Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa

Opinie o Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa

Specjalista

Zastanawiam się czy wysłać CV. Jak wygląda wynagrodzenie na specjalista w dziale sądowym ? Jak wygląda system pracy, czy jest praca zdalna?

Mira
@Specjalista

Niestety brak pracy zdalnej mimo panującej pandemii. (usunięte przez administratora)

toto
@Specjalista

podstawa 2,5 Premie różnie z 3 można łącznie wyciągnąć na start Niektóre działy pracują zdalnie. Kilka razy pracowaliśmy hybrydowo - podział na dni był.

Sunrise
@Specjalista

Jeżeli chodzi o pracę zdalną to występuje, chociaż teraz raczej praca na miejscu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można z menagerem się dogadać w tej kwestii.

specjalista ds. analiz

Idę na rozmowę. Jak wygląda tam praca i kasa?

Jjotesss

Negatywna fala wylała się również z tego powodu, ze większość pracowników jest zawiedziona nowym systemem premiowym. Wynagrodzenie jest najważniejsza częścią pracy. Prawda jest taka, ze większość ludzi była zatrudniona na innych warunkach, a praktycznie z dnia na dzień zostaly narzucone inne.(usunięte przez administratora) Pracownicy są przeciążeni pracą, bo jest jej dużo a dodatkowo są rozczarowani zastałą sytuacja, nie czuja się adekwatnie wynagradzani - odpowiedzialność jest duża (usunięte przez administratora)Prawdą jest, ze większość pracujących tworzy zgrany zespół i to jest zdecydowany plus tej pracy, ale zdecydowanym minusem to, ze nie wynagradza się odpowiednio tych, którzy rzeczywiście się starają

Ja1234

Największy plus kancelarii to ludzie, którzy w większości tworzą super atmosferę. Dla nich warto każdego dnia przychodzić do pracy. Ogromna ilość obowiązków, brak mechanizmów i sprzętu do windykacji masowej. Nierówne traktowanie pracowników na tych samych stanowiskach (tj. nierówny podział obowiązków). Brak możliwości rozwoju. Bardzo słabe zarobki (mniej niż 3k), dla ludzi z wykształceniem kierunkowym i doświadczeniem w branży.

4takto
@Ja1234

Warunki są znane i przedstawiane na rozmowie kwalifikującej. Czyżby firma ich nie dotrzymała? Sporo osób przechodzi z wrocławskiej konkurencji, a to też o czymś świadczy. Co do braku rozwoju, to skoro z niego nie korzystasz to sam/sama masz chyba problem.

@Ja1234

a jakie działy są dobrze traktowane? Jest możliwość większych pieniędzy czy ledwo 3 tys oferują? Jak to wygląda w działach, zastanawiam się do którego aplikować, jaki jest wybór? Mam doświadczenie w innej kancelarii. Ktoś pisał że podstawa marna tzn jaka? Minimalna krajowa ?

@Ania

x
@Ja1234

Odnosząc się do wszystkich powyższych komentarzy dochodzę do wniosku, że warto jednak się wypowiedzieć, bo sytuacja została przejaskrawiona zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Tym bardziej, że sama, jako były pracownik Kancelarii zostałam posądzona o autorstwo wyżej zamieszczonej, jak to określił Użytkownik To ja:), "nieleganckiej" wypowiedzi. (usunięte przez administratora) W kwestii wypłacania nadgodzin- taka instytucja pojawiła się po wielu, wielu sygnałach ze strony Pracowników. Wcześniej po prostu udawano, że nie widzi się, jak pracownicy siedzą w domu po godzinach, czy w weekend nadrabiając obowiązki, których jest najzwyczajniej w świecie za dużo. Prawdopodobnie, przy zmianie organizacji pracy w Kancelarii i odciążeniu niektórych działów, można było tego uniknąć. Odnośnie wprowadzania realnych zmian i "rozmawiania"- wiem, że taka próba została podjęta. Prawda jest taka, że praca po prostu ma być wykonana, a zgłaszane uwagi o przeciążaniu były raczej ignorowane. Nie uważam natomiast, żeby można było winić za to menadżerów. W większości są to osoby młode, bardzo zaangażowane w wykonywanie swoich obowiązków i naprawdę starają się usprawnić pracę w swoim zespole. Z mojej perspektywy, menadżerowie mają związane ręce, a sami też muszą pracować dużo więcej niż etat, żeby ogarnąć wszystko to, co się obecnie dzieje. Ostatnią kwestią, ale też dość istotną, jest możliwość rozwoju. Kancelaria w tym zakresie oferuje, raz na jakiś czas, szkolenia dla pracowników. Niestety jednak, co wynika też z charakteru samej pracy, obowiązki, które w ogłoszenia i na rozmowach rekrutacyjnych przedstawiane są jako „rozwoje”, nijak mają się do rzeczywistości. Jedynym plusem, co już pojawiało się w innych opiniach, są ludzie. Tu nie sposób się nie zgodzić- ludzie są naprawdę świetni. Wypowiedzi a przychodzeniu do pracy z uśmiechem na twarzy są przejaskrawione, ale niewątpliwie atmosfera rekompensowała część stresu. Ciężko jednak uznać to za zasługę pracodawcy. Zasługą pracodawcy niewątpliwie jest natomiast fakt, że Ci ludzie szukają innej pracy i po prostu odchodzą. To oczywiście jest tylko moja opinia, natomiast z pewnością w dużej mierze pokrywa się opinią pozostałych pracowników. Zanim pojawi się zarzut, że można było to zgłosić, zamiast pisać anonimowo, podkreślę raz jeszcze, że wszelkie uwagi były sygnalizowane. Ponadto, zamysł portalu jest taki, aby publikować opinie o pracodawcy, aby każdy mógł rzeczywiście zweryfikować, czy dany rodzaj pracy mu odpowiada, tak więc zamieszczana tu krytyka nie ma na celu obrażenia, czy dokuczenia komukolwiek, a dokonywana jest w ogólnym interesie. Pojawił się komentarz, że problemy zostały rozwiązane- być może, jako były pracownik nie mam możliwości tego ocenić. Uważam natomiast, że problem z przeciążeniem był dość głęboki, a zmiany wprowadzone w ciągu kilku dni nie mogą go całkowicie rozwiązać. Niemniej jednak, życzę wszystkim powodzenia i trzymam mocno kciuki, że sytuacja się poprawi! :)

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista ds. Prawnych / Radca Prawny w firmie Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
XYZ

Nie rozumiem tej negatywnej fali, jaka się tutaj pokazała. To oczywiste, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, nie ma pracy w której zawsze będzie idealnie. Rozumiem, że macie problemy działowe ale to nie powód żeby wylewać swoje żale w internecie, bo boisz się konsekwencji. Firma bardzo się rozwija, zatrudnia Ciągle nowe osoby, widać że starają się aby było coraz lepiej. Nieprawdą jest, że nie ma możliwości awansu, bo jest. Odnośnie premii, firma zastosowała bardzo popularny system który jest wykorzystywany przez wiele dużych firm. W moim dziale ciężko zauważyć grymas na twarzy, w momencie przyjścia do pracy, są tu bardzo fajni ludzie, dzięki czemu czas szybciej leci. Jest współpraca międzydziałowa, osoba która twierdzi inaczej, chyba wcale nie bywa w kancelarii. Nasz menadżer interesuje się losem pracownika, jak trzeba powie co robisz źle, ale potrafi pochwalić za swoje małe osiągnięcia. Taka relacja na pewno mocno buduję relację w firmie i pomaga w rozwoju. Jak najbardziej polecam aplikować jeśli nie boisz się wyzwań.

Kandydujacy
@XYZ

A w jakim to dziale takie problemy? Jaki dział omijać łukiem? Jaka jest atmosfera w ogóle w kancelarii?

XYZ
@Kandydujacy

To problem komunikacji w dziale, mają dużo pracy a niektórzy przychodząc do pracy myśleli chyba że tu się tylko kawki piję. Spokojnie, problem już zniknął. Atmosfera jest na prawdę fajna, można czuć się częścią firmy, każdy jest dobrze nastawiony do drugiego człowieka. Ja nie żałuję że tu jestem.

To ja :)

Od roku nie przyjmujemy klientów (pandemia), więc Twoja uwaga o "świeceniu" krótkimi spódniczkami dziewczyn z administracji przed klientami obnaża Twój komentarz i jest nieeleganckie. Za nadgodziny kancelaria wypłaca dodatkowe wynagrodzenie. Nadgodziny są dla chętnych. Jeśli nie otrzymałaś to znaczy, że nie nie fatygowałaś. Dziękujemy za uwagi i współpracę i życzymy powodzenia na rynku pracy.

Anonim 2
@To ja :)

Co do tej odpowiedzi "to ja :)" - wypowiedź pracownika była o wiele bardziej rozbudowana, a ty odniosłaś się tak naprawdę jedynie do faktu noszenia krótkich spódniczek przez pracownice administracji. Prawda jest taka, że jeden cały zespól otrzymał wiadomość, że musi pracować na nadgodziny i zrobić je w najbliższą sobotę. Proszę nie kłamać, że te nadgodziny są zawsze dobrowolne, bo to nie jest prawda. Co do tych premii i zmiany systemu z miesięcznego na trzymiesięczny. Pani z HR-u cały czas podkreśla, że my-pracownicy nie jesteśmy stratni i nie ma żadnej różnicy między premią miesięczną, a płaconą raz na trzy miesiące. Proste pytanie - skoro nie ma żadnej różnicy - to czemu nie będzie powrotu do starego systemu premiowego? Do tego - nowy pomysł na benefit - karta z możliwością dostępu do treningów online. No świetna rzecz - a tłumaczenie, że Multisport nam-pracownikom się nie opłaca też mija się z prawdą. Nie jest tak, że multisport nie opłaca się nam-pracownikom, tylko "górze" szkoda wybulić jakiekolwiek pieniąze, aby pracownicy czuli się dowartościowani. Ja - jeszcze mam cichą nadzieję, że w Kancelarii wróci normalność, ale jak tylko dostanę gdzieś dostanę ofertę pracy, to odejdę. Czekam tylko na odpowiedni moment. :)

Bez żalu

Aby zmieniać realnie rzeczywistość uwagi, pomysły, problemy pracowników muszą trafić do osoby, której zależy na tych pracownikach. Niestety takiej osoby nie ma i może dlatego lepiej napisać anonim i ostrzec innych.... a może to zwyczajnie sygnał aby coś zmienić i popatrzeć wreszcie na dobro pracownika. Pracownik dobrze zmotywowany i wynagradzany sam będzie z przyjemnością pracował na marzenia "gory" ... Zasada stara jak świat, do której nie potrzebne są coachingowe szkolenia.Przychodzisz do pracy pełny energii i chęci zrobienia czegoś fajnego, z pełną głową pomysłów a trafiasz na ścianę na każdym kroku, HR nie reaguje na problemy (tak samo jak managerowie, którzy pracowników demotywują) Może czas coś zmienić ?

do Anonim2
@Anonim 2

Potwierdzasz, ze jesteś marudą :) Dali kolejny benefit to źle bo nie dali multisporta. Dobrze, że sami wyszli z inicjatywą i coś dali , ale nie wszystkich się uszczęśliwi. A ja wolę benefit do szkoleń i zajęć online niż multisport z którego nie byłoby jak od roku korzystać. Zwłaszcza., że lokalna siłownia też padła :( Co do premii się okaże jak będzie bo dopiero I kwartał. Ale jak piszesz a to napisz b. Za zmiana systemu były podwyżki podstaw. Udanego weekendu, no chyba że cieżko pracujesz.

Czy kancelaria ma dobra opinie na rynku?

Tomasz

Kancelaria ma dobre opinie a do tego jest bardzo dobrym pracodawcą!

Jogan
@Tomasz

Nie wiem gdzie te dobre opinie. Jest to jedna z wielu firm z Dolnego Śląska tzw firma "KRZAK". Nic nie można się dowiedzieć nic nie wiedzą na temat spraw które prowadzą (przynajmniej tak mówią). A krzak dlatego że jest tylko sekretarka która odbiera telefony nie potrafi nic wyjaśnić nawet znaleźć sprawy albo udaje i oczywiście do nikogo nie przełączy rozmowy bo niema takich możliwości technicznych a innych numerów oczywiście nie poda.

Penicylina
@Jogan

Jogan, gowork to miejsce do wymiany informacji o pracodawcy a nie do wylewania gorzkich żali dłużników..

Asik
@Jogan

Nie zgadzam się z Pana opinią, dziś dzwoniłam do kancelarii Hyperion w sprawie rodzinnej, odebrał Pan nie sekretarka i szczegółowo wytłumaczył co mam zrobić i jak postępować by uzyskać szczegółowe informacje w naszej sprawie. Pozdrawiam

Prawniczka

Przeczytałam wszystkie opinię i pracowników i dłużników. Napiszę jedno - Hyperion to obecnie najlepszy pracodawca na rynku windykacji w Polsce. Wyróżnia firmę nie tylko wynagrodzenie, premia, atmosfera, czy stabilizacja zatrudnienia i bezpieczeństwo , ale ciągły rozwój.

Mirek

Firma godna polecenia,super atmosfera, pomocni wspolpracownicy. Polecam prace w tej firmie ????

Jaka umowa obowiązuje w Kancelaria Prawna Hyperion Gałek & Wspólnicy Spółka Komandytowa podczas okresu próbnego?

Kancelaria Prawna Hyperion

Formą zatrudnienia w Kancelarii jest umowa o pracę.

Fred

Zachęcam do pracy w tej firmie. Ludzie uśmiechnięci i życzliwi.

Kuba

Jak bardzo zmieniła się praca w kancelarii od momentu kiedy wirus dokonał takiego zawirowania?

Czy Kancelaria Prawna Hyperion Gałek & Wspólnicy Spółka Komandytowa oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Hyperion

Formą zatrudnienia w Kancelarii Prawnej Hyperion jest umowa o pracę. Zapraszamy do aplikowania, szczegóły zostaną przekazane bezpośrednio podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

orzeczenie

Istnieje mozliwość pracy zdalnej dla osób posiadających rzeczenie o niepełnosprawności?

@orzeczenie

Oferta jest uzależniona od konkretnego działu, doświadczenia oraz kompetencji kandydata. Zapraszamy do aplikowania, szczegóły zostaną przekazane bezpośrednio podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Ika

Jak wygląda kwestia elastycznego czasu pracy? Zatrudniają na cały etat czy też można na 1/2? W jakich godzinach można pracować?

@Ika

Godziny pracy w Kancelarii są elastyczne, co znaczy że pracę można rozpocząć między godziną 7-9, a zakończyć o godz. 15-17, godziny pracy są uzależnione od konkretnego działu. Zapraszamy do aplikowania, szczegóły zostaną przekazane bezpośrednio podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wera

Czyram to i wydaje mi się, że pytanie pisał ktoś z kancelarii....

Czarek

A czy kancelaria w ogóle potrzebuje młodych i ambitnych prawników prosto po studiach?

@Czarek

Oczywiście, zapraszamy do złożenia CV :)

Zainteresowana

Jestem zainteresowana praca na stanowisko specjalisty. Z jakiej wysokości wynagrodzeniem mozna sie liczyc?

@Zainteresowana

Jak jest z pakietem medycznym w Kancelaria Prawna Hyperion Gałek & Wspólnicy Spółka Komandytowa? Można dołączyć rodzinę?

Hyperion

Pakiet dla pracownika jest finansowany przez pracodawcę. Dla członków rodziny są oferowane preferencyjne warunki.

Zostaw merytoryczną opinię o Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa - Siechnice

• Jak się pracuje w Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa?

Zobacz opinie na temat firmy Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kancelaria Prawna Hyperion Gałek i Gałan Spółka Komandytowa