Opinie o MAN Bus Sp. z o.o. w Starachowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy MAN Bus Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie MAN Bus Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MAN Bus Sp. z o.o. w Starachowice

(usunięte przez administratora) brak podwyżek, kierownicy tylko latają i sprawdzaja za co ukarać pracownika, jeśli chcą coś od pracownika to wtedy żadne przepisy nie obowiązują, ale w drugą strone już to działa odwrotnie za wszystko kary, upomnienia, nagany. Ciągle przestoje elastyczny czas pracy... Często chorzy ludzie na stanowiskach kierowniczych. Oczywiście możliwość awansu tylko po układach lub więzach krwi.

Iwona

Za co konkretnie można zostać ukaranym w MAN Busie? Podasz jakieś przykłady? I jakie są tego konsekwencje? Z czego wynikają wspomniane przez Ciebie przestoje i jak wygląda elastyczny czas pracy w firmie?

AM

Witam, są przyjęcia do pracy?

Marko
@AM

Na 9 pracuje osoba co byla podana o mobing a jeszcze co lepsze zostaly koordynatorami zarząd tego nie widzi czy niechce widziec

Aga
@Marko

To prawda, nawet wiem o kogo chodzi

Wujek

szukam pięknej kobiety która często przychodzi na produkcje często widuję ja ma klejenie szyb ma często włosy malowane na czerwone prawdopodobnie jest z okolic Ostrowca pomoże mi ktoś znaleźć jej namiary tel imię nazwisko będę bardzo wdzieczny

Monter

Z roku na rok coraz gorzej, brak przyszłości w firmie, brak podwyżek, nękanie pracownika na każdym kroku

Elektryk

Śmiech na sali:D testy jak dla dzieci w wieku przedszkolnym określające właściwy kierunek rozwoju a nie dla dorosłego człowieka czy nie ma problemów z wzrokiem i czy potrafi rozróżniać kształty i wielkość na podstawie zdjęcia , jeszcze zrozumiał bym w jakiś normach gdy by to był- rysunek techniczny a tak to jakiś cyrk próba uświadomienia że człowiek jest "0" wprowadzenie że jeżeli się na to zgadza to już tak będzie traktowany pewnie było by za trudno i zbyt wielu ludzi by poodpadało a nie jednym sortem, rzutem przyjąć 300 osób pierwszych lepszych "fachowców specjalistów" do prac biurowych przeciąć kartkę ,skleić podkleić

brak zagadnień typowo związanych z elektryką choć by obsługa najprostszych urządzeń mierniczych

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Doeko Group Sp. z o.o.
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
logo firmy Lakiernik samochodowy/przemysłowy DE
DWL Job Sp. z o.o.
praca płaca dojazd

Witam, jak wygląda praca na stanowisku konstruktora? Jakie jest wynagrodzenie? Warto dojeżdżać z Kielc do Starachowic żeby pracować w Manie jako konstuktor?

praca płaca dojazd
@praca płaca dojazd

czy ktoś się może wypowiedzieć w tym temacie?

Man
@praca płaca dojazd

Zdecydowanie nie bo płacą to minimalna więc więcej wydasz na benzynę

Macieq

Man zatrudnia konstruktorów przez agencję pracy?

Łukasz
@Macieq

Zarobki marne, praca mocno odtwórcza. Brak perspektyw na podwyżki.

Gutek

Marudzenie to niedługo będzie wada narodowa. Doceńcie, że to jest dobra firma!

Lm
@Gutek

Skąd się urwałeś?

Bartosz

Jak długo pracowałaś w MAN Bus i czym konkretnie się zajmowałaś? Możesz podać jakieś widełki wynagrodzenia obowiązujące w tej firmie? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Lolek
@Bartosz

potwierdzam co napisał kolega z miesiąca na miesiąc robi się coraz gorzej w tej formie... Planuje wyjazd za granice do pracy

Goraltk

Nie polecam, niska jakość rysunków technicznych. Rysowanie w cały świat. Nie czytelne rysunki techniczne, nie zgodne z normami.

Młody pracownik

Witam. Piszę ten komentarz tutaj, bo na forum związków moje posty są notorycznie odrzucane. Prawda jest taka że ogromna rzesza ludzi jest za podpisaniem elastycznego czasu pracy, ludzie boją się o pracę i są gotowi zgodzić się na wszystkie propozycje zarządu. Rozmowy przedstawicieli związków z pracownikami to czysta fikcja. Przedstawiciele solidarności ignorują ludzi którzy tylko wspomną o elastycznym! Młodzi nie mają tu nic do gadania, a to właśnie my najbardziej ucierpimy jeżeli dojdzie do redukcji załogi bo to my pracujemy na umowach terminowych! Mam nadzieję że ten komentarz dotrze do zarządu firmy. Pozdrawiam.

@Młody pracownik

Komentarz zostanie przesłany do Zarządu, dziękujemy za opinię.

Gregor

Witam ile można dostać na start w magazynie I jak wygląda praca atmosfera?. Pozdr

Co jaki okres czasu w MAN Trucks & Bus można ubiegać się o podwyżkę?

AS

W firmie MAN, nie ma podwyżek - odpowiedź kierownika jest zawsze ta sama "trudna sytuacja"

nick
@AS

Potwerdzam.

Mało ważne

Potwierdzam

@Mało ważne

haha man i podwyżki chyba żartujesz - takie rzeczy nie w Starachowicach

Mailewelina@msn.com

Witam, czy ktoś może powiedzieć w przybliżeniu określić ile osoba z doświadczeniem w logistyce posługująca się płynnie niemieckim i angielskim w mowie i piśmie może dostać wynagrodzenia?

@Mailewelina@msn.com

tak na start dostałem 3300zł na konto

Rozczarowany

Przepracowałem w MANie kilkanascie lat, w dziale technicznym i wiele lat w serwisie MAN. Doświadczenie ze STARa dział konstrukcyjny, dział badań i serwis. Kilkanascie szkoleń technicznych, szkolenia w Monachium, Steyr, znajomość oprogramowania MAN, komputera diagnostycznego MANCats, dokumentacji technicznej MAN. Po krótkiej przerwie chciałem ponownie przyjąc się do MAN BUSa ale okazało sie ze z moimi papierami to niemożliwe, albo cv zaginęło albo rekrutacja wewnetrzna (chyba wiadomo jaka), zero kontaktu. W tym HR to pracują chyba idiotki, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem, kilku niemieckich prezesów ufało mojej wiedzy przez kilkanascie kolejnych lat a pani z HR po 5 minutach rozmowy dyskwalifikuje moje kompetencje, chociaż nie ma zielonego pojęcia o technice. Totalna porażka tego działu, liczą się tylko znajomości.

pols
@Rozczarowany

Rozczarowany, ty nic nie rozumiesz z MAN-a się nie odchodzi bo to jest uznawane za zdradę. Taka polityka firmy i tyle w temacie.

Spawacz only one
@Rozczarowany

Pracuje jako spawacz od 10lat A w dziale rekrutacji słyszę że jestem nie wykwalifikowanym spawaczem i tylko dlatego muszę dostać umowę przez pośrednika. W takim razie po ilu latach praktyki jest się wykwalifikowanym pracownikiem?

Maciej
@Spawacz only one

Dowiadywałeś się może, czy w ogóle firma MAN Trucks & Bus zatrudnia pracowników bezpośrednio przez siebie, czy może zawsze jest to umowa przez pośrednika? Myślę, że to istotna kwestia, ponieważ może okazać się tak, że pracodawca korzysta jedynie z pracowników, zatrudniając ich przez różne agencje. Daj znać, czy próbowałeś się tego dowiedzieć.

Jbud
@Maciej

Powiem tak MAN najgorsze (usunięte przez administratora) Wyzysk zastraszanie przez kierownika jakimś śmiesznym upomnieniem za to ze nie zostałeś po godzinach pomimo tego ze zgłaszałeś ze nie masz jak wrócić Nie obchodzi ich czy dojezdny czy nie Najlepiej by chcieli żebyś tam mieszkal

Maciej
@Jbud

Często zdarzają się sytuacje, że kierownik zobowiązuje pracownika do zostania po godzinach? Skoro wiem już, że nadgodziny się zdarzają, to może mógłbyś napisać, jak są one rozliczane przez pracodawcę? W postaci godzin do odbioru, czy może otrzymujemy dodatkowe wynagrodzenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

olin

to szukaj pracy w Ostrowcu a nie dojezdzaj do Starachowic, wtedy nie bedziesz skamlal, tyle ze w Ostrowcu zarobisz minimum

olin
@Maciej

za kazda nadgodzine jest placone

Czesław
@olin

Dobrze wiedzieć, że zostając po godzinach, można liczyć na dodatkowe wynagrodzenie. Jesteś w stanie określić ile godzin średnio w ciągu miesiąca pracujemy dłużej w firmie MAN Trucks & Bus? Mam nadzieję, że zechcesz to przedstawić.

kOLO
@Czesław

nIe ma firmy MAN Truck&Bs jest MAN BUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Gregory

Pracowałem w manie18lat w Poznaniu bło gadanie w startach że niechęć si robić i przenoszą do stara teraz do Turcji teraz mam prywacizne i dzięki Bogu przenieśli te (usunięte przez administratora) do stara to napierdalajcie barany w Poznaniu mała firma z 4razy mniejsza od stara a lekko robiło się po 3szt na zmianę wruci to jeszcze do poznania napierdala a nie nazekac

@Gregory

język polski trudna rzecz.

@ja

Niestety potwierdzam to co piszą przedmówcy- praca tylko dla wytrwałych pracowałem kilka lat w Starachowicach w logistyce. Obiecywali na początku awanse i gruszki na wierzbie. Skończyło się to tym że po kilku latach zostawaliśmy w dziale po kilka h codziennie na nadgodzinach. Szanse o podwyżki zerowe nie mówię o szkoleniach i podwyższaniu swoich kompetencji. Wyjechałem ze Starachowic do większego miasta na południu Polski i uważam że jest lepiej, przynajmniej człowiek człowieka lepiej traktuje

kio

Jak można rozwiązać problem z bezpieczeństwem i przepustowością ruchu samochodowego na parkingu ? Ja widzę dwa skuteczne rozwiązania. Pierwszym z nich jest likwidacja uprzywilejowanych miejsc parkingowych dla kierowników i pracowników biurowych. Już w pierwszym tygodniu parkowania z ogółem znaleziono by rozwiązanie tego problemu. Drugie rozwiązanie polega na zainwestowaniu w kupno kamizelki odblaskowej oraz zatrudnieniu miejscowego bezdomnego z pod Mops-u za stawkę wino dziennie. Praca Jego polegała by na staniu w kamizelce w godz 14 ;00/ 14;30 na drodze parkingu przy stacji trafo i kierowaniu ruchem. Pan spod Mops-u więcej by zrobił dla odkorkowania parkingu za niecałe 250 zł miesięcznie niż pracownicy zarządu i Szef Ochrony pobierający sowite pensje. Czekamy na pijaka z Mops-u który pomoże parkującym kierowcą w godz 14;00 / 14:30.

Komunikacja wewnętrzna MAN Bus

W odniesieniu do niedawnej dyskryminującej mniejszości społeczne publikacji przewodniczącego ZZ Solidarność w zakładzie MAN Bus, chcemy poinformować o krokach podjętych przez Zarząd firmy. Do pracowników zostało skierowane stanowisko Zarządu wyrażajace brak akceptacji i zgody na jakiekolwiek działania dyskryminujące i naruszające godność człowieka. Wyrażamy ubolewanie, że nasi pracownicy zostali narażeni na niesprawiedliwe, niezgodne z wartościami naszej firmy i poniżajace działanie ze strony przedstawiciela organizacji, która ma stać na straży godności i praw pracowników. Pracodawca zwrócił się do przewodniczącego ZZ z prosbą o umieszczenie na łamach gazetki związkowej przeprosin za opublikowane treści i zaprzestanie rozpowszechniania w przyszłości tego typu pogladów oraz włączył w temat Członka Europejskiej i Światowej Rady Zakładowej Volkswagen AG.

@Komunikacja wewnętrzna MAN Bus

No i co to dało?

Bugas
@Komunikacja wewnętrzna MAN Bus

Ciekawe o co chodzi, jakie padły słowa i kto został obrażony??? Naprawdę była próba obrażenia kogoś przez przewodniczącego ZZ? My z innego Mana, to nie wiemy...

Jakie są warunki zatrudnienia w MAN Bus Sp. z o.o.?

Komunikacja wewnętrzna MAN Bus

Wszystko zależy od działu i stanowiska, zachęcam do kontaktu z naszą infolinią HR pod numerem 41 2734 888. Tam można uzyskać więcej szczegółów.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie MAN Trucks & Bus? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Nie

Mało ważne

Wolna jest ale idzie z urlopu prywatnego. Chyba że nie będą się wyrabiać to w wigilie mogą ci kazać nadgodziny zostać. Serio mówię

frwiun

Po kilku latach spędzonych w tej firmie twierdzę że koordynatorzy podczas badań okresowych powinni być dodatkowo kierowani na badania psychiatryczne.Obowiązkowo.

Stokrotka polna

Nie ma chwili spokoju. Znowu wszyscy mówią o kolejnej fali zwolnień. W czerwcu dużej liczbie pracowników Randstad kończą się umowy. Atmosfera w pracy jest poniżej krytyki. Przeklęta firma.

J23

Mam pytanie odnośnie pracy na stanowisku automatyka, jak wyglada i jaka jest atmosfera ?

Zostaw merytoryczną opinię o MAN Bus Sp. z o.o. - Starachowice

• Jak się pracuje w MAN Bus Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAN Bus Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAN Bus Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 9 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAN Bus Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAN Bus Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAN Bus Sp. z o.o.