Opinie o Merixstudio w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Merixstudio. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Merixstudio o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Merixstudio w Poznań

jeszczepracownik

firma po rundach zwolnien ma kilkadziesiąt osob mniej w swoich szeregach

Emilia

Tak i nie zależy, jaki jest powód zwolnień. Czyli tutaj chodziło tylko i wyłącznie o redukcję etatów? W niektórych czasami się zdarza, że firma sama wymusza pewnego rodzaju Rotacje. Nie potrzeba tutaj jakiś nowych kompetencji wśród zatrudnionych? Chyba, że po prostu dobre szkolenia oferują? Widziałam opinie o odbieraniu budżetu na nie, to dalej aktualne?

heh
@Emilia

budzety pozaplacowe? ta firma zupelnie nie wywiazuje sie z ustalonych benefitow podczas zatrudniania. potrafi obciac i zabrac je z dnia na dzien

ja się nie boje

ja złożyłem papiery, mam nadzieje ze mnie przyjma, zwolnienia są wszędzie ale tutaj jak sie okazesz dobry to masz wieksza szanse na to ze zostaniesz na dluzej :)

Eli

Zwolnienia były / są w wielu firmach. Tu już raczej się nie szykują. Aktualnie są ewaluacje i nawet jakieś drobne podwyżki mają być. Składaj śmiało papiery.

dev
@Eli

przecież te wyzej osoby to jakies rekrutywki naganiające kandydatow ;p tuz przed zwolnieniami tez niby wszystko bylo ok i wiadomosci z gory szly jak to firma nie wychodzi finansowo na prosta co sie okazalo klamstwem. imo przez krzywe akcje z zabieraniem benefitow, kolejnymi zwolnieniami nikt powazny nie pojdzie tam pracowac. ta firma stała sie memem wsrod lokalnej spolecznosci

Mem
@dev

Mem to branie pod uwagę komentarzy z Goworka, zastanawiając się do jakiej firmy złożyć aplikacje według mnie firma jest spoko i nie ma się co przejmować zwolnieniami bo są wszędzie.

blabla
@ja się nie boje

w tej firmie niekoniecznie liczą się kompetencje a raczej układy i koneksje z odpowiednimi osobami. Pytanie, czy też odnajdziesz się w zespole. Warto się zastanowić, jeśli masz obecnie pracę to przemyśl, bo możesz się przejechać.

@Eli

Faktycznie świetna porada, jeśli firma redukuje etaty to śmiało składaj. Przecież oczywiste jest, że świadczy to o źle zarządzanej organizacji i i słabej kondycji finansowej. Może warto pomyśleć, że ktoś zmienia pracę i chciałby sobie polepszyć warunki a nie pogorszyć.

@blabla

Niekoniecznie ale jednak też mogą się liczyć? Jeśli tak to jakie byłyby najistotniejsze? Na co warto zwrócić u siebie ewentualną uwagę, żeby w ogóle wiedzieć czy się człowiek nada?

Miałem rozmowę o pracę, Pani na rozmowie HR powiedziała że do dwóch tygodni da znać. Jest już grubo po terminie, a z ich strony cisza. Widać negatywna opinia na GoWorku nie zniechęciła potencjalnych kandydatów, skoro nawet nie czują się w obowiązku napisać mail'a że 'nie', bo tylu chętnych mają :D

@Kandydat

Cześć! Dziękujemy za Twój feedback - przekażemy go do zespołu HR. Bardzo nam przykro, że tak się stało. Staramy się dbać o to, by każdy z kandydatów otrzymał informację zwrotną tak szybko, jak to możliwe. Jeśli chcesz podzielić się odczuciami z całego procesu, odezwij się bezpośrednio do rekruterki lub zostaw nam wiadomość pod tym adresem: eb@merixstudio.com.

qwe

Cześć, widze ze pojawiły sie nowe ogłoszenia czy sytuacja w firmie poprawiła się?

joda
@qwe

Jest dużo lepiej, ale zobaczymy kiedy wrócą wszystkie benefity i czy w marcu będą przyzwoite podwyżki.

ehh
@joda

lepiej zeby byly i to duze bo to w sumie typowy bodyleasing na ten moment - brak klientow to mowimy bye bye i nie ma skrupulow. w typowych kontraktorniach stawki dla midow sa wieksze niz tu dla seniorow i czesto placa za laweczke jakie sa obecnie plusy wzgledem innych firm?

Abdul
@ehh

A są jakiekolwiek plusy? Patrząc z perspektywy miejsca, w którym obecnie pracuję załapanie się na listopadową redukcję było najlepszą rzeczą jaka mnie w tej "firmie" spotkała. Omijać szerokim łukiem. Tak na marginesie - na 3 projekty, w których brałem udział tylko w jednym był ktoś komu zależało na tym, żeby pisany kod trzymał poziom.

Kolejny były pracownik

W dniu dzisiejszym (tj. 25 listopada) kierownictwo przedstawiło plan redukcji kosztów, między innymi, poprzez zabranie pracownikom środków zgromadzonych na platformie Worksmile. Gwoli uczciwości obiecano jakąś bliżej nieokreśloną rekompensatę kiedyś w przyszłości.

Przyszły były pracownik 2
@Kolejny były pracownik

Warto dodać, że punkty (wymienne na różne bony na zasadzie np. 100 punktów = 100zł) zostały wyzerowane w TYM SAMYM dniu, kiedy zostało to ogłoszone pracownikom. I to mimo wcześniejszych obietnic, że pomimo zawieszenia dodawania nowych punktów będzie można wykorzystać te, które już się miało. Niektórzy mieli zgromadzone 800, 900, czy 1000 punktów które specjalnie odłożyli na takie okazje jak Black Friday czy kupienie prezentów na święta i bez ostrzeżenia wszystko stracili. Sposób komunikowania takich rzeczy pozostawia bardzo wiele do życzenia, do tego jeśli firma z dnia na dzień nagle odkryła, że ma tak duże problemy finansowe że musi pracownikom odebrać nie tylko budżet szkoleniowy ale nawet taki benefit (który oczywiście dalej widnieje w ofertach pracy...) to chyba coś jest tutaj naprawdę mocno nie tak.

Przyszły były pracownik 2
@Przyszły były pracownik 2

Ah, no i to nastąpiło po tym jak dopiero co poszły masowe zwolnienia oraz przesunięcie rozmów ewaluacyjnych bo nie ma kasy na podwyżki :) Także można sobie wyobrazić jak kiepska jest sytuacja finansowa firmy w tej chwili. Jak ktoś planuje aplikować to radzę się zastanowić 10 razy, bo kto wie czy zaraz nie odpadnie jakiś kolejny benefit, albo nie nastąpią kolejne masowe zwolnienia.

kolejny byly?
@Kolejny były pracownik

to w ogole legalne zabierac fundusze z portfela benefitow ktore juz zostaly dane pracownikowi?

Wtf
@Przyszły były pracownik 2

Czyli zabrali Wam Wasze pieniądze? Punkty, które już mieliście przyznane?! :o

To może teraz radośnie uzupełnicie wpisy o info, że te punkty zostały przywrócone a ludzie zostali przeproszeni za tę akcję? Czy to już nie jest warte wspomnienia?

beneficjent worksmile
@Marek

To raczej Merix powinien oficjalnie to zakomunikować. Skoro zawalił i przeprosil, to też powinien czuc sie zobligowany to takich sprostowań tutaj, a niekoniecznie ci dotnieci tymi akcjami.

dev
@beneficjent worksmile

A co tu prostować? Naprostowali przecież ludziom wewnątrz, oficjalnie zakomunikowali wszystkim zainteresowanym. Prezes przeprosił, wyjaśnił... Gdzie jeszcze ma to prostować? Na portalu, gdzie frustraci wylewają swoje żale, zamiast otwarcie powiedzieć w firmie, co im się nie podoba? Naprawdę smutek. Mnie też dotknęły rzeczy o których tu mowa i też mi się to nie podoba, ale to nie jedyna firma, która musi reagować na kryzys i w której jest obecnie ciężej. Moja żona pracuje w innym SH i mierzą się tam z bardzo podobnymi problemami.

@dev

No właśnie - "tutaj"? A co to jest za miejsce? Portal oparty na modelu biznesowym, w którym pożyteczni idioci wylewają swoje żale bo nie starcza im rigczu by wylać je osobiście w firmie, a za kasowanie tych komentarzy portal bierze hajs? Może jeszcze ogłoszenie w TVP przed wiadomościami firma ma wykupić?

tak i nie
@Marek

Niby trochę racji macie, to generalnie żałosny portal. Ale z drugiej strony warto żeby kandydat/-tka wiedizeli co się dzieje ostatnio w firmie zanim zaplikuje i będzie później żałować. Raczej na rozmowie rekrutacyjnej całej niewygodnej prawdy nikt nie powie. W socialach też nie widzę nic o tym. PS. Jak tu odpowiadacie to sami nakręcacie spiralę ;)

niesmak pozostał
@dev

Jak ci zabiore kasę i później jednak oddam i przeproszę to wszystko będzie w porzadku? Oj tam oj tam nic się nie stało.

lol
@Marek

Ho ho ależ się obrońca znalazł xD Ludzie piszą tutaj prawdę o ostatnich wydarzeniach, i wiadomo, że pod wpływem emocji ale nadal prawdę, a Ty wyskakujesz kilka godzin po wielkich przeprosinach, że jak to jeszcze nikt tu o nich nie napisał i jeszcze wyzywasz od idiotów xD Może niech się firma sama z tego wyjaśni skoro odpowiadają tutaj na niektóre opinie. A jak góra nie chce mieć tu czarnego PRu od własnych pracowników to niech nie odwala takich akcji, proste. I już nie przesadzaj z tym wylewaniem żali tutaj a nie w realu bo dużo osób wyraziło swoje niezadowolenie tą decyzją po tym jak została ogłoszona.

Merixstudio prowadziła rekrutację na stanowisko Senior Business Development Specialist. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych

Fajnie że "Na maxa zawiedziony" wyszczególnia pracownika z imienia i nazwiska ale jak już podaje czyjeś dane mógłby podać również swoje.

XYZ

Minął już tydzień, pan "na maxa zawiedziony" nadal nie potrafi się ujawnić? Oczerniać z imienia i nazwiska jak najbardziej, ale żeby się podpisać to nie? (usunięte przez administratora)

Krzysiek S
@XYZ

Nie odpisze bo pewnie ma to w (usunięte przez administratora) I poszedł pracować do normalnej firmy. Może miał już dość taplania się w MerixBagnie. Zazdroszcze jak i wielu innych

abcdef
@XYZ

Wpis w sposób transparentny potwierdza jakie osoby tam pracują. Omijać szerokim łukiem.

ale numer!

Nie wierze co czytam! Z ciekawosci wskoczylem zobaczyc co slychac. Bralem z 2 lata temu udzial w rozmowie. Mialem wszystkie skille nawet plus kilka lat. Mialem rozmowe z takim mega dziwacznym pm co sie chyba ksiazek troche naczytal. Dostalem info zwrotne ze w sumie w teorie nie umiem w pma (9lat expa jako pm +20 mln euro projekty :D) i moj angielski ma bledy gramatyczne nie dodaje s na koncu w 3eciej osobie i takie tam. Wskoczylem po tej rekrutacji od razu do innej firmy od razu do USA klienta i klepie projekty na calym swiecie teraz ze stabilna sytuacja. Nie wiem jak to spieprzyliscie bo byliscie polecana firma w srodowisku a teraz srogie o was opinie. Moze wlasnie od glupich rekrutacji sie zaczelo? Ale numer.

Adaś Ś
@ale numer!

Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat bootcampów, cztery meetupów. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi mnie zwalniają, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja p..., kurła! O bracia programiści, siostry programistki, stu trzydzieścioro było nas na na pierwszych projektach. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do software house'u poetów. Merixstudio, dżizas, (usunięte przez administratora) Przez pięć lat kodu tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, redukcja i rozczarowanie! A potem beznadzieja i etat pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od CEO, aż po COO, która nas, koderów, ma za mniej niż zero.

developer

myślicie, że nasze wypłaty są zagrożone? kase z benefitów już nam z kont została zabrana a zapewniano nase tak się na pewno nie stanie..

Jago
@developer

Dziś kasa wpłynęła mi na konto (uop). Chyba nie ma co panikować.

developer
@Jago

uop to troche co innego, wiekszość jednak chyba pracuje na b2b

developer 2
@developer

Może zapytaj swojego TLa albo Heada, pod nazwiskiem? Na pewno Ci odpowie.

XD
@developer

To pracuje czy na B2B? :)

dzie moje 300 baniek
@XD

Pracuje na kontrakcie b2b

pm
@XD

Pieniadze sa na koncie, wiec nie siejcie paniki. Zawirowania to normalna rzecz w biznesie a wuchta wiary jeszcze w Merixie pracuje. Nie wyglada jakby firma miala sie zwinac, chociaz zagranie z punktami slabiutkie :/

mrówa
@dzie moje 300 baniek

Na kontrakcie b2b - świadczysz usługi

mrowkojad
@mrówa

Szkoda, ze tak skrupulatni jak ty, nie byli włodarze merixa przy planowaniu finansów na czas kryzysu. :(

nick

Czy została ogłoszona kolejna redukcja pracowników? (Piszę o 11.2022, nie o wcześniejszej z 07.2022) Potwierdzi ktoś? Wiadomo ilu pracowników? Jak wyglądają nastroje w firmie przy takich akcjach? Jest sens rozważać aplikowanie? Zwalniają nowych pracownikow?

what

co? znowu redukcja?!

Nickk
@what

15% poszło znów

Pracujący
@nick

28.11 miała miejsce kolejna redukcja, coś koło 15%. Nastroje wiadomo są złe bo kto miałby się cieszyć z takich akcji? Ja osobiście mogę cieszyć się jedynie z tego, że zostałem bo widzę jaka jest sytuacja na rynku i w najbliższym otoczeniu. Uważam, że dzisiejsze czasy są na tyle nieprzewidywalne, że trzeba po prostu mieć to na uwadze. Klienci wstrzymują inwestycje bo się boją? Wiadomo, że idą za tym konsekwencje... Tutaj z danych jakie były nam prezentowane jest mowa o działaniach i trendach długofalowych jakie miały miejsce. Uważam, że management jest częściowo winny bo nie przewidział dobrego zabezpieczenia firmy na tak ciężkie czasy, żył trendem przedwojennym i przedkryzysowym i może zbyt optymistycznie inwestował w rozwój firmy. Z tego co też wiem top management przyjął na siebie winy i zredukował swoje wynagrodzenie, oprócz tego były redukcje benefitów i zwolnienia pracowników :( Do całej sytuacji podchodzę neutralnie, nie chcę na nikim wieszać psów ale też moje zaufanie jest częściowo uśpione. Czas pokaże co dalej.

wytf
@nick

na stronie nie ma żadnych ogłoszeń, więc i tak nie masz na co aplikować

@Pracujący

To w ostatecznym rozrachunku ile osób było przed pierwszą redukcją a ile jest teraz? I czego można się jeszcze spodziewać, kiedy zazwyczaj jakieś ogłoszenia tu ludziom dają?

@nick

Cele, które postawiła sobie firma nie przyniosły wystarczających efektów, co doprowadziło nas do poszukiwania oszczędności. Niestety, w związku z tym, nie byliśmy w stanie uniknąć kolejnych pożegnań z doskonałymi specjalistami. Chcielibyśmy teraz jak najlepiej zaopiekować odchodzących pracowników oraz tych, którzy z nami zostają. Nadal na pokładzie mamy 190 świetnych ludzi i wiemy, że odbudowa ich zaufania będzie długim procesem, ale wierzymy, że nam się uda! Pracujemy też intensywnie nad tym, aby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca. Dziękujemy za każde wsparcie, jak i konstruktywną krytykę. Trzymajcie kciuki, aby nasza firma oraz inne, które znalazły się w podobnej sytuacji w tych trudniejszych czasach, ponownie nabrały wiatru w żagle! Jeśli chciałabyś/chciałbyś z nami porozmawiać, napisz do nas: eb@merixstudio.com - skierujemy Cię do osób, które na pewno rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego - nie będziemy odpowiadać na kolejne komentarze w tym wątku.

Jak wygląda teraz sytuacja w firmie? Czy dalej są zwolnienia czy sytuacja się już ustabilizowała? Widać, że rekrutują ludzi

@Kandydat

Cześć! Sytuacja firmy jest stabilna. Pracownicy są regularnie informowani o dalszych planach i wynikach finansowych. Prowadzimy rekrutacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy, a dodatkowo wprowadziliśmy nowe role, jak People Lead czy Tech Lead, które mają zaopiekować potrzeby naszych pracowników i zapewnić projektom odpowiednie flow. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy na naszej stronie internetowej! Jeśli chciałabyś/chciałbyś z nami porozmawiać, napisz do nas: eb@merixstudio.com - skierujemy Cię do osób, które na pewno rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego - nie będziemy odpowiadać na kolejne komentarze w tym wątku.

Dzisiaj 28.11 były kolejne zwolnienia

Również Zwolniony
@Merixstudio

No bardzo stabilna ta sytuacja, jak trochę ponad miesiąc po tej wiadomości odbieracie ludziom benefity i przeprowadzacie kolejne zwolnienia...

Ta firma to żart XD Zarząd kompletnie nie ogarnia realiów rynku, budzą się z ręką w nocniku i nawet nie są w stanie przyznać, że (usunięte przez administratora)

Prawda

Merixstudio

Jak każdy, popełniamy błędy i mamy ich świadomość. Wyciągamy z nich lekcje i przepraszamy tych, których to dotknęło. Nie zawsze jednak da się wszystko przewidzieć. Odłożyliśmy na lepszy czas część naszych planów rozwojowych, które nie gwarantują szybkich zysków, są ryzykowne i w obecnej sytuacji nie są niezbędne. Ostrożniej będziemy podchodzić też do wzrostu organizacji. Jesteśmy pewni, że wnioski, które wyciągnęliśmy, pozwolą nam uniknąć podobnych błędów w przyszłości. Jeśli chciałabyś/chciałbyś z nami porozmawiać, napisz do nas: eb@merixstudio.com - skierujemy Cię do osób, które na pewno rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego - nie będziemy odpowiadać na kolejne komentarze w tym wątku.

elvis
@Merixstudio

Kolejny raz piszecie ,ze nie będziecie odpowiadać ma posty w tym wątku i jest oczywiście komentarz. Po to jest ten wątek, żeby zainteresowani ewentualna praca mogli się czegoś dowiedzieć o firmie od innych pracowników Pewnie ,ze są to odpowiedzi subiektywne czasami od niezadowolonych , czasami pracownik firmy pisze jako zadowolony. Od tego każdy ma mózg ,żeby go używać i wyrobić sobie opinię. W ogóle mnie nie interesują komentarze firmy

Joachim

Czy firma planuje przekazać do opinii publicznej informację nt. zwolnień grupowych? Myślę, że to ważne, gdy ktoś rozpatruje to miejsce pracy.

@Joachim

To prawda, że musieliśmy pożegnać się z częścią naszej Merixowej ekipy. W lipcu zmniejszyła się ona o 12% (w tym 4% to osoby, które wcześniej same złożyły wypowiedzenia). Stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami jako organizacja w ostatnim czasie i podjęliśmy wiele kroków, aby firma zachowała rentowność na zadowalającym poziomie. Mamy plan i cele, które sukcesywnie wdrażamy i widzimy już pierwsze efekty. Zapewniamy też, że jeśli podjęliśmy decyzję o niezamykaniu danej rekrutacji i zapraszamy Cię do dołączenia do naszego zespołu, to jest to przemyślana decyzja i posiadasz umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju firmy. Jeśli chciałabyś/chciałbyś z nami porozmawiać, napisz do nas: eb@merixstudio.com - skierujemy Cię do osób, które na pewno rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego - nie będziemy odpowiadać na kolejne komentarze w tym wątku.

...
@Merixstudio

czy część firmy która została zwolniona otrzymała jakąś odprawę?

@...

Cześć! Z każdym z pracowników i współpracowników rozstaliśmy się zgodnie z zasadami kodeksu pracy oraz z zachowaniem wszystkich warunków gwarantowanych w umowach. Jeśli chciałabyś/chciałbyś z nami porozmawiać, napisz do nas: eb@merixstudio.com - skierujemy Cię do osób, które na pewno rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego - nie będziemy odpowiadać na kolejne komentarze w tym wątku.

byly kontraktor
@Merixstudio

to przeciez nie prawda, zwlaszcza z osobami zwalnianymi na b2b, (usunięte przez administratora)

zwolniona osoba
@...

haha, osoba z działu HR podczas wręczania mi wypowiedzenia powiedziała, że dostanę ekwiwalent za niewykorzystane dni urlopowe i nazwano to odprawą od firmy. więc nie, firma nie zapewniła odprawy. nie pomogła w poszukiwaniach nowego miejsca pracy. proces offboardingowy był bardzo nieprzyjemny (zero komunikacji kto mnie zastąpi, jakie są dalsze kroki, do kiedy mam pracować przez ok 2 tygodnie). nawet komputer musiałam odesłać na swój koszt, więc co dopiero mówić o odprawie.

Urszula
@zwolniona osoba

Zapowiadało się jakoś wcześniej że będą takie zwolnienia czy się dowiedziałaś z dnia na dzień? No i z czego wynikał ten brak komunikacji, celowo tak to przeprowadzali czy po prostu sytuacja organizacyjnie trochę się rozjechała?

byly
@Urszula

raczej nic nie zapowiadalo, chwile wczesniej wszyscy sie bawili na imprezie firmowej a pozniej wypowiedzenia.. czesc osob ze sporym stazem a czesci zbyt dlugo popracowac sie nie udalo.. i na szybko szukanie innej pracy...

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Merixstudio?

póki co z dnia na dzień poszło 10%, ale niewiadomo co będzie dalej...

@pracownik

Ale co poszło, bo kontekstu chyba nie rozumiem

smutny
@Emilia

chodzi o zwolnienie ∼10% ludzi z firmy. teraz zaczeli zabierać też benefity. raczej mało kto w takiej atmosferze myśli o imprezach integracyjnych..

@smutny

Ojej. :( To się nie dziwię, a dlaczego tak robią? Firma ma problemy z finansami?

qwerty

tak

@qwerty

A czym spowodowane? Ceny energii czy jakieś inne powody?

abc

Pomimo utrzymujących się na rynku negatywnych tendencji gospodarczych zupełnie nie są na to przygotowani. Podnoszą ceny dla klientów, którzy (co zupełnie nie dziwi) zrywają umowy i właściwie bez słowa wyrzucają ludzi ze świetnymi wynikami ankiet, ludzi z umiejętnościami z którymi dobrze się pracuje. Niepoważne zachowanie firmy, która próbuje udawać dużego gracza.

@abc

potwierdzam, na spotkaniu zarządu potwierdzili, że nie wykluczają dalszych zwolnień

Aneta
@pracownik

A wiadomo chociaż ile osób planują zwolnić?

@Aneta

Póki co z dnia na dzień zwolnili 10%, ale niewiadomo co będzie dalej...

@pracownik

Rozumiem, że byłeś na tym spotkaniu zarządu?

Tak było

@abc

Zgadzam się z abc. Dodatkowo zatrudnianie nowych osób i zwalnianie tych, którzy od lat pracują. Nie ma co wierzyć słowom, że firma szuka długoterminowej współpracy, ponieważ się z tego nie wywiązuje (chyba że dla Zarządu długoterminowa współpraca oznacza rok). Warto wspomnieć, że pracownicy którzy nie zostali zwolnieni będą odczuwać skutki zwolnień ze względu na brak jakiejkolwiek komunikacji ze strony zarządu, co w konsekwencji może wiązać się np. z zaprzepaszczeniem negocjacji w niektórych projektach. Stąd - pracownicy którzy zostali w firmie rozważają zmianę pracy, bo w takim niestabilnym środowisku nikt nie chce zostawać. Kompletny brak odpowiedzialności. Firma najwyraźniej nie potrafi się skalować w odpowiednim tempie, czego konsekwencją są takie działania. Nie polecę nikomu współpracy z Merixstudio.

@abc

Złapaliśmy zadyszkę i robimy wszystko, aby znów nabrać wiatru w żagle. Nie rezygnujemy ze wszystkich planów rozwojowych, a jedynie z tych, które nie gwarantują zysków, są ryzykowne i w obecnej sytuacji nie są niezbędne. Wciąż mamy klientów, z którymi współpracujemy i takich, z którymi o współpracy rozmawiamy, więc nie zamykamy się na przyjmowanie nowych, doświadczonych osób z bardzo konkretnym zestawem umiejętności. Od miesięcy planowaliśmy i testowaliśmy usprawnienia i nowe role w zespołach (jak choćby software architect czy people i tech lead), które poprawią jakość pracy zespołów i ich wydajność. Nie rezygnujemy z nich, bo wiemy, że dzięki nim będziemy w stanie lepiej zarządzać współpracą na linii klient - zespół projektowy. Jeśli chciałabyś/chciałbyś z nami porozmawiać, napisz do nas: eb@merixstudio.com - skierujemy Cię do osób, które na pewno rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego - nie będziemy odpowiadać na kolejne komentarze w tym wątku.

Najlepsza firma pod słońcem

Mikołaj

Mocne stwierdzenie. Z czego ono wynika?

Toksyczna atmosfera, micromanagement, ogólnie radzę unikać... może siąść psycha.

@Adam

I co, Tobie rzeczywiście siadła? :( Rozwiniesz trochę to całe zarządzanie?

Krystian

Osoby w projekcie nie zbyt kompetentne, wynagrodzenia niskie ponizej rynkowych, a sama firma klops przypominajacy korporacje udajaca software house niz sam software house. O wszystko trzeba zgode, nie ma miejsca na indywidualnosc i mimo ze cos jest glupie to tak jest i nie masz nic do powiedzenia kolego. Wzajemne klepanie sie po plecach, sciemnianie klienta i walenie w kulki tylko w merix. Pracowalem w wielu miejscach ale tutaj poziom ludzi na stanowiskach seniorskich (nie wazne czy dev, tester, projekt menager) jest pod wielkim znakiem zapytania i stawiam smialo teze, ze wynika to tylko i wylacznie z przepracowanych lat nizeli samego doswiadczenia/umiejetnosci czy wiedzy. Osobiscie nie polecam, moze to kwestia ludzi z ktorymi pracowalem ale odczucia mam negatywne i nie moge nikomu polecic pracy w merixie. Co do samego zakonczenia wspolpracy - chaos, chaos i jeszcze raz chaos. Mieszaja, kombinuja, zmieniaja daty i finalnie nie moga sie zdecydowac na kiedy jest przewidziany koniec. Jak juz udalo im sie podjac decyzje co do daty, to na nastepny dzien od zakonczenia umowy support na koniec wspolpracy po odeslaniu im macbooka zarzuca mi uszkodzenia matrycy - hit nad hitami, nie wiem czemu mialbym sobie samemu szkodzic i narazac sie na koszta naprawy sprzetu wartego kilkanascia tysiecy? Cale szczescie, ze zrobilem mase zdjec przed odeslaniem i jesli bedzie trzeba wejdziemy na droge sadowa w tej sprawie. Testerze, jesli nie musisz - nie aplikuj :) Chetnie opowiem wiecej jak wyglada praca w merixstudio na Linkedin.

DawnaP
@Krystian

@krystian to są małe grzeszki, co tam sie wyrabiało przed rozrostem to było dopiero. Bądź czujny ta firma potrafi robić problemy pracownikom co odeszli z niesmakiem nawet jak krótko pracowali

Mara
@Krystian

sciemnianie klientom, beznadziejne traktowanie ludzi.. no wlasnie. never again.

@Mara

Cześć, @Mara! Dziękujemy za Twoją opinię. Przykro nam, że masz tak negatywne zdanie na temat naszej firmy. Zapewniamy, że staramy się, aby każdy czuł się u nas dobrze i jeśli są obszary, które Twoim zdaniem wymagają natychmiastowej poprawy, daj nam proszę znać na maila: eb@merixstudio.com. Zrobimy, co w naszej mocy, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości!

Beata
@Mara

A podasz jakieś przykłady sytuacji, w której faktycznie beznadziejnie traktują ludzi?

Ile jest zmian w Merixstudio?

Merixstudio

Cześć! W Merixstudio nie pracuje się na zmiany. Czas pracy jest elastyczny, ale zazwyczaj staramy się pracować w normalnych godzinach biurowych :)

Konrad Marzec

Uczestniczyłem w rozmowie rekrutacyjnej. Bardzo sprawny kontakt z działem HR. Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, która trwa około 1,5-2h, były bardzo rozległe. Dotyczyły nie tylko danej technologii, ale również zagadnień dev-opsowych, bezpieczeństwa a nawet algorytmiki. Według mnie wymagania były uczciwe, nie było żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań. Feedback dostałem w ciągu kilku dni, bardzo profesjonalny i szczegółowy.

Ryszard
@Konrad Marzec

Na jakie stanowisko aplikowałeś i czy miałeś już większe doświadczenie? Jakieś szkolenia oferują na początek dla osób niedoświadczonych?

A.
@Ryszard

Nie ma żadnych szkoleń, dostajesz projekt i musisz sobie radzić niezależnie od doświadczenia. Oczywiście nikt Ci nie pomoże, bo inni pracownicy mają swoje projekty, w których logują czas za wszystkie zadania i nie daj boże zrób coś spoza swojego projektu i nie zaloguj za to czasu... Poza tym nikt nie zachęca do współpracy i pomagania, każdy sobie rzepkę skrobie, nie ma poczucia pracy zespołowej. No chyba że w działach EB, HR i innych, które ładnie wyglądają na social mediach :)

@A.

Jakby próbować na to optymistycznie spojrzeć, to firma rzuca na głęboką wodę i uczy samodzielności, jak wyjdzie, że słabiak z ciebie to serdecznie macha na pożegnanie. ;p Ciekawa metoda selekcji najsilniejszych na tej bazie mogłaby powstać... I skoro pracę zespołową podejmują z reguły ci, którzy łanie wyglądają w internecie, to może czas wprowadzić wygląd zewnętrzny jako jeden z istotnych aspektów podczas rekrutacji? ;)

Konrad Marzec
@Ryszard

Na stanowisko regulara. Tak, mam już doświadczenie na danym stanowisku.

kabaret

Wiecie co mi powiedział szef tej firmy na rozmowie? "To jest praca dla pasjonata, czasami trzeba zostać do 18:00-20:00" chodziło ofc o darmowe nadgodziny. [Stanowisko - programista]

Aleksandra, Merixstudio
@kabaret

Ważne jest dla nas zachowanie work-life balance, nasi Project Managerowie dbają o to, aby praca nad projektami była dobrze rozplanowana. Jeśli pojawi się możliwość nadgodzin, to zwracamy się z pytaniem czy nasz współpracownik chciałby poświęcić na projekt dodatkowy czas, co oczywiście związane jest to z dodatkowym wynagrodzeniem.

myk
@kabaret

Cześć! Swego czasu miałam rozmowę na stanowisko Testera. Rozmowa odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze, dzięki czemu nie czułam aż takiego stresu. Wydawało mi się, ze poszło mi dość dobrze, jednak ze względu na zbyt małe doświadczenie w testach automatycznych nie została mi przedstawiona propozycja współpracy. Będę za to Merixowi dozgonnie wdzięczna, bo chwile później dostałam ofertę w firmie, o której zawsze marzyłam, ale nie miałam odwagi zaaplikować, bo proces rekrutacji był trudny, długi, a większość rozmów odbywała się z Amerykanami Francuzami i Anglikami. Nie wierzyłam w siebie co było błędem! Udało się, mam fajna, rozwojowa prace i zarabiam dobrze- znacznie więcej niż przedstawiono mi w widełkach w Merixie. Nie zawsze odmowa decyzja zwiastuje porażkę. Może to być początkiem czegoś lepszego jak to było w moim przypadku, czegoś co popchnie Cię do działania.Pamiętajcie, że trzeba mierzyć wysoko! Znaczniej wyżej niż Merix (bo praca tu to chyba nie jakieś duże osiągniecie). Pozdrawiam serdeczne wszystkich kandydatów✌️

Łukasz

Brak feedbacku ze strony firmy po rozmowie rekrutacyjnej.

Zostaw merytoryczną opinię o Merixstudio - Poznań

• Jak się pracuje w Merixstudio?

Zobacz opinie na temat firmy Merixstudio tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Merixstudio?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 4 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!