Opinie o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Mądry inaczej

Dziękuję serdecznie osobie lub osobą która doniosła na mnie do biura ktoś wysłał zdjęcia jak gram na telefonie i sobie gadam z inną osobą miałem wcześniej otym napisać ale miałem to gdzieś wiadomo wypłata o 180 zł mniejsza niż zawsze ale dzisiaj znowu ktoś doniósł że wyszedłem o 13 45 z pracy dostałem telefon że znowu będę miał mniej na wypłacie dziękuję z całego serca teraz nie znajdziesz mnie haka

Mirek ochroniarz

Znowu dostałem więcej obowiązków ale jestem mile zaskoczony podwyżką która otrzymałem za ciężką pracę myślę że każdy otrzymał obiecaną podwyżkę ja jestem zadowolony wyszło mi 150 zł więcej

Zuzanna
@Mirek ochroniarz

A jakie to obowiązki? zwaizane z twoim stanowiskiem? Czy raczej średnio?

Ja za donoszenie dostałem 110 zł i nic nie robię he he he

Dorota
@Kornik

I jak się z tym czujesz? Moralne to dla Ciebie tak donosić?

@Zuzanna

Częściej muszę robić obchody ale większą mam gdy mam obchód w nocy mam nakaz z gór aby robić zdjęcia osobą pracującym w nocy kiedy nie pracują tylko gadają muszę robić zdjęcia i wysyłać na meila czasami dyktafonem nagrywam jak wyrażają niektóre osoby o kierowniku lub liderach mam wtedy więcej kasy do wypłaty

Kapownik

Znowu dostanę większą wypłatę ale no niestety drodzy koledzy i koleżanki musiałem donieść na jednego ochroniarza który podczas pracy spał zrobiłem mu zdjęcie i zaniosłem do przełożonego powiedział że zrobiłem bardzo dobrze wysłał zdjęcie do kadr nie można tolerować takich spraw kiedy ochrona śpi każdy może (usunięte przez administratora) zakład a sama nazwa mówi ochroniarz pozdrawiam wszystkich serdecznie

Źrebak

Witam nie długo będę nowym pracownikiem porcelany już przeszedłem rozmowę kwalifikacyjną mam zacząć pracę od 1 lipca jestem ciekawy jak wygląda praca na odlewni naczyń prawdo podobnie będę odlewał wazy lecz pewnie też inne asortymenty jestem bardzo zadowolony że jedna zmiana i jeszcze premie są wysokie tak powiedziano mi na rozmowie bardzo chwalił zakład chyba był to dyrektor wiecznie uśmiechnięty pozdrawiam wszystkich i niedługo będę nowym członkiem załogi

Maja
@Źrebak

Nie mam nic do powiedzenia o pracy na odlewni naczyń, ale ciekawi mnie jak wyglądała Twoja rekrutacja tutaj. To była tylko jedna rozmowa kwalifikacyjna do przejścia aby dostać pracę?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Zatrudnię osobę do wydawania posiłków do szpitala?
zmartwiony

Kurcze dodzwoniłem się do biur zapytaniem ile jeszcze będziemy na postojowym tragedia bardzo prawdopodobne że od maja będziemy siedzieli w domach na bezpłatnym i będą dzwonić jak będą potrzebowali ludzi do produkcji wybranych działów prawdo podobnie odlewnie od maja do grudnia mają wogóle nie ruszyć chyba że coś nagle pilnego się wydarzy trzeba szukać nowej pracy ☹️☹️????????

Mały
@zmartwiony

To ciekawe skąd będziemy mieli wypłaty skoro przestoj. Przecież nie możesz się zwolnić bo co z odprawami

@Mały

Jeżeli jesteś na przedłużonym wypowiedzeniu, to możesz spokojnie nie podpisać dalszego przedłużania umowy bo nie jest korzystna dla ciebie finansowo i wtedy jest ważne wypowiedzenie z 2020r.

Mały
@1/2pracownika

Ale może być sytuacja że odpraw nie dostaniemy o nie będzie pieniędzy, i mogą zwalniać po kolei nie grupowo z powodu redukcji etatu i to chyba też odprawy nie ma. Albo będziesz zmuszony zwolnić się sam, ponieważ nie będzie kasy na wypłaty bo skąd

Gawron

Macie płacone postojowe?

@zmartwiony

Bzdury. Pracodawca nie może Cię zmusić do wzięcia urlopu bezpłatnego, a tym bardziej na niego wysłać bez twojej zgody . Jeżeli nie ma dla Ciebie pracy musi płacić postojowe.

@zmartwiony

Cóż to artykuł czytałem w gazecie, dyrekcja nie odbiera telefonów, a wy postojowe współczuję wam bardzo i pozdrawiam

@zmartwiony

Czy jest tu ktoś kto.tu pracuje w tym zakładzie i może coś konkretnie powiedzieć o aktualnej sytuacji zakładu?

@Kornik

Widać nie ma tylko głupoty potraficie tu wypisywać

Zdziwiony
@Kornik

Po co pisać, wystarczy poczytać.Różowo nie jest.

hej masz ten artykul/ Jaka jest obecnie sytuacja zakladu? Podobno maja duze problemy? Co sie tam dzieje??

Zuzanna
@zmartwiony

Nie wiesz moze czy duzo osob sie juz zwolniło? Czy jednak czekacie?

Maja
@zmartwiony

Ile płacą na postojowym? Czy oferują na ten czas jakieś szkolenie choćby online?

Błażej

Mam pytanie odnośnie powstawania matek do odlewania form gipsowych inaczej też nazywane modelkami czy ktoś mógłby napisać jak zrobić taką matkę

Krzysiek
@Błażej

taka wiedza kosztuje

Mirek ochroniarz

Bardzo się cieszę że są dobre wieści w sprawie zakładu rozmawiałem z pewną panią na bramie i są plany aby wziąść duże zamówienie z Ikei prawdo podobnie znowu konie będzie trzeba odlewać więc szykuje się pracowity rok no w końcu pytałem się też o podwyżki ale na razie nie ma planów

Mirek ochroniarz

Widać jakie masz podejście do pracy pewnie to ty jesteś tym bohaterem co był wcześniej opisywany na tym forum jako obibok który śpi na nockach jednak wydało się kto jest leserem tej firmy z takimi pracownikami daleko nie zajedziemy ja w tej firmie dostałem już dwie podwyżki i nie od państwa jak ty co roku tylko za ciężką pracę pewnie cały czas ci odmawiali podwyżki ale do siebie pretensje nierobów nie pozdrawiam

Julia
@Mirek ochroniarz

To firma nie zwalnia zbędnych ludzi i nie daje na ich miejsce kogoś, kto faktycznie rzetelnie będzie pracował? Nie byłoby to lepsze rozwiązanie zwłaszcza jeśli taka toksyczność się roznosi?

Mirek ochroniarz

Donald widać że jesteś głupio mądry takimi wpisami pokazujesz że chyba jesteś dzieckiem jeżeli nie potrafisz choć trochę normalnie pisać to lepiej baw się zabawkami po twojej wypowiedzi myślę że masz 12 lat bo tak dzieci piszą chyba chciałeś się do wartościować i nie wtrącaj jak dorośli rozmawiają to moje dzieci mają więcej oleju w głowie

1/2 pracownika

Czy brak gazu to sytuacja epidemiczna, że nie macie płaconego postojowego tylko urlop wypoczynkowy? Pracodawca może zadysponować tylko połową urlopu pracownika a nie całością, nie ma takiego prawa nawet w czasie COVID-19.

2/1
@1/2 pracownika

Wszyscy wyleczeni !!

@2/1

Myślę że nie.Pozostał skutek uboczny, czyli mgła mózgowa.

@1/2 pracownika

Oni stosują prawo,, jak nie chcesz to się zwolnij''

@Kornik

To prawda działają w myśl kodeksu ale nie po myśli pracownika na którego za przeproszeniem mają (usunięte przez administratora) i tak to usuną my jesteśmy dla nich tanią siłą roboczą liczy się zysk dla właściciela czemu nie można oponować takie jej prawo a nam nic do tego tylko mierzi mnie to postępowanie z nami można coś powiedzieć przekazać a nie tylko milczeć nawet na pytanie dziennikarzy nasz Jacuś ignoruje bo nie ma czasu

@Ania

Jakiego kodeksu??? Jakby działali "w myśl kodeksu" to by było postojowe a nie cały urlop. I pamiętajcie Wy za swój własny urlop macie mniej niż osoby zatrudnione na dlugoterminowej umowie zleceniu, bo oni mają wypłacane postojowe - 3010zł miesięcznie.

Renia
@1/2pracownika

A co zazdrościsz im że mają płacone to dobrze że zakład jeszcze płaci więc o co chodzi że tracisz urlop masz przynajmniej źródło utrzymania a oni oprócz tego nie mają nic martw się o to czy dostaniesz odprawę bo może ty niedługo będziesz na ich miejscu a wszystko na to wskazuje pierw Pośredniak a potem stres gdzie znajdę pracę a Ukraińców coraz więcej

@Renia

Jak byś wiedziała z czyich pieniędzy zakład wypłaca postojowe, to nie pisała byś takich bzdur. A tak wogóle to Ty Polka jesteś?

Menago
@1/2pracownika

A dajecie bezpłatne urlopy na dłuższy czas ? :D tak pytam

Renia
@1/2pracownika

A z czyich myślę że nie z twoich ci ludzie pracownicy wypracowali sobie uczciwie te zarobki A twoje zapytanie czy jestem Polką to są dopiero bzdury może masz jakąś fobię na tym punkcie to też zrozumie

@Renia

Nie odniosę się do tych bzdur, nie ma sensu.

Szkoda że zakład z taką tradycją zaczyna robić bokami składa się na to wiele czynników kadra zarządzająca która swoje ułomności przykrywa podwyżkami energi pracowników a zatrudnianie rodziny pewnie za nie małe pieniądze i w dodatku zielonych w tym ceramicznym trudnym fachu a pozbywanie się osób co miały to w małym palcu na pewno nie przyczyniło się do lepszych efektów produkcji nie pracujecie tu krótko i sami widzicie że z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej Sama się boję co teraz będzie a widoków na normalną pracę coraz mniej Pośredniak chyba nas powita

Donald
@Ania

No wreszcie jutro do pracy

Odrazu pisze ze zostałem zwolniony w lipcu i do tej pory nie wypłacono mi w całości odprawy byłem osobiście i nic dalej czekam może jak byśmy się wszyscy wybrali grupa było by lepiej i oczywiście z pismem bo rozmowa nic nie daje a na pismo trzeba odpiwiedziec

1/2pracownika

Może sprawdzają w Kodeksie, czy Wy macie racje czy oni, że tyle to trwa.

nikt
@1/2pracownika

Ja to zgłaszam do inspekcji pracy odprawy mają być zapłacone razem z wypłatą a jak nie to należą się odsetki i to my mamy rację i tak stoi w kodeksie pracy

Pati
@nikt

Masz rację, należą się odsetki ustawowe jeśli odprawa nie została wypłacona z ostatnim dniem wypowiedzenia, to automatycznie naliczają się odsetki, zakład w tym momencie złamał prawo.

Kornik

A za urlop niewykorzystany zapłacili?

@nikt

PIP to jest najlepsze wyjście w tej sytuacji, skoro Zakład Was lekceważy, im będzie musiał wyjaśnić w jaki sposób naliczali odprawy. Zakład ma prawo najpóżniej wypłacić odprawy przy ostatniej wypłacie, ale nie póżniej niż do 10 dnia następnego miesiąca po ustaniu stosunku pracy.Powodzenia.

@Kornik

Tak za urlop zapłacili gorzej z odprawami do tej pory cisza a wiadomo działa to na ich niekorzysc

ola

Ale komu bo tym co do końca sierpnia tylko wypłatę, piszcie konkretnie za jaki okres i ile bo już się gubię jedni dostali połowę drudzy wcale inni się nie odzywają przecież wystarczy napisać prawdę a nie jakieś ściemnianie .

Była
@ola

Lipcowi to raczej wszyscy dostali i to koniec wypłat. A to tutaj wygląda tak, że jedni napuszczają drugich, bo wychodzi im o złotówkę mniej niż sobie wyliczyli, a sami nie mają odwagi zgłosić tego nigdzie. Jest już połowa września. Półtora miesiąca po ustaniu stosunku pracy i jak ktoś by coś zgłosił do inspekcji pracy czy sądu pracy to już dawno zaczęło się coś dziać.

@Była

I tu masz racje.Ci co nie podpisali Porozumienia mają całość, a Ci co podpisali mają odprawy z 1/2 etatu, ludzie którzy pracowali w systemie trzyzmianowym mają więcej.I koniec tematu.

@ola

A co tu taka cisza dostaliście odprawy i już nie ma o czym pisać?

Gawron
@1/2pracownika

Co tam słychać w porcelanie?

No jeżeli tobie się należy odprawa i wiesz ile trzeba iść do pip złożyć pismo oni szybko dzislaja

Musisz napisać pismo do pip a oni to sprawdza sam tak zrobiłem i dostałem a tobie jeszcze będą musieli zapłacić z odsetkami. Pip szybko działa

Szybki

Witam mam pytanie czy ktoś też tak miał przy wypłacie w tam tym miesiącu dostałem 3300 zł przelewu a w tytule przelewu w pisane miałem postojowe porcelana Krzysztof

Maly
@Szybki

A pracujesz na normalna umowę, czy zlecenie

felicja

łódka nabiera coraz więcej wody a wioślarzy szybko ubywa,natomiast przybywa jakiś sterników,balastowych,chomików,fryzjerów,którzy tylko dociążają tą przeciekającą łajbę,a o wiosłowaniu nie mają pojęcia i chęci

ambroży
@felicja

trafione w dychę

szczesliwy emeryt

Bardzo się raduje że od kilku lat jestem na emeryturze w porcelanie przepracowałem całe swoje młodzieńcze życie ale jak dowiaduje się co dzieje się od kilku lat z dawnym zakładem porcelany Krzysztof to aż łza się kręci emeryturę nie mam dużą z tego zakładu na szczescie dorabiam sobie na boku jak dostanje dwie wypłaty to aż palce mnie bolą od liczenia 7200zł miesięcznie bez żadnych nadgodzin życzę każdemu z was aby was też palce bolały od liczenia pieniędzy a nie od ciężkiej pracy bo swoje się natargalem i liczę że w końcu ruszycie z produkcją choć rozmawiałem z jedną panią z biura dobrą znajomą że do maja mają być postojowe ma coś ruszyć i znowu postój aż do grudnia

Byly

Witajcie słyszałem em, że macie przestój, będziecie dalej tam pracować bo chciałbym się dowiedzieć czy przyjmują na umowę zlecenie. Dzięki za info

Donald
@Byly

Co z tym przestojem? Długo?ABiura też bo telefony milczą.

Nikt
@Byly

Chyba mususz szukać w innych zakładach pracy na zlecenie, bo tu ludzie na umowach stałych nie mają co robić.

Zenon

Ale mi się udało zwolniłem się z Krzysztofa a byłem wczoraj na rozmowie u nas w nordisie dostałem 200 zł netto więcej niż w porcelanie i umowę o pracę na 3 miesiące jutro pierwszy dzień nowej pracy jeszcze rozmawiałem z pracownikami i co roku mają bony na święta nie dużo bo od 150 do 200 netto ale zawsze coś pozdrawiam kolegów i koleżanki powodzenia

Szymon

Siemanko mam jedno pytanie czy dalej jest umowa zlecenie w porcelanie czy można liczyć na umowę o pracę dzięki za odpowiedź

Jaki jest styl zarządzania w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Byly

Styl zarządzania w tej firmie jest jeden nie ma go wogóle zero żadnych informacji zawsze nikt nic nie wie do samego końca wszystko na ostatnią chwilę ale jedno co jest pozytywne wspaniałe podejście każdego do pracy nikt nikogo nie pogania pracowałem parę lat pewnie gdyby nie pandemia dalej bym pracował wspaniała atmosfera była i tak samo ekipa z którą pracowałem co z tego że teraz lepiej zarabiam jak w dzień w dzień jestem w kurzony na pracę ile dał bym aby wrócić ale tylko umowa o pracę mnie trzyma nie uśmiecha mi się pracować na zleceniu pozdrawiam wszystkich pracowników którzy odeszli i zostali

Zdziwiony
@Byly

Bardzo dobre podsumowanie. Ja także pozdrawiam Cię i życzę samych dobrych dni w Nowym Roku 2022.

Czyszczarka

Dlaczego nie dostaje nowych patyczków do czyszczenia wyrobów co to ma znaczyć czy wy ze śmietnika wyciągacie te gąbki są strasznie brudne i śmierdzące kto tym się zajmuję dokładnie

@Czyszczarka

Idź do bociana bocian ma to ci da

@Czyszczarka

Czy dostaniemy jakieś benefit na święta nowy rok czy jak zawsze Pinokio z dyrekcji będzie ściemniał

Mirek ochroniarz

Witam czy ktoś z was wypełnił już wniosek o bon świąteczny bo dzisiaj dostałem do wypełnienia ciekawe ile do stanę bo w tamtym roku nic nie było przez pandemię ale w końcu coś myślą o pracownikach

Ja dostałam 500+50 za kablowanie

Wesoły

Witam szukam pracy mam pytanie czy u was w porcelanie są wolne etaty zostawiłem CV ale wolę dopytać na forum czy słyszeliście czy gdzieś potrzeba pracowników dziękuję z góry za jaką kolwiek odpowiedź

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 24 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"