóle zmieniło, nadal ręcznie trzeba transportować towar 30 kg czy mają jakieś narzędzia?

Januszebiznesu
@Zofia

Oni ciągle kogoś przyjmują dopóki nie stworzą zgranego zespołu a jeżeli narzeczonemu odpowiada taka praca zawsze się można przejść i zapytać. Jeśli chodzi o transport trzeba to robić ręcznie przy pomocy „paleciaka” lub jak ktoś potrafi posługiwać się wózkiem widłowym (uprawnień UDT nie wymagają).

Kandydatka
@Januszebiznesu

Uprawnień nie wymagają? A nie pomagają przypadkiem ich po prostu wyrobić? Była tez na początku wzmianka o tworzeniu zgranego zespołu. A kto nim zarządza? Jest ktoś na stanowisku liderskim / kierowniczym? Są możliwe awanse?

Januszebiznesu

Nie polecam pracy w firmie Lamgi, właściciel płaci każdemu najniższą stawkę krajową brutto a wymagania jak z kosmosu, w toaletach panuje brud i wydobywa się brzydki zapach, który przenosi się na halę produkcyjną (z własnej nieprzymuszonej woli posprzątałem tam w miarę by tego nie czuć). Starszy właściciel rzuca w stronę kobiet (usunięte przez administratora)zdania a młodszy wypytuje o życie (usunięte przez administratora)pracowników w czasie pracy często dochodziło do krzyków, poniżania oraz braku przeszkolenia przez odpowiedni personel obsługi maszyn oraz szczególnego zapoznania się z przepisami BHP. Stosowano również nielegalne praktyki „napraw okien” polegające na dozowaniu w skrzydła/ramy odpowiednich ilości sylikonu dekarskiego i takowe okna były sprzedawane klientowi końcowemu.

Aneta
@Januszebiznesu

I co dalej z tymi oknami? Jest tu dział reklamacji? Akurat po publikacji tej opinii była oferta pracy dla speca od spraw sprzedaży. Czyli tak jak zostało wspomniane nie ma szans na więcej niż minimalna stawka? Ile osób jeszcze zatrudnia się na tym dziale i ile wyniesie średni staż przy tym opisie warunków?

Janusze Biznesu
@Aneta

Dział reklamacji jest a jak działa to tego nie wiem. Jeśli chodzi o średni staż pracy bywa różnie nie licząc degeneratów czy innych nierobów albo ludzi co znaleźli zatrudnienie w życzliwej atmosferze z wyższą płacą co rezygnują po niecałym miesiącu to pół roku do 5 lat (jeden ponoć pracuje tam z 8 lat na dziale rolet). Nie jestem w stanie określić choć jeśli by tam Pani chciała pracować to polecam częste chodzenie na zwolnienie lekarskie bo to nie jest zakład dla normalnego człowieka już we fabrykach na strefie lepiej ludzi traktują.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY W DZIALE SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA w firmie Pphu Lamgi Michał Gibowski? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU

Czy szukają kogoś aktualnie w firmie Pphu Lamgi Michał Gibowski?

Zostaw merytoryczną opinię o Pphu Lamgi Michał Gibowski - Nowa Sól

• Jak się pracuje w Pphu Lamgi Michał Gibowski?

Zobacz opinie na temat firmy Pphu Lamgi Michał Gibowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pphu Lamgi Michał Gibowski?

Pphu Lamgi Michał Gibowski
  • Marsz. Józefa Piłsudskiego 40