Wicar Taxi

Wrocław

Opinie o Wicar Taxi

niezadowolona

Zamówiłam taksówkę na określoną godzinę,kierowca spóżnił się 20 min.,nawet nie przeprosił za to.Tłumaczył się tym,że poprzedni kurs przedłużył się.Brak profesjonalizmu ze strony tego Pana.

Robin Hood

Ludzie to nad czym tutaj się zastanawiać, uciekajcie od niego do normalnych firm... Przecież zamysł jego jest taki, aby z was zrobić niewolników z leasingami do podpisywania wszystkich papierków i jazdy gdziekolwiek on sobie zażyczy.... Kolejny jego krok to będą tylko i wyłącznie auta służbowe i jazda na marnym procencie. Polityka Wicara i Ryby działa do takiego "standardu", tylko czekają aż zamiotą konkurencje pod dywan, aby potencjalny kierowca nie miał innej alternatywy ucieczki... Dlatego Panowie jeżdżąc w dwóch powyższych firmach sami kopiecie sobie grób i budujecie ich siłę, nie swoją... Bo jak przyjdzie wam pracować po 12h dzień w dzień na 20% procentach to raz, że zarobicie tyle co kot napłakał to jeszcze doprowadzicie się do jakiegoś choróbska bo normalnie człowiek nie jest przystosowany do takiej pracy... Proponuje póki jeszcze jest czas ucieczkę do firmy jeżdżącej po normalnych stawkach. Każdy z was zasługuję, aby w nocy, niedziele, święta zarabiać więcej jeżdżąc na 2 taryfie. Szanujcie siebie i własne zdrowie !!! P.S. Nie jest to żadna agitacja z mojej strony, mimo że jestem taksówkarzem, mam etat w innej pracy i szczerze przestałem się martwić o ten rynek, jak to w końcu j.....bnie to zawieszę licencje i mam to gdzieś....

otwarte oko na prawdę

Powyższy wpis to sporo racji. Osobiście byłam świadkiem jak w.c. Mówi o kierowcach "debile, po pier, dol e ni, was wszystkich wyp, i erd ole" kłamca kłamca kłamca ten w.c zresztą jego inicjały sugerują gdzie jego miejsce w świecie.

Taksówkarz

Witam wszystkich. Chciałem ostrzec potencjalnych współpracowników firmy Wicar Taxi. Przemyślcie 3 razy swoją decyzję o pójściu tam. Kiedy ja tam przychodziłem to było zupełnie inaczej, jednak viceprezes zarządu - Wojciech C. zwariował - pieniądze przysłoniły mu oczy. Wszystkich namawiał do wzięcia w leasing hybrydowe Toyoty Auris, kilkadziesiąt osób się zgodziło i teraz klną na czym świat stoi. Wskutek bardzo dużej liczby samochodów i kierowców liczba zleceń na jednego kierowcę dramatycznie spadła. Taksówkarze są wkurzeni, bo muszą pracować nierzadko po 16 godzin na dobę (w tej branży norma to 10-12 h, potrzeba przecież czasu na regenerację), aby coś osiągnąć, a przecież mamy rodziny - żony, dzieci, niestety nie mamy czas z nimi posiedzieć, bo przez "politykę jakości" pana Wojciecha C. musimy spać w pracy. Pan viceprezes współpracuje z ludźmi, którzy mają po kilka samochodów, na których jeżdżą kierowcy bez jakichkolwiek uprawnień, jeden zresztą kiedyś przyznał mi się podczas rozmowy, "nie mogę zrobić licencji bo jestem karany". Jak więc ma się zamieszczony niżej cytat z waszego Facebooka: "Podstawą firmy zawsze są ludzie. Ze starannością dobieramy współpracujących z nami kierowców. Chcemy, żeby podzielali naszą pasję, pomagali nam osiągać cel". Ze starannością dobieramy kierowców? Ludzi karanych przez polski sąd? Nadmieniam, że do posiadania licencji taksówkarza potrzebje jest zaświadczenie o niekaralności. Nierzadko widzę, jak byli już koledzy z tej firmy jeżdżą po mieście. Czerwone światło? Podwójna ciągła i przejście dla pieszych? Nie interesuje ich to, zwłaszcza podwójna ciągła i przejście (pozdrawiam kierowcę Seata Leona, 7017, mam nadzieję, że przez twoje wybryki nikt nie zostanie poszkodowany). Wracając do pana Wojciecha i rozliczeń miesięcznych. Podczas podpisywania umowy z firmą Wicar Taxi miesięczny abonament za zlecenia wynosił 580 zł. Po jakimś czasie zmniejszono go do 500 (nie otrzymałem żadnego aneksu do umowy), a później zwiększono odpowiednio do 520 (rzekome miejsca parkingowe na ul. Joannitów/Dyrekcyjna), po jakimś czasie abonament wzrósł do 600 zł - w żadnym z przypadków nie dostałem aneksu do umowy. Na żadnym z rozliczeń w ciągu trzech lat nie dostałem faktury za zapłacony miesiąc. Podkreślam 36 miesięcy x średnio 550 zł (liczę z obniżonym abonamentem) daje około 19800 zł, które pan Wojciech prawdopodobnie przytulił na lewo! Policzcie sobie liczbę kierowców, która teraz dramatycznie wzrosła... Osobna sprawa to przeniesienie centrali do Legnicy (na razie równolegle działają dwie, we Wrocławiu i w Legnicy) - pracownicy oddziału legnickiego nie mają pojęcia o topografii Wrocławia, mylą ulice, place, numery, a na prośbę o wyjaśnienie sytuacji standardowa odpowiedź "zadzwoń sobie do klienta". Z tego co się orientuję to tylko 2 osoby z centrali Wicara mają pojęcie o tej pracy i są operatywne, potrafiąc napisać do kierowcy wiadomość, żeby się zatrzymał, bo ma telefon z okolicy, ale klient jeszcze się o coś dopytuje, reszta jakby urwała się z choinki. Sprawa zatwierdzania tzw. "zlecenia - mina", czyli braku klienta. My jako kierowcy dostaliśmy regulamin przewozu w Wicar Taxi - jest tam napisane, że na klienta czekamy max 10 minut od momentu podjazdu. Kiedy po tych 10 minutach zgłaszamy minę to centrala zawsze pyta się "czemu mina?", bądź wysyła takie znaki zapytania: "??????????". 0 szacunku dla kierowców przez większość dyspozytorów (bo pan Wojciech uważa, że mężczyźni sobie radzą na tym stanowisku - nie panie Wojciechu, nie radzą), utrudnianie pracy i wciskanie na siłę dolotów po klienta. Poruszyć także chciałem kursy, których firma Wicar Taxi nie ma prawa przyjmować - pozamiejskie zaczynające i kończące się poza terenem miasta Wrocławia. Kursy typu Ślęza - Wysoka, Ślęza - Bielany Wrocławskie oraz Bielany Wrocławskie - Wysoka, nierzadko gna się kierowcę z dojazdem 10 km, żeby pojechał taki kurs, albo zostanie zablokowany na 3 godziny. Panie Wojciechu, za takie kursy można stracić licencję, bo ona jest wydawana na Gminę Wrocław - kurs MUSI zaczynać się albo kończyć we Wrocławiu. Pan Wojciech wymyślił sobie także system kar, rozdał każdemu ksera tabelki z karami (oczywiście nic nie podpisywaliśmy). Za niezapaloną lampę x zł, za niewykonanie telefonu do klienta x zł, za niezabranie swojego klienta x zł. Szkoda, że kar za błędnie wysłaną taksówkę nie ma centrala, bo tylko kierowcy to zło konieczne, ważne żeby przynosili 600 zł. Poza tym wydaje mi się, że nie wszyscy widzą wszystkie zlecenia - ostatnio siedziałem w aucie u kolegi, bo byliśmy na kawie na stacji benzynowej. Ta sama klasa auta, obydwa kombi, pojawiło się zlecenie na "giełdzie" (brak wolnej taksówki w pobliżu, zlecenie dla chętnych do dojazdu). Pojawiło się u niego, a u mnie nie... chyba w

wroc4ever
@Taksówkarz 07.04.2017, 10:17

Witaj, masz dużo racji w swoim wywodzie ale też mylisz się parę razy: - jestem w Wicar od 2014r i za każdym razem dostałem FV za abonament, wystarczy powiedzieć że chcesz. - Jeśli chodzi o 20 zł za Joannitów to racja, kiedyś było nas 150-ciu i 20 zł pokrywało parking teraz 300-tu i połowa parkingu a 20 zł zostało. - To, że nie widziałeś giełdy może być spowodowane tym że np. nie masz w opcji np. psa, zakupów, języka, przesyłek itd.. jeśli w zleceniu był np. (a) a nie zgłosiłeś angielskiego to nie zobaczysz takiego zlecenia. - ja uważam, że naszą największą zmorą jest 7,5 za godzinę w korkach. To powoduje, że jazda po południu się po prostu nie opłaca. pozdrawiam aktywny Wicarowiec

Robert
@Taksówkarz 07.04.2017, 10:17

Zaczynałem u Pana Wojtka i zgadzam się z opiniami.

Taksówkarz

Układy, o których piszecie, zdarzają się w każdej korporacji. Jeżdżę od 3 lat w jednej z bardziej szanowanych na rynku korporacji, a nie widziałem kursu poza miasto powyżej 10-20km. Kiedyś nasz stały klient, który u Nas wydaje ok. 4000 tys na taksówki, powiedział mi, że przez 2 lata widział tylko 2 gęby, dlatego układy są wszędzie. W tych tanich korporacjach ludzie jeżdżą średnio 2 lata, dopóki, nie przyjdzie im płacić pełnego zus'u, dlatego kierowcy tych tanich wymieniają się najczęściej i właśnie dlatego tam tak mało osób zna miasto. Ale to prawda co wypisujecie. Tanie taksówki psują rynek i powodują upodlenie tego zawodu (klienci jadący za 10zł, wymagania mają, jakbym wiózł Bill'a Gates'a). Tak samo się zaczyna dziać np. teraz z prawnikami, na każdym rogu jakaś kancelaria i każdy schodzi z ceny. Niedługo wszyscy będziemy pracować za miskę ryżu, a ktoś dużo wyżej niż My na tym oczywiście zyska. Będzie miał niewolników gospodarczych :). Pozdrawiam normalne taksówki :)

Marka

Zamawiana telefonicznie przed północą! taksówka na godziny poranne przyjechała z 24- minutowym opóźnieniem, bez uprzedniego poinformowania klienta o opóźnieniu. Niestety konsekwencje okazały się dla klienta dotkliwe. Czy to poważna firma? Ostrzegam!

KONRAD

WICAR tania byle jaka korporacja ze standardem usług dla studentów i osób mało wymagających.Kierowcy nie znają topografii miasta,dyspozytorzy też.Zamówienie taksówki w miejsce typu przystanek autobusowy,wejście do parku,ulica przy której nie stoją domy niewykonalne,bo dyspozytorzy podpierają się punktami,które pokazuje im nawigacja,nie mając zielonego pojęcia o topografii.Niemożność zamówienia krótkiej czasówki typu 10-15 minut w centrum,bo taksówkarz po 2-4 minutach wydzwania,że już jest,dojeżdża itp. mimo,że prosiło się dyspozytora aby podjechał za 15 min.Chamscy dyspozytorzy,którzy nakazują gdzie podjedzie taksówka mimo,że tam gdzie się zamawia nie ma zakazu postoju i zatrzymywania..W weekendy czekanie na taksówkę 30-60 minut ,a na połączenie się z dyspozytorem 15-20 minut.Reasumując jeżeli kogoś to nie rusza,lub chce zaoszczędzić kilka-kilkanaście zl (tylko g.23-6 lub w niedzielę i święta)to niech z nimi jeździ,bo w dzień różnice cenowe są ok. 2-3 zł i to przy dłuższych kursach.Zachęcam wszystkich,którzy zostali źle potraktowani przez taksówkarzy i dyspozytorów do składania skarg do Urzędu Miejskiego,który wydaje koncesje taksówkarzom lub do Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego.Wiem,że jest to skuteczne.

Jo
@KONRAD 20.01.2017, 22:25

Nie wiem czy Pan wie ale przystanki autobusowe sa dla autobusow. Czy Pan jako klient zaplaci mandat za kierowce taksowki?Raczej watpie. Flota aut w Wicar Taxi jest najlepsza. Wiekszosc kierowcow posiada auta mlodsze niz 3 lata. Z tymi kursami w dzien to tez przesada 2-3 zlote roznicy. Powiem ok jesli nie ma korkow. Jesli sa to okolo 10 zl wiecej. Zachecam do korzystania. Pozdrawiam.

malaga

czy kierowcy /przynajmniej niektórzy/ w Vicar taxi nie maja licencji a jezdżą na taxi??

jump
użytkownik zarejestrowany

Wydaje mi się, że ostatnio nie pokazało sie żadne ogłoszenie pracy @marek ka, a skoro warunki finansowe odpowiadają każdemu to się wcale nie dziwie, że ich zatrudnienie opiera się na przyjacielskich stotunkach. To dobry znak w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam

Lakierek

Konkluzją tego mojego wywodu jest prosty przekaz - zacznijcie się szanować ludzie !!! Prostytutki na ulicach pod dworcem też kiedyś stały i dawały po 50 zł i co ? Długo tak pożyły ? Minęło parę lat rozsypały się, zapijaczyły, zaćpały i już nie stoją. To samo będzie z wami....

Robi44

He co wty tu wypisujecie.. kupcia nowsze auto najlepiej co malo pali i do taxi grosz smialo! Mam zawsze po20kursow srednio przy 12 godzinsch pracy.. obrotu mam z 400-500 z czego paliwo max 60zl (20zl na 100km)a prowizji odaje tylko 10%! Bylem we flocie, potem tygrysue, potem ryba a teraz grosz.. i tu mi naprawde dobrze.. jezeli soba cos reprezentujesz to dzwon do nich, na pewno bedziesz zadowolony.. ja 5tyszl naczysto po paliwie mam co miesiac a nie pracujecodziennie

Robi44

Lakierek
@Szacunek dla Ciebie! 06.11.2016, 23:42
kolego ja jestem bardzo swiezy w tym zawodzie! ale wiem jedno - nie chcę być tani [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] d...

I takich nam trzeba :) Wesołych świąt Ci życzę i dobrych utargów na przyszłość, pozdrawiam !

Taksowkarz
@Robi44 02.10.2016, 19:00

ktoś Ci zapłacił za ten wpis? bzduty wypisujesz. może obrotu masz 5 tys a nie zarobku

Wroclaw

Jak widze jak jezdza niektorzy kierowcy wicara to nigdy sie z nimi juz nie wybiore w trase. Zero kultury na drodze i brawurowe manewry. Pewnie nie wszyscy, ale jak widac jedna osoba potrafi psuc renome.

Były kierowca

Firma może i spoko ale właściciele zaczęli patrzec tylko na pieniądze. 0 szacunku dla kierowców liczy się tylko kasa za abonament i co chwilę utrudniają życie. A jak w.c zatdudnil swojego brata - Sebastiana to zepsuło się po całości.

np26

Jeździłam z firmą Wicar przez blisko 2 lata, jednak ostatnio zauważyłam znaczne pogorszenie wykonywanych usług. To tylko kilka z zaobserwowanych minusów: - coraz częściej zdarza się , że kierowca wydaje o 2,3, a nawet 5 zł mniej, tłumacząc się, że nie ma wydać. Może i niewiele, ale jak to się mówi- ziarnko do ziarnka.. Niektórzy mają do tego czelność rzucić komentarzem: nie mam wydac, to te kilka złotych zabieram jako napiwek.. Bez komentarza. - niestety coraz większy odsetek kierowców, którzy rozmawiają półgębkiem, są niekulturalni a czasem wręcz agresywni, przeklinają, nie znają podstawowych ulic w centrum bądź robią to specjalnie aby pojechać okrężną drogą.Owszem, najczęściej trafiam na tych "porządnych", ale jednak negatywy pozostają na dłużej w pamięci i cała firma przez to traci. Jednak ostatnio miałam sytuację, które przebiła wszystko: zamówiłam taksówkę pod ambasadę, po czym kierowca do mnie dzwoni, że owszem jest na tej samej ulicy, ale wcale nie pod ambasadą ani nawet w jej pobliżu. Chciał, żebym to ja szukała podanego przez niego adresu, co zakrawa o absurd, gdyż to zadaniem taksówki jest odebranie i zawiezienie klienta pod wskazany adres. Po krótkiej rozmowie kierowca obiecał, że po mnie podjedzie i będzie niedługo dzwonił. Po kilkunastu minutach wciąż się nie pojawiał, więc sama zadzwoniłam i usłyszałam, że kierowca wcale nie jest w drodze po mnie, bo wziął inny kurs! Oczywiście obiecał, że potrwa to góra kilka minut. Jak to się mówi: obiecanki- cacanki, dobrze że nie czekałam dłużej, bo nie dostałam już żadnej informacji od kierowcy. Zastanawia mnie, czy nikt nie kontruluje czy kurs rzeczywiście został wykonany? Po tej "przygodzie" nie planuję więcej korzystać z usług wicara. Straciłam godzinę, nikt nie powiadomił mnie ani o opóźnieniu, ani o niemożności realizacji kursu. Dla mnie jest to totalny brak profesjonalizmu i brak szacunku dla klienta.

oszukana

Piszecie że tanie taxi bez ukrytych opłat?! To dlaczego pan taksówkarz przy koszcie 7.10 wydaje mi z 10 zł tylko 2zl. Czy resztę bierze w kieszeń?To nie 1 raz jak nie oddają reszty. Nie jestem aż tak pijana aby nie umieć liczyć. Nie pozdrawiam Pana z Ukrainy.

oszukana

bartcr7
@oszukana 26.05.2016, 17:42

To Ty miej w takim razie odliczoną kwotę, tak jak jest w prawie. Ile taksówkarz na mieć tych 50, 20 i 10 groszowek? Musiałby mieć cały worek pieniędzy jak średnio robi po 25-30 kursów.

kierowca

Minimalny kurs w wicarze kosztuje 10 zl niestety na wlaczanym liczniku wychodza czasem nizsze kwoty i jeden kierowca kasuje tyle co na liczniku zeby klient nie robil afery ze jest oszukany inny zgodnie z taryfikatorem najnizszego kursu bierze tyle ile powinien czyli 10zl i nie ma tu zadnego oszustwa.

kliencik

W rybie minimalna stawka to 10 zł

kierowca

minimalna oplata w wicar taxi wynosi 10zl, po to aby zaden kierowca nie musial jechac 5 km po to zeby zrobic z kims 1km kursu... dla porownania w ryba taxi najnizsza oplata to 15

ottanna

Od grudnia 2015 musiałam często korzystać z taxi,wybrałam '' Wicar ''nigdy się nie skarżyłam zawsze na czas i płaciłam tyle co wybijało.np15 40,6 zl,8zł.najczęściej 9,60! Dziś trafiłam na pana Marcina nr.rej.dw262yh-wybiŁo 7 20 zażądał 10 zl. Zapytałam dlaczego??....dla mnie jest nie uczciwy i mnie oszukał!! dzięki niemu nigdy więcej nie skorzystam z tej firmy !jestem zawiedziona!!Przez 1 taksówkarza cała Firma cierpi,zawyża rachunek!!W mojej firmie by GO ZWOLNILI!!

dorin

Polecam WICAR TAXI ZAWSZE NA CZAS, korzystam juz ok. 2 lat Kolega tam pracuje od kilku dni i nie narzeka Mankiecik, ja ok. poł roku temu chciałam skorzystać z usług MPT, starszy Pan stojący na postoju pod dworcem krzyknął mi za kurs Dworzec- ul.Zachodnia 70-80zł!!!!!!!!!!!! Szok, nie dość, że auto stary trup to stawki jak dla miliarderów

złotówa
@dorin 02.01.2016, 00:14

Pamiętaj, pod dworcem stoją oszuści! Unikaj ich jak diabeł święconej. Oni oraz spod lotniska psują nam opinię...

Gregory
@dorin 02.01.2016, 00:14

MPT pod dworcem? Niemożliwe!

driver

Zgadzam się z kolegą układy i jeszcze raz układy a zwłaszcza w tej firmie i nie tylko wiem ze dobre kursy dostaje ten kto donosi i wchodzi w tylek. ktoś kto ma swoją taxi i swoją licencje ma gowno a nie zlecenia

Mankiecik

Powiem tak, my jako taksówkarze z tych szanowanych firm (czyt. MPT, Mini, Serc, Super) wcale nie narzekamy na kolegów z Wicara, gdyż zamiatają oni ulicę z największej szumowiny której nikt normalny nie chce wozić. Obsługują najbardziej patologiczne adresy w mieście i tym samym zrzucają z nas piętno wożenia tejże patologii.. Świetna robota chłopaki ! My skupiamy się na wożeniu ludzi reprezentujących kulturę osobistą i nie brakuje nam zadowolonych klientów. Wielu klientów po sprawdzeniu Wicara wraca do nas, najczęściej narzekając na brak znajomości miasta ze strony kierowcy lub podejrzenie zażycia narkotyków.. Cóż zostawiam to bez komentarza..

jarek

Witam jestem z Dzierżoniowa i chce przyjść na Wrocław i zastanawiam się nad wicarem opłaca się czy nie bardzo pozdrawiam

człowiek

Zawsze korzystałem z ogólnie znanych korporacji. Ostatnio zastałem namówiony do skorzystania z wicar-a. Masakra dramat i niekompetencja to słowa które najlepiej oddają wizerunek firmy.Auto z brudem z minionej zimy. Za kierownicą małolat który powinien się najpierw nauczyć chodzić zanim będzie jeździć, którego trzeba było prowadzić za rączkę aby trafił pod adres.Licznik na starcie pokazywał już 8 zł choć max opłata wg przepisów to 6 zł, a w każdej normalnej taxi to 5.40. A to jest już oszustwo. Zapłaciłem więcej niż zwykle. Na taksówkę czekałem na ulicy pół godziny. Nigdy więcej. Żałuję że nie mam konta na FB, ale chyba sobie założę tylko po to aby was opisać odpowiednio. Banda naciągaczy.

Anka

Przykro mi to pisać ale już nigdy nie skorzystam z firmy Vicar, po pierwsze już kilka razy spóźniłam się przez nich na uczelnię i do pracy, gdyż panie dyspozytorki obiecywały mi, że taksówka na pewno będzie a niestety przyjeżdżały po 20, 30 minutach od zamówienia (raz, w ogóle nie przyjechała). Po drugie, ceny, za każdym razem z kosmosu, nie wiem o co chodzi ale mam wrażenie, że taksówkarze sami sobie ustalają cenę.......kilku chłopaków, niestety nawet podstawowej ulicy nie mogło zlokalizować.......

Zona
@Anka 14.03.2015, 18:08

Paniusiu jedź autobusem albo własną furą. Będzie szybciej

Zona
@Anka 14.03.2015, 18:08

Paniusiu jedź autobusem albo własną furą. Będzie szybciej

ona klientka~~

Witam ponownie przepraszam ale to opinia jest nieprawdziwa ponieważ doszło do pomyłki. Przepraszam bardzo proszę o usuniecie poprzedniego komentarza.

klient Wicara

Ludziska jak zamawiacie taxi WICAR to nie mówcie Paniom na centrali dokąd chcecie jechac,tylko skąd,wtedy wszyscy kierowcy dostaną sprawiedliwe kursy,bo szaraki dostają najkrótsze kursy a ci przy korycie te grubsze.Bardzo Was o to proszę,koniec układzików,komuna się skonczyła dawno! pozdrawiam w imieniu wszystkich kierowców sympatycznego Wicar Taxi !!!

Zimer

Ja się jeszcze dziwie że nikt wam jeszcze auta nie spalił jak miało to miejsce w Poznaniu za te numery co odwalacie. Psujecie rynek. Stawka która jest ustalona przez miasto nie zmieniła się od 2003 roku jak było paliwo jeszcze po 3 zł za litr a wyście jeszcze z ceny zeszli. Żenua ale to jest właśnie Polska. Taxi ok wolny zawód ale powinny być ustalone jakieś wymogi odnośnie auta np nie starsze niż 5 lat i spełniające wymogi średniej klasy limuzyny. Wtedy taksówek było by mniej i każdy by zarobił bo rynek automatycznie by się sam przesiał. Pozdrawiam

fm

Widziałem w jakimś filmie osłony odgradzające taksówkarza od pasażera, spotkaliście się z tym w Polsce?? można to gdzieś kupić? Wyglądało to dość ciekawie

quixotic

przyjmują z licencją więc egzamin musisz mieć zdany bo inaczej nie dostaniesz licencji. myślę, ze auta nie dają chyba, że chcesz przyjść na samochody firmowe jako pracownik. nie mam pojęcia jak kształtują się zarobki ale można od środka sprawdzić jak to wszystko wygląda i sobie policzyć jak byś wychodził jako samodzielna firma.

quixotic

fajna firma, coraz więcej klientów. Atmosfera spoko. Trzeba się najeździć żeby zarobić ale spokojnie na koszty i tzw. bułkę z szyneczką wystarczy. 10 godz dziennie x 6-7 dni w tyg. na ekonomicznym autku powinno zostać na czysto 100zł/dzień

Ogólnie brak znajomości topografii miasta, zawyżanie cen, przyjezdzanie z 30 minutowym opóźnieniem, i ogólnie beznadzieja.

marco

dowiedziałem się ,że jakaś korporacja udziela 1000 złotych gratyfikacji za przejście z wicara w ich szeregi!!!! Ciekawe????

marco

nie mogłem otrzymać paragonu z kasy fiskalnej !!! (usunięte przez administratora)

Prawda

Fundusz wypadkowy... ? Haha... Jak ci się (usunięte przez administratora) auto to robisz za swoje i dodatkowo masz parę dni bezpłatnego urlopu. Dlatego niezbędne jest odkładanie co miesiąc na naprawy na osobne konto, bo inaczej albo naprawa albo chlebek... Kierowca - bardzo dobrze jestem wtajemniczony w realia rynku, gdyż siedzę w tym bagnie tak samo jak ty. Tyle, że ja jeżdżę w szanowanej firmie z normalnymi ludźmi (nie chodzi o poglądy, tylko kulturę osobistą), po normalnych stawkach przyjętych przez urząd miasta i nie dezeluje auta za grosze. A Twoja "firemka" swą wspaniałą polityką zaniżania stawek w czasach gdzie wszystko drożeje przyczynia się do upadku zawodu taksówkarskiego. Bo jak wam głupki przyjdzie płacić 1000 zł zusu to nie wiem jak wyrobicie na koszty jeżdżąc na drugi koniec miasta za 20 zł.... Jeżeli któryś z was myśli przyszłościowo o karierze na taksówce to nawet dla własnego dobra powinien przejść do firmy która jeździ po normalnych stawkach. Zresztą każdy z was prędzej czy później dojdzie do takich wniosków....

kierowca

Szanowny respondencie jako kierowcy taxi nie mamy zakazów ŻADNYCH na stawanie na postojach, a zachowanie niektórych kierowców z innych firm świadczy jedynie o ich własnej kulturze osobistej i o tym jaką opinię wyrabiają swoim korporacjom. Co do cen - są takie jakie są ale jeśli zainteresujesz się tematem głębiej to dowiesz się, że większość firm stosuje rabaty, na zamawiane przez telefon zlecenia, sięgające nawet 30%!!!!! co po odjęciu od podstawowych 3zł daje jakieś 2,10zł/km!!!!! Poza tym nie ubliżaj ludziom wmawiając, że nie umieją liczyć. A jeszcze wrócę do stania na postojach - wiesz dlaczego nas tam nie ma??? bo mamy za dużo zleceń do wykonania i nie marnujemy czasu na stanie w kolejkach. Pozdrawiam

Prawda

To po kiego jeździcie dalej w tym dziadostwie i dezelujecie na własne życzenie swoje auta za grosze.... Trzeba być bezmózgiem, aby przy tylu szanowanych firmach taksówkarskich we Wrocławiu jeździć w największym "zsypie" i to jeszcze po śmiesznych stawkach.... Ludzie policzcie swoje koszty działalności (zus, podatek, amortyzacja, odkładanie na nowe auto). A następnie ze swoich obrotów odejmijcie to wszystko plus paliwo. Jak macie mózg i nie uciekaliście z lekcji matematyki wyjdzie wam na to, że zarabiacie co miesiąc na ratę następnego auta które zmuszeni będziecie kupić po 1-2 latach przy takich końskich przebiegach.... Jazda po takich stawkach to błędne koło. Już nie mówiąc, że mając koguty taxi stoicie po krzakach bo macie zakazy na postoje. To smutne ale prawdziwe.... P.S. Dowiedziałem się, że płacicie 650 zł ryczałtu co miesiąc.... W najlepszej Wrocławskiej firmie taxi płaci się połowe z tego co miesiąc i to już jest max ;] To jest jakaś groteska... Właściciele dymają was jak się da, a wy zamiast masowo stamtąd (usunięte przez administratora), nastawiacie swoje dupska na dokładkę........

Kukuła

Masz złą ocenę sytuacji. Przyjrzyj się jak teraz Twój wychwalany pan (usunięte przez administratora) traktuje ludzi pracujących w Wicarze. A może potrzebne Ci okulary ?

kks

jedynie stara ekipa była jeszcze ok...(usunięte przez administratora).Znimi zawsze można było sie dogadac co do godziny kursu i ceny.Z tymi kierowcami zawsze jeżdziłem i zawsze można było na nich polegać(zresztą tak na prawde to oni rozkręcili tą firme a pan (usunięte przez administratora) przyjął pierwsze zlecenie tej firmy). Co do (usunięte przez administratora).burak z jelcza który jeżdził z bułkami w żabce póżniej taryfiarz w jelczu złapał troche kasy i wielki pancio,(usunięte przez administratora)-zawsze można się dogadać ale za dużo opierali się na \"zeznaniach\" jarka i nie raz były z tego co wiem niepotrzebne dymy.pozdro (usunięte przez administratora)

KIEROWCA

ALE JESTEŚ INTELIGENTNY!!! NAJPIERW PISZESZ \"No i co dalej istniejemy i jeździmy\" A PO 14MINUTACH \"....sam tego doświadczyłem jeżdząc w tej firmie-odszedłem. KIEROWCA KTÓRY TO NAPISAŁ TO PEWNIE LUBI SOBIE WYPIĆ % Z DRUGIM WSPÓŁWŁASCICIELEM (usunięte przez administratora) PRACUJESZ W TEJ FIRMIE TO JĄ SZANUJ. POZDROWIENIA (usunięte przez administratora)

byly driver

Po części zgadzam się z przedmówcą ale tylko po części.Rzeczywiście z Panem (usunięte przez administratora) nie warto rozmawiać bo nigdy nie powie Wam prawdy( no chyba że się pomyli-to taka przestroga dla ewentualnych nowych kierowców) i jest cholernie mściwy.Nie przyjmuje żadnej krytyki i we wszystkich widzi tylko wrogów.Prawdą jest tez to że za złotówkę dałby sobie szkłem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ę podetrzeć.Jeżeli dostaniecie od niego kurs z uzgodnioną ceną to możecie być pewni że na pewno wycena tego kursu będzie zaniżona.Jak zgłosicie reklamacje to nie liczcie na to ze Wam to wyrówna.Prędzej będzie Wam kazał naciągnąć klienta przy kursie powrotnym( oczywiście jeżeli taki będzie) niż przyzna się do własnego błędu(sam tego doświadczyłem jeżdząc w tej firmie-odszedłem właśnie ze względu na te kanalie) Wszystkie sprawy należy załatwiać z pozostałymi właścicielami firmy.Są wymagający ale przynajmniej konkretni i potrafią docenić ciężką pracę. W odróżnieniu od Pana (usunięte przez administratora) potrafią przyznać się do błędu.Po za tym pracują na faktach a nie na podstawie plotek(w odróżnieniu od Pana (usunięte przez administratora)

driver

No i co dalej istniejemy i jeździmy

Olek

Wydaje mi się, że po kwietniu ci co jeszcze mają jakieś resztki mózgu i zdali egzamin z miasta odejdą do normalnych korporacji (o ile ich przyjmą z taką przeszłością), ci co nie zdali i nie zdadzą egzaminu wrócą na swoje wioski kopać kartofle i reasumując zostanie im z 5 busów i 5 debili z licencjami co w czasach szkolnych zamiast chodzić na matematykę pili piwo na ławcę... Z taką flotę przepadną prędziutko...

hay

właśnie to jest najgorsze...że będą....tylko juz jako taxi ale po stawkach przewozu osób...zreszta już tak jeżdza...mają koguty a stawki przewozu...ogólnie masaktra praca w tej firmie....a licencja na przewóz osób dalej bedzie aktualna pod warunkiem ze bedzie autko min. 7 osobowe. pozdrawiam

Hektor Taxi

Spierdoliliście rynek taxi w mieście. W kwietniu was nie ma.... Zero szacunku dla takich gnid...

ha

też tam pracowałem...nie polecam(usunięte przez administratora)

Szczery

Nie polecam ze szczerego serca pracy w tej pseudo firmie. Pracodawcy to oszuści, patrzą tylko na swoją kieszeń pobierając wysokie miesięczne opłaty od kierowców, którzy aby zarobić na życie muszą dymać cały miesiąc świątek, piątek i niedziele. W konsekwencji pół roku takiej pracy to zajechane auto, skrajna anemia i debet na koncie na poczet napraw wozu.... Zresztą kierowcy w tej firmie pracują max. pół roku i dają sobie spokój, a na ich miejsce przychodzą nowi i tak w koło macieja, to chyba o czymś świadczy....

john

nie korzystajcie z uslug tej firmy bo to oszusci...nigdy nie przyjezdzaja na czas, a jak sie w dzien dodzwonisz i powiedza ze wszystkie auta sa zajete to oznacza to ze pracuja 2 lub 3 auta na krzyz .nie maja samochodow dostepnych...ogolnie lipa i jest wiecej firm na ktore mozesz liczyc we wroclawiu

Zostaw opinię o Wicar Taxi - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wicar Taxi