Adres: Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski

NIP: 6222565792 KRS: 0000216837

2 342 714 5 1

Opinie o Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"

Filtruj opinie po kryteriach:

Sławek Hamburg

Pracowałem kiedyś w tej firmie ,i tak się zastanawiam dlaczego tą firmą nie zarządzają ludzie którzy mają trochę pojęcia o kolejnictwie ,dlaczego na tych ciepłych posadkach zasiadają ludzie którzy nigdy nie byli związani z kolejnictwem , może wielki czas zamienić tych na wysokich stołkach na ludzi kompetentnych ,którzy ukończyli studia związane z kolejnictwem ( pojazdy szynowe),dlaczego ta firma ciągle kuleje , o co tam chodzi , przecież pracy w tej firmie podobno nie brakuje , może nieudolnie ktoś zarządza firmą , albo nie potrafi , bo nie zna się na kolejnictwie ? albo menadżerowie są od siedmiu boleści .Czasem wchodzę na waszą stronkę i czytam co w tej firmie się dzieje ,i ciągle od lat ,są jakieś długi , ciągle pensjie nie są wypłacane na czas , na zachodzie nie do pomyślenia o takich sprawach .Pozdrawiam wszystkich

Tak3Nie
Yyy

Co tam w Ekk jakaś dziwna cisza nastała czy to cisza przed burzą?

Robol
@Yyy

Przecież ty w tej firmie pracujesz????????????

stefan emeryt

Gdzie są związki zawodowe w firmie Ekk Wagon - czyżby nie istniały ? czy ktoś im buzie pozamykał ? Troche to wszystko dziwnie wygląda w tym Ostrowie . A gdzie właściciel firmy. Dlaczego nie rozmawia z pracownikami . Żeby w dzisiejszych czasach działy się takie rzeczy . Za kogo oni tam maja tych pracowników ,za parobków ? czy składki na ZUS za pracownika sa odprowadzane , czy właściel firmy EKK prowadzi z pracownikami ,jakieś zebrania i rozmowy informuje pracowników co dzieje się w firmie o zagrożeniach i nie wypłacanych pensjach na czas.

@stefan emeryt

Informują czy nie informują? Ale co tam sie dzieje z pracownikami nie mają nic do powiedzenia, jak te " owieczki " delikatnie mówiąc.

Adam Wrocław.

JAK JESZCZE DŁUGO TEN CYRK Z WYPŁATAMI U PREZESA CHLEBOWSKIEGO W FIRMIE EEK WAGON BĘDZIE TRWAŁ .??? CO DALEJ Z TA FIRMĄ DLACZEGO PRACOWNICY NIE SA INFORMOWANI NA BIEŻĄCO CO SIE DZIEJE W FIRMIE I Z FIRMĄ ? JAKIE SĄ DŁUGI ? CZY PŁACONE SA SKŁADKI DO ZUS ZA PRACOWNIKA ? KIEDY WRESZCIE ZOSTANĄ WYPŁACANE PENSJE W CAŁOŚCI KAZDEGO MIESIĄCA , A NIE CIĄGLE W KILKU RATACH PO PARĘ SET ZŁOTYCH W RATACH . JESLI Z FIRMĄ NIE RADZĄ SOBIE RZADZĄCY ,TO NAJWYŻSZY CZAS TRZEBA TO ZMIENIĆ , ILE LUDZIE W TEJ FIRMIE W TAKIM MARAŻMIE MOGĄ TKWIĆ .CZY KTOŚ TAM JEST JAKIMS GŁÓWNYM HAMULCOWYM ? LUDZIE DOMAGAJĄ SIE OD WŁAŚCICIELA FIRMY ,KONKRETÓW .

@Adam Wrocław.

Cyrk dalej trwa. Pracownicy sa informowani ale to są tylko kłamstwa, w które dalej ludzie wierzą. Piszesz że ludzie się domagają, chyba nie! Jedno pytanie gdzie są tzw. Związki zawodowe?

Nicki
@Obserwator

Związki zawodowe... Na podstawie historycznych "dokonań" nasuwa się pytanie, czy one bardziej broniły interesów właścicieli czy pracowników ?

ami
@Adam Wrocław.

To nie !!! rząd Polski decyduje o tym co trzeba zrobić w firmie prywatnej a jej właściciele i pracownicy !!!! Czy była inspekcja pracy w firmie !! jakie ustalenia poczyniła ? To powinni wiedzieć pracownicy !! To pracownicy muszą zadbać o swoje pensje !! To pracownicy powinni składac pozwy - zwolnione od opłat - z powodu braku wypłat w całosci i w terminach !!! To pracownicy powinni złożyć wniosek o upadłość jeśli firma jest (usunięte przez administratora)!! bo są wierzycielami !! Gdzie są związki zawodowoe @!!??

EMK

Wydaje sie zasadne przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego z wyłączeniem dotychczasowego Zarządu i powołaniem nowego zarządu w postępowaniu sanacyjnym. Z tego co mi wiadomo w fabryce w czasach upadłości pracowało ok. 1400 osób w fabryce i kuźni. Mam wrażenie , że pracownicy sa zagubieni i Zarząd nie myśli jak ratować dopóki bierze kasę a właściciel zapewne nabył to tanio i obecnie już po spłacie kapitału nie ma strat i nie walczy o utrzymanie firmy. Nie rozumiem jaki mogą być argumenty prowadzące do lekceważenia potencjału i pracowników poza lekceważeniem i lemingowaniem Zarządu . Proponuję postępowanie sanacyjne jako formę restrukturyzacji i złożenie szybko wniosku o jej ogłoszenie a mogą to zrobić wierzyciele a więc i pracownicy skoro nie otrzymują wynagrodzenia .

JA
@EMK

Już było.

EMK
@JA

Jak to było? i... się skończyło? Sąd odmówił restrukturyzacji? Kto był ustanowiony doradcą ? Zarząd źle przygotował wniosek, tak by nie przyjęto, bo sądy idą na restrukturyzacje w 90 %.

bolo

No i znowu z deszczu pod rynnę ciekawe ile razy na rok będzie wypłata u Swirczka

Tak5Nie3
@bolo

Czas pokaże co dalej? Ja myślę że będzie dobrze nie można od razu przekreślac wszystkiego każdemu trzeba dać szansę

@Inna

No nie !!! Ręce opadają. No ile razy można dawać szansę? Brak słów

Mietek
@bolo

ROBOTA JEST , ALE PININDZY CIĄGLE NIE MA , JAK TO SIE DZIEJE ,ZE TA SPRAWĄ EEG WAGON NIKT SIE NIE ZAJMIE, O CO TU CHODZI ? LUDZIE CZEKAJĄ CIĄGLE NA WYPŁATY ,ILE MOŻE TAKA SYTUACJA JESZCZE TRWAĆ , NIECH TO IDZIE W KOŃCU ALBO W JEDNĄ ALBO WCDRUGA STRONE ,BO LUDZIOM JUZ KOŃCZY SIE CIERPLIWOŚĆ .

zbyszko
@Mietek

Mielismy taka sama sytuacje w Milmex Systemy Komputerowe, ja juz tam nie pracuje, ale nadal pracuje mnostwo ludzi i nie dostaja wynagrodzenia od 5 (!!!!) LAT! Nikt się tym bliżej nie interesuje :(

Ostatnie chwile EKK

Luka.
@Yyy

A skąd ta wiadomość ? Piszesz co wiesz czy wiesz co piszesz bo to jest duża różnica.

@Yyy

I co dalej? Tyle niewiadomych pozostało tylko czekać

Yyy

Popatrz posłuchaj przeanalizuj i dojdziesz do takich samych wnioskow

Morgi

Ekk jeszcze żyje?! Czy chińczyki już przejęli za miskę ryżu?!

Stella

Z pewnością na forum nikt nie poda daty wypłaty, chyba, że to konkurencja tak pisze?

Tak2Nie1
JOLA

i gdzie te wypłaty!

Tak1Nie4
@JOLA

Nie ma i nie będzie? Pracownikom chyba to pasuje. Prezes opowiada "dyrdymały". A ludzie to "łykaja". No ...

Kkk
@Obserwator

(usunięte przez administratora) od zawsze opowiada dyrdymały...

JA

KONIEC

Tak8Nie2
kkk
@JA

co się stało? Możesz dokładnie napisać?

fdf

Moje sugestie dla Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon": ff Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: ttr

@fdf

obecny już zrobił co mógł teraz trzeba zatrudnić fachowca

Yyy

EKK WAGON OSTRÓW. WLKP ???????????????????????????? Tyle. niewiadomych Jak z tego wybranąc ???????????????????????

@Yyy

każdy jest kowalem własnego losu albo ujmując to w inny sposób jak sobie pościelisz tak się wyśpisz , ale to każdy indywidualnie będzie musiał podjąć jakąś decyzje minęły już czasy zbiorowych protestów robotniczych a świetność związków zawodowych już dawno wygasła

żabiarz
@adam

nic nie wygaslo zwiazki zawodowe musza wrocici i to jak najszybciej ale nie takie jak w obecnej formie zoabcz sobie Francje i ich zwiazki zawodowe i zolte kamizelki tam wywalcza wszsytko a polaczek boi sie i zawsze bedzie biede klepał i narzekal tylko w domu!!!

Tak6Nie1

LOL
@Yyy

I gdzie te wypłaty?................................................

Zetzet

A co słychać w EKK Ostrów ?

Luka.
@Zetzet

Podobno dojeżdżają z Kalisza do EKK Ostrów prawda to ?

@Luka.

Tak to prawda

Olo

Powtórka z rozrywki poraz kolejny odcięty prąd!!! w EKK KALISZ

Tak7Nie

Dat
@Olo

KALISZ TO JUŻ KONIEC. ...

Zorro

Co tam w ekk ?

@Zorro

Rozumiem, że piszesz z pozycji byłego pracownika Europejskiego Konsorcjum Kolejowego "Wagon". Jak wygląda Twoja sytuacja i jak wyglądała praca w tym miejscu w czasie, kiedy byłeś z nim związany zawodowo? Może ktoś inny również mógłby napisać, jak obecnie wygląda sprawa z Europejskim Konsorcjum Kolejowym "Wagon"?

Xxx

I co 10 i gdzie te "pełne" wyplaty? Powtórka z rozrywki jak zawsze od kilku lat.

Tak8Nie

@Xxx

@Xxx, rozumiem, że piszesz o zaległościach w wypłatach wynagrodzeń. Czy jeszcze o czymś innym? Jak obecnie wygląda sytuacja w Europejskim Konsorcjum Kolejowym "Wagon"? Daj znać, czy firma rozliczyła się już ze swoimi pracownikami.

Yyy

Swietłana przyszłość EKK to pełne wypłaty na czas fundusz socjalny i podwyżki Powodzenia!!!

Tak2Nie1

Karolina

@Morgi, @Obserwator, do niczego Was przecież nie zmuszam. Jak to podaję się za kogoś innego? Jestem moderatorem forum i pisałam już, że można rozpoznać nas po szarych nickach, a o naszej roli przeczytasz więcej w regulaminie: https://www.gowork.pl/regulamin . Pozdrawiam i życzę uśmiechu! @Yyy, o czym dokładnie mowa? Mógłbyś przybliżyć nam nieco ten temat?

Yyy

Co sądzicie o świetlnej przyszłości EKK ? Tak przynajmniej wynika z informacji na tablicach ogloszeniowych

Karolina

@inna, dajcie znać, jak coś będzie już na pewno postanowione i wyjdzie jakaś oficjalna informacja od pracodawcy! @Morgi, czyli pracownicy Europejskiego Konsorcjum Kolejowego "Wagon" póki co normalnie przychodzą do pracy i wykonują swoje obowiązki, tak? Może firma miała tylko jakieś przejściowe problemy i niebawem wszystko będzie z powrotem OK.

@Karolina

Nie odpowiem bo podajesz się za kogoś innego niż moderator tej strony! I polecam innym nie odpowiadać tej Pani!!!

@Morgi

Popieram!!!

Morgi

Uwaga uwaga! W Ekk święto! Wypłacono resztę za lipiec i kilkanaście procent za sierpień. Oby tak dalej i może niby firma wyjdzie na prostą.

Ad

TO JUŻ KONIEC!!!

@Ad

Czemu tak myślisz? Ze koniec? Skąd wiesz?

Xxx

No to jak tam załoga pracuje i godzi sie na wszystko a zarząd robi co chce mówiąc że jak się nie podoba to można się zwolnić . Za wszystko "zapłaci " zaloga a firma skończy źle.

@Xxx

Masz rację...załoga godzi się na wszystko. Nawet na to,że jutro 1 październik a za lipiec nie wszystko wypłacone. Zarząd musiał skutecznie uciszyć takich krzykaczy jak Pan W.M. i innych. Tylko dziwię się czemu zgadzają się na darmową pracę. A zarząd i związkowcy...robią co chcą. A ciemny lud kupuję to wszystko.

Karolina

@Inna, i jak aktualnie wygląda sytuacja? Czy coś się zmieniło w Europejskim Konsorcjum Kolejowym "Wagon"? @anonymous, skąd masz takie informacje? Czy są one w jakiś sposób potwierdzone? @adam, czy plotki o upadłości firmy mają jakieś potwierdzenie w rzeczywistości? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc użytkownikom.

@Karolina

o upadlosci nic nie wiadomo bo nikt nic nie wie a sytuacja bez zmian

@inna

Sytuacja bez zmian a ludzie pokornie robią na zakład i długi. Koniec września i brak całej wypłaty za lipiec! Upadłości nie będzie. Bo jak by miała być,to już by to dawno nastąpiło.

@Morgi

za lipiec zostalo 8 procent ale jeszcze jest sierpien

Jaś

Podobno koło Metchemu na Ks. Jolanty szukają ludzi do pracy. Może komus coś...

Olo

Czy Ostrów pracuje? Jakie są plany związków zawodowych w sprawie zaległych pensji i dalszej działalności firmy? Jak długo to ma jeszcze trwać i jaki w tym cel doprowadzając pracowników i firme do coraz większego zadłużenia .Czy wreszcie znajdzie się ktoś kto przedstawi sytuacje firmy.

Yyy

Ostrów wegetuje kasy brak a jak tam metchem?

Tak2Nie

@Yyy

w metchemie miesiac nie ma pradu kasy tez za sierpien brak za lipiec jeszcze 8 procent i nadal nikt nic nie wie

Karolina

@Obserwator, nie rozumiem, czemu zwracasz się do mnie w ten sposób. Kto będzie chciał, odpowie na moje pytania. Pisałam już, że jestem moderatorem forum i ich zadawanie jest między innymi moją rolą. Nie rozumiem, co widzisz w tym złego? @Inna, mam nadzieję, że wszystkie zaległości zostaną jak najszybciej uregulowane! Wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze.

Mam taka nadzieje

@Inna

Nadal nie ma prądu w metchem kalisz nie wiadomo co dalej chcialabym bardzo żeby firma dzwignela się życzę firmie wszystkiego dobrego

anonymous
@Inna

Przewidziana likwidacja firmy, Brak środków finansowych na dalszą działalność !Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację poniosą pracownicy firmy nie świadomi swojej nie wiedzy opartej wobec swoich przełożonych.

Tak7Nie

@anonymous

" sytuację poniosą pracownicy firmy nie świadomi swojej nie wiedzy opartej wobec swoich przełożonych " czytałem to zdanie kilka razy i od przodu i od tyłu i za diabła nie wiem o co chodzi autorowi tego komentarza

@adam

Chodzi o to ze pracownicy dalej nie wiedzą co z firmą? Bo nikt nic nie mówi co dalej będzie

@Karolina

Pytaj dalej,to może sama wyjdziesz na prostą. Bo jako moderator jesteś zielona jak trawa na łące ????

Tak2Nie

Zostaw opinię o Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" - Ostrów Wielkopolski