Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Jowisz

Teraz to nawet trudno powiedzieć jaka jest atmosfera bo praca zdalna ale generalnie mam dobre zdanie o firmie, polecam.

Jak współpracownicy? Fajnie się dogadujecie?

W Sii przepracowałem rok jako support engineer. Od pierwszego dnia zaskoczyła mnie bardzo przyjazna i życzliwa atmosfera. Dodam że jestem osobą bardzo konserwatywną i było to dla mnie nie lada zdziwienie, zwłaszcza, że wywodzę się z wojskowego środowiska. Po tej fali entuzjazmu jednak przyszedł moment wylania kubła zimnej wody na głowę. Umowę o pracę podpisałem w konkretnej lokalizacji (mieście), zgodziłem się na delegacje "co jakiś czas". W praktyce pierwsze pół roku spędziłem rozsiany po całej Polsce, do domu zjeżdżając na weekendy. Line menadżer zwodził mnie, mówił że już tak często nie trzeba będzie jeździć. Kłamał, nie miał innych ludzi więc wziął żółtodzioba który wszystko na klatę weźmie. Niesmak pozostał, gdybym wiedział o tym przed podpisaniem umowy to bym podziękował, a tak męczyliśmy się ze sobą zamiast rozwijać i współgrać. Do tego doszły metody kija i marchewki, obietnice bonusów itp. Nie doczekałem się. To by było tyle z tych mniej przyjemnych rzeczy. Przez ten pryzmat nie chce oceniać całej firmy, być może trafiłem na kiepski projekt lub na kiepskich przełożonych. Na duży plus zaliczam podejście współpracowników i koordynatorów, można było się bez problemu dogadać. Nie było problemów z wolnymi, urlopami itp. Robota przyjemna choć klienci czasem wchodzili na głowę. Ogólny pogląd na firmę to 8 na 10 punktów, myślę że to dobry pracodawca.

El Romano
@Michał

Przełożony P. ze Stolicy? ;)

Kuba-rozruba

Raczej interesują mnie warunki finansowe i zatrudnienia niż stan toalet do relaksu.

AmbrBalc
@Kuba-rozruba

Kuba raczysz żartować. Gdzie niby mam oddać sie mojej pasji - Heartstone.

Były pracownik.

Rekrutacja: Wysyłasz swoje CV, a i tak musisz opracować drugą wersję zgodną z firmową formatką (zamieszczasz te same informacje). 1 etap: HR (strata czasu na omawianie CV kandydata jeżeli rekruter nie jest osobą techniczną) , 2 etap: rozmowa techniczna(zadania do rozwiązania). Pracownicy starsi stażem mogą liczyć na dofinansowanie ezgaminów certyfikujących. Firma zdobywa kontrakty jako podwykonawca. Starają się zdobywać ciekawe projekty. Dużo obiecują (a przecież nie wiedzą jakie projekty ostatecznie przyjdzie im realizować). Przyjemna atmosfera pracy. Przeciętne zarobki.

Kuba-rozruba
@Były pracownik.

Jakie przeciętne zarobki? O jakim stanowisku piszesz? W SD zazwyczaj są przeciętne zarobki, a np dla developera przeciętne zarobki to będą 3 razy lepsze od tych z SD.

Jan

Witam, trochę czytałem w internecie na temat filmy Sii. Chciałbym dowiedzieć się w jakich miastach szukają pracowników oraz na jakie stanowiska? Ciekawi mnie struktura firmy oraz system wynagrodzeń. Wszystkie informacje mile widziane! @Monika, Kierownik Rekrutacji, czy mogłabyś wypowiedzieć się jaka jest atmosfera pracy, czy firma inwestuje w pracownika i oferuje szkolenia? Może twoja opinia zachęci kogoś z obecnych na forum do złożenia aplikacji w tej firmie. Pozdrawiam!

Monika, Kierownik Rekrutacji
@Jan

Obecnie prowadzimy rekrutacje do wszystkich 9 oddziałów Sii. Szukamy m.in. Java Developerów, .Net Developerów, Testerów, Scrum Masterów i Specjalistów ds. wsparcia IT. Zachęcam do zapoznania się z naszymi ofertami na stronie https://sii.pl/oferty-pracy/. Na stronie można znaleźć też wiele informacji o firmie, strukturze, naszych biurach czy projektach, które zrealizowaliśmy. Atmosfera panująca w firmie to z jeden z elementów najbardziej docenianych przez naszych pracowników. Najlepszym tego potwierdzeniem może być nagroda Great Place to Work, którą otrzymaliśmy już 4 raz z rzędu. Organizujemy liczne szkolenia techniczne, miękkie i językowe. W najbliższym czasie są to m.in szkolenia z obszarów.: ISTQB Foundation z certyfikatem, ITIL, Scrum, Angular,Salesforce.

Jan

@**, in general, considering Polish conditions, is it in your opinion a good employer? What seniority must be to obtain funding for certificates? Does Sii also give job opportunities to people without commercial experience? @per, problem z kandydatami którzy "udoskonalają" swoje umiejętności w CV jest niestety dość powszechny w IT. Być może ponownie zamieszczenie ogłoszenia rekrutacyjnego było spowodowane rekrutacją do innego projektu niż ten, do którego Ty byłeś brany pod uwagę?

Monika, Kierownik Rekrutacji
@Jan

Sii is definitely a good employer:) Best proof for it can be the Great Place to Work title, which we were given 4 times in a row. Funding the certificates and trainings in Sii don’t depend on seniority. Our experts take part in special trainings preparing them for the exams and get the certificates when they are committed to their work, have good results and foremost – when the certificate and training is consistent with the project and the expert’s career path. We have job offers and special initiatives directed to people without commercial experience, e.g. Testing Academy in Poznan or Geek Academy (ending with a certificate). We encourage you to check our job offers on: https://sii.pl/en/job-ads/ and apply :)

True: Older employees can count on co-financing of certifying ezgamin. The company wins contracts as a subcontractor. They promise a lot (and yet they do not know what projects will ultimately come to them). Average earnings. Working with one of the superiors for better conditions can count gentlemen. When working with another supervisor, you can not count on remote work. The atmosphere of work depends on the manager and the project. Benefits: private medical care, fruit, once a year integration trip.

per

Nie wiem jak się pracuje. Wiem za to jak wygląda rekrutacja. Pierwszy kontakt Pani z HR, ustalenie terminu i info że mailem zostaną przesłane szczegóły. Tydzień później maila brak. Dzwonie z zapytaniem czy spotkanie jest nadal aktualne. Aktualne ale nie w tym terminie to akurat ta Panie z którą rozmawiałem poszła na L4. Zero informacji zwrotnej. Ok, w końcu spotkanie dochodzi w skutku. Rozmowa z Panią z HR o wszystkim i o niczym. Na koniec spotkania informacja że Pani skontaktuje się w przyszłym tygodniu z informacją czy rozmawiamy dalej czy nie. Po kilku dniach otrzymałem informację że kierownik/dyrektor zespołu skontaktuje się ze mną wkrótce. Parę dni później kolejny email tym razem informacją że jednak nie mogą czekać dwa miesiące (wtf!!!) bo potrzebują kogoś od zaraz. Tydzień później, to samo ogłoszenie wystawione jeszcze raz we wszystkich serwisach. Sami oceńcie czy tak wygląda proces rekrutacji poważnej firmy. PS. A potem na LinkedIn wrzucają posty jak to kandydaci kłamią w swoich CV :).

nick123

Jeśli rekrutacja w tej firmie wygląda tak źle, to jak musi wyglądać sama praca w Sii? Warto się nad tym zastanowić. Rozmowa rekrutacyjna na naprawdę niskim poziomie. Biorąc pod uwagę, że jest to korporacja (czyli pewne standardy i procedury zostały tam wypracowane), która zdobywa nagrodę typu Great Place to Work, nasuwa się pytanie, czy taki poziom to jednorazowy przypadek czy ogólny poziom i profil pracowników. Rozmowa i sam proces bardzo sztywny i formalny, zero luzu i sztucznie przyklejone uśmiechy. Pytania bardzo ogólne, nieukierunkowane na nic. Rekruterki twierdziły, że zapoznały się z CV, jednak każde ich pytanie i reakcja na moje odpowiedzi tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie mają pojęcia kim jest kandydat, którego zaprosiły na rozmowę. Efekt był taki, że trzeba było im recytować swoje CV (które miały przed nosem), natomiast one reagowały wielkim szokiem i niedowierzeniem. Zero inicjatywy z ich strony, zero zainteresowania kandydatem, zero czasu poświęconego na przeczytanie CV i przygotowanie chociaż 3 pytań, które łączyłyby ze sobą dotychczasowe doświadczenie z ofertą pracy. Brak szacunku dla czasu kandydata. Myślę, że gwoździem do trumny była część rozmowy po angielsku, podczas której rekruterka nie rozumiała co się do niej mówi, a na moją prośbę o doprecyzowanie bardzo ogólnego pytania odpowiedziała, że to ona zadaje tutaj pytania a nie kandydat. Kiepska wizytówka dla firmy.

nik
@nick123

Potwierdzam. Byłem jakiś czas temu. Niestety tak wygląda rozmowa. Odczuwa się wielką sztywność w tej firmie już na recepcji. Potem podczas rozmowy z HR jest bardzo oficjalnie i zdaje się, że osoba rekrutująca rozmawia ze mną, bo musi. Sprawdzenie umiejętności z angielskiego słabe, bo na jakieś oklepane i ogólne tematy, na które nawet po polsku jest ciężko coś sensownego powiedzieć, typu "powiedz coś o sobie". Też nie rozumiem dlaczego trzeba wypełniać to ich CV, odnoszę wrażenie, że osoba rekrutująca i tak korzysta z mojego własnego. Pewnie dlatego, że osoba nietechniczna zadaje pytania odnośnie spraw technicznych i chce mieć to jakoś poukładane, aby mądrze o tym mówić. Ciekawostką jest to, że przesłana przez HR wersja CV zwiera błędy rzeczowe. Trochę to słabe. Generalnie rozmowa nie jest ukierunkowana na zdobycie informacji odnośnie kandydata. W moim wypadku strata czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 7 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.