Opinie o LONTEX w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie LONTEX. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w LONTEX o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o LONTEX w Czechowice-Dziedzice

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Firma transportowa
Klient

Współpracowałem z firmą przez jakiś 1 rok. Wychodziłem z założenia, że rozmiar firmy musi wiązać się z jakością. Jednak szybko okazało się, że jest to tylko złudzenie. Podpisałem umowę z „Działem Prawny Lontex” - mieli prowadzić za mnie dokumenty kierowców itd. Początkowo wszystko było ok. jednak do czasu kiedy moja księgowa rozpoczęła drążyć temat wykroczeń kierowców i rozliczeń nadsyłanych przez lontex. Twierdziła, że wyliczenia zawierają liczne błędy. Po wysłuchaniu argumentów obu stron i pięknej przemowie Dyrektora firmy uznałem, że to musiał być wypadek przy pracy. W dalszej części współpracy potrzebowałem wyjaśnień dotyczących wykroczeń kierowców, jednak specjalistka lontex nie potrafiła odpowiedzieć na pytania, które dotyczyły wysłanych raportów. Po dyskusji z kierowniczką zadzwonił do mnie ww. dyrektor działu prawnego (P. Marek). Pomyślałem wówczas -ów jak dobrze. Rozmowa trwała dobre 30min. jednak wyjaśnienia Pana dyrektora były na tyle pokręcone i nieprecyzyjne, że pomimo mojego 20-letniego doświadczenia w transporcie, sam zacząłem mieć wątpliwości. Po blisko 2 latach od podjęcia współpracy zostaliśmy powiadomieni o kontroli w firmie. Powiadomiliśmy o tym fakcie lontex i oczekiwaliśmy na pomoc w tym zakresie, jednak na próżno. Właściwie, można powiedzieć, że zostaliśmy sami, a wcześniej zapewniano nam pomoc, obecność prawników przy kontroli itd. (usunięte przez administratora) Oczywiście oczekiwałem rekompensaty finansowej w zamian za błędy ewidencyjne oraz wykładni prawniczej. Jednak lontex wszystkiego się wyparł, twierdząc, że to nie ich wina. W toku wyjaśnień okazało się, że „DZIAŁ PRAWNY” lontex nie posiada w zatrudnieniu, żadnego prawnika — co na tym etapie doświadczeń, właściwie mnie już nawet nie zdziwiło. Reasumując, ostrzegam przed kolegów i koleżanki po fachu — uczcie się na cudzych błędach i omijajcie szeroko tę firmę. Pozdrawiam.

Criss

Niepoważne podejście do kandydatów do pracy. Po rozmowie kwalifikacyjnej obiecano mi dać znać bez względu na dezycję, czy rozpoczynamy współpracę, ustalono ze mną nawet dokładny dzień, ale niestety nikt nie pofatygował się nawet zadzwonić, czy chociażby wysłać maila.

Administrator Nowy wpis

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie LONTEX? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

Administrator Nowy wpis

Braliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. Logistyki w LONTEX? Napiszcie, jak Waszym zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Przekazane przez Was informacje mogą okazać się pomocne dla innych użytkowników.

Administrator Nowy wpis

Braliście udział w aktualnie prowadzonej przez LONTEX rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. Eksportu? Wiecie coś więcej na temat pracy u tego pracodawcy?

Jakie warunki pracy są w LONTEX? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Specjalista ds. Eksportu?

ja Nowy wpis
@Pytanie

Niestety nic z tego - nie ma stołówki, jest jedynie kuchnia, w której można coś zjeść swojego. Szatnia to wieszaki w pomieszczeniach. Nie ma benefitów.

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy rekrutacja na stanowisko Specjalista ds. logistyki w firmie LONTEX odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy ŚLUSARZ p.z.
LONTEX
(88 opinii)
logo firmy Elektromonter pod ziemią
Czechowice-Dziedzice
Universal Energy Sp. z o.o.
(96 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Criss

@Criss

Oczywiście - jeśli w LONTEX obiecano Ci wiadomość zwrotną o wynikach rekrutacji, to powinieneś ją otrzymać. Ale warto mieć na uwadze, iż rekrutacje czasami się przedłużają. Może zatem sam do nich zadzwonisz i dopytasz?

Prawda
Kandydat
@Criss

Zgadzam się. Też mi powiedziano że oddzwonią i nawet zaznaczony był dzień żeby poinformować o wynikach rekrutacji ale niestety nikt nie oddzwonił. Było wiadomo że potrzebują pracownika na już tak że raczej rekrutacja nie była przedłużona . Pozdrawiam

@Prawda

A czy mogłabym przy okazji się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja w Lontexie? Czy jest to tylko rozmowa o pracę czy więcej jest etapów? Jak przebiega? O co jest się pytanym ze strony pracodawcy? :)

@Olga

Rekrutacja z reguły jest jednoetapowa, w postaci umówionej rozmowy kwalifikacyjnej. W działach, w których wymagany jest język obcy często prowadzone są wstępne rozmowy telefoniczne służące sprawdzeniu poziomu znajomości wymaganego języka :)

Danuta
@Pracownik

Zastanawiam się, czy robią nabór przez telefon na każde stanowisko. Bo przecież jest ogłoszenie dla chałupników-montażystów, którzy mają lutować elementy. Jak przez telefon sprawdziliby, czy to umiesz?

@Danuta

"Rekrutacja z reguły jest jednoetapowa, w postaci umówionej rozmowy", a telefoniczne rozmowy mają zasadność np. w celu sprawdzenia umiejętności językowych kandydata. Chałupników rekrutujemy na podstawie przesłanego zgłoszenia, a następnie rozmowy i podstawowego przeszkolenia / zweryfikowania umiejętności.

Czy istnieje możliwość rozwoju w LONTEX?

Szukajacy

Hej, Jak wygladaja zarobki na stanowisku specjalista ds exportu w tym momencie? Wlasnie znalazlem ogloszenie o prace i jestem ciekawy.

Ja
@Szukajacy

Minimalne wynagrodzenie plus procent

Danuta
@Ja

@Szukajacy pytał się o Lontex prawie dwa lata temu, ale ta praca dla specjalisty ds. eksportu z jęz. niemieckim wciąż jest aktualna https://www.lontex.pl/ogloszenia-o-prace Czy to 'wynagrodzenie stałe oraz premiowe' to najniższa krajowa? A ile wynosi ten procent czy premia, która pozwala mieć coś więcej niż 2800 brutto? Z góry dzięki.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w LONTEX?

Ile jest zmian w LONTEX?

@Pytanie

Oddziały serwisowe pracują na dwie zmiany, natomiast OSKP na jedną, dwunastogodzinną. Co do oddziałów serwisowych, w Czechowicach druga zmiana kończy się o 19:00, natomiast w Rybniku, Katowicach i DG o 17:00. Serwis w Słubicach pracuje najdłużej, ponieważ ma dwie zmiany trwające od 7:00-15:00 i 14:00-22:00.

@Pracownik

Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Na pewno będzie ona pomocna innym forumowiczom, którzy także zadawali sobie jakieś pytania odnośnie zmian. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć jak w miesiącu wychodzi to godzinowo? Ile się przepracowuje i ile realnie można zarobić?

@Olga

Pracujemy wg. ustawy o czasie pracy pracownika, jest to norma wynikająca z dni roboczych w danym miesiącu. Zarobki zależą od kwalifikacji i zajmowanego stanowiska, dlatego są ustalane na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wojtek

@pracownik a jest możliwość negocjacji godzin żeby były zdalne?

@Wojtek

Teraz większość osób w LONTEX pracuje zdalnie. Zazwyczaj dla każdego działu wyznaczane są tylko dyżury.

Czy LONTEX ma ściśle ustalone godziny pracy?

@Pytanie

To zależy od działu. Niektórzy mają ściśle ustalone godziny, a inni ruchome. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie warunki wynegocjuje się z kierownikiem.

Na jakie benefity można liczyć w LONTEX?

Benefit
@Pytanie

Wszystkie informaje są ujęte w wywiadzie: https://www.gowork.pl/lontex,11853/wywiad

Kacper

Czemu nikt się nie odzywa ?

Anita

Czy nie szukają kogoś do księgowości? Jeśli tak to jak wygląda rekrutacja?

Iga

Chciałam zapytać jak wygląda spraw z językiem angielskim? Czy poziom A2/B1 jest wystarczający czy raczej oczekują kogoś z poziomem C1?

Marcin 21

Powiedzcie mi jak wygladaja zarobki realne na stanowisku np. specjalista ds. exportu?

Weronika
@Marcin 21

Ja też znalazłam to głoszenie na stronie pracodawcy https://www.lontex.pl/47-og%C5%82oszenia+o+prac%C4%99. Z tego, co wyczytałam, oferują wynagrodzenie stałe oraz premiowe, Niestety nie znam dokładnej wysokości pensji. Napisz, jeśli zdecydujesz się wysłać CV i aplikować. Dużo osób zainteresowanych pracą czeka na takie informacje.

Marcin 21
@Weronika

Na poczatek zaproponowali 2000zl na reke, plus 300-500 zl premii i premia od sprzedazy, po 3 miesiacach 2200zl..

Ania95
@Marcin 21

Mnie zaproponowali 2000 zł podstawy, premia za zaangażowanie w trakcie szkolenia (szukanie klientów, ale jeszcze bez efektów), premia od sprzedaży, premia za nowych klientów. Razem powinno wyjść ponad 3000 zł na rękę. Nie wzięłam tej posady pojechałam do UK, ale praca wyglądała dobrze - ładne nowe biuro.

Niepocieszony
@Marcin 21

Jestem po rozmowie. 1750 na rękę na początek, czyli mniej niż w Lidlu... Zasady wypłacania premii też niejasne-pula i wysokość zależne od widzimisię kierownika. Słabo...

Renata

Firma chce premiami mobilizować do pracy o płacić za konkretne wyniki, bardzo słusznie!

A czy macie jakieś spostrzeżenia jeśli chodzi o pracę w firmie LONTEX? Czy firma zapewnia benefity?

Mirek

Podpowiedzcie czy trudno jest przejść rekrutację?

AK

Ja sobie chwale prace w Lontex. Siedzę sobie na macierzyńskim w domu i wiem, że mam do czego wracać ja młody podrośnie. W dziale mam fajne młode dziewczyny i super atmosferę bez żadnego korpo-wyścigu szczurów. Ogłoszeń faktycznie dają ostatnio sporo, ale to dlatego, że tworzą rozbudowują działy handlowe. Wynagrodzenie jest OK, jak chcesz więcej to tak jak wszędzie - musisz mieć wyniki i wtedy dostaniesz. Generalnie polecam, a najlepiej przyjść i samemu sie przekonać.

Zostaw merytoryczną opinię o LONTEX - Czechowice-Dziedzice

Często zadawane pytania

• Jakie są opinie klientów o firmie LONTEX?

Liczba opinii klientów firmy LONTEX, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

LONTEX
3.3/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Ligocka 55
    43-502 Czechowice-Dziedzice
  • NIP: 6521723017 KRS: 0000268777

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.