Opinie o Arwimont Spółdzielnia Pracy w Poznań

3 6 53 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy w Arwimont Spółdzielnia Pracy są szkolenia zewnętrzne?

Zgred Nowy wpis

Kłamstwa, przekręty, obłuda to motto osób pracujących w biurze. Nie reagują na żadne nadużycie swoich bezpośrednich podwładnych, czyli brygadzistów którzy pod przykrywką robienia nadgodzin i wolnych dni od pracy, czyli"niedziel, świąt" stają się panami życia,panami klamst, panami przekretow. Problemów jest jednak więcej, choćby palenie papierosów. Pali się na hali produkcyjnej jak i w ubikacji , a czego nie chcą dostrzegać panowie z biura. To jakby celowe trucie pracowników, a wszystko to za przyzwoleniem osób z biura, bo inaczej tęgo nazwać nie można. Ludźmi nowo przyjmujących do pracy zajmują się lajkowie, którzy zniechęcają ich poprzez swoją niewiedzę. Czy to się kiedyś zmieni, czy trzeba wobec firmy użyć bardziej twardej polityki?...

Tak1Nie

Paulina Nowy wpis

@Zwykły szary nikt, Twój komentarz nie wnosi żadnych informacji o pracy w Arwimont. Czy możesz napisać ją w taki sposób, aby była w stanie komuś pomóc? Jeśli pracujesz w Arwimont to napisz proszę na jaką umowę może liczyć nowo zatrudniona osoba. @bezrobotny, planujesz podjąć pracę w Arwimont? Na jakie stanowisko chciałbyś aplikować?

Zwykły szary nikt

Masakra masakra masakra cyrk jakich mało. W bani się to nie mieści co się tam odwala za numery ściema goni ścieme.

bezrobotny Nowy wpis
@Zwykły szary nikt

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Paulina

@Zgred, na forum Gowork zaglądają osoby, które szukają zatrudnienia. Ostatnio nie było nowych wpisów na tym wątku, więc może mógłbyś napisać co słychać w firmie? Każda informacja dotycząca pracy w Arwimont będzie cenna dla osób, które zastanawiają się czy aplikować do tej firmy. Czy możesz napisać jakie warunki zatrudnienia proponuje pracodawca?

Zgred

Zakład pracy dla palaczy tytoniu. Niepalący nie mają tu czego szukać, chyba że upodlenia

Tak10Nie1

Paulina

@Brygadzista Heniu po nicku wnioskuję, że jesteś pracownikiem Arwimont Spółdzielnia Pracy. Czy mógłbyś więc napisać trochę praktycznych i konkretnych informacji na temat warunków zatrudnienia w firmie? Jak wygląda proces rekrutacyjny do pracy w dziale jakości firmy?

TakNie

Miś na miarę naszych możliwośc

Ludzie nie zatrudnuajcie się w tej firmie. Zarząd i kierownictwo od lat oszukuje pracowników nie płacąc im uczciwie nadgodzin. Wymyślili system płacowy który pozwala manipulować płacami. Ludzie pracują tam codziennie do 18 albo i dłużej, pracują w soboty. Zakład nie wykazuje nadgodzin bo niektórzy mają po 100 albo i więcej w miesiącu a zarabiają za to wszawe pieniądze. Prezes wcale nie interesuje się firmą. Robi w konia radę nadzorczą która składa się z robotników i nikt nie zna się na zarządzaniu. Kierownik produkcji to zwykły chłop po technikum i nie ma pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi, zresztą jego sposób bycia pokazuje że nadaje się na kierownika kurnika a nie kierowanie ludźmi. Razem z jednym z mistrzów robią sobie co chcą i nikt ich nie kontroluje. Istny cyrk. Ludzie pracują tam tylko dlatego że nic innego nie potrafią albo są zadłużeni po uszy i boją się zmiany pracy. Dużo pracowników to ludzie przed emeryturą i czekają na nią. Ogólnie patologia zarządzania od prezesa po mistrza i brygadzistów.

Tak12Nie

PT
@Miś na miarę naszych możliwośc

A co ze zmianą siedziby poza Poznań? Aktualne?

Pracownik miesiąca
@Miś na miarę naszych możliwośc

Człowieku ogarnij się. Po Twojej wypowiedzi nie trudno się domyślić, że pracowałeś tam jakiś czas, a może nawet nadal tam pracujesz, będąc niezadowolonym i obrażonym na cały świat. Zatrudniając się tam niejako godziłeś się na system płac który tam panuje. Również należałeś do ludzi jak to nazwałeś „nie potrafiących nic innego lub bojących się zmiany pracy” bo watpię, że doczekałeś emerytury...Chyba nie myślałeś, że zrobisz tam taką karierę, że mianują Cię Prezesem czy Kierownikiem. Stopień Twojego wykształcenia niepozwoliłby Ci na To, jestem tego pewny. Jeśli się chce, można zarobić pieniądze, nikt nikomu tego nie zabrania. Nie zdażyło się nigdy aby wypłata nie wpłynęła na czas. Są dodatkowe premie, wystarczy chcieć. Grucha na wakacje, dodatki na święta. No ale jak widać, lepiej narzekać i mowić jaka to firma jest zła. Nie pozdrawiam.

Tak5Nie

Brygadzista Heniu
@Pracownik miesiąca

A ty to pewnie prezesem jesteś albo jego dujpowłazem,że takie bzdety wypisujesz?

TakNie

Czy cisza na forum oznacza zadowolenie pracowników z pracy w Arwimont Spółdzielnia Pracy? Może warto byłoby ożywić ten wątek aktualnymi informacjami na temat sytuacji tej firmy. Będą one ważne zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby w przyszłości zasilić jej szeregi.

Luis

Czy orientuje sie ktos czy zaklad przenosi sie w kwietniu?

Tak2Nie

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w Arwimont Spółdzielnia Pracy? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Ola

Czy orientuje się ktoś czy arwimont będzie pracować także w niedziele? Dziś jest czynna kuźnia i od samego rana słychać stukot...więc nawet w niedzielę nie mamy ciszy. Czy może to jednorazowa sytuacja?

Tak5Nie

Strażak Sam
@Ola

Mam taką samą nadzieję Olu

Jerzy

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Czy do podstawy macie również dodatki socjalne?

DW

Kiedy Arwimont przeniesie się z Poznania? Od 2 dni znowu pracują dłużej, ciekawe do kiedy. Czy kwiecień tego roku nadal jest aktualny?

aw

Bzdury, podatki w Tarnowie są identyczne, również te od nieruchomości. Arwimont kupił działkę w Buku przy stacji PKP. Ma powstać zakład na 120 osób.

Artur

Witam. Czy wiadomo coś nt. tego kiedy Arwimont się zacznie wynosić z Krauthofera? Kontenery czekają ale żadnych ruchów nie widać. Pozdrawiam

Alu
@Artur

Mają czas do bodajże kwietnia przyszłego roku, w praktyce pewnie się to przeciągnie.

Cave

Nie likwidowany a przenoszony. Im szybciej tym lepiej

Ewa

Zawsze jest coś kosztem czegoś. Wszyscy na obrzeżach/w centrum mieszkać nie mogą. Domyślam się, że cena była atrakcyjniejsza. Jednak mimo wszystko zawsze szkoda jak w polskim grajdole jest likwidowany zakład pracy. Niby tyle miejsc pracy, takie niskie bezrobocie. A większość ucieka za granicę lub robi na czarno, byle mieć od pierwszego do pierwszego. I to jest tragedia naszego społeczeństwa.

NOWA

Z wpisów wnioskuję że większość z Panstwa mieszka w miejscach cichych, spokojnych, a przede wszystkim pozbawionych jakiegokolwiek sąsiedztwa i na pewno żaden inny blok (broń Boże wieżowiec! ) nie psuje Państwu widoku z okna. No niestety nie każdy może mieszkać w tak sielankowej scenerii a już na pewno nie można na to liczyć w centrum miasta. Wszyscy się dziwią dlaczego ludzie kupili mieszkania wiedzac jaki zakład pracy jest za oknami. Każdy kupujący mieszkanie przed tak ważna decyzja zastanowi się 100 razy czy wszystko jest tak jak byśmy chcieli żeby było. Niestety na niektóre rzeczy nie mamy wpływu bo zawsze może pod nosem powstać nowy blok, duży market albo sąsiad za głośno będzie puszczal muzykę! Arwimont był tam pierwszy-zgadza się. Jednakże samo mieszkanie,jego cena, lokalizacja i zapewnienia pracownika Arwimontu że zakład będzie przeniesiony sprawiły ze podjęliśmy taką decyzję a nie inną. Teraz wiem że było warto a Budowa nowego blokowisku przy halasach które teraz nam funduje arwimont nie jest nam straszna no i co najwazniejsze-nie będzie trwała wiecznie!więc następne 30 lat spokoju to miła perspektywa!Bardzo dziękuję za tak dobre wiadomości!

Ewa

Każdy chce mieć swoje wymarzone m, ale wierzenie komukolwiek z szefostwa czy pracownikowi (który zapewne był robiony na szaro i zbywany także przez szefostwo) jest złym pomysłem. Jednak nie byłabym taka pewna czy będzie tam lepiej.

Wiedzący

Zakład został sprzedany. Do kwietnia przyszłego roku siedziba ma się przenieść do Buku (działka jeszcze nie została kupiona, dopiero ma być na nią przetarg). Z informacji od dewelopera wynika, że w to miejsce powstanie kilka bloków jeden na drugim z parkingiem podziemnym. Mają kopać w ziemi do 20 m wgłąb - w zakładzie jest ogromna kotłownia, także wymagająca utylizacji. Czy będzie lepiej? Trudno powiedzieć w tym kraju. Na pewno szkoda pracowników. Pracus ma rację mówiąc, że zakład był pierwszy. To tak jakby kupować dom przy autostradzie, ale narzekać, że jest głośno. Ale to Polska. Potwierdzam także słowa Krauthofera. Wyżej postawieni wyjdą na swoim, a reszta na tych samych zasadach ma pracować w drugim miejscu, mimo tak dalekiej trasy. To smutne, ale firma zeszła na psy.

Tak2Nie

Cave

Ponoć temat zaklepany i się wynoszą. Szczegółów jednak nie znam

NOWA

Jeśli ktoś z Panstwa ma sprawdzone informacje i wie o przenosinach zakładu bardzo proszę o wskazanie terminu kiedy to nastąpi? Wiem że dla wielu z Was dziwnym jest fakt że ludzie kupili Ty mieszkania a teraz lamentuja. Nie wiem jak sprawa wyglądała u innych Ale my z mężem 5 lat temu przed podjęciem tak ważnej decyzji rozmawialiśmy z pracownikiem Arwimontu ,z przemilym panem który już teraz jest na emeryturze, i wówczas zostaliśmy poinformowani że zakład będzie sprzedany...ze trwają rozmowy na ten temat a do czasu sprzedazy na pewno będą starać się zniwelować hałas. Jak widać zajęło im to 5 lat Ale może jest nadzieja? Czasem mam ochotę walić głową o ścianę jak cały dzień slysze to stukanie z kuźni...dlatego jeszcze raz bardzo proszę o potwierdzenie informacji o sprzedaży i podanie przyblizonego terminu.Moze świadomość tego ze za jakiś czas te hałasy ustana poprawi mój stan psychiczny. Pozdrawiam

JL

Zgadza się. Te rzekome premie to zwykłe ochłapy...

Krauthofer

Prezes niczego nie mówi swoim pracownikom. Od lat gada to samo a nic się nie zmienia na lepsze dla pracowników. Ważne że sam się dostał do koryta i czerpie pełnymi garściami a ludziom którym wszystko zawdzięcza, nawet posadę figa z makiem. Kombinować potrafi jak mało kto i pewnie przy tej okazji uszczupli konto spółdzielni o paręnaście tysięcy innym pozostawiając ochłapy. Pracownicy rzucą się na kilka tysięcy zlotych jak na skarb a potem będą kilkanaście lat dojeżdżać na wieś a pan prezes z kilkoma bańkami będzie sobie lekko dychał na emeryturce.

Konrad1977

No to mało Pan wie będąc pracownikiem nt. sytuacji w swojej pracy. Albo Prezes Wam wszystkiego nie mówi

Pracus

Nie trzeba było kupować mieszkania gdzie obok stoi zakład pracy od 1950 roku to wyście sie tu wprowadzili a nie my.A jeśli chodzi o sprzedaż gruntu jeszcze nic nie wiadomo bo wszystko okaże się po 15 maja.i być może nadal będziemy sąsiadami.

Tak3Nie

Konrad1977

Ja nie będę przejmować się losami tego zakładu tak jak on przez wiele lat nie przejmował się swoimi sąsiadami. Najważniejsze, że to jego ostatnie chwile w tej lokalizacji.

Poinformowany

Nie pracuję w tej firmie i nie pracowalem, lecz układ i podział jest mi znany. Wiadomo, że takie zakłady przenoszą raczej na obrzeża (niższe podatki) jak Amazon, Komputronik itd. Osobiście nie chciałbym także mieszkać w sąsiedztwie ciężkiego przemysłu czy nawet zajezdni tramwajowej. Ja osobiście nie mam z tym problemu, ale zawsze szkoda pracowników jak pracują po ileś lat, przeważnie ponad 20. Część z nich przepracowała tam całe swoje życie i być może nie odnajdą się w innej pracy. Zdaje się, że rynek pracy ogólnie nie jest ostatnio łaskawy. A co do samej lokalizacji to ja bym stawiał bardziej na poszerzenie zieleni w okolicy, której niestety mało, niż kolejne bloki stawiane jeden na drugim na wzór np. Rataj. Ale to tylko moje prywatnie zdanie. Pozdrawiam.

Konrad1977

Po nomenklaturze, której Pan używa ("kuźnia") wnioskuję, że jest Pan lub był pracownikiem Zakładu, chyba trochę rozgoryczonym, że już niedługo trzeba będzie dojeżdżać do pracy za Poznań. Teren został sprzedany, czas się pożegnać. Będziecie lub nie zakłócać spokój komuś innemu. Żegnamy

Zostaw opinię o Arwimont Spółdzielnia Pracy - Poznań

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

3/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Zobacz wywiad