EDAG Engineering Polska Sp. z o.o.

Opinie o EDAG Engineering Polska Sp. z o.o.

Kontruktor

Witam, Czy ktoś orientuje się jak wyglądają możliwości pracy na stanowisku Konstruktora bądź Prowadzącego w Niemczech? Czy EDAG zapewnia mieszkanie, bądź pomaga w relokacji? Jak kształtuje się sprawa zarobków?

RozważTo

Biuro EDAG Engineering jest miejscem, w którym spędza się przeważnie więcej niż 8 godzin dziennie. Zdarzają się nieprzespane noce, podczas których pracownicy próbują dotrzymać napiętego terminu. Wysokość wypłaty jest inna w każdym miesiącu (powyżej opisano dlaczego). Zakończenie okresu lojalnościowego jest momentem, w którym część decyduje się na zmianę pracodawcy.

Obiektywnie
@RozważTo 07.12.2018 11:42

Tak, pracodawca powinien zdecydowanie płacić od pierwszego miesiąca pracy 5000 zł (najlepiej na rękę) wszystkim młodym gniewnym inżynierom, którzy nie mają żadnego doświadczenia i przyszli do pracy rozwijać się. Co to dokładnie znaczy ? Nie wszyscy to wiedzą. To pracodawca ma im wskazać ścieżki rozwoju i zmotywować, żebym im się chciało chcieć. Oni są po to, żeby otrzymywać wynagrodzenie , a jeśli po 2 latach stwierdzą, że konstrukcja nadwozi samochodowych nie jest ich marzeniem, to drogi pracodawco szukaj kolejnych chętnych do rozwijania się . Na szczęście mniej niż 10 % pracowników tak myśli (a’propos rotacji). Zdecydowana większość osób pracujących w EDAG, to ludzie zdolni, ambitni, zaangażowani, kreatywni, budują firmę, tworzą pozytywną atmosferę, a lojalka oraz motywacyjny system wynagrodzeń nie są im straszne . Jeśli jesteś dobry w tym co robisz = otrzymujesz więcej , zostaniesz doceniony i będziesz otrzymywać systematyczne podwyżki – takie są prawa rynku. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to sugeruję nie aplikować do EDAG. Szkoda czasu obydwu stron. Wykształcić dobrego konstruktora, to lata pracy - stąd lojalka.

jużniezainteresowany

Zarobki rzędu 3tys/3,5tys/4tys i podpisana lojalka na 3 lata? To chyba jakiś żart... Przez 3 lata jesteś "więźniem", o podwyżce możesz pomarzyć - bo przecież jak odejdziesz to słono zapłacisz. Więc pracujesz, słabe pieniądze i liczysz czas do końca lojalki. Firma widzę stawia na "młody dynamiczny zespół", nie inwestując w dobrych pracowników. Dobrego inżyniera, można w końcu zastąpić skończoną liczbą studentów, prawda?

Nieobecny

Niestety istna tragedia. Po pięknych zapewnieniach i wielu miłych słowach na początku później zderzenie z rzeczywistością. Spora rotacja pracowników, lojalka na początek i uznaniowe godziny pracy (albo uznają albo nie). Jeśli ktoś dobrze prowadzi biznes i wie jak zatrzymać pracowników nie ma sensu uciekać się do takich warunków. Nie mniej jednak bardzo ciekawe projekty, duże tempo pracy (i nauki) oraz świetni współpracownicy!

Ciekawski
@Nieobecny 11.04.2017 15:26

Witam uprzejmie, A mógłbym zapytać jakiego rodzaju lojalka? To jest, że przez X czasu nie mogę odejść z pracy (bo np. muszę oddać $ za szkolenia lub cokolwiek), czy przez X czasu po odejściu z pracy nie mogę podjąć pracy u konkurencji, czy przez czas trwania pracy u nich nie mogę podjąć pracy u konkurencji (np na dodatkowy etat czy jego część, umowę zlecenie, umowę o dzieło)? Byłbym super wdzięczny za informacje. Ponadto jak z zarobkami, czy mogę prosić o rząd wielkości np. 1000pln :), 2000pln, etc. Z góry uprzejmie dziękuję za info. Pozdrawiam!!!

nabla
@Ciekawski 25.07.2017 16:21

Witam, Lojalka za to iż pracodawca zapłaci za szkolenia, a pracownik nie odejdzie z firmy za raz po szkoleniu ma przecież sens dla obu stron. Motywacja dla pracownika do pracy i jakieś zabezpieczenie pracodawcy. Zarobki dla konstruktora na poziomie 1tys. - 2tys. ? to żart rozumiem ;) pozdrawiam

Gość
@nabla 03.07.2018 12:02

Kolega się pytał o widełki, a nie o dokładne zarobki. Ale ogółem zarobki technologów i konstruktorów to wiedza tajemna.

Dariusz Woźniak
@Nieobecny 11.04.2017 15:26

Nie no w głowie się nie mieści, tak nie może przecież być!!! Myślę że powinno być odwrotnie stawka 5000zl , rozwój w tym czym zawsze się specjalizowali czyli konstrukcja blach i dokumentacja, praca po 8 h bez stersu i na zasadach jasno określonych, pod pracownika. Żadne kombinacje że część gwarantowana a resztę jak wyrobisz to jest bezsensowne

Paww
@Ciekawski 25.07.2017 16:21

Lojalka taka, że przez 3 lata nie odejdziesz z pracy, bo musisz oddać kilkanaście tys. za szkolenia. A jeśli chodzi o zarobki, to przez te pierwsze 3 lata też są jasno określone i zależne od zatwierdzonych godzin. Ogólnie gwarantują ok. 3tys/3,5tys/4tys brutto w kolejnych latach jako minimum. Jeżeli sprzedasz godziny warte ponad 1000zł (czyli jakieś 60-80h) to można zarobić więcej. Ale oczywiście musisz dostać projekty i te godziny muszą zostać uznane przez kierownika :D Warunki pracy dla desperatów :D

Henry

W pewnym sensie jest tak jak piszecie. Ma to swoje uzasadnienie, mamy różne umiejętności i nie można mierzyć wszystkich jedną miarką!

Wiktor

Bardzo słusznie, nikt nie chce ponosić kosztów szkolenia i nie mieć z tego korzyści.

Zostaw opinię o EDAG Engineering Polska Sp. z o.o. - Poznań

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EDAG Engineering Polska Sp. z o.o.