DERKOM sp.j.

Opinie o DERKOM sp.j.

Radek

Firma dobra a jak z atmosferą? Jaka umowę proponuje firma na poczatku?

marson

Witajcie Chciałem zapytać, rozważam skorzystanie z oferty derkomu na światłowód, mógłby się ktoś wypowiedzieć jak działa? Zaznaczam chodzi o światłowód, nie o radiówkę. Dodatkowo, jak to wygląda? jest jakiś router czy coś? Ja wiem, że to forum jest o pracy ale nie mogę znaleźć żadnych opinii nt. samej usługi.

Pracuję już rok, jest to moja pierwsza praca jak na razie nie zamierzam zmieniać, atmosfera dobra, zgrany zespół.

gość
@Gość

a czym się tam zajmujesz ?

mateusz

Zaufana i sprawdzona firma

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie DERKOM sp.j.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w DERKOM sp.j.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Rekin

Atmosfera w Derkom jest bardzo fajna, z miła chęcią przyjeżdzam do pracy. Ogólnie to warunki są dobre, praca stabilna. Polecam

Lem

Ping moze i dobry ale co z tego jak mi neta rozłącza co 5 minut ?

Koordynator
@Lem

Jak przeszedłeś z radia na FTTH to nie wpinaj anteny do POE bo sesje zapinasz dwa razy hehe

Specjalista IT
@Koordynator

Jeśli nawet przeszedł na FTTH to sprzęt odbiorczy antena + okablowanie + zasilacz POE został zdemontowany więc nie ma czego wpinać :)

Specjalista IT
@Lem

To zgłoś to do BOK , dać ci numer tel ?

Koordynator

Szukam właśnie informacji o firmie Derkom, przeczytałem sporo Waszych opinii ale dalej mało z nich wynika. Jestem neutralna osobą na tym forum bo z powyższą firmą nie mam nic wspólnego. Nie jestem pracownikiem ani klientem. Bardzo podobało mi się kilka wzmianek: 1. Jeżeli internet nie działa to nie ma co pisać na forum jaka to firma jest zła tylko zadzwonić na biuro i zgłosić usterkę jak pisała Pani Julita. 2. Oprócz tego co napisał Ktośzdoświadczeniem w przypadku źle działającego internetu radiowego może to być dodatkowo modernizacja sieci. Zdarza się tak, że powstają nowe lesze nadajniki przez co inne są likwidowane bo jest podpięte kilka osób gdzie koszty utrzymania nadajnika są nieopłacalne. Nie zawsze nowy nadajnik będzie tak blisko jak był wcześniejszy a sektor dokładnie tak samo skierowany przez co antena odbiorcza traci na sygnale. Ponad to oprócz zarastających drzew w lecie mogą być też budynki nowo wybudowane, które zasłaniają sygnał i bez zmiany nadajnika się nie obejdzie ale, żeby dział IT wiedział o niedziałającym internecie trzeba to zgłosić na biuro. W przypadku radiówki jest wiele czynników, które wpływają na internet. Ktoś może mieć taryfę 20Mb a wystarczy ze zasilacz POE będzie uszkodzony i promiennik zamiast zapinać się na 100Mb zapnie się na 10Mb więc wiadomo, że 20 nie osiągniemy. Co do internetu światłowodowego każdy wie, że jest lepszy. Jak działa to działa i nie ma opcji, żeby działało troszkę to nie radiówka. Pytanie dlaczego może nie działać: Jeżeli jest sygnał warto sprawdzić konfigurację routera (chociażby po wifi) jeżeli była ustawiana nazwa SSID np. DerkomDom a wyświetla np. tp-link to prawdopodobnie urządzenie zresetowało się do ustawień fabrycznych. Dlaczego? Brak prądu w dostawie/ migotanie prądem raz jest za chwile nie ma- urządzenie wariuje lub ktoś sam nawet ścierając kurze mógł nadusić malutki przycisk reset. Co jeżeli dioda PON się nie świeci na zielono i sygnału brak... -Uszkodzony spaw u klienta w domu -Uszkodzona końcówka światłowodu w domu bądź na zewnątrz -Przerwany lub przegryziony kabel kliencki (Bez odpowiednich urządzeń sami nie naprawicie powyższych punktów) -Awaria magistrali. Może zdarzyć się, że ktoś ścinał drzewo i poleciało na magistrale lub np TIR zaczepił o obwisającą magistrale i na to firma nie ma wpływu. Nie ważne czy to będzie Derkom czy XYZ sp.z o.o. Mówię o magistrali napowietrznej bo ona jest bardziej narażona niż ta w studzienkach. 3. Na jaką umowę można liczyć: zlecenie, o pracę czy może B2B? 4. Szukacie pracowników?

Nordis

Witam, Klimat w firmie w porządku, ekipa zgrana. Jeśli chodzi o formę zatrudnienia to kwestia dogadania z właścicielem, a kasa zależna od stanowiska - acz bez szału. Ogólnie na plus, jak ktoś zainteresowany to można próbować. Zdaje się, że ciągle szukają techników. Pozdrawiam

Były klient
@Nordis

Witam. Mam inne spostrzeżenia, całkowicie odmienne. Nie widać zgrania ekipy. Ogólnie na plus???Co? Zarobki? Atmosfera? A może remont w zimie? Strach było wchodzić ,kurz, hałas,zimno... żenada.

Julita

@Gregor, faktycznie, niewiele póki co na forum znajduje się wypowiedzi osób pracujących w DERKOM. Może gdy zadamy jakieś szczegółowe pytania, to więcej osób będzie w stanie na nie odpowiedzieć. Co chciałbyś konkretnie wiedzieć o pracy w DERKOM?

@Julita

Ile można zarobić pracując w firmie DERKOM ?

@Adam

@Adam, widzę, że jesteś zainteresowany podjęciem pracy w DERKOM. Masz już doświadczenie w branży? Ciekawa jestem, czy wysłałeś już swoje CV czy na razie jeszcze się zastanawiasz. Daj znać, gdy się zdecydujesz!

Julita

Czy to jedyna forma umowy, jakiej można się spodziewać podejmując pracę w DERKOM, czy też jest szansa na otrzymanie stabilnej umowy o pracę na dłuższy okres czasu? To istotna kwestia dla osób chcących podjąć zatrudnienie w tym miejscu. Czy możesz doprecyzować tę kwestię na forum?

pomocnik
@Adam

najniższą krajową :)

Julita

@anonymous to dobrze, że jesteś zadowolony jako klient z usług DERKOM sp.j. Czy myślisz, że satysfakcja klienta i jakość usług przekłada się na zadowolenie pracownika z pracy? Myślę, że to może być istotna informacja na forum.

witam mam od niedawa założony światłowód i naprawde śmiga internet jak trzeba mialem z innej firmy światłowód to porażka w tej chwili nie widze lepszego dostawcy internetu polecam Derkom jako firme

Julita

Skoro wszyscy klienci mają jakieś sugestie do prędkości internetu z DERKOM sp.j. to czemu nikt nie wzywał serwisu? Może jest tak jak napisał @Ktośzdoświadczeniem, że antena się przesunęła lub coś podobnego.

klient Derkomu

Drugi rok umowy a mi nie udało się ich złapać na przerwie w dostawach internetu na dłużej niż pół godziny krótsze przerwy tylko dwa razy (raz z tego podczas silnej burzy). Szybkość transferu zwykle nieco powyżej tej z umowy choć zdarza się w godzinach szczytu że spada PONIŻEJ 50% transferu "umówionego". Nie jest źle i - oby tylko gorzej nie było i musiałbym być wielką mendą aby się czepiać. Jeśli były jakieś problemy to z routerem (konfiguracja), a z tymi radzę sobie sam i nigdy nie była potrzebna interwencja serwisu firmowego. Czy polecam firmę? W moim regionie tak, ale ukrywają aktualne plany cenowe na swojej stronie i trzeba osobiście "zasięgnąć języka" bezpośrednio w siedzibie firmy bo w internecie nijak nic o cenach internetu aktualnych znaleźć nie mogę na ich stronie. Spróbuję jeszcze przez inne punkty dostępowe (innych operatorów) bo mogą ukrywać przed swoimi klientami atrakcyjniejsze od starych promocje czy zniżki..... a może to tylko moje podejrzenia i nie chwalą się aktualnymi cenami nigdzie.

Ktośzdoświadczeniem

Sprawa z internetem wygląda tak że jeśli ktoś ma internet światłowodowy to jest ok i to pozostaje bez komentarza bo po prostu tak jest (jakby co to mam dane z miejscowości Zawada jeśli chodzi o światłowód). Jeśli znowuż chodzi o int. radiowy to jest różnie. Podczas pierwszego montażu i do około roku po nim jest ok. Dalej mogą się pojawiać problemy. Najczęstsze przyczyny tych problemów : 1. Drzew urosło u sąsiada i przysłoniło antenę. 2. Wiejący wiatr obluzował/obrócił antenę. 3. Deszcz, mróz, wilgoć, słońce zniszczyły przewód antenowy. 4. Na drodze miedzy nadajnikiem a anteną klienta pojawiły się przeszkody najczęściej w postaci wzrastających drzew. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku przeszkód typu drzewa, jest podwyższenie masztu/rurki mocującej na której przyczepiona jest antena.

Łysy HGW

Zgłoś na serwis na pewno pomogą

bru

i jak fimalnie się ta sprawa skończyła, dlaczego nie miałaś internetu? mam nadzieję że realnie i skutecznie pomogli. tym bardziej że marek powyżej pisze jednak o świetnym serwisie który zawsze jest na czas, bo już nie wiem za bardzo komu mam w tej kwestii wierzyć

niezadowolona

Serwis na czas ? to proszę mi powiedzieć dlaczego czekałam aż tydzień żeby ktoś sprawdził dlaczego nie mam internetu ?

cardi

pracuję w Derkomie..... na zlecenie bo tak mi odpowiada... to moje zajecie dodatkowe...montuję nata radiowego... praktycznie same montaże lub demontaże anten jak już klient podpięty pod światełko....na serwis 3-4 razy w miesiacu i to najczesciej z winy klienta.... albo router sie zawiesi i bida zamiast wyłaczyc zrobi reset .. wypłata w terminie.... zgodnie z wypracowanymi godzinami...fakt nie kokosy ale ok.. jak podniosą ustawowo minimalną stawkę za godzinę to bedzie cacy. relacje z innymi pracownikami i szefostwem sa ok.... te narzekania to chyba konkurencja .... bo ostatnio sporą przepięć do derkomu robiłem ... ehhhhh ...

Zbynio

Brak w tej firmie zarzdzców każdy robi co chce i pozniej wychodza maniamy i jeszcze te rozliczenia z materiałow flopy kolki itp instalator montuje a nie jest biurowcem magazynier jest od tego ile daje na budowe porazka pracowalem tam ale nie polecam 4 kierownikow i nikt nic nie wiem kase brac i sie nie przejmowac

na wlasnie zyczenie

jestem na bezrobociu mozna powiedziec ze na wlasne zyczenie - tak wlasciwie to nie bardzo orientuje sie czego mozna tutaj sie spodziewac - tylko tak pytam czy moze tutaj sie rpaca dla mnie znajdzie bo szukam szukam szukam i nic dla mnie nie ma . zaluje ze poprzednia prace rzucilem ale teraz czasu juz nei cofne.

Zostaw merytoryczną opinię o DERKOM sp.j. - Zamość

• Jak się pracuje w DERKOM sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy DERKOM sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DERKOM sp.j.?

DERKOM sp.j.