Opinie o Recruitment International Consulting Group Sp. z o.o. w Warszawa

counter
2 4 35 5 1
Roman

(usunięte przez administratora) Nie ma szkolen , benefitow(usunięte przez administratora)Osoby sa zatrudniane doslownie na chwile . (usunięte przez administratora)

Tak1Nie1
Leszek
@Roman

Poważne oskarżenie skierowałeś w stronę właścicielki firmy. Rzeczywiście dochodzi do sytuacji, które można sklasyfikować jako mobbing? Mam nadzieję, że jeżeli one występują, to są one bardzo sporadyczne.

Magdalena
@Roman

Ten komentarz zwrócił moją uwagę. Stwierdziłam, że jako obecny pracownik muszę się do niego odnieść i wyrazić swoją opinię. Drogi Panie Romanie ??? To co czytam jest dla mnie nawet nie śmieszne a żałosne. . . Po pierwsze Właścicielka firmy, wszystkie sprawy dotyczące postawy pracownika czy też samej jego pracy omawia zawsze osobiście, razem z Team Liderem bez krzyków - rozmowa ... Po drugie polecam Panu/Pani ?? zasięgnąć informacji na temat samego stwierdzenia słowa "mobbing", ponieważ to bardzo mocne oskarżenie oczywiście - NIEPRAWDZIWE ! Polecam zapoznać się, zanim coś Pan/Pani(usunięte przez administratora) Po trzecie w Naszej firmie nie było stanowiska KAM, było za to stanowiska Business Development Specialist osoba która obejmowała stanowisko przez ROK nie sprawdziła się, a jeśli już Pan/Pani mówi o tym, że był za drogi - TAK BYŁ ZA DROGI ponieważ nie dostarczył firmie finansowej wartości dodanej a na tym w dużej mierze polegała jego praca !?? I tu ku zaskoczeniu - nie został zwolniony!! Dano mu kolejną szansę której nie przyjął, nie podjął walki, a odszedł z pracy bo przecież to było łatwiejsze poddać się, dlatego nie rozumiem czemu pisze Pan/Pani o jego rzekomym zwolnieniu, to kolejne kłamstwo... Po czwarte co do ubioru szefowej - LUDZIE jest to osoba, która reprezentuje naszą firmę wiec musi dobrze wyglądać ! Czy znasz przysłowie jak Cię widzą tak Cie piszą ?? - ależ musisz być zazdrosny/a pisząc takie rzeczy, i tu pytanie czy "Ty" do pracy chodzisz w piżamie? Po piąte nie ma szkoleń ?? - a to dziwne bo ja byłam już na dwóch, cały zespół ma zaplanowane kolejne szkolenie już w listopadzie - i tu pragnę dodać,że szkolenie jest płatne i nieeee to nie my za nie płacimy, a nasza szefowa ! Po szóste co do benefitów - są ! Myślę, że największym jest nauka języka angielskiego. Po siódme znajomości - odkrył/a Pan/Pani Amerykę :D Chyba lepiej je mieć niż nie mieć ? Każdy prezes je ma, gorzej gdyby ich nie miał czyż nie ??... Po ósme - kadra pracownicza: jesteśmy zgranym Teamem, nie pracujemy tu od miesiąca czy dwóch, osobiście w firmie pracuję od prawie roku i nie zauważyłam aby pracownicy "byli zmieniani jak skarpetki" ? Oczywiście są tu również osoby dużo starsze stażem pracy - to tak dla jasności. Proszę osoby wyrażające swoją opinię o lepsze weryfikowanie informacji. Panie Romanie lepiej mądrze myśleć niż głupio gadać ;) Magdalena

Tak3Nie2
Leszek
@Magdalena

Fajnie, że odniosłaś się do tego komentarza. Dzięki temu na pewno osoby odwiedzające ten wątek będą lepiej zorientowane, jak wygląda praca w firmie Recruitment International Consulting Group. Czy wiesz coś na temat wymagań, jakie ma pracodawca względem potencjalnych kandydatów?

Workers Nowy wpis
@Magdalena

Tyle wykrzyknikow moze tylko Pani Paulina napisac. Wiec wystawienie opini samej sobie to troche niedobry pomysl. Powinna byc wiarygodna dla przyszlych kandydatow ta strona. Troche wiecej spokoju zycze na przyszlosc w odpowiedziach przyszlym pracownikom. Dziekuje:)

Tak3Nie
Magdalena Nowy wpis
@Workers

@Workers gratuluję bujnej wyobraźni ;) (usunięte przez administratora)- Specjalista ds. Sprzedaży

Anonim Nowy wpis

Stres, presja wyniku, słabe zarobki

Janusz Nowy wpis

@TSK Niestety nie ma idealnych firm ale jak zauważyłeś jest dobrze więc warto pracować żeby zmienić to co nie jest dobre, polecam.

TSK

Mogę ocenić RICG z perspektywy pracy tutaj od kilku miesięcy. plusy: + przyjazna atmosfera, daleka od klimatów z korpo + ciekawe i zamykalne projekty rekrutacyjne dla globalnych klientów + realny target, przyzwoita premia + duża swoboda i samodzielność w realizacji projektów, minusy: - na ten moment nie widzę, może przydałby się nowszy i lepszy system komputerowy do wsparcia rekrutacji :p Jeśli chodzi o relacje na linii Zarząd - Pracownicy to wg mnie jest ok. - wszystkie sprawy można rozwiązać w bezpośredniej rozmowie. generalnie polecam czuwaj

Tak1Nie1
Hanna
@TSK

To mnie trochę uspokoiłeś. Przybliżysz mi proces rekrutacji w RICG? Jak długo on trwa?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Fury

Stres i słabe zarobki

Tak2Nie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 307 dni.

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Recruitment International Consulting Group Sp. z o.o.? Na Nuzle.pl widziałem 9 czerwca kilka ogłoszeń.

kandydat

Wszedłem na stronę z informacjami z czystej ciekawości, ponieważ odezwała się do mnie konsultanta za pomocą portalu społecznościowego. Nie znałem firmy, dlatego zanim przystąpiłem do procesu postanowiłem się czegoś dowiedzieć. Pani, która opiekowała się rekrutacją uprzejmie starała się odpowiadać na moje pytania, jednak jej wiedza o samym stanowisko i zakres informacji o firmie był bardzo niewielki. W erze publikowania widełek płac sama nazwa potencjalnego pracodawcy, to naprawdę nie wiele. Nie będąc aktywnym zawodowo ciężko aplikować "w ciemno". Szkoda, widziałem potencjał, ale opinia o firmie i brak informacji zaważyły na mojej decyzji.

Łucja
@kandydat

Z tego co piszesz Recruitment International Consulting Group Sp. z o.o. prowadzi rekrutację i poszukuje pracownika również przez portale społecznościowe. Możesz masz jakieś wskazówki na co zwracają uwagę przy poszukiwaniach kandydata? Daj znać co miałeś na myśli pisząc o potencjalne tej firmy. Rozwój osobisty?

potencjalny pracownik

(usunięte przez administratora) Firma nie zapewnia odpowiedniego socjalu ani benefitów. Od współpracowników można się wiele nauczyć, ale to trochę za mało.

Tak3Nie1
Łucja

@M. pracowałeś w Recruitment International Consulting Group Sp. z o.o. czy może korzystałeś z ich usług celem znalezienia pracy? Obecnie poszukują kandydata na: https://www.gowork.pl/praca/recruitment-international-consulting-group-sp.-z-o.o.;pr Jeśli jesteś ich rekruterem lub masz w tym temacie doświadczenie - możesz wspomnieć o co pytają na rozmowie?

Tak1Nie

Rzetelne opinie osób, które pracowały w przedsiębiorstwie są cenną wskazówką dla osób rozważających zatrudnienie w firmie. Wiecie, jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzenia w Recruitment International Consulting Group Sp. z o.o.? Podzielcie się tymi informacjami.

@Administrator

Umowa o pracę / umowa zlecenie, brak benefitów, brak socjalu.

@Były pracownik

A zarobki? Znasz może widełki, na jakie mogą liczyć pracownicy, którzy zostają świeżo zatrudnieni w firmie Recruitment International Consulting Group? Czy osoby z doświadczeniem zawodowym mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie?

była pracownica
@Były pracownik

Umowa o pracę lub zlecenie. Niskie zarobki, brak benefitów. Część wynagrodzenia pod przysłowiowym stołem.

Katarzyna

Firma słaba. Brak wiedzy i odpowiedzi na pytania kandydata. Raczej do wykorzystywania przy rekrutacji na niskie stanowiska. Rekruter nie przekazał informacji o zakończeniu rekrutacji.

Tak3Nie

Natalia

@Były pracownik, czy osoby młode, które zdecydują się na zatrudnienie w firmie Recruitment International Consulting Group mają szansę na odpowiedni rozwój zawodowy? Firma organizuje szkolenia, które podnoszą kwalifikacje? Myślisz, że będzie to dobre miejsce pracy dla tych osób? @Były pracownik, są problemy z wypłatą premii za pracę w firmie Recruitment International Consulting Group? Możesz opisać, jak to wygląda?

@Natalia

Nie mam wiedzy na temat tego jak obecnie rozwija się ta firma. Niemniej patrząc po profilach pracowników na portalach biznesowych, stwierdzam, że niewiele się tam zmieniło. Myślę, że jeśli trafisz na właściwe osoby to się rozwiniesz, na właścicielkę bym nie liczyła. To osoba wywodząca się stricte ze sprzedaży. Z obszaru standardów przeprowadzania rozmów i zachowań podczas procesu rekrutacyjnego, warto czerpać wzorce od osób doświadczonych o prace w innych firmach z ugruntowaną pozycją. O szkoleniach w RICG nic mi nigdy nie było wiadomo (chyba, że brać pod uwagę "szkolenia wewnętrzne", na których każdy miał przygotować prezentacje handlową, które później wykorzystane były przez Panią Prezes jako gotowiec. W kwestii premii - przy zakończeniu współpracy z firmą RICG wyegzekwowanie swojej premii oznaczało upominanie się i wypisywanie projektów, z których premia miała być naliczona, ponieważ Pani Prezes nagle zapomniała co komu się należy (wśród 3-4 os. załogi).

Exworker
@Były pracownik

Tam Pani Prezes myśli tylko o swoich zyskach . Osoby tam pracujące są bez doświadczenia i dostają głównie umowę na 3 miesiące albo później na rok . A jak się Pani Właścicielce coś nie spodoba to od razu kończy współpracę po zakończonym okresie próbnym . Tyle ile osób zostało tam zwolnionych to chyba w żadnej tego typu firmie nie ma. Brak socjalu i porządnych premii . Właścicielka liczy ze ktoś z KAM od razu jej przyprowadzi dobrego klienta a jak nie to do widzenia.

@Exworker

Czy osoby bez doświadczenia zawodowego, które są przyjmowane do pracy w firmie Recruitment International Consulting Group otrzymują na początku odpowiednie wsparcie i przeszkolenie przed wykonywaniem swoich obowiązków? Napisałeś również, że brakuje porządnych premii. Mógłbyś sprecyzować, jakiego rzędu obecnie są stosowane dodatki do wynagrodzenia dla zatrudnionych osób? Zachęcam do podania szczegółów, jak to wygląda.

Natalia

@Były pracownik, dziękuję za odpowiedź. Chciałabym wrócić jeszcze do tego, jak wygląda praca w firmie Recruitment International Consulting Group, mianowicie interesuje mnie to, jak planowane są urlopy wypoczynkowe pracowników, którzy zatrudnieni są w tej firmie? Obecnie w wielu firmach różnie podchodzi się do tego aspektu pracy, dlatego zastanawia mnie, jak to wygląda w tej firmie. Jeżeli możesz to przedstaw, proszę.

@Natalia

Najlepiej pytać u źródła ;) Pójdź, porozmawiaj, podpytaj o interesujące Cię kwestie - oceń.

@Były pracownik

Nie mam możliwości iść osobiście zapytać, dlatego korzystam z możliwości tego forum, aby zdobyć cenne informacje o tym, jak wygląda praca w firmie Recruitment International Consulting Group. Dlatego, jeżeli możesz, to napisz, jak to wygląda, aby pomóc użytkownikom, którzy przeglądają ten wątek.

@Franciszek

Nie mam wiedzy na ten temat, nie było okazji skorzystać.

Tak11Nie

i123

Duża rotacja pracowników i napięta atmosfera pracy

@i123

Do tego trzeba trochę zachodu aby premia (za zrealizowane projekty) została wypłacona... Smutne.

TakNie

Miałam (nie)przyjemność pracować w tej firmie - niestety powyższe komentarze są zgodne z prawdą: atmosfera bardzo trudna, emocjonalna i wybuchowa właścicielka, która szuka atencji wśród swoich pracowników - brak profesjonalizmu z jej strony do wielu spraw. Osobiście miałam okazję nauczyć się co nieco od zespołu, który zastałam, a który obecnie pracuję już w konkurencyjnych firmach. Ze swojej strony nie polecam pracy w RICG. Dla początkujących osób, chcących rozwijać się w rekrutacji polecam duże firmy gdzie panują już ugruntowane standardy pracy i kultury.

Natalia

@Olo, dlaczego uważasz, że to praca jedynie dla dwóch kategorii ludzi tzn. zdesperowanych albo wytrwałych. Można sobie wyobrazić jeszcze kombinację tych dwóch cech jako wytrwałych desperatów. Ale niezależnie od tego czy kandydaci do pracy w Recruitment International Consulting Group należą do którejś z tych kategorii, to myślę, że gdybyś pokusił się o podsumowanie powodów właśnie takiej opinii wyrażonej przez Ciebie, to na pewno byłoby im łatwiej zdecydować, czy rzeczywiście warto.

Olo

Praca dla zdesperowanych lub wytrwałych. Wszystkie opinie potwierdzam z czystym sumieniem.

Majk el

Lepiej zastanowić się dwa razy przed rozpoczeciem pracy w tej firmie

Tak4Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Recruitment International Consulting Group Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

2/5 Na podstawie 4 ocen.
  • Zobacz wywiad