Hicron Sp. z o.o.

2.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Hicron Sp. z o.o.

pozdrawiam HR Nowy wpis
Kandydat

Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem, która przeszła w swoim życiu już trochę rozmów i poznała wiele stylów prowadzenia rozmów, rozmowę w firmie Hicron określam słowami: (usunięte przez administratora) pretensjonalność, niekompetencja. A teraz konkrety: - na początku otrzymasz odklepane litanie, co firma daje, potem następują pytania, - pytania rodem z poradników internetowych, jak przeprowadzić rozmowę z kandydatem, co rozczarowuje, biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie, którym pani rekruterka chwali się na swoim profilu w pewnym znanym serwisie, - ton rozmowy pretensjonalny, wyrażający zarazem zniecierpliwienie i znudzenie wykonywaną pracą, - odpowiedzi pani rekrutującej na zadawane przez mnie pytania są zdawkowe (nie mylić z rzeczowymi), a przyjęty przez nią ton głosu daje do zrozumienia "czy jesteś nierozumny, że o to pytasz?" - drążenie tematów dotykających życia prywatnego i jednoczesne zaprzeczanie, że to właśnie robi, - wyśmiewanie podjętych przez kandydata decyzji, wyraźne sugerowanie, że jest głupcem (nawiązywanie do braku logiki w działaniach). Z rozmowy zrezygnowałam w połowie. Powiedzmy sobie szczerze - skoro taki jest pierwszy kontakt, to raczej nic dobrego nas potem nie spotka. Pani rekruterka próbowała się wygładzić, tłumaczyć, ale zakończyłam szybko tą żenującą rozmowę. Podsumowując - tak, jak już niektórzy tutaj wspomnieli - te wszystkie piękne hasła ze strony internetowej o wartościach etc. to faktycznie bajdurzenie, bowiem jak można mówić o "zorientowaniu na człowieka", gdy w taki sposób się postępuje z potencjalnym pracownikiem? Słowa z ich strony: "Nie tylko my wybieramy Kandydata, ale także Ty nas.". That's the point. Pozdrawiam serdecznie rekrutującą i oraz życzę powodzenia zespołowi Hicron. Przyda się, biorąc pod uwagę, jakich ludzi dobierają sobie do współpracy.

Łucja Nowy wpis
@pozdrawiam HR

Jakich obszarów życia prywatnego dotykała ta rozmowa?

Pytanie Nowy wpis

Jak się pracuje z ludźmi z Hicron Sp. z o.o.?

Maku Nowy wpis

Niech nie zwiedzie Was blask budynku w momencie otrzymania oferty pracy. Kiedy będziecie mieli okazję poznać prawdziwe oblicze, będzie już za późno..

Czy Hicron Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

ktoś

Tak, za 150zł

Aaa
@Pytanie

koszt dla pracownika to 50zł, 150 zł jest w przypadku kiedy do multisporta chcemy dodatkowo kogoś dopiąć

Justyna
@Aaa

To i tak nie jest dużo, zawsze można sobie rozdzielić te koszty :)

Rozmowa kwalifikacyjna
Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Hicron Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Linux & Network Specialist

Czy w Hicron Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

b2b

tak

Jakie godziny pracy obowiązują w Hicron Sp. z o.o.?

Aaa
@Pytanie

wszystko zależy od działu (czy są grafiki pracy) i od dogadania z przełożonym. niektórzy pracują 7-15, niektórzy 10-18

Aneta

@ktoś łee to chyba słaby interes..

Tom
 Problem

Jakiś czas temu trafiłem do tej firmy, skuszony tym, że sprawiała dość dobre wrażenie na zewnątrz (PR). Zarobki, ze znajomością języków obcych i doświadczeniem w branży, jak na kasie w dyskoncie. Pewnie, moja wina, że się na to zgodziłem, ale po prostu mi w tamtym momencie zależało na rozwoju i liczyłem na uczciwe podejście. Podejście do zarządzania typowo polskie (traktowanie pracowników przez szefa jak nieodpowiedzialne dzieci i "grożenie palcem" na zapas), jakaś dziwna mentalność i nazywanie ludzie "załogą". Szybko się stamtąd zawinąłem.

Lidia
@Tom

Mógłbyś powiedzieć, na jakie stanowisko aplikowałeś i jak długo pracowałeś w firmie? Sam wspominasz, że szybko zmieniłeś pracę, a wydaje mi się, że trzeba popracować dłużej w jednym miejscu, by móc się rozwijać i awansować. Napisz proszę, co dokładnie oznacza ta "dziwna mentalność". Twoje wskazówki mogą być przydatne dla innych

Basia

@inna a może karty teraz w okresie świątecznym daja ?

Na jakie benefity można liczyć w Hicron Sp. z o.o.?

Inna
@Pytanie

Dodatki takie jak medicover, dofinansowanie do okularów, multisport, świeże owoce raz na jakiś czas, komputer i telefon służbowy w standardzie. Wewnątrz też się dzieje dużo akcji. M.in. rywalizacje sportowe za które można zgarniać bony pieniężne.

Arqan

Żenujące podejście do kandydata w procesie rekrutacji. Po pierwszej (wewnętrznej) rozmowie technicznej zostałem skierowany na rozmowę techniczną z ich klientem. Kilka dni później otrzymałem odpowiedź, że mam za długi okres wypowiedzenia (o którego długości doskonale wiedzieli). Następnie zostałem powiadomiony, że mają innego klienta, który może poczekać i obejdzie się bez kolejnej rozmowy rekrutacyjnej. Dwa dni później dowiedziałem się, że jednak musiałbym po raz trzeci (!?) przechodzić rozmowę rekrutacyjną, po czym dałem sobie spokój. Całość "rekrutacji" od pierwszej rozmowy zajęła praktycznie miesiąc. Jedyne informacje jakie w tym czasie dostawałem pochodziły od zewnętrznego rekrutera, ponieważ firma nie była łaskawa sama o niczym informować.

ja

Atmosfera w firmie dobra, pracowałem już jakiś czas temu, dobrze wspominam. Warunki pracy elastyczne, do dogadania wszystko, czasem trzeba zostać dłużej, a innym razem wyjść wczesniej. Jako IT rozmawiałem z większością firmy personalnie i na samą pracę niewiele osób narzekało, raczej na jednostki(niektóre już nie pracują z tego powodu), ale nigdzie nie jest idealnie. Wszelkie nieporozumienia dało się przedyskutować, o mobbingu nie było mowy. Tak, jak się postarasz to można otrzymać kilka nieprzyjemnych słów i a czasem nawet spontaniczne wypowiedzenie. Zarząd wyluzowany, choć też czasem popełnia błędy. Urok polskiej firmy. Trzeba robić swoje, a firma będzie o ciebie dbała. Jak dla mnie w dziale IT pieniądz się nie zgadzał, więc po zrobieniu swojego poszedłem się gdzieś sprzedać drożej.

Ona
@ja

Cześć, możesz napisać gdzie poszedłeś sprzedać się drożej?... może być na priv.

Marta

@ja takie rozbudowane wypowiedzi wiele wnoszą, każda osoba odwiedzająca ten wątek bardzo doceni tak dokładny, szczegółowy opis miejsca pracy. Jednocześnie zachęcam innych byłych lub obecnych pracowników do pozostawiania swoich przemyśleń na temat pracy w Hicron, w wątku panuje mały ruch od około roku, miło byłoby gdyby ktoś z Was zechciał podzielić się swoim doświadczeniem z pracy w tym miejscu.

Marta

@Torn nie znam odpowiedzi na te konkretne pytania, może będzie w tej kwestii mógł pomóc ktoś zatrudniony obecnie w firmie. Jednak zachęcam do zapoznania się z treścią wywiadu jakiego udzielili przedstawiciele Hicron Sp. z o.o. dla portalu GoWork.pl http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,198578,wywiad-pawel-kresak-marta-zerka Być może informacje w nim zawarte będą dla Ciebie pomocne.

Torn

Czy ktoś ma informację na temat tego jak wygląda rekrutacja/praca w dziale programistów Java? Jest sporo ogłoszeń, ale bardzo ogólnych. Wiadomo jakie projekty robią, w jakich technologiach itd?

Marta

@Starterzdecydowałeś się na aplikację do firmy? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda proces rekrutacyjny do Hicron oraz jak wyglądają pierwsze dni pracy nowego pracownika.

Starter

Pytanie o zarobki dla Młodszy Konsultant SAP ABAP bez doświadczenia. Drugie pytanie jak wygląda praca Młodszego Konsultanta? Pozdrawiam

Były_pracownik_usa
@Starter

Naprawdę spoko stawki, zawołaj jakieś 3-4 netto i negocjuj potem w miarę nabywania doświadczenia. Super firma żeby poznać abapa.

Edyta
@Starter

Tez bardzo chętnie dowiem się coś więcej na temat rekrutacji i początków w firmie :) czy osoby bez doświadczenia są tam mile widziane i jak ten brak doświadczenia jest odczytywany przez innych? Chętni do pomocy? Pozdrawiam

normalny

Nie wytrzymam , ludzie ! Ogarnijcie się ! Czego wy się spodziewacie ? Że ktoś nad wami będzie się pochylał i wszystko na talerzu podawał ? To jest branża IT ! Tu trwają projekty z terminami ! Tu leci SLA na serwisie ! Nikt niema czasu na młodą gimbazę specjalnej troski lub zużywających się psychicznie "doświadczonych roszczeniowców" .... Mobing ? upokorzenia ? chyba ktoś jest przewrażliwiony !!! nacisk kierowników projektu lub serwisów na pracownika to chleb powszedni w każdej firmie IT. Szukacie wyluzowanych "kierasów" ze sweet focią na fejsie, gdzie za przekroczone SLA i ryzyko zerwania umów z klientem poklepią po ramieniu ?? Powodzenia :) kopa i (usunięte przez administratora) br /> Pracowałem w IBM, HPE, Itteligence, od 2008 jestem w "branży" .... w Hicron jest całkiem umiarkowanie. Firma jak firma, zasady proste a ludzie robią swoje. PS. Obecnie na liście mailingowej jest 268 osób, to że jednego dnia widziałeś/aś 40 -50 osób to znaczy że reszta jest na projektach lub HO (home office ). PS2. Jeżeli zostałaś/eś "upokorzony" "oszukany" itp. to idź do sądu pracy, lub nie hejtuj bezpodstawnie.

ale masz na myśli to ze jest teraz spora rekrtuacja?

były pracownik

Ta firma to porażka - pracowałam bardzo krótko i zdążyłam doświadczyć mobbingu, nieprzyjemności, próby oszustwa. Zdecydowanie nie polecam!!! Lepiej trzymać się od tej firmy z daleka...

Zostaw merytoryczną opinię o Hicron Sp. z o.o. - Wrocław

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Hicron Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hicron Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Hicron Sp. z o.o.