Opinie o Szkłoland Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Szkłoland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Szkłoland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Szkłoland Sp. z o.o. w Olsztyn

Anonim Nowy wpis

Firma śmieszna i niepoważna. Zatrudniają ludzi, po chwili wszystkich których zatrudnili zwalniają, ogłoszenia dalej wiszą że niby szukają do pracy. Omijać, firma niestabilna i nigdy nie wiesz kiedy przestaniesz pracować, dzisiaj przychodzisz a za 2 dni wyrzucą wszystkich.

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko operator produkcji w Szkłoland Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

123 Nowy wpis

Szczerze nie polecam i odradzam brak jakiegokolwiek wprowadzenia nowego pracownika nie wiesz kto jest twoim przełożonym nie wiesz kogo spytać o cokolwiek ponieważ nikogo ci nie przedstawią bardzo aroganckie i lekceważące podejście do nowych pracowników. Firma musi dużo się nauczyć i wprowadzić bardziej profesjonalne wprowadzanie nowych pracowników aby ich zachęcić do (usunięte przez administratora) i pomóc w pierwszych najtrudniejszych dniach a nie zniechęcić od wejścia do (usunięte przez administratora) w tej firmie

Zgadzam się

Aby jak najwięcej zarobić za jak najniższą jakość

Łukasz Kopicki Nowy wpis

W imieniu firmy Plastimet Sp. z o.o. znajdującej sie nie w Niedźwieckich a Niedźwiedzkich oświadczam, że nie jest to Nasza opinia . Łukasz Kopicki, kierownik Wydziału Szyb Zespolonych. p.s. Nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Firma Szkłoland Sp. z o.o. prowadzi rekrutację, poszukują pracowników na stanowisko Pracownik Produkcji na Pracownik Produkcji. Polecalibyście aplikować? Co sądzicie o zarobkach: czy 5100 PLN to dobra oferta?

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Szkłoland Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Operator linii do produkcji szyb zespolonych.
Madzix

Proszę o opinie jak się pracuje, czy jest jakaś odpowiedzialności finansowa za uszkodzony towar. Wynagrodzenia powyżej najniżej krajowej, i czy dostaje sie umowe zlecenie czy umowę o pracę??

Grand

Faworyzujecie ukraińskich pracowników ale oni w końcu odejdą a polski pracownik będzie miał w (usunięte przez administratora) dla was (usunięte przez administratora)

Czy w Szkłoland Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Nie ma ,

cudzoziemiec

Если ты с другой страны то тебе здесь точно не светит umowa o prace, сколько ты лет бы здесь не работал. Да что там говорить если на той же umowe zliecenie у поляка за ночные смены каждый раз по 10 часов записано а в иностранца 8. Работа по 8 часов, по 12 работают только «избранные»…

@cudzoziemiec

Z tego co wyczytałam nie tylko obcokrajowcom proponują umowę zlecenie. ;) Ale te różnice w godzinach to z jakiego powodu?

Brrrr
@Lidia

też ciekawy, na pewno nacjonalizm:(

@Brrrr

Myślisz? Bo jeśli tak to troszkę słabo. W takim razie ktoś nie powinien się temu tak właściwie przyjrzeć?

Czy Szkłoland Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Ola

Tak, przyjmują studentów na staż

Kamila
@Ola

A ile miesięcy trwa staż?

OLA
@Kamila

To za leży od kierunku i wymagań uczelni

@OLA

A z jakich kierunków preferują tutaj studentów?

Szulc

Obecnie to połowa firmy to Ukraińcy i Gruzini . Bo pracują tanio i po 12 godzin ???? . 7 dni w tygodniu . Obecnie jeszcze tam pracuje ale podchodzę do pracy na luzie ....mam już wyjeban... Na tą firmę. . jak tylko wypłata by mi się nie zgadzała - to wypowiedzenie . Z tymi idiotam... co tam siedzą w biurze trzeba krótko i na temat???? . A prace to odradzam chyba że lubisz pracować i MAŁE pieniądze

Justyna
@Szulc

Jak można podpisać się nie swoim nazwiskiem i wystawić taka opinie! Co za (usunięte przez administratora) brak odwagi co?tak Ci źle ,ale nadal uczęszczasz do tej pracy ,poszukaj innej zamiast narzekać .wstydu nie masz

@Justyna

@Justyna Gość dobrze pisze, więc po co komentujesz. Firma tragiczna, (usunięte przez administratora), nie polecam.

Urszula
@Szulc

Napisałeś o małych pieniądzach, jak one dokładniej wyglądają? Jaka stawka obowiązuje na starcie w Szkłolandzie? Czy po czasie zdarzają się jej podwyżki? Jeśli tak, to w jaki sposób można się o to ubiegać?

Czy w Szkłoland Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Były mechanik

Nie polecam ci tej firmy z całego serca, szczególnie jeśli chodzi o stanowisko na mechanika. Z obecnymi mechanikami nie da się pracować nie ważne jakie doświadczenie masz w naprawach maszyn produkcyjnych czy ogólnie mechaniki/elektryki. Są wiecznie mądrzy a przy tym jeżdżą po tobie jak po szmacie i nie ma opcji żeby dopuścili cię do jakiejkolwiek zepsutej maszyny. Są idiotami którzy uważają się za panów tej firmy. Mam kilka nagrań jak ten cudowny pan Leszek pozwala sobie na wiele w stosunku mojej osoby.

@Były mechanik

Fajnie że wspomniałeś o atmosferze w Szkłolandzie. Co natomiast możesz napisać o zarobkach w tej firmie? Czy pensja była zadowalająca według Ciebie? Podasz jakieś kwoty? Czekam na odpowiedź :)

Czy często w firmie Szkłoland Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Ola

Tak odbywają się rekrutacje wewnętrzne.

Urszula
@Ola

A na jakich zadach się to odbywa? :) Kto może wziąć udział w takiej rekrutacji w Szkłolandzie? Trzeba spełniać jakieś określone kryteria np. stażowe? I kto ma szanse przejść ją pomyślnie, co biorą pod uwagę?

@Urszula
@Urszula

Każdy może wziąć udział w rekrutacji. Szukamy osób, które chcą pracować i będą zaangażowane w powierzone im obowiązki.

Zatroskana Obywatel RP

Firma prowadzi ciągłą rekrutacje pracowników praca po 8 godzin na zmianie 3 zmiany. Hałas został zniwelowany a temperatura zredukowana przez obudowanie pieców i postawienie wyciągów . Duży przemiał osobowy wynika z braku umów na stałe dostają je jedynie osoby które wytrzymają tam powyżej roku. Panuje tam ciągły pośpiech . Ostre szkło stoi wszędzie na paletach często w pośpiechu nowi wywracają je z wózków .Panuje Ciągła presja ze strony brygadzistów nieoficjalna rywalizacja miedzy nimi kto zrobi więcej szkła . Co do kierownictwa ogólnie spoko zwłaszcza jeżeli robisz swoje .Bardziej uważał bym na ludzi wokół lubią sensacje i (usunięte przez administratora) głównie osoby które są w jakiś sposób połączone rodzinnie z firmą .Premia i pieniądze uzależnione od brygadzistów jak Cię polubi to dostaniesz. Odliczają też szkło uszkodzone przez Ciebie z twojej premii uznaniowej .Ogólnie firma bogata dorabia się na Ukraińcach , Gruzinach , polskich studentach Stawka to 15.4/h ;))) Strona techniczna i serwisowa o to fikcja naprawy za pomocą młotka i śrubokręta brak odpowiedniego sprzętu nawet przy wymianie naj prostszych elementów . Maszyny ciągle się psuja spowodowane ilością szkła przetwarzanego w tej firmie operator maszyny dziennie przenosi w ok od 2 do 20 i więcej ton dziennie małe wymiary zależy od maszyny pomoc jest ale tylko dla wybranych operatorów głownie krawędziarek i frezarek i tylko przy dużych gabarytach szkła. Stoły do wycinki to już tylko Ukraińcy tam jest nacisk na tonaż 12 godzin zmiana niektórzy jak by mogli to by tam 24 na dobę robili cenni pracownicy :) Co do wypłaty polecam liczyć prosto na chłopski rozum15.40zł x168h to podstawa reszta to fikcja premie uzależnione od szefostwa najlepiej rozmawiać o pieniądzach z dyrektorem Stanisławem reszta tam tylko pracuje Dobra firma dla młodego zaczynającego przygodę na olsztyńskim rynku pracy :))) Lub chcącego przetrwać kryzys pandemiczny :))))))

Zofia
@Zatroskana Obywatel RP

Zastanawia mnie, dlaczego pracodawca oferuje stałą umowę tylko osobom zatrudnionym na dłużej. Piszesz o wynagrodzeniu oraz premiach, a są jeszcze inne dodatki w Szkłolandzie? Prywatne ubezpieczenie? "wczasy pod gruszą"?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Szkłoland Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

FF

Nie na stanowiska produkcyjne. Jeśli rekrutują do działu handlowego, to dobrze byłoby znać angielski lub niemiecki.

Czy można się dogadać z kierownictwem w Szkłoland Sp. z o.o.? Chcę aplikować do pracy jako Operator, dodali 5 sierpnia kilka fajnych ogłoszeń na Praca.gov.pl.

PRACOWNIK

Tak można się dogadać

Dariusz

Ostatnio nie było zbyt dużej aktywności na tym wątku. Może ktoś z pracowników czyta forum i mógłby napisać czy coś się zmieniło w firmie Szkłoland? Jak wam się obecnie pracuje w tym miejscu? Jaka atmosfera panuje w firmie?

Radek
@Dariusz

Sytuacja jest tragiczna. Pracowałem tam 2 lata i to była moja najgorsza praca. 3 zmianowy system pracy, kierownictwo które stoi "nad głową" i wymaga aby robić szybciej i więcej. Jeśli zrobisz poniżej " normy " to masz po premii. System premiowany także Dyrektor z Twoją wypłatą robi co chce. Brak jakiegokolwiek bhp, tafle szkła po 150 kg wrzuca się ręcznie na maszynę w 3, 4 osoby. Brak socjali, chyba że dostaniesz może raz na 2 lata 100 zł na święta. Niesprawne maszyny naprawiane metodą na drut,taśmę, Naprawiane dopiero jak coś odpadnie lub pęknie. Hałas ponad normę . Temperatura latem + 48 ° C . Inteligencja biura poniżej normy, większość osób w biurze pracuje tam przez "znajomości" bez jakichkolwiek kwalifikacji. Dopisują nadgodziny za donosicielstwo. Wypłata też poniżej normy. Brak mi słów aby opisać tragiczną sytuacje pracowników w tej firmie i radzę omijać ją szerokim łukiem. Pozdrawiam :)

Dociekam
@Radek

Czy są tam wypadki bo widziałam ludzi pociętych na twarzy! Proponują umowę zlecenie przez firmę work serwis,żadnej ochrony w razie wypadku.Jak tacy mądrzy to niech obcych zatrudniają,po jaki UJ się ogłaszają .Pierwsza umowa też może być na 3 miesiące,przerabiałam to w innych jeszcze gorszym zakładzie,też tą firma zatrudnia,Drugi raz w (usunięte przez administratora) nie wejdę!

morele
@Dociekam

Oczywiście, że są. Częściej pocięte ręce czy nogi (wycieczka na szycie nie jest wcale tak rzadko spotykana), choć i urazy twarzy się trafiały. Czasem oczy dookoła głowy nie wystarczą – trzeba się rozglądać, aby nie zahaczyć o coś, nie uderzyć w ostre szkło – bywa, że szkło podczas obróbki czy bezpośrednio po niej po prostu samo pęka w rękach. Łatwo nabawić się też stłuczeń, siniaków czy spuścić sobie coś ciężkiego na nogę – to akurat specyfika chyba każdej pracy fizycznej czy na produkcji. Podczas pospiesznie wykonywanej pracy łatwo się zapomina o podstawowych środkach bezpieczeństwa. Poza tym zła komunikacja, źle dobrani współpracownicy oraz zmęczenie (gorąco, ciężko, szybko) sprzyjają popełnianiu błędów, a zatem zwiększają możliwość wystąpienia wypadku. Reasumując: zakład o podwyższonym stopniu ryzyka, na niektórych stanowiskach naprawdę trzeba bardzo uważać, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Nawet wprawionym pracownikom zdarzają się wypadki.

Rudy

Nie polecam. To (usunięte przez administratora). Zabieranie premii za byle co. Nie przyjedziesz w sobotę to już premii nie masz. Temperatura na hali 40 plus latem. Nierówne traktowanie pracowników l(usunięte przez administratora) .

Czy Szkłoland Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

tak

Czy zdarzają się nadgodziny w Szkłoland Sp. z o.o.?

S.K.

Kiedyś częściej, teraz sporadycznie. Jeśli już, to w soboty pracuje się 6-12 jak zajdzie potrzeba. Niektóre stanowiska (cnc, hart) mogą pracować w weekendy - zależy od terminów, ilości zamówień.

@S.K.

Jeśli już są nadgodziny, to czy dostajesz za nie ekstra zapłatę, czy raczej możesz odebrać wolne w dogodnym terminie? Chętnie się tego dowiem.

X09
@Paweł

Nadgodziny są wynagradzane finansowo, dodatkowa kasa do wypłaty.

Czy Szkłoland Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Łysy

Tak, co roku pojawiają się studenci dzienni i zaoczni.

Ola

Tak firma Szkłoland zatrudnia studentów

Wiktoria
@Ola

A jakie zmiany przewidziano w Szkłolandzie dla studentów? Widzę na stronie, że na produkcji są trzy. Da się pracować i jednocześnie studiować dziennie? Pyta studentka UW-M.

Zostaw merytoryczną opinię o Szkłoland Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Szkłoland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Szkłoland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Szkłoland Sp. z o.o.?

Szkłoland Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 8 ocen.
  • 52B
    11-041 Olsztyn