Roland International Polska Sp. z o.o.

3.2Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Roland International Polska Sp. z o.o.

WAMA

Czytam Wasze opinie i zastanawiam się nad treścią.W żadnej firmie nie traktuje się pracowników jako "zło konieczne" . Mają wykonywać zadaną pracę i po to są zatrudnieni. Firmy jak i np. banki mają przynosić właścicielom zysk. Nie istnieją by "dogadzać pracownikom". Właściciele, w kapitalizmie przykręcają śrubę, kierownictwo jest między młotem a kowadłem. BHP jest ważne i trzeba walczyć. To Wasze zdrowie. Pensje są względne.

Wojan

Bardzo trudne warunki pod względem bezpieczeństwa pracy. Tak jak piszą pracownicy nie można być dumnym, że się pracuje w tej firmie. A szkoda, bo to zakład z tradycją (chyba już 25 lat w Koninie), nowoczesnymi maszynami. Firmę i jej wizerunek tworzą ludzie, a wpisy pokazują nieposzanowanie człowieka przez dyrektorów. To niedobrze.

Leon

Bardzo różne zdania macie o pracy w firmie. Podpowiedzcie czy potrzebni są aktualnie pracownicy?

@Leon

Tak jak wszędzie - wszystkim nie dogodzisz. Pracownicy są poszukiwani.

Roland international

Szanowny Panie Były Pracowniku (jak mniemam)- firma nie zainwestowała w reklamę kilkunastu tysięcy złotych - to pierwsza nieprawda, którą Pan pisze, po drugie - płacimy 2600 plus 400 zł za OBECNOŚĆ ! to chyba niewielki wymóg prosić pracownika, żeby PRZYSZEDŁ do pracy? Ponadto płacimy 150 plus 150 premie wydajnościową czyli własnie 10% od 3000pln prawda? Pracownik - jest dorosłym człowiekiem, który WSZYSTKO ma opisane na rekrutacji i jako świadomy człowiek może się zgodzić na warunki lub nie, jak otrzymuje regulaminy, umowę o prace - i widzi po raz kolejny warunki zatrudnienia - tez może sobie to jeszcze raz przemyśleć. Nagrodę za obecność Pracownik otrzymuje za dany miesiąc z następną pensją - tak - trzeba zamknąć miesiąc żeby widzieć od 1 do ostatniego wszystkie obecności - to chyba zrozumiałe? Premię wydajnościową może "wyrobić" już w pierwszym miesiącu - tylko musi CHCIEĆ. Zadymienie - tak czasami jest czasami nie ma - dlatego nie rekrutujemy w pięknym pokoiku w biurze tylko na produkcji - żeby Pan widział na co się Pan pisze - nikt tu nikogo nie oszukuje ! Ukraińców nie zatrudniamy, nie dlatego ze uciekli tylko dlatego ze chcemy zatrudniać ludzi z Konina - to źle? i na koniec- od tego własnie jest okres próbny - żeby obie strony stwierdziły, czy im się dobrze ze sobą pracuje czy nie. Czasy - o których Pan pisze - jako nowy człowiek na szkółce - ze wyśrubowane: wymiarowanie- 0,5-1 h na dwóch ludzi, zgrzewanie - 1-2 h na dwóch ludzi, montaż 1-2 h na dwóch ludzi. Do tego: swoboda na produkcji, każdy sobie rozmawia jak chce, słucha muzyki, nikomu nie zabieramy telefonów- może sobie zadzwonić do rodziny, 30 minut przerwy na sniadanie, niekontrolowane spacery do łazienki - a jak pójdzie Pan na produkcję liniową - to bedą Panu liczyli czas w SEKUNDACH a na łazienkę będzie Pan czekał aż zmieni Pana lider na lince. o telefonie i rozmowie z kolega obok - zapomni Pan w pierwszym dniu zatrudnienia. Pozdrawiamy, jednocześnie zapewniamy szukających informacji, iz w Roland pracują ludzie po 15-20 lat. Zadajcie sobie Państwo pytanie - skoro tak źle - to jakim cudem? Może wcale nie jest tak źle? Malkontentów w naszym kraju nie brakuje - znajdzie się ktoś komu się zawsze nie będzie podobało, choćby dlatego, że w pracy musi pracować! wielkie nieba!

dfg
@Roland international

Obiecywanie ludziom 3000 brutto nie uwzględniając faktu ciągłego zabierania premii to kpina na starcie. Od tej komicznej premii za obecność , która znika w momencie wzięcia zwolnienia lekarskiego , chorych na hali produkcyjnej przybywa z dnia na dzień (rzeczywiście chwytliwy pomysł na zatrzymanie pracownika,nic tylko zaklaskać uszami) . Szansę na dostanie premii w pierwszym miesiącu pracy to miałby chyba tylko Chuck Norris, bo czasy są tak mocno okrojone,że człowiek się czuje jakby biegał na jakimś półmaratonie zamiast być w pracy.Zadymienie czasami jest czasami nie ma - ta wypowiedź to mi się raczej kojarzy z tygrysem z "Epoki lodowcowej", jest tak biało na hali,że jak na dworze jest mgła to człowiek po wyjściu z pracy cieszy japę,bo jest szczęśliwy,że cokolwiek widzi. Ukraińcom skończyła się karta pobytu i cały czas kombinowali jakby sobie ogarnąć potem inną pracę niż ta. Wracając do czasów to potrafią się przywalić do pracownika o głupie 5 minut. Tutaj człowiek się nie narobi nie wiadomo jak (fakt),ale konkretnie siada zdrowie psychiczne jak i fizyczne, bo od wdychania tego niewentylowanego śrutu z materiału połączonego z debilnymi sugestiami osób kierujących produkcją odnosi się wrażenie, że jest się w wariatkowie, a leki przestały właśnie mieć wpływ na organizm.

Chyba jesteś z konkurencji

No i ponoć wszyscy którzy byli w robocie a nie(usunięte przez administratora)się na L4 dostali po 3000. Nie szukaj sensacji. Jeśli coś ci się nie podoba to się możesz zwolnić albo pójść do łysego po stara umowę.

Robor111

Była taka pani Beata z Warszawy ktoś wie za co poleciała?

Zyczliwy ale nie dla firmy

Reklamuja sie w radiu gazetach (usunięte przez administratora).Kazdy w Koninie zna opinie o firmie I to sie nie zmieni .Oni mysla ze OWOCOWE SRODY wszystko zalatwia no I te dodatki ktore mozna zabrac.Mialy byc zebrania co miesiac rozmowy a tu nic tylko mydlenie oczu.Sami sobie robia opinie .Ja robie tam kilkanascie lat I niewieze w ich obietnice jak czegosc nie zrobia to sie zdziwia bo starzy pracownicy im uciekna I po zakladzie

Killer 28

Jak ktoś ma chorobę lokomocyjną i nie może za długo jeździć tyłem do kierunku jazdy to nie polecam ponieważ większość czasu trzeba chodzić w tył(cofać się), mogą wystąpić nudności, zawroty głowy, bóle menstruacyjne, częściowy paraliż lewej ręki, odkaszlnięcie, pościgi, strzelaniny.

Szarak1984

Na szczęście mnie już tam nie ma... Mam teraz pracę na 2 zmiany w normalnym tempie, a nie taki zap.... No i pensja: podstawa + premia za obecność i jakość razem 4500 brutto. Roland się może schować. Ludzie, są jeszcze normalne firmy gdzie atmosfera jest dobra, a pieniądze godziwe. Na co czekać? Szukać, a nie narzekać.

szary burek

Kiedy firmą kierowali Belgowie ,Holendrzy to nie było źle.Tragedia rozpoczęła się kiedy rządy dostały się w łapy chcących się "wykazać" Polaczków, a już zupełna katastrofa nastąpiła jak stery przejęła struktura(usunięte przez administratora)ze Swarzędza i Poznania.

Łysy Kaziu

(usunięte przez administratora)Tylko wyniki się liczą, a ty masz się podporządkować. Dobra firma dla niewymagających wiele od życia i pokornych. A jak się nie podoba, to zatrudnimy więźniów.

ciekawy

To zdecydujcie się i konkretnie jakie warunki finansowe i kierownictwo

dzis jest zdziś

jestem pracownikiem ze stażem ponad 5 lat. podstawe mam 2800 brutto + 300 pln premii + 300 dodatku za wydajnosc. to byla moja wyplata w grudniu - brak nadgodzin. latem z samych nadgodzin wyciagalem min. 1000-1200 na reke dodatkowo. na rękę lekko wychodziłem 3300-3500 zl. Teraz mniej ale ponoc zwiazku dogaduja sie z zarzadem co do podwyzek - ponoc duzo ma byc dodatkow. kto chce zarobic - zarobi dobrze. warunki pracy - zalezy gdzie - na dole jest dobrze / gora - gorzej. dobra atmosfera, ludzie w porzadku. z kierownictwem tak samo - dol ok na gorze - lol. nacisk na wyniki czasami ma sie tego dosc. nowy dyrektor ok. stary niech juz idzie na emeryture. cos sie moze ruszy. ogolnie duze kolesiostwo - liderzy maja swoich przyd..pasow. kasa zawsze na czas - wszystko placone - nic na lewo. przynajmniej emerytura bedzie. dodatki - bilety do kina, kasa zapomogowa, multisport i jakies inne pierdoly.

Weteran
@dzis jest zdziś

Nie wiem kim jesteś ale przed 5 zapomniałeś dodać 1. ( czytaj 15 lat stażem ) Powiedz ile godzin musisz spędzić w pracy żeby przekroczyć zarobek 3000. ( czytaj 172 normalne + 100 nadgodzin ). Nie siej propagandy i zdrowo pierd... się w głowę pisząc takie bzdury. Chyba że jesteś Maciej Wróżbita ( bez obrazy ) to tłumaczy Twój wpis. Po 5 latach stawka 2800 buhahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Łysy75
@dzis jest zdziś

Panie O. nie reklamuj pan firmy bo w te bajki o kraju mlekiem i miodem płynącym nikt nie uwierzy!

Spawacz z gory
@dzis jest zdziś

Tu sie zgodze. Na gorze jest strasznie. Ale za to jaka satysfakcja jak sie wyrabiasz i masz reszte w (usunięte przez administratora) Aczkolwiek firma (stary i lysy powinni sobie uswiadomic iz jestesmy w EU. W NL na zgrzewaniu PCV zarobki dla polaka zaczynaja sie od 12euro. A nie 12zl (brutto) xD

stary marych

tragedia,pracownik,który pracuje 20 lat odbiera ok.2000zł na rękę,więc sami nazwijcie firmę po imieniu.

Jagger

Firma jaka jest taka jest. Trzeba coś do garnka włożyć... Ale najgorsza jest konieczność mieszkania w Koninie - nic tu nie ma. Nie ma gdzie pójść, nie ma co robić. Można tylko sobie w łeb strzelić albo pić z rozpaczy.

Stary durst

Potwierdzam. Niesamowity kołchoz i terror dyrekcji. Ale wszyscy się boją i nikt nie podniesie głowy.

Aloha17

Trzeba być debilem żeby poświęcić cały swój czas dla firmy. Jest tyle pięknych rzeczy w życiu do osiągnięcia... Współczuję osobom które czują satysfakcję z otrzymania maila o 4 rano, że na 8:00 coś ma być gotowe.

Aloha17

Info dla chętnych do pracy w administracji: styl zarządzania Starego a'la Korea Północna. Kierownicy i kluczowi specjaliści mają być pod telefonem 24h. Za mało ludzi, za dużo roboty, ciągła presja czasu. Standardowe teksty: macie jeszcze całą noc, proszę się przeorganizować, nie ma zmiłuj... Niczego się w tej firmie nie nauczyłem, za to straciłem sporo zdrowia. Stare biura, zimą zimno, latem za gorąco. Polecam firmę dla osób zdeterminowanych, nie mogących znaleźć nic innego.

Zostaw merytoryczną opinię o Roland International Polska Sp. z o.o. - Konin

• Jak się pracuje w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Roland International Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 12 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Roland International Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Roland International Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.