ZUT Wandalex

Opinie o ZUT Wandalex

Błażej Nowy wpis

Dzieje się coś w firmie, przestaliście być aktywni na wątku a ja interesuję się firmę pod kontem pracy, warto?

Jan Nowy wpis
@Błażej

W firmie sporo jest do poprawy ale wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma ????. Ja dobrych kilka lat pracuję i ogólnie można powiedzieć pozytywnie. Pieniądze zawsze na czas, wczasy pod gruszą, opieka medyczna, czasem fajna premia wpadnie, jest OK. Zainwestowali potężne pieniądze w wymianę maszyn, program, halę serwisową i nadal rozwijają. Po tych wszystkich inwestycjach i przy covidzie było trochę zamieszania ale widać już się sytuacja stabilizuje i coraz lepiej to wygląda. Ogóle polecam i pozdrawiam. JAN

MMK Nowy wpis
@Jan

Mówię jak jest :P

Weronika Nowy wpis

Skąd ta cisza? Zastanawiam się nad aplikowaniem do ZUT Wandalex? Przybliżysz mi przebieg rekrutacji tam?

Anonimowy Kandydat

Polecam przeczytać opis mojej rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Marketing Managera. Ogólnie pod tym kątem nie polecam tej firmy ;) https://www.gowork.pl/wdx-s.a.,1000388/rozmowy-kwalifikacyjne

Weronika

@Żandarm pytasz o mnie? Nie jestem w żaden sposób związana z firmą ZUT Wandalex. Jestem pracownikiem gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jak wygląda praca w firmie oraz by osoby, które na ten wątek trafiają szukając opinii o potencjalnym pracodawcy, mogły znaleźć tu pomocne informacje. Co jeszcze powinny one wiedzieć o tym miejscu pracy?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w ZUT Wandalex spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Weronika

Żandarm § 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy spotkałeś się z takim zachowaniem w ZUT Wandalex?

Nico
@Weronika

Wielokrotnie.

Żandarm
@Weronika

Prawa reka prezesa?

Żandarm

Z jakimi sytuacjami? Jakie to ma znaczenie. Mobbing to mobbing. Poza tym czasem można wpie*dol dostać od inżynierów serwisu. Zastanówcie się, ludzie, kogo wy zatrudniacie do pracy. Wszyscy przestaną tam pracować i sami handlowcy i serwis firmy nie udzwignie.

Weronika

@nico, naprawdę uważasz, że w firmie panuje mobbing? Z jakimi sytuacjami się spotkałeś?

nico

Beznadziejna praca i płaca. Mobbing na każdym kroku.Nie szanują pracownków. Większość nowozatrudnionych odchodzi.Nie dbają o bezpieczeństwo pracowników -częste wypadki przy pracy.Odradzam, szkoda nerwów i czasu na WDX w Zgierzu

rfge

@wiao tych ogloszen to juz na prawde od dawna nie ma przeciez ;p a stronka faktycznie fajna jest ich

beny

Bo jak ma iść liście zamiatać to tam mu chociaż na głowę nie pada

beny

Socjal to masz jakąś opiekę medyczną, kawę, herbatę na śniadanie i jakieś dofinansowanie do wczasów. Więc socjal praktycznie żaden. Co do ludaka wypowiedzi to nie zgodzę się z Tobą, bo bhp powinien przede wszystkim pracodawca zapewnić. A nie słuchać na szkoleniu bhp o ciężkim życiu bhp-owca, który je prowadzi. Pracownicy, fakt, sami zasłużyli sobie na takie stawki, z resztą, kto ma umiejętności, wiedzę i trochę oleju w głowie to odchodzi albo w ogóle nie przyjmie tu oferty pracy. Przerobiłem w paru firmach, ale ten zakład zdecydowanie odradzam pod każdym względem.

Witam , odnośnie tej firmy moge powiedzieć tyle że to jest fakt że czas zatrzymał się tam w latach 80-tych, co do płacy to 11 brutto to nie wiele ale wiem że sa ludzie którzy po przejściu z agencji dostają podwyżkę a nie zabierają pieniądze. Co do kierownika to jest stary ormowiec więc mózg ma zryty z samej zasady. Co do samej stawki to ludzie tego nauczyli bo 3/4 załogi pracuje tam 30-40 lat. Jak dla mnie nie jest najgorzej z całokształtu i mamy socjal co jest najważniejsze, ale zawsze mogło by być lepiej.Pozdrowienia dla Ani bo chyba wiem o kogo chodzi.

jann

W Wandalexie w Zgierzu(główny i jedyny zakład produkcyjny WDX) na skutek braku jakiejkolwiek dbałości o bhp zginął człowiek.Przedtem w ciagu 2 tygodni były 2 inne poważne wypadki-podpalone ubranie na pracowniku i połamane kości na skutek upadku z rusztowania.Praca w zakładzie za bardzo kiepskie stawki na produkcji ok 10-11 zł brutto/h i jakie ryzyko utraty życia i zdrowia-taki Bangladesz w Polsce.Zakład rodem z PRL, warunki pracy fatalne,na hali nie ma klimy temp do 40st latem, wszedzie pełno dymu, który wszyscy wdychają.Męczymy się tu i dlatego odejdziemy do konkurencji np. AGEMAR też robia przenośniki , w Zgierzu i lepiej płacą

Eh, wandalex.

beny

Tak, jak przechodzisz na firmę po 3 miesiącach agencji to dostajesz 10.50 brutto. Tak więc różnica jak zaznaczasz spora :)

beny

Nie polecam nikomu pracy w firmie Wandalex. Pieniądze żadne. Zarobki na poziomie 11 zł/brutto to jest po prostu dowcip ze strony kierownictwa. Majster lata, goni ludzi do pracy, nawet na chwilę nie można stanąć, bo zaraz są głupie komentarze lub krzyki. Pomijam już to, że ludzie niepalący będą się dusić cały dzień, bo smog z papierosów unosi się na całej hali. No i w firmie jeżeli nie robisz nadgodzin i nie przychodzisz w soboty to nie nadajesz się na pracownika w tym zakładzie. Zamiast traktować to jako ukłon ze strony pracownika, że przychodzi w soboty i pracuje każdego dnia 2 godziny ponad normę, to jeszcze zj*by się dostaje jeżeli się tego nie spełnia. Ogólnie ludzie, którzy mają potencjał zawodowy i trochę inteligencji nie powinni zwracać uwagi na ten komunistyczny zakład i ogłoszenia Agencji Pracy Tymczasowej, bez której nie trafisz na produkcję do Wandalexu. I umowa podpisywana oczywiście co tydzień. Nie polecam!!!!!!!

człowiek z nienacka

Praca typowa dla zgierza klimat też typowy, cudów raczej się nie zwojuję z płacą 7,88 netto/h,ludzie są wobec siebie i kierownictwa podejrzliwi, wydaję się że w kwestii mentalności zakład zatrzymał się w latach 80. Dobre na jakiś czas-żeby przeżyć.

Witajcie.W WDX w Zgierzu płacą mało i bardzo oszczędzają na pracownikach.Siedzimy na mocnym słońcu, ogromnym upale i dyrekcji nie przyjdzie do głowy by zakupić chociaż przenośny klimatyzator.Brak szacunku ze strony dyrekcji to standard, brak jakiejkolwiek wiedzy również-jak tu rozmawiać o sprawach technicznych z politologiem(czy czyms w podobie).Jesteśmy tylko chamsko zbywani lub zsypywani bezsensownym słowotokiem-nie da się wyciągnąć wniosków , zrozumieć itp.Kiedyś nasz szanowano i dało się z dawnym dyrektorem porozmawiać o problemach technicznych -teraz mamy nowe.Jedno się przez ten czas nie zmieniło -marne pensje.Pracownicy produkcji są wykorzystywani do maksimum w nagrzanej i brudnej hali(oczywiście bez klimy, temperatury do 38stC).Pracuje się tu b.ciężko.Ludzie uciekają z tej firmy-z kolegami rozglądamy się indensywnie za lepszą praca

onufry9

Gdy tam się znalazłem po raz pierwszy pomyślałem że czas tam się zatrzymał ,całkowite zacofanie,bhp?(usunięte przez administratora)

opiniak

Pieniądze tylko na kierowniczych stanowiskach i PH.

Zostaw merytoryczną opinię o ZUT Wandalex - Zgierz

ZUT Wandalex