United Colors of Benetton

Kraków

Opinie o United Colors of Benetton

Binionka

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje w firmie, że ludzie wzajemnie uprzykrzają sobie pracę? Miałam zamiar aplikować ponieważ podoba mi się firma, ma swoją pozycję na rynku ale obawy pozostają.

gosc

Dno dna.

Lidia

@Gdsryhbvkk - a czy możesz napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia na Twoim stanowisku? Czy United Colors of Benetton zatrudnia swoich pracowników w ramach umowy o pracę? Z Twojego wpisu wynika, że jest możliwość dopasowania grafiku pracy, na przykład do zajęć na uczelni - zgadza się? Czy oprócz podstawowego wynagrodzenia i premii o których wspominasz, firma zapewnia dodatkowe benefity? Takie dodatkowe informacje mogą być ważne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w United Colors of Benetton.

Gdsryhbvkk

Nie polecam, zalezy na jaki zespol sie trafi, niektorym dziewczynom wydaje sie,ze sa "kims",bo pracuja rok w benettonie i z tej racji traktuja nowe osoby z gory (w sumie im wspolczuje,bo sa na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kierunkach i ich zycie i perspektywy to ten sklep). Kazdy chce kims rzadzic,a to oczywiscie wprowadza chaos i frustracje. Grafik zmienia sie srednio 28 razy i nie racza o tym informowac pracownikow. Premie? Mozna pomarzyc, nie da sie wyrobic tych chorych budzetow. Oczywiscie tna etaty,wiec bardzo duzo pracy za najnizsza krajowa plus pranie mozgu.

Gdsryhbvkk

Benka

Czy naprawdę jesteście tak niezadowoleni z firmy? Dlaczego nie zmienicie pracy zamiast tak dramatycznie wypisywać opinie? Czemu niektórzy mają tyle nienawiści w sobie? Benetton to marka i będzie trzymała wysokie standardy.

Lidia

Grbrvsrb co masz przez to na myśli?

Lidia

Firma poszukuje obecnie kandydatów na stanowisko zastępcy kierownika w Warszawie oraz kierownika w Gdańsku. Swoją aplikację można złożyć pod adresem pl-rektrutacja@benetton.com. Może decydował się ktoś na osobiste złożenie dokumentów?

Benka

Grbrvsrb
@Benka 16.01.2017 11:39
Czy są jakieś nowe rekrutacje dla sprzedawców do firmy w Katowicach? Gdyby ktoś wiedział będę wdzięczna....

Nie idź tam!!!! Nie do Silesii bo Cię zmasakrują psychicznie!!!

Sky

Nie polecam firmy...2 lata życia zmarnowane.Na początku jeszcze praca była ok,zespól rewelacyjny,dziewczyny jak marzenie każda dawała z siebie 100%,niestety do czasu zmiany kierowniczki,która zdemotywowała zespół totalnie i niestety doprowadziła do jego rozpadu,a jakżeby inaczej...A na koniec,gdy z zespołu 11 os.zostało 5 osób,stanowisko zastępcy kierownika dostaje tu uwaga SPRZEDAWCA,który nie potrafi zamykać kasy,robić konwoju,przyjmować reklamacji ani wymian.jednym słowem nie potrafi nic,ale za to podlizuje się kierowniczce,wiec czemu niby ma nie dostać.Za to Starszy Sprzedawca,osoba kompetentna i z długim stażem,obejmuje stanowisko VM,bo już wyraża swoją opinie i umie postawić się w nieodpowiedniej sytuacji kierwoniczce .Także gratuluje i życzę powodzenia dla tego sklepu,możne w końcu ktoś z góry zareaguje,zanim sklep całkowicie zejdzie na psy.A kasa bardzo słaba,chyba że się podlizujesz to co jakieś 2-3 mieś.dorzucają po 100zł

er

@A. pewnie ze wszystko zalezy od ludzi to oni tworzą atmosfere..widze ze wstawili nowa oferte na stanowisko sprzedawcy w Gdański wymagana jest kompleksowa obsługa klienta wg standardów firmy, wspólnie z całym zespołem realizacja planów sprzedażowych, dbałość o wygląd sklepu

A.

Tak jak już to zostało powiedziane - wszystko zależy od zespołu z którym się pracuje. Ja akurat trafiłam na super ludzi i póki co nie narzekam. Nie ma żadnych krzywych spojrzeń czy innych dziwnych akcji o których tu przeczytałam. Wiadomo też, że trzeba patrzeć czy w danej galerii jest duży ruch czy nie, ale to chyba jesteście w stanie przewidzieć? Jak ktoś idzie na rozmowę do mega obleganego miejsca, to chyba oczywiste, że pracy będzie sporo i nie zawsze przyjemnie.. Także czytając te opinie weźcie pod uwagę, że nie w każdym Benettonie musi być tak samo źle jak w Warszawie czy Katowicach. Umowa o prace bardzo na plus.

anonimus

Ja mam doświadczenia z jednym z Warszawskich Benettonów i powiem tak- głównym czynnikiem sprawiającym, że się chce pracować jest po prostu zespół. Mój był naprawdę fajny, chociaż przyszłam w momencie,w którym była całkowita rotacja dziewczyn sprzedających. Kierownik czy zastępca-do nich żadnych zarzutów nie mam, dało się dogadać, żadnego mobbingu czy coś. Zarobki na tym początowym stanowisku wahają się od 1300 do 1400 z tego, co wiem od dziewczyn z innych salonów. Można potem awansować na Starszego Sprzedawcę, gdzie dostaje się koło 200-300zł więcej. Plusem jest umowa o pracę. Kokosy to może nie są,ale z tego co mi się wydaje jest to pensja i tak wyższa od większości sieciówek :) Praca jak każda inna, jej ilość również zależy od tego gdzie sklep się mieści- dziewczyny ze Złotych Tarasów czy Arkadii mają jej na pewno dużo więcej niż np KLif czy Plac Unii. Pracowałam ok pół roku, moje odejście wiązało się ze zbyt dużym naciskiem ze strony osób nad kierownikiem sklepu,a nie jestem osobą dającą sobie "w kaszę dmuchać". Prosto mówiąc-regionalne mają nasr**e w głowach :)) (i mam ogromną nadzieję, że czasem czytają te wypociny z sieci,dlatego z tego miejsca pozdrawiam jedną z nich, która zachowuje się jak typowe najmłodsze dziecko, "jak nie dostanę,to pokrzyczę,potupię i mam dostać!".) Pensje nie rosną,a wymagania względem dziewczyn już tak. Targety z du*y wzięte, których ZA CHOLERE nie da się wyrobić, a potem telefon następnego ranka i pretensja, że to nasza wina i sprzedać nie umiemy, a że np w sklepie ruch był nikły, to już nieważne ;) Kolejna chora dla mnie sprawa to dostawy i wiążące się z nimi magazyny, które są nieproporcjonalne ilościowo. Dostawa na 7 rano po 130 kartonów,które mają rozpakować dwie dziewczyny i upchnąć w magazynie, do którego nie wejdzie nawet połowa... Nie wspominając juz o tym, jaki potem człowiek zmordowany(i śmierdzący) wychodzi z tej pracy. Mimo wszystko wspominam całe to "zamieszanie" bardzo dobrze, poznałam sporo fajnych osób, nauczyłam się wiele jeśli chodzi o funkcjonowanie takiego dobytku. Nauczyłam się również zaradności i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi, których się czasem troszkę trafiało.Praca w tej branży z reguły jest niewdzięczna i tak samo jest tutaj, mimo tego, że jest to marka (niby) z "wyższej półki". Klienci zdarzają się naprawdę wspaniali, do których twarz się cieszy jak tylko do nas wracają,ale też i perfidni i wywyższający się, nie szanujący ludzkiej pracy czy obowiazujących reguł (największa zmora to chyba brak zwrotów). REASUMUJĄC- praca,w której trzeba się odnaleźć. Warto spróbować, szczególnie osoby,które nie mają nazbyt wygórowanych ambicji apropo zarobków, których wyższych nigdie nie dostaną (chyba,że w kopalni niewolników typu H&M albo Zara). Umowa o pracę to spory plus, jest system premiowy uzależniony od sprzedaży, ale to już zależy od konkretnego sklepu czy wyrabia te (najczęściej chore) budżety czy nie. Dobra opcja dla studentów zaocznych

Adi

Niestety firma UCB spada na psy. Dzieje sie tam co raz gorzej. Nie chodzi o pojedyncze sklepy czy region ale cała firmę. Nie szanują pracownika. Sprzedawcy pracują za 1300 a maja wobec nich bardzo duze wymagania. Nagminnie sa łamane prawa pracownika. Grafiki nie zgodne z kodeksem a ostatecznie i tak za wszystko odpowiedzialny jest kierownik. Firma umywa ręce i wychodzi z założenia " jak nie Ty to przyjdzie 10 na Twoje miejsce". Niestety z takim podejściem daleko nie zajda. Oszczędzają na niezbędnych dla firmy rzeczach a ciagle awansują nowe osoby- wg mnie nie do końca kompetentne których celem jest wyciśnięcie z pracownika jak najwiecej i nastepny... To sie nigdy nie skończy jesli osoby na najwyższych szczeblach nie bedą traktować z szacunkiem podrzędnych pracownikow. Cieszę sie ze sie z tego obozu uwolnilem i nikomu nie polecam.

sssss

100% prawdy praca po 12 h a płaca tyko za 8 h od początku roku do tej pory nie maja zapłacone za nadgodziny a teksty p Marleny-kierownik regionalny " guwno mie to obchodzi ja musicie to po 14 h pracujcie to ma myc zrobione albo waz pozwalniam!!!!!"

asia

Witam, nie wiecie, czy United Colors of Benetton nadal poszukuje osób do pracy? Interesowałaby mnie własnie posada sprzedawcy, czy doradcy klienta, o ile mi wiadomo to to samo stanowisko. Nie wiecie, czy czasem pójdą studentce zaocznej na rękę i dopasują grafik ,bo nie ukrywam, że wolałaby pracować głównie w tygodniu.

zuzu

Mocny - Dwojeczke z przodu?? A o jakim stanowisku mowisz? Konsekwencje sa zawsze. Psychiczne.

Rutil

Jeżeli ktoś z was czekał na nowe nabory w firmie United Colors of Benetton to polecam nowe ogłoszenie które wrzucili. Jest praca do wzięcia. W imieniu swoim i innych szukających pracy, obecnych pracowników prosimy o skomentowanie i poradę. UNITED COLORS OF BENETTON Sprzedawca/ Doradca Klienta Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna między... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5667901?keywords=&region=

iza

Mam pytanie czy dostaje się tam ciuchy firmowe w czasie pracy??. i czy są znisziski. dla pracowników ??

lubięplacki

W United Colors miałam "przyjemność" pracować krótko i faktycznie nie polecam. Zarobki mierne, a zakres obowiązków ogromny. Atmosfera fatalna, pomimo 2-3 osób z którymi można było się dogadać. Chociaż z tego co słyszałam atmosfera zależy od lokalizacji sklepu. Ja nie polecam.

silesia

Praca w benettonie w Katowicach (silesiai city center) to jakis koszmar ( usunięte przez administratora ) NIE Polecam!!!! (usunięte przez administratora) brak jakiegokolwiek poszanowania dla pracownikow.

zuzanna

Szczerze mowiac , odradzam.Bardzo duza presja ,mobing przynajmniej na region malopolska.Niskie zarobki do tego dochodza dziesiatki nadgodzin za ktore nikt Ci nie zaplaci i jest wielki problem z odebraniem ich.Rekrutacja odbywa sie min raz w miesiacu bo malo kto wytrzymuje psychicznie

zuzanna

Szczerze mowiac , odradzam.Bardzo duza presja ,(usunięte przez administratora)przynajmniej na region malopolska.Niskie zarobki do tego dochodza dziesiatki nadgodzin za ktore nikt Ci nie zaplaci i jest wielki problem z odebraniem ich.Rekrutacja odbywa sie min raz w miesiacu bo malo kto wytrzymuje psychicznie

Ona

Ja pracowałam niecałe 8 miesięcy i to była pierwsza moja poważna praca, którą dobrze wspominam. Zależy na jaki sklep się trafi i jaki zespół i jak tobie samej będzie się chciało pracować. Cudów nie ma, praca sprzedawcy czyli obsługa klienta i magazyn to ciężki orzech.Ja pracowałam w Warszawie i mam pozytywną opinię o tym sklepie, jednakże złote tarasy to koszmar ;p No , ale tam gdzie ruch jest najwiekszy, to jest największa nerwówka i każdy jedzie na siebie, że to tamto. Jeżeli chodzi o wypłatę, to jeżeli chcesz studiować, może i ujedziesz, ale ledwo, ledwo ale to i tak lepsza wypłata niż w innych sklepach. Śmiało możecie podrzucać tam cv :)

Zainteresowana

A wie ktoś może jak jest w Benettonie w Kielcach w Galerii Echo? Ostatnio widziałam tam ogłoszenie, że szukają pracowników, ale nie chciałabym ryzykować...

Benetton

No niestety prawda ;/ atmosfera nie jest idealna wiadomo ze zespol trzyma sie tam dlugo wiec jako nowa osoba bedziesz obgadywana i wszystko inne . . Jesli masz okazje naprawde poszukaj innej pracy ale nie radze iść do United Colors of Benetton w Silesi. Sama wiem jak tam jest wiec nie polecam...

???

Czy naprawdę ta [usunięte przez moderatora] taka zła? I tak zawlniają? Czy można wiedziec cos wiecej o Benettonie?

xyz

A skąd wiesz jakie są grafiki? Nadgodziny kumulują się bez możliwości ich odbioru. Musisz żebrać o nią. A i tak w efekcie wychodzi, że stanie się coś przez co ich nie odbierzesz. Problem z urlopami, problem z ludźmi, wieczne przerzucanie ze sklepu na sklep. Kompletny brak organizacji. Słabe zarządzanie i sztuczne ciecie kosztów. Obcinają etaty, a później czepiają się, że nie ma efektów sprzedaży. No 300 ludzi dwójka personelu raczej nie obsłuży. No ale czy to ważne? Ma być sprzedaż i koniec. I nie ważne ile ludzi wchodzi. Sprzedajesz mało, bo nie ma klientów - źle. Poprawisz sprzedaż - źle bo mogłoby być więcej. Nie polecam. Stres, wykończenie organizmu, zmęczenie psychiczne. Depresja na zawołanie.

Bobby
@xyz 10.02.2015 21:20

A w ktorym sklepie pracowalas?

bezrobotna

w ktorych sklepach pracowalyscie?? jezeli chodzi o warszawe (klif, zlote, ursus) na ktos jakies doswiadczenie jaka tam atmosfera panuje? mozecie konkretnie podac ilie sie zarabia? zatrudniaja na umowe o prace czy zlecenie?

Benetton

Pracowalam tam i wszystko jest prawda!!! Tak w silesi tak sie wlasnie dzieje!

why?

to tak w silesi się dzieje?

maja

To proszę się tam zatrudnić!.

kobra

Szukam pracy od miesiąca i wchodzę na różne fora o firmach i wszędzie są negatywne opinie o pracodawcach. Mam wrażenie,że na forach siedzą sami furiaci,którzy potrafią tylko obrażać i zniechęcać innych do życia.Robiłam czasami zakupy w Benettonie i nie odniosłam wrażenia,że panuje tam jakaś dziwna atmosfera,a wręcz przeciwnie.

Była pracownica

Zarobki ok i to jedyny plus tej pracy, ale i tak nie wynagradzają one potworenej atmosfery i nerwówki,jaka panuje na tym salonie.

Company

jezeli chodzi o kwestie finansowe to jest wszystko ok, ale tak jak poprzednie komentarze wskazuja atmosfera jest okropna

nowiutka:)

A powiedzcie mi jak z wyplatami za pierwszy miesiac pracy badz miesiace dostaliscie wszystko?

kalarepa

miałam okazje pracowac tam dosc krotko i nie polecam tego miejsca bardzo zle traktowani pracownicy

xyz

Zgadzam się w 100% z poprzedniczkami!! Atmosfera w tym sklepie nie do wytrzymania!! ( usunięte przez administratora )

pola

nareszcie!!! Nareszcie ktoś napisał prawde jak długo trzeba było czekać żeby ktoś wyciągnął na światło dzienne co dzieje sie w ty sklepie Zgadzam sie w 100% z tym co tu jest napisane

Pracowałem w tej firmie awansowałem dosc szybko na sklepie miła atmoswera ( usunięte przez administratora )

mała

zarobki marne jak na zaskes obowiazków atmosfera roznie brak czynników motywujacych zero szans rozwoju w tej firmie

Możliwość rozwoju i szkoleń zależy od indywidualnego zaangażowania pracownika; Atmosfera i ludzie tam pracujący są jak wszędzie różni,jednak poza okresowymi zawirowaniami nie mam nic do zarzucenia; Od jakiej stawki można negocjować pensję?Zawsze warto powiedzieć swoje,a co z tego wyjdzie...to już zależy:) Najbardziej podobało mi się w United Colors of Benetton:nieskomplikowana i dość sprawna organizacja wewnętrzna,brak ścisłej schematyzacji, otwartość i uważność na indywidualne zdolności i aspiracje personelu,kontakt z nowymi tendencjami;kontrowersyjność w akcjach reklamowych; Najbardziej nie podobało mi się w United Colors of Benetton:brak akcji i działalności motywujących i integrujących pracowników

Zostaw opinię o United Colors of Benetton - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie United Colors of Benetton