GIG - Główny Instytut Górnictwa, Katowice

Katowice

Opinie o GIG - Główny Instytut Górnictwa, Katowice

~anonim(a szkoda)

GIG to fenomen, przychodzisz do niego, jako ekspert, pasjonat i specjalista a po kilku latach stajesz się nieudacznikiem bez zleceń i pasji, człowiekiem przegranym, który stracił poczucie własnej wartości. To z mojej autopsji. Przykre ale niestety prawdziwe wyznanie. Napewno bardzo dobre warunki pracy (w sensie sprzętowym) w porównaniu z krajową bryndzą to jest ok. Reszta kwiczy.

emil

@haps, zwwróć uwagę, że wiele firm tak robi. Niestety, takie czasy, że pracodawcy chcą omijać wysokie podatki i całą resztę

tola

No odbija się to na działalności Instytutu. Generalnie problemem jest, że w GIG są znaczne narzuty na zleceniach z przemysłu. Tzn jeżeli robisz coś uczciwie licząc za 2 tysiące złotych to na papierze w praktyce musisz, żeby tyle zarobić napisać 10 tysięcy. Może w działach górniczych, przy znacznej ilości zleceń na to samo ma to jakiś sens, natomiast przy pracach jednostkowych narobisz się jak na taśmie. Generalnie chyba też brak motywacji. To znaczy, każdy, kto jest specjalista w jakiejś dziedzinie w GIG po jakimś czasie może poczuć że jego wiedza jest nic nie warta, wszyscy dookoła w 10 minut znają się na tym lepiej. Prowadzi do tego struktura, ponieważ najmniej opłaca się robić pracę samemu. Wiele osób pozleca wszystko poza GIG i w efekcie wykazują się dobrymi wskaźnikami nie wiedząc o merytoryczne nic. To generuje napięcia ambicjonalne. Bo w jednym zakładzie może być naukowiec z olbrzymim doświadczeniem zarabiający grosze i hochsztapler przerzucający zlecenia bez wykształcenia i wiedzy za to z kasą.

Lusia

Każdy Zakład jest inny, mogę mówić tylko o tym, który znam.. Wysysk, praca, którą trzeba brać do domu, poświęcanie wieczorów, weekendów i świąt na robienie rzeczy nieopłacalnych finansowo (chyba że ktoś uwielbia nie mieć życia i tylko pracować) Atmosfera kapusiostwa, rywalizacji, podkładania nóg, zawiści, zazdrości, uzależnienia od pracy a wszystko pod przykrywką wspaniałych możliwości, rozwoju osobistego i naukowego. Cwaniactwo, kolesiostwo i ogólnie teatrzyk i pralnia mózgów. Jeśli uwielbiasz kapować, masz kompleks niższości i wiele innych kompleksów, dajesz się wykorzystywać, nie masz swojego zdania, ale zarazem jesteś cwaniakiem, chamem i myślisz że pozjadałeś wszystkie rozumy- oto praca dla ciebie.

żocha

Masz wiedzę masz pieniądze. Niestety w strukturze Instytutu jest wielu kierowników, przez których przechodzić musi każda wykonana przez Ciebie praca. I to bez względu na ich umiejętności w Twojej specjalizacji.' Jest też wiele osób po tzw koneksjach. Jeżeli jesteś zdolny to brak kompetencji tychże może powodować konflikty. Jeżeli nie jesteś niezależny, lubisz pracować na firmę to praca dla Ciebie. Jeżeli jesteś dobry, masz pomysły to moim zdaniem po roku będziesz miał dosyć cwaniaczków wchodzących po Twoich plecach.

Bronek

Zarobki bardzo dobre szczegolnie jesli chodzi o kadre wyzsza , atmosfera ogolnie dobrdzo dobra , jezeli chodzi o indywidualne potrzeby pracownika to trzeba powalczyc, zarzad nie jest sklonny dzilic sie swoimi dobrami z innymi ...

Zostaw opinię o GIG - Główny Instytut Górnictwa, Katowice - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GIG - Główny Instytut Górnictwa, Katowice