Opinie o Microtech s.c. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Microtech s.c.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Microtech s.c. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Microtech s.c. w Wrocław

Kobieta Nowy wpis

Czy w firmie mtech.pl na stanowisku "serwis it" pracuja jakies kobiety? I czy kobeta z odpowiednimi umiejętniściami ma czanse przejść watepna rekrutacje ?

wroclawianin Nowy wpis

uwaga micro tech prosi administratora o to aby opinie zle dla tej firmy byly usuniete i admin tak robi

Ewelina Nowy wpis

Chłopak szuka pracy, ktoś z was wspomniał o słabej atmosferze, ale raczej nie zwraca na to uwagi :) Piszecie o benefitach, ktos moze rozwinąć temat? :) No i zdradzić na jakie wynagrodzenie mozna liczyc w firmie? Nawet w formie widełek :D

Aleks Nowy wpis

Bardzo dobre warunki pracy, dopasowany grafik, jak dla mnie świetnie.

Czy po rozmowie w Microtech s.c. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Władek

Za każdym razem byłem zadowolony ze współpracy z Microtech.

Grzesiek

Będąc możliwie obiektywnym i neutralnym, a także nie mając w sobie żadnych motywów by jakoś szczególnie stawiać firmę w złym świetle, mam więcej negatywnych odczuć, niż tych dobrych wspomnień z pracy w tejże firmie. Pracowałem na stanowisku serwisanta. Dodam że lubię tego typu czynności, ale w firmie nie było mowy o jakimkolwiek czerpaniu przyjemności z wykonywanej pracy. Atmosfera pośpiechu, stresu i gonienia za cyferkami od samego początku. Wszystko jest nastawione na target. W moim przypadku, byłem świadomy tego jak ten mechanizm działa i nie dałem się wciągnąć w tą grę, w końcu po prostu odpuszczając. Na palcach jednej ręki mogę policzyć, kiedy właściwie mogłem zapomnieć o tej gonitwie za normami i po prostu złożyć jakiś komputer z przyjemności. To nie jest praca dla poważnej osoby na dłuższy czas. Atmosfera w firmie przez niektóre osoby była bardzo kiepska. Generalnie zawsze byłem miły i życzliwy a spotykałem się z pretensjami, brakiem chęci pomocy. Często człowiek był zdany tylko na siebie. W firmie współpraca była utrudniona, ponieważ praktycznie każdy tam pilnuje swojego nosa. Wiele w tej firmie nie gra i jest do poprawy, aczkolwiek do jednego nie mogę się przyczepić: Wypłata zawsze na czas, wszystko się zgadzało, różnego rodzaju bonusy też na plus. Tutaj złego słowa nie powiem. Co można zmienić, to pozbycie się nieodpowiednich (toksycznych) osób, rekonstrukcja zasad pracy jak np. odejście od tych (usunięte przez administratora) norm - tak się pracownika nie zmotywuje, tylko zestresuje i wykończy psychicznie. Bo jeśli wszystko ma się opierać na cyferkach i premiach - bo wypłata to podstawa, to dla nikogo ta praca nie będzie przyjemna i po 3 miesiącach nowe osoby się wypalą. Większe zainteresowanie szefostwa w funkcjonowanie firmy, rozmowy z pracownikami - czasem brakowało mi zwykłego pytania jak mi idzie, co można zmienić, poprawić... Szefostwo powinno dbać o atmosferę, która tam mocno leży. Ale jest też tak, że każdy tylko myśli czy wyrobi dziś normę... A to ma wieki wpływ na samopoczucie i może stąd te wieczne napięcia w firmie. Także życzę powodzenia i jeśli ma być to fajna firma, to trzeba włożyć jeszcze sporo pracy i zmian. Pytanie czy tam komuś na tym zależy, czy ostatecznie chodzi tylko o hajs?

Microtech
@Grzesiek

Bardzo zaskoczyła nas ta opinia Grzegorzu, ponieważ przez cały okres współpracy nie zgłaszałeś uwag. Rozumiem, że nie odnalazłeś się w naszej firmie, ale cieszy nas, że doceniłeś fakt, iż płace są zawsze wypłacane na czas wraz z premiami i bonusami, bo jak dobrze wiesz, różnie to bywa w innych firmach. Szkoda jednak, że nie powiązałeś tego faktu z koniecznością wykonywania prac w sposób i ilości wymaganej przez pracodawcę. Konkurencja w naszej branży jest bardzo duża, więc aby utrzymać się na rynku i co za tym idzie wypłacać wypłaty i bonusy, musimy wymagać od naszych współpracowników jakości i norm. Niemniej jednak w żadnym razie nie są ty wymagania ponad siły, ponieważ wiele osób wykonuje je bez żadnego problemu. Co prawda niezbędne jest utrzymanie porządku na stanowisku pracy, używanie poprawnie odpowiednich narzędzi i stosowanie się do wewnętrznych procedur, ale to wszystko omawiane jest w pierwszych tygodniach pracy podczas szkolenia. Nie jest to praca przy taśmie, więc dużo zależy od tego jak pracownik ułoży sobie pracę. Ale jedno pozostaje bez zmian: w pracy trzeba pracować, właśnie po to aby zarabiać pieniądze.

Luki

Współpracuję z Microtech od wielu lat. Wypłata zawsze na czas i tyle ile umówiono. Formę zatrudnienia wybiera pracownik. Firma daje ciekawą pracę i zapewnia ścieżkę rozwoju dla chętnych. Sam zaczynałem na magazynie, a teraz jestem w dziale IT.

Maro

Firma Ok bez problemu umowa o pracę. Wypłaty terminowo. Ogólnie polecam, pracuję i jestem zadowolny.

Fox

Bardzo dobra firma. Ciekawa praca dla kogoś, kto lubi klimaty komputerowe. Fajna atmosfera. Gdyby nie to, że musiałem przeprowadzić się z Wrocławia na pewno pracował bym tam dalej. Pozdrawiam całą ekipę Microtech! ;)

Rafał

Pracowałem w firmie przez kilka miesięcy na stanowisku "serwisant sprzętu komputerowego". Jak się okazało "serwisant" można zdefiniować na różne sposoby - głównie wykonywałem pracę magazynową, spędzając większość dnia na poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu do zamówień (magazyn w absolutnym chaosie, palety po sufit zapełnione komputerami, pozycje nigdy się nie zgadzały z tym co było w systemie inwentaryzacyjnym). Czułem się jakbym był na praktyce zawodowej - wszyscy się na siebie wydzierają przez halę, cały czas leci głośna muzyka, ludzie używają przekleństw zamiast przecinków. Nigdy nie było jasne co miałem robić i jakie dokładnie były moje obowiązki, z dnia na dzień dokładano mi kolejnych rzeczy które miałem robić. Byłem jedyną osobą która zajmowała się dobieraniem odpowiedniego sprzętu do zamówień ze sklepu, normy narzucane przez szefostwo były niemożliwe do wyrobienia.

@Rafał

Nie wiemy skąd taka opinia, ponieważ osoba o imieniu Rafał nigdy nie pracowała u nas w serwisie. Każdy nowo zatrudniony pracownik jest zaznajamiany ze stanowiskiem pracy w pierwszym miesiącu zatrudniania. Jego naukę i pracę wspiera kierownik danego działu, oraz szkoleniowiec. Normy są wypisane przy każdym stanowisku - każda czynność jest wymiarowana przez osobą projektującą dane stanowisko, a następnie od niej odejmowany jest czas przerwy oraz dodatkowo obniżana o średnią wydajności 2 osób mających wiedzę dotyczącą obszaru pracy na danym stanowisku. Firma dba o to, aby pracownicy byli za swoją pracę adekwatnie wynagradzani. Niestety jednak gdy ktoś nie wykonuje swoich obowiązków należycie, wtedy może liczyć się z tym, że firma zakończy z taką osoba współpracę.

Patryk
@Rafał

W przeciwieństwie do Ciebie,podpisze się swoim prawdziwym imieniem. Pracuje tu od prawie 2 lat. Przez prawie 2 lata pracowałem na stanowisku, które opisujesz. Wszystkie osoby, które składały CV o pracę na to stanowisko szkoliłem ja. Więc w tym czasie nie przewinęła się żadna osoba o imieniu Rafał. Wykonywałeś pracę magazynową? Czyli rozumiem pakowałeś paczki,robiłeś palety,operowałeś wózek widłowy czy też paleciaka. Każdy pracownik na rozmowie kwalifikacyjnej jest zapoznany z szeregiem obowiązków na danym stanowisku, są mu przedstawiane normy i jest szkolony odpowiednio przez okres 2 tygodni. Przy okazji bardzo miły komplement nawiązując do "palety po sufit zapełnione komputerami" czyli firma dysponuje bardzo dużą ilością sprzętu. Na danym stanowisku, szukanie sprzętu pod zamówienie od handlowca nie ma nic wspólnego z pracą magazynową, ponieważ ty tylko idziesz na magazyn po daną rzecz ;) Ewentualnie szukasz dłużej bo mogła się gdzieś zawieruszyć. Jesteśmy młodym zespołem, więc słuchanie muzyki podczas pracy żeby sobie ją umilić to chyba nic złego? Jesteśmy tylko ludźmi staramy się o wysoką kulturę osobistą, ale czasami tak jak każdemu człowiekowi wymsknie się jakiś wulgaryzm. Tak jest w każdej pracy i w życiu, gdy coś po naszej myśli nie idzie , a niestety terminy gonią. Nie rozumiem tylko jednego, skoro pracowałeś tu, czemu nie rozmawiałeś o swoich zażaleniach z kierownictwem czy też z zarządem? Wszyscy są do pomocy zawsze i do rozmowy, jeśli tego potrzebujesz i jeśli masz jakieś uwagi. Rozmowa jest kluczem. A ty zamiast, odważyć się i o tym porozmawiać piszesz wszystko anonimowo na internecie. Przez okres tych kilku miesięcy wiedziałeś tak naprawdę jaką pracę podejmujesz, a zaznaczam że pierwsza umowa jest na miesiąc, druga na 3 miesiące dopiero na koniec na czas nieokreślony. W każdej chwili mogłeś zrezygnować, miałeś na to prawie 4 miesiące, zanim podpisałeś docelową umowę ;)

Maciej

Będąc na rozmowie rekrutacyjnej już na początku zauważyłem szereg niezgodności, które odrzuciło mnie od tej "firmy". Po wejściu do budynku z toalet wydobywał się zapach szamba, tak jakby toalety były od dobrych kilku dni zapchane. Nie odważyłem się wejść do środka, ale zapach unosił się nawet na salę sprzedaży. Nie wiem jakim cudem da się tam normalnie pracować. - Sala sprzedaży jest cała zakurzona, na dolnych laptopach na wystawie jest kilkucentymetrowa zasłona z kurzu. - Na dywanie widać nieuprzątnięta żywność, tak jakby ktoś jadł i zostawił po sobie okruchy i inne elementy jedzenia. - Na ścianach widoczne gołym okiem pęknięcia - wygląda to conajmniej źle. - Byłem zaproszony i nieszczęśliwie padał deszcz - cieknący dach jest chyba tam standardem, bo mężczyzna w serwisie nic sobie nie robił z faktu, że kapało mu na głowę. - Między pracownikami dało się usłyszeć wymianę zdań - "że dach cieknie jeszcze w tym i tym miejscu, a kable elektryczne biegną zaraz obok" - Wulgarny personel - nie dało się tego nie zauważyć, jak z dalszych części magazynu dało się słyszeć bluzgi i słowa niecenzuralne. (usunięte przez administratora)

Microtwech s.c.
@Maciej

Szanowny Panie Kandydacie Macieju. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmę i wzięcie udziału w procesie rekrutacyjnym. Domyślam się, że nie został Pan u nas zatrudniony. Ale proszę tego w żadnym razie nie brać do siebie. Co prawda zawsze staramy się wybrać osobę, która w naszej, zupełnie subiektywnej ocenie, najlepiej pasuje do stanowiska, ale jesteśmy tylko ludzi, więc zdarza nam się popełniać błędy. Czyli zarówno zatrudniać nieodpowiednie osoby, jak i odmawiać zatrudniania zapewne 100 razy lepszym kandydatom. Dziękujemy jednak za uwagi, które jak najbardziej zostaną przeanalizowane. - Sala sprzedażowa jak i pozostałe pomieszczenia są codziennie odkurzane i sprzątane. Niemniej jednak może się zdarzyć w trakcie dnia pracy jakiś nieporządek. Postaramy się to poprawić. - Zabudowania w których mieści się nasza firma nie należą do nas. Wszelkie usterki, jeżeli zaistnieją, są na bieżąco zgłaszane zarządcy budynku i możliwie jak najszybciej naprawiane. Mimo wszystko budynek ma już swoje lata, więc zapewne i jakieś pęknięcia tynku się znajdą. Faktycznie np. jakiś czas temu mieliśmy problemy z dachem, zostały one już naprawione przez administrację budynku. - Firma przykłada bardzo dużą wagę do przestrzegania BHP, oraz usuwania przez wykwalifikowany personel wszelkich zauważonych usterek. Wystarczy dodać, że od ponad 20 lat istnienia nie miał miejsce ani jeden wypadek przy pracy. Nie sądzę więc aby opisana sytuacja miała miejsce, a jeżeli tak, to stanowisko zostało natychmiast wyłączone z użycia po zgłoszeniu problemu odpowiedniemu kierownikowi. Co jest u nas standardem i wymogiem. - Zwracamy szczególną uwagę na kulturalne i profesjonalne zachowanie w pracy, niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę, że na magazynie pracują młodzi mężczyźni, a rodzaj pracy powoduje, że są to prawdziwi twardziele, więc co tu dużo mówić, być może zdarza się im i przekląć. Przepraszamy jeżeli poczuł Pan się urażony. Zapewniam, że nie było to naszym celem. Zwrócimy na to baczniejszą uwagę.

Mariusz

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy z firmą zastanów się dwa razy.(usunięte przez administratora). Pracowałem w owej firmie prawie 3 lata- przez ten okres widziałem naprawdę dużo "(usunięte przez administratora)" i sytuacji ciężko wytłumaczalnych dla normalnych osób. Zaniedbania zarządu widoczne gołym okiem- kompletnie nic do niech nie przemawia, mianują nie odpowiednie osoby do kadry kierowniczej, czego skutkiem są wieczne pretensję oraz zrzucanie winy jeden na drugiego. Brak jakiegokolwiek wsparcia technicznego, choć od wielu lat zatrudniony jest jeden informatyk, który jest odpowiedzialny za działanie systemów informatycznych. W rzeczywistości nad niczym nie panuję (przez okres mojego pobytu w firmie nie potrafił naprawić dziur w wewnętrznym systemie informatycznym, które powodowały opłakane skutki) Naprawienie drukarki zajmowało mu kilka godzin, nie wspominając o sieci, która w Microtechu jest żartem. (usunięte przez administratora)Podejście samych pracowników woła o pomstę do niebios! (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora)! Oczywiście nic nie zostanie powiedziane prosto w twarz. Naprawdę nie polecam! Szkoda czasu!

@Mariusz

Nie wiemy skąd taka opinia, ponieważ osoba o imieniu Mariusz nigdy nie pracowała w naszej firmie, a tym bardziej 3 lata.

Kamil

@mariusz skoro 3 lata pracowałeś to nie mogło być aż tak zle?

Ano

Jako osoba stojąca po obu stronach barykady tym razem muszę jednak wziąć w obronę dobre imię firmy Microtech. Osoba siejąca tą opinię o firmie została zwolniona, gdyż nie wywiązywała się ze swoich obowiązków - jeżeli ktoś pracuje i robi wszystko, aby nie zlikwidować swojego stanowiska pracy, to ma zagwarantowaną pracę i jest dobrze za nią wynagradzany. Oceny za pracę są na bieżąco wystawiane i każdy może się z nimi zapoznać i w razie wątpliwości porozmawiać o nich ze swoim przełożonym. Nikt nigdy nikogo nie chce oszukać, ale niestety wielokrotnie pracownicy, którzy zostali zwolnieni próbowali oszukać firmę udając, że pracują. Każdy nowo zatrudniony pracownik jest zaznajamiany ze stanowiskiem pracy, jego pracę wspiera kierownik danego działu, normy są wypisane przy każdym stanowisku (nie jest to prawdą, że są wzięte z "kosmosu" - każda czynność jest wymiarowana przez przez osobą projektującą dane stanowisko, a następnie od niej odejmowany jest czas przerwy oraz dodatkowo obniżana o średnią wydajności 2 osób mających wiedzę dotyczącą obszaru pracy na danym stanowisku). Umowy są pisane zawsze czytelnie dla osób je podpisujących. Nic nie jest ukrywane. Zarząd firmy zawsze dba o to, aby pracownicy byli za swoją pracę adekwatnie wynagradzani, również wszyscy Ci którzy pracują na umowie zleceniu, niczego nie tracą, są na równi traktowani. Rodzaj umowy niczego nie zmienia w ich przywilejach i obowiązkach. Ważne jest również to, że to osoba zatrudniana wybiera sobie formę zatrudnienia. Co do warunków pracy, to ciężko jest się odnieść... Niestety firma wynajmuje pomieszczenia od spółki pośredniczącej. Wszelkie awarie (również te wymienione w komentarzu) są zgłaszane do zarządcy nieruchomości. Na czas eliminacji awarii niestety firma nie ma wpływu, co więcej jeżeli usunięcie awarii przedłuża się w czasie firma sama próbuje na własny koszt naprawić usterki, aby umożliwić funkcjonowanie pracownikom w dobrych warunkach. Rozliczanie pracowników odbywa się na podstawie ich wyników. Jeżeli ktoś nie wyrabia normy - nie może liczyć na dodatkowe premie. W firmie nie ma premii uznaniowych - to jest absurdalne oskarżenie! Każdy pracownik ma dostęp do swojej karty pracy oraz możliwość wglądu do swoich ocen - codziennie widzi swoją ocenę za dzień poprzedni. Zdarzają się przypadki obniżania ocen, ale to chyba normalne jeżeli dany pracownik się spóźnia, nie przychodzi do pracy bądź nie wypracowuje swojej normy. Firma handlowa jaką jest Microtech s.c. jest systemem naczyń połączonych. Pracownicy działu sprzedaży muszą sprzedawać - wyrabiać targety. Serwis musi te zamówienia realizować, czyli przygotowywać sprzęt pod dane zamówienia. Magazyn musi te zamówienia zatwierdzać i przygotowywać do odbioru bądź wysyłki. Jest jeszcze serwis elektroniczny, który musi realizować naprawy bieżące i gwarancyjne. Jeżeli któryś z tych działów zaczyna zawodzić jest prowadzony audyt, w trakcie którego osoby są sprawdzane co jest przyczyną spadku ich wydajności. Chyba nie ma firmy na świecie, która życzy sobie rotacji składu firmy. Dlatego w pierwszej kolejności zawsze sprawdzane jest stanowisko pracy, czy jest w pełni wyposażone, czy czynności na nim prowadzone pozwalają w optymalny sposób pracować, czy wszystkie systemy pracują sprawnie i szybko. Dopiero na samym końcu sprawdzana jest wydajność pracownika i nawet wtedy pracownik nie jest zwalniany. Staramy się rozmawiać i znaleźć wspólnie z pracownikiem rozwiązanie problemu z jego wydajnością. Z pewnością dużo osób przed wybraniem się na rozmowę kwalifikacyjną i testem kompetencyjnym lub wysłaniem CV będzie czytało opinie na temat firmy Microtech s.c. w internecie, to oczywiste i całkowicie zrozumiałe w dzisiejszych czasach. Ale chciałbym zapewnić, że to co możecie w tych opiniach negatywnego przeczytać nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zachęcam do składania podań o pracę, jeżeli oferty pracy się pojawiają. Przekonajcie się sami jaka atmosfera panuje w firmie i czy naprawdę zdarzają się przypadki opisywane w pozostałych opiniach.

Czy w Microtech s.c. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

RockStone

Na zlecenie lub umowa o prace na okres próbny.(usunięte przez administratora)

Q&A

Nie sugeruj się tą opinią... Ten człowiek nawet nie miał nawet odwagi podać prawdziwego działu w jakim pracował. Raz wybrał Handlowy, kolejnym razem IT. Czy taka opinia dobrze świadczy? Rozumiem rozżalenie towarzyszące rozwiązaniu umowy, ale szkalowanie za to firmy - trochę słabo. Jeżeli chcesz otrzymać informacje rzetelne zadzwoń, napisz lub przyjdź do firmy i dowiedz się u źródła jakie warunki może Ci przedstawić firma. Jeżeli jesteś osobą ambitną i pracowitą - to miejsce dla Ciebie :)

Ano

Jeremi

Pewnie dlatego, że firma jest dobra ,ale wymagające to sypią się te bezpodstawne oskarżenia.

krosu

Teraz chyba w firmie panuje najlepszy okres odkąd pamiętam. Nie wiem jak Wam, ale mi wydaje się , że wszyscy chodzą zadowoleni z tego , że tu pracują. No może nie wszyscy , ale większość

Tu (usunięte przez administratora)nie ma o czym mówić ;)

admin

Wiesz co aktualnie dzieje się w firmie Microtech s.c.? Podziel się z nami tą wiedzą i dodaj swoją opinię.

Zostaw merytoryczną opinię o Microtech s.c. - Wrocław

• Jak się pracuje w Microtech s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Microtech s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Microtech s.c.?