Opinie o Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga w Rzeszotary

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga w Rzeszotary

Bizio

Pracowałem w firmie Maan ponad rok jako przedstawiciel handlowy. Firma na każdym kroku sprawdza przez GPS oraz dostajesz trasę wziętą zupełnie z kosmosu. Ja miałem ćwierć Polski i musiałem każdego klienta odwiedzać przynajmniej raz na 14 dni dodatkowo trzeba było też jeździć do tych, co nic nie kupują. Jak miałem Suwałki, a mieszkam w Olsztynie to wyjeżdżałem o 5 rano i jak zdarzyło się wrócić o 14 to zaraz przychodził mail z tytułem godziny pracy, „przypominamy że czas pracy licząc od pierwszego do ostatniego klienta musi wynieść 8 godzin” tzn., ze czas kiedy wyjeżdżałem lub odbierałem telefon się nie liczył. Nadmienię jeszcze że często do pierwszego klienta miałem ponad 150 km w jedna stronę to ten czas jazdy nie zaliczał się do godzin pracy. Poza tym do firmy trzeba jeździć co 2 miesiące lub częściej po 560 km i załatwiać sprawy które można załatwić zdalnie i nie tracić 2 dni z obrotu. Auto służbowe zakaz używania po godzinach pracy jak kiedyś zdarzyło mi się pojechać po syna, bo rower mu się zepsuł, zrobiłem 15 km to potem musiałem pisać wyjaśnienie po co na co i dla czego. Za byle co będziesz dostawał opieprz, potrafią dzwonić od 7 rano a i masz być do dyspozycji od 7 do 17 nie odbierzesz telefonu, to musisz się tłumaczyć . Jeśli szukasz wyjątkowo stresującej pracy, gdzie ze względu na chaotycznie zbudowana trasę nie zrobisz obrotu i lubisz być sprawdzany na każdym kroku i dostawać opieprz za dosłownie wszystko, to praca jest w sam raz dla Ciebie, a jak będziesz miał dostać umowę na stale, to dostaniesz polecenie 4 dni przed końcem umowy, że trzeba zdać auto i wracać pociągiem. Nie rozumiem posunięcia firmy, ponieważ robiłem obroty większe w miesiąc niż mój poprzednik w rok. Jedyny plus taki że odwiozą Cię na dworzec i dadzą na bilet PKP. Dodam jeszcze ze nie ma żadnego socjalu, ani bonów na święta, ani paczki dla dzieci, na święta dostajesz butelkę wódki i butelkę wina to jest cały socjal. A i teraz firma zatrudniła jeszcze osobę która będzie czasem z Tobą jeździć i kontrolować, a jak wejdzie z Tobą do klienta to Ci spieprzy z nim całkowicie relacje, bo powie, że Ty chętnie przyjedziesz będziesz układał im towar itp. Mnie tak władował na minę i straciłem dobrego klienta, bo klient zaczął mi wchodzić na głowę i chciał mieć darmowego pracownika w zamian za drobne zamówienia które by robił od czasu do czasu. Mała uwaga na koniec, dzwonią do Ciebie przedstawiciele, innych regionów, niby pogadać, co tam jak tam, powiesz za dużo, to bądź świadomy, że firma będzie wiedziała.

@Fiko

Na jaki czas zatrudnienia stawiasz te opinie? Pani wyżej pytała o to z rok temu tak naprawdę a właśnie szukają teraz kogoś na magazyn i piszą o kwocie 4 tys. zastanawiam się co w styczniu będzie? skoro teraz oferują o 400 zł więcej niż minimalna to będzie podobne? 4,6 tys?

Cześć, jak teraz motywują handlowców do podjęcia się pracy? zauważyłem te komentarze w których ludzie podkreślali, że widzieli już, że oferty były dodawane, teraz również jest i to na 4 wakaty. Byliście teraz na rozmowie? Ciekawe co nowego proponują

ABC Nowy wpis

Nie ma sprawy takie rzeczy nie powinny być pisane na tej stronie bo to każdego sprawa prywatna a Włodek widocznie zazdrości skoro tak pisze

@pracodawca

Witam Czy jest możliwość podjęcia u was pracy jako dodatkowa w weekendy i kilka godzin w tygodniu ?

@@pracodawca

W weekend nie bardzo raczej. Produkcja weekendy ma wolne jedynie można pytać o pracę na magazynie

@000

Czy w magazynie soboty są zawsze pracujące? Albo i niedziele może też. Ja gdy widziałem wcześniejsza ofertę dla magazyniera to było napisane, że ma się 40 godzin w tygodniu. Weekendy zatem będą dobrowolne o ile by były dostępne?

Chce nawiązać do tej części ogłoszenia „ realizacja planu sprzedaży w wyznaczonym regionie” na przedstawiciela handlowego z października. Jak obecnie wygląda te normy, da się spełnić oczekiwania pracodawcy? Bo widzę, że takie ogłoszenia się często pojawiają

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko PRACOWNIK MAGAZYNU.
logo firmy Inżynier budowy
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Becia

Nawet nie napisali tego w tych starszych ogłoszeniach sprzed czterech miesięcy co są np. i dlatego mam pytanie. Przedstawiciel handlowy jaką ma dokładnie podstawę? O ile to nadal aktualne, bo wtedy przynajmniej tak było napisane, że jest podstawa + prowizja.

boluś
@Bizio

Pracuje w firmie jakiś czas na stanowisku PH i z większością twoich uwag się nie zgadzam. Owszem socjal kuleje. Auto służbowe z kratką bez możliwości korzystania po pracy (no bo co miałbym wozić?) Co do godzin pracy i trasówek pełna dowolność tylko, żeby na koniec miesiąca cyfra się zgadzała. Gps-y są w każdej firmie jeżeli pracujesz w terenie. Wizyta w firmie konieczna jeżeli chcesz być na bieżąco z reklamacjami, zwrotami, niezgodnościami w dostawach. Nowo zatrudniony kolega w dłuższej perspektywie może mieć wpływ na Twoje obroty. Skoro dałeś wejść sobie klientom na głowę, musisz to brać na klatę. Wiele rzeczy jest do poprawy, ale pamiętaj "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" i można się niemiło rozczarować u następnego pracodawcy.

@boluś

Widać są równi i równiejsi w tej firmie ale juz nie wnikam, poza tym nikt mi na głowe nie wchodził. A nowemu na mojej trasie życzę powodzenia

Frączyk
@Bizio

A jeśli mogę spytać jakim autem jeżdżą handlowcy ?

Frączyk
@boluś

Jakimi autami jeżdżą handlowcy ?

boluś
@Frączyk

Auta z kratką(opel corsa 1.4 lpg, skoda fabia 1,0 lpg, peugeot partner 1,6hdi), nie wspomnę o "dwóch takich" co wyrwali skodę scalę bez kraty. Bizio ma rację, pod tym względem są równi i równiejsi.

hefalump69
@Bizio

Chciałem aplikować na stanowisko PH , ale po kilku wpisach m.in. tym rezygnuję ze Swoich zamiarów. Natomiast Koledze który umieścił ta opinię bardzo dziękuję za ostrzeżenie o tych bardzo nieludzkich warunkach pracy. Właścicielom natomiast polecam wyciągać wnioski i słuchać Swoich pracowników. To oni dbają o rozwój Waszej firmy , o to by Wy i Wasze dzieci miały co jeść. Bez pracowników Was po prostu nie ma. Bizio , jeszcze raz dzięki za tak ważne info! ps. swoje słowa zweryfikowałem w terenie Pozdrawiam ,

@hefalump69

Warunki są bardzo dobre także proszą nie wierzyć w niektóre opinię

Gumiś
@Slimak

Ty tak serio czy chece sobie z tych warunków robisz że są dobre jest gorzej niż było

@Gumiś

To jak jest w końcu bo widzę sprzeczne opinie. Zależy mi na dobrych zarobkach dlatego ważne jest dla mnie czy targety są do zrobienia. Jaka jest wtedy prowizja. Powiesz?

krajan
@Mikołaj

Targety przy pełnym zaangażowaniu do wyrobienia. Wypłata na czas.

Fiko
@Bizio

Dokładnie tak jest i teraz potwierdzam. (usunięte przez administratora) firma. Szkoda czasu i nerwów.

@Fiko

Aldona

Kiedyś dawali uop? ja tam widzę, że dalej na dziale handlowym na takiej zatrudniają. Przynajmniej na to wychodziłoby z ostatniej oferty z internetu. Jaką macie ocenę bieżących premii? jakie targety? Osoba z mniejszym doświadczeniem się odnajdzie?

Witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca na produkcji bo wiedzę że potrzebują do pracy. Mógłby ktoś udzielić odpowiedzi.

Jaka jest umowa w firmie Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga? Wiecie, czy jako Przedstawiciel Handlowy zatrudniają na umowę zlecenie?

Lapes

Nie. Normalnie dostajesz umowę o pracę, ale podobno, tak słyszałem są ogłoszenia gdzie jest podana również umowa B2B.

@Lapes

No właśnie ja w tej aktualnej która teraz wisi widzę tylko UoP, co z B2B? na tym standardzie jestem przywyknięta, żeby pracować. Jakie teraz występują targety? Za zbieżne z zeszłym rokiem czy może nastąpił spory wzrost? Ciekawa jestem jak podwyższają tu poprzeczkę i co z pozostałymi handlowcami? Jaka jest atmosfera?

Były

Kiedyś dawali umowę o pracę

Pierwszy obowiązek jaki tam wymieniają na przedstawiciela handlowego w ogłoszeniu to realizacja planu. Czy to jest osiągalne dla początkującej osoby w ogóle, co jak na początku sobie nie radzi? Trochę się obawiam, że mogę nie sprostać oczekiwaniom, ze względu na małe doświadczenie.

Siema, kilka miesięcy wstecz była od nich oferta na staż - pracownik magazynu. Często takie coś organizują? Nie mam doświadczenia, więc byłoby to dla mnie spoko opcją. Czyli ogólnie polega to na przyuczeniu i tak dalej? Po jakim czasie zamieniają staż na etat? Bo na tym też by mi zależało. Stawka jaką podali to 4000 brutto, potem jest możliwy wzrost?

Seweryn

Miesiąc temu wrzucono ogłoszenie z zapotrzebowaniem na pracownika magazynu. Oprócz wykazu zadań i stwierdzenia, że to pełen etat, próżno było znaleźć detale, tyczące się warunków pracy. Kto może pomóc i wyjaśnić, czy przygotowywanie zamówień odbywa się z użyciem wózków widłowych, ręcznych i jak się tu dba o BHP? A także jaka pensja i forma zatrudnienia?

Magazynier
@Seweryn

Musisz podejść do biura tam dowiesz się wszystkiego co i jak i jaka stawka

@Magazynier

I tak od razu powiedzą co i jak? Bo brzmi trochę jakby nie było trudno się dostać i brali jak leci. Rekrutacja nie jest więc chyba jakaś czasochłonna? Jest u nich coś takiego jak dzień próbny? Bo ja z doświadczenia wiem, że czasem firmy nie dzielą się info o zarobkach do ostatniego momentu, stąd też zaciekawił mnie temat i wszedłem na forum poczytać.

Magazynier
@…

Tak możesz przyjść spróbować a co do stawki to w biurze powiedzą ci

Jak wygląda ścieżka kariery w Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga? Czy trudno jest zdobyć awans?

Na jakim dziale chcesz pracować

Agata

Co tam na posadzie Pracownika magazynu? Ktoś pracował i może o tym opowiedzieć ewentualnym kandydatom? Znalazłam w internecie dawniejsze ogłoszenie. Konkretnie, to chciałabym, aby ktoś napisał, jaka jest kasa obecnie? Ile zarabia się na start jak się nie ma doświadczenia w tym zawodzie?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Sa płatne jak te godziny podstawowe i nie ma mozliwosci sobie ich późniejszego odbierana ale jesli zaistnieje taka sytuacja ze bedzie potrzebny dzien wolnego to firma nie stwarza zadnych problemów wystarczy zglosic tylko ze sie jutro do pracy nie przyjdzie

Aplikujaca

Pracujecie po 10-13 h a jest mozliwosc dogadania sie co do ilosci godzin (produkcja) bo na magazyn kobiet pewnie nie przyjma.

Odpowiedź
@Aplikujaca

Oczywiście ze jest taka możliwość

Z

Nadgodziny a co to takiego? Jak robisz więcej jest okey ale przyjedz do domu godzinę wcześniej to dostajesz maila z tytułem Czas pracy przypominamy ze czas pracy zaczyna się od 1 klienta do ostatniego i musi wynieść 8 godzin dobre a jak się ma do 1 klienta 170 km to jazda już się nie liczy A to że czasem ktoś zadzwonił i składał zamówienie to się nie liczy w czas pracy Nie wiem jak to się ma do produkcji ale przedstawicieli handlowych ta zasada nie dotyczy

Don Pedro
@Z

Jak można mieć do klienta 170km ... nawet u nas na wsi jest przynajmniej 5 punktów gdzie produkty z maan były by potrzebne. Maan nie handluje kawiorem i jak handlowiec ma 170 km do klienta to ja bym takiego trutnia nie trzymał.

Czy Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Były

Za moich czasow szkolen nie bylo pierwsze dni po przyjęciu jezdzilem 2 dni z ich PH zwiedzanie fabryki dostajesz auto tablet i telefon i lecisz do domu i do pracy nastepnego dnia

Ślimak

Niestety nie

Don Pedro

Szkolenie każdy handlowiec ma u mnie na sklepie:}

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 4 marca.

Slimak

Oczywiście że polecam pracuję już w tej firmie kilka lat

Olga
@Slimak

A napiszesz za co najbardziej polecasz?

@Olga

Za miłą atmosferę i szacunek do pracowników ☺️ zawsze można się dogadać z szefem

Gabriela
@Slimak

No to fajnie, a jakoś szczególnie dbają o tą atmosferę? Macie jakieś integracje czy cos?

Mick
@Gabriela

Nie ma szkoleń, integracji, socjalu itd. Dobrze ze wyplata na czas. (usunięte przez administratora) ze połowa pod stołem.

Olga
@Mick

A Ty co tak negatywnie od razu? To ile w sumie tej wypłaty, że aż połowa podobno pod stołem? 2 x najniższa?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga?

A. S

Prauje już 14 lat w tej firmie i nie narzekam atmosfera miła i pracownicy zawsze służą pomocą

@A. S

Fajnie, że masz takie pozytywne pozytywne podejście do pracy. Z wypłaty też jesteś tak zadowolony? Bo wiesz, że z kasą to różnie bywa. Podasz widełki finansowe, które obowiązują w firmie?

@Mikołaj

Powiem tak nie jest najgorzej ???? wiadomo że teraz jak tak wszystko drożeje to każdy by chciał więcej zarabiać. Ale jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ???? można wpaść gorzej pozdrawiam

Leon
@Mikołaj

Pencje sa w miare dobre nie ma co narzekać. Przyjmiesz sie to zobaczysz.

@A. S

Nie najgorzej? To znaczy tyle żeby przeżyć? Jakbyś podał stawkę to chociaż wiedziałbym na co się pisze a tak to tylko moge gdybać.

Proszę przyjść i dowiedzieć jaka stawka system 3 zmianowy weekend wolny

Dominika
@A. S

Nie? Nie róbcie z tego takiej tajemnicy. Ja też nie mam czasu żeby chodzić i wszystko sprawdzać. Po to jest to forum żeby się dowiedzieć!

miłosz
@Mikołaj

Jak będziesz na rekrutacji to się dowiesz.Co sie tak czaisz.

@Dominika

15 zł. Za godzinę na dzień i 18 zł. Za noc

To szału nie ma 15 zł teraz płacą trochę więcej na godzinę

Dlaczego jeśli mogę spytać

Ktoś

Bo to firma krzak

@Ktoś

Można zapytać trzemu firma krzak

Do Bizio

Oj widzę, że zawsze byłeś bajkopisarz! Nic się Panie Piotrze nie zmieniłeś. Jeśli uczciwie się pracuje, nikt nie będzie Ciebie kontrolować. Pewnie wiesz kto pisze z tej strony , co? Ja w Maanie zaczynałem od zera, też zdobywałem teren dziewiczy i obroty były jakie były, ale trzeba było uczciwie jeździć do potencjalnych klientów. Przypominać się regularnie co 2 tygodnie jak góra kazała, a nie zostawić tylko cennik i więcej nie pojawić się. Ale przez to ,że tak jeździłem regularnie, w ciągu roku 60 klientów znalazłem. Fakt, że od 2018 dostałem jeszcze teren po innym przedstawicielu, ale na tych obecnych klientach z z roku na rok, z miesiąca na miesiąc robię przyrosty od 10 do nawet 70 %. Można? Można! Ja zawsze w autach służbowych miałem GPS i nigdy mi to nie przeszkadzało. Fakt, 8 godzin to się pracuje, ale od wyjazdu do powrotu czasami. Czasami jak dużo zamówień to i 11 godzin wyjdzie. Ale jak masz wyniki, masz spokój. Ale to trzeba robić obroty, rozwijać sprzedaż nawet u stałych odbiorców rozszerzać asortyment który sprzedaje się. Powiem tak. Maan, to moja dotychczas najlepsza firma w której pracowałem i zaraz od nowego roku będzie 5 lat i jestem pewien że drugie tyle przede mną. Jeśli uczciwie pracujesz, to masz święty spokój i każdego dnia idziesz z ochotą do pracy i uśmiechem. Ale trzeba uczciwie pracować.

@Do Bizio

Wiadomo, ze trzeba uczciwie pracować. Za te dobre wyniki masz premie, albo prowizje od sprzedaży. Ciekawy jestem o ile mogą podnieść wypłatę? Pytam, bo chce aplikować, a warto wiedzieć wcześniej jaka jest robota i ile można zarobić.

@Mikołaj

Są premie ale każdy dostaje inaczej.

Dominika

Dlaczego? Z czego wynikają te różnice? Jestem ciekawa, może bym się zatrudniła w tym roku, ale oczekuje sprawiedliwych wypłat i premii.

kris

jakie premie?? Prowizja od sprzedazy plus podstawa. Chocbys zrobił wzrost 100% rok do roku albo przyciągnął kurę znoszącą złote jaja, w firmie maan nie ma czegoś takiego jak premia!!!

Jakie warunki są w firmie Maan na produkcji godziny pracy zmiany.

Ślimak
@Zainteresowany

Nocka trwa od 18 do 7 a dzień od 7 do 18 warunki są bardzo dobre

@Ślimak

Po ilość godzin to raczej warunki słabe raczej w tych czasach nikt nie robi po tyle godzin.

Zostaw merytoryczną opinię o Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga - Rzeszotary

• Jak się pracuje w Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga?

Zobacz opinie na temat firmy Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 3 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Firma Produkcyjno-Handlowa Maan Andrzej Matoga
1.9/5 Na podstawie 21 ocen.
  • Galicyjska 59
    32-040 Rzeszotary