Opinie o TAURON Ekoenergia w Jelenia góra

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie TAURON Ekoenergia. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w TAURON Ekoenergia o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TAURON Ekoenergia w Jelenia góra

@ Nowy wpis

Biuro BR Katowice, zarobki fajne, super socjal, praca ciekawa! Co do zarządzających biurem i departamentem - dramat, spółka Skarbu Państwa gdzie pozwala się na (usunięte przez administratora) i dyskryminacje, za wiedza zarządu Tauron Ekoenergia! Sprawy zamiatane pod dywan, pracownik ze swoim problemem pozostawiony sam sobie.

Jakie są mocne strony pracodawcy TAURON Ekoenergia?

Klientka Tauron Jelenia Góra Nowy wpis

Obsługa klienta Tauron ul.1-go Mają Jelenia Góra! Wyłam świadkiem aroganckiego zachowania pracownicy ,wczoraj 26 .07.2023 r. w godzinach popołudniowych.Pracownica pani -brunetka , przeszła samą siebie! Pani pracuje za karę! Po zapytaniu przez klientkę-starszą czy może się umówić w celu złożenia skargi -reklamacji co do wysokości ostatniej Faktury, pracownica odpowiedziała cyt..niech pani to pismo w domu napisze ,nie teraz ,przyniesie,,my przyjmiemy,a może jeszcze zatańczymy dla Pani co ?" To był złośliwy zwrot, ton i szyderczy ,złośliwy śmiech . Oczywiście młody pracownik ,siedzący obok, bawiący się telefonem komórkowym, miał przy tym ubaw! Otóż pani pracownico, jest to pani zasr... obowiązek obsłużyć tę Panią,bez złośliwych komentarzy ! To pani jest dla nas,a nie my dla pani!

Na jakie wsparcie w TAURON Ekoenergia mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie TAURON Ekoenergia? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?

Orientuje się ktoś jakie warunki są na stanowisku szefa biura dyspozycji ruchu? Jaki zakres obowiązków? Czy ekoenergia ma wyodrębniona sieć, czy dyspozycję prowadzi się wraz z sieciową i stacyjną? Jakie zarobki?

Grzegorz

Jeżeli chodzi o finanse to podczas rekrutacji liczy się najtańszy pracownik. Może ukończyć dowolną szkołę ale jest najtańszy i będzie pracował na dowolnym stanowisku. Ekoenergia ma czas na nauczanie ludzi więc jest dobrym miejscem na pierwszą pracę, Ale płaci mało. Specjaliści nie otrzymają tam oczekiwanych stawek. W Ekoenergii aktualnie nie ma dyspozytorów, więc czyim szefem miałbyś być? Dyżurni w Elektrowniach Wodnych mają operatywne kierownictwo w postaci Dyspozytorów z Tauron Dystrybucja i od nich otrzymują polecenia operacyjne na czynności łączeniowe. Wewnątrz Ekoenergii są Koordynatorzy którzy są przełożonymi Dyżurnych Elektrowni Wodnych. Ekoenergia nie ma wyodrębnionej sieci. Urządzenia są podłączone w najkrótszy możliwy sposób do Krajowej Sieci Elektroenergetycznej podległej np Tauron Dystrybucja w południowej Polsce. Jest Biuro Utrzymania Ruchu które ma swojego szefa i jemu podlegają ci wszyscy ludzie i oni planują pracę poszczególnych elektrowni. Jest jedna lokalizacja i jeden szef. Dlaczego nagle Szefów Dyspozycji Ruchu miałoby być trzech? Ja nie widzę miejsca dla osoby na takiej funkcji zwłaszcza w trzech lokalizacjach. Chyba że szukają jednej osoby i jeszcze nie wiedzą gdzie miałaby pracować.Czyli wezmą najtańszą która się zgłosi w jednej z trzech lokalizacji. W mojej ocenie ogłoszenie o pracę na stanowisko Szefa Biura Dyspozycji Ruchu to badanie rynku. Sprawdzanie czy i jacy ludzie są "do wzięcia" z rynku pracy i jakich stawek oczekują. Na pewno Wrocław będzie za drogi. Rekrutacje w Ekoenergii trwają bardzo długo, tzn. mija bardzo długi czas od wysłania CV do zaproszenia na rozmowę i jeszcze dłuższy czas od rozmowy do odpowiedzi o wyniku rozmowy. Czas między etapami należy liczyć w miesiącach.

@Grzegorz

Aż idzie mieć teraz mieszane uczucia co do nich. Dobrze, że tak chcą kogoś porządnie wyszkolić. Ale to badanie rynku chyba zdaje się być nie co nieetyczne. Oni nie obawiają się może, że z tego powodu popsują sobie renomę? Bo chyba ludzie orientują się o co chodzi?

Rob
@Grzegorz

W lutym 2023 r. znowu pojawiło się ogłoszenie na szefa biura dyspozycji ruchu. Szukają w dwóch lokalizacjach, m.in. w Katowicach. Czy w poprzedniej rekrutacji kogoś wybrali, czy to było tylko badanie rynku, jak napisano wyżej, a teraz dopiero szukają konkretnej osoby. Chętnie poznam nowe informacje w tej sprawie. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Kamyk

Planuję aplikować na stanowisko dyżurnego elektrowni wodnej. Ktoś orientuję się w wynagrodzeniach na tym stanowisku i ogólnej atmosfery w pracy?

Bogdan
@Kamyk

A do tej pory jakie miałeś wynagrodzenie? Na ile tu liczysz?

Kamyk
@Bogdan

Do tej pory nie pracowałem, jestem świeżo po szkole, a oferty pracy mam jak na razie 5000 brutto ale w innej branży. A w związku z tym że skończyłem szkołę OZE, wolałbym iść w tym kierunku

@Kamyk

Szkoda, że nikt nie odpowiedział, ale zastanawiam się jak tam Twoja aplikacja?

@Kamyk

Z tego co wiem to stawka dla świezego Dyzurnego Elektrowni wodnej jest w wysokosci stawki ustawowej najniższego wynagrodzenia w kraju. Dopiero po okolo roku, gdy zakończysz okresz szkolenia i wejdziesz "na grafik" otrzymasz dodatki za prace w nocy, w soboty niedziele i święta. Praca na stanowisku dyzurnego jest pułapką. Jeseli chciałbyś awansowac w strukturach firmy to nie bedxie to latwe bo trudno znalezc innego pracownika na Twoje miejsce i przelozony nie wyrazi zgody na Twoje odejscie na inne stanowisko. To nie jest stanowisko dla kogos po OZE tylko dla elektryka. Kandyduj do Ekoenergii ale na inne stanowiska

Cieszy mnie informacja, że firma zapewnia różne benefity i dodatki, a sama pensja jest poniżej średniej krajowej. Chętnie wysłałabym swoje CV do kadr, ale wystraszyły mnie informacje o ciągłych nadgodzinach. Rozumiem, że firma płaci, więc wymaga, ale każdy powinien mieć również prawo do odpoczynku. Czy te nadgodziny są dodatkowo płatne? Czy zdarzają się przez cały rok, a może tylko okresowo?

metropolita
@Marta

płaca nie oznacza zakupu (usunięte przez administratora) nie nie są płatne, są notoryczne, odpoczynek ? dla wybranych nawet w godzinach pracy. uznaniowość poraża.

@metropolita

Aha czyli taka para butów. W miarę dobra płaca za totalną nadwyżkę pracy. I teraz pytanie co lepsze to czy najniższa i lekka robota? A z jakiego powodu tak właściwie nadgodziny płatne nie są, przecież to niezgodne z KP chyba

Tilka

Czy ktoś może wie w jakim systemie zmianowym pracuje się w Elektrowniach wodnych Taurona we Wrocławiu? 3 zmiany czy 12/24? Jak atmosfera w pracy?

Kamila
@Tilka

Chodzi Ci o pracę dyżurnego? Widziałam, że jest termin składania cv do 4 marca. Powinni napisać w ogłoszeniu, jakie są zmiany, szkoda, że nie ma tego wprost napisanego. Ktoś coś?

Marszałek
@Tilka

W mojej ocenie atmosfera jest negatywna. Nazwałbym to atmosferą "falową". Jesteś młodszy więc gorszy. Zmiany są 8 godzinne, w wyjątkowych sytuacjach 12-godzinne. Pierwsza zmiana rozpoczyna się zawsze o 6:00. Grafik układany z miesiąca na miesiąc, przez brygadzistę i uwzględniający osobiste sympatie. Stawka niska opierającą się na dodatkach za nocki, weekendy, pogotowie domowe.

Rafał
@Marszałek

Czyli wychodzi na to że można dorobić za nocki i świąteczne dni. Dobrze zrozumiałem że wtedy więcej płacą? A podstawa? Najniższa krajowa czy więcej?

Aneta

Często w firmie pracownicy biorą UŻ? Czy jest to problemem ?

CR7

Praca w tej firmie obecnie to dramat, ciągłe nadgodziny (mile widziana praca w weekendy, na urlopie czy L4), wszystko do zrobienia pojawia się na ostatnią chwilę, praca nie do przerobienia, nikt nie liczy się z pracownikami, w zasadzie to obraz współczesnego niewolnictwa. Jedyne plusy, to terminowa wypłata i przyzwoita urlopówka.

Mariusz

@anonymous, przepraszam mała literówka :) Wracając do Twojego wpisu, to wiesz może, dlaczego tak jest, że nowo zatrudniony pracownik w firmie TAURON Ekoenergia otrzymuje wyższą stawkę aniżeli osoba, która pracuje w firmie już jakiś czas? Czy ma to związek z wykształceniem, bądź umiejętnościami danego pracownika? Czy może inne czynniki na to wpływają? @Ela, dobrze jest, gdy w wątku pojawiają się informacje, które są pomocne dla czytelników rozważających podjęcie zatrudnienia w firmie TAURON Ekoenergia. Moje pytania są wnikliwe i szczegółowe, ponieważ chcę, aby wątek był pełny rzetelnych i uzasadnionych opinii o tym pracodawcy.

Mariusz

@Marsel_łind, z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że nowo zatrudniony pracownik ma trud by awansować na wyższe stanowisko i automatycznie względem tego awansu otrzymać również wyższe wynagrodzenie za pracę w firmie TAURON Ekoenergia? Napisz, proszę, czy firma motywuje w jakiś sposób swoich zatrudnionych pracowników do bardziej wydajnej pracy? Są jakieś dodatki do wynagrodzenia bądź benefity?

@Mariusz

Mariusz, masz problemy w wnioskowaniem... nowi (bez doświadczenia) mają wyższe stanowiska i stawki niż długoletni pracownicy.

@Mariusz

p.s. jesteś "on" czy "ona", niby Mariusz a pisze "wywnioskowałam". Jak piszę pod kilkoma nickami to chociaż dbam o zachowanie pozorów.

Ela
@anonymous

ten (usunięte przez administratora)to ktoś z administracji tego serwisu. Dbają aby dyskusja się toczyła zadając pytania i prosząc o wyjaśnienia.

ab

Zupełnie nie rozumiem niskiej oceny. Super firma. Zdolnym umożliwia pracę zdalną. Służbowe auto bez limitu. Czas pracy tez nie limitowany. Wcale nie trzeba mieć bóg wie jakie doświadczenie, żeby zacząć od stanowiska, wystarczy wizja i nowatorskość. Stawka na poczatek powyżej średniej krajowej, benefity, premie, fajne projekty. Szybka ścieżka awansu. Szkolenia nawet zagraniczne. Ja jestem na tak.

@ab

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To że Tobie jest dobrze nie oznacza że innym pracownikom jest równie dobrze. Stąd właśnie różnica w ocenie. Służbowe auto bez limitu, z zainstalowanym GPSem nie jest bez limitu. Nielimitowany czas pracy nie jest zaletą. Przez to tracisz tzw. work-life balance. Praca zdalna nie jest dla zdolnych tylko dla tych którzy dają się w ten sposób wykorzystać. Przypomnę (również sobie) że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja szkolenie miałem w Jeleniej Górze tylko raz, podczas wstępnego szkolenia BHP, gdy mnie przyjmowali. Czy stawka zasadnicza 2400 brutto jest powyżej średniej krajowej? Nawet jeżeli ktoś ma 3000 brutto jako stawkę zasadniczą to i tak jest poniżej średniej krajowej. A takich osób jest kilkadziesiąt. Szybka ścieżka awansu? Litości. Zaczynasz pracę jako dyżurny i po 15 latach pracy dalej jesteś dyżurnym. Posłuchaj kolegów inżynierów, w otoczeniu, jak to po zdobyciu dyplomu pracownicy zamiast podwyżki otrzymywali co najwyżej uścisk dłoni dyrektora. Ich jedyną ścieżką awansu było wtedy odejście z firmy. Zmiany stanowisk są po zmianie organizacyjnej. Zmieniają się tylko nazwy stanowisk, a to nie jest awans. To nie jest ścieżka awansu mimo że w CV tak wygląda, bo jest to kolejny punkt z wielką i szumną nazwą. Za taką zmianą powinny iść poprawy, a nie idą. Idzie coś można nazwać próżnią pierwotną. Instrukcje po takich zmianach powinny być zaktualizowane, a nie są przez długi czas. Sama ich treść tego wymaga. Instrukcja organizacji bezpiecznej pracy która będzie wprowadzona w listopadzie jest ... ... ... dobrze że chociaż jest. Jeżeli dopiero co zatrudniłeś się w tej firmie to jesteś zachłyśnięty i przejdzie Ci za kilka lat. Mam nadzieję że uda się Tobie wyrwać do lepszego miejsca w ramach ścieżki awansu.

Qusiak
@ab

Pochwal się ab swoją wizją. Co takiego udało się Tobie wprowadzić, zrobić, dla dobra firmy i jak to wpłynęło na dobrostan Spółki, kolegów i koleżanek?

ab
@Qusiak

ja patrzę na swoją perspektywę.

Nie-Marsel i już nie łind :-)
@Marsel_łind

Marsel, "ab" sobie chyba "tnie". Podałeś zasadniczą, którą mają miejscowe "szaraki" posadzone na O.Pokoju. Kto powiedział, że "ab" taką ma ? Jesteś pewien, że wszystkie auta mają GPS ;-) ? a może ktoś po studiach zaczyna pracę jako specjalista, a po kwartale zostaje koordynatorem... Ja chyba wiem o kogo chodzi, i chyba główny bohater (zbiorowy) nie jest autorem tego posta. Podpisuję się pod Twoimi słowami. Tak jest jak piszesz.

Mariusz

@ab, ciesze się, że jesteś zadowolony z pracy w firmie TAURON Ekoenergia. Czy możesz napisać, jak wyglądają szansę na zdobycie zatrudnienia w tej firmie przez osoby młode bez doświadczenia zawodowego? Firma daje szansę takim osobom i zatrudnia ich? Czy raczej tylko i wyłącznie osoby z doświadczeniem mają szansę na otrzymanie zatrudnienia? Przedstaw, jak to wygląda szczegółowo.

Mariusz

@Misiewicz, Twoja opinia jest mało zrozumiała, dlatego chciałbym, abyś bardziej szczegółowo opisał aspekty pracy związane z pracą w firmie TAURON Ekoenergia. Jak wygląda poziom wynagrodzeń w tym miejscu pracy? Czy pracodawca zapewnia premie bądź nagrody swoim zatrudnionym pracownikom? Proszę, abyś opisał, jak to wygląda.

riki

swoim zatrudnionym tak.

Misiewicz

Jak to na państwowym garnuszku, nepotyzm, równia pochyła i zamiejscowi "Misiewicze". Żal.pl

Mariusz

@Marsel_łind, dziękuję za merytoryczną opinię. Takie informację są bardzo potrzebne i wartościowe dla użytkowników forum a w szczególności dla osób, które planują podjąć zatrudnienie w firmie. A czy osoba Ci bliska (bądź Ty w jej imieniu) mógłby wypowiedzieć się tutaj na temat atmosfery jaka panuje w firmie TAURON Ekoenergia?

Mariusz

@Marsel_łind, czy dobrze zrozumiałem, że jesteś pracownikiem firmy TAURON Ekoenergia? Powiesz coś więcej na temat pracy w tej firmie? Czy dla pracowników dostępne są benefity pozpłacowe? @anonymous, czy jesteś pracownikiem TAURON Ekoenergia?

@Mariusz

Benefity pozapłacowe? Jakieś są, a czego konkretnego byś sobie życzył? Dofinansowanie do wczasów? Jest. Dla pracownika co roku, dla dzieci co 2 lata. Upominek świąteczno-noworoczny w grudniu? Jest. Karta sportowa? Jest, ale sam sobie za nią płacisz. Podobnie jak prywatna opieka medyczna. Deputat energetyczny? Jest - po przepracowanym roku. Fundusz emerytalny? Jest. Po przepracowanych 2 latach. Nie jestem pracownikiem, ale mam pracownika w bliskiej rodzinie.

Mariusz

Czy ktoś ostatnio aplikował do TAURON Ekoenergia? Jak wygląda obecnie sytuacja w firmie? @łind nie marsel, pracujesz może w TAURON Ekoenergia? @mhm, jesteś pracownikiem TAURON Ekoenergia i możesz powiedzieć nam coś na temat atmosfery w firmie?

Co powiecie o zarobkach w TAURON Ekoenergia? Czy w ostatnim czasie ich poziom uległ zmianie?

Patrz opisy poniżej, aktualne. Plus nowe ankiety (nie)zadowolenia.

Marsel_łind

Z moich obserwacji wynika że nic się nie zmieniło. Najciekawsze jest to że od kiedy krajem rządzi Prawi i Sprawiedliwość - nie było podwyżek. Aktualny prezes Ekoenergii jest aktywnym działaczem PiS od kilkunastu lat. Czy to zbieg okoliczności, czy celowe działanie ... ? Chyba trzeba czekać na zmianę opcji politycznej żeby coś się ruszyło.

mhm
@Marsel_łind

a tam nie było , http://bip.pow.dzierzoniow.pl/pl/bip/oswiadczenia/radni/2018

łind nie marsel
@mhm

Fiu fiu , zarobki plus kontrakt (działalność gospodarcza) w tym samym miejscu robi wrażenie. Chociaż taka odrębna prezentacja kwot wygląda skromnie.

Zostaw merytoryczną opinię o TAURON Ekoenergia - Jelenia góra

• Jak się pracuje w TAURON Ekoenergia?

Zobacz opinie na temat firmy TAURON Ekoenergia tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TAURON Ekoenergia?

TAURON Ekoenergia