NEOBANK

Poznań

Opinie o NEOBANK

Natalia

Do pracy w banku nie każdy się nadaje. Jeśli nawet uda się niektórym przejść rekrutację to życie szybko zweryfikuje ich umiejętności. Widziałam aktualną listę ofert pracy i zastanawiam się dlaczego tak dużo osób potrzebują

jabolo

pracuję tu od niedawna i juz szukam czegoś innego, nie ma socjalu, gruszek, nawet opieki medycznej z prawdziwego zdarzenia, nie ma co liczyc na podwyżki. nieporozumienie

Aneta

Czy czytaliście może już wywiad z Sławomirem Przywartym Dyrektorem Departamentu Marketingu NEOBANK? Jeśli jeszcze nie to możecie go znaleźć na stronie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,159149,wywiad-slawomir-przywarty

ktoś

Całkowicie zgadzam się z Bogusławem. Niektórzy, jak Barbados siedzą w domu i tylko marudzą. Przy takiej filozofii pracy i życia nigdy nie będą mieli co robić w banku. ...ani jako klient, ani pracownik. Niech sobie siedzą dalej w domu marudzą i skręcają długopisy na akord.

nigdy nie marudzę

Bogusław

Jeszcze niedawno o pracy w banku można było sobie pomarzyć. Teraz marzenia staję się realne i niestety nie poprawiło to nastroju niektórym osobom. Widocznie lubia tak marudzić i nie widzą nic dobrego!

Barbados

Nie polecam, zarówno jako klient od 2009-2016 r jako poszukujący pracy. Nigdy wcześniej nie słyszałem takich bzdur na spotkaniu rekrutacyjnym. Gdy doszło do zarobków, Pani z HR powiedziała, że zarobki to trzeciorzędna sprawa, gdyż praca(usunięte przez administratora) powinna być odbierana jako zaszczyt. Jednym zdaniem. Wymagania kosmiczne płaca jak w Amazonie.

Aneta

@Bartosz czy aplikowałeś w końcu? Na jakie stanowisko? Czy udało Ci się uczestniczyć w rekrutacji? Jeśli tak to opowiedz o tym jak ona przebiegła i jakich pytań można się spodziewać? Czy wymagania mają duże? Czy może opinie Cię przeraziły i nie zdecydowałeś się aplikować?

Bartosz

Mam zamiar aplikować ale po przeczytaniu pełnej goryczy wypowiedzi mam poważne rozterki i obawy czy dobrze zrobię?

Bomba

Słusznie ktoś zauważył, skoro nie odpowiada praca w NEOBANK-u to jest tyle innych możliwości, że aż dziwne że tu pracujecie?

interlokutor hodora

hodor - zgadzam się z Tobą absolutnie. przecież na takich forach wypisują się najczęściej ci, którzy chcą się "wyżołądkować". Rzadko się zdarza, że ktoś zadowolony ze swojej pracy pisze peany i hymny o swoim pracodawcy. ...i dlatego 90% procent wpisów na takich forach to żale nt. pracodawców.

ja

hej, a coz to za litania malkontentow w czasach najnizszego bezrobocia w historii. komu nie pasuje praca w tej czy innej firmie (np. w neobanku), to przeciez - hulaj dusza. jak czytam te zbolale opinie, to widze slabeuszy, ktorzy malo potrafia. gdzie sa zaradni pracownicy.

hodor
@ja 16.08.2017 16:03

no właśnie - do pracy... w neobanku czy nie w neobanku. :)

Baśka

Czyżby tak dobrze się pracowało , że nikomu n ie chce się pisać na forum? A może wakacje odciągnęły was od kompa?

Oldman

Jako były pracownik mogę powiedzieć że odradzam pracę w Neobank. Managerowie niekompeteni aż boli!!!!!:-) na rozmowie kłamstwa sprzedają! @@ zero socjalnego ani opieki medycznej,karty Multi,wczasy pod gruszą Nic! Na rozmowie dyrektorka personalnego powiedziała że pracuje nad tym ale coś jej idzie bo przez 2 lata nic nie umiała załatwić z Zarządem.zreszta nic nie potrafi załatwić -masakra! Obiecywali ,że po próbnym będzie podwyżka wynagrodzenia hahaha zapomnij człowieku po ocenie na 90% nie dostałem złotówki a pensja co tu mówic głodowa . ....dyrektorka powiedziała, że mam się cieszyć że wogóle mam pracę..co za tekst! Co do wcześniejszych opini o Marcie Łukomskiej to się zgadzam bo to jedyny kompetentny pracownik personalnego ale z tego co wiem odchodzi z NeoBank i dobrze!!! :-)

Bańka

Czy dowiem się na tym forum coś o pracy w Szwajcarii? Bardzo chciałbym wyjechać,nie wiem jaki język trzeba znać i w na jakim poziomie? Jakie mieszknia dają ludziom?

Bart93

Zostalem zaproszony w zeszlym tygodniu na spotkanie przeczytałem opinie i modlilem się żeby moim rekruterem była Pani którą umawiala mnie na spotkanie bo w necie i na goworku ma bardzo dobre opinie i na moje szczęście tak było! Chodzi o Panią Martę Łukomską. Super spotkanie,konkret, żadne durne pytania krótko zwięźle i na temat. Jeśli Pani to czyta to ja bardzo dziękuję za super spotkanie!!:-) Pozdrawiam

Aneta

@xyza co możesz powiedzieć o możliwościach rozwoju oferowanych przez firmę?

xyz

Pracuje już kilka lat na centrali, praca specyficzna. Polecam jedynie ludziom młodym, na początku kariery, którzy chcą zacząć coś nowego i potrzebują się poduczyć. Wynagrodzenie dość niskie na każdym etapie kariery, trzeba wywalczyć na start odpowiednią stawkę bo potem no cóż... praktycznie nic więcej się nie dostanie. Ludzie ok, choć jest spychologia miedzy departamentami. Brak jakichkolwiek świadczeń socjalnych, jedynie na boże narodzenie jakaś niewielka premia (średnio ok. 400 zł). Pracy dużo, często po godzinach, za co nic nie ma a jedynie przy dobrych układach z przełożonym do odbioru nadgodziny w późniejszym, spokojniejszym czasie (rzadko się zdarza). Wizja awansów nikła, łatwo o jakąś reprymendę a trudno o pochwałę za dobrze wykonaną prace. Zespół raczej ludzi młodych 25-40 lat.

Aneta

@Niki91 rozumiem, że odbierasz proces rekrutacji jako bardzo profesjonalny. Może masz jakieś rady dla osób, które dopiero się wybierają na rozmowę. Jakie padały podczas niego pytania? Jak warto się przygotować?

Niki91

Aplikowakam do Banku na stanowisko młodszego inspektora zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną , która serio długo utkwi mi w pamięci w pozytywnym sensie oczywiście. :-) Rozmowę prowadziła kierowniczka ktorej imienia nie pamietam i p.Marta z Hr która okazała się profesjonalnym rekruterem który widząc moje zdenerwowanie (to było moje pierwsze w zyciu spotkanie rekrutacyjne:-) profesjonalnie z uśmiechem na twarzy poprowadzila spotkanie. Niestety nie udało mi się otrzymać pracy, dostalam po 2 tyg. informacje zwrotną ale będę próbować otrzymać tam pracę przy następnej okazji.

Aneta

Jak wygląda proces rekrutacji, z ilu etapów się składa? Na jaki aspekt patrzą Państwo przede wszystkim podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jakie są największe osiągnięcia firmy? Na te i więcej pytań odpowiedział przedstawiciel firmy NEOBANK w wywiadzie udzielonym dla naszego portalu. Dostępny jest on w pod linkiem: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,159149,wywiad-slawomir-przywarty Czy wywiad pomógł Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania odnośnie pracy w firmie?

Bodo

Neobank to fajna firma ale nie ma nigdzie nowych ofert pracy.

stary pracownik2

Praca w tym banku nie jest nigdy stabilna i jeśli masz stale zobowiązania to lepiej się z nim nie wiązać. Co innego gdy jesteś na początku kariery i bez zobowiązań, wtedy to może być dla Ciebie duża szansa. Minusem jednak w takim przypadku jest za to na pewno - z pewnymi wyjątkami - brak profesjonalnej kadry zarządzającej (niskiego i średniego szczebla) i stosunkowo mała ilość doświadczonych specjalistów, od których mógłbyś się czegoś nauczyć. Gdy na rozmowie kwalifikacyjnej poznasz swojego potencjalnego szefa, sprawdź co wcześniej robił. Z drugiej strony, jeśli jesteś zdolny możesz dzięki temu szybko awansować, co będzie świetnie wyglądało w CV, chociaż pracując w neoBANKU możesz tego awansu nawet żałować. Weź też pod uwagę, że standardy w neoBANKU w pewnych kwestiach odbiegają od tzw. banków komercyjnych i gdy będziesz starał się o pracę w takich bankach, to nie zawsze praca w banku spółdzielczym będzie atutem.

Bańka

Może te pytania nie były "durne" a miały swój sens. Poziom weryfikacji ludzi idzie w górę szczególnie jeśli firma potrzebuje ludzi mających odpowiedni poziom wiedzy oraz kultury osobistej. Zawsze mając odpowiednio wyselekcjonowanych pracowników jest szansa na sukces.

anna

zainteresowana' aplikuj teraz maj a wiele ogłoszen :)

zainteresowana

Anna - dzięki za odpowiedź. czy wiesz może coś o procesie rekrutacji i możliwym wynagrodzeniu? Pozdrawiam.

zainteresowana

Hej, pojawiło się nowe ogłoszenie, że szukają w neobanku młodszego prawnika. Z tego co pamiętam, to zeszłym roku też było takie ogłoszenie, ale wtedy nie zdecydowałam się aplikować. Moglibyście powiedzieć jak wygląda rekrutacja na to stanowisko i jakiego wynagrodzenia można oczekiwać? Chcę przejść do bankowości z dużej firmy ubezpieczeniowej i zastanawiam się czy ma to sens... z góry dzięki za pomoc :)

Marcinek

Witam, Proszę o informację czy warto startować na stanowisko GŁÓWNY SPECJALISTA W DEPARTAMENCIE INWESTYCJI I ZABEZPIECZEŃ. Z treści ogłoszenia wydaje się ciekawa praca ale czy rzeczywiście ? Proszę o info jak się pracuje na tym stanowisku, w tym dziale. Jak przełożeni i czy jest możliwość awansu.

alibaba
@Marcinek 12.12.2015 20:43

umowa na czas określony. a po terminie albo inna umowa na czas określony albo wylot. Jeśli będą 3 umowy na czas określony to dostaniesz umowę w jednej z podległych "spółek".

peter_wawaxoxo

wiesz cos wiecej na temat tej pracy - doradca ds. sprzedazy kredytow inwestycyjnych? jakie proponuja podstawy? jakie premie? jakie narzędzia? będę wdzięczny za wszelkie rzetelne informacje :) pozdrawiam@!!

prawnik

Dzięki za opinię. Nie odzywałem się wcześniej, ale cv złożyłem i byłem w NEOBANKU nawet na rozmowie. Po tym spotkaniu oceniam - ok. Zobaczymy, co dalej. Powinni niedługo się odezwać. Na początek wrażenie jest całkiem w porządku.

stary pracownik

​Witam, czytałam wpisy powyżej i muszę zabrać głos. Myślę, że większość z tych, którzy piszą tutaj na forum, to młodzi ludzie, dla których to pierwsza praca, którzy jeszcze nie widzieli zbyt dużo na „rynku pracy”, no to napiszę coś od siebie. Też pracowałam w neoBANKU - parę lat temu, wtedy jeszcze pod nazwą Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Praca w WBS wydawała mi się mało atrakcyjna w porównaniu z tym co można było znaleźć gdzie indziej, no to spróbowałam i zaczęłam pracować w dużym banku z kolorowymi reklamami, takim bardzo nowoczesnym. Tam dopiero zobaczyłam co to znaczy „ostra jazda” - w neoBANKU nie było tak wyśrubowanych, podwyższanych co miesiąc, norm sprzedaży, nie było „samowładztwa” przełożonych, nie było inspirowanego przez przełożonych wyścigu szczurów i wreszcie nie było części pensji w postaci premii, która przeważnie była tylko teoretyczna i którą widziałam dwa razy przez cały czas pracy w innym banku. Czas pracy w WBS to było osiem godzin dziennie, w nowej pracy – do oporu – 10-12 godzin. Po pięciu latach pracy w innym banku „zaproponowano” mi "awans" na śmieciówkę albo zwolnienie. I tak na śmieciówce zostałam, bez żadnej pewności jutra. Zastanówcie sami – co wolicie pracę nierozwojową (tak pisze „były pracownik”) ale na umowie o pracę, czy tak samo trudną, żmudną pracę w dodatku przy presji psychicznej i na śmieciówce. Żałuję, z perspektywy czasu, że zrezygnowałam z neoBANKU, bo było tam stabilnie, może nie jak w bajce, ale za to do wytrzymania i po ludzku. Pozdrawiam

prawnik

Witam, szukam pracy. Jestem aplikantem radcowskim i szukam nowej roboty. Słyszałem, że w neoBANKU są wakaty, a przede wszystkim, że nienajgorzej tam płacą, a to bardzo rzadkie w mojej branży. Będę próbować, bo dla mnie najważniejsze to mieć płatną pracę, a nie śmieciówkę bez jakiejkolwiek pewności co będzie jutro.

Oferty Pracy

Prawnik NEOBANK 2015-05-15 Żródło: Gowork.pl Poznań (wielkopolskie)   Prawnik Miejsce pracy: Poznań   Jesteśmy Bankiem z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na polskim rynku.W związku z naszym dynamicznym wzrostem poszukujemy ambitnych i zmotywowanych kandydatów na stanowisko w Centrali Banku.   Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za bieżącą obsługę prawną, zwłaszcza w zakresie proce

Aleksandra
@Oferty Pracy 22.05.2015 10:57
Prawnik NEOBANK 2015-05-15...

1800 zł w Neobanku? Gdzie - chyba brutto. Zaden ze znajomych z tego banku ani ja tam tyle nie zarabiał.

byly pracownik

Problem w tym, że nie ma co chwalić, a wierz mi napisałem wiele dobrych opinii w stosunku do innych firm...ale nie ma co dyskutować z marketingowcem tej firmy. Podsumowując, 1057 ocen i jedna gwiazdka mówi sama za siebie, tyle w temacie

realista

Czytam sobie te komentarze (nie tylko dla neobanku). Przeważająca większość z nich to narzekanie na pracodawców. Wygląda to tak, jakby w większości pisali frutraci. Nie chcę nikogo obrażać, to jest moje wrażenie. Nie chcę też powiedzieć, że jest absolutnie super, ale trzeba zachować jakiś umiar. Koledze "były pracownik", który komentował powyżej wypowiedź "andrew", sugeruję uruchomienie swojego biznesu. Może wtedy będzie zadowolony. Ale pewnie wtedy będzie narzekał na ZUS i Skarbówkę. Ps. W większości zgadzam się z opinią "andrew".

andrew

wg mnie w większości firm jest "ostra jazda". trzeba sie wykazywać, albo ci podziekuja. no chyba, ze szukasz spokojnej robótki w bibliotece szkolnej, to jest ok. ...ale tam nie zarobisz... Nic - Panie - nie ma za darmo. Trzeba ostro zasuwac. Mam kolezanke w neobanku i bardzo sobie chwali, mimo ze robota nie jest lekka, ale ma juz jakis portfel klientow i mowi ze jest ok. Tak wiec kazdy troche inaczej widze, ze sprawe ocenia

@andrew 08.05.2015 18:54

Muszę się odnieść do tej wypowiedzi, bo jest wyjątkowo błędna, widać, że albo jesteś pracownikiem tego "banku" albo miałeś na tyle mało ambicji lub szcześcia, że dałeś się podporządkować słabemu pracodawcy. Pierwsze - "wg mnie w większości firm jest "ostra jazda". trzeba sie wykazywać, albo ci podziękują..." - zgadza się, w słabych firmach. Dobre firmy opierają się na partnerstwie i motywacji, a nie "ostrej jeździe". W ogóle co to za pojęcie "ostra jazda"? opłacany pracownik powinien dawać z siebie dużo, ale nie dlatego, że ktoś robi mu łaskę dając 1800 zł, tylko potrafi go docenić. Wtedy do praca jest przyjemnością, a nie karą. Niewolnictwo już dawno zostało zniesione. Druga rzecz - "chyba, ze szukasz spokojnej robótki w bibliotece szkolnej, to jest ok. ...ale tam nie zarobisz... Nic" w neobanku też nie zarobisz nic. Chyba, że ww. kwota dla kogoś to szczyt marzeń. Po trzecie "Trzeba ostro zasuwać" - trzeba wydajnie pracować, można się tego nauczyć. Jeśli nie potrafisz zarządzać czasem i pozwalasz zrzucić na siebie milion obowiązków to faktycznie musisz ostro zasuwać. Czwarte "Mam koleżankę w neobanku i bardzo sobie chwali" - przyzwyczajanie i strach przed zmianami. Piąte "robota nie jest lekka" - powiedziałbym zupełnie odwrotnie, sama wykonywana robota jest lekka, jednak jednocześnie jest nierozwojowa, pozbawiona perspektyw, demotywująca. Szóste "Tak wiec kazdy trochę inaczej widze, ze sprawe ocenia" - dokładnie, osoby pozbawione ambicji, które boją się zmian chowając się za wytłumaczeniem "ale tutaj mam umowę o pracę, to co, że 1800" albo "w większości firm jest ostra jazda...więc po co zmieniać" będą w neobanku czuły się dobrze. Powtórzę to co pisałem wcześniej, jeśli wystarczą Tobie niskie zarobki, słaba atmosfera, brak możliwości rozwoju, ciągłe narzekanie ze strony przełożonego i pracowników, słaba kadra zarządzająca dbająca tylko o swój tyłek, to ok. praca marzeń. Natomiast jeśli chcesz czegoś więcej, nie narzekać w poniedziałek, że znowu musisz iść do pracy, czuć że jesteś częścią firmy i twoja praca nie idzie na marne itd. to szukaj czegoś innego.

byly pracownik

Jako były pracownik tego banku, mogę go śmiało...nie polecić. Jeśli zależy Tobie na chwilowej pracy, to ok. Niemniej jednak na dłuższa chwilę praca tam jest męcząca i destrukcyjna. Kadra zarządzająca z zerową wiedzą na temat zarządzania, niskie zarobki, słaba możliwość rozwoju. Nie wspominając o socjalu, którego praktycznie nie ma. Jeśli jesteś młodą, ambitną osobą to omijaj to miejsce z daleka. Plusy oczywiście też jakieś mogłyby się znaleźć, ale nie mogę sobie przypomnieć ani jednego...

maz

zamierzam aplikować na stanowisko specjalisty ds analiz ryzyka w Centrali. Proszę podpowiedzcie jakie opinie o tym stanowisku, na jaką płacę można liczyć oraz czy to jest praca 8 godz czy trzeba więcej pracować i czy nadgodziny są? pozdr

lady gonzo

ilość etapów zależy od stanowiska, na które aplikujesz, jeżeli już przejdziesz rekrutację i chce ci się pracować - dasz radę, zarobki - zawsze delikatna sprawa ale co do mnie - zarabiam tu więcej niż na porównywalnym stanowisku w dużym banku ogólnopolskim

gazaz

Ja natomiast chce wiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja w firmie i czy warto składac tam jakiekolwiek papiery, co z rekrutacją- w jaki sposób się odbywa i z ilu części się składa. No i oczywiście zarobki w danym roku jakie są....Bede wdzieczny jak ktos udzieli info, bo najlepiej jest opierac sie na opinii osob z doswiadczeniem

ja

no właśnie jak wygląda kwestia zarobków w bankach w działach windykacyjnych. niekoniecznie chodzi o neobank, ale może w innej instytucji np. bzwbk, albo pko? moze ktoś cos wie na ten temat?

dobromir

stawiasz bardzo ogólne pytania. Aga_lodz doradziła prawidłowo. Zadawaj konkretne pytania, o konkretne stanowiska. Na tak postawione pytania to nikt nie odpowie. No chyba, że niezadowoleni maruderzy, którzy potrafią tylko narzekać. Zwróć się więc do NEOBANK-U z konkretnym pytaniem mailowo. A tutaj napisz chociaż na jakie stanowisko do NEOBANK-U startujesz. Może czegoś się dowiemy...

aga_lodz

spróbuj podpytać w Departamencie Personalnym neoBANK. Znalazłam adres w necie, na który składa się aplikacje: praca@neobank.pl. Napisz - co Ci szkodzi - może coś odpowiedzą. Chociaż zadawanie pytań o górny pułap wynagrodzenia wydaje mi się raczej naiwne. Nikt nie odpowiada na takie pytania. Chyba, że w "sprzedaży". Wtedy zawsze szef Ci odpowie, że możesz zarobić dowolnie wysoką kwotę. :) Wystarczy, że wygenerujesz odpowiednie obroty. :) ...ale odpowiadając na poważnie - na Twoim miejscu wysłałabym mail. Tylko pytaj o konkretne pytania, najlepiej o konkretne stanowiska.

krzysztof

...to chyba żadne ryzyko. Jeśli nie będzie Ci odpowiadać, to podziękujesz firmie Neobank za współpracę.

piri

Konkretnie stanowisko się nazywa młodszy inspektor ds. Reklamacji i administracji rachunkami, nie wiem jaki to departament...

pracownik neobank w trybie incognito :)

hej, pracuję w neoBANKu. W jakim departamencie poszukują osoby na to stanowisko, bo jakoś trudno mi podpiąc to stanowisko pod konkretne miejsce w strukturze organizacyjnej firmy. Napisz o jaki Departament chodzi, to może coś więcej będzie mozna powiedziec o wynagrodzeniu. Wynika to z tego, że w niektórych działach mogą mocno żyłowac koszty.

piri

Witam, mam pytanie. Biore udzial w rekrutacji na stanowisko mlodszego inspektora ds reklamacji i administracji, ile zawolac na rozmowie rekrutacyjnej? Dodam ze jak wczesniej pracowalem w banku to zarabialem ok 3 tys brutto jako doradca klientam - Poznan

były pracownik
@piri 18.11.2014 19:57

Dostaniesz co najwyzej 1,7 brutto i do tego ewentualna premia uznaniowa, która nie istnieje...także lepiej nic nie wołaj ;)

lol

No cóż... nie polecam.

Sylwia (once again in neobank)

To jest naturalne, że jest górny pułap przewidzianego wynagrodzenia. NeoBANK jak każda większa firma ma zapewne określone kwoty i tego się trzyma. Nikt nie rezerwuje czasu na filozofowanie. Z góry wiadomo co będzie robić rekrutowany, więc można wycenić wartość jego pracy. Nawet jeśli będzie super dobry w tym co robi, to neoBANK oszacuje ile maksymalnie jest warta jego praca.

Sylwia z Poznania

Adam ma rację. To jest aksjomat rekrutacyjny. w 95% brane są pod uwagę "widełki" możliwego wynagrodzenia. NEOBANK robi na pewno tak samo. Musisz więc rozmawiać z pracodawcą. To powinny być merytoryczne rozmowy. Twoje umiejętności można na rynku wycenić, bo stanowią one określoną wartość na rynku pracy. ...a na jakie stanowisko w NEOBANKU starujesz?

Zostaw opinię o NEOBANK - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie NEOBANK