Opinie o Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba o rekrutacji.

Branże: Kultura i sztuka - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba w Kraków

Jasiek

Bardzo łatwo oskarża się ale nie zawsze są podstawy ku temu!

Malgosia
@Wojtek K.

Dzięki Wojtek. Ja byłam tego świadkiem. Nie opuścił Ani. Tak naprawdę, to Miriam nikogo nie opuścił. Kiedy PPKZ zabrały jego lwią część wynagrodzenia, mógł położyć AUKSO i miałby czyste sumienie. Mnie zabrali, więc Wam nie mam z czego zapłacić. On jednak wziął kredyty, aby zapłacić nam wszystkim. Czuł, że mamy rodziny, zobowiązania i należą się nam te pieniądze. Stanął na wysokości zadania, jak zawsze. Smutne są opinie, zwłaszcza tych anonimowych. Miriam miał tę swoją charakterystyczną delikatność i subtelność. W innym człowieku zawsze widział kogoś wartościowego. Nawet w stosunku do człowieka, który działał nie fair, starał się wierzyć w jego pierwiastek dobra. Przez to przechował w AUKSO kilku mało wartościowych ludzi. Wiemy o kim mówię. Przy tym wszystkim ta Jego legendarna pracowitość. Zawsze nas zawstydzał swoją energią, niespożytą siłą, optymizmem, żarem pasji, profesjonalizmem, ogromną wiedzą. I słonecznym uśmiechem. Zobaczcie obiekty, które konserwowało AUKSO. Po latach wyglądają rewelacyjnie, dopieszczone, wycyzelowane. Widziałam kilka podczas wakacji. Jest się czym pochwalić przed znajomymi. Życzę Miriamowi i Wam dalszych sukcesów.

Jasiek

Bardzo łatwo oskarża się ale nie zawsze są podstawy ku temu!

JBxxx
@Jasiek

Czy musimy coś przeżyć, by zrozumieć?

@Jasiek

Jasiek, masz absolutną rację. Ja pracowałam w Aukso kilka lat. Gdy zachorowałam i musiałam zrezygnowac z pracy, Miriam długo wspomagał mnie finansowo, chociaż nie musiał. Jestem mu wdzięczna. Aukso to była moja najlepsza firma. Taki szef to marzenie. Uważam, że łatwo się oskarża człowieka, firmę, zwłaszcza anonimowo. Pomimo, że zachowuję pełny obiektywizm, nie znajduję w żadnej opinii niczego co byłoby znaną mi prawdą. I to mnie wnerwia. Pomijam tu najnowsze opinie p. Jarka Bobińskiego, bo nie znam już tej historii. Znając jednak Miriama jestem przekonana, że nie oszukałby nikogo. Gdzieś jest w tej historii jakieś inne (usunięte przez administratora) Ja również bardzo pozdrawiam całą znaną mi społeczność Aukso i Ciebie Arletto. Pamiętacie Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej? Ale wyzwanie!

Wojtek K. Nowy wpis
@Ania

Brawo Miriam, Zawsze wiedziałem, że jesteś GOŚĆ. Za pomoc Ani należy Ci się nie medal, a miejsce w niebie.

Malgosia Nowy wpis
@Wojtek K.

Kk

Uwaga oszust! W Gdańsku Owsinski jest spalony po tym jak nie zapłacił ludziom za pracę na bazylice mariackiej.

Asia
@Kk

Krzysiek, wstydź się chłopie takich słów. Cały zespół wiedział, że małym oszustem i kombinatorem to Ty byłeś. Tylko dzięki Eli się trzymałeś. Ilość faktycznie przepracowanych godzin w stosunku do wpisywanych na listę budziła nasz niesmak. Powinieneś tu raczej przeprosić p. Miriama. A potem...? Poszliście do p. Osuchowskiego, pomimo że Miriam miał tę pracę kontynuować samodzielnie. Jak rozbiliście jego strategię, to Miriam wyraził zgodę, aby pozostała część zespołu kontynuowała pracę, aby utrzymać poprzednią założoną jakość. Klasa facet! Bardzo duży pozytyw dla Firmy, która etykę i etos przedkładała nad politykę i doraźne korzyści. Do tego świetne prace i świetna atmosfera. I bardzo przyzwoite wymagrodzenia.

@Asia

Asiu, potwierdzam Twoje słowa. Duży niesmak budzi komentarz Krzyśka Kittela, który oprócz tego, że oszukiwał Miriama, to jeszcze oczernia go na forum. Jeśli moje słowa gdziekolwiek trafią i ktokolwiek z nich skorzysta powiem, że Miriam to bardzo porządny człowiek. Niestety, jego wadą jest, że był i jest często zbyt delikatny i subtelny. To rodzi potem takich Krzyśków, których w Firmie było kilku. Ja jestem bardzo dumny, że miałem okazję pracować w AUKSO i współpracować z Miriamem. To była przygoda! Super człowiek, super prace i przede wszystkim, niezwykłe jak na warunki polskie, rzetelne podejście do konserwacji. Pomimo mojego dużego własnego doświadczenia, wiele się nauczyłem w AUKSO. Pozdrawiam

Barbara W.
@Kk

Tego Krzyśka poznałam później. Potwierdzam, że to krętacz i (usunięte przez administratora) Na innych pracach też kombinował i chyba wystawia złe opinie, jak go ktoś przepędzi. Nie rozumiem tylko, dlaczego po wejściu na opinie o firmie AUKSO, jako pierwszy widnieje wpis tego człowieka. Ktoś kto chce uzyskać informacje o firmie od razu trafia na tę kłamliwą i nieprawdziwą opinię. Dziwne. Zwłaszcza, że czytam, że o firmie pisze się pozytywnie. Ja jako inwestor, mam jak najlepsze zdanie o AUKSO. Bardzo profesjonalni i rzetelni. Świetni w każdej technice. Duża kultura. Planuję zlecić tej firmie kolejne prace. Polecam AUKSO innym.

Leon "Żaba" Nowy wpis
@Kk

To jest po prostu oskarżenie, które winno być przez Miriama zgłoszone na policję. Internet nie może być miejscem anonimowych pomówień. Szkoda, że Krzysiek K. się nie podpisał z imienia i nazwiska. Fajnie, że kilka osób wytknęło i opisało prawdziwą postawę tego człowieka. Sam kombinował, (usunięte przez administratora) Miriama i Firmę. Potem skrył swoje oburzenie za szwindle w tym poście. Krzysiek, dla Ciebie Pan Owsiński. Z taką wiedzą i kulturą osobistą, nawet butów nie możesz czyścić temu Panu.

Klientka Nowy wpis

Czy Pan Miroslaw Owsinski ma wymagane prawem kwalifikacje zawodowe do nadzoru konserwatorskiego?

Aleksander, zwany Olo

Bardzo wszystkich pozdrawiam. Bardzo dużo słów uznania dla Miriama i jego firmy. Kiedyś moja koleżanka powiedziała mi, że jeśli chcę pójść pierwszy raz do pracy, ma to być dobra firma, w której się nauczę zasad, etyki oraz sztuki i rzemiosła. Mówiła mi, idź do AUKSO. Jestem Jej bardzo wdzięczny, bo ta kilkuletnia przygoda zwana pracą, nauczyła mnie wiele. Teraz czuję się konserwatorem, który faktycznie umie pracować w różnych technikach i rozumie co to etyka w naszym zawodzie. Jestem bardzo wdzięczny Miriamowi, mojemu mentorowi, za lata doskonałej współpracy oraz Wam za świetną atmosferę i wzajemną pomoc. Teraz mam własną firmę i jest mi łatwiej ją prowadzić, po tym wszystkim co razem zrobiliśmy. A było tego dużo i świetnej klasy. Czołgiem!

Brałeś udział w rekrutacji do Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Cześć, pracodawca ma teraz ofertę dla osoby, która zajmuje się malarstwem artystycznym: https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/malarstwo-artystyczne-portrety-itp,lento.pl8e07842ede6a6ac5d8afc5a2008b62f4,torun. Z tego co rozumiem, jest to typowe zlecenie. Ktoś współpracował z tą firmą? Powiedzcie, czy wszystko jest zgodnie z umową.

@Monika

Jestem pracownikiem, więc moja opinia w Twoich oczach może nie być obiektywna. Wszystko jest zgodnie z umową, wszystko jest jasne i klarowne i dodatkowo jest świetna atmosfera w pracy. Rozmawiałem z koleżankami z pracowni i wiem, że mamy komplet osób do konserwacji obrazów w pracowni. Jedynie może zdarzyć się wolne miejsce w zespole wyjazdowym przy konserwacji malowideł ściennych. Jest to jednak praca poza granicami. Obecnie jest to Skandynawia. Jeśli chcesz spróbować, nie boisz się pracy, to aplikuj na biuro@aukso.com

Hania

A tu w ogóle poszukują pracowników?

Maria
@Hania

Tak, acz zespół od wielu lat jest niezmienny i stały. Możesz próbować na biuro@aukso.com. Musisz jednak spodziewać się raczej wyjazdu za granicę, ponieważ firma ma tam najwięcej obecnie prac.

Andrzej Z.

Pracuję z AUKSO od wielu lat i to zarówno w pracach konserwatorskich, jak i badawczych. Bardzo dobra firma, bardzo fajna i mądra ekipa i naprawdę wyjątkowy szef. Nie spotkałem jeszcze takiego człowieka, jak Miriam. Niespotykanie zaangażowany, z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, i to zarówno jako konserwator i historyk sztuki oraz z dużą kulturą osobistą. Nie jest to laurka na zamówienie, a spisanie kilku moich wrażeń. Myślę, że najlepszym potwierdzeniem moich słów jest fakt, że nadal współpracuję z AUKSO. Pozdrawiam Was wszystkich

Jurek "Ostry"

Witam. Wielki pozytyw dla firmy i Miriama. Stworzyć w tym czasie firmę, która nie chałturzy i nie jest nastawiona tylko na zarabianie pieniędzy to wielka sztuka. Bardzo ciekawe i różnorodne kontrakty, wiele poza granicami. Dobrze jest się uwolnić od tego rynku polskiego, gdzie inwestor kompletnie nie rozumie co to konserwacja i po co ona. Myli ją z budowlanką, tylko w lepszym nieco wydaniu. Perfekcyjny zespół i mądre kierownictwo. Cóż więcej. Acha, i są jeszcze dobre pieniądze. Pozdrawiam i cieszę się, że trafiłem na to forum. I jeszcze jedno. Fajnie, że firma odeszła od mieszania się w budowlankę. Ten mariaż przyciągał złe osoby.

Magdalena
@Jurek "Ostry"

Miło się czyta takie opinie pracowników na GoWork.pl. Może dodasz kilka słów o tym, jakich kwalifikacji Aukso oczekuje od kandydatów do pracy? Jakie należy mieć wykształcenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Magdalena

Magdalena, przede wszystkim trzeba mieć chęć do pracy i etos pracy. Jeśli czegoś nie umiesz, zostaniesz skierowana do prac mniej skomplikowanych. Fajne jest to, że ludzie w tej Firmie nie boją się uczyć innych. Przekazują im swoją wiedzę. Taka jest zasada Szefa. Oczywiście, że zdolności manualne i doświadczenie w konserwacji są w cenie. Pozdrawiam

Krzysztof

Ktoś im na to pozwolił, że poczuli się tacy bezkarni!

Artur

Najczęściej nie udzielam się na forach i nie piszę komentarzy. Czytam jednak opinie o moim Pracodawcy i jest mi bardzo smutno, bo te negatywne komentarze to najczęściej opinie ludzi, którzy dawno winni być wyrzuceni z pracy. Firma działa od 2009 roku, ja pracuję od początku i gdyby była to Firma "przekręciarska" przestałaby dawno funkcjonować. Szkoda, że wielu pisze wciąż swoje komentarze anonimowo. Tak jest bezpieczniej, czujecie się ułanami, bo oplujecie kogoś anonimowo. Z tego forum znam tylko dwóch, Jarka Bobińskiego i Kk - Krzyśka Kittela. Szkoda, że Jarek nie pisze uczciwie, że pomimo wiążącej go umowy, nie wykonał prac w umówionym terminie. Został obciążony karami umownymi. Ot, cała prawda. Prace wykonał dobrze, ale poza terminem. Pan Miriam wystawił dobre referencje, bo oddziela profesjonalizm manualny od braku profesjonalizmu zawodowego. A Krzysiek Kittel. Szkoda, że p. Miriam nie wiedział o Twoim podejściu do pracy, sposobie jej wykonywania, nabijaniu godzin. Dawno, według naszych opinii, kolegów i koleżanek z Tobą pracujących, powinieneś być wyrzucony z Bazyliki. Nie pisz o niezapłaceniu za prace, bo pomimo wiążącej Cię umowy, opuściłeś pracę i poszedłeś pracować do p.Osuchowskiego. Ludzie z Bazyliki dalej współpracują z nami, to tak a propos. Jestem dumny, że tu pracuję. Naprawdę świetna Firma. Wiem, że p. Miriam tego nie przeczyta, bo nie czyta opinii w necie. Dlatego po części jestem jego rzecznikiem, rzecznikiem profesjonalizmu i naszego podejścia do konserwacji. Kurcze, ludzie, jemu nie wypłacili w sumie kilka milionów złotych, stąd te perturbacje finansowe, a on pomimo tego, że wszyscy mówili, żeby położył firmę, ciągnął ją. I pomimo opóźnień płacił za uczciwą pracę. Za to go też bardzo cenię.

@Artur

Panie Arturze, nie powinien Pan się wypowiadać, jeśli nie zna Pan naszej korespondencji mailowej pomiędzy mną a konserwacją zabytków AUKSO. W tej korespondencji pisałem, a także w rozmowach telefonicznych mówiłem, o terminach i o danych pracach. Przykro mi jest, Panie Arturze i wybaczam Panu. Jednocześnie cieszę się z tego, że szanują mnie firmy za uczciwość, ponieważ pomogłem i pomagam im uczciwie wykonać trudne prace, co mogę potwierdzić referencjami z Polski i zza granicy. Panie Arturze, zapomniał Pan już jak mi mówił o swojej chęci odejścia z tej firmy, a także o innych rzeczach o których nie będę pisał? Przy naszych niezbyt częstych rozmowach wspominał Pan o tym.

@Jarosław Bobiński

Panie Arturze, chciałbym dodać, że pod koniec rozprawy przeciwko Aukso Konserwacja Zabytków pa(usunięte przez administratora)(Miriam) w obecności składu sędziowskiego skierował bardzo miłe słowa w stosunku do mnie, co dla każdego człowieka byłoby ważne. Dziękuję mu za te słowa. Na koniec powiedział, że chciałby dalej ze mną współpracować, ale nie wie, czy ja będę chciał. A więc, Panie (usunięte przez administratora), sądzę się w sądzie pierwszy raz w życiu. Nie znając dobrze człowieka i nie znając przyczyn, które spowodowały opóźnienia w pracach, a także nie znając wcześniejszych kontaków mailowych z daną firmą, nie powinno się pisać o czyjejś uczciwości bądź nieuczciwości.

@Artur

Artur ty naprawę zapominałeś co gadałeś w prywatnych rozmowach o Miriamie parę lat temu i jaką wyrażałeś o nim opinie ...acha zmieniłeś zdanie o 180 stopni . Pewnie idzie teraz ku lepszemu PS. A świstak dalej tam zawija w sreberka ??? :-D

@TotallRecall

Takie niekonkretne opinie o osobistych rozmowach pracowników są trochę mało pomocne. Powiedz coś na temat pracy w Aukso, jeśli możesz. Często macie nadgodziny?

@Monika

Ja już w firmie AUKSO nie pracuję na moje szczęście , ale zdarzały się nadgodziny . Zwykle jak już termin wykonania prac się zbliżał. Przykładowo na zamku w Golubiu-Dobrzynie raz pracowaliśmy do północy w niedziele bo odbiór był w poniedziałek .

Arletta
@TotallRecall

Jako dyplomowany konserwator wiem to z autopsji, że praca do końca terminu jest oczywistością i zdarza się prawie na każdym obiekcie. Dlatego nie wywracasz kosmosu swoją dziwną opinią.

@TotallRecall

Nie posłuchałam Twojej rady i aplikowałam do firmy. Nie żałuję. Szczęśliwie pracuję. Miałam wybór i nikt mnie tu nie zatrzymuje. To tyle w temacie.

@Artur

Pan Miriam Owsiński pod koniec rozprawy przy składzie sędziowskim skierował do mnie bardzo miłe słowa. Mówił, że chciałby dalej ze mną współpracować, ale nie wie, czy ja bym tego chciał. Dziękuję mu za te słowa, i za to, że potrafi docenić i szanować ludzi, o których się mówi, że stają się historią, których zostało niewielu.

Dorota L.

Pozdrawiam kierownictwo i wszystkich kolegów i koleżanki. Podpisuję się pod słowami Arletty. Wszystko naprawdę jest super. Świetne kontrakty, doskonała atmosfera. Słyszałam, że kiedyś wypłaty były nieregularnie wypłacane, ale było to związane z dużymi stratami, które firma miała. Całe szczęście teraz firma już wyszła na swoje i wypłaty są co miesiąc bez problemu. Zresztą wiem, że szef zmienił dużą część zespołu i wyszło to firmie na korzyść. Dlatego moja opinia o firmie jest na duże TAK. Ilość i jakość kontraktów świadczy tylko o tym, że to dobra firma.

Arletta

Cieszę się, że mogę się tu dopisać z pozytywną opinią. Brakuje ich. Szkoda, że ludzie, którzy pracują lub pracowali nie udzielają się na takiej platformie. Bo zaroiłoby się od pozytywów. Pracowałam w tej Firmie kilka lat i gdyby nie moje plany życiowe, pracowałabym nadal. Świetna atmosfera, pełna pasja, świetne obiekty. Bardzo cenię Miriama za jego wiedzę i pracowitość. Szkoda, że miał dobre serce i nie wyrzucał złych ludzi. Zwłaszcza p. Kierownika budowy. Na pewno firma zyskałaby. Czytam komentarze, cóż, dopóki internet będzie "anonimowy" będą tacy, którzy będą pisać jak chcą. Ja piszę dobrze. I dobrze mi z tym. Pozdrawiam wszystkich kolegów z AUKSO. Firmie idzie już 11 rok. Gratulujemy z mężem i trzymamy kciuki za dalej.

Janusz
@Arletta

Arletto, muszę się wstawić za także dyplomowanymi konserwatorkami, które zostały skrzywdzone. Później mówiono o nich, że (usunięte przez administratora) robotę i dlatego nie zostały w pełni wypłacone. Arletto, kim ty jesteś i komu służysz?

Adam X

Należy wspomnieć, na co mogą być dowody, o tym, że w firmie AUKSO korzystano ze specyfików chemicznych niebezpiecznych dla naturalnych zapraw i dla zabytkowych obiektów. O tych specyfikach wie pan Artur, który je dostarczał.

Konrad

Może ktoś mi podpowie czy firma potrzebuje pracownika ,ale z małym doświadczeniem?

Maciej

@TotallRecall, piszesz z pozycji kontrahenta czy też pracownika firmy Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba? Nie wynika to jednoznacznie z Twojej wypowiedzi, a przypominam, że na forum dzielimy się opiniami i spostrzeżeniami na temat pracodawców. Jeśli pracowałeś w tej firmie to napisz coś więcej na ten temat! Będzie to z pewnością istotne dla osób chcących podjąć pracę w tym miejscu.

@Maciej

Byłem jego pracownikiem , ale ja już batalię sądową z p.Owsińskim wygrałem. Ciekawi mnie co on robi i czy nadal "kręci" tę swoją firmę

Jarosław Bobiński

Nie znając Pana Miriama Owsińskiego zaufałem mu bo jakby nie było to człowiek z konserwacji zabytków, nie zasięgałem opinii o nim i po wykonaniu prac po których zaczęły się problemy finansowe wszedłem przypadkiem na stronę i przeczytałem komentarze o nim,które okazały się prawdą.Zaufanie mnie oszukało,sprawa przeciwko Panu Owsińskiemu będzie szła do sądu, nie wiem czy wygram ale chociaż zawalczę,(może to moja wina,byłem naiwny...) Jarosław Bobiński

@Jarosław Bobiński

Przesyłam moje referencje w linku poniżej (usunięte przez administratora) A więc dlaczego tak postąpił..?

JBxxx

Jarosław Bobiński

Chciałbym dodać, że chodzi o(usunięte przez administratora)Proszę ponownie o usunięcie moich komentarzy (nick (usunięte przez administratora) jeżeli już, to tylko z pozostawieniem dwóch komentarzy z 2017 roku i z 2019 roku z lutego.

Tomek B.

Dla mnie to dobra i rzetelna firma. Rzadko teraz o takie. Świetne myślenie konserwatorskie. Współpracuję z nią od 2010 roku. Opóźnienia w płatnościach, to fakt, ale zawsze są

JB
@Tomek B.

Gdy byłem więcej niż w połowie prac i czułem już coś przykrego, znalazłem pocieszenie w podobnych słowach.

Niewiele piszecie ostatnio na temat pracy w Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba. Na forum pojawiały się natomiast niepokojące głosy o zaległości w wynagrodzeniach dla pracowników - jak ten użytkownika @Kk. Czy ktoś wie może, jak obecnie wygląda sytuacja?

TotallRecall

Tego pana trzeba omijać szerokim łukiem . Mydlenie oczu ,wciskanie tanich bajeczek to u niego norma :-( Jego brat jest bardziej wiarygodny

Maciej

@Jarosław Bobiński, jeśli jakaś część Twojej wypowiedzi została usunięta przez administratora forum, to najpewniej nie spełniała lub naruszała zasady naszego regulaminu. Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem: https://www.gowork.pl/regulamin Jak oceniacie pracodawcę, którym jest Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba?

Zostaw merytoryczną opinię o Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba - Kraków

• Jak się pracuje w Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba?

Zobacz opinie na temat firmy Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mirosław Owsiński Pracownia Konserwacji Zabytków Aukso Architektura Malarstwo Rzeźba?

4.5/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Św. Jacka 26A lok. 7
    30-364 Kraków