Opinie o Hitin Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Hitin Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Hitin Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hitin Sp. z o.o. w Katowice

Czy pracownicy w Hitin Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Jeśli pracownik się sprawdza na okresie próbnym to oczywiście po jego zakończeniu może liczyć na kontynuację współpracy i wzrost wynagrodzenia. Zarówno umowy na okres próbny jak i po nim są umowami o pracę.

Witam. Jako elektryka z czteroletnim stażem w zawodzie moją uwagę przykuła oferta sprzed sześciu miesięcy dla Elektryka - Automatyka. Od razu podano zakres wynagrodzenia, wynoszący 6 000–9 000 zł brutto, a także wzmiankę o premii za wyniki, o premii świątecznej oraz pieniądzach za delegacje i nadgodziny. Czy więc na opisywanym tu już wcześniej okresie próbnym też miałbym sposobność uzyskania premii za wyniki? I czy jest ona uznaniowa, czy też skorelowana z postępami we wdrażaniu?

@Krystek

Ta orientacyjna liczba 5 tygodni delegacji pochodzi z ogłoszenia z zeszłego roku, ten czas jest uzależniony od ilości projektów w danym roku, ich wielkości, złożoności itd. Każdy rok jest zwykle inny. W delegacje pracownicy udają się samochodami firmowymi, pokrywamy pełne koszty hoteli i wyżywienia, lider takiego wyjazdu ma zazwyczaj firmową kartę płatniczą dla ułatwienia wszelkich transakcji.

Aktualnie dla typowego stanowiska elektryka okres próbny wynosi 2 miesiące z czego pierwszy miesiąc przeznaczony jest prawie wyłącznie na wdrożenie tzn. zapoznanie się z firmą, zasadami, wyposażeniem, stanowiskami testowymi, typowymi napędami, falownikami itp. tak aby zminimalizować prawdopodobieństwo że coś może zaskoczyć nowego pracownika na obiekcie. Drugi miesiąc to stopniowe włączanie we właściwe prace pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i czas na uzupełnienie braków z pierwszego miesiąca. W przypadku okresu próbnego możliwe jest uzyskanie premii uznaniowej choć jest to dość krótki czas, ukierunkowany bardziej na wdrożenie niż typową pracę.

@Marcin

Po okresie próbnym jest przedłużana umowa na kolejny okres czy już po tym czasie przewidywana jest umowa na stałe? Tak się zastanawiam czy musiałbym czekać długo na takie uzgodnienia. Niby szukają kogoś kto zostanie z nimi na dłużej, a nie tymczas, więc fajnie jakby miało to też odzwierciedlenie tutaj.

Marcin Nowy wpis

Po okresie próbnym zazwyczaj zawieramy umowę o pracę na okres 6 miesięcy a po tym czasie umowę na czas nieokreślony. Nie są to jednak sztywne i niezmienne zasady, wszystko jest do ustalenia między obiema stronami.

Krystek Nowy wpis
@Marcin

O to fajnie bo pasowałaby i docelowo umowa na czas nieokreślony. Tez interesuje mnie stanowisko elektryka-automatyka. Przeczytałem że ok. 5 tygodni w roku jest się na delegacjach na uruchomieniach. Wtedy zapewniony i opłacony jest transport i zakwaterowanie? Możesz przybliżyć?

Marcin Nowy wpis
@Krystek

Czy pracownicy w Hitin Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Jesteśmy małą firmą (wg. definicji 10-50 osób) którą tworzy zgrana ekipa. Większość zadań wymaga pracy zespołowej więc wzajemne relacje i dogadywanie się są bardzo ważne, bez tego nie przetrwalibyśmy na rynku tych 30 lat. Jest to zresztą jeden z podstawowych kryteriów oceny nowych pracowników którzy dołączają do naszego zespołu - wszyscy musimy się dobrze dogadywać i czuć w tym towarzystwie.

Irek
@Marcin

Na rozmowie o pracę nie da się chyba w pełni tego aspektu ocenić? Jest więc u Was umowa o pracę na okres próbny? A jeśli tak, to ile on wynosi i co decyduje o przedłużeniu lub nieprzedłużeniu współpracy? No i czy oznajmiacie to z wyprzedzeniem?

@Irek

Wszelkie kwestie dotyczące relacji czy dogadywania się nowego pracownika z innymi członkami zespołu są możliwe do oceny dopiero podczas okresu próbnego. Okres próbny trwa zwykle 1-3 miesięcy i jest podzielony na kilka etapów wdrażania nowego pracownika w zależności od danego stanowiska pracy. Na każdym z etapów pracownik otrzymuje informacje zwrotne o postępach, brakach do uzupełnienia itd. Ostateczna decyzja o kontynuacji zatrudnienia jest podejmowana pod koniec koniec okresu próbnego na podstawie wyników wdrożenia czyli stopnia przyswojenia przerabianych przy wdrożeniu zagadnień, poczynionych postępów, zaangażowania, wywiązywania się z obowiązków, relacji z resztą zespołu itp.

Klaudka
@Marcin

To ile tych etapów wdrażania jest? I czy możesz napisać, na czym polega każdy z nich? Możesz dać znać, na jaką umowę można liczyć po zakończeniu okresu próbnego?

@Klaudka

Przebieg wdrożenia zależy od konkretnego stanowiska, tak całkiem skrótowo np. na stanowisku elektryka pierwszym etapem są 1-2 dni w których pracownik m.in.: zapoznaje się z firmą, pracownikami i ogólnymi zasadami, niezbędnymi dokumentami, odbywa szkolenie wstępne (instruktaż ogólny i stanowiskowy), otrzymuje listę zagadnień do opanowania na kolejnych etapach itd. Drugi etap trwa ok. tygodnia, nowy elektryk odbywa go w dziale mechanicznym pod okiem doświadczonego pracownika. Weryfikowane są posiadane umiejętności praktyczne a nowy elektryk uzupełnia ewentualne braki z zakresu obróbki mechanicznej: obsługi elektronarzędzi, cięcia, szlifowania, wiercenia, gwintowania. Trzeci etap trwa ok. 2 tygodni, nowy elektryk spędza je w dziale elektrycznym pod opieką doświadczonego pracownika. Doświadczony pracownik weryfikuje posiadane umiejętności praktyczne oraz prowadzi szereg instruktaży wg. specjalnej checklisty poruszając m.in. takie kwestie jak: lokalizacja magazynków części, elektronarzędzi i dokumentacji serwisowych, obróbka przewodów, zasady prefabrykacji szaf sterowniczych, zasady montażu obiektowego, zasady serwisu, obsługa i serwis motoreduktorów, elektrorolek, falowników itd. Na tym etapie wykorzystywane są dedykowane stanowiska testowo-uruchomieniowe pozwalające nowemu elektrykowi na praktyczne podłączenie i przetestowanie układów z którymi będzie się spotykał w codziennej pracy. Kolejne etapy uzależnione są od efektów uzyskanych na wcześniejszych etapach, nowy elektryk uzupełnia ewentualne pozostałe braki i zostaje stopniowo przydzielany do typowych zadań pod okiem bardziej doświadczonych pracowników. Zwykle po okresie próbnym pracownik może liczyć na umowę o pracę na czas określony 6 miesięcy a następnie na czas nieokreślony.

@Marcin

To w sumie po jakim czasie można pracować już samodzielnie? Jeśli na danym etapie kandydat nie opanuje pewnych zagadnień to jest szansa powtórzyć wiadomości i instruktaże?

Wszystko zależy od indywidualnych umiejętności, kompetencji i doświadczenia kandydata. Zdarzają się osoby które już w pierwszym miesiącu są dość samodzielne ale w większości przypadków wymaga to jednak przepracowania okresu próbnego. Jeśli kandydat nie opanuje wymaganych zagadnień na danym etapie to oczywiście istnieje szansa poprawy, nie da się tu jednak generalizować i tworzyć sztywnych reguł, staramy się podchodzić do każdego indywidualnie.

@Marcin

Czyli rozumiem, że jak pracownik będzie się sprawdzał podczas okresu próbnego, to po miesiącu może się już zakończyć i wtedy od razu można liczyć na uop? :) Czy wynagrodzenie na umowę o pracę różni się od tego podczas okres próbnego? :)

Widzę tu taką dyskusję o pracy, ale żadnych nowych ofert. Chciałem na elektryka się przyjąć, a mi pokazuje, że to ogłoszenie to sprzed roku już, co wrzucili do sieci. Możliwa jest praca na pełen etat nadal, jak wtedy szukali? Jak tak to od jakiej stawki się zaczyna propozycja zarobków?

Aktualne oferty pracy zamieszczane są na stronach urzędu pracy oraz w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych. Oferty pracy zawierają wszystkie niezbędne informacje i szczegóły dotyczące danego stanowiska wraz z proponowanymi kwotami bądź widełkami wynagrodzeń. Zainteresowani podjęciem pracy nie powinni mieć żadnych trudności w dotarciu do bieżących ofert. Do dyspozycji jest również bezpośredni kontakt z firmą (mailowy, telefoniczny, osobisty).

@Marcin

Witam, po jakim czasie zazwyczaj dawany jest jakiś feedback na zgłoszenie? Czy jego brak jest jednoznaczny z rezygnacji z danego kandydata? ciekawi mnie także to ile zabiera ten proces. po podesłaniu dokumentów po jakim czasie udaje się podpisać umowę?

Jeżeli dany kandydat prawidłowo odpowiedział na nasze ogłoszenie a z przesłanych informacji wynika iż wstępnie spełnia nasze oczekiwania to zazwyczaj kontaktujemy się w przeciągu kilku dni albo zadając dodatkowe pytania albo zapraszając na rozmowę kwalifikacyjną. Dłuższy czas na odpowiedź z naszej strony może być spowodowany analizą materiałów od innych kandydatów. Zawsze jednak każdy otrzyma informację zwrotną o finalnym statusie procesu rekrutacyjnego. Zwykle ogłoszenia o pracę są ważne 30 dni więc w tym czasie jest możliwe przesyłanie zgłoszeń, odbywają się rozmowy kwalifikacyjne itd.

Lolka

Komentarz na temat picia alkoholu na stanowisku elektryka był bezcenny, może konkurencja? A tak poważnie, słyszałam, że nie ma rekrutacji ale zostawić dokumenty można zapewne? Od jakich stawek godzinowych zaczyna się współpracę na tym stanowisku? Mogłabym poprosić tak konkretnie?

@Lolka

Zawsze można przesłać lub zostawić swoje CV. W chwili kiedy pisałaś komentarz trwała rekrutacja także na przyszłość najlepiej kontaktować się bezpośrednio z firmą (telefonicznie lub mailowo) lub zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy które zamieszczane są na stronach urzędu pracy oraz w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych. Ogłoszenia takie zawierają wszystkie niezbędne informacje i szczegóły dotyczące danego stanowiska wraz z proponowanymi kwotami lub widełkami wynagrodzeń.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Hitin Sp. z o.o. na stanowisko Elektryk - Automatyk? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
Dawid

Patrzę w wymagania na elektryka, żeby nie było, że nie spełniam i jest tam o znajomości schematów, o tym by radzić sobie z dokumentacją techniczną, czy być dyspozycyjnym i samodzielnym. Ta prośba o dyspozycyjność - choć już sprzed dwóch lat - to jakie konkretnie godziny pracy oznacza i czy bywają nadgodziny? No i jak sprawa pieniędzy? Jak kwota podstawy, jaka za nadgodziny, bądź jakieś premie?

@Dawid

W tej chwili nie prowadzimy żadnej rekrutacji, natomiast bycie dyspozycyjnym, w przypadku stanowiska elektryka, oznacza dla nas otwartość pracownika na możliwość wystąpienia pewnych prac poza standardowymi godzinami (7:00-15:00) czy też poza naszą siedzibą. Przykładami takich prac są np. prace obiektowe u klientów z naszych okolic, wyjazdy służbowe na montaże automatyki, prace serwisowe itp. Naszymi klientami są m.in. firmy z przemysłu które często narzucają określone wymogi więc nie zawsze jest możliwość realizacji projektów w naszych standardowych godzinach pracy. Taka jest specyfika prac w przemyśle dlatego chcemy tworzyć zespół w którym po prostu będziemy mogli na siebie wzajemnie liczyć. Jeżeli zdarzą się w miesiącu jakieś nadgodziny to są oczywiście rozliczane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Menelmen

Dzień dobry, jestem elektrykiem z 20 letnim doświadczeniem, i zastanawiam się nad złożeniem CV, jednak mam jedno pytanie - czy wolno pić alkohol w pracy?

W Hitin Sp. z o.o. trwa proces rekrutacji na stanowisko Elektryk. Brałeś w nim udział i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Podziel się swoimi odczuciami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy.

IngVar

Brałem, spełniam wszystkie wymagania, nikt się nie odezwał, oferta nadal się pojawia

Juryj
@IngVar

Ciekawa firma, dają ogłoszenie o prace. Wysylasz CV, ale zero odzewu. Mija krótka chwila i ponownie to samo ogłoszenie na to samo stanowisko pracy, znowu wysylasz CV i info że odrzucone. I tak sytuacja ma sie kilka razy. Pytanie, czy firma wystawia ogłoszenia dla żartów? Czy szukają niemożliwego?

Przemysław
@Juryj

A o jakie stanowisko chodzi? Może klauzuli nie załączyłeś i nie mogą dalej zajmować się Twoim CV?

@Juryj

W tym roku firma zamieściła tylko dwa ogłoszenia na portalu w którym można skorzystać z funkcji typu: zaakceptuj/do zastanowienia/odrzuć, stąd być może wrażenie braku odpowiedzi. Dwa ogłoszenia to jeszcze nie jest kilka :-) poza tym są to ogłoszenia odpłatne więc nie ma tu mowy o żartach. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości najlepiej kontaktować się bezpośrednio z firmą czy to telefonicznie czy też mailowo.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Hitin Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

edi

nie ma żadnego problemu - jedna i druga opcja jest możliwa, kwestia indywidualnych ustaleń

Dawid
@edi

Dużo tych nadgodzin się zdarza, trzeba je brać, jak to wygląda?

@Dawid

Wszystko zależy od ilości projektów w toku i ich rodzaju, zwykle nadgodziny mają miejsce przy pracach wyjazdowych gdzie każdemu raczej zależy żeby podgonić robotę i szybciej wrócić do domu - nikt nikogo nie zmusza, jest to decyzja zespołu.

Halina
@edi

Jakie przykładowe projekty były w ostatnim czasie przez was realizowane?

@Halina

Przykładowymi projektami realizowanymi ostatnio były: kompleksowe systemy przenośnikowe dla przesyłek kurierskich wraz ze sterowaniem i automatyką, modernizacje maszyn produkcyjnych i ich systemów bezpieczeństwa w przemyśle spożywczym, układy sterowania i automatyki dla systemów transportu wewnętrznego (przenośnikowego), serwisy, przeglądy i wiele innych

Czy szukają kogoś aktualnie w firmie Hitin Sp. z o.o.?

W tej chwili firma nie prowadzi żadnej rekrutacji ale sytuacja na rynku jest zmienna więc wkrótce ten stan może ulec zmianie :-)

JPA

Jaka, jest atmosfera w firmie, na stanowiskach produkcyjnych? Czy wszystko jest bardzo formalne?. Czy uczą prefabrykacji szaf od podstaw? Jakie są możliwości awansu w zakresie elektroniki? Czy jest to brutalne korpo? Czy z czasem jest progresja finansowa? ( Wzrost kasy). Czy praca jest w stresie? A może nie? Czy jest to praca zmianowa? ( Produkcja). Czy jest kultura winy czy współpraca? Czy trzeba mieć własne narzędzia, czy firma zapewnia. Czy muszę płakać jak ukradną mi śrubokręt? Czy kradną w ogóle śrubokręty? - Może nie warto bo każdego stać. Jest tam fajna kantyna, a może jesz śniadanie na dwóch paletach i siedzisz na trzeciej? Dużo pracy w delegacji?

Bartosz
@JPA

Zadałeś sporo pytań, więc zastanawiam się czy będziesz składał CV do firmy. Jakie stanowisko cię interesuje, bo tego nie dodałeś.

JPA
@Bartosz

Monter szaf (do przyuczenia)/monter elektronik (trochę mniej do przyuczenia :)). Firma " na pierwszy rzut oka" wygląda ciekawie.

@JPA

To co chyba najbardziej wyróżnia tą firmę od korpo to pozytywna i przyjazna atmosfera, nie ma przesadnej formalizacji, ze swoimi przełożonymi czy szefem jest częsty kontakt a nie tylko od wielkiego dzwonu, nie ma problemu ze zgłaszaniem swoich uwag czy pomysłów, można się nauczyć prefabrykacji szaf pod nadzorem doświadczonych pracowników ale trzeba znać chociaż symbole elektryczne, wraz z nabywaniem doświadczenia (na pewno szerszego niż w korpo) i samodzielności jest progres zarobków, praca jest bez zmianowa, nie jest to robota bibliotekarza więc jakiś stres się pojawia ale to nie problem, jest sporo wyzwań ale tego wymaga przemysł, firma zapewnia wszelkie narzędzia, jak ktoś zgubi śrubokręt to dostaje nowy także niczego nie trzeba podkradać, jest zaplecze socjalne, praca wyjazdowa jest a jej ilość jest zależna od sytuacji na rynku, ponad połowa załogi pracuje od conajmniej 10 lat więc uważam że to też wiele wyjaśnia

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Hitin Sp. z o.o.?

tak

Karol
@edi

Jak zarobki w tej firmie?

@Karol

zarobki w porządku, ekipa i atmosfera również więc jak ktoś chce się spełniać zawodowo to dobre miejsce dla takich osób

Karol

Tzn jakie ?

lolo
@Karol

Stawka bardzo słaba, można dorobić na dyżurach ale wówczas całe dnie "w plecy" Ogólnie to praca ok ale na pierwsze 3 miesiące

Krystyna
@lolo

Podasz chociaż widełki stawki w Hitinie? W komentarzach wyżej @edi wspomniał/a, że zarobki są w porządku więc chciałabym dokładniej się dowiedzieć na ile można liczyć :) Ile wynosi podstawa a ile można dorobić na dyżurach?

Charls

Tak odbywa się, jeśli chodzi o zarobki to lipa.

Banimexior

Student, na szczęście w innych firmach propozycje już dostawałem odpowiednie :) Rynek się zmienia, za minimalną krajową ludzie nie chcą robić, więc nie ma się co dziwić, że firma cały czas szuka ludzi.

Krystyna
@Banimexior

Hej, a może minimalna krajowa obowiązuje tylko na początku zatrudnienia a później wraz ze stażem pracy rośnie? Czy rozmawiałeś na ten temat z pracodawcą? Może ktoś z pracowników się do tego odniesie i napisze jak wygląda w późniejszym czasie wysokość pensji? ;)

Wiktor

@edi a byłeś na rozmowie u nich? W jaki sposób tam to wszystko przebiega?

student

jaki "fachowiec" taka propozycja :)

Banimexior

Mi tam zaproponowali minimalną krajową także tego...

Elko

Nie wiem co @Junior ma do kobiet ale firma w porządku, wypłata zawsze na czas.

admin

Jak wygląda praca w Hitin Sp. z o.o.? Wiesz coś nowego na jej temat? Podziel się z nami komentarzem i pomóż naleźć użytkownikom pracę marzeń!

Junior
@admin

Nie wiem ale byłem tam kiedyś na romozwie o prace. Myśle że w firmie rodzinnej kobiety powinny sie zajmować utrzymywaniem czystości na poziomie podłogi, do reszty nie powinny sie wtrącać. Minimalna krajowa i do boju.

Zostaw merytoryczną opinię o Hitin Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Hitin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hitin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Hitin Sp. z o.o.
  • Szopienicka 62 C