Opinie o RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne w Wrocław

Szanowni panowie i panie, Chcę wam opowiedzieć o tym, co przeżyłem, pracując w firmie Rawicom. Trzeba o tym mówić, żebyście wiedzieli, na co się piszecie. No więc, moje doświadczenia w Rawicom były taaakie negatywne. Właśnie taaakie, że aż miło wspominać to po fakcie. Zacznijmy od tego, że brak szacunku ze strony szefów to norma. Tam to codzienność, no wierzcie mi. Wyrzucanie przekleństw, manipulacje i kłamstwa to był chleb powszedni. I nie tylko to. Nie szanowali naszego prywatnego czasu. Pracowaliśmy od rana do wieczora, robiliśmy darmowe nadgodziny, nawet na urlopie czy na zwolnieniu lekarskim. Normalnie przemęczenie i wypalenie zawodowe na porządku dziennym. A teraz co do komunikacji - kompletny chaos. Informacje o zmianach w projektach albo planach dowiadywaliśmy się w ostatniej chwili albo i wcale. Trudno było ogarnąć, co się dzieje i jakie mamy zadania. A organizacja pracy? Co to za bajka. Procesy i procedury? Chyba śnię. Często zdarzało się nam szukać kogoś, kto ma robić coś tak podstawowego, że aż głowa boli. A co do sprzętu - krzesła do biurek były w opłakanym stanie. Niektóre nawet rozlatywały się na kawałki, obdarte z każdej strony. I nie były to krzesła biurowe, tylko jakieś dziwne krzesła jak do stołu. A żeby mieć lepsze krzesło, to musiałeś sobie kupić własne z własnej kieszeni. Aha, i zapomnijcie o komunikatorach służbowych. W Rawicom to (usunięte przez administratora) rządzi. A teraz coś mocniejszego - płynność finansowa firmy to kpina. Wynagrodzenia były wypłacane z opóźnieniem, nie było wody, ogrzewania, karty paliwowe nie działały, a faktury się nie płaciło. Serio. I (usunięte przez administratora) A cóż to za firma, gdzie nie wyśmiewają cię ani nie plotkują za plecami? Każdy kto coś próbował zmienić albo zgłosić problem, miał gorzej. Na koniec - bezpieczeństwo i higiena pracy. W niektórych biurach smród jak w śmietniku, sufity przeciekają, a myszy biegają po biurach. Firma obiecuje nową siedzibę od wieków, ale z budową jakoś krucho. Podsumowując, moja przygoda w Rawicom były po prostu koszmarem. Firma nie dba o pracowników, warunki pracy są żenujące, a atmosfera nie do zniesienia. Ostrzegam was, żebyście się dwa razy zastanowili, zanim podejmiecie pracę w tej firmie.

@były pracownik

Cudownie to ująłeś. Wszystko się zgadza. (usunięte przez administratora), brak szacunku dla pracowników i ich pracy. Jedno z najgorszych miejsc w okolicy. Totalnym chaos w komunikacji, zero organizacji, jak już coś jest ustalone to jest zmieniane dziesiątki razy.

Jestem zadowolona z pracy w naszej firmie. To miejsce, które naprawdę dba o swoich pracowników i stara się tworzyć przyjazne środowisko pracy. Nasza firma stawia na rozwijanie naszych umiejętności zawodowych. Wyjazdy zagraniczne na targi branżowe są nie tylko inspirujące, ale także pozwalają nam być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami w naszej dziedzinie. To ogromna wartość dodana dla naszych karier zawodowych.Kolejną rzeczą w naszej firmie, są regularnie organizowane spotkania integracyjne. Dzięki nim mamy okazję bliżej poznać naszych współpracowników i budować jeszcze silniejsze relacje zespołowe. To nie tylko świetny sposób na oderwanie się od pracy, ale również na zacieśnienie więzi między nami. Nie można zapomnieć także o korzyściach pozapłacowych, takich jak karta MultiSport, opieka medyczna MediCover czy ciepły posiłek każdego dnia. Co więcej, atmosfera w firmie jest naprawdę otwarta i przyjazna. Zawsze możemy porozmawiać o wszelkich problemach czy pomysłach, a nasze opinie są naprawdę słyszalne. Firma stara się również dostarczyć wszystkie niezbędne narzędzia i wsparcie, aby każdy pracownik mógł wykonywać swoją pracę z sukcesem. Podsumowując, pracując w naszej firmie czuję się doceniona. To miejsce, które nie tylko oferuje atrakcyjne korzyści, ale także stawia na nasz rozwój zawodowy i osobisty. Mam wrażenie, że negatywne opinie, które czasem można znaleźć, pochodzą głównie od osób, które niestety nie zdołały znaleźć wspólnego języka z zespołem lub nie były w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków w sposób satysfakcjonujący dla firmy i zostały zwolnione. Polecam przelać frustracje na bardziej konstruktywne rzeczy.

Możesz dookreślić te dosłowność względem jakiejś toksyny? Jakieś konkretne warunki pracy masz przy tym na myśli? Chyba nie widzę bezpośredniej wzmianki o szkodliwych czy nawet ich wypłacaniu, nie wiem jak to w takim razie interpretować?

Czy w RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

tom

witam. Jaka jest stawka za godzinę pracy np w Niemczech? =+/- netto?

Pracuję w firmie RAWICOM od 8 lat i jestem naprawdę zadowolony. RAWICOM to miejsce, które ceni i wspiera swoich pracowników na każdym etapie ich kariery. Oto kilka powodów, dla których uważam, że nasza firma to wspaniałe miejsce do pracy: 1. Rozwój zawodowy: Firma oferuje szkolenia i programy rozwoju zawodowego, a także wyjazdy na tragi branżowe, które pozwalają pracownikom rozwijać swoje umiejętności i awansować w karierze. To miejsce, gdzie naprawdę można się rozwijać. 2. Elastyczność: Firma jest elastyczna jeśli chodzi o harmonogram pracy i pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb pracowników. To sprawia, że praca i życie prywatne można skutecznie zrównoważyć. 3. Świadczenia: Nasza firma oferuje konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne świadczenia socjalne np. karta multisport, medicover. 4. Społeczna odpowiedzialność biznesu: Nasza firma aktywnie zaangażowana jest w działania społeczne i charytatywne, co daje nam szansę uczestniczyć w projektach mających pozytywny wpływ na społeczność. 5. Współpraca zespołowa: Praca w zespole jest tu wyjątkowo dobrze zorganizowana, a współpraca między działami układa się sprawnie. Wspólnie osiągamy wiele sukcesów i realizujemy ambitne projekty. W ciągu tych 8 lat widziałem, jak firma dynamicznie się rozwijała i utrzymywała doskonałe standardy. Jestem dumny, że jestem częścią tego zespołu i mam nadzieję na dalszą owocną współpracę. Nasza firma naprawdę dba o swoich pracowników i tworzy inspirujące środowisko pracy.

Chce kandydować na stróża. Ale coś mi sie nie zgadza. Widełki są niższe niż krajowa najniższa stawka godzinowa 2024. Dolne widełki są niższe nawet niż 2023. O co chodzi? Kto ustala te stawki? Chyba ktoś nie myśli albo nie zna sie na prawie pracownika.

Kandydat Nowy wpis
@Kandydat

Aha podnieśliście stawkę w ogłoszeniu, ale nadal jest niższa niż najniższa. Co to za firma krzak? Kto wstawia te ogłoszenia?

Ukrainiec Nowy wpis
@Kandydat

Witam.Agencje ochrony za takie stróżowanie płacą aktualnie 27-30 zł za godzinę na miejscu na rękę a rawicom 23 zł w delegacji z daleka od domu .I jeszcze piszą że to atrakcyjna stawka godzinowa jak to najnizsza krajowa.To już daje dużo do myślenia.Bylem,widziałem ,sprawdziłem.Aha zapomniałem o najważniejszym.Nie płacą wynagrodzenia w terminie.Musisz się prosić o własne pieniądze.

Pani Nowy wpis

Dzień dobry. kiedyś jak była dodawana oferta dla pracownika biurowego to została w nią wpisana forma stacjonarna. Szukam pracy w okolicy ale preferuje model hybrydowy. czy do dziś jest już dostępny?

Były pracownik Nowy wpis

Jeśli szanujecie swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, absolutnie NIE idźcie do pracy w tej firmie. Chyba, że dobre pieniądze są dla was warte straty radości z życia, pomiatania przez pracodawcę, depresji, nerwicy, stanów lękowych. Najlepsi specjaliści się tam wypalają. Najgorszy pracodawca i poziom zarządzania jaki było dane mi spotkać.

Lili

Ktoś pisał o swoim 8-mioletnim stażu i od razu zaczęły mnie przy tym zastanawiać potencjalne podwyżki, ciekawe ile mogą średnio wynosić? do tego widzieliśmy wraz z partnerem, że jeszcze ze trzy tygodnie temu wystawiono ofertę pracy dla kierownika kontraktu, czy jest tu może ktoś kto pełnił te funkcje teraz niedawno? Po zatrudnieniu z jakimi zarobkami należy się liczyć?

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Nie frustracja, a chęć ostrzeżenia ludzi przed najbardziej toksycznym i po prostu złym miejscem pracy, jakie się widziało. Nie idźcie w to. Nie warte żadnych pieniędzy. Zresztą kasę się potem wyda na lekarzy i spranie smrodu tej toksyny. Dosłownie i w przenośni.

Czy w firmie RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne są regularne szkolenia pracownicze?

@były pracownik

Przy opisie tego biura to teraz zastanawiam się, gdzie prowadzona jest docelowo rozmowa rekrutacyjna? Gdzieś w tym otoczeniu? Nie było mnie jeszcze na miejscu wiec nie mam punktu odniesienia ale przy tej atmosferze ile średni staż pracy niektórych biurowych może wynieść? Są osoby, które mimo wszystko zostają na dłużej?

Są takie osoby, bo kasa jest dobra mimo wszystko, o ile oczywiście jest. Dzieciaki bez doświadczenia z innych miejsc potrafią zarabiać zdecydowanie powyżej rynkowej, nigdzie indziej roboty za tyle nie dostaną. Ale to wszystko za cenę zdrowia. Rozmowa pewnie na jakimś korytarzu, jakichś osobnych miejsc na spotkania nie ma. Polecam zobaczyć osobiście.

@były pracownik

Kasa mnie zainteresowała, nie da rady wprost sumarycznie jej ująć? Musze mieć odniesienie do innych opcji. Generalnie jeśli już mnie i tak praca by interesowała od kolejnego roku, wiecie cos na temat jakichś zmian? Są w ogóle wdrażane?

Zadowolony
@były pracownik

Łatwo jest narzekać po, zamiast być dobrym doradcą w trakcie. Wylewanie, mijających się z prawdą, żali nie sprawi, że coś się zmieni. P.S. nową siedzibę firmy można już zobaczyć i odwiedzić.

ciekawy
@były pracownik

A to krzesło co sobie sam kupiłeś to zostawiłeś w firmie to czy zabrałeś je ze sobą czy zapłacili ci za nie :) Czym zajmowałeś się w tej firmie bo z tego co napisałeś nie można zrozumieć same frazesy i ogólniki byłeś projektantem zajmowałeś się obsługą projektów czym ? Czy źle było w każdym dziale

@Zadowolony

I jakie warunki są w tej nowej? Opowiesz skoro chyba zadowolony z pracy jesteś? Przyda mi się szerszy feedback z tego co aktualnie się dzieje, bo generalnie myślę czy od nowego roku nie przyjść. Jakieś porady macie, żeby w miarę szybko się wdrożyć i generalnie odnaleźć w zespole? Liczę na dobra atmosferę

Z tego co napisał zawsze można przyjść i odwiedzić. To niby można sprawdzić czy te krzesła były kupowane czy tez nie. a tak dużo było pracy za Twoich czasów, że tak piszesz? Kiedy miało to miejsce i o jakich obowiązkach piszemy? Zastanawiam się czy cos w ich zakresie z czasem się zmienia

Mistrzu

Dla pracowitych i chcących się uczyć, jest praca i to dobrze opłacana. Miałem problemy z kierownikiem ale zmienili mi go i teraz nie mam juz na co narzekać moze jedynie ze duzo w trasie jestem, ale co zrobić.

Kobieta
@Mistrzu

Tak dla jasności to były jakieś większe problemy, że do tego doszło? Komu dokładnie to zgłaszałeś? To wszystko działo się w jednym zakładzie czy potem się przenosiłeś?

@Mistrzu

Jak osoby do których to zgłosiłeś się do tego odniosły? Czy to częste u nich, że muszą ludziom takie podmianki robić? Jest przy tym sugestia co do tego, na który rejon nie polecacie się wybierać? To mój pierwszy raz i nie chce się zniechęcić

krzychu

jak sie nie chce pracowac, to mozna byc niezadowolonym. duzo zlecen, duzo wyjazdow to i duzo pracy. jak sie nie chce robic to mozna wybrac inna firme

jarek
@krzychu

witam. Na jaką stawkę można liczyć zagranicą ? na rękę na godzinę? Pozdrawiam

tak

tak

Elżbieta
@tak

Coś więcej możesz napisać na ten temat? Jak szybko reagują na zgłaszane problemy? Jakiego rzędu najczęściej problemy są zgłaszane? I czy zazwyczaj ich rozwiązanie jest na korzyść zgłaszającego?

Klient
@Elżbieta

Niestety, jeżeli chodzi o obsługę klienta posprzedażową to firma reprezentuje sobą dno. Działają na zasadzie „kup i się nie pokazuj”. Problem z instalacją zgłaszany parokrotnie panu Piotrowi, który zdaje się ignorować wszelkie telefony. Nie polecam, omijać szerokim łukiem. Poza tym ceny instalacji mają z kosmosu, wygórowane! Obietnice zysków z instalacji mocno przekolorowane. Jak widać pracownicy z łapanki- wszyscy. Nikt nie bierze odpowiedzialności za nic

@Klient

Potwierdzam umowa do bramy I się nie znamy, ludzie brani z łapanki.

Lidia
@.

To nie trzeba mieć doświadczenia czy co? Bo ja właśnie szukam czegoś, a niestety długo nie pracowałam i nie mogę się pochwalić jakimś wybitnym doświadczeniem.

tom

witam. Jaka jest stawka za godzinę pracy np w Niemczech? =+/- netto?

Na jakie wsparcie w RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Lenka

I w jaki przykładowy sposób jest to pilnowane? Sporo pojawia się poleceń odnoszących do kasy i tego, ze jest dużo zleceń. Do dziś dorzucono jeszcze jakieś dodatki?

Hej

Nic złego nie powiem. kasa na czas, praca fajna

Jestem bardzo zadowolony z tej pracy. Uważam, że Rawicom jest najlepszym pracodawcą, jakiego do tej pory miałem. Jestem szanowany, a moje zdanie i kompetencje są doceniane. Polcam

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

W tej firmie pojęcie nadgodzin nie istnieje!

@Marek

A co powiesz na pojęcie premii wobec tego? Mam na myśli to, że skoro nadgodzin nie ma to jak sobie ludzie podbijają ostateczne wynagrodzenie za pracę? jest na to jakakolwiek sposobność?

Joanna

Długi? Gdzie jest jakiś ich wykaz do wglądu w ramach potwierdzenia? Chyba, że to tylko przypuszczenie z Twojej strony? Spóźnienie ile miałoby trwać, do kiedy w końcu są ostatecznie terminy?

@Joanna

Wypłaty były na czas. Problemy mają tylko Ci co piją w pracy i do niej nie przychodzą, a później są zwalniani.

instalator

Kiedyś były a teraz już nie są. Przynajmniej nie na zleceniach. Do tego nie przychodzi wszystko na raz tylko w częściach.....

@instalator

nie wiem na ile w tym prawdy było, bo akurat pierwszy kwiecień podczas publikacji opinii... ale jesli tak to z czego miałoby to wynikać? dlaczego w częściach, jak to jest wyjaśniane i kwotowo jak przychodzi? to jakiś cykl?

Krzysztof

Potrafią wsiadać w słuzbowe auta pijani, trzeba uczyć Ukraińców jak pracować, jeżdżą najebani na dzipis do pracy ogólnie firma z pizdy. Co chwilę ja musiałem chodzi po klucze

Ksawery

Atmosfera ok i kasa się zgadza , ale dużo wyjazdów - ciężko życie na miejscu sobie poukładać

@Ksawery

Napiszesz coś więcej? Jaka konkretnie kasa i w jaki sposób poorganizowane są te wyjazdy? Chcę przekalkulować temat. Pzt., nie da rady jakoś inaczej sobie tego" poukładać"? Wyjazdy w kratkę np?

Maciek

Kasa w porządku i robota też w porządku jak kto chce pracować. Zwłaszcza zagranica można ładnie sobie zarobić, tylko to trzeba do roboty wstawać a nie pić i udawać

Łukasz

Kasa do tej pory była w porządeczku i w terminie. W tym miesiącu 3 dni po 10 - mam nadzieję, że to jednorazowa akcja. Roboty nie brakuje ale tylko dla pracowitych

Zostaw merytoryczną opinię o RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne - Wrocław

• Jak się pracuje w RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne?

Zobacz opinie na temat firmy RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 9 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RAWICOM Sp. z o.o. Sp.K Elektrownie Słoneczne
2.7/5 Na podstawie 52 ocen.
  • Szubińska 10
    89-210 Wrocław