Franke + Pahl GmbH

Opinie o Franke + Pahl GmbH

Krzysztof

Chciałem przeprosić jednak wszystkich i pracowników firmy, którzy czytają te moje wpisy. Ale innej drogi nie miałem. Kontakt do Pani Martyny i Kamili? W zasadzie go nie ma. Jeden mejl. Nawet jeśli chodzi o umowę to było tak, że dostałem ją po tygodniu. Kilkukrotnie przełożone spotkanie w Nordex przez Panią Martyne. A ubranie do pracy też mi przywiózł , no bo musiałem jednak mieć, nie pamięta imienia ale sympatyczny bardzo gość z biura z Rostock. Już nie wiem czy chciałbym pracować dla takich firm. Chyba wrócę jednak do małego kontraktu dla Siemnsa albo wejdę w gewerbe i już nie przez agencje, albo zatrudnię się dla małej niemieckiej firmy gdzie poziom empatii jest chyba jednak większy.

@Krzysztof

Jesteś prawdziwym fachowcem, skoro sam nie wiesz gdzie i jak chcesz pracować. Uważam że Twoje mniemanie o sobie przerasta Ciebie kilkukrotnie. Przedstaw wszystkim swój wiek, swój staż pracy, wykonywane zadania i rekomendacje od swoich pracodawców. Niech wszyscy zobaczą, że Ciebie wg nie można brać na poważnie i słuchać tego co mówisz. PS. Wyłącz swoje chore EGO

@Krzysztof

potwierdzam tą opinię. U mnie było tak samo. Umowa po tygodniu. I to jeszcze musiałem zabiegać o nią. Szlokenie BHP - śmiech, niech pan tylko podpisze dokumenty my się resztą zajmiemy wszelkie próby kontaktu po podpisaniu umowy - zapomnij!!!!!!!!!!!!!!!!!

niestety w FP nie istnieje identyfikowanie problemów pracowników nie ma nawet próby ich wyjaśnienia próbuje się identyfikować pracowników wyrażających swoje opinie na forum - przypomina mi to stary ustrój jak już takiego się zidentyfikuje to wylewa się różne brudne sprawy na forum a to nie miejsce do takich wyjaśnień tylko do OPINII do której każdy ma prawo Kamila G - to nie identyfikacja - to tylko jakaś Kamila.......................... a ja podpisuje sie pseudonimem JA - do którego też mam PRAWO

wydaje się że łatwiej jest pomóc zatrudnionym pracownikom, ale nie. lepiej nie wyjaśniać i inie odbierać telefonów może się odczepią zadziwiające jest jak szybko Pani z biura odpisuje na negatywne opinie. jednak ma czas w pracy, ma dostęp do telefonu i internetu dziwna ta firma. (usunięte przez administratora) i jeszcze prosi o imię i nazwisko a sama go nie podaje

@ja

Nie wiem, czy ma Pan problemy z czytaniem...ja sie podpisuje, tak jak i oddzwaniam oraz odbieram telefony, takze nie wiem w czym problem?

Panie są bardzo agresywne i niemiłe. Kontakt utrudniony. Przez to wyjaśnianie różnych spraw jest niemożliwe. Powoduje to że, dobrzy fachowcy rezygnują bo nikt dzisiaj nie pozwoli sobie na tak podłe traktowanie!!!!!!!!!!!!

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Franke + Pahl GmbH? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Spawacz MIG / MAG?

Jeszcze raz bez literówek. Panie są bardzo agresywne i niemiłe. Kontakt utrudniony. Przez to wyjaśnianie różnych spraw jest niemozliwe. Powoduje to że, dobrzy fachowcy rezygnują bo nikt dzisiaj nie pozwoli sobie na tak podłe traktowanie!!!!!!!!!!!!

Waldek

Czytam tę wymianę myśli i nie do końca rozumiem. Czy wypowiedzi Pań Kamili i Martyny są prawdziwe? Jeśli tak, to ja nigdy z tą firmą nie chcę mieć nic do czynienia. Pracuje poprzez agencje od 2014 roku, przewinęło się ich kilka, zawsze przed kontaktem z agencją patrzę na to forum. Mimo to różnie trafiałem. Każdy problem jakoś można rozwiązać, jeśli jest wola współpracy. Trudno tym nazwać nie odbieranie telefonu bo "nie jest pan naszym pracownikiem".

Franke Pahl
@Waldek

Prosze wpisac swoje prawdziwe imie. I usotsunkowac sie o co Panu chodzi? Jak nie chce Pan mniec z Franke+Pahl nic do czynienia, i jest zadowolony tam gszie jest to co pan tutaj chce powiedziec? Nie zna nas pan, takze niech pan nie wymienia zdan. Tylko niech Pan napisze imie lub nazwisko, zeby mozna Pana bylo z bazy dan usunac o ile Pan u nas aplikowal.

Waldek
@Franke Pahl

Podpisałem się moim prawdziwym imieniem, nigdy do Was nie aplikowałem. Wszedłem na to forum, bo znalazłem Wasze ogłoszenie na Giełdzie Pracy SEP. Nie chcę się wymądrzać, ale zaprezentowane tutaj podejście Waszych pracowników do innych ludzi jest niedopuszczalne. Naprawdę pracowałem z różnymi agencjami zarówno polskimi, niemieckimi jaki austriackimi. Takiego (usunięte przez administratora) nie spotkałem nigdzie. Wiem że ludzie są różni, mają czasem wyobrażenia z kosmosu, nie każdemu chce się pracować, a każdy chciałby mieć wielką kwotę na koncie. Tym niemniej pakowanie się w głupie pyskówki i udowadnianie wszystkim że ja mam zawsze racje i nie będę od ciebie odbierał telefonu bo już na tobie nie zarabiam to trochę nie ten poziom. Przecież Wy macie pomagać ludziom i za to bierzecie pieniądze. Przypuszczam że moja wypowiedź niewiele zmieni w Waszym podejściu. Nie rozumiem tylko po co piszecie takie głupoty w ogłoszeniu, po co sami wystawiacie sobie cudowne opinie. To jest zwyczajnie nieuczciwe. Pozdrawiam

AltB
@Waldek

Waldek, ja też pracuję od 2014 roku i w żadnej agencji nie pracowałem dłużej niż kilka miesięcy. FrankePahl to jedyna firma w której pracuję dłużej niż rok i pierwszy raz od dłuższego czasu, nie szukam nowych ofert pracy, ponieważ jestem bardzo zadowolony. Nie sugeruj sie wpisami sprowokowanymi przez pewnego oszołoma, który wylewał swoje żale wysyłając emaile na prywatne skrzynki innych pracowników. To facet niepoważny który narobił wokół siebie dużo szumu, roszczeniowiec i egocentryk, więc nie dziw się, że Kamila i Martyna nie chciały z typem mieć nic wspólnego. Do aplikowania nikt cię nie zmusza .

Elektryk
@Franke Pahl

Dzień dobry, z jaką częstotliwością jeździ się do Polski pracując w waszej agencji?

@Elektryk

To zalezy od pracodawcy i od Ciebie samego. Jesli trafisz do firmy gdzie bedziesz pracowal na jedna zmiane, to co weekend mozesz byc w domu. Jesli trafisz na prace zmianowa to tez zalezy od tego czy to dwie, trzy zmiany czy czterobrygadowka. Jesli zalezy Ci na czestych powrotach do Polski, to tylko praca na jedna zmiane. ( Przepraszam za brak polskich znakow w pisowni)

Grzegorz

Ja dzieki tej firmie dostalem sie do super firmy. Pani Kamila przemila osoba a ze nie zawsze ma czas a jesli ktos wydzwania I zada od niej znalezienie mieszkan, meldunkow co to ma byc. Napewno jedna z dwoch najlepszych Zeit firm w hamburgu

Tomek z franka

Cześć Odradzam wszystkim tą agencje z Hamburga, nie mają za grosz szacunku do człowieka. Zacząłem współpracę z nimi i kontakt bardzo słaby. Panie z agencji obrażają i trudno się do nich dodzwonić aby coś załatwić. Pic na wodę i fotomontaż. Najgorsza agencja z jaką miałem do czynienia i nie podaje swoich danych bo ponoć straszą sądem jak się powie na nich coś złego! Agencja dla kaskaderów!

Franke +Pahl
@Tomek z franka

Witam, Jak Pan jest taki niezadowolony, to dlaczego Pan jeszcze u nas pracuje? Pozdr

AltB
@Tomek z franka

Ciekawe. Ja pracuję w DE i lepszej agencji póki co nie spotkałem. Może najpierw zacznij szukać przyczyny w swoim zachowaniu ?

Qmaty

(usunięte przez administratora) Nie wypłacili mi za urlop wypoczynkowy. Żerują na nieznajomości niemieckiego prawa, zdecydowanie nie polecam. Jedna z najgorszych agencjii w niemczech! Piszę to z całą odpowiedzialnością!

F&P Team
@Qmaty

Qmaty, jesli jestesmy taka najgorsza agencja w Niemczech, to miej chociazby tyle odwagi i podaj swoje imie i nazwisko . Wyplacamy wszystko co sie nalezy, przestrzegamy prawa niemieckiego jak nikt inny. Wszystkie urlopwy, AZK, postojowe - wszystko jest wyplacane jak sie nalezy. A jesli uwazasz, ze Ciebie oszukalismy to idz do prawnika, ktory zna sie na niemieckim prawie pracy i pokaz mu twoje rozliczenie! Takie oszczerstwa, ktory obrazaja dobre imie naszej firmy sa karalne!

Krzysztof

Ciąg dalszy. Do dzisiejszego dnia nie otrzymałem wypowiedzenia pracy z firmy, o co chodzi? Otrzymałem rozliczenie z firmy ale wypłacili mi tylko wynagrodzenie za dwa tygodnie pracy. Za okres zwolnienia L4 nie otrzymałem pieniędzy. o co chodzi? Krzysztof

Bshssj

Kontakt z nimi pozostawia wiele do życzenia..jeśli chcą Cię zwerbować to spoko ale później kiepsko. Poza tym firma jak firma nie źle i nie dobrze .

Waldemar

A ja przeczytałem sobie wszystko dokladnie. I ochy i achy otaz tych niezadowolonych. Każdy ma prawo do wypowiedzi a zdania jak dupa zawsze podzielone będą. Skadinad wiem ze firma ta ma pewnego pana na uslugach zajnujacego sie pisaniem wznioslych peanow na chwale. Zarobki i owszem sa dobre natomiast co do współpracy z obiema Paniami można byłoby miec sporo zastrzeżeń. Np dlaczego dlaczego Pani Kamila wysylajac maila do pracowników wysyla je tak ze widoczna jest cala lista mailingowa? Nie przypominam sobie abym zgadzal sie na to zeby moj mail byl udostępniany dalej. Jak sie ma do tego Rodo? O calej sprawie wiem bo tez dostalem maila od Krzysztofa. Skoro chlop wzial zwolnienie to widac miał jakiś powód do tego. Czy kazdy musi być postrzegany jako potencjalny leser i nierób. Zastanawia mnie dlaczego Panie nie ustosunkowaly sie do tego goscia ze zwolnieniem na matkę? Dlaczego kontakt osobisty skoro sprawa wyplynela na forum? Jest cos do ukrycia w tej sprawie? Sam miewam problemy z kontaktem z tymi Paniami i nie lubie sie czuc jak robol zarabiajacy tez na ich kosmetyczki swoja ciezka praca z dala od rodziny. Szanowne Panie wiecej empatii i wiecej szacunku do nas.

@Waldemar

To na co każdy wydaje swoje zarobione pieniądze, jest każdego indywidualną, PRYWATNĄ sprawą i innych nie powinno to interesować, a tym bardziej być argumentem do wylewania żali. A to gdzie pracujesz i gdzie jest Twoja rodzina jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. Nikt Cię z pewnością do tego nie zmuszał, więc nie płacz Waldemar, świadczy to tylko o tym kim jesteś.

OjciecMateusz

@krzysztof Nie AA tylko akumulator do maski spawalniczej (adflo). Nie odesłałem bo mi ukradli. Martyna zadzwoniła, że będę za to podliczony ( o ubraniu nic nie wspominając) no ok, bateria warta 140-150 euro. Panie twierdzą, że firma płaci 180 mówię dobra machnąłem na to myślę sobie niech mi już wyślą te lohnzetteln o które dobijam się od tygodni.... W końcu przyszły patrzę odjęli ale 360 .... Ps. Pracowałem 20 miesięcy. Ps2.Jak już pracujesz kontakt robi się słaby nawet jak piszesz na Whatsapp zamiast dzwonić o co same zabiegają. Ps3. Podpisuję się swoim imieniem nie chowam sie. W biurze na pewno wiedzą od kogo są moje komentarze.

@OjciecMateusz

Mateusz ...zadzwonie do Ciebie jutro....tylko cienko z Twojej storny, ze tu nasz oczerniasz...a przyniosles nam slodyczy..i dzieki? Hmmm...Mateusz zadzon do nas...zanim tu bedziesz komentowal...nie chce byc nie uprzejma ..ladnie mowiac i wstsawic fotki Twojej kwatery, jskie mamy od wlasciciela....dlatego zalosnie ze do mnie sie nie odzywasz tylko przez forum....

Luti#

Witam. Czytając wszystkie opinie z ostatnich 3 dni na portalu gowork.pl aktywni panowie, którzy nie rozumieją przeznaczenia tej strony urządzili sobie forum dyskusyjne. Cytając te wypowiedzi typu co mi ślina na język przyniesie, są słabe, dziecinada, sprzeczka 5-tków w przedszkolu o zabawkę. Jestem pracownikiem w Firmie Franke+Pahl GmbH od stycznia 2018 roku i nigdy nie byłbym zdolny do napisania takich głupot jak wasze. Choć opinia po 2 latach pracy, nie po 2 TYGODNIACH!, mogłaby być obiektywna. Zatem, podejście Pani Kamili i Pani Martyny do pracowników Franke+Pahl jest zupełnie na miejscu. Znajdują pracę dobraną do profilu danego pracownika. Nigdy nie byłem niezadowolony. Oczywiście będą rodzynki i pesymiści typu Smerf Maruda. Rynek pracy to nie książka kucharska, że wszystko można znaleźć, oferty są udostępniane przez zakłady pracy, czytaj zapotrzebowanie na pracownika. Odnośnie zarobków nie można narzekać. Zawsze Nettolohn miałem wyższy niż pracownicy bezpośredni, jestem fachowcem w zawodzie i rozmawiam komunikatywnie po niemiecku. Co należy zaznaczyć. Wszelkie problemy wynikłe odnośnie kwater, narzędzi, ubrań roboczych i innych spraw załatwiane są od ręki. Naturalnie jeśli ktoś zastał potraktowany w inny sposów, zapewne miały na to wpływ czynniki boczne. Teraz do uczestników gównoburzy. Co wy chcecie ugrać, jaki to ma sens, kolega Krzysztof-przewodnik stada, wciąga innych do swojej psychozy. Uważajcie, co wypisujecie. Wszystko jest oficjalne i może być zwrócone to przeciwko wam. A wasze wypowiedzi są grube. Powiem tak, Ci co uczciwie i solidnie pracują nie szukają byle okazji, żeby wypisywać się na gowork.pl a wy płaczecie jeden z drugim jak skarcone dziecko. Także dzieci, wróćcie do swoich zabawek. Sprawy dla dorosłych ludzi nie są dla was.

@Luti#

yhm Napisz może o podejściu profesjonalnym tej firmy bo każdy kto przyjeżdża na szafy do Nordex ląduje na produkcji przy rozprowadzaniu wiązek na maszynach. Może nie widzisz tej subtelnej różnicy w pracy ale ja to jednak widzę. Fachowców i techników angażuje się do pracy którą mógłby wykonywać tak naprawdę każdy. I nie strasz tutaj nikogo bo za krótki chyba jesteś :)

KaMILLA G
@Krzysztof

Panie Krzysztofie, niech Pan sie zastatnowi czy prawo czy lewo? bo gubi Pan sie powoli w tym co pisze!!! tutaj wypisuje Pan,ze jest niezadowolny z pracy w Nordex a zarazem pisze Pan mi maila: *****Witam i oczywiście proszę przekazać do head firmy, Proszę nie ignorować moich wiadomości bo chyba nie o chodzi. Jak mnie potraktowaliście, czuje uraz. Proponuje mimo wszystko odkręcenie tego, bo i tak będę pracował w Nordex bezpośrednio albo przez Was. Albo nie. Jak Pani chce. Dlaczego Pani nie odbiera telefonów ode mnie? Pozdrawiam ******** Telefonow nie odbieram od Pana i nie bede odbiarala, bo nie widze potrzeby. Nie jest juz Pan pracownikiem Franke+Pahl i nie bedzie. W razie jakis pytan dotyczacych Pana 2 tyg.zatrudnienia w firmie-zapraszam na kontakt mailowy. Nasz dzial prawny skontaktuje sie z Panem droga pocztowa.

krzysztof
@KaMILLA G

Interpretacja jest dowolna a moja opinia pozostaje niezmieniona. Wolę pracować bezpośrednio dla Nordex niż przez Waszą agencje. Tym bardziej, że nie odbiera Pani telefonów. No i o czym to może świadczyć?

@krzysztof

Pan un nas nie pracuje , wiec nie widze powodu odbierac telefonu, powodzenia zycze

@Krzysztof

Krzysztofie, rozumiem że jesteś elektrykiem, lecz jeśli Twój profesjonalizm opierający się na uzbrajaniu szaf elektrycznych, szaf sterowniczych, został urażony, ponieważ ktoś zlecił Ci inną pracę, to naprawdę jesteś bardzo nieprofesjonalny. Wszyscy kierownicy, technolodzy, mistrzowie zaczynali swoją karierą od najniższych szczebli, przechodząc po pewnych okresach czasu na wyższe stanowiska zdowywali wiedzę odA do Z, która jest im niezbędna do profesjonalnego wykonywania swojej pracy. Kilka lat pracowałem jako technik utrzymania ruchu w dużych fabrykach. Konkretnie 2. Przetwórstwo drewna, produkcja żywności, gdzie na obu obiektach znajdowało się kilkadziesiąt urządzeń, maszyn, pomp itd. O każdym urządzeniu trzeba mieć odpowiednią wiedzę techniczną i potrafić rozwiązać awarię w jak najkrótszym czasie, składając potem raport swojemu przełożonemu. A Ty płaczesz że nie dopuszczono Cię do montażu szaf tylko dano inną robotę. Pomyśl, że pracodawca wyznaczając Ci zadania, weryfikuje je i Twoje podejście do pracy. Tak zwany test pracownika. Ty już go przegrałeś mówiąc o nieprofesjonalnym podejsciu firmy Franke+ Pahl, ponieważ nie robiłes w Nordex tego co chciales, lub powinieneś. Tego nie wiem. Nordex zlecił Ci zadania, jakie w danej chwili były do wykonania. Więc totalnie nie rozumiem Twojego oburzenia, jednak mogę tutaj stwierdzić, ze fachowcem w zawodzie napewno nie jesteś. A odnośnie kontaktu z Firmą to masz taki jaki sobie wypracowaleś tą całą błazenadą. Nikt nie będzie prowadził zbędnej dyskusji z niepoważną osobą.

OjciecMateusz

Mi odjęły 360 euro mimo że było mówione o 180 za baterie. Rozumiem, że zapomniałem odesłać ( stare, zużyte) ubranie robocze ale mogłaś powiedzieć Martyno (bo Kamila nie odbierała wcale), jak dzwoniłaś mnie powiadomić o baterii , że za ubranie też weźmiecie. Zdążył bym odesłać. (usunięte przez administratora) Ps. Ciężko się dobić o lohnzetteln...

@OjciecMateusz

To jest podejście tej firmy właśnie. Nawet systemu informatycznego nie mają żebyś mógł sprawdzić swoją wypłatę. Tylko przysyłają tradycyjną pocztą. Wrażenie, które chcą zrobić to XXI wiek, o bo rodo etc, ale chyba mają nas za stado baranów. P.S Napisz chociaż o jakie baterie chodziło a 2xAA czy o małe paluszki;) Pozdrawiam

@OjciecMateusz

I ogólnie rada jest jedna, i myślę, że może Franke+Pahhl, no nie wiem ktoś z zarządu weźmie sobie te opinie i zwolni pracowników którzy szkodzą firmie,domniemam że nawet szkoleń miękkich nie mają, domyślam się z feedbacku, który mam, tak Idea jest fajna. Profesjonalna firma dla branży przemysłowej. No ale dalej widzicie jak jest.

@Krzysztof

za baterie nawet nie zwracają - moja słabość i rozbawiło mnie to ;)

AlterB

Chłopie. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia w nowej firmie przysłałeś L4 i teraz robisz gównoburzę bo cię zwolnili. A kogo mieli zwolnić ? Kogoś kto pracuje uczciwie od dłuższego czasu, a Ciebie mieli oszczędzić ? Zachowujesz się jak dziecko i aż przykro czytać jak wylewasz swoje żale. Zresztą, to jest agencją pracy tymczasowej, więc każdy nie zna dnia ani godziny, chociaż niektórzy z nas mają umowy na stałe. Nie musisz nas przekonywać , jaką firmą jest F&P, bo każdy z nas w niej pracuje i mamy kontakt z Hamburgiem dość często. Każdy z nas ma wyrobioną własną opinię, więc nie traktuj nas jak idiotów, którzy pod wpływem jednego czy dwóch Twoich maili , pójdą szturmem na Hamburg. Uspokój się i nie zaśmiecają forum, a w szczególności nie życzę sobie, żebyś wysyłał mu maile na moją prywatną skrzynkę e-mail, nie masz do tego prawa. Oszołomstwa nienawidzę.

AlterB

Ja nie mam zamiaru pisać do Ciebie, ale nie wykorzystuj listy mailingowej firmy, bo otrzymuję od Ciebie informacje na moją prywatną pocztę, których sobie nie życzę.

@AlterB

Ok i przepraszam, Wykreślam Ciebie z mailingu.

Krzysztof

mejl z korespondencji prywatnej na temat firmy Franke+Pahl: Stary nie przejmuj się ja mam tą samą sytuację Tyle ze ja dostałem zwolnienie będąc na urlopie opiekuńczym . Moja matka złamała biodro podczas wycierania podłogi przeszła też zabieg wymiany tego biodra przez jakiś czas ktoś musi się nią zaopiekować zrobić zakupy posprzątać zrobić jedzie póki nie zacznie sama chodzić i co ja mam zrobić granice są zamknięte nie możesz nic zrobić tylko przyjąć pismo z wypowiedzeniem to są właśnie Niemcy jeżeli szukasz współczucia to w tym kraju na próżno go szukać . To wszystko jest normalnym ruchem w obliczu koronawirusa firmy próbują ograniczyć koszty Zawsze możesz iść do sądu lecz biorąc pod uwagę obecna sytuacje jest dość problematyczne Koniec cytatu. Pani Kamilo proszę się ustosunkować.

@Krzysztof

Ten pracownik, nie byl na ZADNYM opiekunczym! i prosze nie siac, nie znajac prawdy- falszywych informacji!!! Z tym pracownikiem bo wiem, kto to jest skontaktuje sie osobiscie !!!

@Kamilla G

Pani Kamilo nie wiem... To są mejle, które ludzie do mnie przesyłaj. Moja opinia jest taka: Macie bałagan w biurze i tyle. Pozdrawiam

TajemniczyLesniczy

'Zastrzegam sobie prawo do publikowania mejli od pracowników firmy Franke+Pahl' tego jeszcze w filmach nie grali... Podaj chociaż jakiś paragraf na to... Firma jak firma, bywalem w gorszych bywalem w lepszych. Kazdy tu jak każdy inny - je, spi, sra... Nie narzekaj widocznie nie nadajesz sie do pracy Jak mozna przejść z firmy do firmy i w ciągu tych 4tyg zaliczyć 2tyg chorobowego.

@TajemniczyLesniczy

Dokładnie tak. Bo chyba na tym forum publiczne polega a nie na tym, ze firma wpływa na opinie, jakiekolwiek. Pozdrawiam

Kamilla G

Panie Krzysztofie, mysle, ze Pan jest ostatnia osoba, ktora moze wypowiedziec sie na temat firmy Fanke+Pahl. Byl Pan w firmie zatrudniony cale 4 tygodnie, z tego byl Pan 2 tyg. nieobecny. Pana komentarze i wypiski, do pracownikow lub tez na forach uwazam za *nie na miejscu*. Mysle, ze Pana wypiski oraz komentarze maja na celu zniszczenia dobrej opini naszej firmy. Nie jest juz Pan pracownikiem firmy, wiec nie widze potrzeby dalszej komunikacji. Osoby, zatrudnione nadal w Franke+Pahl ktore maja jakies pytania czy tez zastrzezenia, zapraszam do osobistego kontaktu.

@Kamilla G

Pani Kamilo żadna agencja nie potraktowała mnie w taki sposób. No i żadna agencja nie działa w próżni. Nawet nie szukaliście kontaktu ze mną. Po prostu wprowadziliście plan redukcji etatów i koniec. Mam prawo do swojej opinii i tutaj na forum publicznym ją wyrażam. Nie mogę mieć dobrego zdania o firmie, z którą nie mam kontaktu.

@Kamilla G

Pani Kamilo, O jakim dobrym imieniu firmy Franke+Pahl Pani tutaj piszę? Jak ma się czuć pracownik, którego w taki sposób potraktowaliście? Przecież przychodząc do Was musiałem zakończyć współpracę z wcześniejszą agencją. Po drugie. Jak może Pani pisać o pandemii, że KORONA to jest tylko plotka? Skoro później chronologicznie (czyli po Pani mejlu) już Pani Martyna piszę w korespondencji e-mail, że redukcja etatów jest w związku z pandemią wirus Korona? ??? Oczywiście ja słowa dotrzymam i tak jak wcześniej podpisałem umowę z Wami ufając firmie Franke+Pahl, tak teraz wyjaśnimy sobie tą sytuacje tutaj na forum. Niech ludzie wiedzą jak się sprawy mają. Zastrzegam sobie prawo do publikowania mejli od pracowników firmy Franke+Pahl za ich zgodą nie podając jednak ich personalistów I każdego kto czyta ten wątek i kto został podobnie potraktowany proszę o kontakt. .

@Kamilla G

Pani Kamilo. Myli się Pani. Mam prawo do wyrażania swojej opinii w każdym momencie i nie muszę mieć Pani zgody na to. Nie robię tego już nawet we własnym interesie tylko z uwagi na interes społeczny o czym w korespondencji prywatnej informowałem. I będę publikował tutaj każdy mejl od pracowników firmy Franke+Pahl, który będzie zawierał opinie o firmie.

@Krzysztof

Panie Krzysztofie, jak nie mial Pan kontaktu....byl Pan w kontakcie, jeden dzien w piatek byla moja kolezanka nieosiagalna, ze mna Pan sie nie kontaktowalal, dlatego prosze nie twierdzic,je Firma byla nieosiagalna. Koszta na ktore Pan nas narazil ( kwatera oplacana jak i kwestia wypowiedzenia kwatery) nie narazil nas nikt z naszych pracownikow, przy tak krotkim zatrudnieniu.

Krzysztof

Tylko w czym? Nie widzę różnicy pomiędzy tą firmą a innymi agencjami, może trochę stawkę podstawową mają wyższą. W tej chwili zwalniają pracowników. Sam dostałem dzisiaj zwolnienie. Próbują mi imputować, że nie poinformowałem ich, że nie będzie mnie w pracy i że nie powinien korzystać z WhatsApp bo to nie jest dobry sposób na informowanie. Sami tak informują o wszystkim pracowników. Natomiast jak pracuje Nordex od początku tygodnia mimo moich zapytań nikt mnie z biura nie poinformował. Dowiedziałem się dopiero od kolegów z pracy. To oczywiście szukanie dziury w całym. Po co? Trzeba mieć odrobinę godności w sobie i mówić wprost jak jest. Od Pani Martyny dostałem taką informacje: Bardzo Nam przykro, ze poczul sie Pan zle potraktowany. Aczkolwiek zaistniala sytuacja spowodowana wirusem Korona zmusza Nas jako pracodawce do redukcji etatow. Jest światełko w tunelu ;) A mówili, że jak będą przestoje to nie będą nikogo zwalniać. Moja opinia o tej firmie jest negatywna.

@Krzysztof

To nic nowego w tej firmie. Mnie też zwolnili. Bałagan w biurze niemiłosierny. Jak jest coś ważnego do załatwienia to się nie dodzwonisz. Oddzwaniają po kilku dniach. Kontakt z Martyną pożal się boże, dwa miesiące czekałem na znalezienie nowej kwatery. Wszystko pięknie w ogłoszeniach o prace a później tragedia i nikt nic nie wie...

@Andrzej

Mam podobne doświadczenia. Firma nie jest tak profesjonalna jak się przedstawia. To nie tylko moja opinia. Pracownicy, tak jak ja, którzy przyjechali do Nordex Energy w Rostock jako elektrycy do montażu szaf pracują na hali nr. 5 na produkcji. Franke + Pahl nie wie nawet co dokładnie robią, zresztą nie bardzo ich to nawet interesuje. No ale oczywiście nie jest to problem tylko tej firmy bo wszystkie agencje działają jednak podobnie. Generalne Nordex, nie piszę teraz o Franke, robi dobrą robotę i uważam, że praca w branży OZE jest fajna w dobie kryzysu klimatycznego. Wiatraki są ciekawe i w sensie technologicznym i jest to przyszłość, chociaż oczywiście Nordex robi projekty już nie dla Niemiec, tylko na świat. Przejściowe problemy, które mają w okresie pandemii pewnie miną i produkcja ruszy pełną parą. Ogólnie firma Nordex jest ok ale Franke +Pahl ma negatywą opinie. (usunięte przez administratora)

@Andrzej

Prosze sie podpisac prawdziwym imieniem, ale pseudonimem, bo wzbudza to niewiarygodnosc !

Zostaw merytoryczną opinię o Franke + Pahl GmbH - Hamburg

• Jak się pracuje w Franke + Pahl GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Franke + Pahl GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke + Pahl GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 18 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Franke + Pahl GmbH