Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna

Opinie o Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna

Aktualność
Szanowni Państwo,
dziękujemy Państwu za opinie na nasz temat.  Wszystkie opinie są dla nas ważne, te pozytywne jak i negatywne.

Jesteśmy Kancelarią, która oferuje kompleksowe usługi prawne dla przedsiębiorstw.  Działamy na rynku od 2008 roku.

Zachęcamy do merytorycznych komentarzy. Przypominamy, że wszystkie komentarze niezgodne z regulaminem serwisu lub sprzeczne z prawem będą usuwane przez Administratora, natomiast komentarze naruszające dobra osobiste oraz regulamin serwisu będą archiwizowane.

Pozdrawiamy, Kancelaria Brudkowski&Wspólnicy
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Wioletta Beńko

Firma

06.04.2023 02:04

Kancelarię prowadzi czterech wspólników - czy praca zespołowa to klucz do sukcesu w branży?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Zgadza się, kancelarię prowadzi obecnie czterech wspólników, doświadczonych adwokatów i radców prawnych. Każdy ze wspólników jest ekspertem w innej dziedzinie prawa, stąd tak szeroki zakres usług dostępnych dla naszych Klientów, a co za tym idzie - pozycja kancelarii na rynku. Działamy od 2008 roku.

Na jakie stanowiska w Państwa kancelarii można aplikować? Czy wszystkie wymagają wykształcenia kierunkowego?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Każda rekrutacja ma w swojej ofercie inne wymagania. Jeśli jest to stanowisko wymagające merytorycznej wiedzy, to jak najbardziej konieczne jest wykształcenie kierunkowe. W przypadku stanowisk administracyjnych, wykształcenie nie jest aż tak istotne, jak doświadczenie, którym może pochwalić się kandydat.

Proces rekrutacji bywa stresujący, dlatego spróbujmy go przybliżyć potencjalnym kandydatom, którzy chcieliby spróbować swoich sił pracując w firmie prawniczej. Jak wygląda rekrutacja na poszczególne stanowiska w Państwa kancelarii? Na co powinien przygotować się potencjalny kandydat?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Stawiamy na nieskomplikowany proces rekrutacyjny. Wybranym kandydatom jest proponowane spotkanie rekrutacyjne w dogodnym terminie - jesteśmy elastyczni, są dostępne również godziny po 17.00. Podczas spotkania rekrutacyjnego, kandydat nie otrzymuje żadnych testów do wypełnienia, są mu jedynie zadawane pytania dotyczące głównie wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego. Podczas rozmowy kandydat ma oczywiście możliwość zadawania pytań osobie rekrutującej. Każda osoba będąca na spotkaniu po zakończonej rekrutacji dostaje informację zwrotną od Kancelarii.

Co, poza wykształceniem, ma decydujące znaczenie przy podejmowaniu współpracy?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Jest wiele czynników, ale - spośród tych głównych - decydujące znaczenie ma doświadczenie zawodowe kandydata, jak również wysoki poziom kultury osobistej.

W tak szybko zmieniającej się rzeczywistości trudno o stabilne zatrudnienie. Czy pracownicy kancelarii mogą liczyć na długofalową współpracę?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Zdecydowanie tak, poszukujemy przede wszystkim pracowników nastawionych na długofalową współpracę.

Stabilna praca to nie tylko szansa na zdobycie bogatego doświadczenia zawodowego, ale także możliwość budowania zgranego i silnego zespołu. Jak przebiega współpraca wewnątrz kancelarii? Jakie relacje w niej panują?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Praca w kancelarii, z uwagi na jej specyfikę, wymaga od pracowników dużego zaangażowania oraz dokładności, dlatego pracownicy jednocześnie starają się podchodzić do wykonywanych zadań optymistycznie i, co równie ważne, są względem siebie koleżeńscy.

Jakie ścieżki rozwoju czekają na ambitnych i nastawionych na rozwój kandydatów?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Obserwowałam w naszej kancelarii ścieżkę zawodową kilku-kilkunastu osób, które zaczynały jako studenci prawa lub aplikanci, a obecnie są osobami z tytułem adwokata lub radcy prawnego. To pokazuje, że ścieżki rozwoju na zawodowej drodze są otwarte dla naszych pracowników.

Jakie cechy powinien mieć kandydat, który chce dołączyć do zespołu kancelarii? Czy można wyróżnić jakieś cechy/umiejętności, które cenicie Państwo szczególnie wśród swoich pracowników?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Bardzo życzylibyśmy sobie kandydatów, którzy są odpowiedzialni, dokładni oraz angażują się w wykonywaną pracę. Niezbędny jest przy tym wysoki poziom kultury osobistej. Naszym potencjalnym współpracownikom nie może zabraknąć również uśmiechu na twarzy!

Kim są ludzie tworzący kancelarię?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Przeważającą liczbę w zespole stanowią osoby doświadczone, pracujące w kancelarii od wielu lat.

Praca pod skrzydłami znanej kancelarii niesie za sobą pewną odpowiedzialność. W jaki sposób wspieracie Państwo osoby, które dopiero rozpoczęły pracę i nie czują się jeszcze pewnie?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Osoby, które zaczynają u nas pracę, są stopniowo wdrażane i mają do dyspozycji swoich starszych stażem kolegów, którzy są pomocni zwłaszcza w początkowym okresie. Osoby na stanowiskach wymagających ściśle merytorycznej wiedzy, mają wsparcie doświadczonych asystentów/asystentek prawników.

Z jakimi klientami spotykają się na co dzień pracownicy kancelarii?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Kancelaria świadczy usługi dla przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych. Na co dzień więc nie mamy okazji spotykać klientów, którzy trafiają do kancelarii przypadkowo czy, mówiąc kolokwialnie, "z ulicy".

Czy jest coś, co szczególnie doceniają pracownicy kancelarii?

Wioletta Beńkoikona wywiad

Mogę wskazać, co osobiście doceniam najbardziej. Pracuję w kancelarii już od kilkunastu lat i bardzo cenię sobie stabilność zatrudnienia oraz zaufanie pracodawcy.

Madame

To najlepsza kancelaria, z jaką miałam możliwość dotychczas współpracować. Wspaniała atmosfera w pracy powoduje, że aż chce się przychodzić do pracy. Wszyscy są dla siebie mili, pomocni, uśmiechnięci z pozytywną energią. Każdemu życzę takiej przyjemnej atmosfery ;) I co najważniejsze-można się bardzo dużo nauczyć, zdobyć duże doświadczenie.

@Magdalena

No tak, trzeba im pomagać, bo tak naprawdę mało który student ma wiedzę praktyczną będąc jeszcze na studiach.

zdecydowanie milo wspominam, ludzie są w stosunku do siebie życzliwi, można nawiązać z nimi znajomości na długie lata, elastyczne godziny pracy, stosunek szefa do pracowników jak najbardziej pozywtyny

WB

Pracuje w Kancelarii 10 lat, polecam

Agata
@WB

To już bardzo imponujący staż - trzeba od razu to przyznać. Skro w Brudkowski i Wspólnicy pracujesz aż tyle, to na pewno warunki pracy są tam bardzo dobre. I na pewno wiesz, czy w tej kancelarii można odbyć w tej chwili staż? Będę wdzięczna za taką informację.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna?

I jak w takim przypadku wygląda wdrożenie? Mowa pewnie o stanowiskach asystenckich? Ja doświadczenia jeszcze nie mam, ale szukam kancelarii, gdzie faktycznie byłby możliwy jakikolwiek rozwój. Jak wypadają pod względem szkoleń i późniejszych możliwości awansu?

tag Nowy wpis

Tak, osoby bez doświadczenia również są przyjmowane. Wdrożenia praktycznie nie ma, dostajesz pracę do zrobienia i uczysz się na własnych błędach. Rozwoju proszę się nie spodziewać. Wszystko pisane jest na wzorze.

@tag

Rozumiem. Jaki jest progres w zarobkach, żeby nie wypalić się za szybko? Od jakiej kwoty można zaczynać w przypadku braku doświadczenia i ważna dla mnie sprawa - czy zwracanie na błędy odbywa się bez pretensji i zdziwienia, że się czegoś jeszcze nie umie?

Czy tu jest duża rotacja wśród prawników? Teraz wisi aktualne ogłoszenie, ale widziałam również, że szukali ich niecały rok temu. Rozwiejcie moje wątpliwości, że to tylko czysty przypadek. Czy jest możliwość przejścia na inną umowę niż zlecenie? Może po jakimś określonym czasie przepracowanym? Znajomość Office'a to nacisk na jakiś konkretny program np. Excel?

TB2

Rotacja jest ogromna. Ludzie długo tam nie siedzą. Mało kto chce całe życie pisać pisma procesowe jednej treści na wzorze. Ogłoszenie wisi od sierpnia. Kancelaria zatrudnia zarówno na uop, zlecenie jak i B2B. Rekruter pyta o preferowaną formę zatrudnienia. Znajomość office i exel polega wyłącznie na pisaniu, żadna filozofia.

@TB2

A czy bez wykształcenia prawniczego też przyjmują do pisania tych pism procesowych? Czego tam sobie od kandydata życzą, i czy można tę robotę wykonywać w pełni zdalnie?

TB2 Nowy wpis

Wydaje mi się że warunkiem jest posiadanie wykształcenia prawniczego. Jako nie-prawnik możesz pracować jako asystent. Czego sobie życzą? Szybkiej pracy i b. dobrej organizacji czasu. W pełni zdalnie pracują tylko najdłuższej pracujący pracownicy- znani i sprawdzeni. Reszta pracuje zdalnie rzadziej.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Pozdrawiamy, Kancelaria Brudkowski&Wspólnicy

Magdalena
@Madame

Jesli można się sporo nauczyć to super. ;) właśnie w kontekście jakiś praktyk czy stażu to jak to wygląda? Dużo osób przychodzi? Można później liczyć na zatrudnienie?

@Magdalena

Tego to nie wiem, na pewno studentów zatrudniają, ale na jakich warunkach/zasadach to tego nie wiem. Trzeba się kontaktować z kancelarią.

Magdalena
@Madame

Jasne, dzięki. ;) Czyli z tymi studentami się raczej kojarzysz i widziałaś jak mniej więcej im się pracuje? Trzeba było komuś pomagać w czymś może?

Asystent prawny

Fantastyczna rozmowa kwalifikacyjna, super atmosfera, uśmiechy na twarzach, ciepło i miło.

m. in. O moje doświadczenie na podobnym stanowisku.

Jak się pracuje w weekendy u was w firmie?

@Paweł

W weekendy kancelaria nie pracuje.

Wanda

Zostało wcześniej wspomniane, że zatrudniają w tej kancelarii studentów. Jakie proponowane są im warunki? Jakie mają obowiązki? Warto szukać tu miejsca na pierwsze doświadczenie w zawodzie? Z góry dziękuje za odpowiedzi!

@Wanda

Studentów zatrudniają, ale jakie warunki są proponowane to tego nie wiem. Trzeba kontaktować się z kancelarią w tej sprawie.

Dorota

Dramatyczna atmosfera, współpracownicy zazdrośni i niepomocni, mecenasi sami nie wiedzą, czego wymagają, na szczęście stamtąd uciekłam. Nie polecam nikomu.

@Dorota

A jak wyglądały kontakty pracowników z kadrą zarządzającą w Brudkowski i Wspólnicy S.C. Kancelaria Prawna? Relacje na tej linii wpływają zawsze na atmosferę w firmie, a co za tym idzie na efektywność zespołu, dlatego zachęcam Ciebie do poruszenia tej kwestii. Prawdopodobnie Twoja wypowiedź zainteresuje osoby zastanawiające się nad aplikacją do kancelarii.

@Dorota

niestety nie mogę się zgodzić, panuje przyjazna atmosfera miedzy pracownikami

@były pracownik

Może teraz i może zależy od "działu".

Jakiego wynagrodzenia można spodziewać się na stanowisko pracownik biurowy?

Jakie godziny pracy obowiązują w Brudkowski i Wspólnicy S.C. Kancelaria Prawna?

Alina

Praca zaczyna się od 9:00 do 17:30

Janusz

Nie polecam windykacja totalna arogancja, jeśli ktoś ma kłopoty ze spłatą i pyta się o warunki spłaty odp proszę ustalać z komornikiem gratuluję podejść do ludzi

Mariusz

Firma załatwiła wam transport pracowniczy czy trzeba samemu dojechać ?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Brudkowski i Wspólnicy S.C. Kancelaria Prawna? Chętnie zatrudniają?

byłam zatrudniona jako studentka, polecam

Mw

W jakich godzinach się pracuje w windykacji? Czy weekendy są wolne?

Te wpisy to cała prawda o tej niby kancelari.

WB

Pracuje w Kancelarii 10 lat, polecam

Agata
@WB

Łukasz

Brak szacunku dla kandydatów na stanowisko, ja ze swojej strony byłem punktualny, a pracownik kompletnie mnie olał. Poza tym osobom z wykształceniem wyższym proponują wprowadzanie danych do systemu. Są niepoważni. Takie coś można zlecić osobie bez matury! Zdecydowanie odradzam

Joanna

Każdy posiada różne doświadczenia związane z Brudkowski i Wspólnicy S.C. Kancelaria Prawna. Jednak na forum obowiązuje nas regulamin, który bez względu na odczucia wobec firmy, należy przestrzegać. Zapoznaj się z nim, aby wiedzieć do jakich sytuacji się odnosi: https://www.gowork.pl/regulamin Niezgodne z nim jest między innymi obrażanie innych na forum. A powiesz nam chociaż, czy jesteś pracownikiem tej firmy, czy jedynie jej klientem?

(usunięte przez administratora) Zadłużenie zostało spłacone kilka miesięcy temu, a potwierdzenie przelewu wysłane mailem, a smsy piszą dalej. Nie przestrzegają przepisów RODO, ponieważ wraz z potwierdzeniem przelewu, które było zamknięciem sprawy żądałem usunięcia wszystkich moich danych osobowych na podstawie przepisów RODO, a wypisują smsy dalej!! Rozważam złożenie skargi do UODO.

Joanna

Co takiego dzieje się w Brudkowski i Wspólnicy kancelaria Prawna? Chodzi o wypowiedzi z punktu widzenia pracownika firmy. Proszę również o przestrzeganie zasad regulaminu forum, gdyż jego naruszanie skutkuje usunięciem wpisu https://www.gowork.pl/regulamin

Zostaw merytoryczną opinię o Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna - Warszawa

• Jak się pracuje w Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna?

Zobacz opinie na temat firmy Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna?

Kandydaci do pracy w Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Brudkowski i Wspólnicy Spółka Jawna