Big Dutchman

Tarnowo Podgórne

Opinie o Big Dutchman

PRAWDA

Firma nie zatrudnia na stałe. Dostajesz umowę na czas określony. Umowa jest dotrzymywana i przedłużana. Firma nie zwalnia przed końcem ludzie sami odchodzą widząc co się tam dzieję. Forsa zawsze w terminie. Zarobki nie najgorsze nie najlepsze. W Poznaniu musisz przyzwoicie płacić bezrobocie jest niskie. Przedstawiciel Handlowy trudno powiedzieć ilu ich było - nie najlepsza podstawa niejasna prowizaja ciągłe zmiany. Trudno sobie zbudować rynek. Sprzęt BD kupują ludzie zakochani w BD np.CEDROB. Duże firmy są obstawione. Mały hodowca raczej omija BD powód to cena. Konkurencja na rynku jest olbrzymia i oferuje nie gorsze rzeczy za mniejsze pieniądze. Ciężki kawałek chleba. Kordynatorzy Serwisu - brak wiedzy, znajomości branży, z logiką tez nie najlepiej niekompetencja. Tłumaczenie na niemiecki i robienie zdjęć to trochę za mało. Jak chcesz kierować montażami serwisem to musisz mieć pojęcie o tej robocie. Inaczej robisz tylko zamieszanie. Serwis - większość serwisantów, nie wytrzymała nawet roku. Rotacja, przez to stanowisko przewinęło się przez 8 lat ponad 10 osob. Powód brak wiedzy zbyt małe doświadczenie brak chęci do roboty, brak racjonalnych szkoleń, brak wymiany doswiadczeń. Nikt twojej roboty w BD nie doceni. Jak coś umiesz i potrafisz to skasujesz chłopa bez BD, albo W Poznaniu znajdzeisz bez problemu miejsce gdzie pracuje się lepiej spokojniej za podobne pieniadze. Właściwa sprzedaż, montaże, serwis prowadzone są przez firmy zewnętrzne. Tak naprawdę to one napędzają BD. Biuro przerzucasz papierki tłumaczysz na niemiecki. I czekasz na koniec dnia. Praca mało ambitna, mało twórcza. W każdym biurze jest podobnie – w BD pasians facebook [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie zablokowane. Dział Trzody Chlewnej - jadąc od Poznania skręć w Sadach. Z konkurencją się walczy a nie ją buduje. Jeśli zatrudniasz szkolisz ludzi to pomyśl jak ich zatrzymać. Asystentka „Pana Dyrektora” tylko dla osob o mocnych nerwach choroby zawodowe depresja i psychoza. Zalety kupa śmiechu u zródła. Magazyn – towaru na nim tyle co kot napłakał. Narobić się nie narobisz . Chyba ze „Pan Dyrektor” wymyśli ci coś ciekawego. Fantazję ma przeogromną. Pan Dyrektor – UNIKAT !!!. “Nic nie umiem I nic nie wiem jestem matoł bity w ciemię” - Hampel mit die Zailen in Calveslage. Firma jest zarządzana z Niemiec. Wkurza na maksa swoim zachowaniem i brakem kompetencji ale nie jest zbyt szkodliwy. Nie darzy go nikt sympatią i szacunkiem. SZUKASZ MOCNYCH WRAZEŃ BIG DUTCHMAN JEST DLA CIEBIE !!! NIGDY TU NIE AWANSUJESZ. NIGDY NIE ZAROBISZ WIĘKSZYCH PIENIĘDZY. SAM ZREZYGNUJESZ PO PEWNYM CZASIE.

Pracująca
@PRAWDA 12.11.2014 22:51

afe
@Pracująca 20.09.2017 04:50
Tu się nie zgadzam. Firma zwalnia sama ponieważ ktoś inny zrobił błąd a wina obarczają Ciebie. Taki był przypadek....

Od początku wiadomo że Pan Dyrektor odpowiada tylko za sukcesy, za porażki odpowiadają inni.

Waldek

Czy ktoś pracuje ktoś obecnie w Serwisie ? Aplikuje na stanowisko serwisanta automatyka elektryka i chciałbym dowiedzieć się jak wygląda od środka praca na tym stanowisku.

Karino

Koń jaki jest każdy widzi. Kiedy odkrywamy, że koń, na którym jedziemy pada, najlepszym wyjściem jest z niego zsiąść. Jednakże w Big Daczmanie znane są również inne strategie, takie jak: • kupno mocniejszego bata, • zmiana jeźdźca zanaczy się handlowca, serwisanta • zapewnienia typu "Zawsze jeździliśmy w ten sposób na tym koniu", • zwołanie niemieckiej komisji do zbadania konia, • organizowanie delegacji zagranicznej mających na celu sprawdzenie, jak gdzie indziej jeździ się na martwych koniach, • zamówienie niemieckich standardów dotyczących jazdy na martwych koniach, • zatrudnienie podwykonawców mających ujeżdżać martwego konia, • legendarny "email do niemców", który sprawia, że koń nie zostanie uznany za martwego, • zebranie wielu martwych koni dla zwiększenia szybkości, • ogłoszenie, że żaden koń nie jest zbyt martwy, • przeznaczenie dodatkowych środków na zwiększenie wydajności konia, • przeprowadzanie analizy rynku mającej wykazać, czy podwykonawcy mogą ujeżdżać tego konia taniej, Weteryniarz - jest zawsze schludny czysty i nie odpowiada za stan konia. Jeśli koń kuleje to weteryniarz kaszle i bierze chorobowe. Winni są wyłącznie stajenni.

pytający poszukujący

Jak to jest obecnie z zarobkami w firmie? Na jakie wynagrodzenie może liczyć poszukiwany Pracownik wsparcia działu sprzedaży? Czy ktoś może podać jakieś widełki kwotowe?

abc
@Pracujący poza BD 13.09.2017 17:20
Czy tym szefem popełniającym błędy cały czas jest niedoszły weterynarz? Gatunek nie reformowalny. Pojawiło ponownie się ogł...

Zapomnieli dodać "Przyjazna atmosfera pracy".

Pracująca
@Pracujący poza BD 13.09.2017 17:20

Ja już tam daaawno nie pracuje. ????

Konował.

Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do Big Dutchmana wogle !

Alaj

Też się zastanawiam czy aplikować. Koledzy odradzają zmianę firmy. ale chce spróbować czegoś nowego. Rączy Kuc - gdzie widziałeś te oferty?

Rączy Kuc

Czy w Big Daczmanie szleje dżuma? ebola? ptasia grypa? Tyle stanowisk wolnych ? magazynier serwisant elektryk automatyk serwisant od świń pracownik do sprzedaży pracownik do posprzedaży handlowiec Chciał bym aplikować ale nie wiem czy firma zapewnia odpowiednią opiekę weterynaryjną?

taki tam sobie jeden
@Rączy Kuc 11.02.2017 14:37

narzędzia będące własnością firmy, np. wiertarkę z udarem oddaje się w stanie takim jakim się ją otrzymało.

Egon

A ja jestem ciekaw czy jakis szklany stół wreszcie był odpowiedni dla Pana Dyrektora

@Egon 10.05.2016 11:25

Czyli jednak mózg niesplamiony wiedzą słuzy karierze.

Farciarz

PRACUJĄC W BIG DUTCHMANIE MUSISZ BYĆ ASERTYWNY NA WSZELKIE PRZEBŁZYSKI ROZSĄDKU.

Negatywna

Nie, nie, nie, nieeeeeeee!!! Dyrektor wcale nie musi być mądry.

Niemiec

Pewnie pracuje tłumaczy numery części na niemiecki. Sądząc z opisu to w Big Dutchmanie musi zrobić karierę.

Niemka

Ciekawa jestem czy pracuje tam jeszcze taka pani, która jak miała kogos uczyć to nigdy nie mówiła, jak coś zrobić tylko: "nie, źle, tak nie robimy"

sodium laureth sulfate

Czy magazynier, albo inaczej mówiąc kierowca widlaka jeżdżący pomiedzy regałami z zakurzonymi paletami, człowiek pakujący paczki dla klientów i wykonujący proste prace pomocnicze wie wszystko o pracy biurowych i donosi? Komu i po co? Ktoś przecież tu rządzi i nie będzie się kierował opiniami jakiegoś wózkowego. Można popadać w paranoję, ale dla paranoika nie ma u nas miejsca! Górnik do kopalni,księża na księżyc, elektryk do kórnika, magazynier na wózek a paranoik do Tworek. Porządek być musi!

Eustachy

@racjokrates Jak już będziesz tam pracował to pamietaj !!! Magazynier nie donosi - on pomaga w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

zaproszenie

Zapraszamy na spotkanie.Wystarczy umowic sie. Adres, telefon masz w necie.Jak bedziesz coś potrafił to dostaniesz pracę.z mlłą chęcią wreszcie cię poznamy

hodowca

Czy ktoś może przybliżyć co się stało z poprzednim serwisantem Piotrem? Odszedł bo musiał czy awansował? Ilu serwisantow ma BD ,jakie narzędzia, struktura, zadania?

Eustachy

Jola. Płeć niedawno zmieniłeś że ci się nadal myli ? BD jak każda firma ma problemy z podwykonawcami i pracownikami. Ofert pracy są na ich stronie. Zarobki - średnie. Nie zbyt rozgarnienty jesteś Jola.

Eustachy

Latwiej obecnie znaleść nowego Dyrektora niż Technika serwisu. I szklany stoł będzie w gabinecie.

Eustachy

Może trzeba Pana Dyrektora zatrudnic na jednym z ze stanowisk: Technik serwisu maszyn/specjalista ds. obsługi posprzedażowej Nie będzie sie zajmował głupotami!!! Może się wreszcie czegoś nauczy.

Dyrektor

Pamiętam, ze ambicją Pana Dyrektora było znalezienie odpowiedniego szklanego stołu do jego gabinetu. Żaden stól nie spełniał kryterów. No i bajorko za firmą:)

zbin
@Eustachy 25.03.2015 23:43
Najlepiej zostań serwisantem 3, który kontroluje serwisanta 2, który pojechał skontrolować innego serwisanta....

Nie znam firmy ale wydaje mi się,że kontrola wykonanej pracy jest czasami z różnych względów konieczna. Chętnie podejmę się takiego zadania. Jeżeli znasz firmę tak dobrze to powiedz do kogo uderzyć żeby załapać się na pracę w serwisie. Znam dobrze angielski to się jakoś z niemcami dogadam.Daj jakiś kontakt.

@zbin 26.03.2015 22:53

Udeż do Pana o starannie przystrzyzonej brodzie, nienagannych manierach i delikatnych jak u kobiety dłoniach. Niemców to ty masz słuchać a nie się dogadywać. POWODZENIA !!!

@zbin 15.03.2015 20:27
Czy po politologii (ukończyłem Wyższą Szkołę Ekonomii Europejskiej i znam komunikatywnie j. angielski) dałbym radę na stanowisk...

Masz bardzo duże szanse!!! Tam gdzie kończy się zdrowy rozsądek zaczyna sie Big Dutchman.

wąski
@zbin 15.03.2015 20:27

i kup sobie aparat foto bo to(usunięte przez administratora) firma pełna inwigilacja

Eustachy

BDcały czas szuka serwisantów. Widocznie nie zanalazł jeszcze wszystkich.

Eustachy

Topowa firma. Topowy management. Topowa obsada. Topowy email do Niemiec.

Eustachy

Big Dutchman szuka: Serwisanta, i Pracownika do odbierania skarg i zażaleń. Za rok będzie szukał ponownie.

Hodowca

Czy Big Dutchman ma jakiegoś serwisanta ?

adi

Big Dutchman przedłuża w większości przypadków umowy o pracę na czas określony. Nie musisz być ani dobry, ani wyszkolony. Warunkiem przedłużenia umowy jest to że jesteś względnie tani, znasz dobrze język obcy i wykonujesz bez dyskusji polecenia niemieckich Panów. Ludzie sami odchodzą z Big Dutchmana.

ktoś

Na wspólne wyjścia to raczej nie licz. To nie tego typu firma gdzie ludzie się ze sobą integrują. Przychodzisz do roboty i robisz swoje. Na nic więcej nie licz.

ktoś

Daj spokój takiej to nawet kijem bym nie dotknął.

ktoś

Hehe... Fatalna firma i taka sama atmosfera. Nieznoszę w szczególności jednej babaki - zarozumiała wieśniara, jeździ zielonym golfem 4. Baba- istna masakra! Niedosyć że brzydka to pewnie jeszcze chłopa nie ma bo ciągle chodzi naburmuszona...

kur
@ktoś 20.10.2014 13:29

Stukni ją. Może się polubicie i atmosfera sie polepszy.

napalony
@kur 25.10.2014 20:00
Stukni ją. Może się polubicie i atmosfera sie polepszy.

Łatwo powiedzeć, trudniej zrealizować.Jak ją podejść???

Aldi

Przejeżdżałem ostatnio przez Tarnowo Podgórne- firma stoi:) Nie zuważyłem tylko słynnego bajorka z tyłu firmy , bolączki Pana Dyrektora:)

adi

Big Dutchman jest daleki od upadku. Big Dutchman'owi spadły obroty w Rosji i na Ukrainie. Dlatego szuka oszczędności. Bez wiekszego rozgłosu zamknął oddziały na Węgrzech i Ukrainie. Możliwe że biuro i magazyn w Polsce jest mu nie potrzebne. W Niemczech głowy już poleciały. Może Polski nie ruszą.

Doradca.

„Uważajcie”, „Nie polecam!”, „Co za koszmar”, „Szkoda czasu”

Egon

taki informacji to na pewno nie zamieszcz się w internecie, bedzie po czasie, za mała firma, więc wilekich problemów nie bedzie z zamknięciem.

volksdojcz

Podobno maja zamknac Big Dutchmana w Polsce.

rafi

jeśli tu nie ma info, a chcecie przekonać się sami o pracy w Big Dutchmanie to nie pozostaje nic innego jak tam się wybrać

raczek

o i jakby się ktoś już zainteresował to poprosiłbym na początek o jakieś info na temat wynagrodzenia

żorA

w sumie racja. No chyba, że napiszę tu w końcu ktoś kto ma styczność z Big Dutchmann na co dzień

jacek

nie lubie nie polecam

maly99ll

tak jest ok a czemu?

basil

Pracowal ktos w Niemczech w Big Daczmanie?

bogus

Zarobki około 4000 brutto. Trzeba dojechać do tarnowa, więc zadna rewelacja.

szukający

Możesz trochę więcej szczegółow.

g

praca niezła, ciekawa,miła atmosfera, ale zarobki średnie!

Antracyt

Naprawdę tak źle w Dutchmanie? Wszędzie piszą, że zespół młody, rodzinna atmosfera. A wynagrodzenia jakie mają?

anon

do niczego. Zero współpracy z kolegami. a do przełożonego nalezy się zwracać Panie Dyrektorze!

Piglet

Ktoś pracował? Jakieś o opinie o pracodawcy? Warto podjąć współpracę

Zostaw opinię o Big Dutchman - Tarnowo Podgórne

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Big Dutchman