Zibi S.A.

Toruń

Opinie o Zibi S.A.

michał
użytkownik zarejestrowany

Były pracownik, dzięki za informacje. Chyba zaaplikuję tu jako asystent ds. kontrolingu. Szukają w Sochaczewie, oferują nawet stabilne zatrudnienie, na umowę o pracę, niezbędne narzędzia pracy, opiekę medyczną Lux Med, czy karnet na basen w Sochaczewie.

Praca w Zibi dała mi możliwość zdobycia doświadczenia, ale nie rozwoju. Wolą zatrudniać nowych pracowników i dać im najniższą niż przeprowadzać rekrutacje wewnętrzne na wyższe stanowiska.Niestety na konto wpływała tylko pensja z umowy czyli najniższa krajowa..reszta pod stołem. Atmosfera mimo wszystko wspaniała, kierownictwo wyrozumiałe, pomocne przynajmniej moje takie było. Jeśli chodzi o prezesa widać że interesuje się firmą żywo interesuję się pracą każdego działu , często również zamiast w gabinecie dołącza do pracowników na OPS

Jacek

Jak wynika z przedstawionych opinii ta firma oszukała wielu z nas. Dzięki nieuczciwej działalności tej firmy wszyscy będziemy mieli m.in. dużo niższe emerytury od wypracowanych ponieważ składki na ubezpieczenie społeczne (emerytalno rentowe) ta firma odprowadzała od fikcyjnej kwoty z listy płac a nie od rzeczywiście wypłacanego wynagrodzenia. Wszystkich chcących odzyskać utracone należności proszę o kontakt telefoniczny lub na e-mail miroslaw.krukowski@vp.pl Wszystkim zainteresowanym udzielę pomocy w zakresie napisania pozwu do Sądu, skontaktuje z inspektorem pracy itp. Tak informacyjnie firma jest już po kontroli PIP. W tej chwili działalność kontrolną prowadzi ZUS. Jest również już wyznaczony termin rozprawy w Sądzie.

Teść

Tej firmy nie poleciłbym nawet wrogowi. Niskie wynagrodzenie z czego część płacona pod stołem. Składki ZUS płacone tylko od kwoty podanej w umowie. Nie wiadomo co sie dzieje z funduszem pracowniczym. W tak dużej firmie ktoś to jednak bierze. Nie wystawiają faktur za użytkowanie samochodu do celów prywatnych. Wymagają pracy w nadgodzinach nie płacąc za to, Firma nie wie co to sytstem wyróżnień. Nie działa żaden system motywacyjny. "wilhelm - 2013-06-23 18:46:19 odpowiedz | cytuj Do niedawna na tej stronie był nastepujący wpis: "ta firmenka to banda złodziejaszków na czele z dyrektorem handlowym leszczyńskim palaczem z kotłowni, który zrobił kariere u kolegi z podwórka, to prawda firma oszukuje skarbówkę nie wykazując faktycznych wynagrodzeń, część płaci pod stołem, wymaga pracy po godzinach, nie wypłacając pracownikom należnych składek,mobing jest na porządku dziennym, kasa z funduszu nie trafia do pracowników tylko rozpisuja ja na szkolenia i inne kanty, firma ta prowadzi równiez zmowę cenową wraz z odbiorcami nie dopuszczając innych importerów do rynku, dziwię sie, że przes jeszcze nie siedzi, odradzam prace w tej firemce". Jak myślicie, dlaczego ten wpis został usunięty?" "były pracownik - 2013-06-22 15:06:53 odpowiedz | cytuj Pensja w ZIBI dla osób spoza Warszawy nie jest taka najgorsza, ale nie w tym leży problem. Kultura tej organizacji to jest materiał na książkę, być może okazaliby się prekursorem jakiejś nowej teorii na to jak firma powinna być zbudowana. Zwolnienia w drodze na delegację (kiedy jesteś spakowany na tydzień) i nagle z bagażami musisz wracać 300km pociągiem bo samochód ci zabierają, tzw kopertówki poza oficjalną częścią wynagrodzenia, które jest najniższą krajową, nadgodziny wyrabiane w takich ilościach że nawet nie wypada pisać i ta wszechobecna nowomowa stricte z epoki PRL reprezentowana przez dyrektora handlowego, prezesa i kilka innych osób. Jeżeli chodzi o resztę pracowników, rotacja jest tak duża, ze kiedy odwiedziłem firmę po 2 latach nie znałem w biurze WWA już prawie nikogo!! Zostali tylko zausznicy prezesa i ludzie absolutnie podporządkowani. Oczywiście w firmie można wytrzymać, ale trzeba w sobie wyrobić mechanizm: nie odzywam się, przytakuję itp. TO niestety ciężka sprawa. A ten wpis i tak usuną niedługo administratorzy bo jest w ZIBI komórka, która monitoruje ten portal. jedyną opcją na to żeby ludzie się dowiedzieli co to za organizacja jest stworzenie strony *** poświęconej...

Wacek

Zostaw opinię o Zibi S.A. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zibi S.A.