Roland International Polska Sp. z o.o.

Opinie o Roland International Polska Sp. z o.o.

Jarek

Czy są przyjęcia do Roland na spawanie .......chętnie pobiegam w(usunięte przez administratora) towarzystwie ...

Macfit

Witam, byłem na rozmowie rekrutacyjnej do działu zakupów. Dziewczyna z kadr, dwa razy przekładała spotkanie, za trzecim razem zupełnie o nim zapomniała. Kiedy byłem już na miejscu, zostałem odprawiony "z kwitkiem". Za czwartym razem udało się odbyć rozmowę ale była ona na bardzo niskim poziomie. Po pierwsze poziom języka angielskiego, bardzo słaby. Po drugie Pani obiecała ze w przypadku negatywnej czy pozytywnej decyzji, z czystego szacunku do kandydata odezwie się. I rozumiem, można mieć słabszy dzień.. ale ta sama sytuacja spotkała kolegę i koleżankę. Słabo to wygląda wizerunkowo. Pozdrawiam

Iza
@Macfit

Omijajcie tą firmę .... ciągły streś ..związki zawodowe jakąś Fikcją rodem z Sar trek .......Same (usunięte przez administratora) które bierze od ciebie co miesiąc pieniądze nie robiąc nic

Mówisz? Ja tu widzę jakieś nawiązanie do Star Treka. Generalnie to niektórzy normlanie tu pracują, prawda? Skoro tak to jakimi predyspozycjami trzeba się wykazywać, żeby w miarę ok się tu komuś pracowało?

Zwolniony za całokształt

Musisz mieć(usunięte przez administratora) albo musisz mieć umiejętność włażenia głęboko (usunięte przez administratora) żeby tam pracować.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Janek

Twoja umiejętność ich nie interesuje dla nich jesteś tylko numerem. Którego niewidzą Jeśli coś(usunięte przez administratora)to będzie w koło głośno inaczej nikt cię nie zauważy

Jeszcze jakiś czas temu ktoś pisał o tym, że ludzie będą pozbawiani pracy, a ja ofertę dla speca od administracji widzę w sieci. t jak to jest, że kogoś jednak szukają? Z tureckiego jestem wiec może się zainteresuje, tylko napiszcie mi proszę czemu ktoś jest potrzebny? To rozwój czy jednak rotacja? Jaka jest w razie czego atmosfera?

Dzień dobry. Stanowisko specjalista ds. administracji to nowo tworzone stanowisko, którego nie było. Zapraszamy do składania aplikacji. Osoby zaproszone na spotkanie dowiedzą się wszystkiego podczas rozmowy. Jeszcze raz zapraszamy do aplikowania https://roland.softgarden.io/job/36223129?l=pl

Dlatego że połowa osób pracujących w biurach się zwolniła

Co jest ewentualną przyczyną? wyżej zostało wspomniane jednak, że to chyba jakieś nowe stanowisko? to co ma jedno do drugiego? A z jakich przyczyn zostało ono utworzone tak właściwie? Często to ma miejsce u was?

Chyba jak na razie już nie? nie widzę teraz już tej oferty o której była mowa wyżej. Mnie teraz bardziej interesowało to ogłoszenie dla planisty produkcji. Te nabory to rozwój czy jednak także jakieś zmiany na stanowiskach? Ze względu na właśnie doświadczenie się interesuję. Czy ten jeden dzień hybrydowy mogę sobie wybrać czy jednak trzeba się do działu dostawać?

Co tu dużo mówić... Do końca roku pozbawią pracy sporo osób bo jak to oznajmili zmieniają strukturę firmy. Tym całym Rolandem to się PIP powinna zająć a kolegom sugeruję skontaktowanie się z prawnikiem lub chociaż doradcą obywatelskim.

Miki

Witam, kiedy planują Państwo rekrutacje do nowej fabryki w Kunach i czy będzie zapotrzebowanie na pracowników biurowych w tejże fabryce? Pozdrawiam.

@Miki

Od kiedy ta fabryka jest na chodzie? Dopiero od niedawna widzę opinie na jej temat. myślicie, że warunki pracy dla biurowych będą identyczne? Jak te biura są wyposażone, czy wszystko jest nowoczesne?

Pracownicy

Czy ktos może wytłumaczyć z jakiej racji są narzucane dni wolne pracownikom? W tym roku przez wasze "widzimisie" straciliśmy po 9 dni urlopu, co ma zrobić osoba która ma takich dni 20 i chciałby iść na długi url(usunięte przez administratora) tygodniowy bo nie wspomnę o tym że w tym roku czekają nas jeszcze święta w grudniu i również takie dni wolne trzeba sobie odłożyć. A co jeśli spadnie nagła choroba i ktos nie chce iść na l4 bo wtedy wypłata o 1000zl mniejsza? Nie piszcie komentarzy typu zapraszamy do HR bo każdy w tej firmie boi się odezwać, żeby nie stracić pracy zwłaszcza w obecnej sytuacji gdzie firma się przeprowadza na kuny i jesteśmy zastraszani że nie ma tam dla nas miejsca bo na Kunach są już pracownicy.

Ciężka praca ...nikomu niemodna ufać .jeśli coś chcesz zrobić dla firmy to i tak to sobie przypisze ktoś inny ..niepolecam

Czy w Roland International Polska Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Pracownicy Roland

Witam chcielibyśmy się dowiedzieć na jakiej podstawie firma ma zamiar zarządzać urlopem pracowników ?

@Pracownicy Roland

Zapraszamy do działu HR postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Popieram

Byłem w ,, miocie,, który wytrzymał tam 3 miesiące. Z tego co wiem nikt nie został na stałe a przyczyna była we wszystkich przypadkach taka chociaż nikt tego powiedział. Przyznaję się że sam też. Chyba po prostu byłem zastraszony

Administracyjny

Część. Trafiłem tu dzięki newsletterowi. Jestem pracownikiem biurowym i pracuje na szczęście w innym dziale. Jak mam iść coś załatwić z tym Panem to juz robi mi się niedobrze. Krzyki wyzwiska są na porządku dziennym. Oczywiście kłamstwo na jakikolwiek temat byle tylko ochronić swoje cztery litery to też nie problem. Chyba ma kompleksy i chce czuć się ważniejszy niż w rzeczywistości. Szczerze współczuję jego pracownikom. Jestem zdziwiony że tyle lat zatruwa życie całej organizacji i nikt nie potrafi z tym zrobić porządku.

Popieram tez
@Popieram

Szkoda że poprzedni wpis został usunięty. Ale nie trzeba szczególnie bystrym żeby wiedzieć o co chodzi.

Roland
@Administracyjny

A już myślałam że tylko ja jestem na czarnej liście????. A na poważnie nie wiem jak to możliwe że w dużej oczywiście na konińskie warunki jeden czynnik może tak psuć atmosfere i nie pozwalać na normalne wykonywanie obowiązków. Czasami jest naprawdę ciężko jeśli coś trzeba załatwić ale poza tym firmę szczerze polecam

Hallo Rolland kadry
@Administracyjny

Może by tak anonimowa ankieta dla pracowników bo ewidentnie coś jest bardzo nie tak

Hr
@Hallo Rolland kadry

Nowy człowiek w hr wydaje się bardzo zaangażowany. Może jemu rzucić hasło?

Młody
@Popieram

Witam, Pracowałem tam prawie 2,5 roku,do 2020. Musiałem wyjechać z Konina ze względów osobistych. Rzeczywiście atomsfera jest napięta ale w mojej opini to nie wina kierownika a raczej ilości pracy która narzucana jest na ten zsepół. Panowie w magazynie zajęciu swoimi obowiązkami żadko kiedy mogą skupić się ni pomóc nowym kolegom. Kierownik jest wymagający ale można się z nim dogadać, jasno przedstawia polecenia a jak coś nie wiesz z pewnością Ci wytłumaczy.

Widlakowy
@Popieram

Trochę krzywdzące są opisy i winienie za całe zło tego pana. Pracuję w jednym z jego działów już jakiś czas i złego słowa nie mogę napisać. Wraz z ludźmi próbuje pływać w tej rzeczywistości. I szczerze powiedziawszy ludzie z natury są leniwi a on mocno naciska na wynik ale wiesz czego możesz się spodziewać i zawsze możesz się dogadać. Nie robi problemów jak ktoś potrzebuje wolne czy jakięś inne rzeczy. Pozdrowienia dla chłopaków.

Customerserv.
@Administracyjny

Będę bronić człowieka, mój dział również. Z czym bym nie poszła załatwi sprawę. Mało że rozwiąże problem, pokaże jak uporać się z podobnym casem w przyszłości. Duża wiedza którą chętnie dzieli się z innymi. Oczywiście swoje odstać grzecznie w kolejce musisz, ciągle ktoś przy nim jest i czegoś potrzebuje. I żaden z Ciebie "pan administracyjny" no chyba że firma toleruje hejtowanie kolegów w czasie godzin pracy. Robisz zły piar nie tylko temu kierownikowi ale wszystkim uczciwie pracującym w administracji.

Ten nowy
@Hr

Czytam między wierszami, znam temat.

Produkcja zaprasza
@Administracyjny

Szanowny Panie, Mówią, że zmienia się punkt widzenia z punktu siedzenia. Pracując w innym dziale możesz tylko coś usłyszeć lub zobaczyć przemieszczając się z wizytą na produkcji Max 15 minut :-) Proponuję zawnioskuj o przeniesienie i wsparcie na produkcji pokarzesz w jaki sposób powinno się to robić . Już nie mogę się doczekać. Uprzejmie zapraszam.Natomiast jestem zdziwiony :-) i Twój cytat „ Jestem zdziwiony, że tyle lat zatruwa życie całej organizacji i nikt nie potrafi z tym zrobić porządku. Czekamy na Ciebie zbawicieli

20 lat minęło jak 1 dzień
@Popieram

Jak każdy w tej firmie , co się zgłasza to pod dywan zamiatają!! Ot tak ,pieniążki się liczą nie ludzie!!! Kadry też mają gdzieś!! HR ?? Co robi? Nowi dyrektorzy hm..(znowu) następni w niewiedzy,zaraz odejdą jak pozostali!!

@20 lat minęło jak 1 dzień

Z kadrami czy samym HR jakie konkretnie problemy zauważasz? jaka adekwatna reakcja z ich strony przy tym co piszesz powinna wystąpić?

Ala

Czy na zgrzewaniu dla kobiet jest zadymienie?

Elwis
@Ala

Mamy równouprawnie.i więc i w Rolandzie niema podziału. Jesteś pracownikiem produkcji na której niema podziału na kobiety, mężczyźni czarni czy biali czy reszta świata. Wszyscy są traktowani tak samo, nie ma podziału. Więc jak i kobiety tak i mężczyźni oddychają tym samym powietrzem

Marian
@Elwis

Haha ???? chyba to logiczne, że jeżeli ktoś interesuje się danym zakładem to ma prawo się grzecznie zorientować na co się pisze a tym bardziej jak ma jakieś problemy typu astma, alergia. A to normalne bo sam jestem astmatykiem i też bym chciał wiedzieć chociaż mniej więcej jakie są warunki pracy jeśli taka praca by mnie interesowała.

Ala
@Elwis

Bardzo przepraszam, ale nie wiedziałam, że Panowie też zgrzewają. Przykre to jest, że w tych czasach jeśli człowiek poprostu o coś chcę zapytać to spotyka się z niemiłym podejściem drugiej osoby.

zniesmaczony
@Ala

teraz sobie pomyśl, że taka sama atmosfera panuje na produkcji ;/ pytasz o coś i tak do Ciebie się odzywają

Kkkk

Są podziały i to duża.

@Kkkk

No i skąd takie rozbieżności między wami się biorą? Ty jak to widziałeś i kiedy to było? Pytam, bo on akurat chyba pracuje, więc do dziś może coś się zmieniło po prostu w tej kwestii?

Wieża
@Marian

„Grzecznie zorientować ” a można niegrzecznie ? Jeśli ktoś interesuje się danym zakładem to idzie na rozmowę jak normalny człowiek zadaje pytania jakie go interesują natomiast Opinie traktuje jako dodatek chociaż przyznamy, że odwiedzając dziś gowork tej Firmy jestem pozytywnie zaskoczony dużo konkretnych odpowiedzi ze strony pracowników. tz znaczy, że popierdółki tam nie pracują .

Spawacz i nie tylko

Szczerze przed decyzją o zatrudnieni się do firmy odwiedziłem forum i dobrze bo jak poczytałem jak tam jest strasznie to nagle miałem MIŁE zaskoczenie . Nie taki diabeł straszny jak mówią . Oczywiście jest dużo rzeczy do poprawy ale tragedii nie ma.

2 lata za mną
@Spawacz i nie tylko

Widzisz ludzie jak im się nie podoba to uciekają w internet, ponieważ mają cywilnej odwagi aby powiedzieć prosto w oczy co mu się nie podoba . Firma jak Firma ale ludzie się liczą i tworzą klimat Jedni odchodzą drudzy przychodzą karuzela się kręci. Jedni zostają na dłużej, a są tacy co 3 miesiące pracują i uciekają szukają swojego miejsca i dobrze każdy musi mieć porównanie.

Ycu

Witam czy są przyjęcia w Roland w kinach ??

Obserwator
@Ycu

Patrząc na naczepy i piękne boki z grafiką można pomyśleć, że to ekran. W kinach ich jeszcze nie widziałem , ale w firmie jest kilku artystów :-) i aktorów pierwszego planu oraz komediantów może kiedyś o nich usłyszymy:-)

Sxp

Czy za wzięcie nawet jednego dnia zwolnienia lekarskiego zabierana jest cała premia wypracowana przez cały miesiąc?

@Sxp

a jaki byłby to rodzaj premii, jakaś uznaniowa czy frekwencyjna właśnie? są tu jeszcze jakieś inne czy tylko ta, o której piszesz?

Sxp
@Izabela

Frekwencyjna i wydajnościowa. Obiło mi się o uszy, że w przypadku nieobecności z powodu choroby zabierana jest jedna i druga

Oczywiście jedną i drugą

Tak

Izabela

To ma sens? Tzn., chodzi mi o to, że frekwencyjna to logicznie akurat, bo nieobecność ale wydajność? nie można tego nadrobić po godzinach czy coś? Swoją drogą frekwencji tak jakby również?

Ona
@Izabela

Dostaniesz tak w (usunięte przez administratora) że ci niebedzie chciało się iść jeszcze w sobotę średnio na 50m2 robisz od 14 do 20 km na 8 h powodzenia

@Sxp

Ludzie czy tu jest dział kadr i płac jeśli jesteś pracownikiem idź do kadr. Jeśli jesteś kandydatem idź na rozmowę i dowiesz się u źródła. Mam wrażenie, że świat się rozwija, a mózgi nie

Raz
@Sxp

Witam czy na spawaniu robi się 15 kapletów króle czyli 30 boków na 8 h beż względu na to czy są jakieś dodatkowe płyty czy skos .nieznam sie

@Ona

Jakim sposobem udało Ci się te odległości wymierzyć? i widzisz, twierdzisz, że to męczące ale ludzie jakiś wyrabiają skoro trzymają tu ten poziom norm...gdyby każdy odpadł to by musieli zmniejszyć? Zdarzały się tu strajki może?

Montaż

Oj tam oj tam cierpliwości :-) Liczą się chęci są tacy co z góry zakładają, że się nie da , a są tacy co jeszcze mają czas : -) grunt to praktyka i logistyka

DaRo

Dzień dobry, W firmie przepracowałem 10 lat ( w latach 1995- 2005) więc dużo widziałem i słyszałem i mam porównanie do innych firm. Przypominam, że mamy rok 2023. W pierwszej kolejności osobą opisującym proponuję odwiedzić innych firm na gowork ????wszędzie są ludzie którym coś nie odpowiada ????, ja wspominam pracę pozytywnie pewnie pytacie dlaczego? ponieważ nie szukam problemów tylko rozwiązań ???? Pamiętajcie nigdzie Cię nie posadzą i nikt Ci nie zapłaci za to, że przyszedłeś do pracy wszędzie są plany, normy, itp w każdej pracy znajdziecie coś co będzie Wam przeszkadzało. Jeśli się nie podoba odchodzę i zamykam etap mojego życia i szukam jak najlepszego rozwiązania dla siebie. Moje doświadczenie zdobyte w firmach pozwoliło być po drugiej stronie lustra tz. Jestem przedsiębiorcą i zatrudniam pracowników jak myślicie jestem dobrym pracodawcą ???? Pozdrawiam Zdzisława M, Mariana A . Waldemara (usunięte przez administratora) reszta nie wiem czy pracuje bo życie pisze różne scenariusze

Sorry ludzie z natury leniwi ...proszę cię niemierz mnie swoją miarą . Czas to pieniądz nawet po kosztach ludzkich tylko ze pracownik to ten który zbiera resztki ze stół...Jak zostaną

Ciągle pracuję i nie narzekam

Będzie bolał, ale nie da się inaczej . Nikt nikogo nie namawia na pracę i nie ma obowiązku pracy . Każdy ma prawo wyboru, czy siedzi w domu i „zbiera resztki ze stołu”, czy ruszy swoje (usunięte przez administratora) i zacznie zarabiać Uwaga!! Każdy ma inne oczekiwania zarobkowe . Jeśli nie akceptujesz warunków pracy idź szukaj innej lepiej płatnej napewno znajdziesz . Jak już będziesz pracował w innej Firmie i przepracujesz tam pierwszy rok proszę wróć na forum i pochwał się osiągnięciami. Pójdę w Twoje ślady chodź nie jestem skoczkiem.

Rocznik 1995-2005

Widzę , że ktoś tu przytoczył lata 1995-2005, zgadzam się produkcja tętniła życiem ludzie nie mieli takich maszyn jak dziś dysponuje Firma , a młodzi płaczą, że muszą biegać na spawaniu. Jak czytam te bzdury to zastanawiam,czy świat się tak zmienił, że jak czegoś nie ma w aplikacji to już ciężko jest w pracy . Zgodzę się z wypowiedzią DaRo nikt Cię nigdzie nie posadzi i zapłaci za to , że łaskawie odbiłeś kartę w pracy. Idź przepracuj zobacz czy będzie Ci to odpowiadało jeśli się przełamiesz to będziesz starym doświadczonym pracowników jeśli jednak stwierdzisz, że to nie Twoja bajka idź szukaj innej pracy w Koninie jest mnóstwo innych firm gdzie nie musisz biegać i jest milsze kierownictwo ( powiem szczerze wręcz będą się kłaniać, że jesteś w pracy) pozdrawiam starą kadrę gdzie nie było miękkiej gry i każdy wiedział co ma robić

Witam czy szef z cholandii wie o tym co tu się dzieje i że nowo budowaną fabrykę zaraz zamknie przeż wykorzystywanie i presję na ludziach ...PEWNIE NIE ...pozdrowienia go niebawem i wyjaśnię sytuację w firmie

Prezes

Czy mamy na myśli to samo Państwo Holandię ? Bo jeśli szef siedzi w tej „cholandii ” to nie wie musisz pisać ponownie :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Roland International Polska Sp. z o.o. - Konin

• Jak się pracuje w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Roland International Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 12 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Roland International Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Roland International Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Roland International Polska Sp. z o.o.