BURDA MEDIA

Opinie o BURDA MEDIA

Amanda Nowy wpis

Dzień dobry. Niedawno pojawiła się oferta dla Specjalisty ds. SEO, na którą zamierzam aplikować. Proszę mi powiedzieć jak wygląda kwestia ustalania ewentualnych dni urlopowych w przypadku wybrania B2B jako formy umowy. Czy będą płatne?

kandydatka

Brałam udział w rozmowie na stanowisko redaktorskie. Rozmowa rekrutacyjna trwała ok. godziny, lecz od trzech tygodni nie doczekałam się żadnej wiadomości w sprawie dalszych kroków. Średnie zachowanie jak na tak dużą firmę.

kandydata
@kandydatka

Zgadzam się, u mnie podobnie. Kilka spotkań rekrutacyjnych, angażujące czasowo zadanie rekrutacyjne... a odzewu zero. Moim zdaniem jest to bardzo nieprofesjonalne, można przecież wysłać chociażby maila do kandydatów, których odrzucono.

Nowy wpis

@kandydata

Dziękujemy za informację zwrotną i podzielenie się opinią. Candidate experience jest dla nas bardzo ważnym elementem naszych procesów rekrutacyjnych, dlatego prosimy o kontakt pod adresem: people@burdamedia.pl, w celu zweryfikowania zaistniałej sytuacji.

Ewa Nowy wpis
@kandydatka

A to którego portalu aplikowałas? Zastanawiam się czy ta sama rekrutacja.

Nowy wpis

Tak, Burda Media Polska jest większościowym udziałowcem internetowej drogerii kosmetycznej Cocolita.pl.

Największy zarzut jest do HR, który zwyczajnie reprezentuje zerową kulturę pracy. W rekrutacjach, czy to zewnętrznych, czy wewnętrznych, nie sposób doprosić się o feedback, nawet kiedy prosi, a wręcz błaga (!) się o niego bezpośrednio. Nawet po wykonaniu bardzo angażujących zadań rekrutacyjnych można zostać zupełnie olanym i niepoinformowanym o dalszych losach rekrutacji. Co do samej pracy, niestety Burda, pomimo szczycenia się pozycją lidera w mediach kobiecych, premiuje przeciętne mrówki, które harują za naprawdę bardzo przykre i uwłaczające pieniądze i nie ma żadnej ochoty na rozwijanie lub zatrzymywanie pracowników, którzy pragną rozwinąć się w branży. Benefity i warunki pracy nie są złe, jest pewna elastyczność, ale niestety wynagrodzenia dla redaktorów i wydawców to coś niedopuszczalnego w 2024 roku (okolice czterech tysięcy netto). Chętnych zapewne jest dużo, bo tytuły w portfolio nadal kreują iluzję prestiżu, ale naprawdę niesmaczne są regularne korporacyjne wywody o tym, jak firma świetnie się rozwija, kiedy zarabia się pieniądze ledwo wystarczające na życie w stolicy, a prośby o podwyżkę są zawsze odrzucane. Ciężko więc się dziwić, że pracownicy się wypalają i odchodzą.

@Anonim

Dziękujemy za podzielenie się informacją zwrotną dotyczącą procesu rekrutacji w Burda Media Polska. Jako firma, pragniemy zapewnić jak najbardziej pozytywne doświadczenia zarówno dla kandydatów zewnętrznych jak i wewnętrznych biorących udział w rekrutacji. Pomagają nam w tym wystandaryzowane procesy, które stosujemy w trakcie prowadzonych procesów rekrutacyjnych. Zgodnie z Kodem Rekrutacyjnym obowiązującym w BMP - wszyscy/-kie kandydaci/-ki, którzy zostali zakwalifikowani do procesu rekrutacji otrzymują informację zwrotną w terminie do 2 tygodni roboczych od spotkania/przesłania zadania. W wyjątkowych sytuacjach termin ten może ulec wydłużeniu, a Kandydatki/Kandydaci są o tym fakcie informowani. Twoja opinia jest dla nas niezwykle istotna, dlatego będziemy wdzięczni za bezpośredni kontakt pod adresem: people@burdamedia.pl, w celu poznania szczegółów opisywanej sytuacji.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie BURDA MEDIA. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Czy zdarzają się nadgodziny w BURDA MEDIA?

Tak

Tak

@Tak

A te wspomniane nadgodziny to na każdym stanowisku tak w ogóle występują? i czy na każdym z nich są tak samo rozliczane jak jakiś czas temu omawiali je w zakresie redaktora?

W celu poznania szczegółów dotyczących organizacji pracy w Burda Media Polska, zapraszamy do kontaktu pod adresem people@burdamedia.pl.

Sara
@BURDA MEDIA

Ja tylko chce się zorientować w sprawie tych nadgodzin przed złożeniem aplikacji. one nie są wymagane, tak? współpracy chce się podjąć na kontrakcie. Pisano jednak o jakichś wydarzeniach, na których trzeba być. Na kontrakcie też to jest wymagane?

Orzeszek
@Sara

Nadgodziny są i cieszyć się trzeba że nie musisz płacić za to że możesz pracowac dłużej. Xd nikt ci nie będzie kazał zostawać po godzinach ale musisz wyrobić normę a jak nie wyrabiasz normy z kosmosu to za wolno pracujesz i sam sobie jesteś winien

Orzeszki

Struktura firmy to odwrócona piramidka. Mnożą się stanowiska dyrektorskie, a pracownicy niższych szczebli mają tyrac na ich pensje. Odchodzą kolejni ludzie, nawet redaktorzy naczelni którzy pracowali po 10 lat. Chyba z 10-20 kluczowych osob odeszlo do konkurencji. Czasami organizowane są webinary w stylu "Jak oszczędzać". Jeśli realnie myślisz o oszczędzaniu to nie w tej firmie.

@Orzeszki

Te wspomniane webinary to jakaś część szerszego kursu? Jakie jeszcze szkolenia są prowadzone? to w zasadzie je organizuje i czy maja one miejsce w trakcie pracy? chyba, że są po godzinach dla chętnych?

Często zdarzają się w godzinach pracy np. z okazji jakiegoś dnia kobiet czy innego święta. Natomiast organizacja warsztatów o zarządzaniu finansami i inwestowaniu (!), kiedy moc napędowa firmy (czyli redaktorzy/wydawcy) zarabiają mniejsze pieniądze niż kasjerzy w supermarketach to naprawdę nieśmieszny żart.

Wątpliwa przygoda

Zarobki redaktorów to kieszonkowe. śmiesznie niskie. To poziom lidla, w którym podstawowe benefity to podstawa, a nie coś nadzwyczajnego (jak w tej firmie) i to bez codziennych nadgodzin. Mówię o około 4200/4500 zł BRUTTO. Prestizem, który dawno prestiżem nie jest, ale inaczej jest w głowach zarządu, i kosmetykiem od klienta oplacisz rachunki. Masz chodzić na wydarzenia i wstawiać z nich relacje na sociale i w (usunięte przez administratora) maja ciebie i twoje życie prywatne. Nie ma odbioru nadgodzin za to ze biegasz na wydarzenia. Traktują to jakby to było przecież jakieś wielkie wyróżnienie i coś bardzo niezwykłego. Kilka tekstów dziennie i niestety nie krótkie ale długie i jeszcze sprzedaż dyszy ci na kark bo za malo zakupow i za mało w koszyku z klików z tekstów z produktami. Jeszcze trzeba przychodzić do biura tylko po to, żeby być mimo ze nie ma tam warunków do pracy - jest głośniej niż na komunistycznych targowiskach. Ogólnie odradzam. Nie rozwiniesz tu skrzydeł, może ewentualnie ktoś dla ego by się skusił. Tu jesteś tylko mało znaczącym pionkiem, któremu wspaniałomyślnie dają na waciki na koniec miesiąca za jego wyzyskiwanie. Do tego podwyżka? Jak dostaniesz 500 zł brutto to zwala jeszcze więcej roboty, bo przecież kasa = więcej obowiązków w kraju 3 świata Europy. Wyzysk. Niestety nowa redaktor naczelna jednego z magazynów więcej mówi korporacyjnie niż faktycznie działa czy wspiera. Jeszcze wam powie ze to normalne i macie takie (usunięte przez administratora) zarobki - najlepsze na rynku.

@Wątpliwa przygoda

Ta stawka - 4200-4500 - to stawka na początek współpracy? Czy w późniejszym okresie tyle płacą? Czy próbowaliście rozmawiać z kimś na temat odbioru nadgodzin za udział w wydarzeniach? Jaka była reakcja?

Anonymous

@fd Początek, ale niewiele więcej dostaniesz po 5 latach. Nie warto. Wyzysk. Nadgodziny na sesjach, wyjazdach itd to taki “miły dodatek i plus tej pracy”. Nieważne, że to praca. Dla nich to super benefit.

@Anonymous

Skąd wiesz, że po pięciu nie wiele więcej się dostanie? ludzie faktycznie po tyle robią mimo wszystko? Po takim stażu prócz ewentualnej podwyżki to co jeszcze tak w ogóle może wpadać? Jakiś przywilej chociaż?

Anonymous

Moja odpowiedź została usunięta a zero obrażania firmy i ludzi . Dużo osób odchodzi, nawet z tych modowych pism, bo są małe zarobki i zero szans na podwyżkę Zero podwyżek inflacyjnych, zero podwyżek za dobre wyniki. Jak dostaniesz 500 brutto to zwala jeszcze więcej obowiązków do i tak dużej ilości

Sama prawda
@Anonymous

Nawet w zeszłym roku zatrudniano w bardziej "prestiżowych" serwisach za 3000 netto, czyli dziś już poniżej pensji minimalnej. Maksymalna kwota dla redaktora online, jaka obiła mi się o uszy, to ok. 5000 na rękę, ale ta osoba pracowała niemalże na dwa etaty. Firma jak ognia unika transparentności, wszystko owiane jest tajemnicą. W redakcjach brakuje ludzi. Nadal pracują tam fajni dziennikarze, ale faktycznie wiele wartościowych osób złożyło wypowiedzenia (i nie mam siebie na myśli xd). Szkoda.

Blondi

Dużo kandydatów się zgłasza? Pytam, bo jeden pan jeszcze w lipcu pisał o tym, że zwrotki na nadesłane cv nie otrzymał. Jest spora konkurencja? Pytam w kontekście pracy jako Product Owner, jest teraz oferta na stronie. Jak długo trwa sam proces rekrutacji i jakich pytań należy się spodziewać?

zażenowany

Niestety, człowiek składa CV i nie ma żadnego odzewu. Zastanwiam się jakie kryteria trzeba spełniać, żeby chociaż liczyć na wiadomość, że nie jest się interesującym dla firmy kandydatem

Czy jest możliwość pracy w BURDA MEDIA na część etatu?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie BURDA MEDIA?

W Burda Media prowadzimy proces rekrutacyjny w oparciu o wywiad behawioralny. Oznacza to, że poza pytaniami merytorycznymi dotyczącymi wiedzy niezbędnej do wykonywania zadań na danym stanowisku, pojawiają się również pytania sytuacyjne weryfikujące niezbędne kompetencje. Pytania sytuacyjne zawsze dotyczącą konkretnych sytuacji i doświadczeń kandydata, w których dany kandydat miał możliwość uczestniczenia. Jako że ważna jest dla nas kultura organizacyjna zawsze weryfikujemy dopasowanie osoby kandydującej do naszego zespołu i środowiska, w którym pracujemy.

kandydat

u mnie tez zero feedbacku i odpowiedzi mimo zapewnien i calej opowiesci o podejsciu human. rekrutacja chaotyczna i silenie sie na pytania z bez sensu

Burda Media Polska
@kandydat

Dzień dobry, dziękujemy za Twoją opinię. Prosimy o kontakt pod adresem people@burdamedia.pl, żeby móc odnieść się do konkretnej rekrutacji. Chętnie poznamy również uwagi dotyczące przebiegu spotkania i zadawanych pytań. Dziękujemy

@Burda Media Polska

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia rekrutacji, to firma ma opracowany jakiś system, do którego rekrutujące osoby się stosują? W jaki konkretnie sposób ten feedback tak naprawdę był zapewniany?

@Olga

Informacja zwrotna w procesie rekrutacji jest udzielana kandydatom w przeciągu 14 dni od daty spotkania rekrutacyjnego. W przypadku, kiedy nie mamy możliwości udzielenia informacji w tym terminie, kandydaci są każdorazowo informowani o wydłużeniu tego okresu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony, na której znajdują się informację dotyczące przebiegu procesu rekrutacji i jego poszczególnych etapów https://www.burdamedia.pl/kariera/oferty-pracy-i-praktyk.

Maria

Opinie są tutaj dość podzielone. Jedni z Was piszą, że cenionymi wartościami w firmie są pieniądze. Inni, że rekrutacja była spoko, a jeszcze inni, że nie bo nawet nie było odpowiedzi zwrotnej. To jak to jest? Może ktoś się jeszcze wypowiedzieć na temat tego jak się tam pracuje, jak atmosfera?

@Maria

pracuje sie naprawde dobrze, sa mankamenty jak wszedzie ale sa widoczne zmiany. dla mnie najwazniejsza jest praca hybrydowa i to ze duzo sie robi dla pracownikow od jakiegos roku zwlaszcza.

@Anna

a te zmiany to czego jeszcze dotyczą? i odnośnie hybrydy to jaka specyfika pracy występuje w postaci zdalnej a jaka na miejscu? co z konkretnym zakresem zadań, są jakieś stricte rutynowe?

Agnieszka
@Olga

dni i godziny są bardzo elastyczne, nikt nie wymaga na siłe chodzenia do biura zeby odsiedzieć swoje co bardzo sobie cenią. co do rutynowych zadan to zalezy od dzialu, kazdy ma troche inna specyfike. zwlaszcza redakcje a backoffice.

@Agnieszka

Skoro faktycznie są różne to tym bardziej byłabym ciekawa ich porównania. Możesz napisać o każdym coś więcej? Zawsze to pomoże w ewentualnym wyborze

@Olga

System pracy zależy od stanowiska. Zachęcamy do kontaktu na adres people@burdamedia.pl, aby uzyskać więcej szczegółów odnośnie wybranego procesu rekrutacyjnego.

Izabela

Burda Media niby wielka korporacja, a wykorzystuje pracę ludzi i nędznie im za to płaci. Wstyd, że niektórzy redaktorzy nie zarabiają nawet minimalnej krajowej i zamiast pensji dostają kieszonkowe. Firma nie jest otwarta na rozmowę na temat jakichkolwiek podwyżek, mimo szalejącej inflacji. Plus jest jedynie taki, że można wykonywać pracę z dala od biura.

Burda Media Polska
@Izabela

Dziękujemy za Twoją opinię. Jesteśmy nią zaskoczeni, gdyż Burda Media Polska przestrzega prawa. Nikt w naszej firmie nie zarabia poniżej minimalnej krajowej. Prosimy o kontakt pod adresem people@burdamedia.pl, abyśmy mogli wyjaśnić temat na konkretach. Dziękujemy

Karol

Pozytywnie oceniam proces rekrutacji, ktory udalo mi sie przejsc. Bardzo pozytywnie jestem zasokoczny srodkiem firmy po tym jak zaczalem prace. Duzo sie dzieje i sa fajne akcje dla pracownikow

Antoni
@Karol

Jakie akcje? Masz na myśli konkursy? Powiedz coś więcej bo mnie to zainteresowało :)

Jakie wartości są cenione w BURDA MEDIA?

Aneta

aha. ale na jakiej zasadzie?

maryss

pieniadze za pracę to chyba ma sens. po to się pracuje ;)

Czy w BURDA MEDIA zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

maryss

tylko b2b i UOP lub staże

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w BURDA MEDIA?

Agnieszka

UOP mozna dostac po około pół roku

Bardzo podoba mi się zmiana ktora nastapila w przeciagu roku w kulturze organizacyjnej firmy. Poza zawirowaniami zwiazanymi z przejeciem edipresse i ostatnimi zwolnieniami, firma naprawde zmienila sie wewnetrznie. bardzo mi sie to podoba. w konuc ktos dba o komuniakcje wewnetrzna i mamy duzo inicjatyw dla pracownikow. naprawde odczuwa sie to zwlaszcza jak widze roznice miedzy tym co bylo a teraz. w skrocie burda to dzis bardzo dobre miejsce pracy.

Beata
@Anna

Ale miłe słowa. A ja szukam wieści o pozycji Senior PHP Developer. Mam pytanie co do tego dobrego miejsca pracy. Czy zalicza się do tego pakiet benefitów? Firma oferuje jakieś dodatki pracownikom, szczególnie chodzi mi o spotkania, wyjścia, wyjazdy integracyjne? Jest coś takiego?

czlowiekzwiertarka
@Beata

Na wyjazdach wódkę pić to każdy by chciał a robić nie ma komu...Same dyrektory, managery i imprezowicze.

Karol

Czy oferują Państwo pakiet medyczny dla pracowników i jeśli tak to jakiej firmy?

Ola
@Karol

Tak, oferowane są pakiety LuxMed i EnelMed, do wyboru

Zostaw merytoryczną opinię o BURDA MEDIA - Warszawa

• Jak się pracuje w BURDA MEDIA?

Zobacz opinie na temat firmy BURDA MEDIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BURDA MEDIA?

BURDA MEDIA