Opinie o KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C. w Jelenia Góra

Profil Działalności Firmy: •projektowanie i produkcja robotów IML •automatyzacja procesów montażowych •serwis i przemieszczenia wtryskarek •Dystrybutor urządzeń firmy Simco

Branże: Produkcja maszyn do tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C. w Jelenia Góra

Januszex

Ta firma to taki troche typowy polski Januszex jesli chodzi o warunki pracy, teksty szefa typu: "ja nie uznaje zwolnien lekarskich" itp. itd, zero poczucia stabilnosci, czesc rzeczy pisanych ponizej to prawda, jednak za moich czasow byla tam doswiadczona kadra w wiekszosci ze starej dywanowki w Kowarach, plus pare szczawiow po polibudzie, naprawde mozna byla sie czegos praktycznego nauczyc, dla swiezaka po studiach taki pracodawca idealna sprawa. Mimo wszystko opinia pozytywna.

Sylwia Nowy wpis
@Januszex

Hej, a znasz kogoś z obecnych pracowników KM? Masz z nimi kontakt? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o zespole, atmosferze w biurze. Być może przeszli na tryb pracy zdalnej?

. Nowy wpis
@Sylwia

Tu zawsze a jakie tematy wyciągniesz to już Twoja sprawa

Ekoz

Jakie macie tu zarobki?

NICK
@Ekoz

Jak jeszcze pracowałem to nie było tragedii powiedzmy średnio/dobrze. Gdybyś wybierał się na rozmowę to powiedzą Ci ile i za co. Ogólnie warunki zatrudnienia klarowne, nie ma ucinania premii itd. wypłata była na czas lub z lekkim wyprzedzeniem.

gość
@NICK

A kwotowo? Widzę znów szukają programisty CNC

NICK
@gość

Nie wiem, nie pracowałem na tym stanowisku, ale jak masz możliwość to umów się na rozmowę. Kierownik produkcji jest w porządku a właściciel dba o fachowców. Wszystkiego się z pewnością dowiesz. Ogólnie same warunki pracy bardzo dobre. Nikt nad Tobą z batem nie stoi. Obróbka pojedynczych sztuk elementów więc bardziej ciekawe zajęcie niż toczenie 1000szt. Wałków fi10 dziennie przez 20lat. Polecam pracodawcę

@gość

3 lata temu 2300 na rękę

Sylwia Nowy wpis
@NICK

Czy organizują jakieś szkolenia, kursy dla pracowników? Zależy mi na pracodawcy, który potrafi odpowiednio zmotywować i docenić swój zespół. Czym Waszym zdaniem firma KM-System wyróżnia się na rynku?

?? Nowy wpis

@Januszex jak to szef nie uznaje zwolnień lekarskich ?

Takie sprawy jak zarobki to w trakcie rekrutacji. Wiele warunków wpływa na wysokość

Aleksandra
@Paweł

Masz rację - kwestię zarobków warto jest już ustalić na etapie rekrutacji, a nie już po otrzymaniu pracy. Na pewno pracujesz w KM-System. Może zatem podpowiesz mi, czy nowym pracownikom oferuje się tam od razu stabilny rodzaj umowy, czy dopiero po pewnym czasie?

Aplikowałeś do firmy KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
Justyna

Idealnie to nie będzie nigdzie. Wszędzie natomiast jest dobrze gdzie nas nie ma!!!

@Justyna

Trochę bzdura. Dws mega fajnie wspominam i na koniec pracy wystawiłem adekwatna (bardzo pozytywna) ocenę. Była tam pensja o ok 30% wyższa, dodatkowo tam realnie odbywają się szkolenia za które nie trzeba płacić i nie ma cyrografów. Atmosfera ok. Znów zmieniłem pracę... Z obecnej pracy jestem jeszcze bardziej zadowolony. Dwa lata minęły odkąd pracowałem w km-system, to nie jest jakiś długi okres, ale obecnie zarabiam ~280% tego co u Słowika. I co dla mnie mega ważne, atmosfera jest ekstra luźna, plus benefity, multisport, bilety do kina, wczasowe, trzynastka, lapek i telefon służbowy.... No cóż, da się. I to kolejna firma której dałem 6/6.

Pjoter
@aa00

Dwa dobra firma haha xD toż to (usunięte przez administratora). A co do Jok-a to gość jest w sumie ok, każdy ma prawo do swoich opinii, ale jako z-ca kierownika powinien czasem ugryźć w jęzor i nie oceniać, bo jego też można ocenić i łatkę przypiąć.

Jok

Witam wszystkich zawiedzionych.Myślę ,że pisząc o kimś opinię kultura wymaga żeby się przedstawić. Co do firmy to byli pracownicy rzadko piszą pozytywy . Sęk w tym ,że żaden nie chwali się dlaczego wyleciał z pracy a myślę , że tu kryje się wiele odpowiedzi na waszą frustrację.Co do kolesia aa00 to powiem ci Słoiczku , że oprócz wiedzy trzeba mieć też chęci do pracy a tego na facebooku nie znajdziesz. Następnym razem jak chcecie coś o mnie pisać to może dzwońcie po co się żalić przy wszystkich . W końcu jestem zawsze do waszej dyspozycji .....Wasz ukochany zastępca kierownika ....

@Jok

1. Można na to spojrzeć z drugą 'mańkę'. Dlaczego ktoś ma poważnie podchodzić do 'zastępcy kierownika' skoro on niepoważnie podchodzi do pracowników? Nazywanie pracownika "słoik" jest poważne? A może publiczne darcie łacha z czyjegoś wyglądu, lub seksistowskie żarty do koleżanek z pracy są OK? Pewnie nie zauważyłeś, ale czasem po twoich 'dowcipach' panuje zażenowanie. Działania bardzo motywujące. 2. Jak do tej pory zwolniony został jeden gość z obróbki, ja pracowałem 2 lata i nie 'wyleciałem'. Jeśli byłem takim kiepskim pracownikiem to czemu nie dostałem dyscyplinarki lub innego rozwiązania umowy? Może dlatego że byłem na tyle dyspozycyjny że kiedy trzeba było, to pracowałem po 10 godzin na tygodniu, oraz soboty i niedziele przez miesiąc, i wiele więcej ‘pojedynczych sobót’ spędziłem w pracy... często również wykazywałem się inicjatywą i wypytywałem czy przychodzić w soboty. Zaiste, brak chęci do pracy. W chwili obecnej moi przełożeni są na tyle niezadowoleni ze mnie że sami z siebie zaproponowali podwyżkę jeszcze przed zakończeniem pierwszej umowy. 3. Wyżej wymienione kwestie osobiście Ci przekazywałem (taśmy, frezy, urlopy) i nic się nie zmieniało, więc w jakim celu mam do Ciebie jeszcze dzwonić? 4. "Gowork" - "Opinie o KM-System" nie widzę powodu żeby nie napisać co myślę, w szczególności że nie mijam się z prawdą... No chyba że uważasz że gdzieś 'ściemniam' to proszę o sprostowanie. 5. Może to nie kwestia tego że po 'wylocie' człowiek nabywa frustracji tylko dopiero po zmianie środowiska zaczyna zauważać pewne rzeczy, oraz ma możliwość napisać o tym, bez obawy o konsekwencje / szykany? 6. Zwróć uwagę na zakończenie mojej opinii: "W sumie, firma jest nawet dobrym miejscem do pracy dla młodego pracownika." - bardzo negatywna opinia. Reszta to uwagi, które niezbyt dużym wysiłkiem można dopracować, no ale lepiej pisać o domniemanych frustracjach niż próbować coś zmienić.

@Jok

Nie znam Pana , nie pracowałem W KM System ale mam ogromną ochotę spróbować. Te opinie tutaj to oczywista dziecinada. Mam 20 letnie doświadczenie zarówno programisty CAM i to w kilku środowiskach jak również Operatora CNC. Ja wiem młodzieży kochana -narzekacie ale ja jak zaczynałem przygodę z narzędziowniami to nie dostawałem katalogu z narzędziami tylko Wałeczek fi 16 z SW7M i kierunek szlifierka . A na zmianie 5 maszyn do ogarnięcia + programowanie w 5 osiach

@Pio

Powiadasz że na szlifierce robiłeś frezy. Musisz być fachowiec pierwszego sortu. Szacun xD

@aa00

Zaprawdę powiadam Ci -TAK Synu! Robiłem frezy na szlifierkach narzędziowych ponieważ stopień skomplikowania detali które obrabiałem powodowało że nikt takowych frezów nie produkował i nie produkuje zaręczam. Kto to jest według Ciebie fachowiec pierwszego sortu bo ja w swoim życiu do tej pory widziałem tylko dwóch? Reszta klęka przy przedstawionym przeze mnie problemie. Pozdro

@Pio

Zdawało mi się że w Jeleniej Górze jest zakład produkujący narzędzia specjalistyczne, który istnieje już bardzo wiele lat. I wiesz co...? Pracowałem u nich, i wiem, że praktycznie nie ma rzeczy których się nie podejmą. Nie przedstawiłeś żadnego problemu tylko napisałeś sobie jakąś anegdotkę. Zwykłe słowa. Chętnie bym się osobiście 'zmierzył' z twoim problemem... ale już rok nie mieszkam w JG. BTW. Mogę napisać że mam 33 lata, i 30 lat doświadczenia... czy to brzmi poważnie? Podobny stopień niedorzeczności. I nie, nie jestem twoim synem.

Mieczysław
@aa00

Pracujesz może obecnie w firmie KM-System M.Chmielewski, K. Słowik? Jeżeli tak, to czy mógłbyś proszę napisać coś na temat obecnych warunków zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Może wiesz, czy firma poszukuje obecnie pracowników? Jestem bardzo ciekawy, czy posiadasz jakieś aktualne informacje o firmie. Zachęcam do rozwinięcia wypowiedzi.

@Mieczysław

BOT czy tak bezmyślnie wklejacie odpowiedzi?

Emilia

@Pio, zdecydowałeś się może na kontakt z firmą KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C. o czym pisałeś we wcześniejszych komentarzach? Możesz zdradzić, czego dokładnie dotyczył Twój kontakt z opisaną firmą? Chętnie dowiemy się, jak to dalej wyglądało.

Emilia

@aa00, jak szczegółowo wyglądało wynagrodzenie za pracę w firmie KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C. na stanowisku, które zajmowałeś? Ciekawi mnie również, czy pracodawca zatrudniał pracowników na podstawie umowy o pracę, czy raczej można było liczyć jedynie na umowę zlecenie? Uzupełnij swoją wypowiedź o odpowiedzi na pytania, które zadałam.

Emilia

@Pio, oczywiście możesz napisać do firmy KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C., jednak ja chcę sprostować, że nie jestem powiązana z tą firmą, dlatego nie wiem, czemu akurat do mnie kierujesz swoją wypowiedź. Ktoś z forumowiczów może napisać, jak wyglądają obecnie warunki zatrudnienia w firmie KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.? Na jaką umowę można liczyć od początku zatrudnienia?

Emilia

@Pio, poczyniłeś jakieś kroki, co do zatrudnienia w firmie KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.? Z tego, co napisałeś posiadasz bardzo duże doświadczenie związane z pracą w tej branży, dlatego ciekawi mnie, dlaczego akurat praca w tej firmie interesuje Cie? Czy słyszałeś jakieś pochlebne opinie na temat tego miejsca pracy?

@Emilia

Odezwę się niebawem do Państwa w formie pisemnej.Ciekaw jestem samej rozmowy mam też parę pytań. Oczywiście uprzednio chciałbym zaprezentować swoją osobę jęsli to Państwa wogóle interesuje? :) Pozdrawiam

Emilia

@Grzesiek, czy możesz opisać swoje doświadczenia związane z pracą w firmie KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.? Jak długo byłeś pracownikiem zatrudnionym w tej firmie? Możesz również podzielić się z nami motywami jakie kierowały Tobą w przypadku podjęcia decyzji o rezygnacji z dalszej współpracy z tą firmą? Twoje informacje będą pomocne dla każdego zainteresowanego pracą w tym miejscu.

Grzesiek

Im dłużej pracuję w dużej firmie za płotem, tym bardziej jestem przekonany że dwa lata temu podjąłem trafną decyzję. Ludzie, trzymajcie się tam! Pozdro:).

Emilia

@Gość, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie KM-System M.Chmielewski, K. Słowik. W swojej wypowiedzi wspomniałeś, iż warto dobrze żyć z osobami pracującymi na montażu i obróbce. Dlaczego? Czy są to osoby z którymi w dalszej fazie pracy należy ściśle współpracować? Co miałeś na myśli odnosząc się w taki sposób do tej sfery pracy? Wyjaśnij proszę tą kwestię.

Witam. Pracowałem w KM-System na stanowisku młodszego konstruktora przez ok. 1.5 roku. Więc mogę wypowiedzieć się jedynie na temat działu konstrukcyjnego. Co do specyfiki pracy na ww stanowisku. Osoba świeżo zatrudniona bez wcześniejszego doświadczenia w działach konstrukcyjnych (tj. prosto po studiach) w pierwszym okresie zostaje wdrażana poprzez pracę na warsztacie tj. przy montażu. Wykonuje się normalne pracę montażowe, trwa to jakieś 2-3tyg. w tym czasie można zapoznać się ze specyfiką pracy warsztatu, dokumentacją jaką otrzymują poszczególne działy, technologią itd. itp. Dodatkowo można poznać osoby pracujące na montażu/obróbce (warto dobrze z nimi żyć). Po tym okresie nowo przyjęta osoba zostaje wdrożona w dziale konstrukcyjnym. Przez pierwszy okres wykonuje dokumentację techniczną dla nowych maszyn, jest zapoznawana z asortymentem podzespołów stosowanych w produkcie, musi poznać podstawy automatyki (wiedza ze studiów jest niemal wystarczająca), pneumatyki i bezpieczeństwa maszyn. Ogólnie osoby na warsztacie i w dziale konstrukcyjnym są pomocne, udzielą odpowiedzi na jakieś konstruktywne pytanie, chociaż jak wszędzie znajdą się wyjątki. Po przyswojeniu ogólnej wiedzy z zakresu specyfiki konstrukcji robotów IML i pokrewnych maszyn jakie oferuje firma. Pracownik dostaje do wykonania proste oprzyrządowania, jakieś podzespoły, wprowadzanie modernizacji w istniejących robotach. Możliwość prowadzenia zlecenia jako konstruktor prowadzący to okres około 12-14 miesięcy od podjęcia pracy w firmie. Ogólnie praca na stanowisku konstruktora byłaby dość ciekawa i twórcza. Wykonujemy modele 3D zleconych zespołów czy maszyn które wymagają akceptacji głównego konstruktora- i tu trudno jest o uzyskanie konkretnych uwag co do postaci konstrukcyjnej proponowanych rozwiązań, często praca nad którą poświęciło się masę czasu i energii jest odrzucana bez żadnych konsultacji czy podania przyczyn wskazujących na niepoprawność czy nietechnologiczność konstrukcji. To nastawienie jest niestety częste i z czasem prowadzi do zniechęcenia, ale taki jest przywilej głównego konstruktora. Czasami zdarza się że osoba pracująca w dziale konstrukcyjnym zostaje poproszona o wsparcie montażu, inaczej mówiąc przez pewien okres pracuje przy montażu robotów na warsztacie. Nawiązując do informacji zamieszczonych przez innych użytkowników forum. Nadgodziny są rozliczane normalnie tj. 150%,200%. Czasami możliwe jest otrzymanie dodatkowej premii w wysokości ok 10% pensji którą przyznaje właściciel na podstawie oceny pracownika przez bezpośredniego przełożonego. Dla mnie osobiście nieznane były warunki oceny pracownika i ciężko było też domyślić się na jakiej podstawie ocena ta jest prowadzona. Co do wielkości pensji to każda osoba zatrudniona wie ile będzie zarabiać na danym stanowisku więc nie widzę podstaw do narzekania jeśli ktoś jest niezadowolony ze swojej pensji zawsze może poprosić o podwyżkę czy też zmienić pracę na inną z większym uposażeniem. Bardzo dużym plusem jest pewna elastyczność godzin pracy. Pracownik przychodzi do pracy wypoczęty i bardziej produktywny. Ogólnie praca na stanowisku konstruktora jest wymagająca ale też przynosi sporo satysfakcji i rozwoju. Mimo wszystko dobrze wspominam czas w km-system i w przypadku pojawienia się w firmie pewnych zmian byłbym skłonny nawiązać ponowną współpracę. Ocena ogólna 4/6

Emilia

@Michu, co masz do zarzucenia firmie KM-System? Twój komentarz nie zawiera żadnych konkretów i w tym momencie nie przekazuje zbyt wiele informacji pozostałym użytkownikom forum. @Mark, na podstawie jakiej umowy zatrudniani są pracownicy w KM-System? Czy umowa reguluje zakres obowiązków u konkretnego pracownika?

wsparcie Micha
@Emilia

Dodatek 3 zł za nadgodzinę, nadgodziny nielimitowane - a jak mówi kodeks pracy? pseudo organizacja, pseudo rozwój umiejętności, pseudo rozwój warunków finansowych. Kasa pod stołem nieopodatkowana, pomimo ustalonej stawki godzinnej.

Michu

Nie polecam. Pracowałem tam niedawno. Na rozmowie usłyszałem same superlatywy: jakie są super możliwości rozwoju itp itd, jakie są są super możliwości zarobków. Totalna ściema ! Polecam poszukać gdzieś indziej roboty niż wspominać czas stracony w tej firmie. ODRADZAM !

Gdyby było tak źle z całą pewnością forum by wrzało! Taka cisza?

gość
@Piotr

Firma ma kilkadziesiąt osób, nie oczekuj tutaj konwersacji jak w "dreksie"

Mark

Nie polecam pracodawcy. Osoby są zatrudnione na stanowiskach a wykonują co popadnie. Konstruktorzy jak nie ma roboty w biurze wysyłani na produkcje. Operatorzy jak nie ma pracy na produkcji kosza trawę. Automatycy podonoe wykonują prace operatorów itp Pracodawca płaci pod stołem. Brak jakichkolwiek szkoleń. Wymagania bardzo duże. Płace głodowe. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to znajdzie robotę gdzie indziej.

Mark

Rozumiem że wiele osób szuka pracy, ale odradzam tego pracodawce: niska płaca, wyzysk pracowników. Polecam więcej czasu poświęcić na szukanie innej roboty.

Grzesiek

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach:).

Zostaw merytoryczną opinię o KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.?

Zobacz opinie na temat firmy KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.
3.2/5 Na podstawie 26 ocen.

KM-System M.Chmielewski, K. Słowik S.C.