Tomek z franka

Cześć Odradzam wszystkim tą agencje z Hamburga, nie mają za grosz szacunku do człowieka. Zacząłem współpracę z nimi i kontakt bardzo słaby. Panie z agencji obrażają i trudno się do nich dodzwonić aby coś załatwić. Pic na wodę i fotomontaż. Najgorsza agencja z jaką miałem do czynienia i nie podaje swoich danych bo ponoć straszą sądem jak się powie na nich coś złego! Agencja dla kaskaderów!

Kandydat

Czytam tę wymianę myśli i nie do końca rozumiem. Czy wypowiedzi Pań Kamili i Martyny są prawdziwe? Jeśli tak, to ja nigdy z tą firmą nie chcę mieć nic do czynienia. Pracuje poprzez agencje od 2014 roku, przewinęło się ich kilka, zawsze przed kontaktem z agencją patrzę na to forum. Mimo to różnie trafiałem. Każdy problem jakoś można rozwiązać, jeśli jest wola współpracy. Trudno tym nazwać nie odbieranie telefonu bo "nie jest pan naszym pracownikiem".

Darek Nowy wpis

Najlepsza firma w której pracowałem, a trochę ich było.

Krzysztof Nowy wpis
Kandydat

Witam. Czy ktoś pracuje może przez agencje F+P w Magdeburgu? Bo często wyświetla mi się ta oferta. Ktoś może powiedzieć jak to wygląda od środka? Na jakim poziomie trzeba znać niemiecki jakie warunki panują w środku firmy? Czy warto aplikować? Z góry dzięki.

Pracownik Nowy wpis
@Krzysztof

Praca w dużej firmie produkującej turbiny wiatrowe. Praca elektryka polega na układaniu kabli i wiązek kablowych, oraz montażu podzespołów elektrycznych generatora . Wymagany niemiecki na poziomie nieco wyższym niż podstawowy. Takich warunków finansowych nie dostaniesz w żadnej innej zeitfirmie, więc nie ma się nad czym zastanawiać, tylko aplikować. Pozdrawiam

Pracownik Nowy wpis

Bardzo dobra firma, super kasa. Polecam

Pracownik Magdeburg

Kontakt z Pania Kamila jest bardzo dobry, zawsze odbierze lub odpisze. Jeśli ktoś wydzwania non stop bez powodu to sam bym nie odebrał. Bardzo ładna kasa, najlepsza stawka jaka miałem. Zawsze kwatera odpowiednia i pieniądze na czas Polecam!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Pracownik obecny

Super firma, wszystko tak jak w ogłoszeniu. Kasa na czas. Kwatera pasuje. Pracuje długo w De i nie miałem do tej pory lepszego pracodawcy

Czy w obrębie jednego działu w Franke + Pahl GmbH są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

@Pytanie

Chodzi o to, czy np. grupa elektryków lub spawaczy pracujących w jednej lokalizacji ma lidera ? Jeśli o to chodzi , to nie, nie ma żadnych liderów ani prowadących, a przynajmniej nie spotkałem się z taką sytuacją.

Tomek

Pracowałem prawie trzy lata, odszedłem ze względów osobistych. Nie mogę powiedzieć złego słowa - kasa się zgadza, nie ma problemów z narzędziami, nie ma problemu z kontaktem, jakimiś dodatkowymi tematami, niekoniecznie związanymi stricte z pracą. Jeśli chodzi o kasę to nie ma dymania jak w innych agencjach, płacy minimalnej, mieszkania po trzech w jednym pokoju, gównianych kontrahentów. Polecam jak najbardziej.

Mirek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 101 dni.

Witam, dziwia mnie te zle opinie, nie wiem o co chodzi, ale jesli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase. Firma placi dobrze, bo uwazam, ze 15 czy 16E na godzine i oplacona kwatera i dieta 24E i weihnachtsgeld i urlaubsgeld i ubrania i nadzedzia do pracy. Nie wiem czego mozna chciec wiecej,no ale mozna Jak czytam o tym, ze firma zmienia klase podatkowe! to smiac i sie chce, nie wiem czy ludzie sa naprawde tacy glupi i pierwszy raz w niemczech pracuja? Firma nie ma nic do czynienia z klasa podatkowa! To urzad skarbowy ja przyznaje i kazdy pracownik musi isc do urzedu i zloyzc wniosek zeby dostac prawidlowa klase, ale pewnie zaden pracownik tego nie robi i ma pretensje do firmy. Ale najlatwiej jest miec pretensje do firmy, ciekawe czy jakby pracowali w polsce to tez by tak wydzwaniali do szefa ze non stop im cos nie pasuje? Ja jestem zadowolony, Pani Kamila moje koordynatorka zawsze odbiera, albo oddzwania, wszystko ogarnia. Polecam w 100%

Pracownik zadowolony!

Polecam Firme F+P mimo korony i braku pracy nie zostalem zwolniony, juz kilka miesiecy czekam, jestem na kurcarbeit i Panie kaza mi czekac, bo nic nie ma, ale mam spokojna glowe, bo co miesciac mam wyplate. Chce wrocic do pracy, ale na razie nie ma jej po prostu. Polecam ta firme, jedna z najlepszych w jakiej pracowalem w Niemczech

MetalMaster

Firma nie wypłaca za zaległy urlop. W pierwszym mięsiącu wynagrodzenie się zgadzało, ale w następnych za każdym razem były jakieś nieścisłości. A to godziny się nie zgadzały (wiadomo na czyją niekorzyść), a to że niby jakaś pomyłka w klasyfikacji grupy podatkowej. Wiadomo, że wszystkie agencje pracy żerują na swoich pracownikach. Osobiście uważam, że są pasożytami pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem i dawno powinny być zdelegalizowane. Niczego nie produkują, paniusie "psiapsiułki" sobie siedzą na (usunięte przez administratora) za biureczkiem i wielkie koordynatorki co od razu po szkole przyjęły się do takich agencji i żadnej fachowej pracy w swoim życiu się nie podjęły. Uprzedzając kontrującą ripostę. Nie poszedłem do niemieckiego sądu pracy, gdyż na szczęście nie było tego aż tak dużo, a poza tym uczciwi ludzie nie mają czasu na szlajanie się po sądach i taplanie się w fekaliach. Natomiast jak panie z Franke&Pahl mają zamiar mnie straszyć konsenkwencjami prawnymi i są takie cwane. JA BARDZO CHĘTNIE UDOSTĘPNIĘ Skany mojej umowy z paskiem z wynagrodzenia np za listopad. ZDECYDOWANIE UWAŻAJCIE NA TĘ FIRMĘ.

Pracownik zadowolony!
@MetalMaster

Czlowieku, chyba Ci sie jedna nudzi skoro piszesz taka wiadomosc. Wynagrodzenie zgadza sie w tej firmie zawsze, oni nawet nie moga sobie pozowlic na to, ze by wynagrodzenie sie nie zgadzalo, ta firma jest 60 lat na rynku, a jesli cos sie nie zgadza bo ksiegowosc cos zle naliczyla to od razu to sprawdzaja i poprawiaja!!! TO sa tez tylko ludzie Jak uwazasz ze sa pasozytami, to po co w takich firmach pracujesz! Sam pasozytem jestes! I skad wiesz co te "paniusie" maja za wyksztalcenie? Sam bys nie ogarnal tego co one robia! zazdroscisz im pracy? to trzeba bylo isc na studia, skonczyc je, nauczyc sie perfekcyjnie niemieckiego i tez bys mogl sobie pracowac jak te "paniusie" Ale zamiast tego jestes zwyklym robole, ktory ledwo szkole skonczyl Udostepniaj co chcesz, bardzo prosze! Teraz, natychmiast! a takich pracownikow ktorzy nie podpisza sie imieniem i nazwiskiem bo sa zwyklymi tchorzami, boja sie, maja pelno w porach, bo nic innego nie potrafia tylko wyjezdzac za granice i ciagle miec pretensje i oskarzac kazdego pracodawce o (usunięte przez administratora) A sam pewnie cos drugi dzien chory, tu bruszek tu glowka i tu paluszek bolacy. Idz i pracuj w Polsce! Najchetniej napisalbym wszystkim pracodawcom, zeby uwazali na taki sort pracownikow jak ty!

Władek

@MetalMaster Mam wrażenie, że pomyliłeś firmy, ja mam dobrą opinię o nich. Szanują ludzi i rozliczają się zgodnie z przepisami

@Władek

tak, wypłacają ale zachowanie niektórych osób z biura pozostawia WIELE do życzenia

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Franke + Pahl GmbH?

@Pytanie

Po przepracowaniu minimum 6 miesięcy, wypłacają Urlaubsgeld i Weihnachtsgeld

ehh

@ja kompletnie nie można liczyć na żadną pomoc od biura ?

Krzysztof

Chciałem przeprosić jednak wszystkich i pracowników firmy, którzy czytają te moje wpisy. Ale innej drogi nie miałem. Kontakt do Pani Martyny i Kamili? W zasadzie go nie ma. Jeden mejl. Nawet jeśli chodzi o umowę to było tak, że dostałem ją po tygodniu. Kilkukrotnie przełożone spotkanie w Nordex przez Panią Martyne. A ubranie do pracy też mi przywiózł , no bo musiałem jednak mieć, nie pamięta imienia ale sympatyczny bardzo gość z biura z Rostock. Już nie wiem czy chciałbym pracować dla takich firm. Chyba wrócę jednak do małego kontraktu dla Siemnsa albo wejdę w gewerbe i już nie przez agencje, albo zatrudnię się dla małej niemieckiej firmy gdzie poziom empatii jest chyba jednak większy.

Luti#
@Krzysztof

Jesteś prawdziwym fachowcem, skoro sam nie wiesz gdzie i jak chcesz pracować. Uważam że Twoje mniemanie o sobie przerasta Ciebie kilkukrotnie. Przedstaw wszystkim swój wiek, swój staż pracy, wykonywane zadania i rekomendacje od swoich pracodawców. Niech wszyscy zobaczą, że Ciebie wg nie można brać na poważnie i słuchać tego co mówisz. PS. Wyłącz swoje chore EGO

@Krzysztof

potwierdzam tą opinię. U mnie było tak samo. Umowa po tygodniu. I to jeszcze musiałem zabiegać o nią. Szlokenie BHP - śmiech, niech pan tylko podpisze dokumenty my się resztą zajmiemy wszelkie próby kontaktu po podpisaniu umowy - zapomnij!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 195 dni.
 Problem

niestety w FP nie istnieje identyfikowanie problemów pracowników nie ma nawet próby ich wyjaśnienia próbuje się identyfikować pracowników wyrażających swoje opinie na forum - przypomina mi to stary ustrój jak już takiego się zidentyfikuje to wylewa się różne brudne sprawy na forum a to nie miejsce do takich wyjaśnień tylko do OPINII do której każdy ma prawo Kamila G - to nie identyfikacja - to tylko jakaś Kamila.......................... a ja podpisuje sie pseudonimem JA - do którego też mam PRAWO

ja

wydaje się że łatwiej jest pomóc zatrudnionym pracownikom, ale nie. lepiej nie wyjaśniać i inie odbierać telefonów może się odczepią zadziwiające jest jak szybko Pani z biura odpisuje na negatywne opinie. jednak ma czas w pracy, ma dostęp do telefonu i internetu dziwna ta firma. (usunięte przez administratora) i jeszcze prosi o imię i nazwisko a sama go nie podaje

Kamilla G
@ja

Nie wiem, czy ma Pan problemy z czytaniem...ja sie podpisuje, tak jak i oddzwaniam oraz odbieram telefony, takze nie wiem w czym problem?

Ja

Panie są bardzo agresywne i niemiłe. Kontakt utrudniony. Przez to wyjaśnianie różnych spraw jest niemozliwe. Powoduje to dobrzy fachowca rezygnują bo nikt dzisiaj nie pozwoli sobie na tak podłe traktowanie!!!!!!!!!!!!

Kamilla G.
Klient
@Ja

to bardzo prosze sie podpisac imieniem jak i nazwiskiem.....moze to umozliwy wyjasnienie... fachowcy u nas nie rezygnuja, wrecz przeciwnie...mamy bardzo duzy chetnych kandydatow. Nie jest Pan bylym pracownikiem, lecz osoba ktora z pewnoscia nie spelniala wygomow i nie zostala przyjeta. serdecznie pozdrawiam

Ja

Panie są bardzo agresywne i niemiłe. Kontakt utrudniony. Przez to wyjaśnianie różnych spraw jest niemożliwe. Powoduje to że, dobrzy fachowcy rezygnują bo nikt dzisiaj nie pozwoli sobie na tak podłe traktowanie!!!!!!!!!!!!

Ja

Jeszcze raz bez literówek. Panie są bardzo agresywne i niemiłe. Kontakt utrudniony. Przez to wyjaśnianie różnych spraw jest niemozliwe. Powoduje to że, dobrzy fachowcy rezygnują bo nikt dzisiaj nie pozwoli sobie na tak podłe traktowanie!!!!!!!!!!!!

Franke Pahl
@Waldek

Prosze wpisac swoje prawdziwe imie. I usotsunkowac sie o co Panu chodzi? Jak nie chce Pan mniec z Franke+Pahl nic do czynienia, i jest zadowolony tam gszie jest to co pan tutaj chce powiedziec? Nie zna nas pan, takze niech pan nie wymienia zdan. Tylko niech Pan napisze imie lub nazwisko, zeby mozna Pana bylo z bazy dan usunac o ile Pan u nas aplikowal.

@Franke Pahl

Podpisałem się moim prawdziwym imieniem, nigdy do Was nie aplikowałem. Wszedłem na to forum, bo znalazłem Wasze ogłoszenie na Giełdzie Pracy SEP. Nie chcę się wymądrzać, ale zaprezentowane tutaj podejście Waszych pracowników do innych ludzi jest niedopuszczalne. Naprawdę pracowałem z różnymi agencjami zarówno polskimi, niemieckimi jaki austriackimi. Takiego (usunięte przez administratora) nie spotkałem nigdzie. Wiem że ludzie są różni, mają czasem wyobrażenia z kosmosu, nie każdemu chce się pracować, a każdy chciałby mieć wielką kwotę na koncie. Tym niemniej pakowanie się w głupie pyskówki i udowadnianie wszystkim że ja mam zawsze racje i nie będę od ciebie odbierał telefonu bo już na tobie nie zarabiam to trochę nie ten poziom. Przecież Wy macie pomagać ludziom i za to bierzecie pieniądze. Przypuszczam że moja wypowiedź niewiele zmieni w Waszym podejściu. Nie rozumiem tylko po co piszecie takie głupoty w ogłoszeniu, po co sami wystawiacie sobie cudowne opinie. To jest zwyczajnie nieuczciwe. Pozdrawiam

@Waldek

Waldek, ja też pracuję od 2014 roku i w żadnej agencji nie pracowałem dłużej niż kilka miesięcy. FrankePahl to jedyna firma w której pracuję dłużej niż rok i pierwszy raz od dłuższego czasu, nie szukam nowych ofert pracy, ponieważ jestem bardzo zadowolony. Nie sugeruj sie wpisami sprowokowanymi przez pewnego oszołoma, który wylewał swoje żale wysyłając emaile na prywatne skrzynki innych pracowników. To facet niepoważny który narobił wokół siebie dużo szumu, roszczeniowiec i egocentryk, więc nie dziw się, że Kamila i Martyna nie chciały z typem mieć nic wspólnego. Do aplikowania nikt cię nie zmusza .

Elektryk
@Franke Pahl

Dzień dobry, z jaką częstotliwością jeździ się do Polski pracując w waszej agencji?

@Elektryk

To zalezy od pracodawcy i od Ciebie samego. Jesli trafisz do firmy gdzie bedziesz pracowal na jedna zmiane, to co weekend mozesz byc w domu. Jesli trafisz na prace zmianowa to tez zalezy od tego czy to dwie, trzy zmiany czy czterobrygadowka. Jesli zalezy Ci na czestych powrotach do Polski, to tylko praca na jedna zmiane. ( Przepraszam za brak polskich znakow w pisowni)

Zostaw merytoryczną opinię o Franke + Pahl GmbH - Hamburg

Franke + Pahl GmbH