Opinie o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy O.S.M. Łowicz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Łowicz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Przerażeni pracownicy

Kłamstwa, KŁAMSTWA. W NIBY "bałaganie " poprzedni zarząd miał zyski. Wynik finansowy dodatni. Kilka milionów kasy zostawionej dla następców. Niezależny certyfikowany lustrator wypowiedział się bardzo pozytywnie na temat funkcjonowania mleczarni za POPRZEDNIEGO ZARZĄDU. TO SĄ FAKTY RESZTA TO KŁAMSTWA I POMÓWIENIA . Teraz to jest dopiero (usunięte przez administratora) Dowodem na to jest chociażby kłótnia handlu z produkcją na ostatnim zebraniu zarządu z kierownikami. Ważniejsza sprawa to FINANSE. BRAKUJE PIENIĘDzy na zapłatę za towar dostarczony z firm zewnętrznych. Trzeba być naprawdę nieudacznikiem żeby w tak krótkim czasie tak pogrążyć firmę.

Potencjalny inwestor

Przyczyną kryzysu w OSM są głównie rolnicy, ich niedouczenie ( chceta, możeta, idźta), ferowanie śmiesznych poglądów, nieznajomość branży, trendów rynkowych, marketingu, etc, ale przede wszystkim chciwość. Krótkowzroczne "zapłać tu i teraz, nieważne co będzie jutro", tuszowanie przez lata bałaganu z poprzednim zarządem. Obecny zarząd robi co może, trudno przez rok naprawić to, co rolnicy i poprzedni zarząd popsuli. Potencjalny inwestor podziękuje połowie z was, weźmie tyle mleka, ile będzie potrzebował. I wtedy, gdy będzie mleko po 90 gr to zatęsknicie za obecnym zarządem... Historia pokazuje, że chłopu nigdy nie dogodzisz...

OBSERWATOR
@Potencjalny inwestor

O! A tu następny mądrala! Głupstwa! Prosze nie obrażac rolników tu. Rolnicy ciężko pracują, aby przekazywać swoje ciężko ( bardzo ciężko) zarobione środki na inwestycje prowadzone przez słabe ( jak się okazuje) zarządy naszej spółdzielni! Z ich środków były przeprowadzane nieprzemyslane, debilne przejęcia innych podmiotów czy podpisywanie bezsensownych umów o współpracy z innymi spółdzielniami!!!!!!! Nic to nie dało! Z ciężko zarabianych przez rolników pieniędzy poszły inwestycje w pseudomarketing i pseudopromocje. Zarząd nie umie rozmawiać ani z pracownikami ani z agencjami i innymi podmiotami zewnętrznymi! Potrzebne jest NOWOCZESNE zarządzanie finansam, marketingiem ; potrzebne jest wprowadzenie na produkcję systemów typi LEAN czy innych jeszcze lepszych itd itd. Potrzebny jest projekt usługi dla rolników oparty o rzeczywiste a nie urojone potrzeby naszych rolników itd itd. Zarząd powinien mieć plan działania , z celami pośrednimi i datami ich realizacji! W polskim mleczarstwie spółdzielczym kryterium oceny zarządów jest cena płacona za mleko! No i mamy : dobrze zarządzane mleczarnie płacą o około 45-55 groszy za litr więcej!!! I wszystko w temacie. Znaczy zarządzanie złe i tyle. I tu nie pomoże obrażanie rolników czy krytyka i ich języka. Zresztą język jakim posługuja sie rolnicy jest kulturalniejszy i bardziej zrozumiały niż większośc tych pseudointeligentów, co to wszystko wiedzą! G. wiedzą! I na koniec : czy aktualny zarząd wie dlaczego np Piątnica płaci o 60 groszy za litr mleka więcej? Czy tego nie wie? Moje obawy sa takie , że nie wie! I jest to oczywista oczywistośc jak mawia klasyk!!!! Potrzebna jest codzenna praca oparta o wiedzę na temat rynku, klientów, segmentów klientów itd itd. Potrzebny jest na sprzedaż zagraniczna itd itd. Szkoda czasu na wypisywanie oczywistości! Rolnicy powinny przekazą władze nad ekonomicznymi aspektami spółdzielni w ręce fachowców- zapłacic imi i umówic sie na sposoby kontroli i rozliczenia. A teraz co? Jak rozliczyć p.Dąbrowskiego, co? A jak rozliczyć p.Strzelecką? Jak rozliczyć RAde i Miziołka,co? Że źle wybrali zarząd? A to w zeszłym roku nie wiedzieli? aaaaa nie wiedzieli? No to znaczy że i pni sie nie nadają! Nowa Rada nowy zarząd i NOWA UMOWA WEWNĄRZSPÓŁDZIELCZA jest potrzebna ! Poddanie się i danie się przejąc będzie porażką, nawet jeśli by teraz dali nam 5 groszy za litr mleka skupowego więcej. NIE LĘKAJMY SIĘ!

Obserwator Warszawa
@Potencjalny inwestor

DO Potencjalnego inwestora: Człowieku nie obrażaj rolników, ok? Twój język jest gorszy , bo nie logiczny i probujesz manipulować. Prawie półtora roku tego zarządu tj KATASTROFA. Ponad rok wielkiej hossy na rynku! Ostatnie decyzje dot produktów to jest nieporozumienie i nic tego juz nie zmieni! Zero strategii, zero dobrej STRATEGII, ZERO ZDROWEGO ROZSĄDKU. A w zamian magiczne, życzeniowe myslenie zarządu i kierownictwa. Żenada!. Tu trzeba pracy, duuużo pracy codziennej na rynku, w zakresie segmentacji rynku, grupowaniu klientów, produktów, kreacji marki i właściwej komunikacji, koordynacji PR-u i ofert itd itd. Zarzadzanie finansami , HR, marketing, IT leży i kwiczy! Pretensje do rolników tj nieporozumienie i bezczelność! Na produkcje potrzeba wdrożyć jakiś sytem typu LEAN, lub inny lepszy jakiś! Czemu nie?!?!?!?! Poddanie się i bycie przejętym to tez nie jest najlepsza droga , bo po 1-2 miesiącach lepszej ceny , jako PODMIOT PERYFERYJNYM będziemy po czasie źle traktowani! NAleży dążyć do zawarcia nowej UMOWY WEWNĄTRZSPÓŁDZIELCZEJ - między rolnikami-spółdzielcami, nową Radą NAdzorczą i częścia pracowników ! Nowa Rada powinna powołac nowy zarząd i to złożony z ludzi całkowicie spoza układów; ludzi nowych, nieskompromitowanych , ale potrafiących zarządzać. Najbardziej nam brakuje dobrego , sensownego, PROFESJONALNEGO zarządzania! Po prostu. Rolnicy nie powinni sie bać nowych ludzi, nowych pomysłów, nowego otwarcia, nowej własnie jakby umowy.

Wstydźcie sie rządzący
@Potencjalny inwestor

bronienie tego zarządu z Strzelecka i Jezierskim , to juz przesada jest! 1.5 roku hossy i taki dramat! To wstyd po prostu!

Obserwator

Ktoś tu napisał na temat pana Wałachowskiego:"CHCIAŁEM WAM TYLKO PRZYPOMNIEĆ, ŻE PAN WAŁACHOWSKI OD POCZĄTKU UCZCIWIE POSTAWIŁ SPRAWĘ. JASNO OKREŚLIŁ, I WSZYSCY TO SŁYSZELI, ŻE JEŻELI NOWY ZARZĄD NIE UDŻWIGNIE SYTUACJI, BĘDZIE PIERWSZY, KTÓRY TO OFICJALNIE POWIE I BĘDZIE INTERWENIOWAŁ W IMIĘ DOBRA FIRMY!". To jest DUŻO za mało! Chodzi o to żeby takie decyzje podjąć, żeby było dobrze, a nie że się mówi , że jak będzie źle to oficjalnie powie/ujawni! Tak to każdy głupi potrafi stwierdzić: będzie źle to się odniose ujawnie i powiem!!!!!!!! Decyzje trzeba podjąc takie żeby spółdzielnie, ŻEBY SPÓŁDZIELNIE URATOWAC TERAZ A JEDNOCZESNIE OSADZIĆ NA TORACH ROZWOJOWYCH. A p.Walachowski powie, że weźmie teraz to na siebie a jak się nie uda , to nas poinformuje! Z taKim podejściem NA PEWNO się nie uda! POTRZEBNI NOWI LUDZIE SPOZA JAKICHKOLWIEK UKŁADÓW!!!!! ROLNICY, DOSTAWCY, SPÓŁDZIELCY, ODWAGI! NIE LĘKAJCIE SIE PRAWDY- ZOBACZCIE DOKŁADNIE DO CZEGO DOPROWADZIŁY SŁABE RZĄDY TEGO I POPRZEDNIEGO ZARZĄDU!!! NIE LĘKAJCIE SIE PRAWDY O SYTUACJI MLECZARNI!!!! SPÓŁDZIELCY- NIE OSZUKUJCIE SIĘ SAMI! NIE DAJCIE SIĘ JUZ OSZUKIWAĆ MANIPULANTOM , ALE I SAMI SIĘ NIE OSZUKUJCIE! SPÓJRZCIE PRAWDZIE OCZY, WYMIEŃCE RADE NA ROZSADNYCH, PRZYTOMNYCH LUDZI I POZWÓLCIE ABY NOWY ZARZĄD BYŁ KOMPETENTNY ORAZ SPOZA JAKICHKOLWIEK UKŁADÓW! "NIE LĘKAJCIE SIĘ"- JPII

Kicia

Paweł Walachowski na Prezesa człowiek ambitny bardzo pracowity, od zwykłego pracownika do prezesa nikt nie jest mu wstanie zagrozić, każdy czuje przed nim respekt.

Koniec mleczarenki
@Kicia

no to tera będzie raj na ziemi z tym całym Wałachowskim Pawłem! HAhahahaha. Co ci ludzie wyprawiają?!?!?!?!??????! Ale widać że mleczarnia nie ma juz żadnych szans na samodzielne przetrwanie!

Radny

Ciekawski
@Koniec mleczarenki

Kto to jest Paweł Wałachowski?

@Radny

To mógł odrazu interweniować po wybraniu tych czubow kogo tam wzioł Lecha przez którego żądy Toruń jest w ruinie!!! Prezesem zrobił człowieka który przyczynił się do spadku jakości wyrobów produkowanych w Toruniu.

@Kicia

Czy na tym polega dobre zarzadzanie aby ludzie musieli od pierwszego dnia czuc respekt czy nie lepiej sie pracuje jak wszyscy sobie ufaja ze tu chodzi o dobro naszego zakladu

Emil
@anonymous

I przez półtora roku tak było i do czego doszło. Zarząd jest od rządzenia.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Łowicz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
rolnik z kola

rolnicy z lowicza uciekajcie do kola lub konina puki jeszcze macie czas

DUŻY PRODUCENT MLEKA

CHCEMY POŁĄCZENIA Z M L E K P O L E M D Z I A Ł A J C I E !!!!!!!!!!!!!!!!

DeDe

Szykuje się kolejne przejęcie kolejnej mleczarni. Kto wejdzie w posiadanie OSM Łowicz? Jak myślicie?

łowiczanin
@DeDe

Biorąc pod uwagę asortyment produkowany przez Łowicz jego ilość to najlepszym rozwiązaniem jest Mlekovita. Posiada chyba największą siłę sprzedaży. 31 Hurtowni, 100 sklepów firmowych, potężny export. Rolnicy odczują poprawę najszybciej. W Mlekovicie nikt nie buja w obłokach, koncentracja na zadaniach. To najlepiej zorganizowana mleczarnia.

Oby to był Mlekpol!!! Stabilny i uczciwy

Mleczarz
@łowiczanin

Widać kolego że nie masz pojęcia o tym co piszesz. Mlekovita podstępnie oderwała Kalisz o teraz mielibyśmy oddać jej Łowicz? Sapinskiego niedoczekanie!!! Tym bardziej że mlekovita w swoim portfolio ma produkty równoważne do Łowicza i na pewno nie będę chcieli produkować konkurencyjnych. Na pewno nie zainwestują w Łowicz. Sytuacja z przejęciem przez Mlekpol była by zgoła odmienna. Jest wiele produktów których Mlekpol nie posiada bardzo fajnych produktów których sprzedaż Mlekpol by ruszył i na pewno bybich nie niszczył. Znając z historii Mlekpol we wszystkie zaklady jakie przejmuje pompuje ogromne pieniądze, robi specjalizacje a co najwazniejsze Mlekpol nie posiada żadnego zakładu w centrum i na pewno by w Łowicz zainwestowali!!!! Dla przypomnienia Mlekpolu jest jeden cennik za surowiec a nie jak u konkurencji co zakład to inaczej.

31p9jf
@DeDe

a w kolejce do przejęcie wg mnie: włoszczowa, kalisz, spomlek, siedlce....itd itd

władza

Mleko uht to je nasza przyszłośc w morde jeża! A nie żadne marketingi, piary i haery i ajti!

zarządowi do rozumku

Polskie firmy spożywcze mają szanse i możliwości realnego konkurowania z zachodnimi koncernami. Ważne jest aby dobrze dobierały pracowników – powiedział Marek Moczulski, prezes zarządu Grupy Bakalland podczas debaty pt. „Trzecia dekada budowy polskiego biznesu spożywczego – sukcesy i wyzwania” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W wykorzystaniu technologii VR i AR w biznesie człowiek jest najważniejszy Polski biznes w obecnej formie powstawał w ciągu ostatnich trzech dekad. Pierwszym okresem były lata dziewięćdziesiąte, które były czasem niesłychanego chaosu, ale i odwagi. Z tego chaosu zaczęły wyłaniać się pierwsze poważne firmy. Jak mówił, drugim okresem były lata 1999-2009. - Był to etap tworzenia mocy produkcyjnych. W tym czasie zniknęła luka technologiczna pomiędzy polskimi firmami a zachodnimi koncernami spożywczymi. Obecnie wiele przedsiębiorstw ma większe moce produkcyjne niż możliwości sprzedażowe – zauważył Marek Moczulski. Trzeci etap, w jego ocenie, jeszcze się nie zakończył. - Mamy teraz kolejny, ogromny skok technologiczny. Pełna automatyzacja staje się codziennością – ocenia. W jego mniemaniu, polskie firmy spożywcze mają szanse i możliwości realnego konkurowania z zachodnimi koncernami. Na potwierdzenie tego przytaczał przykłady firmy Łowicz czy Mieszko, które skutecznie wypromowały nowe produkty w swoich kategoriach i wygrały konkurencje z zachodnimi odpowiednikami, które początkowo miały bardzo silne udziały w rynku. - Musimy pamiętać, że najważniejszy jest sam produkt. Promocja, miejsce na półce, opakowanie to tylko otoczka samego produktu. Te dodatkowe elementy są ważne, ale to produkt jest najważniejszy – podkreślał prezes Bakalandu. Uważa, że polskie firmy muszą być silne na polskim rynku. - Gdy będą mocne u siebie, mogą myśleć o zdobywaniu rynku regionalnego, rozumianego jako Europa środkowo-wschodnia. Dopiero dalszym krokiem jest rynek europejski i globalny. Wiele naszych przedsiębiorstw już ma mocną pozycję na rynku regionalnym – dodał. Zaznaczył, że świat zmienia się w błyskawicznym tempie. -Zmienia się sposób żywienia, sposób życia – to szansa dla polskich firm. Jeśli odpowiednio wyczują te zmiany, to mają szansę być tymi pierwszymi – uważa Marek Moczulski.

rząd sie wyżywi

możeta nas wszyscy cmoknąć!nic nam nie udowodnita!

rs8

Rzeczywiście mówi sie otwarcie , że pomimo dymisji, chcą doprowadzic do sytuacji że nie ma alternatywy dla niech! Hahahaha. A się zdziwią. I przypominam o potrzebie rozliczenie pani strzeleckiej i reszty zarządu z decyzji i działalności! Tj teraz najwazniejsze. Musi się wypowiedziec dlaczego w ogóle miała czelnośc startowac na prezesa tak wielkiej spółdzielni! To samo Miziołek!

KIEDYŚ RZĄDZIŁ DĄBROWSKI I DECYDOWAŁ/ROZKAZYWAŁ KTO MA BYĆ W RADZIE, A TERAZ JAK STRZELECKA JEST PREZESEM TO TEŻ BĘDZIE DECYDOWAĆ, Z KIM CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ W RADZIE???? TO JEST TA UCZCIWOŚĆ???? WIERZĘ W RADNYCH, ŻE PRZYJĘCIE DYMISJI BĘDZIE JEDNOMYŚLNE!!!!!

RADA
@anonymous

Zarząd zgłosił dymisję, a jednocześnie jeździ w teren przekonywać ludzi, by jej nie przyjęli??? To jest ta praworządność obecnej prezes Strzeleckiej i pozostałych członków Zarządu? Rada nie da się zmanipulować i nie przyłoży ręki do łamania prawa!

RADA

dostawca

rozpisać konkurs na nowego prezesa-menadżera, postawić warunki:1. cena za mleko płacona rolnikom -średnia pięciu najlepiej płacących podmiotów 2 wyniki finansowe na plusie 3 uzależnienie pensji od ceny płaconej rolnikom ( poniżej średniej -najniższa krajowa pensja , przy wzroście powyżej średniej z pięciu podmiotów dodatek do takiej jak średnia pensja prezesów w pięciu najlepszych, przy najwyższej cenie w kraju prezes może zarabiać nawet 50 tys.) Za losy spółdzielni powinni też ponosić odpowiedzialność finansową członkowie zarządu i rady aby mocno zastanowili się podnosząc rączkę w głosowaniu. Radni powinni na zebraniach rejonowych szczegółowo zdać sprawozdanie jak głosowali w czasie kadencji ( za czym i za kim) itp itd

dostawca
@dostawca

Całę (usunięte przez administratora) zostalo po poprzedniej wladzy ktora wszystko ukrywala, mowiac o kosztach. Obecny Zarzad zaczal w koncu obnazac te nieprawidlowosci i probuje wychodzic z tego syfu ktory zastal. - wiec dostawca: nie pisz takich bzdur - a jak Ci nie pasuje do spadaj do mlekowity i zobaczysz jak bedzie ci slodko.

Fabio
@dostawca

Chłopie co Ty bierzesz? Chyba nie w tym świecie żyjesz.

do rady
@dostawca

obecny zarząd nie radzi sobie nawet z bieżącymi sprawami, zarządzaniem, polityką handlową, finansami, nie potrafi zarobić nawet na bieżące potrzeby. Więc o jakim wychodzeniu z syfu mówisz! Nie zrobili nawet pół kroku do przodu, nie ma najmniejszego światełka w tunelu ze jest lepiej, rozpieprzyli handel, wprowadzili mleczarnię w ogromne straty, a teraz chcą ją sprzedać i wy im na to pozwalacie. Obudźcie się ludzie!

cewo3
@dostawca

Myśle , że spokojnie można naleźć w Polsce dobrego prezesa za 25 tys plus premie za cene mleka. Gorzej z ludźmi od marktetingu- tu za 20tys można dostać średniej klasy dyr marketingu czy brandmenadżera. A potrzeba kogoś baaardzo rozgarniętego , takiego , który będzie umiał gadac z agencjami itd

Fornale

TACZKI JUŻ CZEKAJĄ NA PASAŻERÓW . DOTYCZY TEŻ RADY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rezolutny

Nic nie da wychwalanie Wałachowskiego. To on wywołał całą tę katastrofalną zmianę. Powinien za to odpowiadać finansowo . U siebie w gospodarstwie takich cwaniaków by nie zatrudnił. Nie mówiąc o faworytach.

G.R.
@Rezolutny

Szykuje się prawdziwy walec polityczny! I to z tamtego nadania. Pojawi się nowy gość, który pociągnie mleczarnię do góry! Ale walec najpierw zrobi swoje!

Zniesmaczony.

Dzisiejsze spotkanie zarządu z kierownikami żenujące. Ten żal, poczucie krzywdy niesmaczne w sytuacji, kiedy zarządzający skupiali się przede wszystkim na roszadach kadrowych i wycinanieu ludzi zaangażowanych i mających efekty. Otoczyli się sługusami i donosicielami którym ciągle zlecano najważniejsze zadanie: znakeźć haka na poprzedni zarząd. Trzeba się było brać do konkretnej roboty z głową i zaangażowaniem.

lkoi

Tylko żeby MArian i Karolina nie uciekli przed dokładnymi rozliczeniami!!!!!!!

ROLNIK.

Tak knuli, kombinowali, żeby tylko do żłobu się dorwać. Za DĄBROWSKIEGO cena za mleko była taka sama jak w Mlekowicie. Były inwestycje, modernizację i zyski. Teraz jesteśmy w ogonie. Nasze pieniądze idą na prawników szeptane audyty i firmy doradcze. Klapa całkowita

Zatroskany pracownik

Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Stara prawda i u nas się sprawdziła. Teraz rada i zarząd walczą ze sobą. A mleczarnia się stacza. Tyle lat budowana i rozwijana a w rok rozwalona przez oszołomów z rady i indolentów w zarządzie. Przecież od początku tej zadymy było wiadomo, że taki będzie finał i wiele osób o tym pisało. Ale bufonada rady nie liczyła się ani z faktami ani ze zdaniem fachowców. Pan Jezierski przy poprzednim rządzeniu handlem pokazał, że totalnie sobie nie radzi. Teraz płacze bo to kolejna porażka. Nie ma na kogo zwalić winy to oczywiście najłatwiej pluć na Stary Zarząd, który w kryzysie zostawił mleczarnię z zyskiem. Paranoja. Chyba tylko bezmózgowcy mogą w to wierzyć

xyz

ANIA NAS URATUJE

Sołtys Kierdziłek
@xyz

Jaka znowu Ania? Ania z Zielonego Wzgórza?

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz

• Jak się pracuje w O.S.M. Łowicz?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Łowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Łowicz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Łowicz
3.2/5 Na podstawie 532 ocen.
  • Przemysłowa 3
    Łowicz