Opinie o DP System Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie DP System Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w DP System Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DP System Sp. z o.o. w Łódź

Mistrz

Do system odpada z branży , thales wywala ich z podwykonawstwa biorą innych , do końca roku dp system będzie automatyzowalo chyba samych siebie xD ogólnie masakra ludzie zwalniają się masowo a pan prezes D. Nic z tym nie robi bo myśli że mu się uda xD otóż nie !! Śmiech na sali ludzie nie idźcie tam pan kostrz... i reszta bandy nie dadza wam żyć ogólnie masakra nie polecam . Papa

Piechur

Dostać się tam to nie problem bo biorą z rynku branżystów jak leci. Ale atmosfera między pracownikami jest tragiczna. Kierownicy robót zachowują się jak bogowie. Premie dostają tylko wybrańcy. Na pewno dużo naobiecują a później, mówią ty się ciesz że pracujesz a jak nie to droga wolna. Jak zagrozisz wypowiedzeniem to jakaś premia ochłap się znajdzie. Ciągła wysoka rotacja personelu potwierdza że firma osiągnęła (usunięte przez administratora). Zarząd i dyrektorzy mają pracownika za zło konieczne. Dodatkowo ciągle brakuje kasy aby opłacać dostawców i podwykonawców w terminach. Odradzam tam się zatrudniać.

Administrator Nowy wpis

DP System Sp. z o.o. szuka kogoś na to stanowisko elektromonter. Ktoś wypowie się o pracy tutaj?

Joasia Nowy wpis

Po ogłoszeniach nie widać, żeby ludzie się tak zwalniali, ponieważ aktualne jest wyłącznie jedno ogłoszenie, jakby tak było, ogłoszenia pojawiały by się jedne za drugim. Znalazłam dla siebie ofertę jako Asystent Kierownika Projektu, firma oferuje umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin ale co do widełek nie ma nic. Jest ktoś w stanie je oszacować? Po okresie próbnym socjal dla pracowników, okres próbny czyli 3 msc?

GK
@Mistrz

Szanowny Panie, Za nim kogoś się obrazi, wypowie niepotwierdzone inwektywy, należy najpierw spojrzeć na siebie i ocenić swoja pracę. Najłatwiej wypisywać wszystko co na sercu siedzi anonimowo, bo trudniej jest drugiej stronie odnieść się do zarzutów. Najlepszym sposobem jest rozmowa bezpośrednio z przełożonym i być uczciwym wobec siebie i firmy. Jeśli tego Panu brakuje, to widocznie ma Pan wiele sobie do zarzucenia bo w inny sposób mógłby Pan podjąć dialog z firmą. Grzegorz

@GK

O jakim dialogu Pan mówi ?? Wielokrotnie podejmowany był odrzucany i przeistaczał się w monolog ;) z wami nie da się rozmawiać jak można rozmawiać z ludźmi którzy z góry zakładają że druga strona nie ma racji :) Więc jeśli nie mam racji i jest pan przekonany o tym że nie mówię prawdy to niech pan powie skoro jest pan taki uczciwy xD ilu ludzi odeszło z dp system od połowy ubiegłego roku do teraz :)) ?? To jest potwierdzenie tego co napisałem i to nie chodzi tylko o to że w firmie jest źle , bo jest :) tylko o to że nikt się tym faktem nie interesuje czyli ludzie są traktowani jak niepotrzebne rzeczy ;) nikt nie jest głupi wszyscy wiedzą jak jest xD dodam od siebie że dopóki był pan K.K to jeszcze potrafił utrzymać poziom i atmosferę ;) a i nikogo nie obraziłem proszę pANA xd reszta jest milczeniem :)

Obecny Pracownik
@Mistrz

Jestem pracownikiem DP od 3 lat. Nie zgadzam się w 100% z opinią @mistrz bo wcale nie jest tak .... Zarobki podobne jak w innych podobnych firmach, jeśli dajesz od siebie tyle ile firma wymaga (a to nie jest mega ciężkie) to potrafią to wynagrodzić w postaci premii czy podwyżki... Pan Kostrz... co pisze @mistrz akurat jest spoko bo naprawdę ocenia pracownikow indywidualne ( dużo lepiej niż wcześniej było) Według mnie takie "ciężkie opinie" dają osoby którzy sami nie byli w stosunku do firmy "w porządku" Nie jestem "osoba podstawiona" po prostu patrząc na te "komy" się z tym mega nie zgadzam... "Po trupach do celu " ok, było tak na jednej budowie ale na innych nie i myślę że "góra"to zweryfikowała...

@Mistrz

Szanowny Panie, W ramach sprostowania - kończące się projekty są sprawą normalną i również normalne jest, że część pracowników z tego względu odchodzi. Niemniej jednak każda osoba pracująca na projekcie zbliżającym się do końca, dostaje propozycje zmiany miejsca pracy w ramach pozostałych, aktualnie prowadzonych projektów. Jeżeli pracownik nie zgadza się na taką zmianę z różnych przyczyn i składa wypowiedzenie, to ma do tego pełne prawo. Co do fragmentu "pan kostrz... i reszta bandy nie dadza wam żyć" - Kierownictwo Firmy dokłada wszelkich starań, aby utrzymywać dobrą atmosferę w pracy, jednocześnie dbając również o należytą realizację powierzonych zadań i z nich pracownicy są rozliczani.

@Obecny Pracownik

Ja tylko dodałem opinie ze swojego punktu widzenia więc ta dyskusja nie ma sensu ;) dla ciebie mogli być uczciwi , dla mnie nie byli ;) po to jest ten portal żeby wyrazić swoją opinię xD a jeśli chodzi o place to dam ci radę bez spiny , wyślij dla testu CV do innych firm z branży i sprawdź kto ile ci zaproponuje , wtedy możesz mówić że wszędzie jest podobnie , odezwij się jak będą wyniki xD chłopie nie wiesz o czym mówisz xD

@DP System

Kierownictwo firmy nie jest weryfikowane z tego jak traktuje ludzi , właśnie o tym mówię , proszę poczytać mój poprzedni wpis nie ma sensu z wami rozmawiać będąc pracownikiem bo będzie to monolog xD masakra xD nikt nie słucha tylko OCENIA , a góra jak widać ślepo wierzy w to co powie jej kierownictwo i tak koło się zamyka ;) gdzie tu rozmowa ? Pozdrawiam xD

Emilia
@Obecny Pracownik

Cześć, niestety nie wiem jak zarobki wyglądają w innych podobnych firmach a właśnie interesuje mnie to, jakie są w DP Systemie. Mógłbyś podpowiedzieć? I jak można sobie zasłużyć na wspomnianą premię lub podwyżkę? Czy są określone zasady ich przyznawania czy wystarczy się po prostu na co dzień starać?

No to teraz ciekawe, co trzeba zrobić, żeby być wybranym i tą premie dostać. I wtedy ta premia to co miesiąc czy jakoś kwartalnie?

Piechur Nowy wpis

Marian

Dobra firma, fajna atmosfera i znaczna część dobrych ludzi. Szkoda tylko, że nie płacą stawek rynkowych i o podwyżkę trudno jeśli ma się już umowę na dłuższy okres. Zazwyczaj pieniądze się znajdują jak już odchodzisz - ale wiadomo, wtedy jest już za późno i niestety firma woli stracić dobrego pracownika zamiast dać te parę 100 podwyżki. Generalnie polecam, można się sporo nauczyć. Osobiście byłem zadowolony z zatrudnienia. A czy zostaniecie tam na dłużej to już od was zależy.

Agatka
@Marian

A o ile mniej płacą niż na rynku? Łatwiej tu dostać podwyżkę jako świeża osoba niż wieloletni pracownik? Z czego wynika takie podejście? A jakby zagrać w taki sposób, że złoży się wypowiedzenie to firma daje podwyżkę żeby zatrzymać pracownika?

Marian
@Agatka

@Agatka To zależy od stanowiska i doświadczenia - ale kilka 100 na pewno mniej. Wiadomo, jak się jest "świeżakiem" nigdzie nie ma co liczyc na kokosy. Nie wiem z czego może wynikać takie podejście? Generalnie sporo firm tak robi licząc na to, że pracownik nie upomni się o podwyżkę i zaoszczędzą w ten sposób. Jak się ma umowę na czas określony to o tyle łatwiej o podwyżkę, że przy podpisywaniu kolejnej umowy zawsze można coś wynegocjować. Później to już trzeba chodzić samemu i "prosić". Przy wypowiedzeniu firma raczej chce negocjować - ale wiadomo to już jest ostateczność pracownika i zazwyczaj ma już coś innego na oku.

Aplikowałeś na stanowisko Projektant oferowane przez firmę DP System Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Wiecie, że trwa tu właśnie rekrutacja?? Ja na nią trafiłam i szukają nowej osoby na stanowisko Automatyk - Programista PLC. I mnie interesuje rozwój w firmie. Jest wymóg, aby znać podstawy języków programowania (np. C/C++, JavaScript, VB). I czy tę podstawę można tu rozwijać? Można szkolić sie konkretnie w tym kierunku, pogłębiać znajomość języków i firma sfinansuje odpowiednie szkolenia?

wasyl

Witam pracuje w DP System 3 lata, zaczynałem od umowy zlecenia (3 miesiące). Rozmowa odbyła się w Lublinie. NA rozmowie zaproponowałem stawkę na która DP się zgodził. Po roku dostałem pierwsza podwyżkę. Mniej niż sie spodziewałem. Mówiono mi że trzeba się wykazać ale widziałem że czy się stoi czy się zasuwa zarobki sa takie same. To po co sie starać. Kierownik to lubi w ciepłym biurze siedzieć i ludźmi sie nie za bardzo interesują. W DP są różni ludzie. Jak sie trafi na spoko gościa to jest i atmosfera i człowiekowi chce sie do pracy przychodzić, a jak sie trafi na buca to wiadomo. Zostałem niedawno brygadzistą bo poprzedł odszedł do konkurencji, nie wiem czy ktoś by mnie zauważył... Jakiś rok temu w DP System zaczęło sie sprzątanie. Czyli nie dawano podwyżek ludziom którym nie chciało sie pracować, więc odchodzili. Myśle że ci co zostali cieszą się że stare (usunięte przez administratora) odeszli.

Grażyna

Jedna rzecz mnie zastanowiła, którą o DP System napisał bodajże @007... Mianowicie, że pracownik dowiaduje się na tydzień przed zwolnieniem, że zostanie zwolniony. To jakie macie w tej firmie umowy, jeżeli nie ma miesięcznego okresu wypowiedzenia? Tu, jak otwieram np. ofertę pracy dla młodszego kierownika projektu czy projektanta, to jest mowa o uop. https://www.dpsystem.pl/pl/kariera

Steven

Dla mnie to bardzo dobra firma, rozwijająca się cały czas. Myślę, że gdyby wszyscy pracowali tak jak oczekuje tego firma to nikt nie miałby powodu do marudzenia.

@Steven

Moim zdaniem osoby na najniższym szczeblu w firmie czyli pracownicy w terenie brygady którzy angażują się w prace zmieniają duzo... większość dzieki własnej pomysłowości a i tak wszystko jest przypisane kierownictwu i nikt później się nie liczy z tym podczas zwolnienia czy ktoś się stara czy nie, dostajesz informacje tydzień przed końcem umowy , że nie będziesz juz tu pracowal i musisz sobie radzić człowieku.

@Steven

Bardzo dziękujemy za opinię.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

DP SYSTEM

Tak, zatrudniamy pracowników na umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy. W przypadku studentów stosujemy zatrudnienie na umowę zlecenie, pozdrawiam DP SYSTEM

@DP SYSTEM

Oczywiście to jedna wielka brednia dają umowę na zlecenie okres próbny, po czym dostaje się aneks do umowy kilkukrotnie a na koniec dostajesz informacje tydzień przed końcem aneksu, ze niestety nie przedłużą umowy chciaż wczesniej obiecywali gruszki na wierzbie

@Siergiej

Szanowny Panie, Przy umowie zleceniu mogą być stosowane wielokrotne aneksy przedłużające umowę, natomiast decyzja czy umowa zlecenie będzie kontynuowana lub zostanie zamieniona na umowę o pracę, jest zależna od indywidualnej oceny zleceniobiorcy przez bezpośredniego przełożonego.

@DP System

Z tego co ja kojarzę moj były przełożony nie wznosił żadnych wniosków o zwolnienie a wręcz przeciwnie.

@DP System

Ogolnie to działa tak jak po trupach do celu nie ważne czy tzw. Robol się stara czy nie nikt na to nie zwroci uwagi a jego pomysły ktore uchroniły firmę przed wydatkiem sa dopisane kierownictwu. Moim zdaniem względem powyższej odpowiedzi zostałem że oceniony chociaz takowej oceny nie było???? A w pracy zostają osoby poprzez których zwolnienie mogło by sprawić problemy firmie ale co ja tam wiem bylem tylko robolem????

DP System

Dzień dobry, Tak, osoby zatrudniane w ramach etatu otrzymują umowę o pracę od pierwszego dnia. Jest to umowa na okres próbny.

kandydat

Niestety spotkałem się w tej firmie z bardzo lekkim podejściem do danego słowa. Po rozmowie kwalifikacyjnej obiecano iż dostanę odpowiedź tak samo pozytywną jak i negatywną. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, rozumiem doskonale iż nie chciano mnie zatrudnić i to jest ok, natomiast jeśli obiecano dać mi odpowiedź i nie dotrzymano słowa to nie traktuję tej firmy poważnie.

Pumba
@kandydat

Ponieważ tzw ,,lekkie podejście do danego słowa,, jest wizytówka tej firmy wiec sie nie przejmuj.

Hainsenberg

W firmie najważniejsze są pieniądze i dążenie do celu po trupach, nie ważne jak pracownik się stara mowa o pracownikach na różnych stanowiskach nawet gdy wkładasz cale swoje życie i dobre intencje w dobro firmy nikt tego nie zauwazy a o awansie i podwyżce badz premi mozesz tylko pomażyć, nie ważne jak się starasz dla właścicieli firmy liczą się tylko koszta i lepiej jet zatrudnić podwykonawców niż pracowników.

Jaki jest wkład kierownictwa DP System Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

XD

Atmosfera zależy od pracowników na jakich natrafisz, większość to bardzo fajni ludzie. Ale są też tacy którzy po trupach do celu czy też jedną brygadę przeciwko drugiej nastawiają. Brak szacunku do pracownika - ma tylko robić na firmę, nie upominać się o nic i najlepiej przypisać swoją kreatywność oraz pracę kierownictwu. A i najważniejsze obiecują gruszki na wierzbie.

@XD

W czym się objawiał brak szacunku do pracownika i czy kadra nastawia przeciwko sobie brygady ?

@XD

W 100% zgadzam się z moim poprzednikiem.

Sub.

Tak, jeszcze pracuję lecz będę ostrzegał wszystkich że celem niektórych ludzi jest wykorzystanie, ja jak przyszedłem nic nie miałem i sam od początku ustawiłem procesy oczywiście wszystkie pliki jakie zrobiłem dałem im hasła i tu po mnie prosili żebym pokazał hasło lub to odszyfrował no i zrobiłem to mój wielki błąd bo po pewnym czasie zaczęło się odsuwanie mnie od pewnych projektów a na koniec zostałem poinformowany że już jestem nie potrzebny. Więc ludzie nie dajcie się i uważajcie raczej się tam nie przeszkolicie możecie tylko liczyć na siebie. NIE POLECAM!!!

Ogoniarz

Do system to najgorsza firma pod względem wynagrodzenia i szacunku do pracownika pracuje tam 4 lata i nic nie zyskałem ludzie uciekajcie nie idźcie w ten (usunięte przez administratora) , jednym słowem masakra . (usunięte przez administratora) i manipulatorzy .

@Ogoniarz

Szanowny Panie, Dziękujemy za opinię. Niestety nie jesteśmy w stanie się do niej odnieść, nie znając szczegółów zatrudnienia. Jednakże zapewniam, iż Firma stawia duży nacisk na komunikację - pracownicy są proszeni o wyrażanie swoich opinii w ramach corocznych ankiet, a przekazane przez nich informacje są analizowane i przekazywane do bezpośrednich przełożonych oraz dyrektorów działów. Co więcej, pracownicy mogą w każdej chwili porozmawiać z bezpośrednim przełożonym jeśli coś ich niepokoi, czy np. chcieliby podnieść swoje kwalifikacji (przykładowo - firma oferuje dofinansowania do studiów związanych z zajmowanym stanowiskiem). Jeżeli zaś chodzi o wynagrodzenie, to zawsze jest ono dostosowywane do doświadczenia i kwalifikacji pracownika, jego stażu pracy oraz zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Trzeba mieć raczej angielski zawodowy tak?

@Marek

Szanowny Panie, nie jest wymagana zawodowa znajomość języka angielskiego. Znajomość języka angielskiego uzależniona jest od zajmowanego stanowiska oraz zakresu obowiązków pracownika.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w DP System Sp. z o.o.?

DP System

Witam, Rozmowa rekrutacyjna jest prowadzona w języku polskim. Poziom i zakres znajomości języka angielskiego jest uzależniony od stanowiska, przykładowo - dla stanowisk technicznych wymagana zazwyczaj przy czytaniu dokumentacji technicznej urządzeń lub delegacji zagranicznych, jeśli takie wystąpią.

Patryk

Podzielicie się informacją jak aktualnie firma radzi sobie w tym trudnym czasie?

Kups

Ostatnio bylem na rozmowie o prace dp system lodz na stanowisko monter. Zapewniono mnie ze do konca miesiaca otrzymam odpowiedz tak lub nie. Dzwonie ostatniego dnia miesiaca i pytam sie ,jaki wynik. Pani stwierdzila ze wyslala mejla z odpowiedzia.Dopytalem o wynik-negatywny. Sprawdzilem mejla-odpowiedzi nie bylo. Troche to nieprofesjonalne ze str dp system.

DP SYSTEM
@Kups

Uprzejmie informuję, iż Pan KUPS został poinformowany drogą e-mail o negatywnym wyniku rekrutacji w dniu 30.01.2020r. Również telefonicznie taka informacja została przekazana Panu w dniu 31.01.2020r. w odpowiedzi na jego telefon. Z poważaniem DP SYSTEM

Kleo

Spoko firma. Zarobki na średnim poziomie

Kazimierz

@Kandydat, zdecydowałeś się aplikować do pracy w firmie DP System? Może jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej? Jeżeli tak to chętnie poznamy to, jak ona przebiegała i czy finalnie dostałeś się do pracy w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o DP System Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w DP System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DP System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DP System Sp. z o.o.?

DP System Sp. z o.o.
  • Gen. Józefa Bema 61