Opinie o Hemmersbach GmbH&Co.KG w Bielany Wrocławskie

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Hemmersbach GmbH&Co.KG. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach GmbH&Co.KG o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach GmbH&Co.KG w Bielany Wrocławskie

gosc

ostatnio był gość chętny na magazyniera,stawka 2800 brutto.Dziękuje,do widzenia....

marta
@gosc

a może taką stawkę dać kierownikowi za nic nie robienie tylko siedzenie 8 godz zamiast 8 lub pięciu tys

Wiktor

Pracowałem krótko na stanowisku Serwisant Sprzętu IT i tej pracy miło nie wspominam. Atmosfera w pracy była toksyczna. Dostawałem komputery do serwisu i miałem pakować w szybkim tempie. Nazwa stanowiska raczej wskazuje na ulepszaniu komputerów, a nie na pakowaniach komputerów, Jak już pakowałem te komputery, to nie powiedziano mi o minimalnej liczbie komputerów do wykonania, może bym się zmobilizował nadludzkim wysiłkiem. Podczas zwolnienia po miesiącu dowiedziałem się o niezadowalającym tempie. Nie pozwolili mi się sprawdzić przy prawdziwym projekcie, podobno z wieloma komputerami do wykonania.

@Dominika

@Dominika Chyba chcieli sprawdzić nieoficjalnie naturalne tempo. A co do pracy, to długo po zwolnieniu dochodziłem do siebie. I do dziś nie mogę znaleźć pracy. Ta toksyczna atmosfera pracy mnie złamała i jestem na rozdrożu

@Wiktor

A nie myślałeś, żeby na samym początku samemu dopytać? I te komputery chociaż faktycznie sprawdzone już były gdy je pakowałeś?

XD
@Wiktor

Co rozumiesz przez szybkie tempo i nadludzki wysiłek, jak poza tobą sześć innych osób robiło to samo i dawały sobie rady bez szczególnego wysiłku ;)

Rozpakowywałem, pakowałem i konfigurowałem

@Dominika

Byłem odpowiedzialny za konfigurowanie, rozpakowywanie i pakowanie

@Wiktor

Rozumiem, to co, może oni badają w tej sposób naturalne tempo pracownika? Dlatego nie udzielili więcej info?

Wiktor Nowy wpis

Teraz stawki są wyższe 3100 + premia

ggos
@.

nie no.....szaleństwo jak na stawkę brutto. W biedrze będą rządzić....

@ggos

A praca jest na 3 zmiany czy tylko na rano? W weekendy trzeba robić nadgodziny?

DE Nowy wpis
@.

Napisz jaka premia. Na umowie próbnej nie ma premii, a na pierwszej umowie czasowej 200 zł brutto. Śmiech na sali.

marta Nowy wpis
@gosc

Czy Hemmersbach GmbH&Co.KG zapewnia kartę multisportu?

Czy dużo osób jest zwalnianych po okresie próbnym? Czy bardzo trzeba sobie zasłużyć na nie przedłużenie umowy po okresie próbnym, czy dają czas i szansę na wdrożenie? Jeśli ktoś widział błędy i je poprawia, chodzi do pracy, przyjmuje krytykę spokojnie i robi, tak jak każe menadżer, to kogoś takiego zwolnią? Czy można liczyć na podwyżkę po okresie próbnym? Mowa o pracy w biurze

DE
@Anonim

Nikt Tobie nic nie powie o błędach. Dowiesz się dopiero jak zobaczysz obciętą premię. Też to podnosiłem na rozmowach, ale oni nie mają zwyczaju rozmawiać z pracownikami. Jesteś (usunięte przez administratora)do roboty, a nie do zabierania głosu.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Hemmersbach GmbH&Co.KG? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Kierowca kat. C
STB TRANS Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik ochrony - budowa, Magnice, 24/48
Bielany Wrocławskie
Seris Konsalnet Holding S.A.
logo firmy OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO SUPER OFERTA (m / k)
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Pracownik produkcji / Monter maszyn i urządzeń
Axito Sp. z o.o.

Czy dużo osób jest zwalnianych po okresie próbnym? Czy bardzo trzeba sobie zasłużyć na nie przedłużenie umowy po okresie próbnym, czy dają czas i szansę na wdrożenie? Jeśli ktoś widział błędy i je poprawia, chodzi do pracy, przyjmuje krytykę spokojnie i robi, tak jak każe menadżer, to kogoś takiego zwolnią? Mowa o pracy w biurze

@Anonim

Musiałbyś bardzo się starać żeby cię zwolnili. Nikt raczej tutaj nikogo nie krytykuje, szczególnie na początku kiedy wiadomo ze ludzie się uczą. Moim zdaniem jeśli jakiś SDM Cie krytukuje (nie myl z konstruktywna rozmowa, która ma cię pomoc) to lepiej zmień sobie dział. Szkoda czasu na ludzi, którzy krytykują bez powodu innych tylko dlatego ze wydaje im się ze mogą. Z moich obserwacji wynika, ze raczej takich SDMow w Hemm nie ma. A jak są to dawaj na nich HR i ich przełożonego i niech się uczą soft skill. Każdy ma czas na naukę i jak ma fajny team to szybko się wdroży.

@Mamut

Okey, dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy mogą zwolnić z jednego powodu, np. Z powodu nie pisania e -maili tak jak powinny być pisane, mimo innych obszarów poprawnych, mimo, że w innych obszarach nie ma zastrzeżeń? Nie chodzi o język angielski, czy inny, ale o sposób redagowania odpowiedzi.

@Anonim

Mowa oczywiście o okresie próbnym tym 3- miesięcznym.

@Mamut

Okey, dziękuję za odpowiedź. A jeśli ktoś robi jeden błąd w okresie próbnym, chodzi o redagowanie wiadomości, a na innych obszarach nie ma zastrzeżeń czy w takim przypadku przez jeden błąd kogoś zwolnią? Nie chodzi o poziom językowy, ale o redagowanie i sposób komunikacji w tych wiadomościach. Bo dostałam informację, że to ważna kwestia, teraz to jest sprawdzane. Czy przez jedną wiadomość mogą kogoś po okresie próbnym zwolnić ? :(

@Anonim

Nie, nikt nikogo nie zwolni za 1 błąd ani 5 ani nawet 10. no chyba, ktoś robią ciagle te sam błąd 10 razy to znaczy ze coś z nim jest nie tak :p nie ma lepszej nauki niż błędy. Jeśli tylko wyciągasz wnioski i się na nich uczysz to rób ich ile chcesz :)

DE
@Anonim

(usunięte przez administratora) prawda co tam pisze Pracownik. Premie są uznaniowe, a tylko znajomki ze ścisłego grona mają stałe premie. Pomylisz się raz i po premii.

Praca w biurze Bielany Wrocławskie porażka. Pokoje 2 osobowe czyli samotność depresja ponury budynek na stołówce umieralnia. Na dodatek Polska ma naprawiać błędy które robią Amerykanie w magazynach w systemie bo są leniwi czyli Polacy mają być sługusami.

Cześć, wiadomo na jaką podwyżkę można liczyć po okresie pracy? Ile procent średnio lub jakiej kwoty się można spodziewać? Mowa o pracy w biurze.

tomasz

pracowałem tam parę lat zostałem zwolniony sam nie wiem za co pozdrawiam kierownika który mnie zwolnił mam nadzieję że kiedyś przyjdzie i kolej na ciebie

Czy firma Hemmersbach GmbH&Co.KG kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Mark

No pewnie, ze tak

Czy zdarzają się nadgodziny w Hemmersbach GmbH&Co.KG?

Były TL

Zależy od działu.

Zniesmaczony

Lepiej zapytać, czy się one nie zdarzają. Zdarzają się, i to często. Ale żeby dostać za nie wynagrodzenie, to już gorzej.

Lidia
@Zniesmaczony

To w jaki sposób się rozliczacie z tych nadgodzin? Dniami wolnymi czy jest jakiś inny sposób?

Zniesmaconyana
@Zniesmaczony

Jak jesteś(usunięte przez administratora) pozwalasz sobie pracowac za darmo to do kogo masz pretensje? 500 zł za dobite to ciekawa propozycja

Rafał
@Zniesmaconyana

500 zł za co? i weź napisz ile kasy jest tu za pracę? ale bez nadgodzin, bo poza pracą też jest życie.

e

pani chrabianka jak zwykle pewnie wzieła sobie wolne przed świętami bo ona ma rodzinę pamiętaj nie tylko ty ja masz i co roku tak robisz pamiętaj nie tylko ty jesteś są też inni daj im szansę kto z nią pracuje wie o kogo chodzi

X
@e

Kto to Chrabianka? :)

x
@X

taka, co nic nie, robi i ma, płacone za, to i oczekuję pomocy od innych

Z
@x

Może się wam wydaje że nic nie robi? Nikt nikomu za nic nie robienie nie płaci. (usunięte przez administratora)

@Z

Tu w pracy trudno o zwolnienie? Pytam wstępnie, bo skoro sugerują nic nie robienie i takie luźne podejście z góry co do tego... a rotacja jak? i kiedy firma kogoś ostatnio zwolniła? była kiedykolwiek jakaś dyscyplinarka?

Zniesmaczony

Nie jest to firma, która zachęca do pozostania dłużej. Zahaczyłem o kilka działów w tej firmie, pracownicy nazywali to awansowaniem. Na serwisie masz do wyrobienia normę naprawionych komputerów. Jak ją spełnisz, dostaniesz jakiś ochłap nazywany premią. Wyrobisz kilka sztuk ponad normę, dostaniesz coś przypominającego premię. Któryś komputer, który naprawiałeś, wrócił z reklamacją? Wszystko, co wyrobiłeś do tej pory przepada w kieszeni pracodawcy i zostajesz z marną podstawą, która jest niewspółmierna do czasu, jaki poświęcasz, pracując w nieklimatyzowanej hali. System ITSM to dla nich enigma. Wszelkie zgłoszenia, które wpadają do techników na help desku są obsługiwane przez współdzieloną skrzynkę pocztową + kulawą bazę danych Access, gdzie nie ma możliwości audytowania i daje duże pole do mobbowania, jeśli się podpadnie przełożonemu. Masz opinię na jakiś temat odmienną, niż twój kierownik? Cyk, zgłoszenia, które obsługiwałeś, nagle mają wyczyszczone pola, bez informacji dot. zgłoszenia, zgłaszającego, cokolwiek. Spróbuj pójść z tym do managera celem rozwiązania tej sprawy - jeszcze dostaniesz opierdziel, że to w ogóle zgłaszasz.

Kamil
@Zniesmaczony

Slyszalem ze na hali jest ciezko :/ Ja pracuje w biurze i warunki sa naprawde ok.

Jaka jest kultura pracy w Hemmersbach GmbH&Co.KG?

Zniesmaczony

Co pracy, przepraszam bardzo? Tam nie ma kultury pracy, jest ciśnienie na wyniki kosztem jakości - a spróbuj popełnić błąd, to cała premia, jaką wypracowałeś może Cię pocałować na do widzenia.

marian

zamiast na prawiać to psują nie polecam

Możliwe, ale serwis dobry

@.

Dobry, aby kilkukrotnie coś reklamować. Niestety, z racji tego, że na technika serwisu biorą każdego, kto rozróżnia min. 50% gniazd I/O płyty głównej sprzed dekady, poziom napraw jest niestety niski. Pracowałem w tej firmie i niestety ważniejsza jest dla nich ilość, nie jakość. Naprawa min. 25 laptopów dziennie to norma, chyba że trafiają do Ciebie egzemplarze "dla graczy", wtedy jesteś traktowany specjalnie. Możesz pracować i po 12h dziennie, aby wyrobić normę, a wystarczy, że wrócą do naprawy z 3-4 egzemplarze i firma zabiera Ci wszystko, co wypracowałeś ponad normę.

Mariusz
@Zniesmaczony

Dobrze że tak dokładnie to ująłeś. Czyli jak wracają do naprawy to nie ma premii wcale?

@.

taki dobry że szok ktoś mi laptopa tak zrobił że szok nie muwiąc o lutowaniu zanioslem go do elektronika i mówił panie kto to Panu robił nie polecam a laptop po naprawie u elektronika działa już lata

@marian

Czyli nie pytali nawet czy zgadzasz się na to lutowanie? I w sumie to chyba nic takiego mu nie dolegało skoro tamten pan tak szybko go ogarnął?

@Dominika

a niby skąd miałem wiedzieć co będą z nim robić wróżka nie jestem jak by nic z nim nie było nie chodził by gorzej

@marian

No ja nie wiem, przed usługą bym spytała, bo to tani sprzęt nie jest przecież i w ciemno nie chciałabym, żeby ktoś się tym bawił. Więc chyba warto pytać?

Były TL

Cześć. Chciał/abym też podzielić się swoim doświadczeniem pracy w tej firmie, ponieważ nie zgadzam się z tym, że jest WSZYSTKO AŻ TAK ŹLE, bo z mojej perspektywy tak nie jest. Spędziłem/am tu 4 lata i na ogół jestem zadowolony/a z tego doświadczeniem, aczkolwiek były w tej pracy spore minusy, które wypunktuję niżej. Ostatnie 2 lata spędziłem/am na stanowisku kierowniczym, 2 poprzednie na specjalistycznym, więc poznałam zakład od różnych stron. Moje obserwacje dotyczą działów IT Service Desk/IT PMO/ DevOps i Marketing. Zacznę od plusów. 1) Ludzie: to prawda, że Hemmersbach jakimś cudem potrafi przyciągnąć na ogół spoko ludzi. W zespołach, w których mi się zdarzyło pracować atmosfera pracy była fajna, kierownik był wyrozumiały i nie było ani mega nieogarów, ani toksyn. 2) Dobre wyposażenie techniczne i warunki biurowe: praca w biurze najczęściej w pokojach gdzie mieści się jeden, dwa lub max 3 zespoły, czyli nie ma ogromnych Open Space. Mój zespół siedział zawsze w 10-osobowym pokoju max. Każdy ma duże indywidualne biurko, z 3ma monitorami, roślinami do zamówienia, dość wygodnymi fotelami biurowymi i własną szafką. Niektóre zespoły nawet zamawiali sobie głośniki na koszt firmy i słuchali muzyki wspólnie podczas pracy. W większości biur łatwo też jest o parking, jeżeli ktoś dojeżdża autem (co też może być dla kogoś minusem, kto nie ma auta/prawka, bo biura znajdują się daleko od centrum miasta lub w ogóle w innej miejscowości) 3) Niski próg wejścia: do Hemmersbacha łatwo trafić, jak szukasz pierwszej pracy w IT. Często biorą do pracy zaraz po studiach lub w ogóle bez studiów, po latach w innej branży lub po prostu, bo jesteś zaradny. 4) Wbrew pozorom, „scope” jest dość szeroki w porównaniu do tego, co można spotkać w korpo. Można się nauczyć wiele rzeczy i zdobyć cenne na rynku umiejętności. Poszerzyć swój „scope” o to, co cię interesuje i rozbudować swoje CV - dla chcącego nic trudnego. 5) Szybki rozwój wewnątrz firmy: to jest dobra firma na start w IT przez możliwość szybkiego awansu, i nauczenia się nowych rzeczy. W porównaniu do niektórych „lepszych korpo” na wrocławskim rynku, jest dość łatwo o awans w rok-dwa na stanowisko kierownicze. Niestety, to jest i minus i plus, bo łatwo o awans dlatego, że często dzielni i sensowni kierownicy/seniorzy odchodzą dość szybko przez niżej wypunktowane minusy, i zwalniają miejsca dla „świeżej krwi”, która też chce „popracować na CV”. Minusy: 1) Wynagrodzenie, szkolenia: jak to jest twoja pierwsza praca, to najprawdopodobniej wynagrodzenie jest odpowiednie do umiejętności, czyli niskie. Problem zaczyna się, jak zdobywasz doświadczenie i rosną twoje oczekiwania finansowe. Niestety, nie ma co się spodziewać aby firma na to zareagowała odpowiednio, bo najczęściej nie reaguje wcale lub bardzo śmiesznie (w stylu, 200zł brutto rocznie). O szkoleniach zewnętrznych w większości przypadków nie ma mowy, benefity są średnie (za multisport się płaci). 2) Płynność kadr: tu się siedzi najczęściej rok, max 2 i na ra. Zdobywasz pierwsze doświadczenie i odchodzisz, bo w innych firmach proponują więcej lub dużo więcej. Niestety, jako TL jednego z technicznych zespołów – cierpiałem/am na tym najbardziej. Nie ma szans zbudować mocny zespół, jak wszyscy wiedzą, że za te same 8h zarabia się gdzie indziej 2-3krotnie więcej. Sam/a odeszłam na 2krotnie wyższą pensję, lepsze benefity i możliwość szkolić się zewnętrznie. 3) Podwójne standardy. To jest coś, co mnie osobiście dotknęło bardzo mało, dlatego tyle przepracowałam w tej firmie, ale wbrew pozorom bardzo mnie to irytowało. W Hemie działa to tak: trafiłeś na szefa, który ma „dobry ranking” i dobre kontakty w zarządzie, cieszy się szacunkiem? Jesteś na wygranej. Masz możliwość pracy zdalnej na życzenie, lepsze podwyżki, szybszy awans.Taki szef zatrudnia spoko SDMów i TLów, bo ma na to kasę. Masz szefa, który jest po prostu szefem, „niżej w rankingu”? Masz prze…ne! HO, podwyżka? Zapomnij! Dodatkowo, jak się okaże, że ten szef „wyżej w rankingu” jest toksyną, to eskalacja do HRów nic nie da: pracownicy będą odchodzić co pół roku, a szef będzie siedzieć jak gdyby nigdy nic. 4) Micromanagement i brak HO. Nie ma HO dlatego, że nie ma zaufania i godnego traktowania pracy. Postawa: „bo jak inaczej sprawdzić, że ludzie robią robotę, jak nie ma ich w biurze?” Nie ma, że żyjemy w 21 wieku, są od tego szefowi zespołu, że jest to praca dla remote klienta, a więc i tak mamy SLA/KPI ilościowe, z których się rozliczamy. Nie dla Hemmersbach Poland! Niestety, walorem dla Hemmersbach Poland jest to, że w biurze są szklane ściany, i że Dyrektor może się przejść korytarzem i popatrzeć co każdy robi na komputerku. Stąd też micromanagement, bo ryba psuje się od głowy. Podsumowując: jest to dobra praca na początek, lub dla kogoś kto chce szybko awansować, gdzie można zdobyć kompetencje, i iść dalej na lepsze warunki. Ale jak się trafiło na niekoniecznie dobrego szefa - iciekać! Mam nadzieję, że dla kogoś ta ściana tekstu będzie pomocna :)

Zadowolony
@Były TL

Jako były pracownik IT w tej firmie podpisuję się rękoma pod tym wpisem. Wszystko się zgadza. Może tylko dodałbym, że HO jak najbardziej funkcjonuje , ale firma chciałaby aby pracownicy wrócili do biur i prawdopodobnie będzie do tego dążyć z czasem.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Hemmersbach GmbH&Co.KG?

sdasdfsdaf

1 Zgodzić się na oferowane zarobki. Więcej wymagań w sumie nie ma, o ile ktoś lepszy nie przyjdzie na rozmowę i nie spełni pkt. 1 :D

gosc

w sumie żadnych,biorą jak leci.

Koles
@gosc

Rozmowa z osoba rekrutujaca " w biegu". Moj poziom angielskiego, na podstawie jednego zdania, zostal otwarcie wysmiany (usunięte przez administratora). Wykazala brak profesjonalizmu.

Trzeba przyjąć warunki

@Koles

haha to musi byc ubogi ten twoj jezyk :P W wymaganiach nie bylo napisane jaki jest wymagany pozniom ? Po co martnujesz czas ludzi skoro nie spelniasz wymagan?

Wiecie, czy Hemmersbach GmbH&Co.KG udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Zależy od stanowiska z tym telefonem, komputer na 100%

Jak wygląda ścieżka kariery w Hemmersbach GmbH&Co.KG? Czy trudno jest zdobyć awans?

Mamut

Wg mnie jest łatwo, głównie dlatego, że nawet jeśli w twoim teamie nie ma obecnie takiej opcji to jest cała masa otwartych ról (lista jest na stronie) w innych teamach. Wewnętrzne przejścia są raczej mega łatwe.

zibi

czy hala to jest myjnia samochodowa plus odkurzanie tak jak robi to arecki z innymi może też wjade se umyć auto i odkuzyc

Jacek
@zibi

Może na początek powiedz ojcu żeby przestał się z tobą kapać potem zabierz się za auta

zibi
@Jacek

a ty tak robisz aha aha może też umyje twoje

Konrad

Przestrzegam osoby które chcą rozpocząć swoją pracę w tej firmie. Pracowałem w wielu firmach, ta była najgorsza, zerowe BHP( operatorzy wózka jeżdżą bez wyobraźni, na zakrętach gdzie nic nie widać jadą z pełną prędkością z uniesionymi widłami na wysokości klatki piersiowej, nie mówiąc już o paletach na magazynie które dosłownie wiszą na regałach i w każdej chwili mogą spaść i zabić pracownika). Pracownik tak naprawdę zarabia grosze jak zabiorą Ci premie to na wypłatę dostaniesz gdzieś ok 1900zł, śmiech na sali. Koordynatorzy chcą żeby robić 100 rzeczy na raz nie mówiąc już o tym, że musisz się o wszytko prosić, ja o głupie podłączenie drukarki do sieci musiałem się prosić miesiąc aż w końcu przyszedł informatyk i zrobił to w 2 min czy o dostęp do konta( musiałem prosić się ludzi żeby dali mi swój login i hasło żeby wykonać swoją pracę) a jak były przenoszone regały z jednego miejsca na drugie to pracownik musiał mieć swoje klucze, żeby je rozkręcić, bo lider miał to gdzieś żeby je załatwić i nic go nie obchodziło, miało to być zrobione i już!! Niektórzy pracownicy którzy pracują tam troszkę dłużej wykorzystują tych co pracują krócej a sami prawie całe dnie siedzą na telefonie i grają sobie w gry. Jeśli nie chcesz być wykorzystywany trzymaj się z dala od tej firmy, jedna zmiana to nie powód by być traktowanym jak (usunięte przez administratora) jest wiele innych firm za lepsze pieniądze

'
@Konrad

zgadzam się z tobą też każdemu odradzam

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach GmbH&Co.KG - Bielany Wrocławskie

• Jak się pracuje w Hemmersbach GmbH&Co.KG?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach GmbH&Co.KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach GmbH&Co.KG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hemmersbach GmbH&Co.KG