Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław

Opinie o Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piotr Machnik

Pracownik firmy - Biuro w Koninie

11.09.2023 01:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Piotr Machnikikona wywiad

Zajmujemy się montażem instalacji elektrycznych – jako wykonawcy i podwykonawcy. Swoją działalność zaczynaliśmy w Berlinie, tu też mieści się siedziba naszego biura. Obecnie działamy na terenie całych Niemiec.

Jak długo prowadzicie Państwo działalność?

Piotr Machnikikona wywiad

W przyszłym roku będziemy obchodzili jubileusz dwudziestolecia prowadzenia firmy. Na rynku niemieckim działamy od 12 lat.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Piotr Machnikikona wywiad

Współpracujemy z około 30 firmami na terenie Niemiec i ta liczba stale się powiększa. Obecnie oddelegowaliśmy pozyskiwanie nowych kontraktów specjalistycznej firmie menadżerskiej. Nam również zdarza się zdobywać nowych klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Piotr Machnikikona wywiad

Prowadzimy trzy firmy: PHU Van-Chris, Van-Chris sp.z o.o. i Van-Chris Germany GmbH. Jeśli chodzi o strukturę naszych trzech firm, to łącznie zatrudniamy 170 osób. Pracownicy biurowi to zaledwie sześć osób, pozostali to monterzy.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Piotr Machnikikona wywiad

Nasz proces rekrutacji jest właściwie standardowy. Najpierw weryfikujemy CV lub przeprowadzamy wstępny wywiad z osobami, które do nas dzwonią. Następnie interesujących nas kandydatów zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną, która odbywa się zdalnie lub stacjonarnie. Jest to uzależnione od dzielącej nas odległości.

Kto odpowiada za rekrutację w Państwa firmie?

Piotr Machnikikona wywiad

Ja odpowiadam za rekrutację.

Na jakich warunkach zatrudniani są Państwa pracownicy?

Piotr Machnikikona wywiad

Osoby na co dzień żyjące w Niemczech, mogą zatrudnić się u nas na niemieckich warunkach i mieć niemiecką umowę. Jeśli pracownicy mieszkający w Polsce są oddelegowani do pracy w Niemczech, to mogą pracować na polskich warunkach lub niemieckich.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Piotr Machnikikona wywiad

Podejmujemy decyzję o zatrudnieniu, podpisujemy umowę, a następnie kontaktujemy nowego pracownika z zespołem, z którym będzie pracować. Nowo zatrudniony pracownik jedzie do Niemiec, gdzie ma wyznaczonego opiekuna, który wspiera go przez pierwszy okres pracy. Jeżeli pojawią się jakieś problemy, to do dyspozycji pracownika są również niemieckojęzyczne osoby z biura w Berlinie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Piotr Machnikikona wywiad

Nasze plany zależą od liczby nowych kontraktów. Dotychczas, co roku, zatrudnialiśmy nowe grupy pracowników, które pozostały z nami do dzisiaj. Niestety wraz z upływem kolejnych lat zauważyliśmy, że na rynku jest coraz mniej rzetelnych fachowców, gotowych do pracy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Piotr Machnikikona wywiad

Tak jak już wspominałem, nasze plany są zależne od kontraktów, które do nas spływają. Chcielibyśmy w przyszłości mieć 300 pracowników i do tego będziemy dążyć. Póki co, z racji stabilności firmy i regularnego napływu nowych zleceń, taka prognoza jest realna.

Róża Nowy wpis

Dobrze, że napisaliście, że trzeba mieć swoją skrzynkę, podpowiem mężowi. Planuję on wysłać swoje cv na stanowisko elektryka w Niemczech. Zastanawia nas wzmianka na temat rozwoju i awansu w firmie. Taki nowy pracownik może liczyć na szkolenia zewnętrzne w firmie?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław?

To narzędzia musiałbym przywieźć ze sobą? A co z ubiorem roboczym, przeszkoleniem jakimś w miejscu pracy?

@pracodwca

Podstawową skrzynkę narzędziową należy mieć swoją. Cały komplet firmowej odzieży roboczej pracownik otrzymuje po podpisaniu umowy, bezpłatnie.

Były pracownik Nowy wpis

Na żadne trzeba mieć swoje, a jak się niema to trzeba kupić można kupić przez firmę

W Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Elektryk. Brałeś udział w tym procesie i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Daj znać, jak według Ciebie wyglądało spotkanie. Informacje, które przekażesz mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym firmie.

Elektryk z niemieckim

Firma się ogłasza, że przyjmnie wykwalifikowanych elektryków z niemieckim, ja jestem takim i zarabie w Monachium 30e na rękę na niemieckiej umowie, a tam zarabiałem 15e na działalności, śmiech

@Elektryk z niemieckim

Skąd zatem taka dysproporcja w zarobkach? Wskazywałeś na to, że za porównywalną pracę możesz gdzie indziej, na niemieckiej umowie, zarobić więcej? Zastanawiam się po prostu, jakie były / są tu opcje podwyżki wynagrodzenia, i czy zależy im na stałej współpracy z osobami, które znają się na robocie?

@pracodawca

Zależy Nam na rzetelnych i stałych pracownikach. Finanse w Naszej firmie zawsze zależne są od wielu czynników (kwalifikacji, stażu pracy, znajomości języka i wielu innych). Obowiązuje również system podwyżek dla stałych pracowników. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odp na nurtujące pytania 576 720962

Witold Nowy wpis

Doskonale znam tą firmę. Utrzymanie się na rynku przez tyle lat oraz ciągły rozwój z gruntu wymaga rzetelności jak i fachowości. Wysokie standardy wykonywanych prac jak i ogromna odpowiedzialność wymaga jednocześnie doboru odpowiedzialnych pracowników. Nie powinno to dziwić nikogo. Indywidualne podejście do każdego pracownia z osobna jest ogromną zaletą. Przeszedłem przez wiele firm i mogę z czystym sumieniem napisać, że nie znam drugiej tak rzetelnej i uczciwej firmy. Od lat jestem z nimi jak i bardzo szerokie grono moich kolegów. Z czystym sercem polecam firmę.

@@pracodawca

A ile trzeba przepracować tu lat, aby być stałym pracownikiem? 2 lata? 5 lat? I te podwyżki dla takich osób są co rok? Co kwartał? Jak rozumiem, to jest system podwyżek, czyli każda osoba wie, co musi zrobić, aby dostać podwyżkę i ten system jest jawny, stały dla wszystkich taki sam?

Wcześniejsze wypłaty miałeś na czas, a te 2800 euro, to ostatnia, której nie otrzymałeś? I z jakich względów zdecydowałeś się zrezygnować z tej pracy, chodziło o towarzystwo?

Pod wpływem alkoholu i zapewne dopalaczy dokonał pan szkód w mieszkaniu pracowniczym na niemal 2 tys euro . Walczył Pan nożem z lodówką i innymi meblami w mieszkaniu, które Pan zdemolował. Pracodawca ze strony niemieckiej poddał Pana nawet badaniom na obecność środków odurzających. Wynagrodzenie zostało pomniejszone jedynie o szkody, których Pan dokonał w czynie wandalizmu. Zainteresowanym chętnie przekażemy zdjęcia z wbitym nożami w lodówkę i innymi zniszczeniami, których Pan dokonał. Nie wypłaciliśmy Panu 212 euro a koszty zniszczeń opiewają na 1980euro.. Mamy nadzieję, że żaden pracodawca nie da się już nabrać na Pana opowieści o życiu w trzeźwości z którym ewidentnie ma Pan problemy.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław na stanowisko Elektryk - praca Niemcy bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Były Pracownik

Na plus: Szefostwo ok, z Paniami w biurze wszystko można załatwić, noclegi też ok, wynagrodzenie zawsze na czas, bezproblemowo można dostać zaliczkę jeśli zachodzi taka potrzeba, jeśli jest możliwe można się dogadać czy budowa blisko Polski czy dalej na zachód. Minusy: niska stawka godzinowa, nocleg częściowo płatny, dojazdy we własnym zakresie bez zwrotów, nawet jeśli masz auto służbowe to tankujesz je i naprawiasz za własne pieniądze.

Widzę dużo negatywnych opinii, głównie na temat tego, że to na pracowniku leży obowiązek płacenia za wszystkie wydatki, które pojawiają się podczas wyjazdów w delegacje. Czy coś się może zmieniło w tej sprawie? Może da się to dogadać z pracodawcą?

Jolanta

Spokojnie, może konkretniej powiesz co jest nie tak że nie polecasz? Zarobki na jakim sa poziomie? Atmosfera znośna? Czemu tak źle oceniasz szefostwo?

Montik

Wstyd byłoby dac negatywna opinie . Pierwszy taki uczciwy szef . Takich to już nie ma . Wypłacany co do centa / grosza . Z wszystkim można się dogadać . A jeżeli ktoś odwala (usunięte przez administratora) robotę to czeka na telefon. Pracuje w tej firmie już 2 lata i nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń . Wszyscy ci którzy by chcieli pieniądze nic nie robiąc lub walić w (usunięte przez administratora) życzę powodzenia . Takiego szefa nigdzie nie znajdziecie !!!!! Jak najbardziej polecam tą firmę . Przyjmując się do pracy wszystkie jest ustalane i jak najbardziej legalne. Jak najwięcej takich pracodawców!!!! Pozdrawiam . MONTIK !!!!

@Montik

@Montik To niebywałe spotkać się z tak pozytywną opinia na temat pracodawcy. Chcialabym się jednak jeszcze dowiedzieć czy w ramach zatrudnienia Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław oferuje jakieś benefity? Mam na myśli karty Multisport, opieka zdrowotna?

antik
@Anna

Montikowi firma funduje hektolitry żelu analnego

Wybitny monter sprzed lat ;)
@antik

Ach ten Vanchryst, fajne to były czasy :D

Arczi
@Montik

Prusz czy to ty??? Nie polecamm ogólnie *Dużo rzeczy dzieje się po za legalnym życiem :) w sesnie kto wie co mam na mysli ten wie "

Anonim Poznań

Czytając wiele opinii, będąc zainteresowanym podjęcia pracy w tej firmie, rozumiem ze wiele opisów negatywnych pisze z pewnością grupa osób która została „ pokrzywdzona „ przez firmę z własnej winy … absencja w pracy, alkohol , ogólna niechęć do pracy. Dla mnie duży plus również jest w tym ze nie ma w firmie tolerancji do alkoholu ( czytając poprzednie komentarze ) , takie coś warto uznać za komplement , aczkolwiek jako przyszły kandydat do pracy mam też obawy , ze względu na to czy po pracy można się napić i odstresować , widząc po sobie latami pracując w delegacjach zauważyłem ze wskazane byłoby raz w tygodniu , np. w sobotę wieczorem w sposób dosłowny się odstresować , dlatego tutaj pojawia się pytanie czy alkohol zakazany i nie tolerowany jest w pracy czy i poza nią , Za odpowiedzi z góry dziękuje i ewentualna sytuacja i warunki zarobkowe w firmie tez mile usłyszeć Pozdrawiam

Łucja
@Anonim Poznań

A to naprawdę ciekawe pytanie, mam nadzieję, że ktoś udzieli rzetelnej odpowiedzi na nie. Ale w sumie to jak mieliby to weryfikować jeśli chodzi o czas wolny? Chyba, że pytasz konkretnie w trakcie delegacji, tak?

Nie ma szacunku do drugiego człowieka....

super traktuje

Agata
@Anonim

Super czyli jak konkretnie?:) Ile czasu pracowałeś lub może nadal pracujesz? Na czym polega wcześniej wspomniany "wyzysk" pracowników o ile to prawda?

Rafał z wiochy pl.

Tak jak ktoś wcześniej napisał że tylko pieniądze na czas..Chociaż coraz mniejsze bo za wszystko trzeba płacić samemu.Za paliwo nie tylko do domu ale także na dojazdy do pracy.Narzedzia musisz mieć swoje.Diety zabiera właściciel. Typowy wyzysk.Powiem więcej.Chamstwo i tyle.Firma zarejestrowana w Berlinie w Koninie natomiast biuro ukryte w sklepie meblowym.Coś tu nie gra.Dałem się nabrać ale przejrzałem na oczy.Teraz pracuje jako elektryk i zarabiam pieniądze których mi nikt nie ucina.No ale trzeba było spróbować.Przestrzegam i nie polecam tej pseudo firmy..A raczej agencji pracy.Wyzysk wyzysk i jeszcze raz wyzysk.

Olga
@Rafał z wiochy pl.

no ale z drugiej strony... co by się nie działo to są ludzie dla których tylko kasa jest ważna. mnie np cała reszta nie obchodzi, ważne by pieniądze były na koncie :) może wyśle do was CV.

Wiktoria
@Rafał z wiochy pl.

Jak to diety zabiera właściciel? :/ No i z tymi narzędziami, przecież to nie mieści się w głowie :/ Piszesz że pieniądze coraz mniejsze, a macie możliwość dostania premii chociaż? Albo jakieś dodatki?

Elektryk po wyzysku

Firma katastrofa..Za wszystko musisz płacić sam.Za kwaterę za paliwo,narzędzia i co najbardziej bezczelne ze strony właściciela to nawet za remont jego samochodów.Stawka dla elektryka 12 euro.Po opłatach wszystkich zostaję ci 7 euro.Facet dorabia się nadal krzywdą ludzi którzy są jego niewolnikami...Jedyny plus to wypłata nędzna ale na czas.Dziwię się że ci ludzie tego nie widzą i jest im dobrze.Ale nie ma się co dziwić dużo alkoholików którzy będą pracować za te małe pieniądze a Sz..i.się śmieje im w twarz i robi z nich idiotów...Pod żadnym pozorem NIE POLECAM..Chyba że podoba się wam maksymalny wyzysk..

Ta firma to jeden wielki przekręt, podpisuje się diety których nikt nigdy nie widział na oczy a jesli powie się ze sie nie podpisze tego to sam szef grozi ze nie wyplaci wynagrodzenia za przepracowane godziny jak tego nie podpiszesz. Jak najdalej od tej firmy!!! Do tego śmieszne śmieciowe umowy...

Kamil

Polecam tą firmę, dobre pieniądze, praca w Berlinie

Hej, jak firma radzi sobie w czasie pandemii?

Aleksander J
@Ania

Dobrze, ciąglość pracy jest lecz osoby dla których nie ma pracy w danym czasie, dostają postojowe od szefa Polecam

Halina
@Aleksander J

A czy są jakieś nowe przyjęcia do Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław? Pandemia jest bardzo ciężkim czasem dla wielu osób i chciałabym się dowiedzieć czy w tej firmie można liczyć na stabilne zatrudnienie w najbliższym czasie.

Aleksander J

Firma godna zaufania. Warunki pracy podczas pracy - w jak najlepszym porządku, firma radzi sobie z tą sytuacją bardzo dobrze - stwierdzam na podstawie budów, ciągłości pracy. Wynagrodzenie najlepsze jakie miałem podczas 16 letniej pracy w Niemczech. Rozliczane diety, podwyżki Polecam tą firmę jak i szefa. Alkohol nietolerowany co jest dużym plusem Ps. Pozdrawiam fajną córę szefa

Tytus

Wiecie coś o ewentualnej pracy w firmie? Czy epidemia spowodowała wstrzymanie rekrutacji?

Pracownik Van-Chris

mam 39lat. jest to najlepsza firm w jakiej udało mi sie do tej pory pracowac

Bronisław
@Pracownik Van-Chris

Co konkretnie sprawia, że w Przedsiebiorstwie Handlowo-Usługowym Van-Chris pracuje Ci się tak dobrze? Chodzi o atmosferę, wysokość pensji, a może coś innego? Czekam na więcej szczegółów z Twojej strony.

Chętny pracownik
@Pracownik Van-Chris

Jakie warunki pracy . Ile zarabiają i jak z robota mają robotę czy rożnie to bywa ????

Roman Siemaszko

Firma Solidna! Wypłaty w terminie i to jest świętość dla Szefa! Nie tolerują alkoholu w pracy.

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Van-Chris Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Radosław Szadkowski o opisanie świeżej atmosfery panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki zatrudnienia? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Maciej

Witam,ja pracuję w tej firmie od paru lat i jestem zadowolony, moge jedynie polecać szefa wszędzie gdzie się da, super człowiek. proszę dzwonic bezpośrednio do szefa,numer telefonu podany na stronie : http://www.van-chris.pl Szef napewno udzieli wszelkich informacji. Pozdrawiam, Maciej D.

sim

nie są organizowane żadne szkolenia świadectwa sep - szkolenia są załatwiane na lewo!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław - Konin

• Jak się pracuje w Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław?

Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Van-Chris Szadkowski Radosław