Opinie o Metrix Metal Sp. z o.o. w Tczew

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Metrix Metal Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Metrix Metal Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metrix Metal Sp. z o.o. w Tczew

Walter White

Powiem szczerze. Pracuje w metrixie od dłuższego czasu i nie polecam. Wszech obecnie panujący bajzel. Co chwile jest coś nie tak. Ciągłe czepianie się majstrów lub kierownika o byle co albo sami stwarzają problem tam gdzie go nie ma. Chcesz urlop - wielki problem bo nie ma ludzi. Zepsuła się maszyna - zostań w domu - odrobisz w wekkend. Brak jakiegoś systemu schodkowania wynagrodzeń i klasyfikacji pracowników np. (mł operator, operator, starszy operator). Pracujesz, ogarniasz, jesteś sumienny, uczciwy a zarabiasz tyle samo lub mniej co pracownik tzw.( part...cz) albo taki którego wiecznie trzeba pilnować 24/H. Dział technologiczny bardzo słaby (są wyjątki). Brygadziści na zaginaniu i wykrawaniu OK - starają się bronić i pomagać swoim podwładnym są w porządku. System premiowania co miesiąc - bez sensu. Jeśli pracownik zachoruje i ma zwolnienie 3-4 dni i traci całą premie to czemu nie wziąć od razu 10-15 dni L4. Na to samo wychodzi a można odpocząć psychicznie. Kierowniku, czas to zmienić. Wystarczy zabrać premie za 100% frekwencji i 10% za każdy dzień zwolnienia, a zaraz pracownik szybciej wyzdrowieje. Ogólnie słabo rozwinięty system szkoleń dla nowych pracowników. Przychodzą i zamiast dowiedzieć się co z czym się je to dowiadują się gdzie jest pedał od zaginarki lub start-stop wykrawarki. No i jeszcze zmianowość ( brak 1,2,3, lub 3,2,1 ) tak jak zostaniesz wpisany na grafik tak przychodzisz - żadnego systemu który jest wszechobecny w innych firmach ( polska, europa, świat ). Osobiście wiem że jeśli polityka firmy i wynagrodzeń się nie zmieni to na wiosne-lato będzie bardzo słabo z ludźmi na produkcji. Jak ktoś chce przyjść do tej firmy to prosze bardzo, ale na magazyn - lekka praca, lepsze zarobki i dobra atmosfera. Zapraszam. Obecnych i byłych pracowników prosze o ocene mojej opinii, kto się zgadza a kto nie, może razem coś zmienimy w naszym środowisku pracy.

Rogers
@Walter White

Święte słowa, tam pracować to porażka a i zakatarzony musisz iść do pracy bo nie starczy do ostatniego. O urlopie zapomnij.

Walter Black

Boże czy Ty to widzisz?! Zwolnij się lub zacznij pracę w magazynie. Odwagi brak kolego. Problemy zgłaszaj brygadzistom skoro ich tach chwalisz. Jezeli będzie garść prawdy w tym co powiesz to i góra się o tym przekona.

Nicolas Cage
@Walter Black

Tomek, ale jakie problemy? Ludzie wam tu od wielu lat o nich piszą, byli i obecni pracownicy. Nie szkolicie ludzi jak w innych firmach, przychodzi jakiś młokos bez piątej klepki i wy go stawiacie przy maszynie na której może sobie zrobić krzywdę. Tu masz start, tutaj masz stop. W normalnej firmie operator jest szkolony i potrafi radzić sobie z problemami, a u was jest (usunięte przez administratora) i wszystko robione na słowo honoru, aby tylko produkcja nie stanęła. Nadal macie taką rotację pracowników?

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Metrix Metal Sp. z o.o.?

Stasiek Xd

Tak w budynku.

Magdalena

Masz całkowitą rację - ten wątek dotyczy akurat firmy Metrix Metal, a nie tej, o której nadmienił wcześniej @Pytanie to zarządu APATORA. A propos jeszcze Metrix: słyszałam, iż w chwili obecnej pilnie potrzebują tam Magazyniera. Wiesz może, czy zatrudniają tam kobiety na to stanowisko?

Juzek

Pytasz, czy stwierdzasz? Masz: . ,;:""-()

Operator Prasy Krawędziowej

Niezbyt ciekawe obycie z strony kierownika produkcji pod względem interpersonalnym. Nie opisuje miejsca pracy co się wykonuje w firmie tylko od razu przechodzi do konkretów. Na rozmowie czuje się atmosferę coś na zasadzie przymusu "bierze pan prace czy nie"

moje pytania były proste ile na dzień dobry się zarabia i ile można zarobić po okresie probnym

Stapler

To jest (usunięte przez administratora) w Niemczech mam za 36 godzin pracy 1700 € i praca beztresowa, spokój nikt nie goni, super atmosfera. Pracuje na krawedziarkach. Dziwię się że jeszcze mają chętnych do pracy

Młody
@Stapler

Oki nieźle. To na nasze cebuliony ile wychodzi? Jak z transportem zakwaterowaniem i ubezpieczeniem? Jaką umowę masz u szwaba czy przez agencję? Podaj namiary bo może ludzie z matrixa też by chcieli coś z życia mieć. Pozdro z produkcji

Fachura z hali :)

Cześć, ale bzdury piszesz. Zdjęcia o których mowa są ,,starsze od węgla '' teraz jest inaczej firma kładzie nacisk na Bhp. Jak Ci się nie podoba polski stabilny kapitał to ,,lataj'' dalej po agencjach i siedź na petardzie puki nie skoczy się projekt we Flextroniku lub Eatonie.Ja robię tam klika lat .Podsumowując -fachowiec zarobi a młody niestety musi piąć się po drabinie sukcesu :) i się uczyć aby zarabiać więcej .

Pracownik produkcji

Najpierw sprawdź jakie obecnie są warunki, a dopiero oceniaj, bo piszesz bzdury.

Bartek

Czy trzeba mieć ukończone kursy? Czy wystarczy 'fach w reku'?

Astorius
@Bartek

Wystarczy, że masz dwie ręce i dwie nogi

@Bartek

Bartek jak masz fach w ręku to szukaj lepszej pracy. Tu nic twój fach nie da, dostaniesz tylko dużo obowiązków i nic poza tym. System premiowy o kant (usunięte przez administratora) rozbić. Od roku żadnej podwyżki realnej a bony i bilety raz do roku dają. System zmianowy też nieznany, przychodzisz na zmianę na której jesteś potrzebny, o zmianie dowiadujesz się w czwartek lub piątek

@Wacław Jarząbek

Jak nic nie robisz to podwyżki nie dostajesz...a premie tak samo pewnie zasłużyłeś... W tamtym roku dla wszystkich były 2 podwyżki, płacą na czas i nie jak nie przeginasz to się nie czepiają.

Wacław Jarząbek

No właśnie rok temu podwyżka. W tym roku dali tak zwanym dwulatkom żeby nie uciekli a starych pracowników mają w (usunięte przez administratora) No chyba że palec prosto trzymasz i się nie odzywasz to jesteś dobry gość

Astorius
@Wacław Jarząbek

Dokładnie, dali tylko dwulatkom (co niektórym to bym grosza nie dał) .A co to stary nie może sp....lić?

Roman Polański

Panowie, kiedy nauczycie się że w 2019 roku płacenie na czas to norma? Tak tylko pytam.

@Wacław Jarząbek

A na jaką umowę można liczyć i na jaki okres czasowy jest podpisywana na początek?

@Magdalena

Pierwsza umowa zlecenie na miesiąc, następnie próbna na trzy miesiące, stawka jakieś 2500 brutto czyli 1700-1800 na rękę. Na okresie próbnym nie dostajesz premii, czyli podstawowa stawkę i nic więcej. Następnie na trzy lata umowa, stawka ustalana indywidualnie plus premie i dodatki a kolejna już na stałe

@Wacław Jarząbek

Wielkie dzięki za informację. Napisałeś o premiach w Metrix Metal. A za co są przyznawane?

A jakie stawki? Proszę napisz

Czy Metrix Metal Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Ch***owe rozwinięcie

Nie,ale musisz zgłosić to odpowiednio wczesniej.

Masakra

Nie ale musisz odpracowywac wolne między świetami np majówka mimo że masz urlop to ustalają dzień wolny do odpracowania tym sposobem w ciągu roku pracujesz kilka sobót za free zamiast zarobić kasę za nadgodziny... Masakra

Stary Jober

A ja polecam wszystkim niezdecydowanym. Pracuje tam kilku lat. Firma jak każda inna ma swoje plusy i minusy. Pracując tam jednak mam poczucie stabilności.Firma sie rozwija co odzwierciedla nowo wybudowana siedziba. Czytając poniższe negatywne komentarze zastanawiam się czemu ktoś niezadowolony nie zmieni po prostu pracy... Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

Stapler

Tj wielkie (usunięte przez administratora),omijać szerokim lukiem.Tam się wykorzystuje pracowników jak w IXX wieku. Firma chwast!

Mazur

Jest lux

Ciekawa

Witam. Ilu zmianowa jest praca na produkcji 2 czy 3 zmiany?

bijacz
@Ciekawa

Wszystko zależy od tego jaki dział i ile jest pracy w danym momencie...

Ciekawa
@bijacz

A wiesz może jak wyglądają zarobki? Bo w ofercie pracy ani słowa o wysokości wynagrodzenia.

technolog

Firma wystawiła ostatnio ofertę pracy na stanowisko technologa, ktoś może powiedzieć jak wygląda atmosfera poza produkcją?

amadziarz

zasuwam na giętarkach prawie pięć lat powiem tyle co się narobiło po wprowadzeniu ASTORa .Astor to jest takie gó..o co rejestruje pracę pracowników , czyli jak maszyna pracuje to git jest na zielono ale po 15 sekundach musisz wykazać co robisz jest tam wiele pozycji od pomiarów 1-szej sztuki przez kontrolę jakości po najbardziej uwłaczające godność człowieka przerwa WC .Teraz jeśli masz jakiś czas nie zaraportowany (szaro) to ciebie liczą i (usunięte przez administratora) część premii poprzez następny spier…..y system minusów. Powiem tak dla wszystkich potencjalnych kandydatów którzy będą potrzebni ponieważ nowa hala koło flexa powstaje jeśli nie chcecie pozbawić siebie zdrowia psychicznego nie idźcie tam.

Admin Metrix Metal
@amadziarz

Proszę skontaktować się z bezpośrednim przełożonym w celu wyjaśniania sytuacji zanim zostanie wystawiony komentarz, który możne okazać się nieprawdziwy.

Jarząbek Wacław
@Admin Metrix Metal

Z jakim przełożonym. Wszyscy wiedzą jak to działa. Zamontowali te astory przy maszynach gdzie operator i tak pracuje i nic ten Astor mu w pracy nie pomaga. A na montażu czy obróbce skrawaniem to chodzą sobie kawki herbatki ciasteczka i nikt ich nie rozlicza z czasu pracy. A na zaginianiu i wycinaniu pomontowali te systemy do mobingu pracownika

Workflow

Jeśli szukasz pracy jako spawacz TIG zgłoś się do BASE GROUP.

Linde

Pracowałem tam 5 lat i powiem że firma w tym czasie było wszystko super dobra pensja nadgodziny paczki na święta imprezy zakładowe znam tam wszystkich.

MarSta
@Linde

Chłopie piszesz bzdury Pięć lat tam tyrales i gdzie teraz jesteś, a ja Ci powiem gdzie w KOCBOROWIE jesteś.

Ja z ...
@Linde

Jakie imprezy zakładowe ? Paczki na święta? To czemu już tam nie pracujesz?

MALDINIBEDZIEWIEDZIA

Firma która nie ma zielonego pojęcia jak prowadzić swoich pracowników. Kierownik Pan...... Wydaje się biedny w podstawowe kompetencje. Niestety z biegiem czasu człowiek się w tym utwierdza. Pochwalić mogę brygadziste szczególnie Pana A na wykrawaniu i w sumie tylko jego. Reszta to buraki i cwaniaki. Nie licząc ludzi którzy się starają aby w pracy panowała dobra atmosfera. Zarobki nie adekwatne do wykonywanych czynności, brak docenienia pracownika i jego starań, przekłada się na ciągła rotacje niedoswiadczonych pracowników Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić stosunek do pracowników bardziej ich doceniać, przez jego brak tracą dobrych ludzi

Marian
@MALDINIBEDZIEWIEDZIA

A pisałem to ja Marian

Magdalena

Na stronie internetowej http://www.metrixmetal.pl/firma/Praca/ znalazłam wiele ofert pracy w tej firmie. Czy jest to wynik rozwoju firmy? W jakiej kondycji obecnie znajduje się ten pracodawca? Każde Wasze spostrzeżenie będzie dostrzeżone przez użytkowników, którzy zastanawiają się nad aplikowaniem do Metrix Metal.

@Magdalena

Ta firma nie wie co to znaczy rozwój , tam jeszcze zaprzegami jeżdżą...a jeśli chodzi o ogłoszenie pracy na produkcji to radzę najpierw dowiedzieć się coś na temat kierownika ... Odradzam szczerze ale na własnej skórze najlepiej to odczujesz. Pozdrawiam

Michu
@Magdalena

Ciągłe ogłoszenia nie są wynikiem rozwoju firmy tylko ciągłej i nieustającej fluktacji pracowników.

DżonyKalesony
@Michu

Raczej brakiem wykwalifikowanej kadry na obecnym rynku pracy.....

@Michu

A wiesz może, z czym właściwie związane jest to zjawisko? Czy firma Metrix Metal nie ma do zaoferowania nic ciekawego potencjalnym pracownikom? A może jest wręcz odwrotnie - nie każda chętna osoba ma odpowiednie wykształcenie bądź doświadczenie, przez co nie radzi sobie na określonym stanowisku? Powiedz proszę coś więcej na ten temat.

Michu
@DżonyKalesony

Raczej niskimi zarobkami z perspektywą podwyżki 150 zł brutto za przepracowany rok a zaczynasz 2400 -2500 brutto , bardzo ciężką pracą, warunkami pracy. W ogłoszeniu gwarantują stawkę po roku w przedziale od 2640 DO 3300 brutto ale te 3300 brutto to ma się jak do morza szerokiego i głębokiego a oscyluje się gdzieś pośrodku tego przedziału.

Stefan

Kilka osób próbuje przedstawić firmę w złym świetle? To jest bardzo dobry pracodawca.

@Stefan

Dobrze "Stefan" masz rację to raj na ziemii... Tylko potem nie płacz

MajsterZ
@Stefan

Tomek dlaczego podpisujesz się Stefan?

paniWalewska

Nie tylko na stronie internetowej firmy ale również w Urzędzie Pracy jest sporo ofert pracy w tej firmie. Na stanowisko magazyniera poszukują 3 pracowników i to od dłuższego czasu (3 m-ce). Ktoś coś więcej może powiedzieć?

@paniWalewska

Przeżyj to sama...

Niewidlowy
@paniWalewska

Magazynier robi w tej firmie rowniez za kontrolera materialowego a czasami nawet za operatora maszyn, takze nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Metrix Metal Sp. z o.o. - Tczew

• Jak się pracuje w Metrix Metal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Metrix Metal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Metrix Metal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 4 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Metrix Metal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Metrix Metal Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Metrix Metal Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 269 ocen.

Metrix Metal Sp. z o.o.