Neo Energy Sp. z o.o.

Opinie o Neo Energy Sp. z o.o.

Robert Nowy wpis

Witam. Po przeprowadzce szukam nowego miejsca pracy, wobec tego wszedłem na to forum. Mam nadzieję, że odszukam rzetelne informacje o pracodawcach z okolic Warszawy. Mam prośbę, dajcie znać jak pracuje się w firmie Neo Energy Sp. z o.o.? Czy dobrze płacą? Czy są tanie albo darmowe obiady? Lub inny sposób na jedzenie tanich posiłków w pracy? Pozdrawiam Robert

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Neo Energy Sp. z o.o.?

Stefan Nowy wpis

Po trzech miesiącach.

Karol

Pytają o inne prace ?

@Spadochron a możliwe jest Home Office rozumiem tutaj?

Spadochron
@ja

Home office cały czas. Praktycznie od kwietnia wszyscy siedzą na pracy zdalnej. Aż dziw, że to się kręci. Widocznie połowa jest niepotrzebna. W ostatnim roku zostało przyjętych dużo ludzi, którzy nie są do niczego produktywnego potrzebni. Tak zwani specjaliści ds zbędnych. Dawno dawno temu te same zadania wykonywało 4 ludzi, teraz jest z 14 a produkcja taka sama.Jest wykreowany sztuczny obraz, że to olbrzymie przedsiębiorstwo i niesamowitą technologią. Prawda jest taka, że to skansen.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Neo Energy Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Czy pracodawca Neo Energy Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Spadochron

Tak kiedyś pracodawca organizował szkolenia ale, to było dawno temu. Jak Prezes parę razy zaginął po takich szkoleniach i później się sam doszkalał nawet przez miesiąc, to przestali organizować treningi mitingi i ... a teraz jest Covid 19 i nikt nic nie robi. Wszyscy siedzą w domach i udają, że pracują.

Tonik

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje? Na jakie zarobki można liczyć na początek?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Neo Energy Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Neo Bio Energy

Zdecydowanie istnieje możliwość rozwoju w naszej firmie. W zależności od stanowiska oraz potencjału pracownika istnieją możliwości rozwoju zarówno strukturalnego jak i kompetycyjnego.

Dawid

Przeglądając oficjalną stronę internetową firmy Neo Energy, natknąłem się na ogłoszenie o pracę, które - według informacji tam zawartych - zostało opublikowane w czerwcu poprzedniego roku. Ogłoszenie dotyczy stanowiska specjalisty do spraw Instalacji OZE. Ktoś z Was wie może, czy w dalszym ciągu jest ono aktualne i poszukiwany jest pracownik, czy może po prostu pracodawca nie zaktualizował informacji na ten temat? Proszę o informację.

Neo Energy
@Dawid

Witam, Dziękujmy za zainteresowanie pracą w firmie Neo Energy. Ogłoszenie jest wciąż aktualne, proszę przesłać swoje CV. Z poważaniem Neo Energy

XXX

Kogo pracodawca nie może zmusić do nadgodzin? Istnieją grupy pracowników, których pracodawca nie może zmusić do nadgodzin, są to: kobiety w ciąży, pracownicy młodociani. W stosunku do powyższych pracowników istnieje bezwzględny zakaz pracy w godzinach nadliczbowych. Kobieta w ciąży lub pracownik młodociany nawet z własnej inicjatywy nie mają prawa do pracy przekraczającej wymiar czasu pracy. Jeżeli chodzi o rodziców, którzy wychowują dzieci poniżej 4. roku życia, pracodawca może powierzyć takiemu pracownikowi pracę w godzinach nadliczbowych, pod warunkiem, że pracownik wyrazi na to zgodę. Jeżeli pracownik opiekujący się dzieckiem do lat 4 odmówi pracy nadgodzinowej, wówczas nie spotka się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami, gdyż ma prawo do odmowy. Również osoby niepełnosprawnej pracodawca nie może zmusić do nadgodzin, jednak istnieje możliwość zatrudniania pracowników niepełnosprawnych w godzinach nadliczbowych, jeżeli pracownik złoży wniosek oraz uzyska zgodę lekarza na pracę nadgodzinową. Wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych Pracodawca powinien udzielić pracownikowi wolne w zamian za spędzone w pracy dodatkowe godziny. Jednak jeżeli nie ma takiej możliwości, praca w godzinach nadliczbowych łączy się z dodatkowym wynagrodzeniem oraz dodatkiem, który wynosi: 50% wynagrodzenia, jeżeli praca nadgodzinowa ma miejsce w zwykły dzień pracy, 100% wynagrodzenia, jeżeli praca nadgodzinowa ma miejsce w niedzielę, święto lub w porze nocnej.

XXX

Zgodnie z przepisami, pracownik ma obowiązek pozostawać w dyspozycji pracodawcy w obowiązującym go czasie pracy, który podlega ograniczeniom i nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w ciągu tygodnia. I co do zasady zatrudniony tylko wtedy jest zobowiązany do odbierania telefonu służbowego. Po zakończeniu wyznaczonych godzin pracy podwładny nie pozostaje bowiem w dyspozycji pracodawcy i nie musi telefonu odbierać - może go nawet wyłączyć. Pracodawca, który chce, aby pracownik był "pod telefonem" także poza pracą, musi powierzyć mu pełnienie dyżuru w zakładzie pracy lub innym wyznaczonym miejscu

Ron

Za czas dyżuru, z wyjątkiem dyżuru pełnionego w domu, pracownikowi przysługuje czas wolny od pracy w wymiarze odpowiadającym długości dyżuru, a w razie braku możliwości udzielenia czasu wolnego - wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60 % wynagrodzenia (§ 3). Tylko wykonywanie w trakcie dyżuru - całego lub jego części - powierzonej pracy bądź jakichkolwiek czynności na rzecz i w interesie pracodawcy powoduje zaliczenie tej efektywnej pracy do czasu pracy i co za tym idzie zobowiązują pracodawcę do rekompensaty tego czasu bądź czasem wolnym od pracy bądź stosownym dodatkiem do wynagrodzenia - wniosek a contrario z § 2 zd. 1. Jeżeli godziny efektywnej pracy podczas dyżuru przewyższają ustaloną dla pracownika normę dobową czasu pracy lub przedłużony wymiar dobowy, są one godzinami nadliczbowymi ze wszystkimi tego konsekwencjami ( taka tezę potwierdza wyrok Sądu Najwyższego z dnia 31 stycznia 1978 r., I PRN 147/77, OSN 1978/7/126). Jak wynika z przedstawionych wyżej uregulowań prawnych pełnienie dyżuru jest obowiązkiem pracowniczym - jest dodatkowym zadaniem roboczym po normalnych godzinach pracy, bez względu na to, czy to zadanie mieściło się w ramach uzgodnionego rodzaju pracy, czy też wykraczało poza ten rodzaj. Podstawą podjęcia tego obowiązku jest polecenie pracodawcy. Niewykonanie przez pracownika polecenia pracodawcy odbycia dyżuru może być uznane za naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.

Ron

Przepisy a służbowy dyżur telefoniczny Kodeks pracy bezpośrednio nie odnosi się do organizacji dyżurów przez pracodawcę. Przełożony jest natomiast zobowiązany do takiego ustalenia grafika dyżurów, aby zapewnić swoim podwładnym odpowiedni czas na odpoczynek. M.in. artykuł 133. Kodeksu pracy mówi o tym, że „pracownikowi przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego". Gdy ta przerwa nie zostaje zachowana, pracownik ma prawo odmówić pełnienia dyżuru i prawo będzie stało po jego stronie. Przepisy wskazują ponadto, że jeśli pracownik wykonywał czynności służbowe w niedzielę lub dzień świąteczny, to ma prawo odebrać wolne za ten dzień w innym terminie. Artykuł 151. Kodeksu pracy odnosi się z kolei do pracy wykonywanej ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy: „Praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna w razie konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii albo w razie szczególnych potrzeb pracodawcy". A właśnie do takich szczególnych potrzeb można by zaliczyć dyżur pełniony przez pracownika pod telefonem. Dyżur zgodny z regulaminem firmy Ustalenia dotyczące pełnienia dyżuru, łącznie z warunkami jego wykonywania i określeniem wysokości wynagrodzenia za ten czas pozostawania w pracy, powinny zostać zawarte w regulaminie przedsiębiorstwa, a pracownik powinien być zaznajomiony z tymi warunkami – taki jest obowiązek leżący po stronie pracodawcy. Kiedy pracownik nie dostanie wynagrodzenia za dyżur Za czas dyżuru pełnionego w domu pracownikowi nie należy się wolne ani zapłata, jeśli w czasie dyżuru pracownik nie wykonywał pracy, tzn. przykładowo pracownik zatrudniony w firmie komputerowej czuwał pod telefonem, ale akurat nie dostał żadnego zlecenia, ponieważ nikt nie zgłosił awarii. Warto poczytać także: Nadprogramowa praca w weekend Jeżeli dyżur wynika ze specyfiki pracy w konkretnej firmie i dana osoba została wskazana do pełnienia tego dyżuru w ramach powierzonych obowiązków, to musi być ona w określonym czasie w pełni dyspozycyjna. Gdy np. nie odbierze telefonu, może liczyć się z negatywnymi konsekwencjami ze strony dyrekcji. To choćby upomnienie w obecności współpracowników lub pozbawienie premii. Dni wolne albo ekstra zapłata Gdy osoba dyżuruje w dni wolne od pracy czy w godzinach nocnych, przysługuje jej wykorzystanie wolnego za te dni w innym terminie. Może być również inne rozwiązanie, o ile strony tak uzgodniły: za ekstra dyżur pracownik nie odbiera wolnego, ale otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie.

Smok

Firma płaci na czas pensję. A jak wydasz ponad zaliczkę to zwrot powinien być do 8 następnego miesiąca jeśli jest kierownik w pracy pod którego się podlega a który musi zaakceptować wydatki. W ramach dyżuru tak jest że awarie są wliczone i możesz nawet być po 12h a nawet więcej a dyżur zaczyna się od 16 do 8 rano bądź do 6 rano jeśli awaria wystąpiła w nie twojej elektrowni a operator jest w pracy a nie na urlopie. Po dyżurze i nie przespanej nocy możesz się wyspać i przyjść dopiero do pracy. Jak się nie ma dyżuru to godziny dodatkowe przepracowane na swojej bądź innej elektrowni są do odbioru w innym terminie. Za tydzień dyżuru dostajesz 500zł brutto. Ja tam nie narzekam bo mam spoko elektrownie a na innych jest kiepsko bo 500zł jest za mało za wykonaną robotę i przepracowane godziny. Taka jest prawda a kierownicy są spoko. Żadnego mobbingu nie ma. Urlopy też są ale trzeba wcześniej zgłosić kierownikowi a nawet spóźnienia do pracy bo co w danym momencie wyskoczyło i musimy z dzieckiem podjechać do lekarza.

Ozy
@Smok

Nie jest to tak do końca jak piszesz. Operatorzy (nowi) pracują bez odzieży roboczej, bez stosownych uprawnień do wykonywanych obowiązków. Pracujesz po 10-12 godz dziennie, bez możliwości odbioru nadgodzin. Kierownicy ( ci nowi ) to nie orientują się na czym polega ta praca, brak z ich strony planowania, myślenia na przód. Często zdarza się że nie ma części zamiennych i jeździsz po Polsce w poszukiwaniu ich. Druga sprawa to ciągłe awarie maszyn, nikt z kierowników, a szczególnie dyrektor w Warszawie nie ma zielonego pojęcia o ich działaniu. Generatory warte ponad milion złoty rozlatują się średnio co 3 miesiące. Brak jest profilaktyki i działań zaradczych. Dobrze, że ubezpieczyciel wypłaca kasę za powstałe uszkodzenia, bo firma dawno poszłaby z torbami. Dla pracownika, który przychodzi do pracy firma zazwyczaj proponują około 2 200 zł brutto podstawy, plus dyżury 1000 zł za miesiąc. Razem max 3 500 zł. Jeśli jesteś młody, nie masz doświadczenia i chcesz się czegoś nauczyć, to dobra firma na start. Możesz zdobyć doświadczenie w mechanice, hydraulice. Nawet jeżeli coś popsujesz to nic wielkiego ci nie zrobią, tutaj prawie wszystko jest na przysłowiowy drut i szarą taśmę łatane.

@Ozy

Czy pracownik zatrudniony w firmie Neo Energy ma szansę na to, aby w przyszłości awansować na wyższe stanowisko? Firma przewidziała dla zatrudnionych osób jakąś ścieżkę rozwoju zawodowego? Zdarzają się awanse w strukturach firmy? Jestem ciekaw, co wiesz na ten temat.

YYY

Witam wszystkich zaczynam od kasy 4000-4500 brutto plus 1000 za dyżury średnio 200 240 godzin w miesiącu za 3500-3800 na rękę czyli trochę więcej jak 15 zł na rękę

@YYY

Na jakim stanowisku w firmie Neo Energy można osiągnąć taki pułap zarobków? Czy poza przedstawioną przez Ciebie stawką są szanse, aby otrzymać jeszcze jakąś premię? Jeżeli możesz przedstaw, jakie obecnie są możliwości w tym zakresie.

Dawid

@Anonim, czy możesz jeszcze wspomnieć o tym, jak wygląda atmosfera, która panuje w firmie Neo Energy? Czy relacje na linii pracodawca - pracownik są pozytywne i można liczyć na wsparcie i pomoc w trudnych chwilach przełożonych? Przedstaw, jak to wygląda.

@Dawid

Mhh.. jak obecnie wygląda to tego nie wiem.. choć nie ukrywam że jakiś czas temu była tragedia.... zalezy kto pozostał tam na stanowisku w warszawie , z kierownikami nie było problemu.. bardziej problem jest u góry w Warszawie -tam raczej nie było dyskusji tylko pomiatanie pracownikiem..... Praca była by fajna jeśli by się w jakiś sposób liczyli z pracownikiem, brak jest tego poszanowania od strony pracodawcy dlatego też zrezygnowałem z tej pracy.Tam jest kupe spółek występujących pod nazwą Vireo, Neo energy itp.itd. jest to trochę pokręcone więc lepiej się w tym nie zagłębiać :)

tak to czytam i czytam... i napiszę nie rozpisując się... cenisz sobie czas prywatny i rodzinny oraz zdrowie utracone na dyżurach to nie składaj CV a jeśli lubisz i masz we krwi pracę ponad stan i nieprzespane noce to jak najbardziej polecam tą firmę .

Janusz2

Porażka nie polecam , kupe zakłamania ze strony pracodawcy a póżniej co innego wychodzi w praniu.. zastraszanie pracowników-mobbing i przymuszanie do pracy ponad stan.... czyli nie 8h lecz nieraz 10 albo 12 dziennie przy czym płacone jest za 8h a resztę to tłumaczą się ze w ramach dyżuru :D gdzie godzin na dyżurze zrobisz 40-ści a dostaniesz za to 500 zł brutto.. więc matematykiem nie trzeba być aby widzieć jak człowieka kopie się po (usunięte przez administratora) ... nie liczą się z nikim.. totalnie nikim.. są zdania że jesli ty odejdziesz to inny przyjdzie zero motywowania pracownika .. tylko ucinać pensję potrafią na dodatek jest problem z rozliczaniem faktur... nieraz wykladasz ze swoich a pozniej czekasz na pieniądze.. dostajesz na wydatki 1000 zł mies. a po przekroczeniu limitu.. dupa-dokladaj sam i czekaj na zwrot pieniedzy , w pracy nieraz spedzasz po 16h .. jesli ktos ma rodzinę to odrazu na starcie w pęlni odradzam a jesli ktoś jest sam i ceni sobie zdrowie to omijaj duzym łukiem tą firme....

SpeedForce
@Janusz2

Janusz2 - wygląda na to, że jesteś sfrustrowanym byłym pracownikiem, który nie sprawdził się w tej pracy, dlatego już tu nie pracujesz. Ja pracuję od kilku lat w tej firmie i nie podzielam żadnej z Twoich negatywnych opinii. Zastanów się nad swoją postawą, bo z każdej roboty wylecisz, a później będziesz narzekał. Zachowujesz się jak dzieciak w piaskownicy, który nie potrafi się dopasować do grupy, a później "się smarka", że inne dzieci nie chcą się z nim bawić. Dlatego moja rada jest taka abyś za swoją nieporadność i niekompetencję nie obwiniał Pracodawcy, tylko popracował na sobą.

Janusz2
@SpeedForce

Propaganda podporą firmy ???? wiele w życiu osiągnąłem i jeszcze wiele osiągnę ale tylko i wyłącznie z ludźmi i firmami co ciągną Ciebie w górę a nie na samo dno jak to tutaj miało miejsce wycisnąć pomarańcze i wyrzucić do smietnika.... ???? tak więc zachwalajcie to sobie jak chcecie , a każdy niedowiarek niech się sparzy ...

Dawid

@Smok, dziękuję za szczegółowe przedstawienie tego, jak wygląda praca w firmie neo energy. Ciekawi mnie jeszcze, czy firma daje możliwości zatrudnienia osobom młodym bez doświadczenia zawodowego? Czy z upływem czasu są szansę awansować na wyższe stanowisko? @SpeedForce, chętnie poznam Twoją opinię na temat pracy w firmie neo energy. Przedstaw warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca. Zachęcam do dyskusji.

Smok

Same bzdury są wypisywane wobec firmy w której mam zaszczyt pracować od kilku miesięcy. Nie ma tak jak ludzie tu wypisują zależy też od regionu w którym się jest ale pracowników nie traktuje się źle. W jednych regionach jest lepiej a znowu w innych trochę gorzej związane jest to z dużą ilością awarii silników bądź pola gazowego. Umowa jest na czas ale i też płace. Nie są złe za tą robotę. Chociaż na niektórych rejonach może za mała ze względu na dużą ilość prac jaką trzeba wykonać ale nie jest źle. Firma dba o pracownika jak on dba o powierzone mienie i wykonuje swoją pracę sumiennie z należytą starannością. Byli pracownicy takie bzdury wypisują którzy sami nie wiedzieli co chcieli osiągnąć i pracować im się nie chciało a tylko patrzyli się jak tu się nie przepracować i wyspać. Atmosfera w owej firmie nie jest zła na kolegach można polegać. A wszystkie oszczerstwa są wyssane z palca. Trzeba tylko dobrze wykonywać swoją pracę a będzie lepiej żyjąc dobrze z kierownikiem bo od kierownika dużo zależy. Pracownicy sami się dogadują względem dyżurów a kierownik musi tylko wiedzieć kto ma obecnie dyżur. To trzeba samemu przeżyć i zobaczyć a nie narzekać i wysłuchiwać bzdur od ludzi którzy dopiero zaczęli pierwszą karierę w swoim życiu a nie mają pojęcia o innej pracy.

Dawid

@Janusz2, czyli, jak dobrze rozumiem w dalszym ciągu pracujesz w firmie neo energy bez żadnej umowy? Co w przypadku, gdy z przyczyn losowych danego dnia potrzebujesz wziąć wolne? Jak pracodawca rozwiązuje takie sytuacje, kiedy pracownik potrzebuje urlopu? Możesz opisać, jak to wygląda?

Zostaw merytoryczną opinię o Neo Energy Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Neo Energy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Neo Energy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Neo Energy Sp. z o.o.