Opinie o Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne w Lublin

Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne
counter
2 21 47 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 godziny.
 Pytanie

Czy Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kamil

Ja natomiast uważam, że wystarczy dobrze robić swoje i nie będzie powodu do narzekania!!

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś1
Riko
@Kamil

Kamil, rób, ku chwale Boga i ojczyzny :-)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Jolanta
@Riko

I ku chwale prezesa a przede wszystkim aby prezes dalej mógł się bogacić bo mu zawsze mało i mało !

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Katarzyna
@Kamil

Oczywiście każdy pracownik powinien wykonywać swoje obowiązki, jednak pracodawca powinien starać się zapewnić jak najlepsze warunki zatrudnionym osobom. Rozumiem, że jesteś zadowolony, a co w firmie podoba Ci się najbardziej?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś1
Kamil
@Katarzyna

Lidio, najbardziej podoba mi się łysy i jego metody a zwłaszcza przekręty ! No i ty, oczywiście !

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
osoba Nowy wpis
Pracownik
@Jolanta

a ty siedz i narzekaj całe życie, albo załóż własną firmę, rozkręć i utrzymaj

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Czy Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne zapewnia kartę multisportu?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Ceo Nowy wpis
@Pytanie

Tak, zapewnia. Można się kąpać w kałuży i nosić big bagi dla utrzymania formy.

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Pytanie
 Pytanie

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś1
Ja
@Pytanie

Całe wynagrodzenie wpływa na konto w ostatnich dniach miesiąca.

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś4
Pracująca jeszcze
@Pytanie

Wynagrodzenie wpływa na konto właścicieli. Pracownik otrzymuje mało co.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Katarzyna
@Pracująca jeszcze

Aż nie wiem, jak powinnam zareagować. Jeśli nie otrzymujecie od firmy Stanchem pełnego wynagrodzenia, to absurdem byłoby pozostawienie tego. Chyba wypadałoby zgłosić się z tym problemem już bezpośrednio do Inspekcji Pracy. Dlaczego jeszcze tego nie zrobiliście skoro sytuacja przedstawia się w ten sposób?

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś1
Pracujący w Stanchemie
@Katarzyna

Nie wiem kto umieścił wcześniejszy wpis ale jeżeli chodzi o wypłaty wynagrodzenia na czas oraz ogólną moralność płatniczą firmy Stanchem to jest ona na najwyższym możliwym poziomie. Poprzedni wpis dotyczyć mógłby ewentualnie zysków firmy, które właściciele ciągle zostawiają w obrocie nie wypłacając dywidendy.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś1
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Pytanie
 Pytanie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś1
EX
@Pytanie

Czy chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chce Pan/Pani zarabiać? Koniec pytań.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś1
Stefan

Pracowałem tam parę lat temu, miło wspominam choć rzeczy o których piszą przedmówcy to prawda. Ploty i donosicielstwo - to jest premiowane hihi. Chorować nie można oj nie bo bida haha...pamiętam koleżankę która z jelitówką przyjechała do pracy i co parę minut biegała do toalety z łzami w oczach żeby premii nie zabrali, umowe przedluzyli i Dziadzio nie patrzył groźnie po powrocie, Cyrk przez duże C :-) Małolatom polecam, życia się nauczycie i zobaczycie jak atmosfera w pracy wyglądać nie powinna joo

Pomocna?
Tak10Nie
Zgłoś
Gallman

Czy to co piszecie o zarobkach to prawda? Czy informacje o cofaniu premii po L4 są prawdziwe? A jak z atmosferą w firmie?

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Ktoś
@Gallman

2x prawda

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Lidia & Marek

Unikajcie tej firmy jak zarazy ! To samo zło !

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Agata

Miałam okazję być na rozmowie o pracę do działy zakupów z językiem angielski. W zasadzie nie była to rozmowa a jedynie monolog dwóch Panów, którzy opowiadali jak wygląda praca w spółce i w dziale. Z czego dowiedziałam się, że praca jest w niewielkim dziale do 3 osób, w młodym towarzystwie, dla pracowników zorganizowany jest transport z Lublina. Praca w godzinach 7-15 lub 8-16 bez nadgodzin. Natomiast wynagrodzenie jakie Panowie proponowali było dramatycznie niskie, do tej pory żałuję że nie wyszłam w trakcie rozmowy bo zmarnowali Panowie mój cenny czas i paliwo. Okres próbny 1700, następnie umowa na 12-36 miesięcy 1900 plus premia uznaniowa dochodząca do 60% wypłaty. Dramat. I tyle w tym temacie.

Pomocna?
Tak9Nie
Zgłoś1
Anonim

Na wstępie dodam, że nie jestem pracownikiem firmy. Proponowane zarobki - ponizej 1800 brurto w handlu, są chyba lekką przesadą. Pozdrawiam

Pomocna?
Tak8Nie
Zgłoś1
Doit
@Anonim

Jeżeli ktoś po usłyszeniu warunków piszę o kwocie poniżej 1800brutto to znaczy, że nie potrafi słuchać lub nie rozumie ofert

Pomocna?
Tak3Nie6
Zgłoś1

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Anonim
@Doit

No tak, są premie bo inaczej byłoby to nielegalne przy umowie o pracę. Jednak przy wykorzystaniu L4 premie zostają anulowane. Kto słyszał o takich praktykach? ;) Zwłaszcza, że na początku pieniążki nie idą z ręki pracodawcy, po coś te składki opłacamy.

Pomocna?
Tak7Nie
Zgłoś1
Doit
@Anonim

@anonim jeżeli ktoś podejmuje się pracy i jego zmartwienie jest jak korzystać z L4 to świadczy to tylko o chęci do pracy

Pomocna?
Tak1Nie4
Zgłoś2
EX
@Doit

Sądzę , że na początku nikt o tym nie myśli, ale po pewnym czasie taki system zaczyna doskwierać, zwłaszcza jeśli ma się dzieci. Wystarczy, że dziecko zachoruje dwa razy w roku, plus jakaś infekcja dopadnie Ciebie, pracowniku roku chodzący chętnie z jelitowką do pracy, i już conajmniej 10 dni urlopu masz wykorzystane. Dodatkowo 10 dni urlopu wypoczynkowego w wakacje i zostaje 6 dni na wizyty u lekarza, sprawy urzędowe, jakieś niespodziewane zdarzenia. Jest listopad, a Ty juz nie masz urlopu, a sezon grupowy w pełni, więc chodzisz ledwo żywy do pracy z gorączką, z katarem, kaszlem. Bo masz podstawę wynagrodzenia na poziomie najniższej krajowej, a premia to czasami drugie tyle, czasem nawet więcej. Nikt nie chce tracić tyłu pieniędzy za 1 dzień na L4. Sprawiedliwiej byłoby odliczać premię proporcjonalnie do dni spędzonych przez pracownika na zwolnieniu, ale po co, skoro można nie zapłacić nic.

Pomocna?
Tak7Nie
Zgłoś1
Doit
 Rekomendacja
@EX

Częściowo jestem w stanie się z Tobą zgodzić że taki system jest dość twardy, niekorzystny dla pracownika i idealny co doskwiera również mi, ale z drugiej strony wiem, że niejednokrotnie pracownicy którzy nie mieli innej opcji niż L4 w jakiś sposób tą premię otrzymywali. A sam system, cóż, na pewno powoduje to, że przed każdym świętami nie ma fali L4 z powodu "kataru" co też byłoby niekorzystne dla pracowników nie chorujacych którzy musieliby zastąpić tych z L4

Pomocna?
Tak1Nie5
Zgłoś2
Igor

NIE POLECAM! NIE POLECAM! NIE POLECAM! Ta firma to nieporozumienie. Jeżeli skończyliście studia wyższe i macie do swojej wiedzy szacunek - omijajcie z dala, dlaczego? W punktach konkretne argumenty: 1. Żadnych premii za pracę w handlu zagranicznym. 2. (usunięte przez administratora) ze strony kierowniczki nie zna granic (rzucanie papierami, krzyki/ryki, fochy, robienie z człowieka debila). 3. Poprawianie błędów w momencie kiedy poziom języka obcego kierowniczki jest na poziomie podstawowym. 4. Obmawianie za tekturowymi ścianami. 5. Obelgi, wyzwiska w stosunku do pracownika, a nawet przemoc! Nie żartuję! 6. Brak kultury osobistej kierowniczki, praca w beznadziejnej atmosferze. 7. Niestety, ciągłe zwracanie uwagi kierowniczce, że nie ma racji. 8. Wynagrodzenie - najniższa krajowa dla osoby, która ukończyła studia w Polsce i za granicą! Tragedia!!! 9. Brak współpracy, zazdrość, ograniczanie możliwości rozwoju. Z czego jestem dumny? 1. Opuściłem skażone środowisko. 2. Miałem możliwość zaprezentować kierowniczce jak powinno się pisać i rozmawiać w języku obcym. SZANUJCIE SIEBIE, OMIJAJCIE TAKICH LUDZI!

Pomocna?
Tak9Nie1
Zgłoś
:-)
@Igor

czyli nadal, Danielu, nie masz pracy... :-))))))))) za to masz dużo czasu do umieszczenia kolejnych opinii.. odnalazłeś się wreszcie :-))) powodzenia !!

Pomocna?
TakNie4
Zgłoś1
Przekonana
@Igor

Brawo Panie Igorze, Pańská opinia kogoś bardzo poruszyła (pseudo ironiczny wpis działu handlowego) a jednocześnie uwierzytelniła Pańská opinié! Poziom o którym Pan wspomina rzeczywiście nie jest wysokich lotòw. Smutne... Dziękuję za pomoc, omijam

Pomocna?
Tak5Nie1
Zgłoś
Lidia
@Igor

Warto opublikować nazwisko tej kierowniczki ! To jakaś psychopatka.

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
janusz
@Lidia

jest odgórne przyzwolenie na takie zachowanie, a wręcz mam wrażenie, że jest to premiowane. nie ona pierwsza i nie ostania co tak się zachowuje w tej firmie

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Marek

NIE POLECAM !!!!!! ABSOLUTNIE NIE POLECAM !!!! NIE POLECAM !!!!!! Ta firma to kompletne fiasko. Mentalność zarządu jak w komunistycznej PRL albo wręcz w Rosji. Zarobki bardzo słabe, żenująco niskie, donosicielstwo, podsłuchy (również telefoniczne), brak jakiegokolwiek szacunku do pracowników. Wyzysk, oszustwa na porządku dziennym. NIE POLECAM !!!!!! ABSOLUTNIE NIE POLECAM !!!!

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Marek

NIE POLECAM !!!!!! ABSOLUTNIE NIE POLECAM !!!! Ta firma to kompletne fiasko. Mentalność zarządu jak w komunistycznej PRL albo wręcz w Rosji. Zarobki bardzo słabe, żenująco niskie, donosicielstwo, podsłuchy (również telefoniczne), brak jakiegokolwiek szacunku do pracowników. Wyzysk, oszustwa na porządku dziennym. NIE POLECAM !!!!!! ABSOLUTNIE NIE POLECAM !!!!

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Anonim

Polecam firmę jak osobie która dopiero wkracza na rynek handlu zarówno jak i doświadczonej osobie. Stanchem jeden z największych dystrybutorów metali w Polsce. Zarobki są odpowiadające kwalifikacji pracownika (dział handlu), kierownikom w działach daleko od czasów PRL-u jak wyżej było wspomniano, otwarci i zawsze gotowi pomoc, nie raz murem stoią za swojego pracownika

Pomocna?
Tak3Nie14
Zgłoś1
EX
@Anonim

Nie chcę się czepiać, ale osoba na stanowisku handlowca powinna chyba lepiej władać językiem polskim. Jeśli pracodawcy to nie przeszkadza, to nie najlepiej o nim świadczy ;) Stanchem był mi kiedyś znany i trudno jest mi komukolwiek polecać pracę w tej firmie, głównie ze względu na zarobki i system premiowy. Można się tu dużo nauczyć, ale nawet najlepszy specjalista rzadko czuje się tu doceniany. Atmosfera w firmie taka sobie, ale jeśli stara kadra kogoś zaakceptuje, to można się nawet przyzwyczaić. Jeśli nie - nowy pracowniku, uważaj, staniesz się przedmiotem drwin i niewybrednych żartów, Twój wygląd zostanie wnikliwie przeanalizowany i skomentowany przez zespół wykwalifikowanych fashionistek (w każdym dziale taka się znajdzie); spróbujesz skrytykować (konstruktywnie) panujące w firmie zasady - zostaniesz uznany za przemądrzałego buca; będziesz sobą i od razu podejmiesz próby zintegrowania się z zespołem - szybko Ci przejdzie, bo możesz kogoś zdenerwować zbytnią otwartością. To są moje subiektywne odczucia, być może wraz ze stosunkowo niedawną zmianą kierownictwa coś się zmieniło, nie wiem. Wszystkim podejmującym pracę w Stanchemie życzę szczęścia - na pewno Wam się przyda :)

Pomocna?
Tak11Nie1
Zgłoś1
JAaa

Szczerzenie nie polecam, jeśli macie kwalifikacje i szacunek do samego siebie -omijajcie szerokim łukiem.Stosunki pomiędzy pracownikami w części działów przypominają lata świetności PRL.Pracownik to zabawka w rękach zakompleksionych kierowniczek.Polecam poszukać pracy w Lublinie, prowincjonalna mentalność tej firmy porażająca!

Pomocna?
Tak8Nie3
Zgłoś
Administrator

A czy macie jakieś spostrzeżenia jeśli chodzi o pracę w stanchem? Czy zapewnione są benefity?

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś1
ania
@Administrator

Tak, praca za minimum, obiecanki o zarobkach i zrównaniu pensji to kit wciskany każdemu kandydatowi, dopiero po wielu latach możesz się czego dochapać (chociaż u niektórych szacunku to nigdy nie dostaniesz). Tekst, że średnia płaca jak w warszawie i owszem jak starzy pracownicy biorą po kilkanaście tysięcy to ktoś musi zaniżać - tak, to ty kandydacie za minimum. Poza tym nawet nie wiesz kto na ciebie donosi - bo prawie wszyscy tylko latają i tylko tyłki każdemu obrabiają i udają, że są twoimi przyjaciółmi, a tak naprawdę, to na każdym kroku szukają byle g... żeby tylko (usunięte przez administratora) a siebie wybielić.

Pomocna?
Tak17Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
XYZ
@ania

Indeed!

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Marian

Jeśli ktoś zaczyna pracę to wiadomo, że nie dostanie wysokich zarobków. Do tego trzeba sobie wypracować premie!

Pomocna?
Tak1Nie4
Zgłoś1
Administrator

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku pracy, atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w stanchem? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś1

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Administrator

Co jeszcze warto wiedzieć przed przesłaniem swojego CV do stanchem?

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś1

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
sellout

kora, z tego co słyszałem to u nich czasami jest problem ze zleceniami. jeżeli jednak nie masz możliwosći zdobycia doświadcznia nigdzie indziej to próbuj dostać się na staż.

Pomocna?
TakNie3
Zgłoś

Zostaw merytoryczną opinię o Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne - Lublin

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne
2/5 Na podstawie 21 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Kolejowa 105A
  21-025 Lublin
 • NIP: 9461956540 REGON: 430843091 KRS: 0000638331
Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne