Opinie o Główny Instytut Górnictwa w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników na temat firmie Główny Instytut Górnictwa, i Klientów firmy. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Główny Instytut Górnictwa o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Główny Instytut Górnictwa w Katowice

Pytanie Nowy wpis

Jakie są warunki zatrudnienia w Główny Instytut Górnictwa?

R.Ch. Nowy wpis

Czy szofer Kazimierz Dyba nadal pracuje? (usunięte przez administratora). Oboje bez studiów. Szofer jeździł skodą superb, notorycznie łamał przepisy drogowe, a kiedy nie woził prezesa, to podjeżdżał do kupionego na kredyt szeregowca i woził prywatne zakupy. Czy nadal takie prywatne korzystanie z samochodu służbowego funkcjonuje w GIG?

Maria Nowy wpis

@ex gig, patrząc po Twoim nicku wydaje mi się, że jesteś byłym pracownikiem GIG-u - Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, tak? Długo byłeś związany z tym miejscem pracy? Jestem ciekawa, w jakim stopniu rozwinięty jest socjal pracowniczy w tej firmie- możesz napisać coś na ten temat? To będzie na pewno ciekawe dla innych użytkowników forum.

ex gig Nowy wpis
@Maria

Od strony socialnej GIG ma niezłą przychodniè, płacona jest jednorazowo w toku premia. Jeżeli jesteś urzędmikiem a nie naukowcem, to masz czas na szkolenia w trakcie pracy. Jeżeli naukowcem bez znajomości to już gorzej... Jest fundusz, który przewiduje dodatki do pensji, jezeli np. przez brak zleceń lub projektów dany pracownik wychodzi w danym miesiącu słabo. Co z tego, kiedy np. dla adiunkta podstawa to w praktyce minimalna krajowa. Żeby zarabiać trzeba "przerabiać" masę zleceń. Wynika to z niemożliwie wysokich narzutów (przerost administracji i kilku profesorów, dla których nie istnieje pojęcie kosztu i dbałości o sprzęt, w dodatku często obsługujący urządzenia laboratoryjne są po prostu indolentami - kończy siè to drogimi w naprawie usterkami). Polecam GIG studentom na praktyce. Praca - tylko z koneksjami. Bez to strata czasu.

BoskiRomek2

Pracowałem tam kilka lat i tak mogę podsumować ogółem GIG Plusy: - bardzo dobra atmosfera w zakładzie - możliwość rozwoju, ciekawe tematy - możliwość pracy z świetnymi specjalistami Minusy -dyrekcja nie potrafiąca podjąć decyzji lub podejmująca nieprzemyślane, spóźnione i błędne decyzje, skutkujące stratą pieniędzy i czasu dla zakładu i ludzi w nim pracujących - dyrekcja nie mająca pojęcia o warunkach pracy w zakładach GIG - nagminne zastraszanie zwykłych pracowników jak i kierowników zakładów przez dyrekcje - niesprawne i powolne załatwianie spraw formalnych w instytucie, tony pism, pieczątek, podpisów, mnóstwo papierologii - niekorzystny system premiowy z podstawą poniżej płacy minimalnej

ex gig
@BoskiRomek2

tutaj uwagi dotyczace dyrekcji chyba dot. ostatnich lat - tzn. po zmianie dyrektorow. Zwłaszcza w pionie środowiska ibecnie niekompetencja i wrecz głupota w działaniu plus wszędobylska nowomowa są iście rodem z paragrafu 22. Zasluga w tym ludzi bez żadnej wiedzy merytorycznej i doświadczenia naukowego, za to przekonanych o swojrj racji. Zawsze wydawało mi się, że pion tzw. górniczy w GIGu był o niebo lepiej poukładany... PS co do płac to chyba wiele zależy gdzie pracujesz i kim jesteś Np. byli prezesi zawsze w gigu trafiają na cieplarniane warunki rozwoju ;)

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Główny Instytut Górnictwa rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Specjalista do Jednostki Oceny Zgodności z powierzeniem funkcji kierownika Laboratorium?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Maria

@BoskiRomek2, a w jaki sposób pracownicy mogli się rozwijać w GIG - Główny Instytut Górnictwa, Katowice? Chętnie dowiem się jakichś szczegółów na ten temat, proszę więc Ciebie o odpowiedź. @Misiu, rozumiem, że pracujesz aktualnie w GIG - Główny Instytut Górnictwa w Katowicach? Chętnie dowiem się jeszcze, na podstawie jakiej umowy odbywa się zatrudnienie w tej firmie.

Misiu

Zarobki delikatnie mówiąc bardzo słabe,,, 2000-3500 w obecnych czasach ledwie wystarcza na podstawowe potrzeby. O planowaniu rodziny i kredycie na dom możesz zapomnieć chyba że mieszkasz u rodziców.

Posiadacie jakieś najnowsze informacje dotyczące GIG - Główny Instytut Górnictwa, Katowice? Dajcie znać, jak aktualnie wyglądają warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Czy pracownicy otrzymują jakieś pozapłacowe benefity?

~anonim(a szkoda)

GIG to fenomen, przychodzisz do niego, jako ekspert, pasjonat i specjalista a po kilku latach stajesz się nieudacznikiem bez zleceń i pasji, człowiekiem przegranym, który stracił poczucie własnej wartości. To z mojej autopsji. Przykre ale niestety prawdziwe wyznanie. Napewno bardzo dobre warunki pracy (w sensie sprzętowym) w porównaniu z krajową bryndzą to jest ok. Reszta kwiczy.

emil

@haps, zwwróć uwagę, że wiele firm tak robi. Niestety, takie czasy, że pracodawcy chcą omijać wysokie podatki i całą resztę

tola

No odbija się to na działalności Instytutu. Generalnie problemem jest, że w GIG są znaczne narzuty na zleceniach z przemysłu. Tzn jeżeli robisz coś uczciwie licząc za 2 tysiące złotych to na papierze w praktyce musisz, żeby tyle zarobić napisać 10 tysięcy. Może w działach górniczych, przy znacznej ilości zleceń na to samo ma to jakiś sens, natomiast przy pracach jednostkowych narobisz się jak na taśmie. Generalnie chyba też brak motywacji. To znaczy, każdy, kto jest specjalista w jakiejś dziedzinie w GIG po jakimś czasie może poczuć że jego wiedza jest nic nie warta, wszyscy dookoła w 10 minut znają się na tym lepiej. Prowadzi do tego struktura, ponieważ najmniej opłaca się robić pracę samemu. Wiele osób pozleca wszystko poza GIG i w efekcie wykazują się dobrymi wskaźnikami nie wiedząc o merytoryczne nic. To generuje napięcia ambicjonalne. Bo w jednym zakładzie może być naukowiec z olbrzymim doświadczeniem zarabiający grosze i hochsztapler przerzucający zlecenia bez wykształcenia i wiedzy za to z kasą.

Lusia

Każdy Zakład jest inny, mogę mówić tylko o tym, który znam.. Wysysk, praca, którą trzeba brać do domu, poświęcanie wieczorów, weekendów i świąt na robienie rzeczy nieopłacalnych finansowo (chyba że ktoś uwielbia nie mieć życia i tylko pracować) Atmosfera kapusiostwa, rywalizacji, podkładania nóg, zawiści, zazdrości, uzależnienia od pracy a wszystko pod przykrywką wspaniałych możliwości, rozwoju osobistego i naukowego. Cwaniactwo, kolesiostwo i ogólnie teatrzyk i pralnia mózgów. Jeśli uwielbiasz kapować, masz kompleks niższości i wiele innych kompleksów, dajesz się wykorzystywać, nie masz swojego zdania, ale zarazem jesteś cwaniakiem, chamem i myślisz że pozjadałeś wszystkie rozumy- oto praca dla ciebie.

żocha

Masz wiedzę masz pieniądze. Niestety w strukturze Instytutu jest wielu kierowników, przez których przechodzić musi każda wykonana przez Ciebie praca. I to bez względu na ich umiejętności w Twojej specjalizacji.' Jest też wiele osób po tzw koneksjach. Jeżeli jesteś zdolny to brak kompetencji tychże może powodować konflikty. Jeżeli nie jesteś niezależny, lubisz pracować na firmę to praca dla Ciebie. Jeżeli jesteś dobry, masz pomysły to moim zdaniem po roku będziesz miał dosyć cwaniaczków wchodzących po Twoich plecach.

Bronek

Zarobki bardzo dobre szczegolnie jesli chodzi o kadre wyzsza , atmosfera ogolnie dobrdzo dobra , jezeli chodzi o indywidualne potrzeby pracownika to trzeba powalczyc, zarzad nie jest sklonny dzilic sie swoimi dobrami z innymi ...

Zostaw merytoryczną opinię o Główny Instytut Górnictwa - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Główny Instytut Górnictwa